Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 2021/22 ע"ש עידו שחר

duss21

Recommended Posts

לפני1 שעה , שחר ליב said:

תומר אלטמן הוא גוגמא מצויינת לשחקן שהיה צריך לשחק על חשבון ריקן. שחקנים בעמדות דומות עם רגל שמאל ואלטמן בעל ראיית משחק מצויינת. חבל מאד על הדקות של ריקן.

ממה שאלטמן זכור לי מהעונה האחרונה בהפועל חיפה, הוא לגמרי לא נופל מריקן בכושרו הנוכחי. יש לו גם נסיון בליגה העל. לא ברור העניין.

47 דקות לפני, קובי השועל said:

גם נגד חיפה שנה שעברה אמרת שהוא חלש? שהוא זרק את הבלם הכי ענקקקק שנחת כאן והביא לפנדל דקה 90?

לסגל הוא בסדר גמור.

בסדר לפי ההגיון הזה לא ניתן יהיה להתקדם.

שחקן אגף שקיבל המון הזדמנויות וכמעט לא הראה כלום.

לפני2 שעות , gilgil28 said:

אני חושב שהעובדה היא כזאת - השוק של השחקנים הישראלים נמצא בקרשים, קשה מאוד באמת להשתדרג בגזרה הזאת.
אנחנו משופעים בזרים (כרגע 8 זרים, חייבים לשחרר לפחות שניים. יותר אם רוצים להביא עוד זר וגם אז אחד הזרים ישב על הספסל).
אני חושב גם שבמכבי מבינים את זה וכאסטרטגיה לטווח הארוך, לא כדאי סתם לזרוק כסף על שחקנים שאתה לא באמת צריך ועוד להבטיח להם חוזה של כמה שנים.
אם ככה, אז לדעתי במצב האידאלי (לא האוטופי), כדי לזכות בלפחות 5 אליפויות בעשור הקרוב, אפשר "לוותר" על העונה הקרובה. לוותר כמובן במרכאות כי אנחנו מכבי ואנחנו נילחם פה על כל תואר ואנחנו נשאף לנצח את כל היריבות שלנו גם אם על הנייר יש להם יותר עומק. גם לצבור ניקוד טוב באירופה זה חשוב מאוד, מטרה בפני עצמה שתועיל לטווח הארוך.

אני לא זוכר שום מקרה של קבוצה בישראל שבנתה שושלת מפוארת בזכות שנת בנייה. יתרה מכך הרבה פעמים זה הוביל להתרסקות מקצועית שלוקח זמן רב לשקם.

תזכור גם שמכבי השקיעה הרבה כסף בלבנות מנגנון לגדל ישראלים טובים גם בלי לפגוע בקבוצה הבוגרת.

54 דקות לפני, duss21 said:

ממה שאלטמן זכור לי מהעונה האחרונה בהפועל חיפה, הוא לגמרי לא נופל מריקן בכושרו הנוכחי. יש לו גם נסיון בליגה העל. לא ברור העניין.

העונה הטובה של אלטמן בהפועל חיפה היתה עונה קודם למה שציינת. 

לפני7 שעות , מכביסט לעד said:

פטריק פתח איתו בקישור בשני משחקים - מחצית נגד חיפה עם הרכב חסר מאוד ונגד ק״ש במחזור האחרון. 

חוץ מזה הוא לא שיחק בכלל או שיחק באגף. 

עם דוניס בתחילת העונה הוא היה קשר 10 ובהמשך הפך לשחקן אגף. 

קיימות שתי אפשריות. או שפטריק הבין שביטון צריך לשחק באמצע ולמכבי חסר יצירתיות בקישור והחליט שכן צריך אותו או שהוא ממשיך להתעקש ומביא אותו לאגף. 

נקווה שזאת האופציה הראשונה כי ברוב המשחקים שביטון היה באמצע מכבי נראתה הרבה יותר טוב (כפר סבא עם דוניס, חדרה עם דוניס, כשנכנס נגד פ״ת בפלייאוף ועוד). 

אני לא ברמה של לזכור משחקים ספציפיים אבל זכור לי יותר מפעמיים שהוא הוצב במרכז אצל פטריק, הרבה פעמים גם נכנס על חשבון אחד האפורים במרכז באזור הדקה ה70 בניסיון להוסיף קצת ברק והוא הלך לאיבוד.

חוזז בפועל מרגוליס קצת משופר.

ים כישרון אין ספק, לא מספיק חזק מנטלית לעשות את השינוי שכהן וגלזר עשו. נשאר שחקן נוער גם מבחינה פיזית וגם בחשיבה. חוסר היצירתיות שלנו בהתקפה זועק לשמיים. גם בעונות איביץ׳ השלם היה גדול מסך חלקיו ולא ראינו כוכב בלתי מעורער 

אבל ראינו קבוצה שלמרות מגרעותיה ידעה לתת את מה שצריך במקרה הזה אין לנו מאמן שיציל אותנו..

23 דקות לפני, Matanbiton said:

חוזז בפועל מרגוליס קצת משופר.

ים כישרון אין ספק, לא מספיק חזק מנטלית לעשות את השינוי שכהן וגלזר עשו. נשאר שחקן נוער גם מבחינה פיזית וגם בחשיבה.

חוסר היצירתיות שלנו בהתקפה זועק לשמיים. גם בעונות איביץ׳ השלם היה גדול מסך חלקיו ולא ראינו כוכב בלתי מעורער 

אבל ראינו קבוצה שלמרות מגרעותיה ידעה לתת את מה שצריך במקרה הזה אין לנו מאמן שיציל אותנו..

האמת שהמשפט השני שלך זה בדיוק מה שראינו ממכבי של שנה שעברה לאחר דוניס. אז קצת מצחיק אותי שאתה רושם את זה.

לפני9 שעות , קובי השועל said:

גם נגד חיפה שנה שעברה אמרת שהוא חלש? שהוא זרק את הבלם הכי ענקקקק שנחת כאן והביא לפנדל דקה 90?

לסגל הוא בסדר גמור.

גם לבלקמן היתה הברקה אחת בעונה שעברה, להשאיר אותו?

לפני8 שעות , Armagedon said:

אלטמן שוחרר בשביל שנביא אותו ביוקר עוד 2 עונות.

תוך שנתיים "למה שיחררנו אותו? הוא יותר טוב מאבי ריקן בקישור"

רק שזה יהיה מאוחר כי ג׳קי ידרוש 1.5 מיליון יורו

לפני9 שעות , הילד בן 30 said:

אני לא זוכר שום מקרה של קבוצה בישראל שבנתה שושלת מפוארת בזכות שנת בנייה. יתרה מכך הרבה פעמים זה הוביל להתרסקות מקצועית שלוקח זמן רב לשקם.

תזכור גם שמכבי השקיעה הרבה כסף בלבנות מנגנון לגדל ישראלים טובים גם בלי לפגוע בקבוצה הבוגרת.

איווניר 2011. שנת בניה.

35 דקות לפני, פנחס שוף said:

תוך שנתיים "למה שיחררנו אותו? הוא יותר טוב מאבי ריקן בקישור"

רק שזה יהיה מאוחר כי ג׳קי ידרוש 1.5 מיליון יורו

ומה עם אור דסה?

36 דקות לפני, dvirtop said:

איווניר 2011. שנת בניה.

זאת הודעה רצינית? מה בדיוק בנית בשנים האלה?

השחקן היחיד שהתפתח באותן שנים זה דור מיכה. הקבוצה שזכתה באליפות תחת אוסקר נבנתה לאחר מכן העוגנים שלה היו טיבי+קרלוס, אלבראדי, זהבי, עטר ופריצה.

למעט עטר אף אחד בכלל לא היה שחקו מכבי שנתיים קודם

1 דקה לפני, הילד בן 30 said:

זאת הודעה רצינית? מה בדיוק בנית בשנים האלה?

השחקן היחיד שהתפתח באותן שנים זה דור מיכה. הקבוצה שזכתה באליפות תחת אוסקר נבנתה לאחר מכן העוגנים שלה היו טיבי+קרלוס, אלבראדי, זהבי, עטר ופריצה.

למעט עטר אף אחד בכלל לא היה שחקו מכבי שנתיים קודם

לא שבא לי להכנס לויכוח הזה אבל אצל איווניר שיחקו גם אלברמן, דאבור, לוגסי(?). מניח שהיו עוד. עומר ורד אולי?

Just now, turgi said:

לא שבא לי להכנס לויכוח הזה אבל אצל איווניר שיחקו גם אלברמן, דאבור, לוגסי(?). מניח שהיו עוד. עומר ורד אולי?

לקחתי דאבור, למרות שהוא היה שחקן משלים ב2013 אבל בהחלט תרם.

ברור שהיה חיתוך גדול יותר בין הסגל של 2011 (וודאי של 11/12 שפתחנו עם איווניר) גם קולאוטי, סטרול ייני וזיו.

השאלה היא האם ב2011 בנית שחקנים שהיוו שלד לאליפות שבאה אח"כ והתשובה היא לא.

3 דקות לפני, הילד בן 30 said:

לקחתי דאבור, למרות שהוא היה שחקן משלים ב2013 אבל בהחלט תרם.

ברור שהיה חיתוך גדול יותר בין הסגל של 2011 (וודאי של 11/12 שפתחנו עם איווניר) גם קולאוטי, סטרול ייני וזיו.

השאלה היא האם ב2011 בנית שחקנים שהיוו שלד לאליפות שבאה אח"כ והתשובה היא לא.

שלד אולי לא, אבל הרבה שחקנים היו שחקני סגל לגיטימיים.

ג'ורדי ירש מנמני חורבה ניהולית אבל בצד המקצועי היו לא מעט דברים טובים.

וזה כמובן לזכותו של מיטש.

לא להאמין שבערך יום אחרי הפציעה של ניבאלדו הנחיתו את פאביצ'ביץ', אם זה היה קורה היום היינו משחקים בלי בלם איזה שנתיים.

10 דקות לפני, turgi said:

שלד אולי לא, אבל הרבה שחקנים היו שחקני סגל לגיטימיים.

ג'ורדי ירש מנמני חורבה ניהולית אבל בצד המקצועי היו לא מעט דברים טובים.

וזה כמובן לזכותו של מיטש.

לא להאמין שבערך יום אחרי הפציעה של ניבאלדו הנחיתו את פאביצ'ביץ', אם זה היה קורה היום היינו משחקים בלי בלם איזה שנתיים.

אין קבוצות שמחליפות את כל הסגל בעונה כך שברור שג'ורדי ירש דברים טובים.

אבל לא הייתה פה בניה הדרגתית של סגל אלא מהפיכה שרק בזכותה זכית באליפות.

יכולת להמשיך עם הסגל של 11/12 עוד עשור ולא היית זוכה.

בכל אופן לזמננו אנו, לא חושב שמכבי במוד של בניה וגם אין מה להתנחם בכך לעתיד. 

Just now, הילד בן 30 said:

בכל אופן לזמננו אנו, לא חושב שמכבי במוד של בניה וגם אין מה להתנחם בכך לעתיד. 

עם זה אני מסכים.

יש פה אפס אסטרטגיה, שמים טלאי על טלאי.

לפני7 שעות , AvielMaccabi4 said:

אני לא ברמה של לזכור משחקים ספציפיים אבל זכור לי יותר מפעמיים שהוא הוצב במרכז אצל פטריק, הרבה פעמים גם נכנס על חשבון אחד האפורים במרכז באזור הדקה ה70 בניסיון להוסיף קצת ברק והוא הלך לאיבוד.

עם פטריק הוא פתח בשני משחקים באמצע (מחצית נגד חיפה ובצמד נגד ק״ש). נכנס לכמה משחקים בודדים בדקה 70, בחלק מהמשחקים היה טוב (דרבי 4-0, מכבי פ״ת בפלייאוף) ובחלק פחות (זכור לי רק אשדוד בבית), אבל לא חושב שאפשר לשפוט אותו על הופעות כמחליף.

לפני13 שעות , קובי השועל said:

לסגל הוא בסדר גמור.

קודם כל, פלאניץ' היה פצוע ברבע שעה האחרונה של המשחק. הזוי שבכר השאיר אותו והחליף דווקא את סאן מנחם.

שנית, כמו שאמרתי קודם, חוזז מעולה בלסחוט עבירות. כמעט ברמה של שכטר (לפני שבאיגוד השופטים החליטו לא לשרוק לו יותר).

חוזז יכול להיות שחקן סגל רחב אצלנו, רק בתור מחחליף של סופרסטאר, שברור לכולם שחוזז יקבל פחות מ 20% מהדקות בעמדה, וגם אלו יהיו בעיקרן דקות גארבג'.

הבעיה שגם טב"ח ברמה של חוזז כרגע, וגררו עדיין לא סופרסטאר כזה גדול, ובטוח שמידי פעם נצטרך מישהו שיכנס במקומו כשעדיין יש כסף על הרצפה...

אנחנו חייבים שהזר שמגיע במקום יוני יהיה באמת לפחות ברמה של יוני, וישאיר מעט מאוד דקות לחוזז וטבח, ואנחנו חייבים גם "מחליף ראשון" לאגפים, לפני חוזז/טב"ח. חייבים.