Jump to content

אקדמיית הנוער 2021/22

דקסטר

Recommended Posts

לפני18 שעות , קמחי said:

אין שחקני אגף? חסרים מגנים? חסרים קשרים התקפיים?

תנו לילדים לשחק.

הם לא מוכנים בגיל 18, צריך לפחות שנתיים שלוש השאלה בליגת העל ואז הם מגיעים בגיל 24 ומתייחסים אליהם כשחקן נוער

10 דקות לפני, פנחס שוף said:

הם לא מוכנים בגיל 18, צריך לפחות שנתיים שלוש השאלה בליגת העל ואז הם מגיעים בגיל 24 ומתייחסים אליהם כשחקן נוער

כן, כמו חוזז הנער שרק צריך עוד כמה הזדמנויות כדי להתפוצץ

• 2 weeks later...

https://cdn.maccabi-tlv.co.il/?p=240239&embedapp=app

ראיון עם מנהל מחלקת הנוער החדש. נראה שונה לגמרי מפטריק - מפרגן לאנשי הצוות בנוער וטוען שבכדורגל של היום אסור להיצמד למערך אחד.

32 דקות לפני, מכביסט לעד said:

https://cdn.maccabi-tlv.co.il/?p=240239&embedapp=app

ראיון עם מנהל מחלקת הנוער החדש. נראה שונה לגמרי מפטריק - מפרגן לאנשי הצוות בנוער וטוען שבכדורגל של היום אסור להיצמד למערך אחד.

ושלאכול ברולדין זה לא בריא

קשה להתרשם מראיון.

מיץ' משקיע המון בנוער- אבל העובדה שמכבי פתח תקווה מגיעה להישגים יפים בנוער, מצליחה לשלב אותם מוקדם בקבוצה הבוגרת ולא פחות חשוב- מגדלת כוכבים כמו סולומון ועבדה מטרידה אותי.

אני באמת לא יודע לאן הייתי מעדיף לשלוח את הילד שלי.

3 דקות לפני, הילד בן 30 said:

קשה להתרשם מראיון.

מיץ' משקיע המון בנוער- אבל העובדה שמכבי פתח תקווה מגיעה להישגים יפים בנוער, מצליחה לשלב אותם מוקדם בקבוצה הבוגרת ולא פחות חשוב- מגדלת כוכבים כמו סולומון ועבדה מטרידה אותי.

אני באמת לא יודע לאן הייתי מעדיף לשלוח את הילד שלי.

החשיבה שלך לא נכונה. הייתי שולח את הילד שלי למכבי בלי לחשוב פעמיים, כי כמה שחקנים יוצאים ממחלקת הנוער של מכבי פתח תקווה? כמה מתוכם משחקים בליגה? לא יותר מדי. אז נכון היו כשרונות מיוחדים כמו עבדה וסולומון, אבל הם כישרונות חריגים.

לעומת זאת חצי מהליגה מורכבת משחקני בית של מכבי. זה אומר שיודעים לפתח פה שחקנים וגם אלה שלא מצאו את המקום שלהם לא נשרו לליגות הנמוכות, אלא עזבו לקבוצות אחרות בליגה ומשם התקדמו לאירופה (או חזרה למכבי מהדלת הראשית).

25 דקות לפני, מכביסט לעד said:

החשיבה שלך לא נכונה. הייתי שולח את הילד שלי למכבי בלי לחשוב פעמיים, כי כמה שחקנים יוצאים ממחלקת הנוער של מכבי פתח תקווה? כמה מתוכם משחקים בליגה? לא יותר מדי. אז נכון היו כשרונות מיוחדים כמו עבדה וסולומון, אבל הם כישרונות חריגים.

לעומת זאת חצי מהליגה מורכבת משחקני בית של מכבי. זה אומר שיודעים לפתח פה שחקנים וגם אלה שלא מצאו את המקום שלהם לא נשרו לליגות הנמוכות, אלא עזבו לקבוצות אחרות בליגה ומשם התקדמו לאירופה (או חזרה למכבי מהדלת הראשית).

יש פה עניין של כמות ואיכות.

אני לא יודע את המספרים אבל אני מניח שמחלקות הנוער של מכבי הן גדולות אולי בסדר גודל מאלה של מכבי פתח תקווה. אז כן כשאתה מגדל יותר שחקנים אתה תמצא יותר שחקנים של הקבוצה שלך בליגת העל.

השאלה היא מה הסיכוי של שחקן X לממש את הפוטנציאל שלו, בין אם זה להיות שחקן לגיטימי בליגת העל או מעבר לכך. כאן אני לא בטוח מה התשובה. צריך לזכור שיש אלמנטים מקצועיים שמכבי עושה כנראה טוב, אבל גם מעבר- ליווי, ניהול קריירה, מציאת סוכן מתאים, היכולת להתאמן עם הבוגרת, לקבל דקות שבחלקם כנראה מכבי פתח תקווה עושה טוב יותר.

אחרי השקעה גדולה של עשור הטופ של המחלקה שלך זה דור פרץ יונתן כהן וזה לא שהשלד של הבוגרת הנוכחית מבוסס על שחקני בית (כרגע רק דן גלזר ולא אל תגידו לי קניקובסקי). בקיצור שום דבר חריג בהצלחתו.

אפשר לומר שזה תהליכים שלוקחים זמן, שהשחקנים שהיו בני 10 לפני עשור היום רק בני עשרים. לא שולל.

אבל כן, המועדון השקיע המון בנוער ובאופן עקבי ואחרי עשור מסתכלים אחורה וההצלחות מסתכמות בדן גלזר, דור פרץ, יונתן כהן. סה טו.

10 דקות לפני, הילד בן 30 said:

אני לא יודע את המספרים אבל אני מניח שמחלקות הנוער של מכבי הן גדולות אולי בסדר גודל מאלה של מכבי פתח תקווה. אז כן כשאתה מגדל יותר שחקנים אתה תמצא יותר שחקנים של הקבוצה שלך בליגת העל.

השאלה היא מה הסיכוי של שחקן X לממש את הפוטנציאל שלו, בין אם זה להיות שחקן לגיטימי בליגת העל או מעבר לכך. כאן אני לא בטוח מה התשובה. צריך לזכור שיש אלמנטים מקצועיים שמכבי עושה כנראה טוב, אבל גם מעבר- ליווי, ניהול קריירה, מציאת סוכן מתאים, היכולת להתאמן עם הבוגרת, לקבל דקות שבחלקם כנראה מכבי פתח תקווה עושה טוב יותר.

אחרי השקעה גדולה של עשור הטופ של המחלקה שלך זה דור פרץ יונתן כהן וזה לא שהשלד של הבוגרת הנוכחית מבוסס על שחקני בית (כרגע רק דן גלזר ולא אל תגידו לי קניקובסקי). בקיצור שום דבר חריג בהצלחתו.

אפשר לומר שזה תהליכים שלוקחים זמן, שהשחקנים שהיו בני 10 לפני עשור היום רק בני עשרים. לא שולל.

אבל כן, המועדון השקיע המון בנוער ובאופן עקבי ואחרי עשור מסתכלים אחורה וההצלחות מסתכמות בדן גלזר, דור פרץ, יונתן כהן. סה טו.

זה מודל שונה לגמרי. סולומון ועבדה מממנים את פעילות מכביפת לכמה שנים קדימה. ולכן גם מקבלים הזדמנויות, גם במחיר ירידת ליגה(וגם אחרים שם מקבלים הזדמנויות הם פשוט לא מצליחים להימכר).

מכבי מכוונת הצלחה מקצועית וההזדמנויות לצעירים הן אחרות. אולי כהורה- הסיכוי לגדולה הוא בפת אבל הסיכוי לרק קאריירה רגילה ופרנסה מכדורגל- יש לילד שלך סיכוי גם במכבי. ולא סיכוי קטן יותר. 

20 דקות לפני, הילד בן 30 said:

ברור שיש פה גם עניין של כמות, אבל גם מחלקות נוער גדולות אחרות כמו חיפה והפועל לא מצליחות לייצר כמות כזאת של שחקני בית בליגה. 

כשאתה מגיע מהנוער של מכבי יש יותר סיכוי שקבוצות ירצו אותך כי אתה שייך למכבי ומכבי זה מותג. ראה ערך שחקנים כמו אור דסה, אליאל פרץ, קארצב וגבי קניקובסקי שלא השתלבו בבוגרים, מצאו בקלות קבוצה טובה לשחק בה ומשם הדרך לאירופה/למכבי הייתה קצרה.

נכון שבמכבי פ״ת יש לך יותר סיכוי לשחק, אבל במכבי אם אתה לא משחק אתה מושאל לקבוצות ברמה של מכבי פ״ת (או מושאל אליה כמו עידו שחר) ואז אתה מרוויח גם דקות משחק וגם דרך סלולה יותר לקבוצה גדולה שיש בה יש יותר חשיפה לאירופה ולנבחרת (אם אתה שחקן מכבי יש יותר סיכוי שתקבל זימון). 

לא חושב שפרץ, גלזר ויוני אלה הכשרונות היחידים שיצאו מפה. קודם כל יש כמובן את דניאל פרץ, אבל חוץ ממנו גם פיבן זה דוגמא לשחקן שאם היה משחק בקבוצת כמו מכבי פ״ת הוא ככל הנראה לא היה מתקדם כי מצד אחד אין לו כישרון מיוחד ומצד שני הוא שווה סגל בקבוצה שנלחמת על אליפות אז הלוזונים היו מבקשים עליו סכום גבוה שאף קבוצה פה לא הייתה משלמת על שחקן סגל ובגלל זה הקריירה שלו הייתה נתקעת. במקום זה הוא משחק במועדון הכי גדול בארץ. כנ״ל לגבי חוזז.

Just now, המכבייה said:

זה מודל שונה לגמרי. סולומון ועבדה מממנים את פעילות מכביפת לכמה שנים קדימה. ולכן גם מקבלים הזדמנויות, גם במחיר ירידת ליגה(וגם אחרים שם מקבלים הזדמנויות הם פשוט לא מצליחים להימכר).

מכבי מכוונת הצלחה מקצועית וההזדמנויות לצעירים הן אחרות. אולי כהורה- הסיכוי לגדולה הוא בפת אבל הסיכוי לרק קאריירה רגילה ופרנסה מכדורגל- יש לילד שלך סיכוי גם במכבי. ולא סיכוי קטן יותר. 

אכן מודל שונה שאולי עדיף בעיניי האינדיבידואל שכרגע בן 12 ומתלבט איפה לשחק.

אני לא יודע מה הפרקציה של בוגרי מחלקת הנוער של מכבי פתח תקווה שמסיימים עם קריירת בוגרים מכניסה לעומת זו של מכבי. אבל ממש לא בטוח שבאחוזים אנחנו טובים יותר.

אבל בוא ננתק את הדיון הזה.

אתה מיטש, לפני עשר שנים אתה מחליט להשקיע ביסודות, אתה משקיע הרבה משאבים בקבוצות הצעירות של מכבי, במאמנים, אביזרים, מתקנים, בונה מודל ושת"פ עם קבוצות קטנות וכו וכו.

היום את עושה סיכום עשור ומוצא ש3 שחקנים בלבד היו בורג מרכזי במכבי וכרגע רק אחד מהם נמכר בכסף. אני מרגיש שהתוצאות *כרגע* מאכזבות וצריך לומר זאת בקול רם.

12 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לא חושב שפרץ, גלזר ויוני אלה הכשרונות היחידים שיצאו מפה. קודם כל יש כמובן את דניאל פרץ, אבל חוץ ממנו גם פיבן זה דוגמא לשחקן שאם היה משחק בקבוצת כמו מכבי פ״ת הוא ככל הנראה לא היה מתקדם כי מצד אחד אין לו כישרון מיוחד ומצד שני הוא שווה סגל בקבוצה שנלחמת על אליפות אז הלוזונים היו מבקשים עליו סכום גבוה שאף קבוצה פה לא הייתה משלמת על שחקן סגל ובגלל זה הקריירה שלו הייתה נתקעת. במקום זה הוא משחק במועדון הכי גדול בארץ. כנ״ל לגבי חוזז.

עזוב אתה מחפש מתחת לפנס. פיבן וחוזז שחקנים משלימים, את זה גם קבוצת הנוער של בני סכנין מגדלת.

5 דקות לפני, הילד בן 30 said:

עזוב אתה מחפש מתחת לפנס. פיבן וחוזז שחקנים משלימים, את זה גם קבוצת הנוער של בני סכנין מגדלת.

זה בדיוק מה שאמרתי. גם בני סכנין מגדלת, אבל מה עדיף להיות שחקן הרכב שם או להיות שחקן סגל במועדון הכי גדול בישראל? 

7 דקות לפני, מכביסט לעד said:

זה בדיוק מה שאמרתי. גם בני סכנין מגדלת, אבל מה עדיף להיות שחקן הרכב שם או להיות שחקן סגל במועדון הכי גדול בישראל? 

בעיני השחקן אני מעדיף קודם כך להצליח לבנות קריירה ככדורגלן, ולמקסם את הפוטנציאל שלי.

בעיני המועדון אני מעדיף לבסס שלד כמה שיותר רחב על בסיס מה שאני מגדל, לשלב שחקנים בקביעות בבוגרת, ולמכור שחקנים באופן קבוע, כל זה לא קורה מספיק. היה נדמה שזה מתחיל לקרות לפני שנתיים שלוש אבל זה לא קרה.

1 דקה לפני, הילד בן 30 said:

בעיני השחקן אני מעדיף קודם כך להצליח לבנות קריירה ככדורגלן, ולמקסם את הפוטנציאל שלי.

בעיני המועדון אני מעדיף לבסס שלד כמה שיותר רחב על בסיס מה שאני מגדל, לשלב שחקנים בקביעות בבוגרת, ולמכור שחקנים באופן קבוע, כל זה לא קורה מספיק. היה נדמה שזה מתחיל לקרות לפני שנתיים שלוש אבל זה לא קרה.

אז יש פה שתי נקודות מבט שונות. 

בנקודת המבט של השחקן עדיף לו לשחק בנוער של מכבי. 

בנקודת המבט של מכבי ההתנהלות אכן הייתה לא מספיק טובה, אבל מצד שני במועדון תחרותי באופן טבעי קשה יותר לתת דקות לצעירים. 

עד סוף תקופת ג׳ורדי שילבנו רק את פרץ ואת אליאל פרץ (שבסופו של דבר עזב) ואיבדנו את קניקובסקי, ואור דסה. חוץ מהם לא היו כשרונות גדולים. 

אחרי תקופת ג׳ורדי שילבנו את פיבן, חוזז, יוני, אלמוג, גלזר ודניאל פרץ. איבדנו את צ׳יבוטה וקארצב מהשמות הבולטים. 

אולי פשוט לא גדלים מספיק שחקנים ברמה של מכבי? שחקנים שכן ניסנו לשלב כמו חוזז, אלמוג, קארצב ופיבן לא ממש הצליחו. אז קצת לשלב שחקנים אם אין מספיק ברמה המתאימה. 

העונה אנחנו רואים כשרונות טובים שעושים אחלה עונה ובקיץ יהיה המבחן הגדול של יצחקי. אני לא מצפה שכולם ישתלבו, אבל אם הוא יצליח להפוך 2-3 מושאלים לחלק משמעותי מהסגל זה יהיה הישג. 

בגדול אף ילד שיעזוב לא יפתיע אותי.

אם אני אוסקר אני לא חושב פעמיים בכלל.

1 hour ago, הילד בן 30 said:

אכן מודל שונה שאולי עדיף בעיניי האינדיבידואל שכרגע בן 12 ומתלבט איפה לשחק.

אני לא יודע מה הפרקציה של בוגרי מחלקת הנוער של מכבי פתח תקווה שמסיימים עם קריירת בוגרים מכניסה לעומת זו של מכבי. אבל ממש לא בטוח שבאחוזים אנחנו טובים יותר.

אבל בוא ננתק את הדיון הזה.

אתה מיטש, לפני עשר שנים אתה מחליט להשקיע ביסודות, אתה משקיע הרבה משאבים בקבוצות הצעירות של מכבי, במאמנים, אביזרים, מתקנים, בונה מודל ושת"פ עם קבוצות קטנות וכו וכו.

היום את עושה סיכום עשור ומוצא ש3 שחקנים בלבד היו בורג מרכזי במכבי וכרגע רק אחד מהם נמכר בכסף. אני מרגיש שהתוצאות *כרגע* מאכזבות וצריך לומר זאת בקול רם.

אני חושב שמכבי לא מבושלת ואמיצה מספיק. המון חצאי רעיונות שלא מבשילים כי תמיד צריך פה להילחם על תואר וצריך תעודות ביטוח. יש את החזון של מיטש ויש את מי שצריך להוציא את זה לפועל. אם גם פטריק השתפן, לאן נלך מכאן? בעולם מושלם- גלזר נמכר, מכניס כסף ואנחנו עם קארצב כ6 שלנו עד שהוא ימכר. בפועל, אנחנו נגררים לעיסקאות(פרץ ויוני) ומעכבים את התור מלמטה. הייתי מוסיף גם את מיכה ופיבן לרשימה אבל בהחלט לא מספיק. הגיוני שעידו שחר לא יקבל דקות בכלל? 

2 דקות לפני, המכבייה said:

אני חושב שמכבי לא מבושלת ואמיצה מספיק. המון חצאי רעיונות שלא מבשילים כי תמיד צריך פה להילחם על תואר וצריך תעודות ביטוח. יש את החזון של מיטש ויש את מי שצריך להוציא את זה לפועל. אם גם פטריק השתפן, לאן נלך מכאן? בעולם מושלם- גלזר נמכר, מכניס כסף ואנחנו עם קארצב כ6 שלנו עד שהוא ימכר. בפועל, אנחנו נגררים לעיסקאות(פרץ ויוני) ומעכבים את התור מלמטה. הייתי מוסיף גם את מיכה ופיבן לרשימה אבל בהחלט לא מספיק. הגיוני שעידו שחר לא יקבל דקות בכלל? 

הכל נגרם ממגבלת הזרים, אם אתה משלם 300-400k לשחקן והמחירים בליגה לישראלים טובים מתחילים ממיליון וחצי אתה לא יכול למכור החוצה בפחות מזה, ובאירופה מועדונים יכולים למצוא איכות כזאת בשליש מחיר

6 דקות לפני, Keano said:

הכל נגרם ממגבלת הזרים, אם אתה משלם 300-400k לשחקן והמחירים בליגה לישראלים טובים מתחילים ממיליון וחצי אתה לא יכול למכור החוצה בפחות מזה, ובאירופה מועדונים יכולים למצוא איכות כזאת בשליש מחיר

אבל מכבי גם גוררת רגליים מהצד שלה. היא נגררת למכירות ולא יוזמת אותם. והתור מתארך וחלקו הופך ללא רלוונטי(כמו אלטמן למשל). למכור את גלזר במיליון ולהריץ את קארצב זה גם לא רעיון רע. רק שיהיה בתנועה. יש מה לשפר. 

15 דקות לפני, המכבייה said:

זאת בדיוק הבעיה בהיעדר חזון מקצועי וניהולי ברור.

קיוויתי שנתייצב על מודל של לגדל-לחשל-לבוגרת-למכור וחוזר חלילה. יש לזה מחיר מקצועי מבחינת יציבות והקושי בלייצר שושלות חדשות מדי שנתיים-שלוש, אבל הרעב והדם החדש, בשילוב עם הידיעה ששחקנים צעירים יקבלו הזדמנות במסלול מובנה שבסופו תחרותיות עם מכבי ויציאה לאירופה, יעזור לנו למשוך את הכשרונות הגדולים. 

בפועל, נכון להיום אנחנו רחוקים ממיקסום או אפילו מיצוי של המשאב האדיר שנקרא מחלקת הנוער שלנו. לא כלכלית ולא מקצועית.

המודל חייב להיות ברור. למשל (לא אומר שזה המודל הנכון בהכרח, אבל זה מודל, וחייבים מודל עם יעדים ולוחות זמנים ברורים) - להחתים שחקני נוער ל-X שנים, לתת להם שנה-שנתיים של התחשלות (למעט יחידי סגולה כמו שחר או גלוך נניח), להעלות לבוגרים לשנה-שנתיים, מי שמזוהה כמתאים במהלך השנה-שנתיים האלה מקבל הארכת חוזה (אופציה למכבי בחוזה של ה-X שנים), מי שלא נמכר למרבה במחיר או מועבר בטרייד. 

פרץ היה חייב להימכר אחרי עונת השיא שלו אצל איביץ'. כהן היה צריך להימכר לפני הפוסט שלו. אפשר ורצוי גם להגדיר יעדים ולוחות זמנים למכירה (לגיטימי אם לא רוצים למכור שחקן מוביל בעיצומן של מוקדמות באירופה, אבל צריך שזה יהיה מסודר). 

הדאגה הכי גדולה שלי כרגע היא שלראשונה מאז מהפכת יורדי, אני לא בטוח שמכבי מנוהלת כמו שצריך.

3 דקות לפני, המכבייה said:

אבל מכבי גם גוררת רגליים מהצד שלה. היא נגררת למכירות ולא יוזמת אותם. והתור מתארך וחלקו הופך ללא רלוונטי(כמו אלטמן למשל). למכור את גלזר במיליון ולהריץ את קארצב זה גם לא רעיון רע. רק שיהיה בתנועה. יש מה לשפר. 

כמו גלזר יש בארגזים באירופה, דווקא אותו הייתי משאיר עד סוף הקריירה במכבי. 

דור פרץ ואלי דסה אולי היו צריכים להימכר מוקדם יותר, תמיד יש את הדילמה אם להשאיר את הקבוצה חזקה או לקחת את הסיכון ולהתקדם הלאה לדור הבא

37 דקות לפני, turgi said:

בגדול אף ילד שיעזוב לא יפתיע אותי.

אם אני אוסקר אני לא חושב פעמיים בכלל.

יש לו חוזה לעוד 2 עונות אגב

הרעיונות שלכם יפים, אבל אף אחד לא מבטיח שזה יעבוד. זה יכול לגרום למצב של עונה שלא מתחרים בה על אליפות ולא מגיעים לאירופה (ואז ההפסד הכלכלי גדול בהרבה).