Jump to content

סוטייסקה - מכבי ת"א | המשחק הכי חשוב העונה

Sawyer

Recommended Posts

לא חושב שהיה משחק נוראי במיוחד, בפרט אם משווים אותו למשחקים שלנו בשלבים מוקדמים בשנים קודמות. זה לא שהיה טוב אבל זה לא משהו ממש יוצא דופן. כבר ראינו גרועים ממנו.

מה שהפריע במשחק הזה, מה שהציק, זה מה שאפשר ללמוד ממנו קדימה. שני דברים הפריעו לי:

- לשים את ריקן בקישור זו צעד שממשיך את חוסר הבהירות לגבי מה ואן לייבן רוצה ומה מכבי רוצה. זה התחיל עם מה שנראה כמו מהפכת צעירים, רעיון שיש בו סיכון אבל עם הגיון, ופתאום קיבל מין ברקס מוזר עם ההחתמות של בן חיים וריקן, והאחרון מועדף על מי שאמור להיות אחד הפוטנציאלים שלנו. לא ברור, ואף מטריד.

- למכבי אין מוסרים. פשוט אין. וזה בהמשך לנקודה הראשונה כי גם שחר עושה רושם של מוסר טוב יותר מריקן שמעולם לא היה מנהל מבריק. אם מניחים שניקוליץ' לא ישחק יותר כדורגל, וגויאגון עסוק בנסיונות התגנבות ליפן, אז בכל הסגל הנוכחי של מכבי, יש רק מוסר אחד - בר כהן. אז בסדר, יכול להיות שהוא עוד לא מספיק בשל, ויכול להיות שהוא מתוכנן לצאת להשאלה, וכל מיני דברים יכולים להיות. כרגע זו האפשרות היחידה היום בסגל. לא תשים אותו אפילו על הספסל? זה נראה כאילו ואן לייבן, וזה מהדהד קצת דברים שנאמרו עליו, לא מאמין בשחקנים שיצירתיות זה הפורטה שלהם.

מעבר לשאלת מה חסר, זה מטריד לגבי ניהול הסגל הקיים.

(בלי קשר, חלאיילה, ובעיקר גלזר, היו נהדרים מהספסל).

לפני14 שעות , קובי השועל said:

עם מיץ' זה אול אובר אגיין. חיזוק יגיע, עם הסבלנות הנכונה(מבחינתו) שדי הוכיחה את עצמה.

הרבה יותר קל להשיג שחקנים טובים לקראת סוף החלון במחיר שפוי, זאת עובדה.

לא מביאים 4-5 שחקנים שזה הכרחי בסוף החלון, מקסימום 1-2

וזאת הבעיה של מכבי שהם לא מבינים את זה.

9 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

לא חושב שהיה משחק נוראי במיוחד, בפרט אם משווים אותו למשחקים שלנו בשלבים מוקדמים בשנים קודמות. זה לא שהיה טוב אבל זה לא משהו ממש יוצא דופן. כבר ראינו גרועים ממנו.

מה שהפריע במשחק הזה, מה שהציק, זה מה שאפשר ללמוד ממנו קדימה. שני דברים הפריעו לי:

- לשים את ריקן בקישור זו צעד שממשיך את חוסר הבהירות לגבי מה ואן לייבן רוצה ומה מכבי רוצה. זה התחיל עם מה שנראה כמו מהפכת צעירים, רעיון שיש בו סיכון אבל עם הגיון, ופתאום קיבל מין ברקס מוזר עם ההחתמות של בן חיים וריקן, והאחרון מועדף על מי שאמור להיות אחד הפוטנציאלים שלנו. לא ברור, ואף מטריד.

- למכבי אין מוסרים. פשוט אין. וזה בהמשך לנקודה הראשונה כי גם שחר עושה רושם של מוסר טוב יותר מריקן שמעולם לא היה מנהל מבריק. אם מניחים שניקוליץ' לא ישחק יותר כדורגל, וגויאגון עסוק בנסיונות התגנבות ליפן, אז בכל הסגל הנוכחי של מכבי, יש רק מוסר אחד - בר כהן. אז בסדר, יכול להיות שהוא עוד לא מספיק בשל, ויכול להיות שהוא מתוכנן לצאת להשאלה, וכל מיני דברים יכולים להיות. כרגע זו האפשרות היחידה היום בסגל. לא תשים אותו אפילו על הספסל? זה נראה כאילו ואן לייבן, וזה מהדהד קצת דברים שנאמרו עליו, לא מאמין בשחקנים שיצירתיות זה הפורטה שלהם.

אני גם טענתי את זה בעבר, זה ברור שפטריק מעדיף שלישיית קשרים אגרסיבית כשגם הקשר ההתקפי הוא יותר "גרזני" מיצירתי, גם שנה שעברה הוא העדיף לנסות את פרץ בעמדת הקשר ההתקפי(לא עבד) גולסה(עבד טוב עד שנפצע) ריקן עם פציעה בגב עד שהפציעה הכריעה אותו ואז קארצב שהיה פשוט חושך. כל זה בלי לתת לביטון הזדמנות אחת למרות שידוע שמבחינה יצירתית יש לו את זה, למרות שהוא די מים בהגנה. 

ועכשיו כמו שאתה אומר בר כהן אפילו לא בספסל. 

מה גם שבראיונות אחרי משחקים עונה שעברה וגם אחרי המשחק הזה הוא מדבר על איך לא היינו אגרסיבים מספיק, שום אזכור על יצירתיות ויצירת מצבים.

3 דקות לפני, micsho3 said:

חבר'ה תתחילו להחליף דיסקט: אליפות המוסר > אליפות ליגת העל. מבחינתי תודה רבה למיץ' על הכל, אבל שישחרר. enough.

עכשיו נהיינו כמו אוהדי חיפה? יענקלך?

4 דקות לפני, micsho3 said:

חבר'ה תתחילו להחליף דיסקט: אליפות המוסר > אליפות ליגת העל. מבחינתי תודה רבה למיץ' על הכל, אבל שישחרר. enough.

כמאמר עדי אשכנזי: מה זה השטויות האלה?

1 דקה לפני, הלב_הוא_שוב_ישמח said:

עכשיו נהיינו כמו אוהדי חיפה? יענקלך?

רק שפה נמאס לו. אין לו דרייב להשקיע. כבר חמש עונות זה ככה. סומך עליו שיביא רוכש עם אמביציה גדולה יותר להשקיע.

1 דקה לפני, חומץ בלסמי said:

כמאמר עדי אשכנזי: מה זה השטויות האלה?

קראתי את ההודעות האחרונות שלו,חוץ מללכלך על מיץ' הוא לא אומר יותר מזה.

2 דקות לפני, micsho3 said:

רק שפה נמאס לו. אין לו דרייב להשקיע. כבר חמש עונות זה ככה. סומך עליו שיביא רוכש עם אמביציה גדולה יותר להשקיע.

אח שלי אתה מדבר שטיות, שלוש עונות אחרונות זה פייר פליי,בשנתיים לפני הפייר פליי,היו רכישות כמו וידאר,אצילי,סקאריונה ובטוח עוד כמה שאני לא זוכר.

12 דקות לפני, micsho3 said:

Do not feed the troll

5 דקות לפני, הלב_הוא_שוב_ישמח said:

אח שלי אתה מדבר שטיות, שלוש עונות אחרונות זה פייר פליי,בשנתיים לפני הפייר פליי,היו רכישות כמו וידאר,אצילי,סקאריונה ובטוח עוד כמה שאני לא זוכר.

ברצינות אחי - למה העונה הזאת למשל כל כך אנמית מבחינת התחזקות הקבוצה? אתה חושב שיש למיץ' עוד שאיפה להשקיע כאן?

Just now, micsho3 said:

ברצינות אחי - למה העונה הזאת למשל כל כך אנמית מבחינת התחזקות הקבוצה? אתה חושב שיש למיץ' עוד שאיפה להשקיע כאן?

אתה חושב שאם לא היה לו רצון להשקיע הוא היה פה?

2 דקות לפני, הלב_הוא_שוב_ישמח said:

אתה חושב שאם לא היה לו רצון להשקיע הוא היה פה?

אישית אני חושב שהעניין חינוכי נמצא בערך גבוה יותר מבחינתו מאשר הערך הספורטיבי. בגלל זה ציינתי שמבחינתו אליפות המוסר חשובה יותר מאליפות ליגת העל

2 דקות לפני, micsho3 said:

אישית אני חושב שהעניין חינוכי נמצא בערך גבוה יותר מבחינתו מאשר הערך הספורטיבי. בגלל זה ציינתי שמבחינתו אליפות המוסר חשובה יותר מאליפות ליגת העל

מוסר יש רק בים כמו שמכבי יש רק בחיפה

Just now, קובי השועל said:

מוסר יש רק בים כמו שמכבי יש רק בחיפה

אני איתך אחי - בסך הכל מביע את דעתי לגבי סדר העדיפויות של מיץ' נכון ל-2021 ולי כאוהד זה מפריע

39 דקות לפני, micsho3 said:

אני איתך אחי - בסך הכל מביע את דעתי לגבי סדר העדיפויות של מיץ' נכון ל-2021 ולי כאוהד זה מפריע

כמה משעמם לכושילאחותך שיש לך זמן לבוא לפורום הזה ולבלבל את הביצים? אני ממש יכול לדמיין את הפנים שלך לפרטי פרטים.

לפני2 שעות , micsho3 said:

אולי אתה תשחרר אותנו?

לפני3 שעות , חומץ בלסמי said:

שואל מתוך סקרנות - למה הסקת שבר כהן הוא מוסר ולמה אתה לא מכליל את חוזז במוסרים האיכותיים? 

הבעיות בהרכב אתמול היו ריקן כקשר הקדמי (לא אשמתו אבל הוא לא מספיק טוב) וכהן כחלוץ (חלאילה עשה עבודה טובה יותר בשפיץ). אני לא מבין למה ואן לייבן לא מנסה את גררו כחלוץ. 

הדבר המדאיג באמת בעיניי זה שהצעירים שלנו, שהיו אמורים לפרוח תחת ואן לייבן, לא מראים התקדמות. קארצב ואלמוג בראש הרשימה אבל גם חוזז בינתיים לא מביא לידי ביטוי את הכישרון שלו.

לפני3 שעות , מנג'ר יונייטד said:

שואל מתוך סקרנות - למה הסקת שבר כהן הוא מוסר ולמה אתה לא מכליל את חוזז במוסרים האיכותיים? 

הבעיות בהרכב אתמול היו ריקן כקשר הקדמי (לא אשמתו אבל הוא לא מספיק טוב) וכהן כחלוץ (חלאילה עשה עבודה טובה יותר בשפיץ). אני לא מבין למה ואן לייבן לא מנסה את גררו כחלוץ. 

הדבר המדאיג באמת בעיניי זה שהצעירים שלנו, שהיו אמורים לפרוח תחת ואן לייבן, לא מראים התקדמות. קארצב ואלמוג בראש הרשימה אבל גם חוזז בינתיים לא מביא לידי ביטוי את הכישרון שלו.

אם אפשר לענות בנוסף אני אשמח.

חסר לנו שחקנים שנותנים מסירות מפתח, חוזז הראה לנו בעונה שעברה שהוא מבשל לא רע אבל יש הבדל גדול בין לדעת לתת פס אחרון/קרוס טוב לבין לתת פס עומק שיצור את ההתקפה ולחוזז אין את זה, לרוב זה צריך להגיע מהקשרים במרכז ונדיר ששחקן אגף ישבור "חולייה" (קישור או הגנה) על ידי מסירה כזו.

איזה שחקן מרכז שדה שלנו מסוגל לתת פס עומק טיפה מורכב? 

אין לנו אפילו אחד כזה.

הבעיות בהרכב אתמול היו קודם כל שיותר מחצי מההרכב לא צריך להיות בהרכב ובטח שלא יחד.

אחר כך מגיעות הסיבות הפעוטות יותר כמו שכל הקשרים שפתחו היו במשחק מזעזע ולא בטוח שמישהו ציפה להרבה יותר מזה (אישית אולי רק מקארצב, פיבן עשה בערך את מה שהוא יודע ועל ריקן אני מעדיף לא להרחיב).

בנוסף זה שרוב ההתקפות הגיעו משום מה מצד שמאל גם פגע מאוד בבניית התקפות, אם סבוריט היה פותח זה היה מובן, אבל דוידזאדה ממש הזיק.

1 hour ago, מנג'ר יונייטד said:

- בר כהן יודע ויכול לשחק 10, לפחות פוטנציאלית. ככל שאני יודע, זה היה התפקיד שלו בנוער. ברמלה הוא שיחק בעיקר באגף כי גויאגון דחק אותו לשם, וגם משם אפשר היה להתרשם מיכולת המסירה שלו. זה בסדר, אגב. גם מיכה התחיל כשחקן אגף.

- חוזז לא מוסר איכותי כי... הוא לא מוסר איכותי. באופן כללי חוזז די מאכזב. אני לא מדבר על המשחק אתמול, אלא באופן כללי, לאורך העונה האחרונה. היה נדמה שמשהו שם השתחרר, אבל עד כה חוזז הוא מעין ריקן של שחקני אגף. זה בסדר, אבל לא זה יעשה את ההבדל. ספציפית - חוזז מפוזר מאוד מול השער, הראה יכולות מסירה סבירות לכל היותר, לא בולט במיוחד בעבודה ההגנתית שלו ואפילו החוזקה שלו, כביכול, אחד על אחד, מתבטאת בעיקר באיבודי כדור. מצד שני, אני עומד על דעתי שגם הוא נפגע מאוד מהעדר משחק מסירות מסודר במכבי. כך או כך, הוא לא הרשים עד היום כמוסר טוב, ולא הראה שום סיבה לבנות עליו כמנהל המשחק.

- גררו לא צריך להיות חלוץ מאותן הסיבות (חלקית) בגללן כהן לא צריך להיות חלוץ. חלוצים במכבי צריכים לדעת להיות מסוגלים לעצור כדור ולמסור אותו עם הגב לשער כשבלם נושף להם באוזן. כהן מתקשה לעשות את זה (הוא מתקשה לעשות כמעט הכל, עושה רושם), וגררו יתקשה עוד יותר לעשות את זה. עניין של פיזיות וטכניקה מסויימת - עצירת כדור כמישהו יושב לך על הגב שונה מהותית מדריבל עם הפנים קדימה. מנגד - להציב את גררו, כנראה השחקן הכי חד של מכבי מול השער, בעמדת חוד יפגע במכבי פעמיים - גם החלוץ שלה יתקשה לעשות את העבודה המאוד פיזית שלו, וגם היא תאבד את היכולת שלה לשלוח את גררו עם הפנים לשער לשטח. במילים אחרות - הכנף (קדמית, עם חיתוך לאמצע, מה שתרצו) היא העמדה הכי טובה שהוא צריך לשחק בה.

- וכמה מילים על הצעירים. אם נשתמש בסולומון ועבדה כסמן ימניים למה שאנחנו רוצים שיקרה, צריך לזכור משהו. אני ראיתי את עבדה משחק לא טוב. יותר מפעם אחת. אבל הוא קיבל 90 דקות. ואז עוד ואז עוד עד שהכשרון הצליח לצאת החוצה באופן עקבי. זה יכול לקחת עונה שלמה. אולי יותר. אף אחד מהצעירים שלנו הנוכחיים לא קיבל דקות כאלה. לא קארצב (שכבר התחיל להראות לנו משהו לפני שאבו פאני קיצץ אותו), גם לא אלמוג ,שגם אותי מאכזב, אבל לא באמת קיבל את ההזדמנות להכשל שוב ושוב לאורך זמן כדי להצליח, ולפי המשחק אתמול, אפשר לחשוש לגורלם של שחר, נידם ובר כהן.

יש פה כמובן בעיה: מכבי ת"א אינה מכבי פ"ת. האחרונה יכולה לסבול בינוניות לאורך זמן לטובת פיתוח שחקנים. במכבי, מתמודדת קבועה על תארים, הרבה יותר קשה לתת את הבטחון הזה לשחקנים. אם אנחנו רוצים לראות את הצעירים שלנו "פורחים" אנחנו חייבים להיות מסוגלים להכיל בינוניות זמנית, שגם היא אינה מבטיחה דבר. קריאות להשאיל את אלמוג וקארצב הן ההפך מזה.

לסיום, יש לומר דבר נוסף - השאלות הן לא פתרון קסם. השאלות, לרוב, הן לא פתרון בכלל. הקבוצה צריכה להתאים. המאמן צריך להתאים. צריך שהשחקן באמת יקבל דקות תחת מאמן שבאמת ישפר אותו. כמעט ואין אופציות לסיטואציה כזו בישראל. קארצב בזבז בגלל זה שנה בק"ש. בר כהן בזבז ככה חצי שנה בהפועל חיפה. שחקנים במכבי שהשאלה באמת עשתה להם טוב היו גלזר (נתניה) יונתן כהן וחוזז (בני יהודה). ואכן, מועדון טוב ומאמנים טובים ושחקנים ששיחקו בדיוק את מה שהם צריכים לשחק במקום שהאמין בהם. אני לא יודע אילו אפשרויות טובות יש כרגע. אולי ק"ש.

לפני4 שעות , micsho3 said:

מנהלים ? 

הבנאדם שופך רעל כבר שבועות.