Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 2021/22 ע"ש עידו שחר

duss21

Recommended Posts

כל קיץ בנושא הזה מדברים על עונת בנייה, העונה הכי יבשה אבר ברכש, ג'ורדי ישן על האף ולמיץ' נמאס. ואז ביום האחרון כשמתבררת תמונת הסגל חוזרת האופטימיות וחוזר הצבע לפנים של האנשים.

מי שלא מסוגל להכיל את התקופה הזו אולי עדיף שישחרר מלרשום הודעות פסימיות ששנה אחר שנה הוא "אוכל את הכובע", אז בואו פשוט נחכה בסבלנות ואולי פשוט נחזור לימים היפים שאנשים מעדכנים על שחקני נוער מעניינים, יריצו שחקנים מעניינים מקבוצות בסקנדינביה וכו'.. הודעות מרמור זה יותר גרוע מהטרלות 

Just now, השני למאי תשעים ושמונה said:

כל קיץ בנושא הזה מדברים על עונת בנייה, העונה הכי יבשה אבר ברכש, ג'ורדי ישן על האף ולמיץ' נמאס. ואז ביום האחרון כשמתבררת תמונת הסגל חוזרת האופטימיות וחוזר הצבע לפנים של האנשים.

מי שלא מסוגל להכיל את התקופה הזו אולי עדיף שישחרר מלרשום הודעות פסימיות ששנה אחר שנה הוא "אוכל את הכובע", אז בואו פשוט נחכה בסבלנות ואולי פשוט נחזור לימים היפים שאנשים מעדכנים על שחקני נוער מעניינים, יריצו שחקנים מעניינים מקבוצות בסקנדינביה וכו'.. הודעות מרמור זה יותר גרוע מהטרלות 

די נו המצב בחלון הזה לא דומה לאף חלון קודם בעשר שנים האחרונות

5 דקות לפני, השני למאי תשעים ושמונה said:

בהמשך לכך

אין כמעט שום שחקן בארץ מחוץ למכבי שלא בחיפה ששווה למכבי להביא בקנייה (ואפילו בחינם).

שחקנים מעניינים:

אלטמן - לדעתי יכול להתחרות על הרכב אצלנו, שחקן של מספרים, אם לא המתח שנוצר בינו לבין מכבי בשנתיים האחרונות הייתי שמח שהיו מציעים לו הצעה שלא יוכל לסרב. משום מה אף אחת מהגדולות לא רודפת אחריו משמע הוא ממתין לסגור בחו"ל ואם לא יצליח אז יש לו כבר הצעה ביד מאחת הגדולות. מצד מכבי מניח שמעדיפים את צ'יבוטה עליו ולכן לא ממהרים ללכת עליו בכל הכוח.

קניקובסקי - מביא אבל לא מתאבד עליו. כשהיה חלק מהמערכת הוא לא הצליח לעמוד בציפיות ולכן לא הייתי בונה על זה שהוא יהיה שחקן הרכב אצלנו, לכן מביא רק אם זה עד חצי מיליון יורו העברה ומשכורת הגיונית.

ביטון - מעדיף אותו על קניקובסקי בעיקר כי התקרת זכוכית שלו גבוהה יותר לטעמי. למרות שקניקובסקי לוחם יותר ועם אופי חזק יותר לביטון יש יכולת להופיע במאני טיים ואנחנו צריכים את זה.

חלוץ זר - אני חושב שזה בלתי נמנע, כמו שחשוב לנו בלם זר עם עליונות בליגה הדבר תקף גם לגבי חלוץ, זו מסורת במכבי לאורך כל השנים האחרונות ומניח שזה ימשיך ככה. מעבר לכך אין ולא היה בשוק הישראלי שום שחקן שהיה שווה לשלם לו. מקווה שחלאיילה יתפתח לסוג של דאבור מבחינת אופי ותרומה כשיקבל דקות (יש לי תחושה טובה).

2 דקות לפני, מכביסט לעד said:

די נו המצב בחלון הזה לא דומה לאף חלון קודם בעשר שנים האחרונות

חבר יש לך זכרון קצר וזה בסדר. אתה מוזמן להשוות לחלונות קודמים הן מבחינת רכש בפועל והן מבחינת תגובות בפורום. 

3 דקות לפני, השני למאי תשעים ושמונה said:

חבר יש לך זכרון קצר וזה בסדר. אתה מוזמן להשוות לחלונות קודמים הן מבחינת רכש בפועל והן מבחינת תגובות בפורום. 

ביחס לשחקנים שהגיעו - אתה צודק, היו גם קייצים יבשים מזה. אני חושב שההבדל הפעם זה מצב הסגל, יש לך חלוץ טבעי אחד, צעיר מסכנין שעדין לא הוכיח בפועל שהוא ראוי לרמה. השחקן הכי טוב שלך בעונה שעברה עזב בלי שהגיע מחליף. בלם מנוסה וטוב עזב. חלק גדול מהעמדות בסגל לא מספיק איכותיות ומנוסות בסטנדרט של מכבי. אין לי בעיה עם התבססות חלקית על שחקני אקדמיה ומושאלים אבל זה לא דומה לקייצים אחרים. לפחות בנקודת הזמן הזאת, הסגל שלנו על הנייר פחות איכותי ממה שהורגלנו אליו.

יש בו המון המון כישרון צעיר אבל בוסרי ולא הכי מנוסה ושוב אין לי בעיה עם זה, רק שחשוב לחדד שהקיץ הזה אכן שונה

3 דקות לפני, השני למאי תשעים ושמונה said:

אנחנו עם מכסת זרים מלאה, איבדנו את השחקן הכי טוב בליגה, אין לנו קשרים עם מספרים, האגף שלנו חלש ויש לנו רק חלוץ אחד בסגל וגם הוא לא הוכיח כלום. כל זה כשעוד יומיים מתחילה העונה. 

לא זוכר עוד קיץ כזה. גם כשאיבדנו את זהבי הבאנו מהר מאוד את סקאריונה שלפי הרזומה היה אחלה מחליף (עזוב מה גילינו בהמשך).

4 דקות לפני, snufkin said:

ביחס לשחקנים שהגיעו - אתה צודק, היו גם קייצים יבשים מזה. אני חושב שההבדל הפעם זה מצב הסגל, יש לך חלוץ טבעי אחד, צעיר מסכנין שעדין לא הוכיח בפועל שהוא ראוי לרמה. השחקן הכי טוב שלך בעונה שעברה עזב בלי שהגיע מחליף. בלם מנוסה וטוב עזב. חלק גדול מהעמדות בסגל לא מספיק איכותיות ומנוסות בסטנדרט של מכבי. אין לי בעיה עם התבססות חלקית על שחקני אקדמיה ומושאלים אבל זה לא דומה לקייצים אחרים. לפחות בנקודת הזמן הזאת, הסגל שלנו על הנייר פחות איכותי ממה שהורגלנו אליו.

יש בו המון המון כישרון צעיר אבל בוסרי ולא הכי מנוסה ושוב אין לי בעיה עם זה, רק שחשוב לחדד שהקיץ הזה אכן שונה

1. תבדוק איך התחלנו את העונה הראשונה עם איביץ', סגל על הנייר פחות טוב מעכשיו. חוצמיזה שברור ב100% שיגיע חלוץ, לא בונים על חלאיילה כחלוץ פותח בו נהיה מציאותיים. 

2. עידו שחר מחליף של פרץ.

3. הגיע מחליף ראוי לטיבי. 

4. איזה עמדות לא מספיק איכותיות לסטנדרט של מכבי?

4 דקות לפני, השני למאי תשעים ושמונה said:

1. תבדוק איך התחלנו את העונה הראשונה עם איביץ', סגל על הנייר פחות טוב מעכשיו. חוצמיזה שברור ב100% שיגיע חלוץ, לא בונים על חלאיילה כחלוץ פותח בו נהיה מציאותיים. 

קצת מצחיק שכולם כאן לוקחים את שחר בחשבון כאילו מדובר באיזה שחקן עילוי , סה"כ שחקן נוער עם שנה וחצי בוגרים. 

4 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אנחנו עם מכסת זרים מלאה, איבדנו את השחקן הכי טוב בליגה, אין לנו קשרים עם מספרים, האגף שלנו חלש ויש לנו רק חלוץ אחד בסגל וגם הוא לא הוכיח כלום. כל זה כשעוד יומיים מתחילה העונה. 

לא זוכר עוד קיץ כזה. גם כשאיבדנו את זהבי הבאנו מהר מאוד את סקאריונה שלפי הרזומה היה אחלה מחליף (עזוב מה גילינו בהמשך).

נתחיל מהסוף - ענית לעצמך. אם אתה לא מביא תחליף ראוי עדיף כבר לא להביא שחקן שלמיטב זיכרוני ישב על משכורת של 800 אלף יורו.

מכסת הזרים שלנו מלאה באופן פורמלי אבל מן הסתם שפארפה ישאר רק אם יחשבו שהוא מתאים להיות שחקן הרכב לקישור, ואם לא הוא יושאל בלי בעיה. זה עוד בלי להתייחס לניקוליץ והשוער היווני. קיצר אח אתה בסרטים לא נורמאלים אם אתה חושב שזו מצבת הזרים שלנו, סורי שאני ככה ישיר אבל אתה לא כותב בהגיון.

1 דקה לפני, אליהו_הנביא said:

קצת מצחיק שכולם כאן לוקחים את שחר בחשבון כאילו מדובר באיזה שחקן עילוי , סה"כ שחקן נוער עם שנה וחצי בוגרים. 

מה ההבדל בינו לגלזר אחרי העונה בנתניה?

Just now, אליהו_הנביא said:

לא מצפה ממנו להיות חצי דור פרץ אבל מצפה ממנו ללכת בדרכו. הסגל מספיק רכב בשביל לא להיות תלויים בו (בנוסף לגלזר וייני שהם אחוריים יש לך את ריקן, גולסה, שחר, אלטמן, פארפה אם ישאר או קניקובסקי או ביטון)

1 דקה לפני, השני למאי תשעים ושמונה said:

תבדוק איך התחלנו את העונה הראשונה עם איביץ', סגל על הנייר פחות טוב מעכשיו. חוצמיזה שברור ב100% שיגיע חלוץ, לא בונים על חלאיילה כחלוץ פותח בו נהיה מציאותיים. 

בעונה הראשונה של איביץ׳ הבאנו עוד ביוני את סאבוריט, שכטר וז׳איר, אחר כך את צ׳יקו וקנדיל. פתחנו את העונה עם כוכבים כמו דסה, מיכה, אצילי, עטר, וידאר, פרץ וגולסה. הצעירים היחידים היו יונתן וחוזז שנתנו עונות טובות בבני יהודה, גלזר שנתן עונה גדול בנתניה, ברסקי שהיה מצוין בהפועל חיפה ופיבן שהיה טוב באשדוד. יותר טוב מכל המושאלים של ביום. על אף אחד מהם לא הסתמכנו כשחקן פותח, אלא כגיבוי בלבד. לא יודע איך אפשר להשוות.

7 דקות לפני, Keano said:

מה ששחר עשה שנה שעברה בחיפה לא מתקרב אפילו בקצת למה שגלזר עשה בנתניה בעונה ההיא.

11 דקות לפני, השני למאי תשעים ושמונה said:

נתחיל מהסוף - ענית לעצמך. אם אתה לא מביא תחליף ראוי עדיף כבר לא להביא שחקן שלמיטב זיכרוני ישב על משכורת של 800 אלף יורו.

מכסת הזרים שלנו מלאה באופן פורמלי אבל מן הסתם שפארפה ישאר רק אם יחשבו שהוא מתאים להיות שחקן הרכב לקישור, ואם לא הוא יושאל בלי בעיה. זה עוד בלי להתייחס לניקוליץ והשוער היווני. קיצר אח אתה בסרטים לא נורמאלים אם אתה חושב שזו מצבת הזרים שלנו, סורי שאני ככה ישיר אבל אתה לא כותב בהגיון.

אז לא תביא יותר שחקנים כי נפלת איתו? בהמשך הבאנו את וידאר והוא היה מצוין. זה חלק מהכדורגל, לפעמים מצליחים בהחתמות ולפעמים לא. אי אפשר לפחד מזה. 

ניקוליץ׳ פה כבר שנתיים וחצי. אם הוא לא שוחרר עד עכשיו הוא ימשיך. לדעתי ישאילו את פארפה והשני ויביאו חלוץ זר. בזה יסתיים הרכש.

10 דקות לפני, Keano said:

גלזר היה באנקר בנתניה ואחד המצטיינים בליגה. עידו שחר לא היה שם שחקן פותח והיה פחות משמעותי.

1 דקה לפני, אליהו_הנביא said:

מה ששחר עשה שנה שעברה בחיפה לא מתקרב אפילו בקצת למה שגלזר עשה בנתניה בעונה ההיא.

כן אבל,

1. גלזר היה יותר מוכן

2. עידו שחר היה פצוע חלק לא קטן מהעונה

3. לגלזר היה מאמן בסדר, לעידו שחר יש מאמן אנטי כדורגל

ראיתי לא מעט דקות של עידו שחר, אנחנו נשלם עליו עוד שכר לימוד אבל אני עדיין מאמין שהוא ראוי לרוטציה של מכבי עוד היום, מרגיש יותר בטוח איתו מאשר עם קארצב.

בכללי כדאי אולי להתחיל להתעלם מאלו שמנסים להטיף לנו שהכל טוב וזה הכל רגיל, זה באמת חוסר הבנה במתרחש/אשליית ענק עצמית שאי אפשר להתייחס אליו ברצינות.

גלזר היה אחד השחקנים המצטיינים

שחר הוא ללא ספק אחד הפרוספקטים האהובים עלי אבל הוא לא בא על תקן גלזר ולא על תקן פרץ, הוא בא להתחרות עם גולסה וכנראה נראה אותו הרבה בגלל המצב של האחרון.

וגם גלזר אחרי העונה הגדולה בנתניה לא הגיע כשחקן פותח. הוא תפס את המקום בהרכב אחרי הפציעה של גולסה. לבנות על שחר שיחליף את פרץ זה מצחיק.

35 דקות לפני, השני למאי תשעים ושמונה said:

בהמשך לכך

אין כמעט שום שחקן בארץ מחוץ למכבי שלא בחיפה ששווה למכבי להביא בקנייה (ואפילו בחינם).

שחקנים מעניינים:

אלטמן - לדעתי יכול להתחרות על הרכב אצלנו, שחקן של מספרים, אם לא המתח שנוצר בינו לבין מכבי בשנתיים האחרונות הייתי שמח שהיו מציעים לו הצעה שלא יוכל לסרב. משום מה אף אחת מהגדולות לא רודפת אחריו משמע הוא ממתין לסגור בחו"ל ואם לא יצליח אז יש לו כבר הצעה ביד מאחת הגדולות. מצד מכבי מניח שמעדיפים את צ'יבוטה עליו ולכן לא ממהרים ללכת עליו בכל הכוח.

קניקובסקי - מביא אבל לא מתאבד עליו. כשהיה חלק מהמערכת הוא לא הצליח לעמוד בציפיות ולכן לא הייתי בונה על זה שהוא יהיה שחקן הרכב אצלנו, לכן מביא רק אם זה עד חצי מיליון יורו העברה ומשכורת הגיונית.

ביטון - מעדיף אותו על קניקובסקי בעיקר כי התקרת זכוכית שלו גבוהה יותר לטעמי. למרות שקניקובסקי לוחם יותר ועם אופי חזק יותר לביטון יש יכולת להופיע במאני טיים ואנחנו צריכים את זה.

חלוץ זר - אני חושב שזה בלתי נמנע, כמו שחשוב לנו בלם זר עם עליונות בליגה הדבר תקף גם לגבי חלוץ, זו מסורת במכבי לאורך כל השנים האחרונות ומניח שזה ימשיך ככה. מעבר לכך אין ולא היה בשוק הישראלי שום שחקן שהיה שווה לשלם לו. מקווה שחלאיילה יתפתח לסוג של דאבור מבחינת אופי ותרומה כשיקבל דקות (יש לי תחושה טובה).

מה לא הבנתי כלכך.

מה הוא שיחק? 2 משחקים בגביע הטוטו?

הוא השתפר פלאים, לוחץ גבוה כמו אצילי וגם אגרסיבי...

חצי מליון לא תביא אותו, אולי תמורת טריידים.

ביטון כמו שרשמתי, הבולגרים עושים לנו בית ספר יודעים שהשוק פה חרא ואין ישראלים, הם לא לחוצים על הכסף.

52 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מי אמר שהם היו מסכימים ל700 אלף? מי אמר שמכבי מוכנה להוציא סכומים כאלה?

אם מכבי לא מוכנים להוציא חצי מסכום המכירה המוסכם מראש, אז מכבי לא בעניין. פשוט. לא יודע למה הבולגרים היו מוכנים אבל ביטון הוא לא מאסט עבור מכבי, הוא נייס טו הב. 

12 דקות לפני, מכביסט לעד said:

בעונה הראשונה של איביץ׳ הבאנו עוד ביוני את סאבוריט, שכטר וז׳איר, אחר כך את צ׳יקו וקנדיל. פתחנו את העונה עם כוכבים כמו דסה, מיכה, אצילי, עטר, וידאר, פרץ וגולסה. הצעירים היחידים היו יונתן וחוזז שנתנו עונות טובות בבני יהודה, גלזר שנתן עונה גדול בנתניה, ברסקי שהיה מצוין בהפועל חיפה ופיבן שהיה טוב באשדוד. יותר טוב מכל המושאלים של ביום. על אף אחד מהם לא הסתמכנו כשחקן פותח, אלא כגיבוי בלבד. לא יודע איך אפשר להשוות.

חבר, הסקפטיות לגבי גולסה הייתה יותר גדולה מהסקפטיות לגבי התרומה הצפויה של בן חיים העונה חח

גם דור פרץ לא נחשב באותה עונה לשחקן לבנות עליו כשחקן פותח, השם הנפוץ לו היה חור פרץ.

אז ברשותך, לא קראת להם כוכבים בתחילת העונה, אם כבר אז בסופה וגם לגבי זה אני לא בטוח.

למיטב זיכרוני דסה, אצילי ומיכה (ואולי גם גוסלה) היו פצועים ב5 חודשים הראשונים פחות או יותר ככה שלא הסתמכת עליהם ופתחת את כל הסיבוב הראשון עם סגל ואף הרכב מאולתר.

18 דקות לפני, השני למאי תשעים ושמונה said:

1. אצל איביץ' בעונה הראשונה הבאת שחקנים כמו צ'יקו, סאבוריט, גראלדש, החלוץ היה שכטר, עם כל הכבוד לחלאיילה, שכטר אחרי עונה טובה בביתר זה רמה אחרת על הנייר.

2. אין לי בעיה עם זה. אבל זה לא דומה לקייצים אחרים.

3. המחליף של טיבי בסדר ועדין שוב *על הנייר* זה הרבה פחות ניסיון, שזה משהו קריטח בהגנה אבל דווקא בעמדה הזאת אני יותר רגוע.

4. בכנפיים אין לך מספיק טףעומק איכותי. בעמדת החלוץ אין לך איכות בסטנדרט של מכבי, ויותר מזה אין לך אפילו מחליף אחד (לא יודע על מה בונים, בפועל זה המצב ומתחילים את העונה ככה) בעמדת הקשר הקדמי אין לך כלום ויהיו כנראה אלתורים בהתאם לכשירות השחקנים. בקישור המרכזי התרגלנו לפרץ ויש לנו עכשיו שחר, על הנייר זה פחות איכותי.

הקיץ הזה חריג ונראה שהאסטרטגיה הוקצנה לכיוון הסתמכות על שחקני אקדמיה גם בעמדות מפתח ובהרכב

18 דקות לפני, אליהו_הנביא said:

מה שאבו פאני עשה לפני שנתיים בחדרה לא מאד שונה משחר של העונה שעברה. אז אפשר לדמיין שמכבי שילמו מיליון יורו על שחר. 

5 דקות לפני, erantheking21 said:

מה לא הבנתי כלכך.

מה הוא שיחק? 2 משחקים בגביע הטוטו?

הוא השתפר פלאים, לוחץ גבוה כמו אצילי וגם אגרסיבי...

חצי מליון לא תביא אותו, אולי תמורת טריידים.

ביטון כמו שרשמתי, הבולגרים עושים לנו בית ספר יודעים שהשוק פה חרא ואין ישראלים, הם לא לחוצים על הכסף.

אולי אני לא מעריך אותו מספיק, אני פשוט לא חושב שהוא מעל השחקנים שגדלים אצלנו וחושש שאם יבוא ככוכב הוא ירגיש יותר אחראיות ממה שהוא בנוי לה.

1 דקה לפני, השני למאי תשעים ושמונה said:

אולי אני לא מעריך אותו מספיק, אני פשוט לא חושב שהוא מעל השחקנים שגדלים אצלנו וחושש שאם יבוא ככוכב הוא ירגיש יותר אחראיות ממה שהוא בנוי לה.

השחקנים שגדלים אצלנו כרגע לא בשלים ולא התאימו להפועל חיפה, קניקובסקי אחד הישראלים הטובים בליגה...עם כל הכבוד, אין מה להשוות כרגע.