Jump to content

מחשבות על מכבי

Yehudav

Recommended Posts

הרבה זמן מסיבות כאלו ואחרות הייתי על תקן קורא בלבד בפורום ואני חייב להודות שהגעתי למצב שאני מזדהה עם האמירה של @turgi לא מזמן "אני שונא את הפורום" או משהו בסגנון. לא פרסונלית כמובן, יש לי מכאן הרבה חברים, אבל אני חייב להודות שהלך הרוח הכללי פה הוא של סוף העולם. לא פחות. לשמחתי אין לי פייסבוק אז אני רק יכול לתאר לעצמי מה הולך שם אם ככה זה נראה פה בפורום.

יצא לי המון לחשוב על הרבה נושאים בוערים שקשורים למכבי והחלטתי לשתף את הזווית שלי.

גולדהאר.

הראשון לשמו. שלצערי הולך ומאבד קרדיט בקרב הקהל. כמו בהרבה שנים קודמות, שומעים יותר ויותר דיבורים על זה שהוא התעייף, שמכבי לא מעניינת אותו והמגדילים בחוצפתם דורשים ש "יפתח את הכיס". נשגב מבינתי איך אמירה כזו מתקבלת על הדעת כלפי אדם שלפני שהוא מוציא גרוש על רכש, שם על מכבי בכל שנה סכומים שרובנו לא נרוויח כל ימי חיינו. הזיה. רכש רכש רכש, זה נהיה חזות הכל. הלו, הבן אדם שופך פה ארגזים כל שנה על אקדמיית נוער, ואם התקבלה החלטה אסטרטגית לנסות לקצור את הפירות, אז מבחינתי המערכת צריכה לקבל את כל הגיבוי גם אם אנחנו חושבים שזו טעות. אני חושב שגולדהאר "הרוויח" ביושר גם את הזכות לטעות. בטוח שכמו בעסקים לפעמים מרוויחים, לפעמים מפסידים, לא יודע מה איתכם, אני מעדיף להיות בצד שכבר עשה מעל 2 מיליארד...

יצחקי

השני בהיררכיה מבחינת מועדון הכדורגל ומטרה נייחת לרוב חיצי הביקורת בקיץ. גם לדעתי יצחקי הוא עדיין לא המנהל המקצועי שכולנו רוצים שיהיה. אבל, מנקודת מבטי גולדהאר מוכן לשלם עליו שכר לימוד כדי שיהיה מישהו לטווח ארוך. זה לא בריא למועדון שתפקיד כזה רגיש יתחלף בתדירות גבוהה. אני סומך שוב על גולדהר שהוא ידע לזהות את הפוטנציאל ומוכן "להקריב" שנה שנתיים של השתפשפות תמורת רווח עתידי של מנהל ספורטיבי לטווח ארוך. הביקורות עליו בגזרת הרכש לעניות דעתי לא תמיד מוצדקות. צריך לזכור שבסופו של דבר הכל מאושר ע"י מיץ' וסביר להניח שליצחקי יש הרבה פחות חבל כרגע.אולי בעתיד זה ישתנה. דווקא הרכישות שכן בוצעו, למעט דן ביטון, התנהלו בדיסקרטיות ונחתכו מהר. וזה שלו.

ואן-לוואן

כן מתאים, לא מתאים, מקובע, שמרן, לא למועדון כמו מכבי... יכול להיות שהכל נכון. אבל רגע, באמת אחרי שהוא לקח קבוצה מפוררת שנה שעברה והביא אותה לגביע ויריקה מאליפות אחרי שכבר ניפחנו מצופים לא מגיע לו צ'אנס? אפילו לניר לוין נתנו, אז רבאק טיפ טיפה קרדיט. אני בטוח במיליון אחוז שכמו כל מאמן הוא ימדד אך ורק על פי הישגים. כשגולדהאר חושב שצריך לחתוך הוא יודע לחתוך(ע"ע נמני,שוטא,דוניס). מה גם שעד כה,גם אם הכדורגל לא גדול יש לו בקבוצה הבוגרת שורה סטטיסטית לא רעה בכלל.

רכש

כולם מחתימים כולם משחררים כולם מביאים זרים תותחים עם שרוול קעקועים עם דו ספרתי שערים ובישולים. אני בטוח שכל מי שנמצא במערכת של מכבי רוצה לא פחות מכל אחד שתהיה קבוצה שתתמודד על כל התארים. אני לא מזלזל לרגע בהבנה של אנשים בפורום בכדורגל, אבל לא תזיק טיפה צניעות. צריך לזכור שאף אחד מאיתנו לא חשוף לכל השיקולים של המערכת. מישהו יודע מה הסכום המוקצה לרכש? עם מי מתנהל או לא מתנהל מו"מ(אהלן פריצה)? מה ביקש בכלל ואן-לוואן?  לאף אחד אין תשובות על זה אבל כולם מחליטים שקניקובסקי, צ'יבוטה ועוד 2 זרים היו צריכים לחתום שלשום. ביטון? "למה זה צריך לחכות עד עכשיו??? בשביל 300 אלף יורו?" אז כולם גיבורים על חשבון הברון. בטוח שמי שכותב את זה בודק כל מוצר שהוא קונה בזאפ או מחכה לבלאק פריידיי אבל מה זה בשבילו 300 אלף... נכון, לפעמים הטיים-ליין שבו קורים דברים לא אידיאלי אבל זה כאין וכאפס לעומת מה שאנחנו כן מקבלים. פשוט התרגלנו לטוב. ד"א אפרופו רכש הבון-טון החדש זה איפה הימים של ג'ורדי, רק שהזיכרון קצר וגם אותו שחטו לא פעם על התמהמהות עם רכש עד הרגע האחרון, סכומים מופרזים ומה לא. הטענות אותן טענות רק הפרסונות משתנות.

סגל

הסגל כרגע לא מספיק טוב. ולא אני לא חושב שגיליתי את אמריקה. אבל הוא לא קטסטרופה כמו שאנשים מנסים לצייר. במצב הנוכחי אנחנו צריכים שהמון המון כוכבים יסתדרו כדי שנתמודד עד הסוף על האליפות אך עם זאת בתוספת של 2 עד 3 שחקנים (לדעתי יגיעו 2 ד"א) אנחנו בהחלט מסוגלים לעשות את זה. לא פחות מזה תהיה עבודת האימון שעליה הרוב יקום או יפול.

לסיכום, אנחנו פסע משלב בתים נוסף, יש עוד קצת זמן למקצה שיפורים אחרון בסגל, הקהל(באופן די מפתיע יש לציין) הצביע במכירת מנויים מטורפת ויש לנו את הבעלים הטוב בהיסטוריה של הכדורגל, תהיו אופטימיים חברים :)

תן לי 2-3 שחקנים שאחד לפחות הוא עושה משחק, השני רצוי חלוץ קו ואני אופטימי, בואכה מצפה מהקבוצה לא לרדת ממקום 1-2.

עם הסגל הנוכחי אני כרגע פסימי.

מסכים שהעליהום על גולדהאר יצחקי ופטריק מוגזם, מקווה שהנאמנות של הקהל (מקום 1 במכירת מנויים אחרי אובדן אליפות פלוס קיץ נוראי לעומת חיפלה שלקחה אליפות אחרי עשור) פלוס מחרתיים שנדחוף את מכבי לעוד עונה אירופית עם חורף חם בבלומפילד נותן להם קצת נחת.

אחלה יהודה ומסכים עם הכל.

אבל זאת הפעם הראשונה מזה עשור שאנחנו פשוט לא יודעים מה נקבל. 

אם הייתי אומר לפני שנה מקום שלישי הייתם צוחקים לי בפרצוף ובצדק.

אז התחושה של נפילה אפשרית שמי יודע איך ומתי נקום ממנה מלחיצה, דווקא כי היתה פה עד לפני שנה מערכת חזקה ובלתי מנוצחת שידענו שתתגבר על כל עזיבה של מאמן או שחקן. 

לי פחות מפריע שאין רכש ספציפי אלא העובדה שאני כבר לא בטוח שהמועדון עדיין מתנהל סדור, מקצועי ולפי תפיסת עולם סדורה. בנושא הרכש ההחתמות של ריקן ושמיר קצת מוכיחות את זה

Just now, דרור שווץ said:

אגב 

אמרו שנמכרו כ20000 

זה לא אומר 20000

אולי הם לא באמת יודעים ובכלל נמכרו 16/17 

עד לסיום המכירות לא באמת נדע

היה לפני חודש בערך 18 אלף בוודאות.

18 דקות לפני, הילד בן 30 said:

אחלה יהודה ומסכים עם הכל.

אבל זאת הפעם הראשונה מזה עשור שאנחנו פשוט לא יודעים מה נקבל. 

אם הייתי אומר לפני שנה מקום שלישי הייתם צוחקים לי בפרצוף ובצדק.

אז התחושה של נפילה אפשרית שמי יודע איך ומתי נקום ממנה מלחיצה, דווקא כי היתה פה עד לפני שנה מערכת חזקה ובלתי מנוצחת שידענו שתתגבר על כל עזיבה של מאמן או שחקן. 

לי פחות מפריע שאין רכש ספציפי אלא העובדה שאני כבר לא בטוח שהמועדון עדיין מתנהל סדור, מקצועי ולפי תפיסת עולם סדורה. בנושא הרכש ההחתמות של ריקן ושמיר קצת מוכיחות את זה

לא מסכים. קטסטרופה לא תהיה. וגם יש מי שיתקן מה שצריך. זה לא שאתה עודה רכש ובונה על כסף של הבתים שבסוף אין. אנחנו במקום אחר ומערכת לדעתי סופר מתפקדת. אולי לא בלוחות זמנים הרצוים לנו, אבל לגמרי מתפקדת. לגבי ההחתמה של ריקן, אני בטוח שאף אחד במכבי לא בנה עליו להרכב לסחוב את הקישור ההתקפי. גם הוא יודע שהוא שחקנים משלים ותו לא, והוא פותח בהרכב רק בצוק העיתים. לגבי שמיר? היית צריך קשר 50 50 ומניח שרצו לשים את הזרים העמדות אחרות, שוב זה חלק ממכלול השיקולים. 

31 דקות לפני, snufkin said:

סחטיין על ההשקעה אבל התסכול של האוהדים מובן. מיץ' הרגיל אותנו לטוב וכרגע מצב הסגל הוא במקרה הטוב מקום 3, טבעי שאנשים יתלוננו

סנופקין, יש להתלונן ויש קיץ שלם לעשות תחרות מי יהיה הכי סרקסטי כלפי דמויות במערכת. אתה מקבל את זה? סבבה. בעיני זה דוחה וכפיות טובה. 

8 דקות לפני, Yehudav said:

סנופקין, יש להתלונן ויש קיץ שלם לעשות תחרות מי יהיה הכי סרקסטי כלפי דמויות במערכת. אתה מקבל את זה? סבבה. בעיני זה דוחה וכפיות טובה. 

זה אוהדי כדורגל, זה בילד-אין. או סקנדל או פסטיבל. זה לא רק בארץ, תראה מה אוהדי ארסנל עושים. אין מה להתאכזב, זו עוצמה דל רגשות לטוב ולרע

נכון שרכש נוצץ זה לא חזות הכל ויש עוד פרמטרים אבל בסוף, זה החלק העיקרי. תבנה סגל של כוכבים ביחס לליגה הישראלית ותהיה לך הצלחה. אין טריק אחר. פ.ס.ז', סיטי וכו'.  ככה זה בכל עולם הכדורגל.

אוהדים מתוסכלים כשהם מצפים לשייח סעודי שיבנה כאן מפלצת פ.ס.ז' ישראלית ומקבלים מדיניות רכש של ארסנל

תקנו אותי אם אני טועה אבל אני לא ראיתי תגובות נגד מיטש או שהוא צריך לפתוח את הארנק, התלונות הן להנהלה (וזה כבר נושא אחר, שאחרי איך שיצאתי סתום בקיץ הקודם אני נזהר גם בכבוד של תמם ויצחקי) 

להגיד שצריך להגן עליו זה נשמע שיש מישהו נגדו (ואין אוהד מכבי נגדו) ומוציא אותנו חארות כאוהדים

זה חשוב מבחינתי להדגיש את זה שלא יתקבל רושם כאילו יש בכלל מקום לפתחון פה נגדו

ואם מישהו יחרטט שככה זה גם בצפון קוריאה אז כנראה שהוא אוהד יריבה שלנו וממילא הוא אזרח של צפון קוריאה 

אסור לבקר את מיץ' מהסיבה הפשוטה שהוא שופך כאן מאות מליונים. צריך לסגוד לבן אדם ולומר לו תודה כל יום על שלקח את מכבי. גם אם יש לו מגרעות. אנשים מסויימים עדיין לא הבינו שזכינו. 

אבל לראות שאוהדים מבקרים את יצחקי יכול להוציא אותי מדעתי. מה הוא לא רוצה להצליח? הוא לא רוצה להחתים שחקנים? הוא לא רוצה להציע עליהם כמה שצריך? 

אני לא מבין איך יש מי שמאשים אותו שלא מגיע רכש או שהוא לא מציע סכומים גבוהים יותר וכו'. את יצחקי צריך לשפוט על מדיניות, דרך וכמובן איכות השחקנים שהוא מביא. לא על פרטי המשא ומתן או אם רכש מתעכב כי לא נותנים לו תקציב או שקבוצות/שחקנים מסרבים להצעות של מכבי.

1 דקה לפני, וזה ברשת said:

אסור לבקר את מיץ' מהסיבה הפשוטה שהוא שופך כאן מאות מליונים. צריך לסגוד לבן אדם ולומר לו תודה כל יום על שלקח את מכבי. גם אם יש לו מגרעות. אנשים מסויימים עדיין לא הבינו שזכינו. 

אבל לראות שאוהדים מבקרים את יצחקי יכול להוציא אותי מדעתי. מה הוא לא רוצה להצליח? הוא לא רוצה להחתים שחקנים? הוא לא רוצה להציע עליהם כמה שצריך? 

אני לא מבין איך יש מי שמאשים אותו שלא מגיע רכש או שהוא לא מציע סכומים גבוהים יותר וכו'. את יצחקי צריך לשפוט על מדיניות, דרך וכמובן איכות השחקנים שהוא מביא. לא על פרטי המשא ומתן או אם רכש מתעכב כי לא נותנים לו תקציב או שקבוצות/שחקנים מסרבים להצעות של מכבי.

דוניס לא רצה להצליח? הוא רצה מאוד ובכל זאת קיבל ביקורת.

10 דקות לפני, וזה ברשת said:

לא על פרטי המשא ומתן או אם רכש מתעכב כי לא נותנים לו תקציב או שקבוצות/שחקנים מסרבים להצעות של מכבי.

אבל זה גם במסגרת התפקיד שלו.

41 דקות לפני, Dr. Caligari said:

תקנו אותי אם אני טועה אבל אני לא ראיתי תגובות נגד מיטש או שהוא צריך לפתוח את הארנק, התלונות הן להנהלה (וזה כבר נושא אחר, שאחרי איך שיצאתי סתום בקיץ הקודם אני נזהר גם בכבוד של תמם ויצחקי) 

להגיד שצריך להגן עליו זה נשמע שיש מישהו נגדו (ואין אוהד מכבי נגדו) ומוציא אותנו חארות כאוהדים

ואם מישהו יחרטט שככה זה גם בצפון קוריאה אז כנראה שהוא אוהד יריבה שלנו וממילא הוא אזרח של צפון קוריאה 

לא מבין גישה כזו. "פתחון פה"? אם יש בן אדם אחד ש-"אשם" במצב הנוכחי של מכבי זה גולדהאר. הואקום שנוצר ולא מולא בעמדות הניהול וכתוצאה ממנו ובמקביל אליו - העיכוב בקבלת החלטות ניהוליות, ומה שנראה כמו העדר אסטרטגיה שמעבר לעונה בודדת - אין מישהו אחר שאפשר לבוא אליו בטענות; וזה לא בינארי. זה לא שגולדהאר הוא או "טוב" או "רע". גולדהאר הוא בעלים נהדר. באמת. מכמעט כל בחינה. החל מהכסף הגדול וכלה באישיות והערכים שהוא הביא ומביא למועדון, אבל כן - לדעתי הוא עשה טעויות שבעיקר הן הובילו אותנו אל איפה שאנחנו היום - לא כזה נורא, אבל פחות טוב מכפי שהיה יכול להיות.

1 דקה לפני, חומץ בלסמי said:

לא מבין גישה כזו. "פתחון פה"? אם יש בן אדם אחד ש-"אשם" במצב הנוכחי של מכבי זה גודלהאר. הואקום שנוצר ולא מולא בעמדות הניהול וכתוצאה ממנו ובמקביל אליו - העיכוב בקבלת החלטות ניהוליות, ומה שנראה כמו העדר אסטרטגיה שמעבר לעונה בודדת. אין מישהו אחר שאפשר לבוא אליו בטענות; וזה לא בינארי. זה לא שגולדהאר הוא או "טוב" או "רע". גולדהאר הוא בעלים נהדר. באמת. מכמעט כל בחינה. החל מהכסף הגדול וכלה באישיות והערכים שהוא הביא ומביא למועדון, אבל כן - לדעתי הוא עשה טעויות שבעיקר הן הובילו אותנו אל איפה שאנחנו היום - לא כזה נורא, אבל פחות טוב מכפי שהיה יכול להיות.

אז יצחקי ופטריק סתם בובות? אין להם שום אחריות על מצב המועדון?

Just now, מכביסט לעד said:

אז יצחקי ופטריק סתם בובות? אין להם שום אחריות על מצב המועדון?

אמרתי שום אחריות? לא. אבל בכל מה שקשור לרכש/סגל העונה - מראש לא היה למכבי הרבה מרווח תמרון, וזה לא כ"כ בגללם.

10 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

אמרתי שום אחריות? לא. אבל בכל מה שקשור לרכש/סגל העונה - מראש לא היה למכבי הרבה מרווח תמרון, וזה לא כ"כ בגללם.

לא יודע את זה. לפי הפרסומים אין שום בעיה כספית.

9 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

לא מבין גישה כזו. "פתחון פה"? אם יש בן אדם אחד ש-"אשם" במצב הנוכחי של מכבי זה גולדהאר. הואקום שנוצר ולא מולא בעמדות הניהול וכתוצאה ממנו ובמקביל אליו - העיכוב בקבלת החלטות ניהוליות, ומה שנראה כמו העדר אסטרטגיה שמעבר לעונה בודדת - אין מישהו אחר שאפשר לבוא אליו בטענות; וזה לא בינארי. זה לא שגולדהאר הוא או "טוב" או "רע". גולדהאר הוא בעלים נהדר. באמת. מכמעט כל בחינה. החל מהכסף הגדול וכלה באישיות והערכים שהוא הביא ומביא למועדון, אבל כן - לדעתי הוא עשה טעויות שבעיקר הן הובילו אותנו אל איפה שאנחנו היום - לא כזה נורא, אבל פחות טוב מכפי שהיה יכול להיות.

לא מבין את התגובה אליי 

כתבתי על האם יש אוהדי מכבי שנגד מיטש וטוענים שהוא לא פותח את הכיס וכתבתי את מה שכתבתי 

מה שאתה מדבר זה על הדרך שבה הוא מחליט לנהל את העסק (שמה זה כבר דיון ומחשבות עם גישות שונות), מי שכותב על איך צריך להתנהל ומעביר ביקורת לא דומה למי שכותב שלמיטש אכפת מאליפות המוסר ושאר החארטות האלו ולא פותח את הכיס נו באמת איך אתה משווה בכלל 

26 דקות לפני, מכביסט לעד said:

דוניס לא רצה להצליח? הוא רצה מאוד ובכל זאת קיבל ביקורת.

איך אתה משווה את זה? דוניס נמדד ביכולות אימון, כשיצחקי נמדד באיכות השחקנים שהוא מביא. אם לא באו שחקנים זה לא כי הוא לא רוצה אלא כי לא התאפשר לו. נראה לך הוא לא רצה כאן את דן ביטון כבר לפני חודשיים? חלוץ זר כבר בתחילת יוני? את יצחקי תמדוד לפי היכולות של פריצה, אם אם לאורך שנתיים שלוש אתה רואה שלמועדון יש דרך ברורה.

17 דקות לפני, הנדון said:

אבל זה גם במסגרת התפקיד שלו.

אני לא חושב. מאמין שמי שמנהל משא ומתן במכבי הם אנשי ניהול אמיתיים, למשל עו"ד יעל מרגלית, או שרון תמם, או לעיתים ג'ק. יצחקי הוא זה שלדעתי מחפש את השחקנים ומחליט מי הוא רוצה ואולי בודק ומדבר איתו לפני, אבל לא זה שאחראי על המשא ומתן הכספי.

Just now, מכביסט לעד said:

הבעיות העונה נובעות משלושה גורמים, אף אחד מהם לא כספי:

א. שוק ישראלי דליל במיוחד

ב. גל עזיבות לא פשוט בלי פתרון נראה לעין (ראה א').

ג. מצבת זרים בעייתית

התוצאה היא קיץ נטול אפשרויות תמרון, גם אם לא היה מדובר ביצחקי או ואן לייבן.

7 דקות לפני, Dr. Caligari said:

לא מבין את התגובה אליי 

כתבתי על האם יש אוהדי מכבי שנגד מיטש וטוענים שהוא לא פותח את הכיס וכתבתי את מה שכתבתי 

מה שאתה מדבר זה על הדרך שבה הוא מחליט לנהל את העסק (שמה זה כבר דיון ומחשבות עם גישות שונות), מי שכותב על איך צריך להתנהל ומעביר ביקורת לא דומה למי שכותב שלמיטש אכפת מאליפות המוסר ושאר החארטות האלו ולא פותח את הכיס נו באמת איך אתה משווה בכלל 

ובכן:

59 דקות לפני, Dr. Caligari said:

1 hour ago, Dr. Caligari said:

טוב תוציא את החלק שציטטת מההקשר של השורה לפני 

חשבתי שבאת לחדש משהו אבל כנראה שאתה סתם חיפשת להשחיל את השקל תשעים שלך

36 דקות לפני, מכביסט לעד said:

ברור, שום בעיה כספית

גולדאהר בכלל רוצה להתחרות עם ריאל על אמבפה, אבל וואן לוון פשוט מתעקש לתת לאלמוג עוד צ'אנס, נכון?

כמה שאתם או סתומים או תמימים, עוד לא החלטתי

גולדהאר שופך 30 מיליון כל שנה על מחלקת נוער+סבסוד של ביתר רמלה/בת ים אז הגיוני שהוא לא מעוניין לשפוך סכומים על שחקנים בליגה על שחקנים שנתנו עונה טובה. לגבי זרים אנחנו צריכים להבין את המקום שלנו בשרשרת המזון. להביא זרים מוכחים בעייתי מאוד ומכיוון שיש מגבלת זרים אז גם אין יותר מדי מקום לתמרון