Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 2021/22 ע"ש עידו שחר

duss21

Recommended Posts

2 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אני חושב שכולנו נסכים שיש לנו בעיה גם באגף וגם שאין לנו עושה משחק. צריכים לטפל בשתי הבעיות, אבל לא רואה את זה קורה.

בעיה אחת ניתנת לטיפול דרך צוות האימון וההוראות שניתנות במגרש.

השנייה, כמו שחומץ כתב, כנראה דורשת החתמה\ות כזו או אחרת.

6 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אני חושב שכולנו נסכים שיש לנו בעיה גם באגף וגם שאין לנו עושה משחק. צריכים לטפל בשתי הבעיות, אבל לא רואה את זה קורה.

גם חלוץ טוב היה יכול להיות נחמד, אולי אפילו, השם ירחם, שני חלוצים טובים. שהעונה לא תגמר ברגע שאחד נפצע...

כמו שנאמר: חצי קבוצה אדיר חצי קבוצה באדיר. 

שוער, הגנה, קישור אחורי מעולה, רק עוברים את קו האמצע ושממה. קישור קדמי והתקפה - זוועה

1 hour ago, חומץ בלסמי said:

הערה לגבי סוג השחקנים שצריך להביא וסוג המשחק שמכבי תשחק:

הרבה מדברים פה על מהירות, שחקנים מהירים ומשחק מעברים. זה לא מה שמכבי צריכה. בוודאי שעדיף לקבוצת כדורגל -  כל קבוצת כדורגל - שיהיו לה שחקנים מהירים על פני שחקנים איטיים, אבל הפנטזיה על שחקנים מהירים במשחק מעברים משובח שתקרע את הליגה עלולה להישאר בדיוק כזו - פנטזיה. את רוב המשחקים שלה בעונה בליגה, וגם מול ההגרלוות היותר קלות באירופה, מכבי תשחק בשליטה במרכזה המגרש. מהירות כמעט ולא תבוא לידי ביטוי. זה פשוט לא ככה. בהנחה והסגל של מכבי יהיה טוב מספיק, רוב הזמן נראה את מה שאנחנו רגילים אליו: מסירות קצרות מסביב לרחבה של היריב. מעברים ומשחק במגרש פתוח יהיו ארועים נדירים. זה ככה מאז ומתמיד כנגזרת של העליונות של מכבי מול רוב הקבוצות שהיא משחקת נגדן במהלך העונה. מעברים זה משהו שעושים נגד מכבי ולא להפך.

- לכן קניקובסקי זו בחירה סאב-אופטימלית לקשר הנוסף במכבי

- לכן מהירות היא לא הנקודה החשובה ברכש שעתיד לבוא, אלא יכולת מסירה ויכולת משחק עם הגב לשער (לחלוץ).

- לכן ווינגר זה הדבר שהכי פחות חסר למכבי בהתקפה אחרי 10 שיודע בעיקר למסור וחלוץ שיודע להחזיק בלם על הגב שלו.

- לכן גם הצבה של גררו כחלוץ חוד תפגע גם במכבי וגם בשחקן

למען הסר ספק - ברור שכדאי שלקבוצה תהיה את האופציה למשחק מהיר, אבל זו לא הבעיה המיידית בקבוצה שרכש אמור לפתור.

מסכים עם הכל, אבל בכל זאת רוצה להתעכב על הנקודה - ״לכן ווינגר זה הדבר שהכי פחות חסר למכבי...״

בעונה שעברה יונתן היה פצוע 1\3 עונה ונאלצנו לשחק המון עם טב״ח, אלמוג וחוזז הם קיבלנו המון צ׳אנסים ודקות והוכיחו שהם לא קרובים לרמת האיכות הנדרשת משחקן פותח במכבי, לטעמי בעונה שעברה העמדה בה הינו חסרים הכי הרבה בהתקפה היא עמדת הווינגר.

עם העזיבה של דור ופשיץ׳ העמדה ירדה בדחיפות ביחס לעמדות בהן עזבו שחקנים בכירים ומשמעותיים וזה רק בשביל להשוות לרמה של העונה שעברה, אבל היכולת ההתקפית של העונה שעברה הייתה לא מספיקה ולפתוח עונה נוספת עם אותם שחקני אגף אחרי שכבר הוכח שזה לא קרוב ללהספיק יהיה מאוד מאכזב בעייני.

14 דקות לפני, Insigne said:

מי שמדבר בגנות מיטש בפורום של אוהדי מכבי, צריך להיחסם מהפורום לצמיתות + המנוי שלו צריך להישלל גם כן.

אם זה היה תלוי בי, גם גרדום היה אופציה.

היינו כאן לפניו, נהיה כאן אחריו, רק חורבן יביא תקומה, כולם לקריית שלום, תורידו את החולצות, אין לכם כבוד = זה מה שהיינו לפניו.

אימפריה בירידה ואוהדים עם שגעון גדולות שחושבים שהם הבעלים של הקבוצה בגלל שהם אוהדים וקונים מנוי ומקבלים הזמנות ויש להם את הטלפון של גל פליאן או וואט אבאר

אפשרי לנעוץ את התגובה הזו בראש הפורום בבקשה?

9 דקות לפני, kutomer said:

מסכים עם הכל, אבל בכל זאת רוצה להתעכב על הנקודה - ״לכן ווינגר זה הדבר שהכי פחות חסר למכבי...״

בעונה שעברה יונתן היה פצוע 1\3 עונה ונאלצנו לשחק המון עם טב״ח, אלמוג וחוזז הם קיבלנו המון צ׳אנסים ודקות והוכיחו שהם לא קרובים לרמת האיכות הנדרשת משחקן פותח במכבי, לטעמי בעונה שעברה העמדה בה הינו חסרים הכי הרבה בהתקפה היא עמדת הווינגר.

עם העזיבה של דור ופשיץ׳ העמדה ירדה בדחיפות ביחס לעמדות בהן עזבו שחקנים בכירים ומשמעותיים וזה רק בשביל להשוות לרמה של העונה שעברה, אבל היכולת ההתקפית של העונה שעברה הייתה לא מספיקה ולפתוח עונה נוספת עם אותם שחקני אגף אחרי שכבר הוכח שזה לא קרוב ללהספיק יהיה מאוד מאכזב בעייני.

מדוייק. 
שיטת משחק של פטריק נתמכת המון באגפים, ולך תבנה מדינה על טב"ח ואלמוג שהתרומה שלהם היא כלום, חוזז שלכל היותר שחקן ספסל במכבי,  גררו ויונתן כהן בתקווה שלא יעזוב. 
זה לא מחזיק. אתה צריך 4 ווינגרים טובים, כשירים, נמרצים, מהירים, ככה שיהיו לך 2 בהרכב ועוד 2 לבצע חילופים כשצריך\מישהו נפצע\מורחק, זאת לא עמדה שאפשר לחפף בה בתרבות ה"יהיה בסדר" כשפטריק מתבסס עלייהם בצורה כזאת. כמובן שאם מביא 2 ווינגרים להרכב ושומר על יונתן וגררו צריך לשחרר שומן ולכן טב"ח משוחרר, אלמוג וחוזז מושאלים. 
חייבים גם חלוץ ובעולם מושלם אפילו 2 כי אם יש לך חלוץ טוב והוא נפצע, וולקאם לרחבה עדן קארצב וזה לא טוב. 
לא שזה יקרה אבל היה נחמד גם למחליף לגולסה עם יכולת לחלק כדורים לווינגרים. 

מסכים עם קמחי בכל מילה.

מכבי חסרה וינגרים ולדעתי גם יוני וגם גררו צריכים לשחק 9 וכן יצטרכו לשפר את משחק הגב וזה חלק מההתקדמות שלהם. שחקן אגף לדעתי העמדה הכי דחופה כי אם חס וחלילה יוני וגררו שכרגע באגף נפצעים צריך יותר מחוזז ואלמוג גם אם האחרון ישתפר ממש. בנוגע לטבח לא היה צריך להשאיר לדעתי אבל זה לא מה שיחרוץ את גורל העונה בלשון המעטה.

וינגר וחלוץ, זר וישראלי.

הבעיה בקישור כרגע היא יותר סימני שאלה בנוגע למצבם של גולסה וגלזר, בתקווה שיחזרו מהר (או לכל הפחות אחד מהם) אני לא נוגע שם בכלום כולל פארפה.

יש לי הרגשה שזאת תיהיה העונה של חוזז, שהוא יתפוצץ.

עונה שעברה היו לו משחקים טובים שהייתי בטוח שיתפתח להיות מפלצת לליגה שלנו.

אבל תמיד הוא נפצע וזה נעצר לו, רק אני בתחושה הזאת?

1 דקה לפני, antonio_margheriti2 said:

יש לי הרגשה שזאת תיהיה העונה של חוזז, שהוא יתפוצץ.

עונה שעברה היו לו משחקים טובים שהייתי בטוח שיתפתח להיות מפלצת לליגה שלנו.

אבל תמיד הוא נפצע וזה נעצר לו, רק אני בתחושה הזאת?

יש לו סיומת רעה, אפילו ביחס לשחקן ההתקפה הממוצע בליגה.

הוא לא יהיה מפלצת והוא לא יתפוצץ. השאלה מבחינתו אם הוא יוכל להישאר שחקן מספיק משמעותי ברוטציה או שלעד ייזכר כמעין פרוספקט שלא מומש(כי בכל השאר הוא בהחלט טוב).

1 דקה לפני, קמחי said:

יש לו סיומת רעה, אפילו ביחס לשחקן ההתקפה הממוצע בליגה.

הוא לא יהיה מפלצת והוא לא יתפוצץ. השאלה מבחינתו אם הוא יוכל להישאר שחקן מספיק משמעותי ברוטציה או שלעד ייזכר כמעין פרוספקט שלא מומש(כי בכל השאר הוא בהחלט טוב).

מסכים לגבי חוזז (והוא עדיין עדיף על אלמוג וטב"ח, רק מראה כמה האגפים שלנו לא טובים וההתקפה לא קיימת) אז השאלה מי יתפוצץ, חלאילה?  אני לא מכיר אותו מספיק לדעת אם יש לו מה שצריך כדי להתפוצץ או שהוא מה שהוא.
אין לנו שחקני התקפה שיכולים להתפוצץ, יונתן כבר התפוצץ, אולי גררו למרות שהפיצוץ שלו היה עונה שעברה בתאכלס, כמובן שעוד יכול להתקדם המון אבל ה"בום" כבר קרה .

9 דקות לפני, אקיטה said:

מסכים עם קמחי בכל מילה.

מכבי חסרה וינגרים ולדעתי גם יוני וגם גררו צריכים לשחק 9 וכן יצטרכו לשפר את משחק הגב וזה חלק מההתקדמות שלהם. שחקן אגף לדעתי העמדה הכי דחופה כי אם חס וחלילה יוני וגררו שכרגע באגף נפצעים צריך יותר מחוזז ואלמוג גם אם האחרון ישתפר ממש. בנוגע לטבח לא היה צריך להשאיר לדעתי אבל זה לא מה שיחרוץ את גורל העונה בלשון המעטה.

וינגר וחלוץ, זר וישראלי.

הבעיה בקישור כרגע היא יותר סימני שאלה בנוגע למצבם של גולסה וגלזר, בתקווה שיחזרו מהר (או לכל הפחות אחד מהם) אני לא נוגע שם בכלום כולל פארפה.

איזה חלוץ/וינגר ישראלי יש?

1 דקה לפני, Eli basa said:

מסכים לגבי חוזז (והוא עדיין עדיף על אלמוג וטב"ח, רק מראה כמה האגפים שלנו לא טובים וההתקפה לא קיימת) אז השאלה מי יתפוצץ, חלאילה?  אני לא מכיר אותו מספיק לדעת אם יש לו מה שצריך כדי להתפוצץ או שהוא מה שהוא.
אין לנו שחקני התקפה שיכולים להתפוצץ, יונתן כבר התפוצץ, אולי גררו למרות שהפיצוץ שלו היה עונה שעברה בתאכלס, כמובן שעוד יכול להתקדם המון אבל ה"בום" כבר קרה .

מבין כל שחקני ההתקפה שקיימים כרגע, אני אשים את המניות שלי על גררו.

חשוב לזכור שהוא קיבל הזדמנות בעיקר בפלייאוף, והגיע למספרים די חריגים-7 שערים ו-5 בישולים בקצת פחות מ-900 דקות. מעורבות בשער כל 75 דקות.

כששום דבר בו עדיין לא אפוי לחלוטין(בעיקר בקבלת ההחלטות) זה מרשים מאוד.

8 דקות לפני, מכביסט לעד said:

איזה חלוץ/וינגר ישראלי יש?

אחלה הרכב בתוספת של 2 שחקנים בלבד על החומר הקיים.
כמובן שצריך עוד 2 שחקנים נוספים ל-2 האלו, שניהם צריכים להיות ברמה להרכב ולא "שחקנים לספסל". 
כך שבסה"כ צריך לפחות 4 שחקנים, 

חלוץ זר
גררו             קניקובסקי             כהן
                     גולסה
                       גלזר
ג'ראלדש הרננדס נחמיאס בעלה של ג'נירה 
                     טננבאום

מחליפים: חלוץ נוסף, ווינגר נוסף, חלאילה, קארצב, קנדיל, ייני, פיבן\בלטקסה, דודזאדה, דניאל פרץ + אפשר איזה 2-3 מוכשרים שחזרו מהשאלה אם פטריק התלהב ממישהו.
משוחררים טב"ח, ניקוליץ', יאניוטיס, מושאלים אלמוג, חוזז 
*תהיה רוצטיה טובה באגפים, העיקר שכל ה-4 ברמת הרכב ויהיו לנו מספיק כלים התקפיים ולא נמצא את עצמנו במצב שחייבים גול, המשחק תקוע ואז מעלים מהספסל את טב"ח ואלמוג והמשחק מתחרבן עוד יותר. 

וזה בא הביתה. 

אתמול עלתה בי מחשבה, שמה שקורה עם מכבי ממש מזכיר את היקום הקולנועי של מארוול.

מכבי Phase 1 - הגעה של גולדהאר ועד האליפות.

מכבי Phase 2 - עידן קרויף והמוזהב

מכבי Phase 3 - הגנרל איביץ' והתעלות גיבורי המשנה. גיבורים ראשיים עוזבים את הקאסט וחלקם הופכים לארכי-נבלים. 

ועכשיו, אחרי הגעה לגבהים שוברי שיאים ועזיבת הקאסט המקורי, ממש יש תחושה של חידוש הפרנצ'ייז. מכבי  Phase 4 - התינוקות של האריה.  אז בסדר, אולי הענק הכתום עדיין לא ברמה של איירון פרץ, ואולי הפנתר גררו עוד חסר ניסיון לעומת עומר טו-פייס (כן יש פה קרוסאובר), אבל יכול להיות Phase ממש מרגש. 

משום מה זה מנחם אותי בכל בצורת הרכש הזו.

14 דקות לפני, Eli basa said:

אני עדיין מאמין שאיילון יכול להתפוצץ

יש שם כשרון בכמויות, רק צריך לשחרר אצלו משהו, אולי זה קשור בביטחון או בעמדה שלו על המגרש

Just now, Keano said:

אני עדיין מאמין שאיילון יכול להתפוצץ

יש שם כשרון בכמויות, רק צריך לשחרר אצלו משהו, אולי זה קשור בביטחון או בעמדה שלו על המגרש

מסכים לגמרי לגבי הכישרון שלו, 
אבל משהו בקופסא לא מחובר ועונה שעברה פשוט בזבזה לו שנה קריטית מהקריירה (באשמתו כנראה, כי כשקיבל הזדמנויות נראנו עם שחקן פחות על המגרש אז אי אפשר להאשים את המאמן בזה), 
בשבילו ובשבילנו הוא חייב לצאת להשאלה. למכבי בכושר הנוכחי הוא לא יתרום, לעצמו הוא יעשה רק נזק אם יתן עוד עונה כזאת, 
שילך למקום אחר שישחק שם, שיקבל ביטחון, שילמד ויצבור ניסיון, אולי הראש שלו יפתח גם לביקורת ויתחיל ללמוד במקום להדוף ביקורית וטיפים מאנשים מנוסים במקצוע, 
אם יצליח - שיבוא עונה אח"כ חזרה באהבה. אם לא, לא, אז מה נעשה? 

1 דקה לפני, Eli basa said:

מסכים לגמרי לגבי הכישרון שלו, 
אבל משהו בקופסא לא מחובר ועונה שעברה פשוט בזבזה לו שנה קריטית מהקריירה (באשמתו כנראה, כי כשקיבל הזדמנויות נראנו עם שחקן פחות על המגרש אז אי אפשר להאשים את המאמן בזה), 
בשבילו ובשבילנו הוא חייב לצאת להשאלה. למכבי בכושר הנוכחי הוא לא יתרום, לעצמו הוא יעשה רק נזק אם יתן עוד עונה כזאת, 
שילך למקום אחר שישחק שם, שיקבל ביטחון, שילמד ויצבור ניסיון, אולי הראש שלו יפתח גם לביקורת ויתחיל ללמוד במקום להדוף ביקורית וטיפים מאנשים מנוסים במקצוע, 
אם יצליח - שיבוא עונה אח"כ חזרה באהבה. אם לא, לא, אז מה נעשה? 

לפעמים שחקן לוקח את עצמו בידיים, נותן הכנה טובה בקיץ וזה יכול להתחבר

11 דקות לפני, Rodrigoal_Goaldberg said:

אתמול עלתה בי מחשבה, שמה שקורה עם מכבי ממש מזכיר את היקום הקולנועי של מארוול.

מכבי Phase 1 - הגעה של גולדהאר ועד האליפות.

מכבי Phase 2 - עידן קרויף והמוזהב

מכבי Phase 3 - הגנרל איביץ' והתעלות גיבורי המשנה. גיבורים ראשיים עוזבים את הקאסט וחלקם הופכים לארכי-נבלים. 

ועכשיו, אחרי הגעה לגבהים שוברי שיאים ועזיבת הקאסט המקורי, ממש יש תחושה של חידוש הפרנצ'ייז. מכבי  Phase 4 - התינוקות של האריה.  אז בסדר, אולי הענק הכתום עדיין לא ברמה של איירון פרץ, ואולי הפנתר גררו עוד חסר ניסיון לעומת עומר טו-פייס (כן יש פה קרוסאובר), אבל יכול להיות Phase ממש מרגש. 

משום מה זה מנחם אותי בכל בצורת הרכש הזו.

אל תשכח שעכשיו בפייז 4, ממש התחילו להיכנס לכל העניין של הפוליטקלי קורקט ונפרדו משחקנים "בעייתיים" ואפילו משקיעים בסדרת מקור לגיבור המוסלמי הראשון מר חליילה.

אני מרשה לעצמי לומר - בין כהן, גררוו, אלמוג וחוזז, יש למכבי אגפים לא רעים בכלל. הם לא באו לידי ביטוי ולא יבואו לידי ביטוי בלי שיפעילו אותם כמו שצריך.

אבל נניח ובכל זאת נביא את שחקן הכנף שאתם חולמים עליו, ולא יהיה מי שימסור לו את הכדור - זו החתמה על פראייר. אותו הדבר לגבי חלוץ החוד המסתורי, המהיר, האיטי, הגבוה, הנמוך, עם הזקן, עם השפם. זה פשוט לא משנה.

כדורגל זה קודם כל, לפני הכל - לפני מהירות ולפני אחד על אחד ולפני משחק ראש וכל דבר אחר - משחק של מסירות. אם אין את זה - אז ממש אין את זה, וכרגע למכבי אין את זה.

18 דקות לפני, karambola said:

אל תשכח שעכשיו בפייז 4, ממש התחילו להיכנס לכל העניין של הפוליטקלי קורקט ונפרדו משחקנים "בעייתיים" ואפילו משקיעים בסדרת מקור לגיבור המוסלמי הראשון מר חליילה.

תחשוב יותר מזה בסיטואציה מסוימת ההתקפה שלך מורכבת מפארפה גררו וחלאיילה, אם מגיע עוד שחקן התקפה שחור אז בכלל, ספיר ברמן שופטת את משחק העונה נגד חיפה בו חלאיילה כובש חמישייה ומציל את העולם.

1 דקה לפני, חומץ בלסמי said:

אני מרשה לעצמי לומר - בין כהן, גררוו, אלמוג וחוזז, יש למכבי אגפים לא רעים בכלל. הם לא באו לידי ביטוי ולא יבואו לידי ביטוי בלי שיפעילו אותם כמו שצריך.

אבל נניח ובכל זאת נביא את שחקן הכנף שאתם חולמים עליו, ולא יהיה מי שימסור לו את הכדור - זו החתמה על פראייר. אותו הדבר לגבי חלוץ החוד המסתורי, המהיר, האיטי, הגבוה, הנמוך, עם הזקן, עם השפם. זה פשוט לא משנה.

כדורגל זה קודם כל, לפני הכל - לפני מהירות ולפני אחד על אחד ולפני משחק ראש וכל דבר אחר - משחק של מסירות. אם אין את זה - אז ממש אין את זה, וכרגע למכבי אין את זה.

דן ביטון מספיק לדעתך? בעונה שעברה הוא לא שיחק הרבה והיה מלך הבישולים שלנו וכמעט של הליגה.

6 דקות לפני, מכביסט לעד said:

דן ביטון מספיק לדעתך? בעונה שעברה הוא לא שיחק הרבה והיה מלך הבישולים שלנו וכמעט של הליגה.

דן ביטון של שנה שעברה? לא. מכבי לא יכולה לבנות על שחקן כ"כ אנמי ולא אגרסיבי בשביל שינהל לה את המשחק. אני ציפיתי ממנו להרבה הרבה יותר. אין ספק שהוא מוסר נהדר (עם אחד על אחד טוב, ובעיטה טובה), אבל הוא חייב להיות הרבה יותר דומיננטי בשביל להחזיק מפתחות בקבוצה כמו מכבי. בוא נאמר שבטווח שבין שלומי אזולאי לז'וסואה, ביטון היה קרוב הרבה יותר לראשון מאשר לשני, בזמן שמכבי זקוקה (מקצועית, כן?) למשהו שדומה לפורטוגלי הזועם הרבה יותר.

אם בשנה הקרובה הוא ישחק אצלנו ויפרח? הלוואי. ככל שאני יודע הוא עדיין לא שייך לנו העונה.

2 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

דן ביטון של שנה שעברה? לא. מכבי לא יכולה לבנות על שחקן כ"כ אנמי ולא אגרסיבי בשביל שינהל לה את המשחק. אני ציפיתי ממנו להרבה הרבה יותר. אין ספק שהוא מוסר נהדר (עם אחד על אחד טוב, ובעיטה טובה), אבל הוא חייב להיות הרבה יותר דומיננטי בשביל להחזיק מפתחות בקבוצה כמו מכבי. בוא נאמר שבטווח שבין שלומי אזולאי לז'וסואה, ביטון היה קרוב הרבה יותר לראשון מאשר לשני, בזמן שמכבי זקוקה (מקצועית, כן?) למשהו שדומה לפורטוגלי הזועם הרבה יותר.

אם בשנה הקרובה הוא ישחק אצלנו ויפרח? הלוואי. ככל שאני יודע הוא עדיין לא שייך לנו העונה.

100% איתך

אבל פתאום בגמר גביע כשנכנס ראינו דן ביטון שונה לחלוטין. במשמעת הטקטית, בלחימה ובאגרסיביות. זה מראה לנו שכן יש לו את זה