Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 2021/22 ע"ש עידו שחר

duss21

Recommended Posts

הערה לגבי סוג השחקנים שצריך להביא וסוג המשחק שמכבי תשחק:

הרבה מדברים פה על מהירות, שחקנים מהירים ומשחק מעברים. זה לא מה שמכבי צריכה. בוודאי שעדיף לקבוצת כדורגל -  כל קבוצת כדורגל - שיהיו לה שחקנים מהירים על פני שחקנים איטיים, אבל הפנטזיה על שחקנים מהירים במשחק מעברים משובח שתקרע את הליגה עלולה להישאר בדיוק כזו - פנטזיה. את רוב המשחקים שלה בעונה בליגה, וגם מול ההגרלוות היותר קלות באירופה, מכבי תשחק בשליטה במרכזה המגרש. מהירות כמעט ולא תבוא לידי ביטוי. זה פשוט לא ככה. בהנחה והסגל של מכבי יהיה טוב מספיק, רוב הזמן נראה את מה שאנחנו רגילים אליו: מסירות קצרות מסביב לרחבה של היריב. מעברים ומשחק במגרש פתוח יהיו ארועים נדירים. זה ככה מאז ומתמיד כנגזרת של העליונות של מכבי מול רוב הקבוצות שהיא משחקת נגדן במהלך העונה. מעברים זה משהו שעושים נגד מכבי ולא להפך.

- לכן קניקובסקי זו בחירה סאב-אופטימלית לקשר הנוסף במכבי

- לכן מהירות היא לא הנקודה החשובה ברכש שעתיד לבוא, אלא יכולת מסירה ויכולת משחק עם הגב לשער (לחלוץ).

- לכן ווינגר זה הדבר שהכי פחות חסר למכבי בהתקפה אחרי 10 שיודע בעיקר למסור וחלוץ שיודע להחזיק בלם על הגב שלו.

- לכן גם הצבה של גררו כחלוץ חוד תפגע גם במכבי וגם בשחקן

למען הסר ספק - ברור שכדאי שלקבוצה תהיה את האופציה למשחק מהיר, אבל זו לא הבעיה המיידית בקבוצה שרכש אמור לפתור.

6 דקות לפני, Keano said:

מה זה פטריק רוצה? מיטש מכתיב את הכיוון הכללי, פטריק רק מיישם איך שהוא רואה לנכון להגיע למטרות, אם זה יצליח הוא ישאר, אם לא הוא יכול לסיים כמו דוניס.

יכול להיות שפטריק ויצחקי הכתיבו את הכיוון ומיטש אישר אותו כמו שבזמנו קרה עם ג'ורדי. אולי גם לא, הנקודה שלי היא שאנחנו לא יודעים.

6 דקות לפני, מכביסט לעד said:

יכול להיות שפטריק ויצחקי הכתיבו את הכיוון ומיטש אישר אותו כמו שבזמנו קרה עם ג'ורדי. אולי גם לא, הנקודה שלי היא שאנחנו לא יודעים.

בכל ארגון הבעלים מכתיב את הכיוון הכללי והמטרות

פטריק ויצחקי יכולים להציע רק את הדרך להגיע לשם

7 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

הערה לגבי סוג השחקנים וסוג המשחק שמכבי תשחק:

הרבה מדברים פה על מהירות, שחקנים מהירים ומשחק מעברים. זה לא מה שמכבי צריכה. בוודאי שעדיף לקבוצת כדורגל -  כל קבוצת כדורגל - שיהיו לה שחקנים מהירים על פני שחקנים איטיים, אבל הפנטזיה על שחקנים מהירים במשחק מעברים משובח שתקרע את הליגה עלולה להישאר בדיוק כזו - פנטזיה. את רוב המשחקים שלה בעונה בליגה, וגם מול ההגרלוות היותר קלות באירופה, מכבי תשחק בשליטה במרכזה המגרש. מהירות כמעט ולא תבוא לידי ביטוי. זה פשוט לא ככה. בהנחה והסגל של מכבי יהיה טוב מספיק, רוב הזמן נראה את מה שאנחנו רגילים אליו: מסירות קצרות מסביב לרחבה של היריב. מעברים ומשחק במגרש פתוח יהיו ארועים נדירים. זה ככה מאז ומתמיד כנגזרת של העליונות של מכבי מול רוב הקבוצות שהיא משחקת נגדן במהלך העונה. מעברים זה משהו שעושים נגד מכבי ולא להפך.

- לכן מהירות היא לא הנקודה החשובה ברכש שעתיד לבוא, אלא יכולת מסירה ויכולת משחק עם הגב לשער (לחלוץ).

- לכן ווינגר זה הדבר שהכי פחות חסר למכבי בהתקפה אחרי 10 שיודע בעיקר למסור וחלוץ שיודע להחזיק בלם על הגב שלו.

למען הסר ספק - ברור שכדאי שלקבוצה תהיה את האופציה למשחק מהיר, אבל זו לא הבעיה המיידית בקבוצה שרכש אמור לפתור.

הכל תלוי באיך פטריק ירצה שמכבי תשחק, כמו שאיביץ שיחק בעונה הראשונה (עמידה נמוכה בהגנה כדי למשוך את היריבה גבוה ואז לטוס למעלה להתקפות מעבר מהירות).

1 hour ago, ebibo said:

אגב נראה לי שמצאתי פרופיל מנג'ר של קאסיירה, לפי הגיל זה משנה שעברה, נראה פרופיל של שחקן שהייתי עף להחתים אותו במכבי במנג'ר, מהיר וטכני מאוד, סיומת טובה לליגה ישראלית, יודע למסור.

image.thumb.png.6bf4abfa5eeb9d8dd7996419a632bd25.png

יש דברים מדאיגים שם, כמו מיקום ומוסר עבודה.

מישהו במכבי חושב ששוק העברות זה כמו אוהל בטירונות שאפשר לחלוק צ'ופרים בין כולם. מעבירים בחינם שחקנים לכל מני צוענים בספרד, ואז מתפלאים שאחרים לא מבינים מה רוצים מהחיים שלהם כשלא רוצים לשלם על שחקנים שעומדים למכירה.

8 דקות לפני, Keano said:

בכל ארגון הבעלים מכתיב את הכיוון הכללי והמטרות

פטריק ויצחקי יכולים להציע רק את הדרך להגיע לשם

ברור שהמטרות בגדול הן להגיע כמה שיותר רחוק, אבל מה הדרך ומי החליט עליה אנחנו לא יודעים. 

12 דקות לפני, בראון said:

הכל תלוי באיך פטריק ירצה שמכבי תשחק, כמו שאיביץ שיחק בעונה הראשונה (עמידה נמוכה בהגנה כדי למשוך את היריבה גבוה ואז לטוס למעלה להתקפות מעבר מהירות).

א. לא, זה לא תלוי רק באיך שואן לייבן ירצה שמכבי תשחק. זה תלוי למרבה הצער גם באיך היריבות של מכבי ישחקו, ורובן ישחקו מאחור כשמכבי תשלוט בכדור.

ב. גם תחת איביץ', ברוב המוחלט של המשחקים מכבי שלטה בכדור הרבה יותר מהיריבות שלה. ספציפית בעונה הראשונה פרץ וגולסה טיטאו במרכז המגרש, מיכה ניהל את ההתקפה ושכטר הסתכל על מיכה לאחור. זה היה כמו תמיד: שליטה במרכז המגרש, רק שאז היא הייתה אפקטיבית.

בין לדעת לצאת למעברים לבין להסתמך על מעברים יש הבדל.

24 דקות לפני, המכבייה said:

כי אנחנו לא יוצאי דופן. רק קבוצה מליגה עלובה, לא נחשבת או נספרת ללא שום יתרון בכלום על פני יריבות קזחיות. לולא יהדותנו ופינלטרופיה גם מיטש לא היה בא. 

כמה אפשר להיות כפויי טובה למיץ'? ההתנהגות של חלק מהקהל מתסכלת אותי. מזל שהוא רחוק פיזית ותרבותית

1 דקה לפני, מכביסט לעד said:

ברור שהמטרות בגדול הן להגיע כמה שיותר רחוק, אבל מה הדרך ומי החליט עליה אנחנו לא יודעים. 

זה לא רק להגיע כמה שיותר רחוק, הבעלים יכול להחליט שהכיוון הוא להשיג את זה תוך כדי השקעה גדולה בנוער שאת זה קל לראות.

בייעוץ של ג'ורדי, פטריק הוא האיש שנבחר למשימה לפני כמה שנים בגלל המומחיות שלו בזה, משם הוא מוביל את הכיוון כמו שהוא רואה לנכון בהתאם לתקציב.

1 דקה לפני, snufkin said:

כמה אפשר להיות כפויי טובה למיץ'? ההתנהגות של חלק מהקהל מתסכלת אותי. מזל שהוא רחוק פיזית ותרבותית

סיאוב ופינוק של אחרי עשור מוצלח שבו הכל מובן מאליו. היינו רגע לפני רוני מאנה ואפשרות של פירוק, אבא ירחם. 

Just now, Keano said:

זה לא רק להגיע כמה שיותר רחוק, הבעלים יכול להחליט שהכיוון הוא להשיג את זה תוך כדי השקעה גדולה בנוער שאת זה קל לראות.

בייעוץ של ג'ורדי, פטריק הוא האיש שנבחר למשימה לפני כמה שנים בגלל המומחיות שלו בזה, משם הוא מוביל את הכיוון כמו שהוא רואה לנכון בהתאם לתקציב.

אז זאת הנקודה שלי. ייתכן וההחלטות על רכש הגיעו מצד פטריק ויצחקי ולא דווקא מצד מיטש. יכול להיות גם שלא, אבל אנחנו לא יודעים ולכן מיותר לכתוב דברים כאלה ואחרים על הרצונות של גולדהאר למרות שלאף אחד אין מושג.

2 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אז זאת הנקודה שלי. ייתכן וההחלטות על רכש הגיעו מצד פטריק ויצחקי ולא דווקא מצד מיטש. יכול להיות גם שלא, אבל אנחנו לא יודעים ולכן מיותר לכתוב דברים כאלה ואחרים על הרצונות של גולדהאר למרות שלאף אחד אין מושג.

אפשר לכתוב על הרצונות של גולדהאר כי זה הכיוון הכללי וידוע לכולם,

רכש ספציפי בחלון הזה קשה לנבא אבל כדי להעמיד קבוצה שתתמודד על כל התארים (הכיוון הכללי) חייבים לחזק את הסגל, זה די ברור.

16 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

א. לא, זה לא תלוי רק באיך שואן לייבן ירצה שמכבי תשחק. זה תלוי למרבה הצער גם באיך היריבות של מכבי ישחקו, ורובן ישחקו מאחור כשמכבי תשלוט בכדור.

ב. גם תחת איביץ', ברוב המוחלט של המשחקים מכבי שלטה בכדור הרבה יותר מהיריבות שלה. ספציפית בעונה הראשונה פרץ וגולסה טיטאו במרכז המגרש, מיכה ניהל את ההתקפה ושכטר הסתכל על מיכה לאחור. זה היה כמו תמיד: שליטה במרכז המגרש, רק שאז היא הייתה אפקטיבית.

בין לדעת לצאת למעברים לבין להסתמך על מעברים יש הבדל.

ברור שלרוב אתה תהיה קבוצת פוזשן, אבל כשתעמוד הגנתית אתה תרד נמוך כדי לצאת למעברים מהירים. אתה צריך שחקנים מהירים עם 3 ריאות כל אחד כלומר ציוות של גררו וחוזז

גלזר-שחר, גלזר-גולסה, גולסה- שחר וכו' כגרזנים

ביטון/קניקובסקי או אם תחליט לתת לילד מהנוער כגון פארפה את תפקיד ה10 

וחלוץ מהיר כמו קסיירה (סטייל צ'יקו) 

אם עומדים נכון הגנתית (מה שפטריק הראה לנו שהוא יכול לעשות להגנה שלנו) זה וואו

לפני3 שעות , קמחי said:

נראה לי שכדאי קצת להבהיר את הנתונים שלו:

עונה שעברה היא היחידה שבה כבש כמות דו-מספרית של שערים מאז תחילת הקריירה, כאשר לא מעט מהם הגיעו מפנדלים.

פרט לעונה שעברה, הוא כבש בממוצע 5-6 שערים פר עונה. ככה שקשה להגיד שיש כאן סקורר יוצא דופן, למרות שמבחינת יחס מעורבות בשער פר דקה הנתונים שלו סבירים בהחלט.

למרות שהעסקה נראית לא רעה בכלל על הנייר, יש הבדלים משמעותיים בינו לבין קסיירה ברמת הכישרון הגולמי, יכולת המכירה ובסט היכולות כשחקן התקפה.

אם ניתן להנחית את קסיירה בדמי העברה המדוברים, זה בהחלט יכול להיות שיחוק.

איפה ההבדל במה שאתה מתאר פה? מלבד בגיל שלהם. הליגה השנייה בהולנד לא שווה דיבור כל כך.

image.thumb.png.082d4af6d791fa4143204bd2d6fe49d2.png

7 דקות לפני, בראון said:

ברור שלרוב אתה תהיה קבוצת פוזשן, אבל כשתעמוד הגנתית אתה תרד נמוך כדי לצאת למעברים מהירים. אתה צריך שחקנים מהירים עם 3 ריאות כל אחד כלומר ציוות של גררו וחוזז

גלזר-שחר, גלזר-גולסה, גולסה- שחר וכו' כגרזנים

ביטון/קניקובסקי או אם תחליט לתת לילד מהנוער כגון פארפה את תפקיד ה10 

וחלוץ מהיר כמו קסיירה (סטייל צ'יקו) 

אם עומדים נכון הגנתית (מה שפטריק הראה לנו שהוא יכול לעשות להגנה שלנו) זה וואו

נו? אז ענית בעצמך. אם לרוב נהיה קבוצת פוזשן,  כדאי שקודם כל נפתור את הבעיות שלנו בזמן שאנחנו שולטים בכדור לפני שאנחנו מתפנים לשאלת המעברים.

49 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

הערה לגבי סוג השחקנים שצריך להביא וסוג המשחק שמכבי תשחק:

אני לא מסכים.

מכבי אנמית מאוד וחסרה תנועה ללא כדור, שחקנים שמבצעים שינויי קצב באופן תכוף ומהיר ובעיקר מוסרים בקו הראשון והשני(קישור ואגפים).

שחקן שמסוגל לנצח את השומר שלו בתנועה מהירה(יותר זריזות מאשר מהירות, ליתר דיוק) דרך תבניות ההתקפה זה נושא שחסר מאוד. למעשה, הכדורגל המודרני בעיקר פועל על זה-עבודה על תבניות דרך תנועה ללא כדור ויצירת יתרון מספרי\תנועה נגדית לזה של קו ההגנה.

מעבר לכך, הצטיינו באופן יחסי, בטח ובטח לעומת שנים קודמות, במשחק המעבר. אני חושב שואן-לייבן כמאמן שם על כך דגש גדול(לראייה הצבת שחקני התקפה בכדורים נייחים של היריבה, או במשחק הלחץ במספרים גבוהים).

26 דקות לפני, Dbolsa said:

איפה ההבדל במה שאתה מתאר פה? מלבד בגיל שלהם. הליגה השנייה בהולנד לא שווה דיבור כל כך.

image.thumb.png.082d4af6d791fa4143204bd2d6fe49d2.png

אחד בן 28.

השני בן 24.

אחד עבר בהשאלות עד תחילת השנה שעברה ולא תקע יתד באף קבוצה. למעשה, עד שנה שעברה הוא לא כבש במספרים דו-ספרתיים מעולם(וגם בשנה שעברה, לולא בעיטות העונשין הוא לא היה מגיע לכך). 

השני פרוספקט שעבר בשתי קבוצות בכירות(קאלי ואייאקס) ומיוחס על ידי אנשי מקצוע בכירים, גם באירופה וגם בדרא"מ, ככישרון יוצא דופן. 

אני אגיד שמעולם לא ראיתי משחק שלם של קולאך, ואני לא רואה ייחוס משמעותי לסרטי ביצועים כאלו או אחרים(למרות שמפענוח של סרטוני פעולות שמבוצעים ב-WYסקאוט\אינסטט אני לא רואה איכות התקפית משמעותית שלו), ואני לא חושב שזה רציני מצידי לטעון יותר מדי לגביו. בגלל זה אני לא אשפוט אותו לחומרה או לחיוב, אבל הוא ככל הנראה לא ברמת הכישרון או האיכויות שמחזיק קסאיירס.

חשוב לי להגיד שגם אם הליגה ההולנדית השנייה לא נתפסת בעינייך, אבל היא טובה לא פחות מזו האוקראינית(אם לא יותר, בטח ברמת הכישרון וקצב המשחק שיש שם).

8 דקות לפני, קמחי said:

אני לא מסכים.

מכבי אנמית מאוד וחסרה תנועה ללא כדור, שחקנים שמבצעים שינויי קצב באופן תכוף ומהיר ובעיקר מוסרים בקו הראשון והשני(קישור ואגפים).

שחקן שמסוגל לנצח את השומר שלו בתנועה מהירה(יותר זריזות מאשר מהירות, ליתר דיוק) דרך תבניות ההתקפה זה נושא שחסר מאוד. למעשה, הכדורגל המודרני בעיקר פועל על זה-עבודה על תבניות דרך תנועה ללא כדור ויצירת יתרון מספרי\תנועה נגדית לזה של קו ההגנה.

מעבר לכך, הצטיינו באופן יחסי, בטח ובטח לעומת שנים קודמות, במשחק המעבר. אני חושב שואן-לייבן כמאמן שם על כך דגש גדול(לראייה הצבת שחקני התקפה בכדורים נייחים של היריבה, או במשחק הלחץ במספרים גבוהים).

מכבי אנמית כי אין לה מוסרים. זה הכל. אם היה במכבי מוסר טוב עיקרי אחד (!), היינו לקוחים אליפות. לא רק שהיינו לוקחים אליפות, חוזז ואלמוג היו נהפכים לסוג של קדושים בפורום. אם היה מי שימסור לשטח, אז היה גם מי שיגיע לשטח. תבניות ההתקפה שאתה מדבר עליהן דורשות מוסר טוב. אם אין כזה זה חסר תוחלת, שזה תאור מדוייק למדי של משחק ההתקפה של מכבי בשנה שנתיים האחרונות.

וכאמור - כל זה לא קשור למעברים. היכולת של מכבי במעברים היא משנית. מה לעשות. זה אולי לא סקסי כמו לחשוב על התקפות מתפרצות ו-"סילונים", כמו שאוהבים לומר כאן, אבל זה המצב. קבוצת כדורגל היא ארגון כמו כל ארגון. קודם כל מטפלים בבעיה העיקרית והחשובה ביותר גם אם היא פחות מגניבה. והבעיה הזו היא משחק עומד. אם מכבי הייתה משחקת טוב יותר במשחק עומד בשנה שעברה, היינו לוקחים אליפות במקום לאונן מסביב ל-16 כל שבוע מחדש. עניין המעברים, שמן הסתם גם אני אשמח אם הוא ישתפר, הוא בעדיפות שנייה.

Just now, חומץ בלסמי said:

מכבי אנמית כי אין לה מוסרים. זה הכל. אם היה במכבי מוסר טוב עיקרי אחד (!), היינו לקוחים אליפות. לא רק שהיינו לוקחים אליפות, חוזז ואלמוג היו נהפכים לסוג של קדושים בפורום. אם היה מי שימסור לשטח, אז היה גם מי שיגיע לשטח. תבניות ההתקפה שאתה מדבר עליהן דורשות מוסר טוב. אם אין כזה זה חסר תוחלת, שזה תאור מדוייק למדי של משחק ההתקפה של מכבי בשנה שנתיים האחרונות.

וכאמור - כל זה לא קשור למעברים. היכולת של מכבי במעברים היא משנית. מה לעשות. זה אולי לא סקסי כמו לחשוב על התקפות מתפרצות ו-"סילונים", כמו שאוהבים לומר כאן, אבל זה המצב. קבוצת כדורגל היא ארגון כמו כל ארגון. קודם כל מטפלים בבעיה העיקרית והחשובה ביותר גם היא פחות מגניבה. והבעיה הזו היא משחק עומד. אם מכבי הייתה משחקת טוב יורת במשחק עומד בשנה שעברה, היינו לוקחים אליפות במקום לאונן מסביב ל-16 כל שבוע מחדש. עניין המעברים, שמן הסתם גם אני אשמח אם הוא ישתפר, הוא בעדיפות שנייה.

אילון אלמוג אולי בעברו היה שחקן שמתמקד בתנועה ללא כדור ושינויי קצב. לאחר השנה האחרונה, הוא מאוד דומה ליוני בנושא-בעיקר מחפש את הכדור לרגל.

חוזז הוא שחקן התקפה בעייתי, שלוקה מאוד בסיומת על אף תנועה טובה וחריצות על המגרש. שלושתם לא נפגעו בעיניי משמעותית ממחסור של שחקן יוצר.

בשורה התחתונה אני לא חושב שמוסר איכותי כזה או אחר היה משנה משמעותית את התוצאות כאן(אם כבר, אולי משדרג טיפה מספרית את שחקני הקו השני, בדגש על דור פרץ).

Just now, קמחי said:

אילון אלמוג אולי בעברו היה שחקן שמתמקד בתנועה ללא כדור ושינויי קצב. לאחר השנה האחרונה, הוא מאוד דומה ליוני בנושא-בעיקר מחפש את הכדור לרגל.

חוזז הוא שחקן התקפה בעייתי, שלוקה מאוד בסיומת על אף תנועה טובה וחריצות על המגרש. שלושתם לא נפגעו בעיניי משמעותית ממחסור של שחקן יוצר.

בשורה התחתונה אני לא חושב שמוסר איכותי כזה או אחר היה משנה משמעותית את התוצאות כאן(אם כבר, אולי משדרג טיפה מספרית את שחקני הקו השני, בדגש על דור פרץ).

אז אני ממש ממש ממש לא מסכים. מוסר איכותי זו הבעיה מספר 1 במכבי. בפער. אם היא לא תפתר באופן כזה או אחר, ספק אם נראה מהקבוצה משהו השנה.

5 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

אז אני ממש ממש ממש לא מסכים. מוסר איכותי זו הבעיה מספר 1 במכבי. בפער. אם היא לא תפתר באופן כזה או אחר, ספק אם נראה מהקבוצה משהו השנה.

לא חובה להסכים.

אני חושב שהאגפים במכבי הם מוצר בעייתי(פרט לגררו, שכנראה זוכה לדעת חסר כאן) שדורשים עיצוב מחדש, והמצב הקיים הוא הרבה יותר מסימפטום של מחסור במוסרים איכותיים.

אני מסכים שאנחנו חסרים שחקנים יוצרים בצורה בולטת(כנראה בחשיבות גדולה יותר מרגל מסיימת, כמו שכתבת) אבל החלק הקדמי שלנו סובל יותר מבעיה משמעותית אחת.

מי שמדבר בגנות מיטש בפורום של אוהדי מכבי, צריך להיחסם מהפורום לצמיתות + המנוי שלו צריך להישלל גם כן.

אם זה היה תלוי בי, גם גרדום היה אופציה.

היינו כאן לפניו, נהיה כאן אחריו, רק חורבן יביא תקומה, כולם לקריית שלום, תורידו את החולצות, אין לכם כבוד = זה מה שהיינו לפניו.

אימפריה בירידה ואוהדים עם שגעון גדולות שחושבים שהם הבעלים של הקבוצה בגלל שהם אוהדים וקונים מנוי ומקבלים הזמנות ויש להם את הטלפון של גל פליאן או וואט אבאר