Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 2021/22 ע"ש עידו שחר

duss21

Recommended Posts

13 דקות לפני, ClinteastwoodFan said:

קני סייף היה מועמד לב"ש לפני זמן קצר, מישהו יודע למה זה נפל? גילו בעיה בריאותית כלשהיא?

לא מכיר אף אחד שהיה מועמד לבש לפני זמן קצר ולא חתם שם.

1 hour ago, Dbolsa said:

חלום

ואתה חושב שיצחקי יושב כמוך ומחפש?

אוי ואבוי אם יצחקי היה מחפש ככה. יש לברק עשרות שמות תמיד, כל הזמן. אין בכלל קשר בין זה לבין החתמות.  

לפני2 שעות , מכביסט לעד said:

אמרת לנו הרבה דברים קובי, לא כולם היו מדויקים בוא נגיד ככה...

לפעמים המקורות צודקים לפעמים זה שטויות. מה שחשוב זה להמשיך להציק לסוייר.

אגב, עד ה25 לא יהיה כלום לא מידיעה אלא מזה שאיבדתי אמון בפן המקצועי במכבי.

4 דקות לפני, קובי השועל said:

לפעמים המקורות צודקים לפעמים זה שטויות. מה שחשוב זה להמשיך להציק לסוייר.

אגב, עד ה25 לא יהיה כלום לא מידיעה אלא מזה שאיבדתי אמון בפן המקצועי במכבי.

אותו צוות מקצועי שהיה אחראי לאחת העונות הגדולות שידע המועדון

האמת שבימים האחרונים קצת משתנה לי הגישה. נפלתי חזק לגישת הפייר פליי אבל סעמק תנו לנו גם להנות.

מבחינתי החלון היה אמור להראות ככה

עידו שחר יחליף את פרץ, פארפה יחליף את ד.ביטון, בר כהן יחליף את ריקן, שהר במקום שכטר, שחקן כנף מהנוער במקום יוני.

לגבי שלושת הזרים שעוד לא יודעים אם ישארו (סבוריט, הרננדס, פשיץ) מי מהם שמצליחים להשאיר מעולה ומי שלא להביא זר על אותה עמדה.

במקרה הכי קיצוני חשבתי שאולי יביאו את נחמיאס במקום הרננדס ואז יביאו שחקן כנף זר במקום יוני.

אבל התכלס לא נביא אליפות ככה. חיפה רק צפויה להשתדרג. אפשר להוריד את הראש ולבנות את הקבוצה לשנתיים קדימה ולתת לחיפה לקחת לנו עוד אליפות או שתיים על הראש ואז שהם יעשו תחלופה בסגל לחזור לשלוט אבל על הזין שלי לתת להם לחגוג עלינו.

אין סיבה שלא נשקיע גם לפחות חלון אחד.

נחמיאס, בריבו, שהר חופשיים ואפשר להביא. ניר ביטון רוצה לחזור אפשר לעבוד גם בגזרה שלו כדי שיקטין קצת את הבור שהשאיר פרץ. אני יודע שהעסקאות האלה לא יהיו ממש זולות כי בחלק יש השבחה והמשכורות שהם ידרשו יהיו מכובדות אבל זה באמת יחסית כסף קטן ואת כל ה4 עסקאות אפשר להשלים.

ואחרי כל הארבעה האלה עוד הייתי הולך על העסקה של ביטון וציבוטה. באמת אין סיבה שלא נעשה פעם אחת עסקה עם דמי העברה ב4 שנים. מוכרים את יוני ב1.5 ומביאים באותו סכום את ציבוטה וביטון.

ואז הסגל אמור להראות בערך ככה:

שוערים - דניאל ודניאל (מעולה)

מגן שמאלי - סבוריט/זר וזאדה (מעולה)

מגן ימני - גרלדש וקנדיל (מעולה)

בלמים - טיבי בלטקסה נחמיאס ייני פיבן (אפשר יותר טוב אבל לליגה זה אמור להספיק)

קישור - גלזר גולסה נ.ביטון שחר קארצב (מעולה)

כנפיים - ד.ביטון גררו ציבוטה חוזז טבח אלמוג (אמור להספיק)

חלוצים - זר, שהר, בריבו (אם פוגעים בזר זה הרבה יותר טוב ממה שהיה לנו העונה)

כל זה ועוד נשארים מקום לשני זרים. אפשר לחזק בהגנה או בקישור אם מוצאים איזה זרתותח או להשאיר מקום אחד לאפשרות חיזוק בינואר.

סגל כזה ואנחנו רצים חזק לאליפות.

ושוב, אמנם צריך לפתוח את הארנק אבל לא מדובר באיזה השקעה חסרת פרופורציה.

* את הדמי העברה של יוני לנצל בשביל דמי העברה לביטון וציבוטה (את השכר של ביטון כבר שילמנו אז זה ישאר אותו דבר. והשכר של יוני אמור לקזז את השכר של ציבוטה)

* את המשכורות של בלקמן ושכטר מחליפים במשכורת של בריבו ושהר (אולי עם תוספת קטנה)

* את המשכורות של של פרץ וריקן מחליפים בניר ביטון ושחר.

ככה שההוצאות יסתכמו לדעתי מקסימום בדמי העברה של בריבו (בטח חצי מיליון יורו כזה) ובמשכורת של נחמיאס (200 אלף יורו בעונה?)

ומה שיפה בעסקאות האלה שאם באמת רוצים אותם, את כולם אפשר לסגור תוך שבוע או מקסימום שבועיים כי יש פה רצון של כל הצדדים. ואם עושים את זה ופותחים עונה ומחנה אימון עם כולם אנחנו נכנסים לעונה כמו שצריך, נותנים בראש באלוף האלופים ובגביע הטוטו ובסיכוי גדול עושים שלב בתים שיכניס עוד כסף למועדון.

לפני10 שעות , turgi said:

רק שלושה זרים נורמליים ישדרגו את הקבוצה הזאת.

בעולם בו כל הצ'יבוטות שווים 1.5 מיליון יורו - אין לנו סיבה להכנס לזה בכלל.

זרים ושלעטות למיניהם, זה מה יש.

כמובן שצריך זרים טובים, אבל זרים טובים לבד לא יחזירו לפה את האליפות.

המחירים אומנם מנופחים בגלל מגבלת הזרים, אבל זה השוק בו אנחנו עובדים, אפשר לקבל את זה ולהתמודד או לוותר מראש.

לדעתי שחקן כמו צ׳יבוטה בקבוצה התקפית בליגה שלנו שווה מערבות ב15+ שערים בעונה, כשהוא מוציא מההרכב את טב״ח ואילון שסימו את העונה האחרונה עם 4 שערים יחד! זה חיזוק מטורף.

חסרה לנו המון איכות בהתקפה ואי אפשר להביא גם חלוץ, גם קשר התקפי וגם ווינגר, אז מה שאפשר להביא הכי טוב מבין הישראלים (למשל צ׳יבוטה) ומה שאי אפשר להתחזק בו בישראלי כי אין ישראלי איכותי מספיק יביאו זר.

2 דקות לפני, סזאר מנדיונדו said:

האמת שבימים האחרונים קצת משתנה לי הגישה. נפלתי חזק לגישת הפייר פליי אבל סעמק תנו לנו גם להנות.

עידו שחר יחליף את פרץ, פארפה יחליף את ד.ביטון, בר כהן יחליף את ריקן, שהר במקום שכטר, שחקן כנף מהנוער במקום יוני.

לגבי שלושת הזרים שעוד לא יודעים אם ישארו (סבוריט, הרננדס, פשיץ) מי מהם שמצליחים להשאיר מעולה ומי שלא להביא זר על אותה עמדה.

במקרה הכי קיצוני חשבתי שאולי יביאו את נחמיאס במקום הרננדס ואז יביאו שחקן כנף זר במקום יוני.

אבל התכלס לא נביא אליפות ככה. חיפה רק צפויה להשתדרג. אפשר להוריד את הראש ולבנות את הקבוצה לשנתיים קדימה ולתת לחיפה לקחת לנו עוד אליפות או שתיים על הראש ואז שהם יעשו תחלופה בסגל לחזור לשלוט אבל על הזין שלי לתת להם לחגוג עלינו.

נחמיאס, בריבו, שהר חופשיים ואפשר להביא. ניר ביטון רוצה לחזור אפשר לעבוד גם בגזרה שלו כדי שיקטין קצת את הבור שהשאיר פרץ. אני יודע שהעסקאות האלה לא יהיו ממש זולות כי בחלק יש השבחה והמשכורות שהם ידרשו יהיו מכובדות אבל זה באמת יחסית כסף קטן ואת כל ה4 עסקאות אפשר להשלים.

ואחרי כל הארבעה האלה עוד הייתי הולך על העסקה של ביטון וציבוטה. באמת אין סיבה שלא נעשה פעם אחת עסקה עם דמי העברה ב4 שנים. מוכרים את יוני ב1.5 ומביאים באותו סכום את ציבוטה וביטון.

כל זה ועוד נשארים מקום לשני זרים. אפשר לחזק בהגנה או בקישור אם מוצאים איזה זרתותח או להשאיר מקום אחד לאפשרות חיזוק בינואר.

* את הדמי העברה של יוני לנצל בשביל דמי העברה לביטון וציבוטה (את השכר של ביטון כבר שילמנו אז זה ישאר אותו דבר. והשכר של יוני אמור לקזז את השכר של ציבוטה)

ככה שההוצאות יסתכמו לדעתי מקסימום בדמי העברה של בריבו (בטח חצי מיליון יורו כזה) ובמשכורת של נחמיאס (200 אלף יורו בעונה?)

ומה שיפה בעסקאות האלה שאם באמת רוצים אותם, את כולם אפשר לסגור תוך שבוע או מקסימום שבועיים כי יש פה רצון של כל הצדדים. ואם עושים את זה ופותחים עונה ומחנה אימון עם כולם אנחנו נכנסים לעונה כמו שצריך, נותנים בראש באלוף האלופים ובגביע הטוטו ובסיכוי גדול עושים שלב בתים שיכניס עוד כסף למועדון.

אוהב מאוד את ההתלהבות שלך, אבל לדעתי האישית זה סגל לא מספיק טוב, אתמקד בחלקים הבעייתים לדעתי:

קישור - גלזר גולסה נ.ביטון שחר קארצב (מעולה).

זה ממש לא מעולה, אני מניח שאתה מדמין הרכב ראשון של גלזר, נ.ביטון וגולסה, אתחיל מזה שזה לדעתי יותר מדי חסר יצרתיות התקפית, זה אולי הרכב טוב לעלות בו באירופה לנסות להוציא תיקו מקבוצה עדיפה, אבל ברוב המשחקים בליגה זה לא מספיק לדעתי.

והאמת זה אפילו לא הטיעון המרכזי שלי נגד חוליית קישור כזאת, אלא העובדה שזה קישור שבעקרו מבוסס על שחקנים שהם פצועים כרונים - גולסה ונ.ביטון, ככה שבפועל ברוב המוחלט של המשחקים אתה תשחק עם קארצב ושחר, שהם פוטנציאל נדיר, אבל זה בעייני רחוק מ״רצים חזק לאליפות״ זה קישור צעיר וחסר ניסיון שאולי יהיה הבסיס לקבוצה האלופה של עוד 3 שנים אבל לא קישור של אלופה.

אני ממש מקווה שלא נראה פה בטעות את נ.ביטון, אם אין באפשרותנו להשאיר את פרץ אין שחקן ישראלי שאפילו מתקרב ליכולת שלו ואין ברירה אלא להביא זר על העמדה הזאת.

אני חושב שזאת העמדה שהכי סבלנו בה בשנה האחרונה ואתה מוותר על השחקן הכי טוב ומוכח שלנו ומחליף אותו ראש בראש עם שחקן פחות טוב (צ׳יבוטה) לדעתי זה ממש לא מספיק, אלו אגפים שיש בהם 2 שחקני אגף באמת טובים וכל השאר ממש לא מספיק, חסר פה עומק של לפחות עוד שחקן איכותי אחד.

בעצם רוב כובד המשקל פה הוא על הזר, עד כמה טוב הוא יהיה, אז מאוד קשה לדעת האם זה מספיק, אבל ספצפית לגבי שהר אני ממש לא מתלהב, שחקן לא רע, אבל לא איזה משהו להתפרע עליו ואני לא בטוח שיש לו את האופי המתאים להיות שחקן ספסל שנלחם על הדקות שלו, לגבי בריבו זה יכול להיות אחלה חלוץ שלישי.

32 דקות לפני, סזאר מנדיונדו said:

בגדול מסכים איתך חוץ מכמה שינויים. 

במקום להביא את ביטון משאיר את פרץ. הוא ישאר עם הסכום הנכון וזה בסוף גם יצא יותר זול. 

דן ביטון לא שחקן אגף. אמרתי את זה בקיץ שעבר וראינו את זה גם במהלך העונה. הוא צריך לשחק באמצע בלבד.

אם זה הסגל הייתי מביא זר נוסף לאגף ואולי עוד בלם זר או גויאגון בתור זר שישי.

לצערי לא רואה את זה קורה...

1 hour ago, המכבייה said:

אוי ואבוי אם יצחקי היה מחפש ככה. יש לברק עשרות שמות תמיד, כל הזמן. אין בכלל קשר בין זה לבין החתמות.  

הכוונה שלפי איך שזה נראה מכל הדיווחים שהסוכנים כנראה מבריחים החוצה כדי לעורר עוד קופצות על המציאה מראה שאין איזה יציאה מאזור הנוחות.

הולכים על השמות שכולם מכירים ולא מנסים להביא שם כמו שהזכירו פה שעשה חיל בליגה הרומנית.

כמו שהיה את הבחור בדודלאנג׳ שהיה אפשר להביא לפני שנורויץ קפצה עליו.

1 hour ago, Keano said:

אותו צוות מקצועי שהיה אחראי לאחת העונות הגדולות שידע המועדון

אותו צוות מקצועי שהחתים את דוניס ואם לא היה קיים במערכת מישהו כמו פטריק היינו מסתבכים מאוד העונה. סגל השחקנים לא היה מספיק טוב העונה, זה לא חדש. עם רכש טוב ונכון אנחנו מוכרים קל 20 אלף מנויים העונה.

לפני3 שעות , קובי השועל said:

חחחח אתם ניזונים מכל כתבת קליק בייט דבילית. נו באמת, תומר לוי חדר למוחות של יצחקי ופטריק והבין שילכו על קני. די נו, זה מביך.

אמרתי לכם, עד ה25 לחודש לא יקרה כלום. תנוחו קצת.

עכשיו אני בטוח שיקרה

13 דקות לפני, Dbolsa said:

הכוונה שלפי איך שזה נראה מכל הדיווחים שהסוכנים כנראה מבריחים החוצה כדי לעורר עוד קופצות על המציאה מראה שאין איזה יציאה מאזור הנוחות.

הולכים על השמות שכולם מכירים ולא מנסים להביא שם כמו שהזכירו פה שעשה חיל בליגה הרומנית.

כמו שהיה את הבחור בדודלאנג׳ שהיה אפשר להביא לפני שנורויץ קפצה עליו.

עלו שמות זרים? לא ראיתי...

11 דקות לפני, קובי השועל said:

אותו צוות מקצועי שהחתים את דוניס ואם לא היה קיים במערכת מישהו כמו פטריק היינו מסתבכים מאוד העונה. סגל השחקנים לא היה מספיק טוב העונה, זה לא חדש. עם רכש טוב ונכון אנחנו מוכרים קל 20 אלף מנויים העונה.

האנומליה היתה על דוניס, לא על סגל השחקנים, עובדה שפטריק ידע להפיק ממנו את המיטב וזה הביא ל80% הצלחה.

אני ממש בעד מודל של שחקני בית + זרים (שזה אגב בלי לשים לב בדיוק הפוך מהמודל של ג'ורדי שדאג להביא את הישראלים הכי טובים מבחוץ ולעבות בזרים ושחקני בית).

אבל אני לא רוצה שנגיע למצב שבו אנחנו משתפים שחקני בית בכוח. כל אחד בזמנו דרך התחנות שעוברים בד"כ רמלה->השאלה בליגת העל. 

אף שחקן בית לא התאקלם פה בלי זה, האחרון היה דור מיכה וזה היה לפני יותר מעשור.

לצערי זה כנראה גם מה שהיה צריך לעשות עם אילון אלמוג, את הרכבת הזאת כבר איחרנו וזה לגמרי התפקיד של פטריק להעלות אותו חזרה על המסלול.

לפני2 שעות , kutomer said:

אוהב מאוד את ההתלהבות שלך, אבל לדעתי האישית זה סגל לא מספיק טוב, אתמקד בחלקים הבעייתים לדעתי:

קישור - גלזר גולסה נ.ביטון שחר קארצב (מעולה).

זה ממש לא מעולה, אני מניח שאתה מדמין הרכב ראשון של גלזר, נ.ביטון וגולסה, אתחיל מזה שזה לדעתי יותר מדי חסר יצרתיות התקפית, זה אולי הרכב טוב לעלות בו באירופה לנסות להוציא תיקו מקבוצה עדיפה, אבל ברוב המשחקים בליגה זה לא מספיק לדעתי.

והאמת זה אפילו לא הטיעון המרכזי שלי נגד חוליית קישור כזאת, אלא העובדה שזה קישור שבעקרו מבוסס על שחקנים שהם פצועים כרונים - גולסה ונ.ביטון, ככה שבפועל ברוב המוחלט של המשחקים אתה תשחק עם קארצב ושחר, שהם פוטנציאל נדיר, אבל זה בעייני רחוק מ״רצים חזק לאליפות״ זה קישור צעיר וחסר ניסיון שאולי יהיה הבסיס לקבוצה האלופה של עוד 3 שנים אבל לא קישור של אלופה.

אני ממש מקווה שלא נראה פה בטעות את נ.ביטון, אם אין באפשרותנו להשאיר את פרץ אין שחקן ישראלי שאפילו מתקרב ליכולת שלו ואין ברירה אלא להביא זר על העמדה הזאת.

אני חושב שזאת העמדה שהכי סבלנו בה בשנה האחרונה ואתה מוותר על השחקן הכי טוב ומוכח שלנו ומחליף אותו ראש בראש עם שחקן פחות טוב (צ׳יבוטה) לדעתי זה ממש לא מספיק, אלו אגפים שיש בהם 2 שחקני אגף באמת טובים וכל השאר ממש לא מספיק, חסר פה עומק של לפחות עוד שחקן איכותי אחד.

בעצם רוב כובד המשקל פה הוא על הזר, עד כמה טוב הוא יהיה, אז מאוד קשה לדעת האם זה מספיק, אבל ספצפית לגבי שהר אני ממש לא מתלהב, שחקן לא רע, אבל לא איזה משהו להתפרע עליו ואני לא בטוח שיש לו את האופי המתאים להיות שחקן ספסל שנלחם על הדקות שלו, לגבי בריבו זה יכול להיות אחלה חלוץ שלישי.

אין קישור יותר טוב בארץ ממיר ביטון גולסה וגלזר. ויש לך בספסל את קארצב ועידו שחר. לצפות ליותר מזה זה לדעתי לא ריאלי.

לגבי החלוצים מסכים שנקום וניפול על זר אבל אין שום חלוץ מוכח שאפשר להביא (זהבי לא ריאלי, דין דוד נחמד ולא יותר) 

אז יש לך זר במקום פשיץ' (אין לי מושג אם יהיה טוב יותר או פחות אבל פשיץ' נתן עונה ממש מוזרה עם קורונה פציעות וחוסר חדות)

ויש לך את שהר במקום בלקמן שזה שדרוג רציני ויש לך את בריבו במקום שכטר גם אחלה שדרוג.

ולגבי הכנף, יש לך מקום לעוד שני זרים. אז בנוסף תביא לשם זר.

6 דקות לפני, סזאר מנדיונדו said:

אין קישור יותר טוב בארץ ממיר ביטון גולסה וגלזר. ויש לך בספסל את קארצב ועידו שחר. לצפות ליותר מזה זה לדעתי לא ריאלי.

לגבי החלוצים מסכים שנקום וניפול על זר אבל אין שום חלוץ מוכח שאפשר להביא (זהבי לא ריאלי, דין דוד נחמד ולא יותר) 

אז יש לך זר במקום פשיץ' (אין לי מושג אם יהיה טוב יותר או פחות אבל פשיץ' נתן עונה ממש מוזרה עם קורונה פציעות וחוסר חדות)

ויש לך את שהר במקום בלקמן שזה שדרוג רציני ויש לך את בריבו במקום שכטר גם אחלה שדרוג.

ולגבי הכנף, יש לך מקום לעוד שני זרים. אז בנוסף תביא לשם זר.

זה לא קישור טוב כי ניר ביטון לא מסיים יותר מ1000 דקות בליגה כבר איזה 4-5 שנים וגולסה סביב ה1500 דקות במקרה הטוב.

ב36 משחקים בליגת העל יש 3240 דקות זה אומר שבערך ב70% מהזמן תצטרך למצוא פתרון לניר ביטון וב50% מהזמן לגולסה.

אני מתקשה להאמין שדווקא בשנה הבאה יהיה שינוי משמעותי בכשירות שלהם ונראה אותם משחקים 70% מהדקות בליגה וכל זה במכבי מועדון שבו צינון קל זה חודש בחוץ, אפשר להביא את ניר ביטון, לראות 2-3 משחקים מדהימים שלנו עם הקישור הזה ואז שאחד יפצע להאשים את כולם - המערך הרפואי, נאחס, מזל. או פשוט להבין שצריך להביא שחקנים עם היסטוריה רפואית קצת יותר מוצלחת.

בחלקים גדולים של העונה לשחק עם גלזר קארצב ושחר (אהיה אופטימי ואגיד ב40% מהדקות בליגה) זה לדעתי מבוא ליציאה בטוחה ממאבק האליפות בחורף.

48 דקות לפני, הישראלי היפה said:

קני סייף של לפני איזה 3 שנים היה יכול להיות חיזוק אדיר,

היום ממש לא.

קני סייף של לפני 3 שנעם לא היה בא לכאן

מי זה קני סייף לעזאזל ? אני שואל שאלה רצינית ולא מזלזלת

שנים שהשם שלו עולה בהקשר אלינו ואין לי שום אינדיקציה מה היכולת שלו ואיך הוא מצליח להגיע לכמה קבוצות לא פריאריות בלי יותר מדי מספרים.