Jump to content

רשמים מהתיקו מול חיפה בסמי עופר | תוצאה לא רעה במשחק קשוח, שומרים על הפסגה.

Sawyer

Recommended Posts

1 דקה לפני, itanar said:

המטרה צריכה להיות לנצח את 8 המשחקים עד סוף העונה. בהחלט אפשרי אם הפצועים שיחזרו בהדרגה בשבועיים הקרובים.

אם לא היינו מגיעים אחרי רצף כזה מטורף ללא הפסדים הייתי בהחלט אומר שזה אפשרי אבל אני בהחלט חושש שההפסד,מבחינה סטטיסטית,חייב להגיע מתישהו. הלוואי שאני טועה

1 hour ago, דרור שווץ said:

סיבוב הבא בלומפילד עם 10000 כשגלזר פשיץ וכהן ואולי (אמן) גולסה כשירים 

אונסים אותם כמו זומבים 

בדיוק חשבתי על זה ששוב כל הנתונים המקדימים (ההרכב החסר מאוד שלנו, קהל, רנשרייבר) היו לטובתם ושרדנו את זה וחשבתי על פעם אחת להגיע מולם בהרכב או לפחות קישור מלא, אבל איך שהעונה הזו מתנהלת נגיע מולם עם ניקוליץ בקישור ואדלר שופט. 

1 hour ago, דרור שווץ said:

אונסים אותם כמו זומבים 

לא 15? חשבתי שהדיבור הוא על חצי אצטדיון

לפני1 שעה , itanar said:

המטרה צריכה להיות לנצח את 8 המשחקים עד סוף העונה. בהחלט אפשרי אם הפצועים שיחזרו בהדרגה בשבועיים הקרובים.

זה כנראה לא יקרה וגם לא נדרש.  להערכתי 5 ניצחונות כשאחד מהם על חיפה יספיקו. 

ניר צדוק

במקום לדגמן תסכול, כדאי שמכבי חיפה תגיד תודה שמכבי תל אביב עצרה בתיקו

הגישה ההתקפית של ברק בכר נועדה לפרק את המונופול שנקרא מכבי תל אביב, אבל בפועל דבר לא השתנה - הירוקים יצרו לכל היותר אשליה של עדיפות. בצד השני, התברר שגם מכבי תל אביב ב' טובה יותר מהמיטב של חיפה

מההרכב שבחר ברק בכר היה ברור דבר אחד - נמאס לו כבר לשמוע שמכבי חיפה לא מסוגלת לנצח את מכבי תל אביב. אחרי שניסה שלושה בלמים במפגש הראשון ואחרי שניסה להקשיח את מרכז המגרש במפגש השני, הפעם הוא הפסיק להתנחמד וחדל להתחכם. הפעם הוא הלך עד הסוף.

בכר החליט להתייחס למכבי תל אביב כאילו לא מדובר בדמון שבנה מאחז לא חוקי בתוך הראש של מכבי חיפה, אלא בקבוצה ככל הקבוצות, הפועל באר שבע בצהוב - הוא יזרוק עליה את כל מה שעושה את מכבי חיפה למכבי חיפה. הנה, מכבי תל אביב, קבלי את עומר אצילי, ודולב חזיזה, וצ'ארון שרי, וניקיטה רוקאביצה, ונראה אותך. זה היה הדף האחרון בספר של בכר, השיטה שלאחריה אין עוד שיטות. אם לא יהיה די בטון ההתקפי הזה כדי לפרק את המונופול של מכבי תל אביב, את ההרכב במשחק הבא יקבע מגרש שדים.

אולי היתה זו הירידה למקום השני לפני שלושה ימים שסייעה לטפח הלך רוח של "להיות או לחדול" וקירבה את בכר לגישה הזאת; אולי פשוט ניתוח קר של היריבה - ללא דן גלזר ואייל גולסה, שניים מהשלושה שעושים את מכבי תל אביב למה שהיא במרכז המגרש, בכר קיווה שייחסך ממנו הקרב הקבוע והאבוד בעיגול האמצע, ושהטון יוכתב על ידי הקבוצה שלו באזורים אחרים, מחמיאים יותר. חיכתה לו הפתעה, או אולי בדיוק ההפך - עוד מאותו דבר.

הגישה ההתקפית של מכבי חיפה לא שינתה דבר, רק הציגה פן נוסף, חדש, של חוסר מסוגלות, עוד גוון של נחיתות. גם כשניסתה להיות הכי "מכבי חיפה" שהיא יכולה, מול קבוצה שחסרה את שני שחקני ההתקפה הטובים ביותר שלה ואת שניים מהשלישייה שמגדירה אותה, זה שוב לא עבד. יותר נכון - עבד בהתחלה רק כדי להדגיש בהמשך עד כמה שזה לא עובד.

שוב, כמו בשני המפגשים הקודמים, מכבי חיפה עלתה ליתרון. שוב, כמו בשני המפגשים הקודמים, זו היתה אשליה של עדיפות שהצליחה לתחזק רק עד לזמן מסוים. שוב, כשמכבי חיפה נגמרה - מחשבתית, פיזית, מערכית - מכבי תל אביב רק התחילה. המפגשים הקודמים בין הקבוצות כבר הוכיחו שלא חשוב מה מכבי חיפה עושה בהתחלה, כמו מה שהיא לא עושה בסוף. בפעם השלישית העונה, מכבי חיפה כבתה איפשהו בין הדקה ה-46 ל-50, והמאמן שלה לא ידע איך להפעיל אותה מחדש, רק לעבור בתגובה מוכנית לשלושה בלמים ובהמשך, אחרי הרחקת ניק בלקמן, להתפרע עם חילופים התקפיים עד אובדן דעת. בין שתי נקודות הקיצון הללו - שמרנות והתפרעות - חסר תחכום.

למול הטוב ביותר שהיה למכבי חיפה להציע, עמדו שרן ייני, אבי ריקן, טל בן חיים, בלקמן, אדוארדו גררו - מכבי תל אביב ב' בשבילכם, מחוזקת בדור פרץ במחצית העשירית שלו ב-12 הימים האחרונים. גם כך היא הרשימה יותר מהפנים הכי יפות של מכבי חיפה. אם לא ההרחקה של בלקמן, שסידרה למכבי חיפה רבע שעה של חסינות ביתרון מספרי, היא היתה מודה על מזלה הטוב שהמשחק הזה הסתיים ב-1:1.

עכשיו היא יכולה לדגמן תסכול ולהצטער על איזו החמצה של גודסווי דוניו אחרי שהמשחק התעוות לחלוטין. בפועל, היא צריכה להיות מרוצה. עכשיו, לקראת המשחק הבא, האחרון, מול מכבי תל אביב, היא צריכה לחשוב איך היא עולה ליתרון במחצית הראשונה, ואז עוזבת את האיצטדיון ושיחפשו אותה.   

אולי תחשבו שאני מגזים, לדעתי מדובר באחד המשחקים הגדולים של מכבי בשנים האחרונות. 

להיכנס לפיגור בתחילת המשחק ולא להיכנס לפאניקה.

להמשיך באותה שיטה, בביטחון, בקצב גבוה, שחקן בית יוצא נכנס ילד בן 20.. בום!! נותן גול. 

יוצא קפטן שחקן בית, נכנס שחקן בית אחר, כולם משחקים בביטחון, משחקים בשביל לנצח, לא משנה מי על הדשא. זאת מכבי שתמיד חלמנו עלייה .

10 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

אולי תחשבו שאני מגזים, לדעתי מדובר באחד המשחקים הגדולים של מכבי בשנים האחרונות. 

להיכנס לפיגור בתחילת המשחק ולא להיכנס לפאניקה.

להמשיך באותה שיטה, בביטחון, בקצב גבוה, שחקן בית יוצא נכנס ילד בן 20.. בום!! נותן גול. 

יוצא קפטן שחקן בית, נכנס שחקן בית אחר, כולם משחקים בביטחון, משחקים בשביל לנצח, לא משנה מי על הדשא. זאת מכבי שתמיד חלמנו עלייה .

מעט מוגזם,

אבל אני חושב שזה משחק גדול של מכבי ויצאתי מאוד מרוצה מאתמול.

לפני11 שעות , Krishi said:

האמת אני מאוכזב מאוד שלא נתנו להם בראש.

בסה"כ למאבק האליפות התיקו הזה טוב לנו יותר משהוא טוב לחיפה. ואנחנו עדיין מקום ראשון.

מדוייק

בכללי לראות את רמת ההבנה, האימון והתיאום במשחק של מכבי אל מול הקבוצה השנייה הכי טובה בליגה מראה כמה הבדלי הרמות ענקיים. התיאום ביציאה ללחוץ, ההתנפלות של 3 שחקנים, הטיימינג, העיקרון שלא משנה באיזו דקה והצורה שהם עושים את זה יחד עם המחוייבות זה משהו באמת ברמה אחת או שתיים מעל הליגה. יצא לי לראות משחקים של חיפה ולקרוא לריצת תרנגול בלי ראש של השחקנים שלהם ״לחץ״ זה מגוחך. איזה הבדל.

6 דקות לפני, Emmanuel said:

בכללי לראות את רמת ההבנה, האימון והתיאום במשחק של מכבי אל מול הקבוצה השנייה הכי טובה בליגה מראה כמה הבדלי הרמות ענקיים. התיאום ביציאה ללחוץ, ההתנפלות של 3 שחקנים, הטיימינג, העיקרון שלא משנה באיזו דקה והצורה שהם עושים את זה יחד עם המחוייבות זה משהו באמת ברמה אחת או שתיים מעל הליגה. יצא לי לראות משחקים של חיפה ולקרוא לריצת תרנגול בלי ראש של השחקנים שלהם ״לחץ״ זה מגוחך. איזה הבדל.

חיפה קבוצה טובה עם חומר שחקנים מעולה.

לא צריך להפריז לכאן או לכאן. יש לנו יריבה רצינית לתואר ולא צריך לגמד אותם. 

הם יוצרים באופן קבוע לחץ קבוצתי גבוה מאוד בחצי היריבה, יוצרים מצבים בכמות גבוהה מול שאר הליגה ומחזיקים בכמות שחקנים יוצרים שאני טיפה מקנא בה.

למרות כל זה, הוכחנו במפגשים הישירים ובכללי עם סגל פצוע חסר ועייף שאנחנו כאן כדי לקחת עוד אליפות על הראש שלהם.

לפני2 שעות , איתי-מכביסט said:

אם לא היינו מגיעים אחרי רצף כזה מטורף ללא הפסדים הייתי בהחלט אומר שזה אפשרי אבל אני בהחלט חושש שההפסד,מבחינה סטטיסטית,חייב להגיע מתישהו. הלוואי שאני טועה

הפסד לא בהכרח חייב להגיע, תשאל את איביץ'. 

עשינו גם 2 תיקו לאחרונה, זה מאזן קצת את הרצף.

לפני3 שעות , דרור שווץ said:

אונסים אותם כמו זומבים 

לא מבין מאיפה אתם מביאים את זה שנגיע לשם בסגל מלא. 

לפני חודשיים אחרי הניצחון נגד חיפה כששיחקנו הם סגל נורא חסר היינו בטוחים שנגיע לפלייאוף עם הסגל האמיתי ובסוף הגענו לפלייאוף בסגל יותר חסר... 

אני אופתע מאוד אם נגיע למשחק הבא נגדם בסגל מלא.

1 hour ago, דקסטר said:

היו

חבל ששותקים על זה.

25 דקות לפני, קמחי said:

חיפה קבוצה טובה עם חומר שחקנים מעולה.

לא צריך להפריז לכאן או לכאן. יש לנו יריבה רצינית לתואר ולא צריך לגמד אותם. 

הם יוצרים באופן קבוע לחץ קבוצתי גבוה מאוד בחצי היריבה, יוצרים מצבים בכמות גבוהה מול שאר הליגה ומחזיקים בכמות שחקנים יוצרים שאני טיפה מקנא בה.

למרות כל זה, הוכחנו במפגשים הישירים ובכללי עם סגל פצוע חסר ועייף שאנחנו כאן כדי לקחת עוד אליפות על הראש שלהם.

חלילה לא מזלזל ולהיפך- רשמתי הקבוצה השנייה בטיבה בליגה כרגע, עובדתית. יוצא לי לראות המון משחקים שלהם, שמות גדולים בהתקפה והרבה ניצוצות אישיים יש, אבל אני באמת לא מתרשם מהרצף השוטף של משחק ההתקפה שלהם. יכול להיות שאני טועה סטטיסטית אבל זה מרגיש שזו יותר מידי התבססות על פעולות אישיות של שחקנים טובים שיש להם. הלחץ הגבוה שלהם הוא מספיק טוב לקבוצות ברמת ליגת העל כי אין פה לימוד של משחק תחת לחץ ולכן מספיק שחקן שרץ אלייך באמוק ותראה איבוד כדור, אבל יש דברים מעבר ורואים את ההבדל כשזה בא ראש בראש מול מכבי. יש דרך וצורה לעשות לחץ, זה לא סתם לרוץ לשחק יריב זו תורה שלמה ופשוט רואים את ההבדלים.

18 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אתה סתם אנטי, ניקוליץ' עם בישול

https://drive.google.com/file/d/1ZFtu8FXNbCrATua9HKIH-gXbBKDe6CsZ/view

דו"ח מסכם למשחק.

מעניין לראות את ההפרש בניצחונות במאבקי כדור(דור פרץ עם 39%, בלקמן עם 30% לעומת לביא ופלאניץ עם 75% ו-76% בהתאמה). בכללי, חיפה ניצחו באופן די מובהק במאבקי הכדור בקרקע ובכדורי הגובה. נתון יחסית מפתיע ומראה את החיסרון המשמעותי של גולסה וגלזר.

מעבר לזה, שחקני הקו השני היו המסוכנים ביותר מבחינת XG-ריקן ושרי. 

המערך לפי מיקום ממוצע מראה שמכבי שיחקה התקפי יותר מהקבוצה האטרקטיבית בליגה, מגמה שהשתנתה כמובן לאחר האדום והכניסה של גלזר וקנדיל.

בכללי, נתוני המשחק הציגו את האנטיתזה לאיך שכל קבוצה נתפסת בתקשורת-אנחנו יצרנו יותר, איימנו יותר, עמדנו במערך התקפי יותר מאשר חיפה, שלעומת זאת התבלטה במאבקי הכדור, במשחק הלחץ ובתיקולים.

לפני5 שעות , פנחס שוף said:

אשכרה דוחות על אי עטיית מסיכה?

מעניין אם גם ביציעים של חיפה הם קיבלו דוחות...

רק מחפשים אותנו כשאנחנו מגיעים לשם, עוד לא הדלקת סיגריה וכבר קיבלת דו"ח 

30 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לפני חודשיים אחרי הניצחון נגד חיפה כששיחקנו הם סגל נורא חסר היינו בטוחים שנגיע לפלייאוף עם הסגל האמיתי ובסוף הגענו לפלייאוף בסגל יותר חסר... 

אני אופתע מאוד אם נגיע למשחק הבא נגדם בסגל מלא.

חבל ששותקים על זה.

ממש. סביר להניח שמספר הפצועים יגדל.

לדעתי לא נעלה לשחק מולם עם יותר מאחד מבין גלזר, יוני, פרץ וגולסה.

11 דקות לפני, קמחי said:

https://drive.google.com/file/d/1ZFtu8FXNbCrATua9HKIH-gXbBKDe6CsZ/view

דו"ח מסכם למשחק.

מעניין לראות את ההפרש בניצחונות במאבקי כדור(דור פרץ עם 39%, בלקמן עם 30% לעומת לביא ופלאניץ עם 75% ו-76% בהתאמה). בכללי, חיפה ניצחו באופן די מובהק במאבקי הכדור בקרקע ובכדורי הגובה. נתון יחסית מפתיע ומראה את החיסרון המשמעותי של גולסה וגלזר.

מעבר לזה, שחקני הקו השני היו המסוכנים ביותר מבחינת XG-ריקן ושרי. 

המערך לפי מיקום ממוצע מראה שמכבי שיחקה התקפי יותר מהקבוצה האטרקטיבית בליגה, מגמה שהשתנתה כמובן לאחר האדום והכניסה של גלזר וקנדיל.

בכללי, נתוני המשחק הציגו את האנטיתזה לאיך שכל קבוצה נתפסת בתקשורת-אנחנו יצרנו יותר, איימנו יותר, עמדנו במערך התקפי יותר מאשר חיפה, שלעומת זאת התבלטה במאבקי הכדור, במשחק הלחץ ובתיקולים.

זה נראה כאילו שיחקנו 4-2-4, עם מגנים על החצי וזה עוד בהתחשב ברבע שעה שעשינו הגנה אחרי האדום. 

איזון לא פחות ממדהים בין הגנה להתקפה בשיטה של פטריק.