Jump to content

עשר שנים

Recommended Posts

עשר שנים.
בחודשים האחרונים פרק הזמן הזה זוכה לאזכורים בכמעט כל כתבה הנוגעת לזכייה באליפות של אחותנו הקטנה והקנאית בכרמל. זאת שאת תהילתה חייבת, לאורך כל ההיסטוריה, לאנשי מכבי - החל מאלי פוקס ז״ל שלראשונה התווה בסטנדרטים סמי-מקצועניים, דרך יענקל׳ה שחר, אוהד אגודת מכבי ת״א במשך עשרות בשנים, שסורב על ידה לקבל את מועדון הכדורגל שלה ובלית ברירה פנה לרכוש את ברירת המחדל מהצפון. המשך בגיורא שפיגל, אדריכל האליפות המרשימה בתולדותיה וכלה בעומר אצילי, שנזרק ממכבי לאחר שלא עמד בקוד המוסרי הנדרש משחקן כדורגל (ואדם בכלל) והתקבל בה כגיבור.
אך בשביל כל אוהד מכבי תל אביב בעל פז״מ מכובד במגרשים, עשר שנים הוא פרק הזמן בין האליפות הדרמטית של 2003 לאליפות הנוצצת של 2013. עשר שנים בהן מועדון הכדורגל העברי הראשון בעיר העברית
הראשונה, כמעט והפך מהמנצח שכותב את ספרי ההיסטוריה, לקוריוז המסתכן בלהיות הערת שוליים באותם הספרים ממש.
מועדון הפאר עמד בסכנת כלייה, לא כזו אשר העמידה את עצם קיומו בערפל, אלא כזו שהעלימה את עצם הרלוונטיות והתחרותיות שאפיינו אותו במשך יותר ממאה שנות קיום. עשר שנים של כניעה ללא תנאי.
עשר שנים של הפסדים מבישים מול קבוצות מליגות נמוכות בגביע המדינה, עשר שנים של הפסדים מחפירים מול יריבותינו המרות ביותר, עשר שנים של מסעות מהגולן עד לנגב וחזרה עם הפנים בין הידיים, עשר שנים של חוסר רלוונטיות. עשר שנים בהן הדבר היחיד שהחזיק אותנו בחיים היה האמונה והמור״קים מהעבר. עשר שנים בהן נאחזנו בתקווה לראות את האור בקצה המנהרה.
והאור הגיע. הו הו כמה שהוא הגיע. 9 עונות בהן יריבותנו ההיסטוריות מצליחות לנצח אותנו כמות פעמים המספיקה לספירה ביד אחת בלבד. 9 עונות בהן זכינו בארבעה גביעי טוטו, שני גביעי אלוף האלופים, גביע המדינה, העפלנו ארבע פעמים לשלב הבתים של הליגה האירופית, מתוכן פעמיים העפלנו לשלב 32 האחרונות באותה התחרות, ופעם אחת לשלב הבתים של ליגת האלופות. תשע עונות בהן זכינו חמש פעמים בכתר האליפות, גולת הכותרת.
לכן, אנחנו לא מורידים את הראש ואנחנו ממשיכים הלאה. המורשת שנשארה איתנו מאותן עשר שנים היא להעריך תמיד את המקום בו אנחנו נמצאים וההבנה כי דבר אינו מובן מאליו. הקלישאה אומרת שבכדורגל הגלגל מסתובב תמיד - פעם אתה למעלה ופעם אתה למטה. אך עובדתית, מספרית והיסטורית, מועדון הכדורגל הוותיק והמעוטר ביותר, נמצא הכי הרבה פעמים למעלה. הכי גדולים, הכי יפים והכי מצליחים.
האמונה שהחזיקה אותנו אי אז, הפכה לעובדה. אנחנו לא הולכים לשום מקום וממשיכים בדרך שלנו, הדרך, שהביאה אותנו להישגים ולתהילה אז וגם עכשיו. הדרך שבזכותה אנחנו לא נשברים ונלחמים עד השנייה האחרונה.
״מי שלא מאמין, הוא לא מכביסט אמיתי״, קבע הקפטן החכם שלנו. אנחנו נוסיף שמכביסט אמיתי מאמין, מעריך ויודע. כבר ביום רביעי, במעמד גמר גביע המדינה בבלומפילד מול היריבה הנצחית, תגיע ההזדמנות
להוכיח זאת.

193142567_832156887409883_21329584897484

https://www.facebook.com/MaccabiPedia/posts/832168070742098

אני אוסיף דבר קטן - בעונות שלא זכינו בהן באליפות בעשור האחרון - סיימנו כסגנית.

לעומת חיפה (שלא נדבר על הפועל ובית"ר), ברצף העונות הטוב שלנו אנחנו לא חווים נפילות היסטריות של מקום 5-6.

זה אחד הדברים המשמעותיים ביותר כשמדברים על דרך

1 hour ago, מכביפדיה said:
 העפלנו ארבע פעמים לשלב הבתים של הליגה האירופית

B)

עריכה: טעות, ספרת מהאליפות...

2 דקות לפני, maccabi-king said:

לא רוצה להיות הורס מסיבות, אבל אל תתחילו עם פעם בעשור וכו'

ראינו מה קרה אחרי המשפט הזה עלינו

איפה בטקסט יש משהו שמזכיר ״פעם בעשור״?

17 דקות לפני, maccabi-king said:

לא רוצה להיות הורס מסיבות, אבל אל תתחילו עם פעם בעשור וכו'

ראינו מה קרה אחרי המשפט הזה עלינו

הייתי אומר שאני לא רואה בשום תסריט אותנו עוברים לא רק עשור כזה אלא אפילו עשירית ממנו.

אבל אף אחד פה לא יאמין לי במילא :( 

1 דקה לפני, Krishi said:

הייתי אומר שאני לא רואה בשום תסריט אותנו עוברים לא רק עשור כזה אלא אפילו עשירית ממנו.

אבל אף אחד פה לא יאמין לי במילא :( 

כמוני כמוך

אבל גם מכבי חיפה באותם ימים לא הייתה קרובה להיראות כמו שנראתה כל העשור הזה

אז אני מפחד להתנחם במה שאמרת

כי אם מיץ' לא פותח את הארנק בקיץ הזה, אין סיבה שחיפה לא ימשיכו באותו דרך גם עונה הבאה

10 דקות לפני, maccabi-king said:

כמוני כמוך

כי אם מיץ' לא פותח את הארנק בקיץ הזה, אין סיבה שחיפה לא ימשיכו באותו דרך גם עונה הבאה

שומע?

עם כל הכבוד לאליפות המדהימה של חיפה ששברה כל שיא אפשרי של הכדורגל הישראל וממש כולנו פה מפחדים מהאימפריה מהקריות, ב9 מתוך 10 עונות נורמליות של מכבי בעשור האחרון היא מטאטא את הליגה הזאת ולוקחת דאבל על הראש הקטן של החיפאים.

קיבלו עונה מתנה מהשמיים ברמה שאם בטעות היינו לוקחים פה אליפות זה חומר לסדרת דוקו של נטפליקס.

בתכל'ס, אפילו חמאס זכה בעשור האחרון ליותר מבצעים צבאיים נגדו מכמות התארים של האחות הדלוחה.

הם לא מעניינים. לא לטווח ארוך בכל מקרה. לזכור שהבעלים שלהם עוד רגע בבית אבות, שלא יצא להם שחקן נוער ראוי מידי כבר שנים מספר ושגם הם יגיעו לתקרה של ה fair play אם יצליחו לעבור שלב באירופה מתישהו. כל אלה טיעונים נהדרים לכמה אין להם שום יכולת המשכיות.

26 דקות לפני, maccabi-king said:

כמוני כמוך

אני אלך איתך טיפה רחוק יותר ממה שאני מוכן ונגיד שגם בעונה הבאה הם יקחו אליפות.

מי תהיה היריבה שלהם? מי תתמודד איתם עד הסוף או כמעט עד הסוף? 

ובעונה שאחרי? ובעונה שאחריה?

אתה רואה פה קבוצה אחרת כלשהי שמסוגלת לזה? 

אתה רואה קבוצה עם עתודות נוער בלתי נגמרות וקבוצת בת שמגיעה לחצי גמר הגביע תוך כדי שהיא מעיפה קבוצות מליגת העל? 

אתה רואה פה הטמעה של ערכים ומנטליות של לוזרים ירוקים או של מכביסטים ווינרים? 

גם בעונה כזאת שלא לקחת אליפות הגענו להישגים, זכינו בתארים, היינו שם עד הרגעים האחרונים. וזאת בהחלט עונה משוגעת ובלתי רגילה עם כל מה שעבר עלינו (ועבר עלינו המון) והתגברנו על מלא מכשולים בזמן שאצל חיפה שייטו ברגוע לאורך כל העונה (להוציא אולי המורחקים מהמכות בדרבי). אגב היו להם אדומים בכלל העונה? העיקר שופטים של מכבי... 

בוא אני ארגיע אותך, עשור כמו של חיפה לא יהיה לך. 

אתה במשך עשור לא יורד מהמקום השני. חתול או ששון יתקנו אותי אם אני טועה אבל לדעתי זה שיא בליגה. 

חיפה לקחו את האליפות, סבבה והכל שישמחו שיהנו כמה שיותר מסכנים לא חוו את זה עשור כבר. אבל גם האוהדים שלהם עמוק בפנים יודעים שיש להם יותר מדי בעיות במועדון שאליפות שהושגה בעמל רב ממש בשיניים בשניה האחרונה של הליגה וכל זה מול יריבה שעברה העונה 7 מדורי גיהנום לא תפתור. כך שעדיף שינצרו את הרגעים היום כי יותר מדי כאלה לא יהיו להם בזמן הקרוב לפחות. 

1 דקה לפני, Krishi said:

אתה במשך עשור לא יורד מהמקום השני. חתול או ששון יתקנו אותי אם אני טועה אבל לדעתי זה שיא בליגה. 

סגרנו 9 עונות רצוף במקומות 1-2.

השווינו את השיא של הפועל פ"ת מהשנים 1955-1963.

4 דקות לפני, החתול הצהוב said:

סגרנו 9 עונות רצוף במקומות 1-2.

השווינו את השיא של הפועל פ"ת מהשנים 1955-1963.

יאללה, עוד עונה נשבור גם את השיא הזה

46 דקות לפני, maccabi-king said:

כמוני כמוך

זה לא רק עניין של ארנק. זה גם. 

1 hour ago, Krishi said:

אני אלך איתך טיפה רחוק יותר ממה שאני מוכן ונגיד שגם בעונה הבאה הם יקחו אליפות.

מי תהיה היריבה שלהם? מי תתמודד איתם עד הסוף או כמעט עד הסוף? 

ובעונה שאחרי? ובעונה שאחריה?

אתה רואה פה קבוצה אחרת כלשהי שמסוגלת לזה? 

אתה רואה קבוצה עם עתודות נוער בלתי נגמרות וקבוצת בת שמגיעה לחצי גמר הגביע תוך כדי שהיא מעיפה קבוצות מליגת העל? 

אתה רואה פה הטמעה של ערכים ומנטליות של לוזרים ירוקים או של מכביסטים ווינרים? 

גם בעונה כזאת שלא לקחת אליפות הגענו להישגים, זכינו בתארים, היינו שם עד הרגעים האחרונים. וזאת בהחלט עונה משוגעת ובלתי רגילה עם כל מה שעבר עלינו (ועבר עלינו המון) והתגברנו על מלא מכשולים בזמן שאצל חיפה שייטו ברגוע לאורך כל העונה (להוציא אולי המורחקים מהמכות בדרבי). אגב היו להם אדומים בכלל העונה? העיקר שופטים של מכבי... 

בוא אני ארגיע אותך, עשור כמו של חיפה לא יהיה לך. 

חיפה לקחו את האליפות, סבבה והכל שישמחו שיהנו כמה שיותר מסכנים לא חוו את זה עשור כבר. אבל גם האוהדים שלהם עמוק בפנים יודעים שיש להם יותר מדי בעיות במועדון שאליפות שהושגה בעמל רב ממש בשיניים בשניה האחרונה של הליגה וכל זה מול יריבה שעברה העונה 7 מדורי גיהנום לא תפתור. כך שעדיף שינצרו את הרגעים היום כי יותר מדי כאלה לא יהיו להם בזמן הקרוב לפחות. 

השאלה אם אתה לא יכול לכתוב דברים דומים על העשור הקודם של חיפה

ובכל זאת ראית לאן הגיעו בעשור הזה

אם היית מראה לכל אוהד חיפה איך יראה העשור הזה בתחילתו, היו שולחים אותך לאבחון אצל פסיכיאטר

דברים משתנים בכדורגל, אין דבר כזה שקבוצה תשלוט כל החיים, וגם למכבי היו עשורים מגעילים

אף אחד לא יכול להבטיח לך שהעשור  הקרוב יהיה כמו העשור האחרון למכבי

אם מיץ' מחליט שהספיק לו, אתה חוזר תוך דקה לימי לוני

19 דקות לפני, maccabi-king said:

דברים משתנים בכדורגל, אין דבר כזה שקבוצה תשלוט כל החיים, וגם למכבי היו עשורים מגעילים

אף אחד לא יכול להבטיח לך שהעשור  הקרוב יהיה כמו העשור האחרון למכבי

מכבי כדורסל 

11 דקות לפני, ת"א שלנו said:

מכבי כדורסל 

כדורגל זה לא סל

ואגב מאז שיטת הפיינלפור/משחק אחד/המצאות וחוקים - מכבי עם 9 אליפויות ב15 שנים, כשלפני זה לקחנו 35 ב36 עונות.

מספיק להסתכל על מה קורה לקבוצות האחרות כאשר לא לוקחות אליפות כדי להבין איפה אנחנו עומדים -

ביתר אחרי גאידמק חזרה להיות כלום, הפועל אחרי הדאבל וליגת האלופות הלכה בסופו של דבר לפירוק וירידת ליגה זכורה לטוב. באר שבע? יחכו עוד 40 שנה לאליפות הבאה שלהם.

חיפלה? נעו בין מרכז הטבלה לפלייאוף התחתון, זכורה לי גם עונה שהם ממש חששו מירידת ליגה לאיזה חודש וחצי.

אנחנו לא יורדים ממקום שני.גם כשלא זוכים בצלחת, שותים להם ת׳דם עד לשניה האחרונה (זכורים לטוב ציטוטי ירוקים אחרי הטיל של אמנגה ״שניקח כבר אליפות ושיגמר כבר הסיוט הזה, אין לי כוח לחגוג״). גם עכשיו כשהם כבר אלופים הביצים רועדות להם כי הם מבינים מי הם לעומתנו.

אנחנו מכבי. נולדנו כדי לקחת את הכל וגם אם לא לוקחים, אנחנו שם. עד השנייה האחרונה.

תתכונן את הגרון לרביעי, יש לנו גביע לקחת. בדרבי.

לפני7 שעות , דקסטר said:

כדורגל זה לא סל

ואגב מאז שיטת הפיינלפור/משחק אחד/המצאות וחוקים - מכבי עם 9 אליפויות ב15 שנים, כשלפני זה לקחנו 35 ב36 עונות.

9 ב15 שנים זו עליונות חד משמעית. מוכן לחיות עם זה בכדורגל ואגב זה לא כזה שונה ולא רק מבחינת התארים.

1 דקה לפני, ת"א שלנו said:

9 ב15 שנים זו עליונות חד משמעית. מוכן לחיות עם זה בכדורגל ואגב זה לא כזה שונה ולא רק מבחינת התארים.

עליונות אדירה אבל לקחת 60% מהאליפויות זו לא שליטה חד משמעית, לפחות לא כמו לזכות ב97% מהדוגמה השניה שהבאתי (:

והכוונה שבכדורסל אין לנו מועדון מתחרה ברמה של חיפה ברגל.