Jump to content

סיבים אופטיים

עמית ר

Recommended Posts

אז אחרי שנים, סוף סוף unlimited פרסו גם אצלנו.

השאלה, כמה באמת שווה המעבר? מבחינת מחיר, מהירות, יציבות וכו.

כרגע אנחנו על 100 מגה של בזק (עולה 130 שח) והמצב לא רע בתאכלס אז לא לחוצים לעבור, אלא אם כמובן סיבים זה באמת עולם אחר.

התקנה של בזק של 1000 וכ'ו זה תשתית שעולה בסביבות ה800 שקל שהטכנאי צריך לפרוס, הבנתי שזה עולה משהו כמו 108 שקל לחודש אם אני זוכר נכון אולי אני טועה.

יש לי אחלה סובארו ג'סטי 98 אבל יש לי אפשרות לקנות טסלה חדשה, שווה להשתדרג?
בגדול, משהו כזה. 

אומנם הייתי ממקם את אנלימיטד נמוך יותר יחד עם סלקום שחולקות תשתית בעולם הסיבים בגלל הטכנולוגיה שהם משתמשים בה (GPON), שהיא "שיתופית",
כמו הוט לצורך העניין, ששם אם השכנים שלך גולשים זה פוגע בך ואז אתה תראה ירידת מהירות בשעות עומס וכו',  מי שיותר ומי שפחות זה תלוי בעומס של השכנים, באיכות ההתקנה ועוד משתנים, אבל מורגש, 
לעומת פרטנר שנותנים לך "סיב פרטי" בטכנולוגית P2P שמצידך שכל העולם יראה חדשות ב20:00 זה לא מפריע לך. 
אז עדיף פרטנר אבל בהנחה ואין אחרת כבר מתחבר אליהם, ברור שעדיף סיבים לא משנה של מי על נחושת. 

רק תבקש מהם מתאם סיב בחינם בהשאלה ואל תשכור מהם ראוטר, תקנה ראוטר לבד יעלה לך פחות ויתן תמורה טובה יותר. 
אם אין לך בעיה עקרונית עם ריגול סיני אז הAX6000 של שיאומי מעולה, אני מאוד מרוצה ממנו,  (400 ש"ח בערך).
אם מעדיף להמנע מהכנסה של המשטר הסיני הביתה על "השיבר" של האינטרנט, אז יש אחלה ראוטרים של אסוס רק במחיר פי 3-4. 

ממליץ לך להצטרף אלינו לקבוצה
https://www.facebook.com/groups/ILFiber/about

של ILFIBER 
יש שם המון ידע על הכל וגם אנשי קשר בחברות השונות לחיבור עם מבצעים לקבוצה, כולל אנלימיטד. 

מחברת אנלימיטד UNLIMITED-
נמצאת פה Hagar Fogiel שדואגת לכל הפניות שלכם, ושמחה לנתב את הפנייה הלאה במהירות לגורם הייעודי.

שיגעו אותי

אנלימיטד אומרים לדבר עם הספקיות.

סלקום אומרים שהם לא רואים שיש לי בכלל סיבים של אנלימיטד (וידאתי אחרי זה עם אנלימיטד והם רואים שאנחנו מחוברים).

הוט בכלל לא נותנים שירותי ספק.

ולא בא לי ספקית חרא.

יש המלצות?

50 דקות לפני, עמית ר said:

שיגעו אותי

אנלימיטד אומרים לדבר עם הספקיות.

סלקום אומרים שהם לא רואים שיש לי בכלל סיבים של אנלימיטד (וידאתי אחרי זה עם אנלימיטד והם רואים שאנחנו מחוברים).

הוט בכלל לא נותנים שירותי ספק.

ולא בא לי ספקית חרא.

יש המלצות?

דבר איתה https://www.facebook.com/groups/1968061593429743/user/1042948270/
תגיד שאתה מהקבוצה של הסיבים בפייסבוק. 

או שתעלה פוסט לקבוצה וכבר יפנו אותה אלייך,
אחלה קבוצה, פרטנר רצו 50 ש"ח ביקור טכנאי לקחת ממני את הראוטר שלהם ולהתקין מתאם סיב כדי שאוכל להתחבר עם ציוד פרטי, 
ודרכם יצא לי בחינם + טכנאי ליום למחרת. אני נעזר בהם המון.

בגדול אם יש סיבים של אנלימיטד, אז גם סלקום אמורים לתת שירות (הם משתלטים על סיבים של אנלימיטד כי הם בעלי השליטה העיקריים חח). 

יכול להיות שזה לא הוגדר סופית עוד ובגלל זה הנציג בסלקום לא ראה עדיין. 

בגדול סלקום זה רק ספק אחד, באנלימיטד יש מגוון לא גדול של ספקים שאפשר לבחור אחד מהם. 

אם אני לא טועה סלקום מציעה מחירים טובים יותר בטח אם אתה מתחבר לאחת מהחבילות הדאבל/טריפל/קוואטרו שלהם. 

בכל מקרה, לא משנה מה, אם יש לך אופציה לעבור לסיבים בבית - אל תחשוב פעמיים ולך על זה. 

יכול לומר שיש לי סיבים אופטים של סלקום ומבסוט עד השמיים

הייתי לקוח של בזק, שילמתי להם על אינטרנט רגיל את אותו מחיר שאני משלם על הסיבים האופטים והיה חרא של אינטרנט

אל תפחד לעבור, בגג לא תהיה מרוצה ואז תחליף חברה

יש מישהו ספציפית עם אנלימיטד+סלקום ויכול לתת חוות דעת?

וקרישי, מצב גדול שאתה צודק ומכיוון שרק אתמול עדכנו אותנו על הפריסה, כנראה שזה עדיין לא ממש עודכן בספקיות וזה יקרה בימים הקרובים.

לפני2 שעות , עמית ר said:

יש מישהו ספציפית עם אנלימיטד+סלקום ויכול לתת חוות דעת?

וקרישי, מצב גדול שאתה צודק ומכיוון שרק אתמול עדכנו אותנו על הפריסה, כנראה שזה עדיין לא ממש עודכן בספקיות וזה יקרה בימים הקרובים.

לפני שעברתי דירה היה לי 3 שנים אנלימיטד עם סלקום, זה היה מושלם. מהיר בטירוף, זול ממש. החבילה המושלמת.

הייתה תקופה קצרה בקורונה בסגר הראשון של תקלות חוזרות וריבים משוגעים איתם ואיומים וכו'. ואז סידרו את התקלה שהייתה (חיצונית לדירה, לכל הבניין היה את זה) ולאחר מכן חזר להיות מושלם.

בסוף השאלה היא מה הצרכים שלך. 

כשגרתי אצל ההורים שלי יצא לנו לעבור דרך נטוויזן/012/בזק בינלאומי/... עד שבסוף התקינו אצלנו סיבים של סלקום. 

איפה שאני גר עכשיו יצא לי לבדוק את הוט, סלקום ואנלימיטד.

בעיקרון אם אתה לא חווה ניתוקים ותקיעות, אז אין לך סיבה להחליף אינטרנט. הבעיה עם אינטרנט 100 מגה של בזק זה שהוא בדרך כלל משהו כמו 70 כשמחובר עם כבל ו-30-60 בוויפי, כלומר אם הטלוויזיה בסלון נמצאת בחדר אחר מהראוטר ואתה מנסה לראות משהו בנטפליקס ב-4K, סביר להניח שפה ושם יהיו תקיעות. 

אצלנו הרבה דברים מבוססים על האינטרנט, יש לנו סטינג (טלוויזיה מבוססת אינטרנט), אנחנו משחקים הרבה במשחקי רשת, אפילו השואב אבק עובד דרך האינטרנט, אז חיבור חזק ויציב הוא דרישה מהותית עבורנו.

מאז שהתקנו סיבים בסביבות נובמבר, לא היה ניתוק אחד, ובבדיקות מהירות תמיד קיבלנו את המהירות הנדרשת. בבדיקת מהירות בטלפון בסלון אני מקבל 200 מגה... והחיבור יציב מאוד למשחקי רשת (אומנם פינג גבוה יותר ממה שאפשר לקבל בבזק בינלאומי למשל, אבל לגמרי יציב). בבית של ההורים שלי היו כמה ימים בלי אינטרנט, בא טכנאי וסידר.

החיסרון היחיד של סיבים זה ההתקנה, בשני המקרים היו לנו בעיות. ההורים שלי גרים בקומה 8 והמרכזייה בלובי, שלוש פעמים בא טכנאי ואמר שהוא לא יכול לעשות את זה לבד כי צריך להשחיל את הסיב 8 קומות ואז דרך התעלות של כל הבית. גם עד שיצאה הנשמה והסיב הגיע לקומה 8, להשחיל אותו דרך התעלות של הבית בדרך כלל אומר להרוס תשתיות אחרות שכבר מותקנות. בהתקנה בבית הנוכחי הם בכלל עשו שכונה וקדחו בקיר חיצוני והשחילו דרכו (לא דרך ארון תקשורת/תעלות) בקיצור הסיב שלי מטפס פה בבניין ומתעופף למישהו על החלון. 

לפני2 שעות , Afrojack said:

בלי קשר לאם תעבור או לא, אתה משלם המון על אינטרנט של 100 מגה..

בזק יקרים, אבל איכותיים.

בדיוק השבוע חטפתי את הסיבוב החצי שנתי על הוט וביררתי על מעבר.

רצו 114.8 על 100 רגיל ו-190 על עסקים, שזה מה שאני צריך בתכלס.

לפני16 שעות , אורלנדו בלוף said:

בזק יקרים, אבל איכותיים.

בדיוק השבוע חטפתי את הסיבוב החצי שנתי על הוט וביררתי על מעבר.

רצו 114.8 על 100 רגיל ו-190 על עסקים, שזה מה שאני צריך בתכלס.

100 בבזק זה בערך 70 ברוב המקומות בארץ.

אני משלם 110 ש"ח על 600 הורדה 60 העלאה בסלקום פייבר.

לפני3 שעות , Yoadknux said:

אבל אין עוד פריסה בכל הארץ וחברות מנצלות את זה מן הסתם...

לפני4 שעות , Yoadknux said:

למה כזה יקר? אתה שוכר מהם ראוטר? אם כן תקנה ראוטר טוב לבד וחסוך את הכסף, מהר מאוד זה יחזיר את עצמו ואתה גם תהנה ממכשיר טוב יותר.
600\60 עולה 90 ש"ח, 
100 ש"ח אתה מקבל 1 גיגה בפרטנר, משאילים לך בחינם מתאם סיב ואתה רק מחבר את הראוטר שלך, ופרטנר עובדת בטכנולוגיה הרבה יותר טובה (ויקרה, לכן רק הם ובזק עובדים עם זה בארץ), 
שהיא P2P לעומת הGPON המחורבן, זה אומר שלא מזיז לך אם כל הבניין יצפה בטלויזיה על גבי אינטרנט או לא יודע מה באותה שעה זה לא יפגע לך במהירות.

הזמנתי התקנה להיום באנלימיטד+סלקום

נקווה לטוב.

מי שאין לו סיבים בבניין, ממליץ לעשות חיבור ישירות דרך בזק. 

עברנו הרבה חברות (כולל סיטונאי עם תשתית בזק), 

ומהרגע שהתחברנו אליהם ישירות האינטרנט היה מעולה (וזו גם הסיבה שבכלל התלבטתי אם לעבור לסיבים).

מה הדרך הטובה לבדוק מהירות?

בטלפון הורדתי אפליקציה speedtest

שזה מראה לי סבבה יחסית (550 כשיש לי 1000 מגה).

אני מנסה לעשות את הבדיקה במחשב שמחובר עם כבל (גם באתר של סלקום וגם באתר speedtest) זה מראה לי 80 מגה הורדה.

איך זה יכול להיות?

10 דקות לפני, עמית ר said:

מה הדרך הטובה לבדוק מהירות?

בטלפון הורדתי אפליקציה speedtest

שזה מראה לי סבבה יחסית (550 כשיש לי 1000 מגה).

אני מנסה לעשות את הבדיקה במחשב שמחובר עם כבל (גם באתר של סלקום וגם באתר speedtest) זה מראה לי 80 מגה הורדה.

איך זה יכול להיות?

1. תבדוק מה כרטיס הרשת של המחשב שלך מאפשר, ייתכן מאוד שהוא מוגבל במהירות אליה יכול להגיע. 

2. תחבר כבל CAT7  (אם ממש אין לך ברירה אז CAT6, בטח לא את הג'אנק הפרה היסטוריה CAT5E שלרוב הספקיות נותנות)

3. אל תכנס לאתר SPEEDTEST.NET ותבדוק, מאחר ולדפדפן עצמו (כרום לצורך העניין) יש מגבלות משל עצמו,  ולכן הם בעצמם אומרים להתקין את האפליקציה לווינדוס (או מהחנות של מיקרוסופט או מהאתר של ספידטסט) ולבדוק דרכה. 

4. מומלץ לבדוק כשאתה לא גולש במכשירים אחרים במקביל, תיאורטית מומלץ לנתק אותם מהרשת בזמן הזה אבל אף אחד לא עושה את זה באמת 

5. אל תשכח שסלקום עובדת בטכנולוגית GPON הזולה ולכן בדומה להוט הם מושפעים משכנים שגולשים בזמן שאתה גולש ובשעות פעילות יותר בהכרח תרד לך המהירות, 
אם אתה רוצה לבדוק מה המקסימום שהם נותנים לך עדיף שתעשה את זה באמצע הלילה שאין עומס על הרשת. 
בפרטנר\בזק זה לא ככה לצורך העניין כי הטכנולוגיה היא P2P. אבל בסלקום ואנלימיטד בסיבים וכמובן הוט ששם זה הכי בולט ,זה כך. 

6. לבדוק בטלפון זה אומר חיבור WIFI ואי אפשר ללמוד מזה הרבה, א. גם הטלפון שלך מוגבל למהירות מסויימת ב. יש הרבה הפרעות ומשתנים שמשפיעים על המהירות בווייפיי (עומס על הערוצים, הגדרות שונות, הפרעות באזור ועוד) ג. אם הראוטר לא מספיק חזק אז הוא בהכרח יתן מהירות נמוכה יותר מאשר הוא מקבל בקווי. 

7. תשים לב גם בWIFI שאתה מחובר על 5GHZ ולא 2.4GHZ שהמהירות שם נמוכה מאוד. 

8. תשנה DNS מהראוטר לקלאודפלייר\גוגל\קוואד 9, ישפר מהירות תגובה + משפר פרטיות מול הספקית + מבטל חסימות של הספקית למשל גישה לאתר סדרות וכו'.

17 דקות לפני, Eli basa said:

1. תבדוק מה כרטיס הרשת של המחשב שלך מאפשר, ייתכן מאוד שהוא מוגבל במהירות אליה יכול להגיע. 

2. תחבר כבל CAT7  (אם ממש אין לך ברירה אז CAT6, בטח לא את הג'אנק הפרה היסטוריה CAT5E שלרוב הספקיות נותנות)

3. אל תכנס לאתר SPEEDTEST.NET ותבדוק, מאחר ולדפדפן עצמו (כרום לצורך העניין) יש מגבלות משל עצמו,  ולכן הם בעצמם אומרים להתקין את האפליקציה לווינדוס (או מהחנות של מיקרוסופט או מהאתר של ספידטסט) ולבדוק דרכה. 

4. מומלץ לבדוק כשאתה לא גולש במכשירים אחרים במקביל, תיאורטית מומלץ לנתק אותם מהרשת בזמן הזה אבל אף אחד לא עושה את זה באמת 

5. אל תשכח שסלקום עובדת בטכנולוגית GPON הזולה ולכן בדומה להוט הם מושפעים משכנים שגולשים בזמן שאתה גולש ובשעות פעילות יותר בהכרח תרד לך המהירות, 
אם אתה רוצה לבדוק מה המקסימום שהם נותנים לך עדיף שתעשה את זה באמצע הלילה שאין עומס על הרשת. 
בפרטנר\בזק זה לא ככה לצורך העניין כי הטכנולוגיה היא P2P. אבל בסלקום ואנלימיטד בסיבים וכמובן הוט ששם זה הכי בולט ,זה כך. 

6. לבדוק בטלפון זה אומר חיבור WIFI ואי אפשר ללמוד מזה הרבה, א. גם הטלפון שלך מוגבל למהירות מסויימת ב. יש הרבה הפרעות ומשתנים שמשפיעים על המהירות בווייפיי (עומס על הערוצים, הגדרות שונות, הפרעות באזור ועוד) ג. אם הראוטר לא מספיק חזק אז הוא בהכרח יתן מהירות נמוכה יותר מאשר הוא מקבל בקווי. 

7. תשים לב גם בWIFI שאתה מחובר על 5GHZ ולא 2.4GHZ שהמהירות שם נמוכה מאוד. 

8. תשנה DNS מהראוטר לקלאודפלייר\גוגל\קוואד 9, ישפר מהירות תגובה + משפר פרטיות מול הספקית + מבטל חסימות של הספקית למשל גישה לאתר סדרות וכו'.

1. איך עושים את זה? בכל מקרה בדקתי על כמה מחשבים שונים, כולל מק חדש (אומנם לא מחובר לכבל, אבל ציפיתי שהמהירות תהיה לפחות דומה למה שקיבלתי באפליקציה במובייל, ולא פחות מ100)

2. איך אני אמור להבדיל בכבלים? לא ידעתי שיש סוגים שונים

3. הורדתי את האפליקציה למק. שם זה כבר נראה כמו במובייל. קיבלתי 550. כמה זה סבבה? בלי חיבור קווי. ברור לי שwifi לא יהיה לי 100 אחוז, השאלה אם 550 זה לגיטימי (בהורדה של שכן אחד שגם מחובר לסיבים ואולי רואה טלויזיה, פלוס עוד 2 מחשבים שמחוברים אבל לא מורידים משהו).

4. (יחד עם 3)

5. גם כתבתי ב3. כרגע רק שכן אחד מחובר ובמקרה הרע הוא אולי רואה טלויזיה עכשיו).

6. גם כתבתי

7. יש לי רק חיבור אחד לווייפי. אין לי אופציות לבחור 2.4 או 5

8. אין לי מושג איך עושים את זה

9. תודה

1 hour ago, עמית ר said:

1. איך עושים את זה? בכל מקרה בדקתי על כמה מחשבים שונים, כולל מק חדש (אומנם לא מחובר לכבל, אבל ציפיתי שהמהירות תהיה לפחות דומה למה שקיבלתי באפליקציה במובייל, ולא פחות מ100)

2. איך אני אמור להבדיל בכבלים? לא ידעתי שיש סוגים שונים

3. הורדתי את האפליקציה למק. שם זה כבר נראה כמו במובייל. קיבלתי 550. כמה זה סבבה? בלי חיבור קווי. ברור לי שwifi לא יהיה לי 100 אחוז, השאלה אם 550 זה לגיטימי (בהורדה של שכן אחד שגם מחובר לסיבים ואולי רואה טלויזיה, פלוס עוד 2 מחשבים שמחוברים אבל לא מורידים משהו).

4. (יחד עם 3)

5. גם כתבתי ב3. כרגע רק שכן אחד מחובר ובמקרה הרע הוא אולי רואה טלויזיה עכשיו).

6. גם כתבתי

7. יש לי רק חיבור אחד לווייפי. אין לי אופציות לבחור 2.4 או 5

8. אין לי מושג איך עושים את זה

9. תודה

לגבי בדיקת המהירות המקסימלית שהמחשב שלך יכול לקבל בחיבור אלחוטי וחיבור קווי:

*שים לב שיש רכיב ל-WIFI ויש רכיב נפרד לאטרנט (חיבור קווי), 
אתה מתעיק את שם ההתקן וזורק אותו בגוגל ואז רואה מה היכולות שלו, 
אם אתה עם לפטופ אפשר לשדרג רכיב אלחוטי, 
אי אפשר לשדרג רכיב לחיבור קווי.

אם אתה עם ווינדוס:
מקש WINDOWS במקלדת + כותב MSINFO32
נפתח לך חלון:
רכיבים - רשת - מתאם

או לוח הבקרה + כל פריטי לוח הבקרה + חיבורי רשת 

למשל אצלי העתקתי את הרכיב של הקווי וזה מראה לי 100 מגה מקסימום, לכן גם אחבר כבל רשת CAT7 מסוכך ואיכותי לראוטר איכותי עם 1 גיגה תוכנית אצל הספקית זה לא יעזור לי כי המחשב הזה לא יקבל לעולם יותר מ100 מגה חיבור קווי.

לעומת זאת כשאני מעתיק את הכרטיס האלחוטי אני רואה שאני יכול לקבל הרבה יותר ואכן מקבל מעל 300 במחשב, אם זה יפריע לי אוכל בעתיד להחליף את הרכיב ולקבל יותר מזה, למשל באמצעות רכיב שתומך בווייפיי 6 (כי גם הראוטר שלי ווייפיי 6 אז אצל אותו לקבל מהירות מקסימלית)

הבדלי כבלי נחושת:

CAT3- לא אקטואלי
CAT5- כבל זה תומך במהירות של עד 100 מגה ביט לשנייה וגם זה תיאורטית - כבל מזעזע שלקבל יותר מ70 מגה איתו זה נס. 
CAT5E- כבל זה תמך בעד 1 גיגה - גם כן פח.
CAT6-  בכבל זה כל זוג גידים מופרדי בסיכוך נפרד. כבל זה תומך במהירות של עד 1 גיגה, כאשר CAT6A תומך בעד 10 גיגה. - כבר בסדר גמור להיום, אפשר לחיות עם CAT אבל בשום אופן לא פחות מכך ובהחלט מומלץ להחליף לCAT7 שבלאו הכי עולה גרושים אז למה לא?
CAT7- כבל עם סיכוך גבוה מאוד אשר גם הוא מגיע למהירות של 10 גיגה.

שים לב, ההבדל ביניהם הוא לא רק המהירות המקסימלית, יש הרבה אנשים שטועים ומטעים אחרים בכך שאומרים להם שהCAT מסויים שיש להם הוא מספיק למהירות אינטרנט שיש להם בבית, 
אבל הם לא מבינים שיש רמות סיכוך שונות וככל שעולים בCAT גם הסיכוך נהיה טוב יותר (CAT8 הכי טוב אבל הוא לא נפוץ כ"כ, CAT7 גם כן מעולה)

צטט

הפרעה אלקטרו מגנטית:  כאשר אות חשמלי עובר בכבל הוא מייצר סביבו שדה אלקטרו מגנטי  המכונה לעתים "הילה". שדה זה מפריע לתקשורת הכבלים השונים הנמצאים ליד וכמו כן, מושפע הכבל משדות מגנטים הסמוכים אליו.

על גבי כבל יהיה רשום לך איזה CAT הוא, ובנוסף חשוב לקחת כבל שכתוב עליו STP ולא UTP. 
STP - מסוכך, מוגן יחסית בפני הפרעות אלקטרוגמניות  (מספיק שיש לך ערבוביה של כבלים כמו כולם בסלון והכבל רשת יעבוד ליד זה בדרך לאוטר וזה יכול ממש לעשות בעיות וגם במצבים פחות קיצוניים ההפרעה הזאת משמעותית ולכן מומלץ מאוד ללכת על כבל איכותי ומסוכך)
UTP - פח אשפה, לא מסוכך, לא לגעת בחרא הזה

לגבי רשת אחת:
כנראה הרשתות שלך מוגדרות בראוטר להיות מאוחדות כך ששתי הרשתות 2.4GHZ ו-5GHZ מופיעות לך תחת אותו שם, למשל "AMIT" 
ובתיאוריה הראוטר אמור לנהל את זה כך שבחדרים מרוחקים שבהם אין קליטה טובה של 5GHZ שהוא איכותי ומהיר יותר אבל גם קצר יותר ולכן לא מגיע לטווחים ארוכים, 
אתה אמור אוטומטית לעבוד לחיבור של 2.4GHZ שאיטי יותר אבל תקבל שם קליטה טובה יותר, 
ואז כשתהיה קרוב לראוטר זה יעבור אוטומטית ל5GHZ ותקבל מהירות גבוהה. 
בפועל זה מנוהל בצורה רעה ברוב הראוטרים אם לא בכולם, אני ממליץ בחום להכנס להגדרות ראוטר ולהפריד את הרשתות לAMIT 5 ו-AMIT 2.4, ואז להתחבר רק לAMIT5 אלא אם כן ממש אין לך קליטה בחדרים המרוחקים אז תתחבר גם ל2.4GHZ אבל לפחות תדע באיזה רשת אתה נמצא ואם אתה על 2.4 אז תדע שהמהירות איטית בגלל זה, 
בכל מקרה במצב כזה עדיף לשים ראוטר נוסף בתור MESH ולהשאר ככה רק על 5GHZ אבל זה כבר נושא אחר. 

בדיקת מהירות:
חובה להפסיק שימוש במכשירים האחרים, טלויזיה על גבי האינטרנט, הורדות וכו' - בוודאי שזה יפגע בבדיקה, 
תיאורטית מומלץ לנתק הכל מהרשת ולבדוק ככה מונעים מצב שיש מכשיר מסויים שחונק את הרשת אפילו ללא ידיעתך, אבל זה מספיק שתעצור הורדות וטלויזיה ופשוט אל תגלוש במכשירים אחרים בזמן הבדיקה ואז תקבל תוצאה אמינה יותר. 
אני פחות מכיר את MAC אבל הגיוני שגם לאפל יש את האפליקציה של SPEEDTEST, שווה לבדוק. 

לסיכום כדי לבצע בדיקה אמינה בודקים בחיבור קווי עם כבל טוב וכאשר לא גולשים במכשירים אחרים במקביל ולפני כן לוודא שהמחשב באמת יכול לתת את כל המהירות שיש לך אצל ספקית האינטרנט:
1. תבדוק מה המהירות המקסימלית שאתה יכול לקבל במחשב בחיבור קווי ע"פ סוג כרטיס הרשת שיש לך כפי שהסברתי למעלה. אם אכן יכול לקבל 1G ויש לך 1G אצל הספקית אז אין סיבה שלא תתקרב מאוד מאוד למהירות הזאת, בתנאי שהקפדת על שאר התנאים (שום גלישה משום מכשיר אחר בזמן הזה ובחירת כבל נכון)
2. בחירת כבל נכון: CAT7 מסוכך. 
3. ביצוע הבדיקה דרך אפליקציה ולא דרך האתר (תתפלא כמה זה יכול להיות משמעותי)

אם בכל מקרה אתה רוצה לבדוק מהירות בוויפיי אפשר אבל זה לא מדוייק ולא אומר הרבה כמו שהבדיקה הקווית אומרת,
אבל גם פה אתה צריך לבדוק מה המהירות המקסימלית שהמכשיר שלך יכול לקבל, לעמוד קרוב ככל הניתן לראוטר, להתחבר ל5GHZ ולבדוק דרך אפליקציה כאשר אין גלישה ממכשירים אחרים במקביל.
אני לא אוהב בדיקות אלחוטיות כי זה תלוי באיכות של הראוטר, בעומס על ערוצים, בהפרעות שונות וכו' אז זה באמת לא מלמד הרבה. 

שינוי DNS:
אפשר לשנות מהמכשירים עצמם בקלות אבל זה לעבור מכשיר מכשיר, ממליץ לשנות דרך הראוטר.
כל ראוטר שונה ולכן אין לי איך להגיד לך בדיוק איך לשנות אבל לרוב:
יש לך אפשרות ל Configure DNS automatically  Configure DNS manually
אתה בוחר "ידני",
DNS1
DNS2 (גיבוי לDNS1)

אם אתה עושה קלאודפלייר אז זה DNS 1: 1.1.1.1
DNS 2: 1.0.0.1

אם אתה גוגל אז זה DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4

יש גם קוואד 9 שהם סבבה לגמרי, אפשר (יש שיגידו מומלץ) לשלב: DNS 1 נניח קלאודפלייר 1.1.1.1 וDNS2 גוגל 8.8.8.8, ככה אם אחד השירותים הקורס השני פעיל.
העיקר לא להשאר עם מה שהספקית נותנת.

זאת פחות אותו יותר "התורה" על רגל אחת כי דפקו לנו קילומטר של מטלות, 
אם צריך עוד משהו תשאל אני אשתדל להכנס ולהנות.

לפני17 שעות , עמית ר said:

תודה!

אגב, מתאם רשת גם יכול להגביל?

בכיף,
בוודאי, 
אם זה כרטיס רשת חיצוני למשל לדוגמה דבר כזה:
00aa13901d68fa0b9054047f1d296169.jpg
אז באתר של היצרן\עמוד מכירה יהיה רשום לך באיזה מהירות תומך

ואל תשכח שאם זה מפצל USB שיש לו למשל כניסה של כבל רשת לחיבור קווי אז גם צריך לזכור שהUSB שלו משפיע על המהירות,
ז"א שUSB2 יתן מהירות נמוכה יחסית בהתאם לUSB2. 

אגב בדיוק עכשיו שידרגתי ל600\60 ב90 ש"ח לחודש (יש גם 1000\100 אבל אין לי מכשירים שתומכים בזה, הטלפונים והמחשבים ישנים אז חבל, אפילו שזה הבדל של 10 ש"ח בחודש)
הייתי עד עכשיו ב500/50 ב80 ש"ח ונגמר המבצע אם לא הייתי עובר למסלול הזה הייתי משלם 15 ש"ח יותר ולא 10 יותר ועדיין הייתי 500 ולא 600... חשוב לשים תזכורת שנה אחרי לעדכן מסלול.
כרגע נתנו לי את זה ללא הגבלה ז"א שאין תאריך סיום שזה טוב מצד אחד ומצד שני הם לא מחוייבים לכלום ז"א שעוד חודש יכולים להחליט שמעלים ואז כל הזין.