Jump to content

רשמים מהתיקו מול טרנבה בקונפרנס (חוץ) | משחק טוב, תוצאה מאכזבת אך סבירה להמשך

Sawyer

Recommended Posts

לפני1 שעה , המכבייה said:

אז מה הבנת עד עכשיו? 

לפני1 שעה , אלק נילאש said:

מי קבע? כל אוהד מכבי שניסה לפתור את הדיסוננס בין איך שהוא מאמין שהסגל שלנו אמור היה להיראות היום לבין איך שהוא נראה בפועל ולא הצליח. אני כמוך, אמרתי מההתחלה שאני לא רואה שום אינדקציה להתבססות על הצעירים יותר מבשנתיים האחרונות. מבחינתי זה נטו עניין של ניהול סגל נוראי במשך שנתיים (לפחות) ולא שום דבר אחר.

עד שלא אשמע את זה נאמר במפורש ממישהו במועדון או שהראה את פטריק פותח עם 3-4 צעירים לא אשנה את דעתי.

ענו יפה במקומי

לפני6 שעות , המכבייה said:

ריקן 90 דקות. עידו שחר- כלום. התבססות מראש על חומר שחקנים כל כך לא מוכשר. פיבן החילוף הראשון שלך בקישור. קנדיל לאגף? מול יריבה חלשה. האיש לקח את את מכבי בשבי אם כל הכבוד לתבניות החזקת הכדור והשיט הזה כי בלי גלזר אין לו כלום. זה מחריד. מעולם לא היה פער גדול יותר בין המשאבים שיש למועדון לבין מה שפטריק מייצר. אני מגיע למצב שאני בכלל לא רוצה שיהיה לו סיי ברכש. מה זה זה? כולנו מטומטמים? הוא משחק עם שני 6 נגד יריבה כזאת? הוא המציא כדורגל חדש? 

חד משמעית.

אכזבה עצומה. בתור אחד שתמך בכל מקום להשאיר אותו כאן לעונה נוספת, אני מרגיש שגנבו אותי.

חומץ - אם אתה לא אנליסט כדורגל, ואתה מחפש איזה ריגוש חדש, לך על זה. הניתוח שלך הוא נכון, אבל הוא לא מתכתב עם המציאות. הוא למעשה שודד את המציאות ומשאיר אותך עם הסטט׳. 

אם תשחזרו את הדברים, @מכביסט לעד צודק ב 100%. איך הגיוני בכלל שמכבי רודפת אחרי ביטון כאשר פטריק ייבש לו את התחת ובמקרה הטוב זרק אותו בכנף בלית ברירה ? למה שחר וקארצב לא קיבלו דקה מול קבוצה נחותה ממכבי ב 2 רמות ? איך הגיוני בכלל שבלם ומגן עולים לשחק אתמול קשר אחורי וווינגר ימין ? 

ריקן 90 דקות. עידו שחר- כלום. התבססות מראש על חומר שחקנים כל כך לא מוכשר. פיבן החילוף הראשון שלך בקישור. קנדיל לאגף? מול יריבה חלשה. האיש לקח את את מכבי בשבי אם כל הכבוד לתבניות החזקת הכדור והשיט הזה כי בלי גלזר אין לו כלום. זה מחריד. מעולם לא היה פער גדול יותר בין המשאבים שיש למועדון לבין מה שפטריק מייצר. אני מגיע למצב שאני בכלל לא רוצה שיהיה לו סיי ברכש. מה זה זה? כולנו מטומטמים? הוא משחק עם שני 6 נגד יריבה כזאת? הוא המציא כדורגל חדש? 

לצערי הרב כל מה שכתבת נכון וידוע

ברוך הבא למצטרפי אנטי ואן לויבן

היתי מעדיף לאכול את הכובע, אבל כבר אמרתי, פטריק זה לא זה, זה לא רק המשחק, זה הרבה דברים, לא סתם שחקנים לא כאלה מתלהבים להשאר פה.

מיץ' טעה במינוי שלו , קורה, יש זמן לתקן לפני תחילת הליגה, זה לא מאוחר....כבר טעינו עם מאמנים ותיקנו

לצערי האיש הזה גם אם יהיה לו מסי ורונאלדו לא יכול להוביל מועדון כמו מכבי, היה פלסטר לרגע, מודים לו על הכל אבל מפה והלאה זה חייב להפסק.

וואו איזו גניבת דעת שהיריבה נחלשה.

טרנבה בפירוש חזקה מסוטייסקה, הם קבוצה לא רעה.

זה הנראטיב של הפסימיים?

כשמכבי תיראה טוב אז תציינו שהיריבה חלשה?

מי שטוען שלא השתפרנו אתמול זה רק מישהו שמחפש את הרע.

אין לזה שום קשר לביקורת עניינית.

1 דקה לפני, ששון הצהוב said:

וואו איזו גניבת דעת שהיריבה נחלשה.

טרנבה בפירוש חזקה מסוטייסקה, הם קבוצה לא רעה.

זה הנראטיב של הפסימיים?

כשמכבי תיראה טוב אז תציינו שהיריבה חלשה?

מי שטוען שלא השתפרנו אתמול זה רק מישהו שמחפש את הרע.

אין לזה שום קשר לביקורת עניינית.

עזוב, החליטו להתהפך על ואן לייבן מאז ההפסד לחיפה.

כבר במשחק הקודם אמרתי שיש שיפור גדול, היה צריך להיגמר 5 וזה המשיך גם למשחק הזה עם 3 קורות ומהלכים טובים בהתקפה.

פשוט אין מספיק איכות בטח אחרי שגם יוני וגררו בחוץ.

סבלנות יואב, סבלנות.

בכנות? לא מחמיא לך לעור הפנים הדרמה הזו.

מבין את התקיעות וחוסר הוודאות, אבל חייב לציין שנראינו יותר טוב.

לא תפזר איזה פירגון לשבת?

לא תחכה לפטריק בנתב"ג עם זר צהוב של חמניות?

הסיפור עם דן ביטון זה משהו שאני לא מצליח להבין. השחקן הושאל (!) ושנה שלמה הוא סופסל ופטריק לא החזיק ממנו. ועכשיו מרכזים מאמצים כדי לקנות אותו (!) ובונים עליו שיהיה שלד ועמוד תווך מרכזי בקבוצה. מה פספסתי?

25 דקות לפני, MTA For Ever said:

חד משמעית.

אכזבה עצומה. בתור אחד שתמך בכל מקום להשאיר אותו כאן לעונה נוספת, אני מרגיש שגנבו אותי.

חומץ - אם אתה לא אנליסט כדורגל, ואתה מחפש איזה ריגוש חדש, לך על זה. הניתוח שלך הוא נכון, אבל הוא לא מתכתב עם המציאות. הוא למעשה שודד את המציאות ומשאיר אותך עם הסטט׳. 

אם תשחזרו את הדברים, @מכביסט לעד צודק ב 100%. איך הגיוני בכלל שמכבי רודפת אחרי ביטון כאשר פטריק ייבש לו את התחת ובמקרה הטוב זרק אותו בכנף בלית ברירה ? למה שחר וקארצב לא קיבלו דקה מול קבוצה נחותה ממכבי ב 2 רמות ? איך הגיוני בכלל שבלם ומגן עולים לשחק אתמול קשר אחורי וווינגר ימין ? 

מענין שדווקא פיבן הוא היחיד שיצא לטובת המאמן בראיון לקקני לפני כמה חודשים ובלבל את המח ומאז הוא מולחם בהרכב או משחק

מה זה אומר?

49 דקות לפני, ת"א שלנו said:

הסיפור עם דן ביטון זה משהו שאני לא מצליח להבין. השחקן הושאל (!) ושנה שלמה הוא סופסל ופטריק לא החזיק ממנו. ועכשיו מרכזים מאמצים כדי לקנות אותו (!) ובונים עליו שיהיה שלד ועמוד תווך מרכזי בקבוצה. מה פספסתי?

הזוי. לדעתי יצחקי לוחץ להביא אותו ופטריק זורם. 

עם איך שאני רואה את זה גם אם הוא יבוא פטריק ישים אותו בכנף ולא בקישור.

1 hour ago, erantheking21 said:

מענין שדווקא פיבן הוא היחיד שיצא לטובת המאמן בראיון לקקני לפני כמה חודשים ובלבל את המח ומאז הוא מולחם בהרכב או משחק

מה זה אומר?

זה לא אומר כלום.

אין לי ספק שהכל אצל פטריק מקצועי.

השאלה אם זה מספיק לנו. 

1 hour ago, erantheking21 said:

מה זה אומר?

תגיד לנו אתה מה זה אומר

המון אנשי מקצוע ממחלקות הנוער בארץ ביקרו את פטריק על השבלוניות, הרובוטיות וחוסר היצירתיות שהוא מקנה לשחקני המחלקה. עכשיו אנחנו רואים על מה מדובר רק בקבוצת הבוגרים.

אולי יש סיבה לכך שהוא לא עבד בקבוצת בוגרים בחיים שלו בערך..?

בכל מקרה, הסגל מזעזע ביחס לשנים האחרונות, אני באמת חושב שאם זה הסגל שירוץ בליגה אנחנו נאבק על ״מקום באירופה״…

23 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

קבוצה מזעזעת.

אבל אם להיות קצת אופטימי, דניאל פרץ נראה מבטיח מאוד, ממשיך לתת לו קרדיט.

הביא עצירה מרשימה מאד ובכלל משחק עם ביטחון

לפני8 שעות , אלק נילאש said:

מי קבע? כל אוהד מכבי שניסה לפתור את הדיסוננס בין איך שהוא מאמין שהסגל שלנו אמור היה להיראות היום לבין איך שהוא נראה בפועל ולא הצליח. אני כמוך, אמרתי מההתחלה שאני לא רואה שום אינדקציה להתבססות על הצעירים יותר מבשנתיים האחרונות. מבחינתי זה נטו עניין של ניהול סגל נוראי במשך שנתיים (לפחות) ולא שום דבר אחר.

עד שלא אשמע את זה נאמר במפורש ממישהו במועדון או שהראה את פטריק פותח עם 3-4 צעירים לא אשנה את דעתי.

אה. זה קצת יותר מזה, למרות הכל. (א) ואן לייבן היה מנהל האקדמיה של הנוער שלנו במשך שנים. (ב) ברגע שהוא מונה, קארצב ואלמוג התחילו לקבל דקות, אחרי ייבוש מוחלט קודם לכן. (ג) את העונה הזו מכבי מתחילה עם המון צעירים בסגל, וכאלה שאמורים להיות הדבר הבא, לפחות על הנייר, וזה קורה אחרי ש(ד) שוחררו שחקנים בכירים ומבוגרים שהיה להם מה לתרו, (ה) ולבסוף מכבי, וגולדהאר ספציפית, משקיעים בנוער כמויות עצומות של כסף. זה לא נעשה בשביל הכיף אלא כדי לעשות עם מזה משהו. המשהו הזה צריך להתחיל מתישהו, והעונה הזו נראיתה כמו המועד המיועד.

לומר שזה ניסיון לפתור איזה דיסוננס זה לא הוגן. אני גם לא מבין מה קורה בפועל, אבל לומר שלא היו אינדיקציות למסקנה כזו?

1 hour ago, antonio_margheriti2 said:

קבוצה מזעזעת.

אבל אם להיות קצת אופטימי, דניאל פרץ נראה מבטיח מאוד, ממשיך לתת לו קרדיט.

זו לא קבוצה מזעזעת.

בפורום הכל בינארי. או 0 או 1. אין אמצע.

26 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

זו לא קבוצה מזעזעת.

בפורום הכל בינארי. או 0 או 1. אין אמצע.

אנשים פה איבדו את זה.

נותנים לאכזבה שלהם מעניינים אחרים, כמו היעדר רכש או התעקשות של פטריק על ריקן / אי שילוב של שחר, להשפיע על איך שהם רואים את המשחק.

וזה בזמן שהיה משחק די טוב של מכבי יחסית לשנים קודמות בשלב כזה של העונה.

17 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

אה. זה קצת יותר מזה, למרות הכל. (א) ואן לייבן היה מנהל האקדמיה של הנוער שלנו במשך שנים. (ב) ברגע שהוא מונה, קארצב ואלמוג התחילו לקבל דקות, אחרי ייבוש מוחלט קודם לכן. (ג) את העונה הזו מכבי מתחילה עם המון צעירים בסגל, וכאלה שאמורים להיות הדבר הבא, לפחות על הנייר, וזה קורה אחרי ש(ד) שוחררו שחקנים בכירים ומבוגרים שהיה להם מה לתרו, (ה) ולבסוף מכבי, וגולדהאר ספציפית, משקיעים בנוער כמויות עצומות של כסף. זה לא נעשה בשביל הכיף אלא כדי לעשות עם מזה משהו. המשהו הזה צריך להתחיל מתישהו, והעונה הזו נראיתה כמו המועד המיועד.

לא חושב שאפשר לומר שזה ניסיון לפתור איזה דיסוננס זה לא הוגן. אני גם לא מבין מה קורה בפועל, אבל לומר שלא היו אינדיקציות למסקנה כזו?

יש לי הרבה מה להגיד על מה שכתבת, אבל בוא נחכה לסוף החלון ונראה מי יגיע. עד אז כל מה שאגיד יהיה ספוקלציות. 

פטריק אמנם היה מנהל אקדמיה אבל האם הוא קידם משמעותית צעירים כמאמן? רק את גררו. אלמוג לא קיבל יותר מדי הזדמנויות (אולי בצדק) וקארצב קיבל דקות בעיקר בגלל פציעות של גולסה וגלזר. כשהם היו כשירים הוא לא נספר. גם העונה הוא פתח איתו משחק אחד ואחרי טעות שלו (או של השופט) הוא לא ראה שנייה של דשא. זה לא הקטע בלקדם צעירים? לתת להם את המקום לטעות? נכון לרגע זה הוא לא קידם צעירים יותר מאיביץ'. למען האמת, היחיד שהוא התעלה עליו זה דוניס וגם זה היה בשלבים אחרים של העונה. בינתיים, בתחילת העונה הוא מתנהג בדיוק כמוהו. מקובע, משחק עם שחקנים ותיקים בלי קשר ליכולת שלהם במגרש ואפילו שם אותם בעמדות לא להם. אני חס וחלילה לא טוען שהוא ברמה של דוניס, אבל הוא מתנהל בפחדנות ושמרנות בדיוק כמוהו בנקודת הזמן הזו של העונה בכל מה שקשור לצעירים.

לטעון שהוא מנהיג מהפכת צעירים זה פשוט רחוק שנות אור מהמציאות. מה גם שכמו שאמרתי לא ראיתי איש אחד בקריית שלום שאומר כזה דבר, אפילו בספייס עם רז אמיר ורענן ברנובסקי הם אמרו שהקולות מק"ש שהם שומעים הם לא של מהפכת צעירים.

1 דקה לפני, אלק נילאש said:

יש לי הרבה מה להגיד על מה שכתבת, אבל בוא נחכה לסוף החלון ונראה מי יגיע. עד אז כל מה שאגיד יהיה ספוקלציות. 

פטריק אמנם היה מנהל אקדמיה אבל האם הוא קידם משמעותית צעירים כמאמן? רק את גררו. אלמוג לא קיבל יותר מדי הזדמנויות (אולי בצדק) וקארצב קיבל דקות בעיקר בגלל פציעות של גולסה וגלזר. כשהם היו כשירים הוא לא נספר. גם העונה הוא פתח איתו משחק אחד ואחרי טעות שלו (או של השופט) הוא לא ראה שנייה של דשא. זה לא הקטע בלקדם צעירים? לתת להם את המקום לטעות? נכון לרגע זה הוא לא קידם צעירים יותר מאיביץ'. למען האמת, היחיד שהוא התעלה עליו זה דוניס וגם זה היה בשלבים אחרים של העונה. בינתיים, בתחילת העונה הוא מתנהג בדיוק כמוהו. מקובע, משחק עם שחקנים ותיקים בלי קשר ליכולת שלהם במגרש ואפילו שם אותם בעמדות לא להם. אני חס וחלילה לא טוען שהוא ברמה של דוניס, אבל הוא מתנהל בפחדנות ושמרנות בדיוק כמוהו בנקודת הזמן הזו של העונה בכל מה שקשור לצעירים.

לטעון שהוא מנהיג מהפכת צעירים זה פשוט רחוק שנות אור מהמציאות. מה גם שכמו שאמרתי לא ראיתי איש אחד בקריית שלום שאומר כזה דבר, אפילו בספייס עם רז אמיר ורענן ברנובסקי הם אמרו שהקולות מק"ש שהם שומעים הם לא של מהפכת צעירים.

יש מטרה מסויימת כרגע וזה להגיע לבתים, לא משנה הדרך. לדעתי בגלל זה השמרנות.

רוצה לראות איך נראה במשחקי הליגה ואחרי שיגיע רכש.

26 דקות לפני, אלק נילאש said:

אלמוג קיבל לא המון (לא מספיק, לדעתי) אבל בהחלט קיבל. גם קארצב, שלצערו וצערנו נפצע בדיוק כשהתחיל לשחק לא רע, מה שהוציא אותו מהתמונה. היו לו שלושה צעירים (פלוס גררו) בשנה שעברה וכולם קיבלו יותר דקות מהרגיל במכבי בשנים האחרונות, לרבות עם איביץ'.

אבל בלי קשר - אתה מתווכח עם טענה שלא טענתי. אמרת שכל הקונספט של צעירים היה איזה נסיון ליישב דיסוננס, אני חושב שהיו סיבות (שפרטתי למעלה) לחשוב אחרת. עם זה שבפועל השנה מה שקורה הוא תמוה - אני לא מתווכח. אני גם לא מבין את ההתנהלות (למרות שאני צריך לומר - נדמה לי שעוד מוקדם לחרוץ גורלות. גם של ואן לייבן וגם של הקבוצה).

31 דקות לפני, אלק נילאש said:

גררו - התחיל לשחק רק כשיוני נפצע ולא נשארה לואן לוין ברירה.

רז אמר כל הקיץ שבונים על פארפה וחנציס. רק בשבועיים האחרונים זה התהפך.

הגדיל ועשה בשבוע שעבר שהתחיל להאשים את הקהל בחוסר סבלנות, גם זה התהפך הבוקר טור הדעה שלו בוואן.

9 דקות לפני, turgi said:

גררו - התחיל לשחק רק כשיוני נפצע ולא נשארה לואן לוין ברירה.

רז אמר כל הקיץ שבונים על פארפה וחנציס. רק בשבועיים האחרונים זה התהפך.

הגדיל ועשה בשבוע שעבר שהתחיל להאשים את הקהל בחוסר סבלנות, גם זה התהפך הבוקר טור הדעה שלו בוואן.

ככה בדר"כ שחקנים צעירים תופסים את המקום שלהם,

החוכמה זה להמשיך לתת קרדיט גם אחרי משחק פחות טוב.

כמה נקודות שאני לוקח מהיכולת שלנו עד כה:

1.היכולת על המגרש בגרף עליה מעודד, ניכר שהשחקנים יותר מבינים את התפקיד על המגרש, אנחנו מצליחים להגיע ליותר מצבים ולייצר הזדמנויות הבקעה ללא תלות בשחקן כזה או אחר.

הבעיה פה היא שאין אינדיקציה אמיתית ליכולת של הסגל כי אנחנו לא באמת מבינים את טיב היריבות האלו. אנחנו נמצאים במצב שאני מתגעגע לגביע הטוטו רק כדי להבין מה הרמה שלנו.

2. לגרף העלייה הזה יש 2 פרמטרים עיקריים:

-אם נגדיר יכולת של קבוצת כדורגל מ1-10, נדמה שאנחנו כרגע עושים עלייה מרמה 1 ל3, שחיפה לצורך העניין נמצאים ב8-9, והפועל ים נמצאים ב3-4. 

-מהי רמת הפוטנציאל של הסגל הנוכחי? אם חיפה נמצאים ב8-9, ויכולים להגיע בקלות גם ל10 ולפרק פה את הליגה, אני מעריך את הפוטנציאל שלנו כרגע(בהנחה שכולם בריאים) ל6-7. לצורך העניין הפוטנציאל של הפועל ת''א הוא 5, של ב''ש 7-8 לפחות.

לכן השיפור הזה ממשחק למשחק הוא מצד אחד מעודד ומצד שני גם נותן לנו מראה להידרדרות הנוראית של הקבוצה בשנה וחצי האחרונות.

3. פטריק- אני מתנגד לכל מי שמבקר את הבן אדם שהוא (שחצן, יהיר וכו') כי זה לא מעניין ולא צריך לעניין. אני שופט מבחינת כדורגל נטו.

אי אפשר לקחת לו את הריצה של שנה שעברה, ואת זה שהביא גביע כולל ניצחון על חיפה בשיא הכושר בחצי הגמר. 

גם פה אני מסתכל על 2 פרמטרים שונים:

א.שיטת משחק והעמדה על המגרש- בהמשך ישיר לשנה שעברה נראה שיש סדר על המגרש, תבניות ברורות והגנה די יציבה, וביחד עם זה חוסר בניצוץ התקפי(שיכול להיות גם נגזרת של הסגל).

ב.ניהול סגל- אני מבקר אותו המון על השימוש בריקן, טב''ח, פיבן בקישור ועל אי מתן הזדמנויות לשחקנים צעירים. אבל מגיע לו גם קרדיט על כך שהוא נמצא באימונים ומכיר יותר טוב את הנפשות הפועלות, ובאירופה כמו באירופה אתה מגיע כדי לעשות את העבודה גם אם זה לא בסטייל (שאין לנו). והוא עבר שלב אחד, והעביר הכרעה בשלב השני לבית עם יכולת הרבה יותר טובה מהיריבה. יכול להיות שעם עידו שחר במקום ריקן, ואילון אלמוג במקום טב''ח היינו גם מנצחים, אבל יכול להיות שאלמוג היה מקבל אדום של ילד ועידו שחר היה מאבד בחוסר אחריות ומוביל למתפרצת של גול- העיסוק ב"אם" קצת חוטא למציאות כשהתוצאות שלנו לא מדהימות אבל הן טובות. אותו כנ''ל גם לגבי החילופים המתסכלים.

אני אישית הייתי רוצה הרבה יותר לראות את החבר'ה הצעירים משחקים וצוברים נסיון וביטחון.

בשורה התחתונה, הקבוצה משתפרת ממשחק למשחק שזה בד''כ הדבר הכי חשוב ומעודד. המטרה זה להיות בתמונה כל העונה ולהגיע לשיא היכולת בפלייאוף. השאלה היא מה השיא של הסגל הזה? לטעמי לא מספיק כדי להתמודד עם חיפה הנוכחית.

שאלה להמחשה- אם היינו מפרקים אתמול 6-0 בקונצטר של כדורגל עם אותו הרכב ואותם חילופים שטב''ח עושה צמד ובישול, ריקן שלושער וקנדיל גול מהספסל- מישהו פה היה נרגע? היה מאמין שזה מספיק? שאנחנו על הגל?