Jump to content

רשמים מהתיקו מול טרנבה בקונפרנס (חוץ) | משחק טוב, תוצאה מאכזבת אך סבירה להמשך

Sawyer

Recommended Posts

לפני3 שעות , אקיטה said:

הוא במרתון אמרתי לכם אעלק ואתה השלישי בערך שכבר נותן לו ברקס ומייבש אותו 

לא רק שמייבש אותך, גם שם לך אותו בפנים ומנער עליך אותו בפנים,  זיין שכל

55 דקות לפני, שי123 said:

תיקו במשחק הראשון בחוץ בצמד משחקי נוקאאוט זאת תוצאה טובה בלי קשר לסגל או כל דבר אחר.

המטרה היחידה היא לעבור לשלב הבא, כל היתר שולי.

בעקרון אתה צודק שזו תוצאה טובה באופן כללי, אבל שיחקת מול קבוצה חלשה ממך באופן ניכר אפילו במצב הסגל הנוכחי ולכן הצורה שבה הוא ויתר על המשחק הייתה עצובה ומאוד לא משדרת מכבי ואפילו גרמה ליריב ליזום.

51 דקות לפני, Brandon Roy said:

כי אם אתה אומר שלא ציפית שהם יתעלו ואומר שביחס לעצמם הם אפילו היו במשחק טוב - אנחנו מדברים על שני שחקני התקפה מתוך שלושה וזה משחק שבו לא הבקיעו - אז מלכתחילה אתה לוקח בחשבון שהיכולת שלהם נמוכה. ואז זה כן קשור ליכולת. לא? 

אני חושב שאתה לא מבין אותי, איכות אין לנו.

יכולת במשחק = קצב משחק, כמות איבודים, כמות הזדמנויות, משחק לחץ וכו' במשחק השוטף של הקבוצה.

אתה מסתכל רק על 2 שחקנים, אני התכוונתי ליכולת של כל הקבוצה. 2 השחקנים האלה עשו מה שהם יכולים כי זאת האיכות שלהם.

31 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

בצר לי, אני נאלץ להגן על פיבן שוב: מכבי החלה להחלש (וגם זה יחסית למחצית הראשונה) עוד לפני החילוף. יתרה מזו, הסיבות לחולשה הזו לא היו קשורות לפיבן כי אם לעייפות המובנת של גלזר, להחלשות של חוזז, בן חיים וחלאיילה (שמראש היה בינוני) לעומת המחצית הראשונה והעובדה שסבוריט החליט להחליף צדדים באיזה שלב. אין קשר לפיבן ולחילוף.

בין היתר גם בגלל הסיבות שציינת ועייפות נחלשנו, אבל ההבדל בדומיננטיות בין שרן לפיבן היה מורגש מאוד.

לפני2 שעות , קובי השועל said:

מה הבעיה אני לא מבין? אם לא ידעו להעמיד כאן קבוצה שתתחרה על כל התארים כמו תמיד אנחנו נדרוש את הראש של יצחקי ופטריק, זה ברור.

לדעתי מיץ' עושה מבחן קטן ואם זה לא יצליח אז במקסימום הלכה העונה וזה השכר לימוד.

יצחקי דווקא סגר את חלאילה ונחמיאס במחירים שפויים ובמו"מ מהיר של כמה ימים. אני נותן להם את ההזדמנות בקלות.

מתי יבינו פה שזה לא מקסימום הלכה עונה זה פגיעה באמון עם האוהדים, סיכוי שלא נגיע לאירופה בסגל כזה ואז גם איבוד נקודות וכסף מאירופה, גם יהיה קשה לבנות קבוצה מכלום שהשוק כל שנה נהיה יותר גרוע.

34 דקות לפני, Naor23 said:

בעקרון אתה צודק שזו תוצאה טובה באופן כללי, אבל שיחקת מול קבוצה חלשה ממך באופן ניכר אפילו במצב הסגל הנוכחי ולכן הצורה שבה הוא ויתר על המשחק הייתה עצובה ומאוד לא משדרת מכבי ואפילו גרמה ליריב ליזום.

הוא לא ויתר על המשחק.

הוא היה מאוד זהיר, שזה לגיטימי לחלוטין במשחקי נוקאאוט.

אתה לא צריך לשדר פה מכבי, אלא להעפיל לשלב הבא.

היריב התחיל ליזום בעיקר בגלל שנגמר למכבי האוויר בערך אחרי 60 דקות.

אם כבר, הביקןרת המרכזית שלי היא שהחילופים היו מעט מדי ומאוחר מדי.

סבוריט למשל שפך לאגר בשלב כלשהו, וזה היה מאוד בולט.

34 דקות לפני, אקיטה said:

אהא

מה נראה לך שלא בא לי לראות את מכבי מצליחה? אבל יש דברים שלפעמים אתה רואה מהתחלה שיש טיפה פער, ברור שואן לויבן לא יפוטר והוא כרגע במכבי, בוא נראה שיקבל חיזוק ונראה אם הוא יצליח נקווה בשבילו

1 hour ago, חומץ בלסמי said:

בצר לי, אני נאלץ להגן על פיבן שוב: מכבי החלה להחלש (וגם זה יחסית למחצית הראשונה) עוד לפני החילוף. יתרה מזו, הסיבות לחולשה הזו לא היו קשורות לפיבן כי אם לעייפות המובנת של גלזר, להחלשות של חוזז, בן חיים וחלאיילה (שמראש היה בינוני) לעומת המחצית הראשונה והעובדה שסבוריט החליט להחליף צדדים באיזה שלב. אין קשר לפיבן ולחילוף.

לא משנה מה יקרה אתה תגן על ההצבה שלו בקישור אה? כל אחד שראה את המשחק אתמול ראה איזה שיפור ייני הביא כי הוא אשכרה יודע למסור קדימה, כל אחד ראה שמהחילוף ההזוי הפסקנו לשחק ולצאת קדימה, אבל אתה מתבצר בעמדה שלך. לא בושה להודות שזה לא עובד.

לפני2 שעות , snufkin said:

זה לא חוסר מזל, זה חוסר איכות בחלק הקדמי. יכולת ניצול מצבים זה לא נטו מזל, זה איכות שחסרה לנו מאוד בסגל. גם יכולת ליצור מצבים חסרה לנו ורק בגלל ששיחקנו נגד רבוצה חלשה מאוד הצלחנו לייצר כמה מצבים לא רעים

מקום 3 בסלובקיה לא כזו חלשה כמו שאתם עושים ממנה,לדעתי אתם מקטינים את היריבה בשביל להעביר אג'נדה.

לפני17 שעות , Echoes said:

כמה נקודות שאני לוקח מהיכולת שלנו עד כה:

1.היכולת על המגרש בגרף עליה מעודד, ניכר שהשחקנים יותר מבינים את התפקיד על המגרש, אנחנו מצליחים להגיע ליותר מצבים ולייצר הזדמנויות הבקעה ללא תלות בשחקן כזה או אחר.

הבעיה פה היא שאין אינדיקציה אמיתית ליכולת של הסגל כי אנחנו לא באמת מבינים את טיב היריבות האלו. אנחנו נמצאים במצב שאני מתגעגע לגביע הטוטו רק כדי להבין מה הרמה שלנו.

2. לגרף העלייה הזה יש 2 פרמטרים עיקריים:

-אם נגדיר יכולת של קבוצת כדורגל מ1-10, נדמה שאנחנו כרגע עושים עלייה מרמה 1 ל3, שחיפה לצורך העניין נמצאים ב8-9, והפועל ים נמצאים ב3-4. 

-מהי רמת הפוטנציאל של הסגל הנוכחי? אם חיפה נמצאים ב8-9, ויכולים להגיע בקלות גם ל10 ולפרק פה את הליגה, אני מעריך את הפוטנציאל שלנו כרגע(בהנחה שכולם בריאים) ל6-7. לצורך העניין הפוטנציאל של הפועל ת''א הוא 5, של ב''ש 7-8 לפחות.

לכן השיפור הזה ממשחק למשחק הוא מצד אחד מעודד ומצד שני גם נותן לנו מראה להידרדרות הנוראית של הקבוצה בשנה וחצי האחרונות.

3. פטריק- אני מתנגד לכל מי שמבקר את הבן אדם שהוא (שחצן, יהיר וכו') כי זה לא מעניין ולא צריך לעניין. אני שופט מבחינת כדורגל נטו.

אי אפשר לקחת לו את הריצה של שנה שעברה, ואת זה שהביא גביע כולל ניצחון על חיפה בשיא הכושר בחצי הגמר. 

גם פה אני מסתכל על 2 פרמטרים שונים:

א.שיטת משחק והעמדה על המגרש- בהמשך ישיר לשנה שעברה נראה שיש סדר על המגרש, תבניות ברורות והגנה די יציבה, וביחד עם זה חוסר בניצוץ התקפי(שיכול להיות גם נגזרת של הסגל).

ב.ניהול סגל- אני מבקר אותו המון על השימוש בריקן, טב''ח, פיבן בקישור ועל אי מתן הזדמנויות לשחקנים צעירים. אבל מגיע לו גם קרדיט על כך שהוא נמצא באימונים ומכיר יותר טוב את הנפשות הפועלות, ובאירופה כמו באירופה אתה מגיע כדי לעשות את העבודה גם אם זה לא בסטייל (שאין לנו). והוא עבר שלב אחד, והעביר הכרעה בשלב השני לבית עם יכולת הרבה יותר טובה מהיריבה. יכול להיות שעם עידו שחר במקום ריקן, ואילון אלמוג במקום טב''ח היינו גם מנצחים, אבל יכול להיות שאלמוג היה מקבל אדום של ילד ועידו שחר היה מאבד בחוסר אחריות ומוביל למתפרצת של גול- העיסוק ב"אם" קצת חוטא למציאות כשהתוצאות שלנו לא מדהימות אבל הן טובות. אותו כנ''ל גם לגבי החילופים המתסכלים.

אני אישית הייתי רוצה הרבה יותר לראות את החבר'ה הצעירים משחקים וצוברים נסיון וביטחון.

בשורה התחתונה, הקבוצה משתפרת ממשחק למשחק שזה בד''כ הדבר הכי חשוב ומעודד. המטרה זה להיות בתמונה כל העונה ולהגיע לשיא היכולת בפלייאוף. השאלה היא מה השיא של הסגל הזה? לטעמי לא מספיק כדי להתמודד עם חיפה הנוכחית.

שאלה להמחשה- אם היינו מפרקים אתמול 6-0 בקונצטר של כדורגל עם אותו הרכב ואותם חילופים שטב''ח עושה צמד ובישול, ריקן שלושער וקנדיל גול מהספסל- מישהו פה היה נרגע? היה מאמין שזה מספיק? שאנחנו על הגל?

הודעה לתפארת. לנעוץ.