Jump to content

רשמים מהניצחון על בית"ר בבלומפילד | 4-1 ענק, חוזרים למקומנו הטבעי בראש הטבלה

Sawyer

Recommended Posts

לפני4 שעות , הילד בן 30 said:

פיקנטריה- היה קלאוז אפ מרגש על הקעקועים של סאבוריט לפני הפנדל

כן, שמתי לב. יש לו שם גם שם איזה טקסט בערבית, מעניין מה רשום.

הקדיש את הגול ללוקאס :wubyellow3:

לפני4 שעות , הילד בן 30 said:

פיקנטריה- היה קלאוז אפ מרגש על הקעקועים של סאבוריט לפני הפנדל

ישר ראיתי ולא הבנתי מי יבעט. כשראיתי שזה הוא היה לי חיוך של מטומטם.

אנחנו אומרים את זה כבר כמה שנים אבל אנחנו חווים פה עונה אחר עונה בדברים שקורים פעם בכמה עשורים (פעם אחרונה שסגרו פער כזה זה ב02/03).

שחקנים שאם הסגל מלא כנראה לא נכנסים אפילו ל18, מסיימים משחקים כמצטיינים, מכבי זאת מכונה משומנת, בחלומות הכי פרועים שלי לא דמיינתי שנגיע למצב כזה שאשכרה לא משנה מי עולה ב11, הוא יכול להיות מצטיין המשחק ולהיות דרגה מעל כל השחקנים האחרים על הדשא. 

אני יכול לשבת שעות ולנתח למה ואיך מכבי מצליחים ככה, אני מאמין שבשורה התחתונה זה חומר אנושי נדיר (שחקנים כמו ייני, ריקן, שכטר), מאמן שנפל בול לסיטואציה (קשוח, מכיר תמערכת, יודע להחזיק ולנהל סגל רחב מלא ב"כוכבים"), ומעל הכל מערכת מסביב שנותנת את הסביבה הכי טובה להצלחה.

לא האמנתי שנחזור למרוץ אחרי התיקו מול בית"ר בסיבוב הקודם, אבל במכבי הזאת אסור להפסיק להאמין. 

אה ו.. בבקשה תגידו לי שזאת לא פעם ראשונה שייני לוקח מצטיין המשחק בגיל 34. 

לפני2 שעות , nirnir20 said:

אנחנו אומרים את זה כבר כמה שנים אבל אנחנו חווים פה עונה אחר עונה בדברים שקורים פעם בכמה עשורים (פעם אחרונה שסגרו פער כזה זה ב02/03).

שחקנים שאם הסגל מלא כנראה לא נכנסים אפילו ל18, מסיימים משחקים כמצטיינים, מכבי זאת מכונה משומנת, בחלומות הכי פרועים שלי לא דמיינתי שנגיע למצב כזה שאשכרה לא משנה מי עולה ב11, הוא יכול להיות מצטיין המשחק ולהיות דרגה מעל כל השחקנים האחרים על הדשא. 

אני יכול לשבת שעות ולנתח למה ואיך מכבי מצליחים ככה, אני מאמין שבשורה התחתונה זה חומר אנושי נדיר (שחקנים כמו ייני, ריקן, שכטר), מאמן שנפל בול לסיטואציה (קשוח, מכיר תמערכת, יודע להחזיק ולנהל סגל רחב מלא ב"כוכבים"), ומעל הכל מערכת מסביב שנותנת את הסביבה הכי טובה להצלחה.

לא האמנתי שנחזור למרוץ אחרי התיקו מול בית"ר בסיבוב הקודם, אבל במכבי הזאת אסור להפסיק להאמין. 

אה ו.. בבקשה תגידו לי שזאת לא פעם ראשונה שייני לוקח מצטיין המשחק בגיל 34. 

לא נשמע לי סביר, הייתה איזה עונה שרק הוא שיחק במכבי וכל השאר שלו, עשור אחורה כזה

ניר צדוק

צטט

1. לפני סיבוב אחד וחיים שלמים, סיימה מכבי תל אביב ב-0:0 עם בית"ר ירושלים. זה באמת קרה, יש הוכחות באינטרנט. זו היתה אולי הנקודה הנמוכה ביותר של קבוצה שלא היתה שום סיבה בעולם, אף לא אחת, שתצבור רק 17 נקודות מ-33. או שאולי בעצם היתה סיבה - יורגוס דוניס שמה - ולגביה היה צריך לעשות מעשה. מכבי יכולה היתה לספר לעצמה מעשיות ("אבל ניצחנו את סיבאספור וקראבך!"), והיא יכולה היתה להגיע למסקנה המתבקשת שגוף זר הסתנן למערכת מנצחת. אז היא החליפה את דוניס בפטריק ואן ליוון, ויישרה את העקומה. הקפה אחת סביב מערכת השמש של ליגת העל מאוחר יותר, ובית"ר לא היתה יכולה לזהות את הקבוצה שפגשה אמש (שני). אפילו צבעי החולצות השתנו - מלבן לצהוב-כחול. בית"ר נשארה במקום, אולי אפילו הלכה לאחור (עד כמה שהדבר אפשרי מנקודת המוצא שלה), ומכבי עפה קדימה.

תפקידה של בית"ר היה סמלי בלבד, לסגור את המעגל של מכבי - מולה נחבטה בקרקעית, ומולה עלתה לפסגה לראשונה העונה. 24 מחזורים נדרשו למכבי לשוב למקום אותו כמעט ולא עזבה במשך שנתיים - נתון שמלמד מצד אחד על גובה ההר שעליו היתה צריכה לטפס, ומצד שני על יכולות הטיפוס שלה. 13 משחקים בהם ניצחה 12 פעמים וסיימה בתיקו פעם אחת. אם היתה מנצחת רק ב-11, זה לא היה מספיק.

את רובם השיגה ללא יונתן כהן, את חלקם ללא אלכסנדר פשיץ'. במקומם השתמשה בכל מה שבא ליד; ניק בלקמן, איתי שכטר, מתן חוזז, דור פרץ שבמידת הצורך גילם את ויקי פרץ. דוניס הוציא ממכבי פחות ממה שהיא שווה, ואן ליוון מוציא ממנה יותר ממה שהיא שווה, ואתמול הוא הוציא ממנה עוד יותר מהיותר. אם הפיתרון לחידת חולשתה בסיבוב הראשון נמצא אצלה כל הזמן, בהיותה בעלת הסגל הטוב בליגה, אז מכבי חפרה הכי עמוק שאפשר לתוכה כדי למצוא את המפתח - אין שחקן שלא תרם את חלקו למהפך הזה.

העובדה שזה קרה מול בית"ר, קבוצה בתרדמת שנראית כמו אסון יחסי ציבור יותר מאשר רעיון ספורטיבי, לא גורעת מההישג. את כל מה שלא היתה יכולה במפגש הקודם, היא היתה יכולה הפעם. מה שהיו ארבעה איומים לא מאיימים למסגרת בסיבוב שעבר הפכו לארבעה שערים. הלחץ הגדול מאז התחלף בנינוחות שאפשרה חילופי אווירה כבר בדקה ה-55 ביתרון 0:3. מה שמאז הניצחון על מכבי חיפה התקיים בגדר תחושה - שמכבי או-טו-טו תחלוף על פניה - התמצק אתמול לעובדה כשמכבי עלתה למקום הראשון. אולי יש משמעות לכך שההעפלה לפסגה מלווה בזיקוקים של ניצחון 1:4 ולא 0:1 קשה לצפייה. ואולי זה לא משנה, והעיקר הוא בהרגשה שהסדר שב על כנו.

3. מכבי חיפה אולי היתה מעדיפה שכדורגל ישחקו 11 על 11, אבל אם שואלים את מכבי תל אביב, כדורגל משחקים 15 על 15, אפילו 18 על 18. היתרון הגדול ביותר שלה על מכבי חיפה הוא לא במה שהעין רואה כמו במה שהיא תראה בהמשך, כשלא תהיה ברירה אלא להחליף את הקשר או הבלם שבשום פנים ואופן לא היה מוחלף מבחירה. בעולם מושלם שבו אף אחד לא נפצע, נדבק בקורונה או מורחק לתקופה ארוכה, מכבי חיפה רוכבת על הגב של ניקיטה רוקאביצה, צ'ארון שרי ודולב חזיזה בלי להביט ימינה ושמאלה, ויכול מאוד להיות שגם חוצה ראשונה את קו הסיום. בעולם שבו אנו חיים, ובמיוחד כשמנגנים כל הזמן על אותם כלים, דברים קורים, ולפעמים בו זמנית.

כך מול מכבי פתח תקוה, משחק שהפסד בו פירושו איבוד המקום הראשון בסבירות גבוהה, נדרשה מכבי חיפה לחזור למשחק עם סתיו נחמני, נהוראי יפרח, מאור לוי ויאניק וילדסחוט. לשלושת הראשונים יש בצוותא קילומטראז' של פחות מחמש שעות בליגת העל, והאחרון פתח בהרכב ארבע פעמים בלבד. חלקם עדיין לא מוכנים, אחד מהם לא הוכן. כל קבוצה היתה מגרדת את שולי הסגל אם היתה חסרה בו זמנית ארבעה שחקני התקפה (שרי, חזיזה, רוקאביצה וגודסווי דוניו), אבל יש הבדל משמעותי בין מה שנמצא בעליית הגג של מכבי תל אביב למה שמסתתר בבוידעם של מכבי חיפה. אם יגרעו מהאלופה את אלכסנדר פשיץ', איתי שכטר, יונתן כהן וטל בן חיים, יהיו לה עדיין מתן חוזז, אילון אלמוג, דן ביטון וניק בלקמן.

יש דברים שאי אפשר להימנע מהם, כמו פציעות, אבל אפשר לכל הפחות להיזהר מפניהם. עד שרוקאביצה נפצע מול אשדוד, מכבי חיפה כללה אותו, את שרי ואת חזיזה בהרכב ב-15 מחזורים רצופים (להוציא היעדרות של החלוץ מול בני יהודה בעקבות פציעה קלה בברך). להבדיל, מול הפועל חיפה ביצעה מכבי תל אביב שבעה שינויים בהרכב לעומת זה שפתח 72 שעות קודם. מכבי תל אביב מאמינה שהיא יכולה אחרת. מכבי חיפה מפחדת שלא. אפשר להבין אותה, כנראה שיש לה סיבה.

לפני6 שעות , Krishi said:

ניר צדוק

עם כל זה שהוא אוהד הפועל, עדיין הכי כיף היום זה לשמוע ולקרוא את ניר צדוק

מדבר לא לעניין, לא מתלהם, ומאוד אובייקטיבי למרות שהוא אוהד הפועל.

1 hour ago, ClinteastwoodFan said:

ניתוח מדוייק.

לפני1 שעה , Adir12 said:

עם כל זה שהוא אוהד הפועל, עדיין הכי כיף היום זה לשמוע ולקרוא את ניר צדוק

מדבר לא לעניין, לא מתלהם, ומאוד אובייקטיבי למרות שהוא אוהד הפועל.

אין ספק שניר צדוק הכי כיף לקריאה/שמיעה בכל מה שנוגע למכבי בתקשורת כולה. 

למרות שבנינו,זה לא כלכף מפתיע. למרות כל השנאה אליהם בהשוואה לאוהדי חיפה/ב"ש וכו' אוהדי הפועל תמיד היו הכי פחות הזויים בין כל מה שהולך מסביבנו