Jump to content

בדרך להקמת סופרליג מזרח תיכונית?

Recommended Posts

בעקבות היוזמות באירופה להקמת ליגות חזקות יותר שיוכלו להתמודד כלכלית עם הליגות הגדולות ובברכת פיפ"א יש מחשבה להקמת הליגה הולנדית-בלגית ועכשיו גם מדובר בהקמת "סופר ליגה ים תיכונית" שתכלול את יוון- ישראל-קפריסין. 

חברות טלוויזיה ואנשים בכירים בכדורגל במדינות אלה חושבים על פיתרון איך לחזק את הקבוצות הבכירות בליגות אלה שלא יישארו מאחור כלכלית ומקצועית והפיתרון שנראה להם הוא ליגה כוללת של נציגות משלוש הליגות האלה (טורקיה יכלה להיות גם חלק בליגה זו אם לא הבעיות הפוליטיות בין המדינות). י.ז. 

ביוון פורסם באתר "טריפילרה" על אפשרות של הקמת ליגה כזאת. בפיפ"א מודעים לכך שזה הפיתרון של העתיד לליגות קטנות כדי שלא ימחקו לחלוטין. נכון לעכשיו רעיון להקמת ליגה בלקנית דומה נפל בגלל בעיות של חוזי טלוויזיה אבל במדינות שצוינו חושבים ברצינות על אפשרות כזאת. לפי האתר והעיתונאי היווני הוותיק, ניקוס יואניס, חברה לשידורי כדורגל רצינית כבר חישבה את העלויות שיהיו לה להקמת ליגה כזאת וכמה הקבוצות יוכלו לקבל ממנה. 

הכוונה להקים ליגה בה יהיו לקבוצות בכל ליגה מקום קבוע בה כמו מכבי תל אביב בכדורסל בליגה האירופית. קבוצות כמו פאו ביוון ומכבי תל אביב צפויות לקבל מזכויות השידור פי שניים ממה שהן מקבלות כעת וכך להתחזק בשחקנים טובים יותר ולהצליח באירופה. הכוונה היא שבליגה הסופר ים תיכונית יהיו 5 נציגות מיוון, 4 מישראל ו-3 מקפריסין וביחד 12 קבוצות. בנוסף 2 קבוצות יוזמנו לפי קריטריונים של מספר אוהדים, עוצמה כלכלית ופוטנציאל הצלחה. 

ביוון מדובר ב-פאנאתינייקוס, אולימפיאקוס, AEK, פאוק ואריס סלוניקי. בישראל מדובר במכבי תל אביב, מכבי חיפה, הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים. מקפריסין יגיעו אפואל, אומוניה ואנורטוזיס. 

הכסף מזכויות השידור יגיע בגלל איחוד שלוש הליגות, העניין הרב שזה יצור במדינות שלהם ובהסכמה מלאה של פיפ"א. המנצחות יוכלו לעלות לגביעי אירופה השדונים ובמקביל עדיין ישחקו בליגות שלהן כך שלא יהיה הרס של הליגה המקומית. 

יהיה מדובר כאמור ב-12 קבוצות, 22 משחקים. הדבר אפשרי כי בכל ליגה מקומית יש למעשה 26 מחזורים וניתן יהיה לשלב את המשחקים האלה בלוח משותף לכל ליגה. לקבוצות הגדולות מכל ליגה זו תהיה הזדמנות לקבל יותר כסף ולשחק ברמה גבוהה יותר לאורך זמן, מה שישדרג אותן לקראת התמודדות בגביעי אירופה.

יש לציין שלפחות במקרה של ישראל הפועל באר שבע תיחשב לנציגה השלישית לפני בית"ר ירושלים והפועל תל אביב מכיוון שהיא חזקה יותר מקצועית ובעלת הישגים רבים יותר בשנים האחרונות. בטוח שתהיה התנגדות לשילוב קבוצות בצורה עיוורת בליגה שתוקם אבל הרעיון עשוי לקסום לגדולות של ישראל שיבטיחו עתידן הכלכלי, בעיקר הפועל תל אביב שמצויה במשבר כלכלי מתמשך.

לא יודע מה האמינות של הדיווח אבל זה נשמעת רעיון  מעניין מאוד

הכל תלוי איך יהיו חוקי בניית הסגלים(ביוון וקפריסין די משוחרר,מצד שני אצלנו החוקים מאוד קשיחים,מה עושים במקרה כזה?)

גרוע מאוד, בטח אם נשארים עם 6 זרים. כבר עכשיו קשה למכבי לשחק גם בליגה וגם באירופית\אלופות. איפה ידחפו עוד 22 משחקים? בכתבה כתוב שיש "26 משחקים בליגה", מה עם הפלייאוף?

איך זה בדיוק רעיון טוב? 

נשמע כמו סתם עומס מיותר במפעל מומצא. 

מי ישמע גם כמה כסף יעשו מזכויות השידור של משחקים כמו אנורתוזיס-פאוק, כבר היום אין קונים לליגת העל, אז לליגת הביצים הזאת? 

לפני5 שעות , ravid said:

זה צריך להיות במקום ליגת העל, לא בנוסף

או במקביל להקטנת ליגת העל והפחתת המשחקים

למעוניינים-כתבות בנושא מהאתר שחשף את הנושא כולל הכתבה המקורית (ביוונית) שחשפה את הנושא:

https://www.trifilara.gr/h-epanastasi-tis-super-mediterranean-league-ke-o-rolos-tou-panathinaikou/ 

https://www.trifilara.gr/apoklistiko-plano-gia-super-mediterranean-league-me-ti-symmetochi-tou-panathinaikou/

זה לא יכול לקרות.

36 מחזורים בליגה + 22 מחזורים שם + כל המטרה של זה שהזוכה כן תשחק באירופה בעונה שאחרי אז זה עוד מספר לא מבוטל של משחקים.

תוסיפו טוטו, אלוף האלופים, גביע ונבחרות ויש פה 70-80 משחקים בעונה. איזה שחקן ישראלי יכול לעמוד בזה? אולי דור פרץ וגם הוא כנראה לא יהיה פה שנה הבאה.

זה יקרה רק אם יקצרו את הליגה המקומית למקסימום 22 מחזורים (12 קבוצות, 2 סיבובים) ואז זה יכול להיות ממש מעניין.

הלוואי ויקרה

זה יקפיץ לנו את הרמה בטירוף ונצליח להשאיר שחקנים איכותיים לטיפה יותר זמן

ועדיין לא מבין למה זה שווה לקבוצות היווניות (אולימפיאקוס, פאוק אאק אתונה), חוץ מאיתנו ואפועל ניקוסיה אף אחת לא מדגדגת אותן וגם אנחנו לא מתקרבים לרמה שלהן למרות הנצחונות עליהן- בשבילן זה כמו שנעשה ליגה עם סודובה 

לפני2 שעות , tkui said:

הלוואי ויקרה

זה יקפיץ לנו את הרמה בטירוף ונצליח להשאיר שחקנים איכותיים לטיפה יותר זמן

ועדיין לא מבין למה זה שווה לקבוצות היווניות (אולימפיאקוס, פאוק אאק אתונה), חוץ מאיתנו ואפועל ניקוסיה אף אחת לא מדגדגת אותן וגם אנחנו לא מתקרבים לרמה שלהן למרות הנצחונות עליהן- בשבילן זה כמו שנעשה ליגה עם סודובה 

כסף כסף כסף

לא יודע עד כמה זה טוב. בכדורגל יש יחסית עוד סדר וארגון חזק. כל הקבוצות משחקות תחת אופא וזה עובד טוב. בכדורסל יש המון בלאגן וחוסר סדר עם ארגונים שונים ליגות שונות ומעבר לזה, אי אפשר לדעת באמת מי הקבוצה הטובה ביותר.

מאוד אתאכזב אם בעוד 5 שנים הכדורגל האירופי יראה כמו הכדורסל האירופי המבולגן כיום.

בשמיעה ראשונה זה נשמע נהדר, עוד כסף, פחות רעננה וק"ש יותר אולימפיקוס וא.א.ק.

אבל כשאני חושב על זה יותר לעומק אני מבין שזה פשוט רע, אני אוהד כדורגל ישראלי בגלל מה שהוא, אני רוצה להרגיש חלק מזה, אני רוצה להיות בכל משחק, רוצה שזה ירגיש מקומי, רוצה לשחק נגד קבוצות מקומיות עם קהל מקומי.

אם מה שהייתי מחפש זה איכות הייתי נשאר בסלון, מדליק ערוץ 51 ורואה את סיטי נגד צ'לסי, אני כמובן לא נגד צעדים משמעותיים לשיפור הרמה המקומית, אבל זה מבחינתי פוגע בבסיס של מה שאני אוהב במוצר הזה.

לפני16 שעות , kutomer said:

בשמיעה ראשונה זה נשמע נהדר, עוד כסף, פחות רעננה וק"ש יותר אולימפיקוס וא.א.ק.

אבל כשאני חושב על זה יותר לעומק אני מבין שזה פשוט רע, אני אוהד כדורגל ישראלי בגלל מה שהוא, אני רוצה להרגיש חלק מזה, אני רוצה להיות בכל משחק, רוצה שזה ירגיש מקומי, רוצה לשחק נגד קבוצות מקומיות עם קהל מקומי.

אם מה שהייתי מחפש זה איכות הייתי נשאר בסלון, מדליק ערוץ 51 ורואה את סיטי נגד צ'לסי, אני כמובן לא נגד צעדים משמעותיים לשיפור הרמה המקומית, אבל זה מבחינתי פוגע בבסיס של מה שאני אוהב במוצר הזה.

לפני15 שעות , החתול הצהוב said:

ממש לא רוצה את זה, וזה ממש לא מעניין אותי.

מעדיף את הליגה המקומית שלנו על פני זה. 

זה לא על חשבון הליגה המקומית.

לפני17 שעות , החתול הצהוב said:

ממש לא רוצה את זה, וזה ממש לא מעניין אותי.

מעדיף את הליגה המקומית שלנו על פני זה. 

לגמרי. טוב לי עם המפעל השלישי אם שם נשחק בעונות נתונות. 

לפני2 שעות , מכביסט לעד said:

זה לא על חשבון הליגה המקומית.

אני פשוט לא מבין איך מכבי יכולה לעמוד בתוספת של עוד משחקים.