Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 2021/22 ע"ש עידו שחר

duss21

Recommended Posts

2 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

אצל דוניס הוא היה פטור לחלוטין ממשימות הגנה ואפילו תופקד כחלוץ שני בחלק מהמשחקים, פטריק הציב אותו במרכז וקיבלנו קשר 0/50, בגלל זה אני לא מבין את ההתעקשות שלו עליו פתאום.

מקווה שזה מגיע יותר מהכיוון של ואן לייבן שמבין שצריך לשנות כדי לעורר משהו בהתקפה שלנו 

אבל יכול להיות שזה החתמה יותר של יצחקי- לחזק את הסגל הישראלי אצלנו 

דוגרי להחתים פרוספקט כמוהו ביחס לשוק הישראלי השומם (בטח כשכל הצעירים כאן רוצים לצאת ל''אירופה'')  זה די מתבקש

אם דן ביטון יחתום

2 שחקנים יעשו את הסגל כבר הרבה הרבה יותר טוב ממה שמשדרים 

קשר 10 וקיצוני

אחד מהם אני מקווה שיגיע.(קיצוני)

אולי שחקן שיכול לשחק גם וגם

מה שמטריד זה מרכז ההגנה שלנו, עדין מרגישים שהיא שווה גול למשחק...א

28 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

אני נתתי פה פוסט פסימי למדי אתמול, אבל מצב הסגל ממש לא "מזעזע". לא קרוב לזה בכלל. לא מבין בשביל מה צריך את הדרמטיות הזו.

נניח ומכבי תשחק העונה ככה ככה, ותגיע למקום רביעי. נו? זה לא יהיה "ממששש פאדיחה". זה יהיה מבאס וצריך גם לומר - גם קצת צפוי.

מצב הסגל מראש של מכבי היה בעייתי ולאור העזיבות (הצפויות) והשוק הישראלי הדליל למדי - הסיכוי להעמיד העונה קבוצה בסדר גודל של לפני שנה שנתיים היה נמוך מראש.

תנוח דעתך - גם אם ביטון, קניקובסקי, מוחמד וצ'יבוטה היו מגיעים למכבי לפני חודשיים, המצב לא היה שונה מהותית מזה של היום. אין בכל השמות האלה שום דבר שהיה הופך את מכבי לאיזו מפלצת. זה כנראה היה משתפר קצת, אוקיי. אבל לא משהו עם תוחלת אמיתית.

הוקטור להצלחה גדולה של מכבי השנה תלוי ביותר מידי דברים שצריכים לקרות בבת אחת:

א. שני זרים ברמה גבוהה. אפילו מאוד (קשר וחלוץ), לא רק תאורטית, אלא בפועל.

ב. עונה שיא של שלושה/ארבעה מהחברה היותר צעירים בקבוצה.

ג. גלזר וגולסה מחזיקים את העונה רפואית.

חלק מהדברים האלה יקרו, כנראה. חלק מהם כנראה שלא, אבל מזעזע זה לא יהיה.

צ'מע, מכבד מאוד את דעתך, אך לחלוטין לא מסכים איתה.

בעיקר לגבי העניין שאם יבואו 2-3 שחקנים להרכב זה לא ישנה הרבה..

כבר ראינו מספיק דוגמאות בארץ ובעולם, שמספיק שחקן אחד שבא בינגו, יכול לשנות פני קבןצה. אם זה ואן דייק בליברפול, ואם זה ברונו פרננדש ביונייטד.

שחקן אחד שבא טוב יכול פתאום לחלוטין לשנות את הגישה ואת הוייב של הקבוצה.

אז אתה מדבר איתי על 3 שחקנים בפוטנציאלית יכולים להיכנס להרכב? חביבי, אם קניבקובסקי ומוחמד עכשיו במכבי, הקבוצה הייתה נראת שונהה לגמרי, הכדורגל היה אחר, הגישה למשחק הייתה אחרת.

אז נכון, מסכים. גם אם מכבי תהיה גרועה ותסיים מקום רביעי, לא נורא. החיים ממשיכים. כל אחד ימשיך בחייו והכל יהיה בסדר.

אבל כן, באמת שלדעתי לקבוצה הזאת יש פוטנציאל, מבחינת תקציב, מבחינת בעלים עם רצון להצליח, ומבחינת מסורת מפוארת במדינה, להיות הבאזל\הזאגרב\האולימפייקוס של ישראל.

אנחנו לא ממצאים את הפוטנציאל פה בשיט. כל זה נובע בהתנהלות פשוט לא טובה בגזרת הרכש ובחלונות ההעברות. זה ממש לא התחיל הקיץ, אבל הקיץ הזה הוא הגושפנקא הוודאית להתנהלות הרעה הזאת.

באסה. פשוט כך. 

15 דקות לפני, פראנץ הורבאט said:

כבר ראינו מספיק דוגמאות בארץ ובעולם, שמספיק שחקן אחד שבא בינגו, יכול לשנות פמח קבןצה. אם זה ואן דייק בליברפול, ואם זה ברונו פרננדש ביונייטד.

שחקן אחד שבא טוב יכול פתאום לחלוטין לשנות את הגישה ואת הוייב של הקבוצה.

אז אתה מדבר איתי על 3 שחקנים בפוטנציאלית יכולים להיכנס להרכב? חביבי, אם קניבקובסקי ומוחמד עכשיו במכבי, הקבצוה הייתה נראת שונהה לגמרי, הכדורגל היה אחר, הגישה למשחק הייתה אחרת.

אז נכון, מסכים. גם אם מכבי תהיה גרועה ותסיים מקום רביעי, לא נורא. החיים ממשיכים. כל אחד ימשיך בחייו והכל יהיה בסדר.

אבל כן, באמת שלדעתי לקבוצה הזאת יש פוטנציאל, מבחינת תקציב, מבחינת בעלים עם רצון להצליח, ומבחינת מסורת מפוארת במדינה, להיות הבאזל\הזאגרב\האולימפייקוס של ישראל.

אנחנו לא ממצאים את הפוטנציאל פה בשיט. כל זה נובע בהתנהלות פשוט לא טובה בגזרת הרכש ובחלונוצ ההעברות. זה ממש לא התחיל הקיץ, אבל הקיץ הזה הוא הגושפנקא הוודאית להתנהלהות הרעה הזאת.

באסה. פשוט כך. 

כבר ראינו דוגמאות זה נחמד, אבל ראינו הרבה יותר שלא. כל מיני דברים יכולים להיות. יכול להיות גם שאלמוג במו רגליו יסחוב את מכבי לאליפות. אבל בדרך כלל מה שצפוי שיקרה, הוא מה שקורה, אחרת הוא לא היה צפוי.

לא מוחמד ולא קניקובסקי היו הופכים את הקבוצה ל-"שונה לגמרי". אין באף אחד מהם שום דבר שבאמת מוסיף למכבי את האלמנט שחסר לה. מוחמד כי בין גלזר/גולסה/שחר/קארצב - התועלת השולית שלו (והוא שחקן מצויין) תהיה קטנה, וקניקובסקי כי כמו ביטון - הוא שחקן סבבה, אבל, עם כל הכבוד: לא מספיק טוב בשביל להוביל התקפה במכבי. דברים דומים אפשר לומר גם על צ'יבוטה, אלטמן וכל שחקן ישראלי אחר שהיה על המדף.

העובדה שקניקובסקי ואלטמן מופיעים בראש רשימת משאלות של כ"כ הרבה אוהדים היא עדות לכמה אפשרויות החיזוק של מכבי מבחוץ מוגבלות העונה. אלה שחקנים טובים, אבל כאלה שמכבי לא הייתה מהרהרת בכיוונם בכלל באף עונה מאז שקרויף נחת בקריית שלום. מסיבות כאלה ואחרות, נוצרה העונה סיטואציה - שמה לעשות - בסבירות לא קטנה לא תאפשר למכבי להציג קבוצה אטרקטיבית.

10 דקות לפני, פראנץ הורבאט said:

כבר ראינו מספיק דוגמאות בארץ ובעולם, שמספיק שחקן אחד שבא בינגו, יכול לשנות פני קבןצה. אם זה ואן דייק בליברפול, ואם זה ברונו פרננדש ביונייטד.

שחקן אחד שבא טוב יכול פתאום לחלוטין לשנות את הגישה ואת הוייב של הקבוצה.

אז אתה מדבר איתי על 3 שחקנים בפוטנציאלית יכולים להיכנס להרכב? חביבי, אם קניבקובסקי ומוחמד עכשיו במכבי, הקבוצה הייתה נראת שונהה לגמרי, הכדורגל היה אחר, הגישה למשחק הייתה אחרת.

אנחנו לא ממצאים את הפוטנציאל פה בשיט. כל זה נובע בהתנהלות פשוט לא טובה בגזרת הרכש ובחלונות ההעברות. זה ממש לא התחיל הקיץ, אבל הקיץ הזה הוא הגושפנקא הוודאית להתנהלות הרעה הזאת.

באסה. פשוט כך. 

נכון, כי בסוף, אתה צריך 15 שחקנים מקומיים טובים בקבוצה. והכדורגל הישראלי לא מייצר מספיק איכות, לא בכל העמדות ובטח לא בכמות ובעומק. מיטש לא יכול להמציא את הגלגל כאן, רוב כח העבודה שלו הוא ישראלי על כל המשתמע מזה. 

34 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

אצל דוניס הוא היה פטור לחלוטין ממשימות הגנה ואפילו תופקד כחלוץ שני בחלק מהמשחקים, פטריק הציב אותו במרכז וקיבלנו קשר 0/50, בגלל זה אני לא מבין את ההתעקשות שלו עליו פתאום.

פטריק פתח איתו בקישור בשני משחקים - מחצית נגד חיפה עם הרכב חסר מאוד ונגד ק״ש במחזור האחרון. 

חוץ מזה הוא לא שיחק בכלל או שיחק באגף. 

עם דוניס בתחילת העונה הוא היה קשר 10 ובהמשך הפך לשחקן אגף. 

קיימות שתי אפשריות. או שפטריק הבין שביטון צריך לשחק באמצע ולמכבי חסר יצירתיות בקישור והחליט שכן צריך אותו או שהוא ממשיך להתעקש ומביא אותו לאגף. 

נקווה שזאת האופציה הראשונה כי ברוב המשחקים שביטון היה באמצע מכבי נראתה הרבה יותר טוב (כפר סבא עם דוניס, חדרה עם דוניס, כשנכנס נגד פ״ת בפלייאוף ועוד). 

5 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

כבר ראינו דוגמאות זה נחמד, אבל ראינו הרבה יותר שלא. כל מיני דברים יכולים להיות. יכול להיות גם שאלמוג במו רגליו יסחוב את מכבי לאליפות. אבל בדרך כלל מה שצפוי שיקרה, הוא מה שקורה, אחרת הוא לא היה צפוי.

לא מוחמד ולא קניקובסקי היו הופכים את הקבוצה ל-"שונה לגמרי". אין באף אחד מהם שום דבר שבאמת מוסיף למכבי את האלמנט שחסר לה. מוחמד כי בין גלזר/גולסה/שחר/קארצב - התועלת השולית שלו (והוא שחקן מצויין) תהיה קטנה, וקניקובסקי כי כמו ביטון - הוא שחקן סבבה, אבל, עם כל הכבוד: לא מספיק טוב בשביל להוביל התקפה במכבי. דברים דומים אפשר לומר גם על צ'יבוטה, אלטמן וכל שחקן ישראלי אחר שהיה על המדף.

העובדה שקניקובסקי ואלטמן מופיעים בראש רשימת משאלות של כ"כ הרבה אוהדים היא עדות לכמה אפשרויות החיזוק של מכבי מבחוץ מוגבלות העונה. אלה שחקנים טובים, אבל כאלה שמכבי לא הייתה מהרהרת בכיוונם בכלל באף עונה מאז שקרויף נחת בקריית שלום. מסיבות כאלה ואחרות, נוצרה העונה סיטואציה - שמה לעשות - בסבירות לא קטנה לא תאפשר למכבי להציג קבוצה אטרקטיבית.

זהו אז... בקטנות האלה שהן כביכול קטנות, אני פשוט לא מסכים איתך.

עלי מוחמד מוכיח שנה אחרי שנה עוד מאז שהוא היה בפאקין רמלה, שהוא שחקן שלכדורגל הישראלי אין מה למכור מולו. לא מתיימר להיות מבין כדורגל גדול, אבל הוא פשוט הרשים אותי מאוד בכל פעולה ופעולה שלו ממה שראיתי ממנו. הוא מבין את המשחק, אין פה הרבה כאלה, ומי שכן, מכבי צריכה לעשות מאמצים להביא אותו.

אזזז, יכול להיות שאלמוג\קראצב\שחר יפציצו מאוד ויתנו את עונת חלומותיהם ויובילו אותנו לאליפות. יכול להיות. אך אני מעדיף לעשות את מבחן המציאות ולבחון מה כל אחד מהם נתן עד עכשיו.. שזה, לא טירוף. הלוואי כן? אני אוהב ומאמין בשלושתם, אבל כרגעע. זה ממש ממש ממש לא שם ולא מה שמכבי צריכה לשאוף אליו. לא ככה משלבים שחקני נוער. זה בדיוק הטעויות שחיפה עשו במשך עשור שבנו מגדלים על שחקני נוער עם פוטמציאל ובפועל הרסו להם קריירה. אני בעד הצעירים, אבל יש דרך לשלב אותם.

16 דקות לפני, המכבייה said:

נכון, כי בסוף, אתה צריך 15 שחקנים מקומיים טובים בקבוצה. והכדורגל הישראלי לא מייצר מספיק איכות, לא בכל העמדות ובטח לא בכמות ובעומק. מיטש לא יכול להמציא את הגלגל כאן, רוב כח העבודה שלו הוא ישראלי על כל המשתמע מזה. 

אתה בסופו של דבר צריך 6-7 כאלה שיהיו ברמת הרכב. כבר לא היית רחוק ממצב כזה. יכלת עם מינוף נכון להשאיר אותם ועוד להביא 2-3 כאלה ולהביא זרים ראויים שיתאימו את הרמה הדרושה והפוטנציאל במועדון. לא עשית את זה וההפך. 

מסכים שיש בערך 6-7-8 שחקנים נימולים שקצת קצת מבינים את המשחק ושווים משהו.  היה לך את רובם באישהו שלב, ועכשיו אין לך אף אחד מהם שבריא. 

14 דקות לפני, פראנץ הורבאט said:

זהו אז... בקטנות האלה שהן כביכול קטנות, אני פשוט לא מסכים איתך.

עלי מוחמד מוכיח שנה אחרי שנה עוד מאז שהוא היה בפאקין רמלה, שהוא שחקן שלכדורגל הישראלי אין מה למכור מולו. לא מתיימר להיות מבין כדורגל גדול, אבל הוא פשוט הרשים אותי מאוד בכל פעולה ופעולה שלו ממה שראיתי ממנו. הוא מבין את המשחק, אין פה הרבה כאלה, ומי שכן, מכבי צריכה לעשות מאמצים להביא אותו.

אזזז, יכול להיות שאלמוג\קראצב\שחר יפציצו מאוד ויתנו את עונת חלומותיהם ויובילו אותנו לאליפות. יכול להיות. אך אני מעדיף לעשות את מבחן המציאות ולבחון מה כל אחד מהם נתן עד עכשיו.. שזה, לא טירוף. הלוואי כן? אני אוהב ומאמין בשלושתם, אבל כרגעע. זה ממש ממש ממש לא שם ולא מה שמכבי צריכה לשאוף אליו. לא ככה משלבים שחקני נוער. זה בדיוק הטעויות שחיפה עשו במשך עשור שבנו מגדלים על שחקני נוער עם פוטמציאל ובפועל הרסו להם קריירה. אני בעד הצעירים, אבל יש דרך לשלב אותם.

אין קשר לשילוב הצעירים. זה עניין בפני עצמו שנגזר, בין היתר, מהתוכניות הרכש של מכבי לטווח הארוך והקצר, אבל השמות שאתה מציין, לא היו משנים. אני לא בודק את מוחמד וקניקובסקי מול הצעירים. אני בודק אותם מול מה שהקבוצה צריכה בשביל להשיג את המטרות שלה, מול נקודות החולשה שלה (שילוב של צעירים הוא מטרה משנית) - וזה לא היה עושה הבדל.

הדעה שאתה מציג פה, שזוכה לפופולריות גדולה בפורום ואצל אוהדי מכבי בכלל הקיץ, היא בסך הכל יצוג לתופעה שאחנו מכירים היטב כ"חרמנות רכש". להביא על מנת להביא. אכן, מכבי זקוקה לסגל שחקנים טוב יותר בשביל להיות תחרותית, לפחות על הנייר. אבל האימפקט הפוטנציאלי של מה שאפשר להביא, אפילו תאורטית - כמעט לא קיים.

6 דקות לפני, פראנץ הורבאט said:

אתה בסופו של דבר צריך 6-7 כאלה שיהיו ברמת הרכב. כבר לא היית רחוק ממצב כזה. יכלת עם מינוף נכון להשאיר אותם ועוד להביא 2-3 כאלה ולהביא זרים ראויים שיתאימו את הרמה הדרושה והפוטנציאל במועדון. לא עשית את זה וההפך. 

מסכים שיש בערך 6-7-8 שחקנים נימולים שקצת קצת מבינים את המשחק ושווים משהו.  היה לך את רובם באישהו שלב, ועכשיו אין לך אף אחד מהם שבריא. 

אתה יכול ליפול על דור אחד כזה וגם הוא לא מדליק לאירופה את הדימיון(אצילי ומיכה דוגמאות מעולות). בוודאי שיהיה לך קשה לייצר המשכיות. בקשר לשילוב צעירים, אני חושב הפוך. הכל צריך להיות קצר יותר. מכירה ושילוב במקביל ובגיל צעיר יותר. חוזז זאת אולי דוגמא למים שכבר גלשו מהסיר. זה צריך להיות פחות מהוסס. 

לפני1 שעה , פראנץ הורבאט said:

היו ככ הרבה החתמות ריאליות במחירים שפויים שיכלנו להביא זיחזקו את הסגל\ההרכב, ויכלנו להביא תחרות אמיתית לחיפה. קניקובסקי\עלי מוחמד\צ'יבוטה היו על המדף ומשום מה אנחנו לא בתמונה אפילו עם אף אחד מהם.

כל כך קל להגיד שהיו הרבה החתמות ריאליות במחירים שפויים, אבל המציאות קצת שונה.

עלי מוחמד אחלה שחקן, אבל הוא זר ויש לנו את גולסה.

עדיף לשמור את המקום לזר הנוסף להתקפה, שם אנחנו באמת צריכים חיזוק.

קניקובסקי משדר כל הקיץ שהוא רוצה לצאת לאירופה, אז איך יכלו להביא אותו?

צ׳יבוטה משחק בקבוצה שלו עכשיו במוקדמות האלופות, ולפי הדיווחים רוצים עליו 1.3 מיליון אירו.

לא בדיוק מחיר שפוי, ולא בטוח בכלל עד כמה הוא ישדרג את ההתקפה שלנו.

אני חושב שהעובדה היא כזאת - השוק של השחקנים הישראלים נמצא בקרשים, קשה מאוד באמת להשתדרג בגזרה הזאת.
אנחנו משופעים בזרים (כרגע 8 זרים, חייבים לשחרר לפחות שניים. יותר אם רוצים להביא עוד זר וגם אז אחד הזרים ישב על הספסל).
אני חושב גם שבמכבי מבינים את זה וכאסטרטגיה לטווח הארוך, לא כדאי סתם לזרוק כסף על שחקנים שאתה לא באמת צריך ועוד להבטיח להם חוזה של כמה שנים.
אם ככה, אז לדעתי במצב האידאלי (לא האוטופי), כדי לזכות בלפחות 5 אליפויות בעשור הקרוב, אפשר "לוותר" על העונה הקרובה. לוותר כמובן במרכאות כי אנחנו מכבי ואנחנו נילחם פה על כל תואר ואנחנו נשאף לנצח את כל היריבות שלנו גם אם על הנייר יש להם יותר עומק. גם לצבור ניקוד טוב באירופה זה חשוב מאוד, מטרה בפני עצמה שתועיל לטווח הארוך.

28 דקות לפני, המכבייה said:

אתה יכול ליפול על דור אחד כזה וגם הוא לא מדליק לאירופה את הדימיון(אצילי ומיכה דוגמאות מעולות). בוודאי שיהיה לך קשה לייצר המשכיות. בקשר לשילוב צעירים, אני חושב הפוך. הכל צריך להיות קצר יותר. מכירה ושילוב במקביל ובגיל צעיר יותר. חוזז זאת אולי דוגמא למים שכבר גלשו מהסיר. זה צריך להיות פחות מהוסס. 

חוזז הוא דוגמא לשחקן לא מספיק מוכשר כדי לשחק במכבי, אבל משחק בה כי הוא שחקן בית. מה היה משתנה אם הוא היה משתלב בבוגרים שנה או שנתיים לפני?

4 דקות לפני, gilgil28 said:

אני חושב שהעובדה היא כזאת - השוק של השחקנים הישראלים נמצא בקרשים, קשה מאוד באמת להשתדרג בגזרה הזאת.
אנחנו משופעים בזרים (כרגע 8 זרים, חייבים לשחרר לפחות שניים. יותר אם רוצים להביא עוד זר וגם אז אחד הזרים ישב על הספסל).
אני חושב גם שבמכבי מבינים את זה וכאסטרטגיה לטווח הארוך, לא כדאי סתם לזרוק כסף על שחקנים שאתה לא באמת צריך ועוד להבטיח להם חוזה של כמה שנים.
אם ככה, אז לדעתי במצב האידאלי (לא האוטופי), כדי לזכות בלפחות 5 אליפויות בעשור הקרוב, אפשר "לוותר" על העונה הקרובה. לוותר כמובן במרכאות כי אנחנו מכבי ואנחנו נילחם פה על כל תואר ואנחנו נשאף לנצח את כל היריבות שלנו גם אם על הנייר יש להם יותר עומק. גם לצבור ניקוד טוב באירופה זה חשוב מאוד, מטרה בפני עצמה שתועיל לטווח הארוך.

איך לוותר על אליפות יקדם אותנו בעונות הבאות? זאת אפילו לא עונת צעירים כי אף צעיר לא רואה דקות.

7 דקות לפני, מכביסט לעד said:

איך לוותר על אליפות יקדם אותנו בעונות הבאות? זאת אפילו לא עונת צעירים כי אף צעיר לא רואה דקות.

לא אמרתי שזה לוותר על אליפות. השאלה היא כמה כסף אתה צריך לשפוך כדי להגיע למצב שאתה פייבוריט ברור לאליפות.

תומר אלטמן הוא גוגמא מצויינת לשחקן שהיה צריך לשחק על חשבון ריקן. שחקנים בעמדות דומות עם רגל שמאל ואלטמן בעל ראיית משחק מצויינת. חבל מאד על הדקות של ריקן.

11 דקות לפני, מכביסט לעד said:

חוזז הוא דוגמא לשחקן לא מספיק מוכשר כדי לשחק במכבי, אבל משחק בה כי הוא שחקן בית. מה היה משתנה אם הוא היה משתלב בבוגרים שנה או שנתיים לפני?

במקרה הספציפי שלו, כנראה שלא. אבל גלזר יכול היה לבוא שנה יותר מוקדם ולהימכר השנה בנחת. שחר יכול היה לבוא שנה קודם, להשתלב ואז פרץ הולך ויש לך יותר ביטחון בו. יש כאן מטוטלת לא הגיונית- אתה מגדל המון אבל מיטש לא נלהב למכור אותם כשהם כבר ברי מכירה(זכותו ויש לזה גם פלוסים) ונוצר פקק. וכשעוזבים אותך שני שחקנים משמעותיים בקיץ הזה, אתה נשאר עם אלה שאמורים להחליף אותם אבל הם עדיין בוסריים. אם המפעל מייצר(והוא מייצר, בטח לרמת הליגה כאן), אז הפעולות צריכות להיות פחות מהוססות כשזה מגיע לרגע ההחלפה. אפשר גם לא לייצר ולהמשיך לקנות כאסטרטגיה, אבל זה יצריך הורדת השקעה בנוער ואני אישית פחות תומך בה. לייעל את הפרוסס. זה מה שצריך. 

חוזז גיים צ'אנג'ר. לוקה מאוד בסיומת ובקבלת החלטות אבל להכניס אותו כשההגנה עייפה הוא מעולה ודי מתאים לי שהוא שייך לסגל מעבר לזה שהוא מכביסט.

לפני6 שעות , Rodrigoal_Goaldberg said:

כרגע, כולל ביטון + ווינגר זר, הרכש שלנו עשה במקרה הטוב "שמירה על הקיים".

אמנם חלאיילה ייתן הרבה יותר משכטר בעיני, אבל אני ממש לא בטוח שהחלוץ הפותח יתעלה על פשיץ' שהיה חלוץ מצוין.

שמיר לא ייתן יותר מדור פרץ.

נחמיאס לא יתן בטווח הקרוב יותר מטיבי.

דן ביטון ייתן... כמו דן ביטון

ווינגר זר צריך להיות טוב מאד כדי לתת כמו יוני.

זהו. אולי שחר ייתן קצת יותר עומק באמצע, אבל חוץ מזה נאדה.

חיפה לעומת זאת התחזקה בכל עמדה במגרש (כן, גם בשפיץ למרות עזיבת רוקיבציה). 

אם לא נביא את האקטסרה בלפחות ישראלי מוביל אחד (אהמ אהמ קניקובסקי), יהיה לנו קשה מאד עד לא סביר לקחת תואר כלשהו.

זה קצת פשטני מדי.

אני בגדול פסימי אבל צריך לזכור שהיינו מאוד קרובים לאליפות למרות שהיה לנו מאמן שדימם נקודות בתחילת העונה. 

מספיק שפטריק יעמיד קבוצה יציבה ברמה המקצועית של שנה שעברה ויכול להיות בסדר.

לגבי חיפה, לא יודע, נצטרך לראות איך יתמלא החלל שלהם בהתקפה. כרגע נראה בסדר מבחינתם.

לגבי הכנפיים- איבדנו את יוני אבל צריך לזכור שאת הריצה הטובה עשינו בלעדיו ושהוא אסון למשחק השוטף. אני מאוד מקווה שימצאו תחליף הולם, מבחינתי זה יהיה ממש חיזוק.

לגבי הקישור- פטריק יצטרך ללמוד לשחק עם דן ביטון. אם זה יקרה המספרים שנקבל משם ללא ספק יהוו שיפור אדיר לעומת השנים האחרונות. 

נותר לקוות שמשחק ההגנה הקבוצתי ימשיך להיות יציב. 

יש פה הרבה אם, והכל יכול להתרסק אבל גם להצליח. תלויים מאוד בעבודה של פטריק ונקווה שהיא תהיה טובה.

11 דקות לפני, קובי השועל said:

חוזז גיים צ'אנג'ר. לוקה מאוד בסיומת ובקבלת החלטות אבל להכניס אותו כשההגנה עייפה הוא מעולה ודי מתאים לי שהוא שייך לסגל מעבר לזה שהוא מכביסט.

עזוב אותך אחי, הוא שחקן חלש מאוד, להעביר לחדרה.

19 דקות לפני, המכבייה said:

במקרה הספציפי שלו, כנראה שלא. אבל גלזר יכול היה לבוא שנה יותר מוקדם ולהימכר השנה בנחת. שחר יכול היה לבוא שנה קודם, להשתלב ואז פרץ הולך ויש לך יותר ביטחון בו. יש כאן מטוטלת לא הגיונית- אתה מגדל המון אבל מיטש לא נלהב למכור אותם כשהם כבר ברי מכירה(זכותו ויש לזה גם פלוסים) ונוצר פקק. וכשעוזבים אותך שני שחקנים משמעותיים בקיץ הזה, אתה נשאר עם אלה שאמורים להחליף אותם אבל הם עדיין בוסריים. אם המפעל מייצר(והוא מייצר, בטח לרמת הליגה כאן), אז הפעולות צריכות להיות פחות מהוססות כשזה מגיע לרגע ההחלפה. אפשר גם לא לייצר ולהמשיך לקנות כאסטרטגיה, אבל זה יצריך הורדת השקעה בנוער ואני אישית פחות תומך בה. לייעל את הפרוסס. זה מה שצריך. 

כן עם גלזר ההשאלה כנראה לא הייתה נכונה, אבל מכבי למדו מאז ולרוב מסתפקים בהשאלה אחת לליגת העל ולא כמה השאלות כמו עם גלזר, חוזז ויונתן. 

אם שחר היה יכול לבוא שנה קודם? לא חושב שהוא היה מקבל הרבה דקות וזה היה פוגע בעיקר בו. אל תשכח שבהפועל חיפה הוא התחיל בעיקר כמחליף למשך כמה חודשים ורק בהמשך הפך לשחקן הרכב. 

בכל מקרה אני מאמין שצריך לבחון כל שחקן לגופו. יש כאלה שצריכים את ההשאלות האלה ויש כאלה שאפשר לקצר עבורם את המסלול (אלמוג עשה חצי שנה ברמלה, עבר באמצע העונה לחדרה ומשם השתלב טוב בבוגרים).

1 hour ago, ClinteastwoodFan said:

עזוב אותך אחי, הוא שחקן חלש מאוד, להעביר לחדרה.

גם נגד חיפה שנה שעברה אמרת שהוא חלש? שהוא זרק את הבלם הכי ענקקקק שנחת כאן והביא לפנדל דקה 90?

לסגל הוא בסדר גמור.