Jump to content

אקדמיית הנוער 2021/22

דקסטר

Recommended Posts

11 דקות לפני, מכביסט לעד said:

הרעיונות שלכם יפים, אבל אף אחד לא מבטיח שזה יעבוד. זה יכול לגרום למצב של עונה שלא מתחרים בה על אליפות ולא מגיעים לאירופה (ואז ההפסד הכלכלי גדול בהרבה).

העונה לא התחרינו על אליפות, עם כל הצער שבדבר. השנים בהם נרדמנו בשמירה ולא הזרמנו דם חדש למערכת הן בדיוק השנים בהם אנחנו נתקעים. 

שוב, אין רעיון מושלם ואין רעיון שיבטיח הצלחה, אבל צריך רעיון.

26 דקות לפני, דקסטר said:

יש לו חוזה לעוד 2 עונות אגב

2024 או 2023?

בכל מקרה זה לא מספיק. הוא מסיים חוזה בגיל 20? תנעל אותו עכשיו עד גיל 25.

22 דקות לפני, מנג'ר יונייטד said:

העונה לא התחרינו על אליפות, עם כל הצער שבדבר. השנים בהם נרדמנו בשמירה ולא הזרמנו דם חדש למערכת הן בדיוק השנים בהם אנחנו נתקעים. 

מסכים, אבל לפני הרעיון צריך את האדם שיתווה את הרעיון. לא בטוח שיש אחד כזה במערכת שידע לנהל את הסיכונים האלו.

לפני7 שעות , Keano said:

כמו גלזר יש בארגזים באירופה, דווקא אותו הייתי משאיר עד סוף הקריירה במכבי. 

דור פרץ ואלי דסה אולי היו צריכים להימכר מוקדם יותר, תמיד יש את הדילמה אם להשאיר את הקבוצה חזקה או לקחת את הסיכון ולהתקדם הלאה לדור הבא

אני לא...

באירופה יש ארגזים מכל דבר. כמו כן אוניות של יונים מהירים יותר למשל. 

לפני7 שעות , turgi said:

2024 או 2023?

בכל מקרה זה לא מספיק. הוא מסיים חוזה בגיל 20? תנעל אותו עכשיו עד גיל 25.

עד סוף 23/24 וצודק.

1 hour ago, המכבייה said:

אני לא...

באירופה יש ארגזים מכל דבר. כמו כן אוניות של יונים מהירים יותר למשל. 

הכוונה היא שלא בטוח שיהיה מי שישלם. 

יוני שחקן מיוחד, ווינר שיודע לתת גולים זה מצרך מבוקש

לפני10 שעות , מנג'ר יונייטד said:

אחרי 9 עונות זאת העונה הראשונה שלא התחרינו על אליפות ועדיין נתנו הופעה מכובדת באירופה.

מסכים שצריך רעיון וצריך לשפר את שילוב הצעירים בקבוצה הבוגרת.

צטט

באימון הקבוצה הערב נרשמה הפתעה עם שיתופו של סייד אבו פרחי, שחקן נערים ב’ (מאי 2006, עוד לא בן 16), שמשחק העונה בקבוצת נערים א’ ובמאזנו כבר 15 שערים העונה בליגה ובגביע. מדובר באחד הכישרונות הגדולים של המחלקה שמשחק בעמדת שחקן הכנף-חלוץ, ובמועדון כבר רצו לשים אותו בקבוצת הנוער, אבל לפי החוק בישראל אסור לשחקן לקפוץ שני שנתונים. לכן הוא בנערים א’ וכעת משתלב גם באימונים של קרסטאיץ’ בבוגרת.

אלו דברים שאנחנו רוצים לראות תסכים איתי עומרי

לפני19 שעות , מנג'ר יונייטד said:

זאת בדיוק הבעיה בהיעדר חזון מקצועי וניהולי ברור.

קיוויתי שנתייצב על מודל של לגדל-לחשל-לבוגרת-למכור וחוזר חלילה. יש לזה מחיר מקצועי מבחינת יציבות והקושי בלייצר שושלות חדשות מדי שנתיים-שלוש, אבל הרעב והדם החדש, בשילוב עם הידיעה ששחקנים צעירים יקבלו הזדמנות במסלול מובנה שבסופו תחרותיות עם מכבי ויציאה לאירופה, יעזור לנו למשוך את הכשרונות הגדולים. 

בפועל, נכון להיום אנחנו רחוקים ממיקסום או אפילו מיצוי של המשאב האדיר שנקרא מחלקת הנוער שלנו. לא כלכלית ולא מקצועית.

המודל חייב להיות ברור. למשל (לא אומר שזה המודל הנכון בהכרח, אבל זה מודל, וחייבים מודל עם יעדים ולוחות זמנים ברורים) - להחתים שחקני נוער ל-X שנים, לתת להם שנה-שנתיים של התחשלות (למעט יחידי סגולה כמו שחר או גלוך נניח), להעלות לבוגרים לשנה-שנתיים, מי שמזוהה כמתאים במהלך השנה-שנתיים האלה מקבל הארכת חוזה (אופציה למכבי בחוזה של ה-X שנים), מי שלא נמכר למרבה במחיר או מועבר בטרייד. 

פרץ היה חייב להימכר אחרי עונת השיא שלו אצל איביץ'. כהן היה צריך להימכר לפני הפוסט שלו. אפשר ורצוי גם להגדיר יעדים ולוחות זמנים למכירה (לגיטימי אם לא רוצים למכור שחקן מוביל בעיצומן של מוקדמות באירופה, אבל צריך שזה יהיה מסודר). 

הדאגה הכי גדולה שלי כרגע היא שלראשונה מאז מהפכת יורדי, אני לא בטוח שמכבי מנוהלת כמו שצריך.

אבל אלו שני דיונים שונים. אתה מפרט על הכשלון של מכבי לבנות מודל ארוך טווח שולל מיצוי של מחלקת הנוער כמאשב מרכזי של המועדון.

אני שואל האם בכלל מחלקת הנוער מפתחת שחקנים ברמה הדרושה ובקצב הנכון. בינתיים התשובה היא לא. בעשור האחרון גידלנו מעט מאוד שחקנים שהפכו לשחקנים מובילים בליגת העל ו\או עושים קריירה נאה בחו"ל ו\או בורג מרכזי בנבחרות. ישראל לגדל את חוזז ופיבן ידענו גם בימי לוני. 

אז האם הבעיה היא במה שקורה מגיל 18 או מה שקורה עד גיל 18?

הדיון על הקבוצה הבוגרת, היעדר חזון וחוסר יולת לשלב צעירים נדון בהרחבה. אבל אולי אנחנו בכלל לא מייצרים מספיק איכות? בטח שביחס לכמות?

לפני8 שעות , מכביסט לעד said:

אחרי 9 עונות זאת העונה הראשונה שלא התחרינו על אליפות ועדיין נתנו הופעה מכובדת באירופה.

מסכים שצריך רעיון וצריך לשפר את שילוב הצעירים בקבוצה הבוגרת.

גם בעונת ג׳ורדי לא התחרת על האליפות באמת

6 דקות לפני, פנחס שוף said:

גם בעונת ג׳ורדי לא התחרת על האליפות באמת

בטח שכן. צמצמנו פער משמעותי ואפילו היו פעמים שהיינו במקום הראשון. אחר כך בפלייאוף קרסנו.

On 31.3.2022 at 12:45, הילד בן 30 said:

אבל אלו שני דיונים שונים. אתה מפרט על הכשלון של מכבי לבנות מודל ארוך טווח שולל מיצוי של מחלקת הנוער כמאשב מרכזי של המועדון.

אני שואל האם בכלל מחלקת הנוער מפתחת שחקנים ברמה הדרושה ובקצב הנכון. בינתיים התשובה היא לא. בעשור האחרון גידלנו מעט מאוד שחקנים שהפכו לשחקנים מובילים בליגת העל ו\או עושים קריירה נאה בחו"ל ו\או בורג מרכזי בנבחרות. ישראל לגדל את חוזז ופיבן ידענו גם בימי לוני. 

אז האם הבעיה היא במה שקורה מגיל 18 או מה שקורה עד גיל 18?

הדיון על הקבוצה הבוגרת, היעדר חזון וחוסר יולת לשלב צעירים נדון בהרחבה. אבל אולי אנחנו בכלל לא מייצרים מספיק איכות? בטח שביחס לכמות?

גם אם מדובר בשני דיונים שונים, הם לחלוטין קשורים האחד בשני. זה ביצה ותרנגולת. 

אני חושב שאנחנו מגדלים כמות מספקת של כשרונות (ולראיה, שון גולדברג למשל בלם באלופה שבדרך, אליאל פרץ עושה עונה יפה באירופה, קארצב ופארפה נתנו עונה טובה, נבחרת הנוער עלתה לאליפות אירופה עם חצי הרכב ממכבי ועוד). מנקודת מבט כלכלית נטו, ואני סתם זורק מספרים, אם אנחנו משקיעים שני מיליון יורו בעונה במחלקת הנוער, והמינימום שיכלנו להשקיע בנוער זה חצי מיליון יורו, אז הנוער צריך לייצר לנו שחקנים שהיו עולים לנו אחרת מיליון וחצי יורו. 

אגב, לטעמי אנחנו לא נוכל לענות על השאלה האם אנחנו מייצרים מספיק איכות בלי תכנית סדורה. בהיעדר תכנית כזאת איך אפשר למדוד מה אנחנו צריכים לייצר והאם עמדנו ביעדי הייצור?

אנחנו יותר מפספסים כשרונות מאשר ממצים כאלו, ולא באחוזים יפים.

לא חסר כשרונות, אבל יש תכנון לקוי, שבלוניות ומינימום אומץ לתת הזדמנויות.

יש לנו בעיה קשה בעמדות האגף, בנוער יש שפע כאלו. יש פצועים כרוניים ופער בעמדת הקישור ההתקפי בשבועות האחרונים, ואין שום רעיון לתת דקות לגלוך.

מקווה שמיטש ישאל את השאלות הנכונות את הבלנדר שתופס את תקן המנהל המקצועי.

2 דקות לפני, אקיטה said:

גלוך תורג'מן ובר לין לסגל, לתת פז"מ בליגת העל ואין לחץ, לראות איך מתמודדים ולראות על מי אפשר לבנות לעונה הבאה.

תורג׳מן לא בנוער…

23 דקות לפני, אקיטה said:

גלוך תורג'מן ובר לין לסגל, לתת פז"מ בליגת העל ואין לחץ, לראות איך מתמודדים ולראות על מי אפשר לבנות לעונה הבאה.

בעקרון מסכים איתך אבל הם במאבק צמוד מאוד על האליפות בנוער ככה שקשה לי לראות את זה קורה

1 דקה לפני, איתי-מכביסט said:

בעקרון מסכים איתך אבל הם במאבק צמוד מאוד על האליפות בנוער ככה שקשה לי לראות את זה קורה

מחצית במשחק פלייאוף בבוגרים > 18 דאבלים בנוער 

3 דקות לפני, איתי-מכביסט said:

אם יצחקי יבוא בטיעון כזה אני במחנה האנטי נגדו

לפני2 שעות , אקיטה said:

אני לא חושב שמעניין את המאמן מה יהיה בעונה הבאה.

הוא צריך לשרוד את המשחקים הקרובים כדי שאולי כן יקבל עוד עונה.

לפני7 שעות , turgi said:

אני לא חושב שמעניין את המאמן מה יהיה בעונה הבאה.

הוא צריך לשרוד את המשחקים הקרובים כדי שאולי כן יקבל עוד עונה.

אם הוא מתכוון לבנות על טבח למשל שידאג לו לחוזה לעונה הבאה אז הוא צפוי אכזבה קשה כמו שכולנו כבר יודעים

לפני10 שעות , אקיטה said:

שון עדרי גם 

היתי מקפיץ אותו לבוגרים עכשיו 

מי מגן ימני בנוער? עילאי תומר? גם אותו אני מקפיץ עכשיו

ג'ראלדש שולח אותו ליציע עד סוף העונה אחרי אתמול

On 2.4.2022 at 13:56, קמחי said:

אנחנו יותר מפספסים כשרונות מאשר ממצים כאלו, ולא באחוזים יפים.

לא חסר כשרונות, אבל יש תכנון לקוי, שבלוניות ומינימום אומץ לתת הזדמנויות.

יש לנו בעיה קשה בעמדות האגף, בנוער יש שפע כאלו. יש פצועים כרוניים ופער בעמדת הקישור ההתקפי בשבועות האחרונים, ואין שום רעיון לתת דקות לגלוך.

מקווה שמיטש ישאל את השאלות הנכונות את הבלנדר שתופס את תקן המנהל המקצועי.

בול. 

אנחנו מפספסים וכולם במערכת סבבה עם זה. 

לפני17 שעות , אקיטה said:

אם הוא מתכוון לבנות על טבח למשל שידאג לו לחוזה לעונה הבאה אז הוא צפוי אכזבה קשה כמו שכולנו כבר יודעים

זה נכון גם לאיילון אלמוג.