Jump to content

איילון אלמוג המצב מתסכל, האם הפתרון זה למכור לפתח תיקווה/נתניה ?

הצבר

Recommended Posts

לפני8 שעות , רויקלה said:

להגנתו של אלמוג: הוא לא היחיד שלא פרץ. אפשר לצרף לרשימה את חוזז, קארצב, פיבן ובלטקסה. שנתונים שונים, תפקידים שונים והמשותף הוא שהיו אמורים לפרוץ בשנה וחצי האחורונות ולא פרצו. ככה זה כשאין מאמן דומיננטי שיכול לטפח שחקנים כאלה. איכשהו יש לי תחושה שאם איביץ׳ היה מאמן אותנו בתקופה הזאת המצב היה שונה מאוד. זה לא שאני מזכה אותו לגמרי, אבל גם לקבוצה יש אחריות. 

פיבן?

נתן עונה מצויינת באליפות הראשונה של איביץ ובעונה השנייה הייתה לו תחרות חסרת סיכוי עם אמאדור שהיה מצויין וטיבי,

מתי נתנו לו צאנס פעם אחרונה לשחק בתור בלם ולא המציאו לו תפקיד בקישור?

לפני4 שעות , BRoi said:

פיבן?

נתן עונה מצויינת באליפות הראשונה של איביץ ובעונה השנייה הייתה לו תחרות חסרת סיכוי עם אמאדור שהיה מצויין וטיבי,

אם תקרא את הפוסט שלי תראה שאני מסכים איתך.

לפני4 שעות , BRoi said:

פיבן?

נגד אום אל פחם בגביע, נתן תצוגת נפל מהמפוארות שראיתי.

18 דקות לפני, מכביסט לעד said:

גם באירופה בתחילת העונה עם איביץ׳ ובעונה שעברה עם דוניס נגד הפועל חיפה.

נכון. בסדר. גם לדור פרץ היו תצוגות נפל מתסכלות בהתחלה ובשלבים מאוחרים יותר. כשיש מאמן שיודע מה הוא רוצה ויכול לכוון, שחקנים יכולים להתפתח. לנו אין מאמן כזה כבר שנה וחצי. הבעיה היא ממש לא אינדיווידואלית של פיבן או אלמוג (או חוזז או קרצב או גררו). מאז איביץ' לא היה לנו שחקן בית אחד שהתפתח כמו שצריך. זה מתסכל שמשקיעים כל כך הרבה בנוער ואז מאבדים את הצימוק-שבשעור-שבעיסה שמצליח להגיע לקבוצה הבוגרת כי אין בה צוות אימון רציני. 

גם דור פרץ סבל מגישה ועשה סוויץ' אישי מרשים מאד. אבל דור הוא הדוגמא הנדירה, אלמוג הוא הדוגמא השכיחה. הכל מתחיל ונגמר בשחקן עצמו. 

שהראש לא מסודר, כל הגוף סובל. 

10 דקות לפני, המכבייה said:

גם דור פרץ סבל מגישה ועשה סוויץ' אישי מרשים מאד. אבל דור הוא הדוגמא הנדירה, אלמוג הוא הדוגמא השכיחה. הכל מתחיל ונגמר בשחקן עצמו. 

שהראש לא מסודר, כל הגוף סובל. 

לפעמים ילד בן 20 צריך מאמן שיעזור לו לסדר את הראש. 

1 דקה לפני, רויקלה said:

לפעמים ילד בן 20 צריך מאמן שיעזור לו לסדר את הראש. 

היו לדור מאמנים אדירים כשפרץ במכבי. ועדיין הוא היה יהיר בגישה, במשחק והיה אחת הדמויות הכי לא אהודות ביציע. הוא הצליח וזה נפלא לו ולנו. בעיית הגישה של אילון באה לידי ביטוי גם אצל איביץ, דוניס ופטריק עכשיו. הלוואי וזה יקרה לו אבל זה צריך להתחיל בו. לאף מאמן במכבי אין אחריות על הקאריירה של אילון כמו לאילון עצמו. מאמן טוב זה תמיד טוב. 

26 דקות לפני, רויקלה said:

נכון. בסדר. גם לדור פרץ היו תצוגות נפל מתסכלות בהתחלה ובשלבים מאוחרים יותר. כשיש מאמן שיודע מה הוא רוצה ויכול לכוון, שחקנים יכולים להתפתח. לנו אין מאמן כזה כבר שנה וחצי. הבעיה היא ממש לא אינדיווידואלית של פיבן או אלמוג (או חוזז או קרצב או גררו). מאז איביץ' לא היה לנו שחקן בית אחד שהתפתח כמו שצריך. זה מתסכל שמשקיעים כל כך הרבה בנוער ואז מאבדים את הצימוק-שבשעור-שבעיסה שמצליח להגיע לקבוצה הבוגרת כי אין בה צוות אימון רציני. 

רק שפרץ ופיבן באותו גיל…

18 דקות לפני, המכבייה said:

היו לדור מאמנים אדירים כשפרץ במכבי. ועדיין הוא היה יהיר בגישה, במשחק והיה אחת הדמויות הכי לא אהודות ביציע. הוא הצליח וזה נפלא לו ולנו. בעיית הגישה של אילון באה לידי ביטוי גם אצל איביץ, דוניס ופטריק עכשיו. הלוואי וזה יקרה לו אבל זה צריך להתחיל בו. לאף מאמן במכבי אין אחריות על הקאריירה של אילון כמו לאילון עצמו. מאמן טוב זה תמיד טוב. 

אצל איביץ' הוא עוד היה נראה בסדר והוא ידע גם להעמיד אותו במקום ולהוציא אותו מהסגל כשאף אחד לא הבין למה, עכשיו מבינים.

לפני4 שעות , המכבייה said:

בראיון סיכום עונה של דור הוא החמיא בטירוף לאיביץ'. אמר שבזכותו הוא התחיל להבקיע שערים, ציין ספציפית את זה שאיביץ שיפר אותו מרמת החוסן, הטקטיקה ועד רמת הפוזיציה שלו בכדורים החופשיים. זה בין היתר מה שהפך את דור פרץ לדור פרץ. גם היכולת האישית שלו וגם מפגש עם מקצוענים כמו איביץ'.

ערן זהבי סיפר על כמה הוא מעריך ומעריץ את פאולו סוזה ואיך בזכותו הוא הפך להיות סקורר ושחקן עם אקס פקטור.

אלמוג להבדיל לא חווה את איביץ' או את סוזה. ובמקום זה קיבל את דוניס ואת ואן לובן. מאחל לו מפגש עם דמויות משמעותיות.  

16 דקות לפני, ת"א שלנו said:

בראיון סיכום עונה של דור הוא החמיא בטירוף לאיביץ'. אמר שבזכותו הוא התחיל להבקיע שערים, ציין ספציפית את זה שאיביץ שיפר אותו מרמת החוסן, הטקטיקה ועד רמת הפוזיציה שלו בכדורים החופשיים. זה בין היתר מה שהפך את דור פרץ לדור פרץ. גם היכולת האישית שלו וגם מפגש עם מקצוענים כמו איביץ'.

ערן זהבי סיפר על כמה הוא מעריך ומעריץ את פאולו סוזה ואיך בזכותו הוא הפך להיות סקורר ושחקן עם אקס פקטור.

אלמוג להבדיל לא חווה את איביץ' או את סוזה. ובמקום זה קיבל את דוניס ואת ואן לובן. מאחל לו מפגש עם דמויות משמעותיות.  

איך אלמוג לא חווה את איביץ'? עונת 19/20

לפני3 שעות , ת"א שלנו said:

אילון חווה את איביץ עונה שלמה. ולדור היה את פאקו ואת ג'ורדי תמיד אבל עד שהוא לא הפנים בעצמו(גם ההשאלה אולי עזרה), זה לא קרה. היתה לו בעיית גישה לא פחותה משל אילון- שחקן עם נתונים פיזיים מושלמים לליגה אבל יהיר, רך בגישה, שוגה לרוב בקבלת ההחלטות.

לפני11 שעות , Keano said:

איך אלמוג לא חווה את איביץ'? עונת 19/20

בעיניי זה לא העניין אם אלמוג נכח בקבוצה או לא נכח כשאיביץ' היה, אלא שלא באמת בנו על אלמוג כי אז הוא היה שחקן משלים שגם קיבל פחות זרקור, יחס אישי/מקצועי משחקן הרכב או מחליף שני ולאלמוג הייתה פחות אפשרות להשפיע על הקבוצה ולהביא לידי ביטוי את היכולות שלו או הטיפים שהוא קיבל באימונים. לכן זה שונה מהפוזיציה/מעמד שלו השנה וכן יש הבדל בעיניי בין דור לזהבי למקרה שלו. וכמובן לחלוטין זה תלוי באלמוג ואני לא מסיר ממנו אחריות אבל עדיין צריך להיות הוגנים- הוא בסיטואציה לא פשוטה.

1 דקה לפני, ת"א שלנו said:

בעיניי זה לא העניין אם אלמוג נכח בקבוצה או לא נכח כשאיביץ' היה, אלא שלא באמת בנו על אלמוג אז הוא היה שחקן משלים שגם קיבל פחות זרקור, יחס אישי/מקצועי משחקן הרכב או מחליף שני ולאלמוג הייתה פחות אפשרות להשפיע על הקבוצה ולהביא לידי ביטוי את היכולות שלו או הטיפים שהוא קיבל באימונים. לכן זה שונה מהפוזיציה/מעמד שלו השנה וכן יש הבדל בעיניי בין דור לזהבי למקרה שלו. וכמובן לחלוטין זה תלוי באלמוג ואני לא מסיר ממנו אחריות אבל עדיין צריך להיות הוגנים- הוא בסיטואציה לא פשוטה.

אם גררו בסגל אלמוג לא עולה מול ב''ש. 

במשחק כזה היה צריך בשלב מסויים את ריקן למרות שיש פה כאלו שלא יסכימו איתי. 

2 דקות לפני, ת"א שלנו said:

בעיניי זה לא העניין אם אלמוג נכח בקבוצה או לא נכח כשאיביץ' היה, אלא שלא באמת בנו על אלמוג כי אז הוא היה שחקן משלים שגם קיבל פחות זרקור, יחס אישי/מקצועי משחקן הרכב או מחליף שני ולאלמוג הייתה פחות אפשרות להשפיע על הקבוצה ולהביא לידי ביטוי את היכולות שלו או הטיפים שהוא קיבל באימונים. לכן זה שונה מהפוזיציה/מעמד שלו השנה וכן יש הבדל בעיניי בין דור לזהבי למקרה שלו. וכמובן לחלוטין זה תלוי באלמוג ואני לא מסיר ממנו אחריות אבל עדיין צריך להיות הוגנים- הוא בסיטואציה לא פשוטה.

הסטטיסטיקה שלו מהעונה עם איביץ' - 22 משחקים, 5 גולים 4 בישולים

לא רואה איזה הבדל מהמצב שלו כרגע מבחינת דקות. אין הבדל מבחינת יחס לשחקן הרכב או משלים, אם היה מספיק טוב הוא היה בהרכב גם אז.

לפני1 שעה , ת"א שלנו said:

המעמד של אלמוג אצל איביץ בעונה השניה לא היה שונה משל יוני אצל איביץ בעונה הראשונה. ועדיין יוני קיבל את ההזדמנות ולקח אותה ואילון המשיך להיראות כמו מקסימום חילוף בינוני. 

לפני9 שעות , Keano said:

הסטטיסטיקה שלו מהעונה עם איביץ' - 22 משחקים, 5 גולים 4 בישולים

לא רואה איזה הבדל מהמצב שלו כרגע מבחינת דקות. אין הבדל מבחינת יחס לשחקן הרכב או משלים, אם היה מספיק טוב הוא היה בהרכב גם אז.

לעיתים הסטטיסטיקה יכולה להטעות. אם יש לך נתונים אשמח שתעזור לי איתם כיוון שכשמכמתים "כמות משחקים" זה כללי מאוד. לדוג' - בדרך כלל כשאתה משחק בגביע הטוטו/מדינה עם הרכב משני אז אין מה לעשות הביצועים שלך יהיו פחות טובים כי כל ההרכב הוא בדרך כלל הרכב שמקבל הזדמנות להוכיח את עצמו ולעיתים מורכב ממחליפים. אני אומר את זה גם מהצד השני שאלמוג קיבל מסירות לגולים קלים מאוד מול שער ריק. זה פועל לשני הכיוונים. לכן שווה להבין כמה דקות ובאיזה סיטואציות הוא שיחק. רוצה לומר: אני לא מתרץ בשביל אלמוג אני רק אומר שקשה מאוד לבחון את אלמוג בפריזמה רחבה/עמוקה בהיעדר דמויות מקצועיות דומיננטיות שמכוונות וגם בונות עליו. על דור פרץ בנו. על גלזר בנו. שניהם לא היו מעל לליגה. הם עבדו קשה וקיבלו תשומת לב יתרה והתוצאות בהתאם. אלמוג מהצד השני היה לאורך הדרך מחליף שלישי במקרה הטוב ולא בגלל שהוא לא היה טוב אלא בגלל שהיו טובים וראויים ממנו. לסיכום שווה להכניס לפרמטר של אם אלמוג מתאים או לא את החוסר בדמויות מקצועיות שהנגזרת של זה מעבר לרמת השיפור המקצועי שיכול להיות זה גם פגיעה בביטחון העצמי, חוסר אמון בשחקן וכו'. הכל משפיע על הכל. אני חושב שאסור לנו לאבד אותו.

45 דקות לפני, ת"א שלנו said:

לעיתים הסטטיסטיקה יכולה להטעות. אם יש לך נתונים אשמח שתעזור לי איתם כיוון שכשמכמתים "כמות משחקים" זה כללי מאוד. לדוג' - בדרך כלל כשאתה משחק בגביע הטוטו/מדינה עם הרכב משני אז אין מה לעשות הביצועים שלך יהיו פחות טובים כי כל ההרכב הוא בדרך כלל הרכב שמקבל הזדמנות להוכיח את עצמו ולעיתים מורכב ממחליפים. אני אומר את זה גם מהצד השני שאלמוג קיבל מסירות לגולים קלים מאוד מול שער ריק. זה פועל לשני הכיוונים. לכן שווה להבין כמה דקות ובאיזה סיטואציות הוא שיחק. רוצה לומר: אני לא מתרץ בשביל אלמוג אני רק אומר שקשה מאוד לבחון את אלמוג בפריזמה רחבה/עמוקה בהיעדר דמויות מקצועיות דומיננטיות שמכוונות וגם בונות עליו. על דור פרץ בנו. על גלזר בנו. שניהם לא היו מעל לליגה. הם עבדו קשה וקיבלו תשומת לב יתרה והתוצאות בהתאם. אלמוג מהצד השני היה לאורך הדרך מחליף שלישי במקרה הטוב ולא בגלל שהוא לא היה טוב אלא בגלל שהיו טובים וראויים ממנו. לסיכום שווה להכניס לפרמטר של אם אלמוג מתאים או לא את החוסר בדמויות מקצועיות שהנגזרת של זה מעבר לרמת השיפור המקצועי שיכול להיות זה גם פגיעה בביטחון העצמי, חוסר אמון בשחקן וכו'. הכל משפיע על הכל. אני חושב שאסור לנו לאבד אותו.

אני דווקא חושב שהוא היה טוב בעונה הזו של איביץ', אבל אם צריך מאמן של פעם ב כדי לסדר לו את הראש יש לו בעיה רצינית.

3 דקות לפני, Keano said:

אני דווקא חושב שהוא היה טוב בעונה הזו של איביץ', אבל אם צריך מאמן של פעם ב כדי לסדר לו את הראש יש לו בעיה רצינית.

אני חושב שזהבי אמר את זה הכי טוב בפודקסט הפודיום. הוא דיבר על וילי רוטנשטיינר כסוג של דמות משמעותית עבורו בנבחרת ואחרי תקרית סרט הקפטן הוא חזר לנבחרת והתחיל לקרוע רשתות. לפני כן זה היה אותו זהבי ממכבי אבל משהו שם לא התחבר. לפעמים המאמן וספציפית האמונה בך והביטחון שאתה מקבל זה הסיפור. כמה מאמינים באלמוג? שאלה.

5 דקות לפני, ת"א שלנו said:

אני חושב שזהבי אמר את זה הכי טוב בפודקסט הפודיום. הוא דיבר על וילי רוטנשטיינר כסוג של דמות משמעותית עבורו בנבחרת ואחרי תקרית סרט הקפטן הוא חזר לנבחרת והתחיל לקרוע רשתות. לפני כן זה היה אותו זהבי ממכבי אבל משהו שם לא התחבר. לפעמים המאמן וספציפית האמונה בך והביטחון שאתה מקבל זה הסיפור. כמה מאמינים באלמוג? שאלה.

אצל זהבי אני חושב שזה המעטפת היותר מקצועית שהאוסטרים הכניסו לנבחרת בנוסף לתת לו לשחק חלוץ 9 זה מה שגרם לו לפרוח

1 hour ago, Keano said:

אצל זהבי אני חושב שזה המעטפת היותר מקצועית שהאוסטרים הכניסו לנבחרת בנוסף לתת לו לשחק חלוץ 9 זה מה שגרם לו לפרוח

מסכים. אבל גם הביטחון והאמונה בו והסטטוס שלו. הנבחרת בנויה עליו. שמע את הפודקסט. אפשר להשליך את זה על שחקנים אחרים ועל החיבור שלהם למאמנים.

59 דקות לפני, ת"א שלנו said:

מסכים. אבל גם הביטחון והאמונה בו והסטטוס שלו. הנבחרת בנויה עליו. שמע את הפודקסט. אפשר להשליך את זה על שחקנים אחרים ועל החיבור שלהם למאמנים.

גם לפרגי היו מקרים אבודים שהוא האמין בהם מאד. רבל מוריסון למשל. גגל ותראה מה פרגי חשב עליו. לא איביץ, פרגי. 

השחקן צריך לרצות. 

לפני16 שעות , המכבייה said:

גם לפרגי היו מקרים אבודים שהוא האמין בהם מאד. רבל מוריסון למשל. גגל ותראה מה פרגי חשב עליו. לא איביץ, פרגי. 

השחקן צריך לרצות. 

ואוו איזה מקרה בוחן הבאת. רבל פספוס ענק. והוא (רבל) דוגמא קיצונית, גם בהיבט המקצועי של שחקן על שיכל להיות וגם בהיבט ההתנהגותי של סביבה חרא והתנהגות פלילית. אבל נישאר בדוגמא הזאת והלוואי שנוכל ליהנות ממנו בליגה האנגלית. מה שפרגסון עשה איתו זה מלחמה ענקית והשקעה כ-ב-י-ר-ה כדי שהוא יצליח. כיסת"ח עליו, חיבר לו את הביג מנים של מנצ'סטר כדי שיהפכו להיות המנטורים שלו ועוד. הוא ניסה. בסוף, בקצה, ברור שעל רבל האחריות להצלחה. הכישרון לא מספיק. תוהה לעצמי אם ככה (או קרוב לזה) משקיעים באלמוג או בשחקנים אחרים. לא בטוח. אם ההנהלה שולפת וזורמת אז אני רוצה להניח שאין תכנון לפיתוח שחקנים כמו אלמוג. אין לו מנטור שמלווה אותו. הכל צריך להיות על חשבון יוזמה אישית של אלמוג. בסדר גמור. גם שרן ודור פרץ לקחו מאמנים פרטיים ששידרגו אותם. רק רוצה לומר שזה חבל. לא כי זה לא לגיטימי, אלא כי אני לא חושב שמועדון מקצועי צריך להתבסס על מיקור חוץ. מאמן שפועל עם דור\שרן\אחר לא מחובר למה שקורה באימונים של מכבי והפוך, מכבי לא מבינים עד הסוף מה קורה באימונים ויש פער בתקשורת שפוגעת בסוף בשחקן עצמו. קיצר, אלמוג צריך ליזום יותר. פראקטיביות לא פותרת אותו. אבל לא נראה לי שכיום אלמוג מקבל מעטפת שהוא צריך - הן ברמת תשומת הלב על שחקני פיתוח והן ברמת הדקות שהוא חייב לקבל כדי להתנסות (ואם לא במכבי אז במקום אחר).