Jump to content

מחשבות על העתיד

המכבייה

Recommended Posts

יש דברים שאפילו לא צריך מנכ"ל או מנהל מקצועי בשבילם, כמו להאריך את החוזים של סאבוריט, גלזר, פרץ ולפחות אחד מהבלמים.

כרגע, החוזים של השחקנים הבאים יסתיימו בסיום העונה:

שוערים - טננבאום, דניאל פרץ

הגנה - סאבוריט, טיבי, הרננדז, ייני, קנדיל

קישור - גלזר, פרץ, דן ביטון (השאלה), ריקן

התקפה - טב"ח המוח, חוזז, בלקמן, פשיץ, שכטר

השחקנים היחידים שחתומים לעונה נוספת או יותר הם פיבן, בלטסקה (עד 2022), דוידזאדה (עד 2022), גולסה (עד 2022), קארצב (עד 2022), יונתן כהן וגררו (עד 2022). 

לפני10 שעות , תמיר8 said:

איזה בכיינים כפויי טובה.

חצי מהעשור האחרון זכינו באליפויות ובעונות לא טובות בעשור האחרון סיימנו מקום שני לצד קמפיינים אירופאים, כל קבוצה בארץ חולמת על מה שאנחנו משיגים.

אז מדי פעם לא נצליח לקחת אליפות, זה כל החלק מהעניין הזה שנקרא ספורט.

מעדיפים את הניסנובים? חוגג? ג׳קי? לוזון? יואב כץ? אברמוב? אפילו את הנשיא המהולל מיץ׳ שם בכיס הקטן מאז שהוא במכבי.

אין ספק שהנהלת מכבי עושה טעויות ויש לא מעט ביקורת כי תמיד אפשר להשתפר ולעשות דברים טוב יותר, אך פרסונלית, כבעלים- מיץ׳ מספר 1 והדברים שנכתבו פה הם הזיה מוחלטת. עלק שחצן

מה שהוא אמר

53 דקות לפני, מנג'ר יונייטד said:

יש דברים שאפילו לא צריך מנכ"ל או מנהל מקצועי בשבילם, כמו להאריך את החוזים של סאבוריט, גלזר, פרץ ולפחות אחד מהבלמים.

כרגע, החוזים של השחקנים הבאים יסתיימו בסיום העונה:

שוערים - טננבאום, דניאל פרץ 

הגנה - סאבוריט, טיבי, הרננדז, ייני, קנדיל

קישור - גלזר, פרץ, דן ביטון (השאלה), ריקן

התקפה - טב"ח המוח, חוזז, בלקמן, פשיץ, שכטר

השחקנים היחידים שחתומים לעונה נוספת או יותר הם פיבן, בלטסקה (עד 2022), דוידזאדה (עד 2022), גולסה (עד 2022), קארצב (עד 2022), יונתן כהן וגררו (עד 2022). 

הרשימה שלך מאוד לא מדוייקת.

הרננדז - יש אופציה

גלזר - לא מסיים חוזה

טבח - יש אופציה (לא בטוח שהייתי רוצה שימשיך)

פשיץ - אופציה

פרץ - להבנתי יש אופציה

על שאר הרשימה - יש כאלה שלא ימשיכו וזה בסדר ויש כאלה שלא ימשיכו וזה מחדל.

וסתם ככה בהערה, לצערי אי אפשר לעקוב אחרי הדברים האלה כי במקרה הטוב מכבי לא מספרת לנו מי חתום עד מתי ובמקרה הרע היא נותנת מידע לא מדוייק. (דור פרץ כדוגמה בה פורסם באתר הרשמי כי חתם עד 2020 עם אופציה לעונה נוספת, אך יש טענות שיש אופציה לעוד עונה).

הייתה לי טבלה עם כל הסגל ואורך החוזים אבל התייאשתי.

לפני22 שעות , turgi said:

הרשימה שלך מאוד לא מדוייקת.

הרננדז - יש אופציה

גלזר - לא מסיים חוזה

טבח - יש אופציה (לא בטוח שהייתי רוצה שימשיך)

פשיץ - אופציה

פרץ - להבנתי יש אופציה

על שאר הרשימה - יש כאלה שלא ימשיכו וזה בסדר ויש כאלה שלא ימשיכו וזה מחדל.

וסתם ככה בהערה, לצערי אי אפשר לעקוב אחרי הדברים האלה כי במקרה הטוב מכבי לא מספרת לנו מי חתום עד מתי ובמקרה הרע היא נותנת מידע לא מדוייק. (דור פרץ כדוגמה בה פורסם באתר הרשמי כי חתם עד 2020 עם אופציה לעונה נוספת, אך יש טענות שיש אופציה לעוד עונה).

הייתה לי טבלה עם כל הסגל ואורך החוזים אבל התייאשתי.

הסתמכתי על טרנספרמרקט אבל שמח לגלות שטעיתי, בעיקר לגבי גלזר ובתקווה שגם פרץ, וסביר להניח שגם פשיץ. 

לפני12 שעות , מנג'ר יונייטד said:

הסתמכתי על טרנספרמרקט אבל שמח לגלות שטעיתי, בעיקר לגבי גלזר ובתקווה שגם פרץ, וסביר להניח שגם פשיץ. 

גם לקנדיל לא מסתיים החוזה הקיץ. 

On 13.1.2021 at 14:17, micsho3 said:

המציאות מראה שהוא טעה ולמורת רוחו השמש לא זורחת לו מהתחת. 

מיטש הרבה דברים, לטובה וגם לרעה. להגיד שהוא שחצן ושהוא חושב שהשמש זורחת לו מהתחת זה לחיות בעולם אחר, ניתוק מסוים ולא להכיר בקצת את הבעלים שאיתך כבר עשור

האחרון שאתה יכול להגיד שהוא שחצן זה מיטש

On 14.1.2021 at 16:52, תמיר8 said:

איזה בכיינים כפויי טובה.

חצי מהעשור האחרון זכינו באליפויות ובעונות לא טובות בעשור האחרון סיימנו מקום שני לצד קמפיינים אירופאים, כל קבוצה בארץ חולמת על מה שאנחנו משיגים.

אז מדי פעם לא נצליח לקחת אליפות, זה כל החלק מהעניין הזה שנקרא ספורט.

מעדיפים את הניסנובים? חוגג? ג׳קי? לוזון? יואב כץ? אברמוב? אפילו את הנשיא המהולל מיץ׳ שם בכיס הקטן מאז שהוא במכבי.

אין ספק שהנהלת מכבי עושה טעויות ויש לא מעט ביקורת כי תמיד אפשר להשתפר ולעשות דברים טוב יותר, אך פרסונלית, כבעלים- מיץ׳ מספר 1 והדברים שנכתבו פה הם הזיה מוחלטת. עלק שחצן

בעיקרון אתה צודק. יש לנו אחלה הישגים בכמעט עשור האחרון. 

אבל תמיד החשש הוא לרדת מהגלגל וקשה לעלות חזרה.

גם חיפה לקחה כל מה שאפשר במשך שני עשורים וחצי, אבל כמה טעויות גררו אותם לעשור שחור בסטנדרטים שלהם.

ברגע שמתפרק קשה להדביק. מאוד.

אפשר לא לקחת אליפות כל שנה אבל צריך להיזהר לא להגזים.

זה שאין פה בעלי תפקידים קבועים ורשמיים כמו מנכל ומנהל ספורטיבי, זה בדיוק מה שמטריד.

לפני2 שעות , הילד בן 30 said:

גם חיפה לקחה כל מה שאפשר במשך שני עשורים וחצי, אבל כמה טעויות גררו אותם לעשור שחור בסטנדרטים שלהם.

זה שאין פה בעלי תפקידים קבועים ורשמיים כמו מנכל ומנהל ספורטיבי, זה בדיוק מה שמטריד.

אבל אנחנו לא מתפרקים ברמת החיפה. אנחנו שם. מתמודדים על תארים, עושים קמפיינים יפים, תחרותיים, רלוונטיים ומייצרים כשרונות בשפע. כל זמן שאנחנו במצב צבירה כזה, התארים יגיעו. לא בכל עונה, אבל יגיעו. 

"הבעיה" שהעשור האחרון היה כל כך מוצלח שהוא דפק לנו את המוח וכל עונה בלי אליפות שווה לכישלון (ואני מניח בגלל שזה חיפה זה עוד יותר דופק לנו את המוח).

לטווח הארוך כל עוד אנחנו שם במאבק על התואר ואנחנו עושים דברים באירופה אז נכון נקודתית זה יבאס אבל לטווח הארוך אנחנו על הגלגל עדיין.

לפני13 שעות , הילד בן 30 said:

קודם כל הפנתי את הדברים שלי לטרולים השונים ולאוהדי הפייסבוק שמעזים לרדת על גולדהאר שביזבז מכיסו מאות מיליוני שקלים כדי שנפסיק להתבוסס במקום השישי ועוד מעזים לקרוא לו שחצן ויהיר.

אין לי בעיה עם ביקורת וגם אני שותף לה, הסגל שנבנה השנה לא מספיק טוב וזה מבאס להיות בפיגור ולא להוביל את הליגה בבטחה. אבל מפה ועד הקטסטרופה שמנסים להציג, המרחק די רחוק.

ויש לנו מנכ"ל קוראים לה שרון תמם ויש לנו גם מנהל ספורטיבי שירד לקווים, כמו שג׳ורדי עשה ב2017

לפני12 שעות , מנג'ר יונייטד said:

אבל אנחנו לא מתפרקים ברמת החיפה. אנחנו שם. מתמודדים על תארים, עושים קמפיינים יפים, תחרותיים, רלוונטיים ומייצרים כשרונות בשפע. כל זמן שאנחנו במצב צבירה כזה, התארים יגיעו. לא בכל עונה, אבל יגיעו. 

שמע, גם חיפה חשבו שזה התחיל במעידה חד פעמית.

היתה להם עונה לא טובה באליפות של ק"ש כמו לכל הליגה.

אח"כ הם היו סגנים בעונה עם "פעם בעשור" ו"אם בנאדו היה מתחיל את העונה"

ב12/13 ו13/14 הם גם עשו בתים באירופית במקביל לאליפויות שלנו.

וכן, גם להם היתה מחלקת נוער מאוד מושקעת שהיתה צריכה להניב כשרונות כל שנה.

20 דקות לפני, הילד בן 30 said:

שמע, גם חיפה חשבו שזה התחיל במעידה חד פעמית.

היתה להם עונה לא טובה באליפות של ק"ש כמו לכל הליגה.

אח"כ הם היו סגנים בעונה עם "פעם בעשור" ו"אם בנאדו היה מתחיל את העונה"

ב12/13 ו13/14 הם גם עשו בתים באירופית במקביל לאליפויות שלנו.

וכן, גם להם היתה מחלקת נוער מאוד מושקעת שהיתה צריכה להניב כשרונות כל שנה.

יש דברים שפשוט קורים ולא תמיד ניתן להתכונן אליהם. אין תעודת ביטוח בעסק הזה. חיפה במהלך העשור האחרון ניסתה וניסתה. מינתה מאמנים(חלקם טובים) ומנהלים מקצועיים, פיטרה, הביאה זרים טובים, נלחמה על ישראלים בכירים ולא הצליחה. למיטש או שחר אין נוסחת קסם מלבד להמשיך לנסות עד שזה יתפוס. 

31 דקות לפני, המכבייה said:

יש דברים שפשוט קורים ולא תמיד ניתן להתכונן אליהם. אין תעודת ביטוח בעסק הזה. חיפה במהלך העשור האחרון ניסתה וניסתה. מינתה מאמנים(חלקם טובים) ומנהלים מקצועיים, פיטרה, הביאה זרים טובים, נלחמה על ישראלים בכירים ולא הצליחה. למיטש או שחר אין נוסחת קסם מלבד להמשיך לנסות עד שזה יתפוס. 

בדיוק, כל מילה. 

יש לאדם הפשוט נטייה להפריז ביכולת שלו לזהות סיבה ותוצאה. מדובר במערכות כאוטיות בהן אין לך מושג מה יגרום למה ובאילו לוחות זמנים.

עם זאת הסטטיסטיקה בסוף מתיישרת, ואם אתה ביחס ליריבים שלך אתה מתמיד עם תקציבים גבוהים, אנשי מקצוע טובים, מתקנים ברמה גבוהה וקהל גדול בסופו של דבר הדברים יתחברו, גם במקרה שלנו וגם של חיפה. 

צאו מהסרט של לדעת מה עשו פה טוב ומה לא. תנו אמונה בזה שיש לכם את המערכת הכי גדולה, עשירה, בריאה וחזקה בארץ. תגלו סבלנות ותנו גב בשנים לא אידיאליות ויהיה בסדר

36 דקות לפני, המכבייה said:

ברור לי. ואין בעיה ממש שגם ניכשל. 

אני חושב ששחר חשב שקרתה לו תקלה חד פעמית, ושהניהול שלו תמיד יצליח להשאיר את הקבוצה בעניינים. אבל כנראה טעה שנתיים שלוש ברציפות ולקח לו עוד יותר מחצי עשור לתקן.

אז זה בסדר לטעות, אבל תמיד צריך טו קיפ אין מיינד שקבוצה טובה צריך לתחזק על הזמן ולתכנן שני צעדים קדימה ותמיד לעשות את המקסימום במסגרת האמצעים הקיימים להישאר בטופ. 

7 דקות לפני, הילד בן 30 said:

אני חושב ששחר חשב שקרתה לו תקלה חד פעמית, ושהניהול שלו תמיד יצליח להשאיר את הקבוצה בעניינים. אבל כנראה טעה שנתיים שלוש ברציפות ולקח לו עוד יותר מחצי עשור לתקן.

אז זה בסדר לטעות, אבל תמיד צריך טו קיפ אין מיינד שקבוצה טובה צריך לתחזק על הזמן ולתכנן שני צעדים קדימה ותמיד לעשות את המקסימום במסגרת האמצעים הקיימים להישאר בטופ. 

כן, זה ברור. גם את הטעויות אתה מבין רק בדיעבד, חשוב לזכור. אף אחד לא חושב שהוא טעה בזמן אמת. תמיד לתחזק ותמיד להיות אמביציוזי גם במעשים. לגמרי. 

לפני6 שעות , סיריל מקנאקי said:

בדיוק, כל מילה. 

יש לאדם הפשוט נטייה להפריז ביכולת שלו לזהות סיבה ותוצאה. מדובר במערכות כאוטיות בהן אין לך מושג מה יגרום למה ובאילו לוחות זמנים.

עם זאת הסטטיסטיקה בסוף מתיישרת, ואם אתה ביחס ליריבים שלך אתה מתמיד עם תקציבים גבוהים, אנשי מקצוע טובים, מתקנים ברמה גבוהה וקהל גדול בסופו של דבר הדברים יתחברו, גם במקרה שלנו וגם של חיפה. 

צאו מהסרט של לדעת מה עשו פה טוב ומה לא. תנו אמונה בזה שיש לכם את המערכת הכי גדולה, עשירה, בריאה וחזקה בארץ. תגלו סבלנות ותנו גב בשנים לא אידיאליות ויהיה בסדר

לא לא חביבי.

חיפה לא נכשלה בגלל מערכת כאוטית. היא נכשלה כי הבעלים שלה חשב שמכבי של גולדהאר זו תופעה חולפת והוא מוותר על אליפות שתיים כדי "להישאר שפוי".

בזמן הזה מכבי בנתה מערכת מקצועית מצוינת ומשומנת, הביאה מאמנים מעולים והכי חשוב הביאה את הישראלים הכי טובים והחזיקה שלד ישראלי חזק בפער. את חלקו חיפה יכלה להביא בקלות לולא היתה זחוחה (לדוגמא- טיבי, ראדי וזהבי שפשוט הגיעו בסכומים נמוכים/העברות חופשיות ולא בשכר גבוה).

אחרי זה כששחר ניסה לתקן, היה מאוד קשה ולמעשה רק עכשיו הוא הצליח וגם זה בעיקר בגלל עניינים של מכבי מול עצמה ולא כי הוא בנה מערכת טובה מחדש.

לעניין הסטטיסטיקה מתיישרת- וול גם עם לוני היה לנו תקציב טופ 3 בליגה, תמיד, וגם לחיפה היה תקציב גבוה לפעמים הכי גבוה בעשור האחרון.

אין לי מושג מה עשו פה טוב ומה לא, אני סומך על המערכת הבריאה שפה, רק שהרבה מהיתרונות שבנינו פה בעשור האחרון קצת דוהים ולטעמי החסרון של גם מנהל ספורטיבי וגם מנכ"ל הוא לא סימן טוב לחזרה מהיר לתלם.

משפט אחרון- נסה להיזכר במערכת המשומנת שעמדה בפניך בעונה של אוסקר או סוזה למשל, כמה הרגשת את כוחה ויתרונה של מכבי על המתחרות בכל פרמטר מקצועי וניהולי. אנחנו לא שם כרגע לדעתי. פנצ'ר קטן? יתכן. נמתין ונראה

9 דקות לפני, הילד בן 30 said:

בתאכלס שחר לא תיקן יותר מדי, הוא פשוט תפס אותנו בעונה נוראית מבחינת קבלת החלטות מנהליות.

חיפה של העונה היא פחות או יותר אם לא יותר פחות מיותר ממה שהיא הייתה שנה שעברה. 

Just now, Krishi said:

בתאכלס שחר לא תיקן יותר מדי, הוא פשוט תפס אותנו בעונה נוראית מבחינת קבלת החלטות מנהליות.

מסכים. כתבתי את זה בתגובה מעל. חיפה עדיין לא בסטנדרט הרצוי. היא נהנית בעיקר מהחולשה היחסית שלנו השנה. השנה זה יספיק לה כנראה כדי להיות הכי טובה. נקווה ששנה הבאה כבר לא.

12 דקות לפני, הילד בן 30 said:

לא לא חביבי.

חיפה לא נכשלה בגלל מערכת כאוטית. היא נכשלה כי הבעלים שלה חשב שמכבי של גולדהאר זו תופעה חולפת והוא מוותר על אליפות שתיים כדי "להישאר שפוי".

בזמן הזה מכבי בנתה מערכת מקצועית מצוינת ומשומנת, הביאה מאמנים מעולים והכי חשוב הביאה את הישראלים הכי טובים והחזיקה שלד ישראלי חזר בפער. את חלקו חיפה יכלה להביא בקלות לולא היתה זחוחה (לדוגמא- טיבי, ראדי וזהבי שפשוט הגיעו בסכומים נמוכים/העברות חופשיות ולא בשכר גבוה).

אחרי זה כששחר ניסה לתקן, היה מאוד קשה ולמעשה רק עכשיו הוא הצליח וגם זה בעיקר בגלל עניינים של מכבי מול עצמה ולא כי הוא בנה מערכת טובה מחדש.

לעניין הסטטיסטיקה מתיישרת- וול גם עם לוני היה לנו תקציב טופ 3 בליגה, תמיד, וגם לחיפה היה תקציב גבוה לפעמים הכי גבוה בעשור האחרון.

אין לי מושג מה עשו פה טוב ומה לא, אני סומך על המערכת הבריאה שפה, רק שהרבה מהיתרונות שבנינו פה בעשור האחרון קצת דוהים ולטעמי החסרון של גם מנהל ספורטיבי וגם מנכ"ל הוא לא סימן טוב לחזרה מהיר לתלם.

משפט אחרון- נסה להיזכר במערכת המשומנת שעמדה בפניך בעונה של אוסקר או סוזה למשל, כמה הרגשת את כוחה ויתרונה של מכבי על המתחרות בכל פרמטר מקצועי וניהולי. אנחנו לא שם כרגע לדעתי. פנצ'ר קטן? יתכן. נמתין ונראה

לא מקבל את עניין ההעברות כמו שאני לא מקבל את עניין- לא הבאנו את רוקאביצה/ וואקמה/ וואט אבר. חוכמה בדיעבד שמתעלמת מהתנאים הקיימים בזמן אמת ולוקה בהערכת יתר של מועדון. 

וגם אם הקדמת בצעד את מכבי חיפה, חשבת שזה יהיה לעד? למה? הם הקדימו אותך בעבר ועקפת אותם. זה יכול להסתובב שוב. ושוב. 

21 דקות לפני, המכבייה said:

לא מקבל את עניין ההעברות כמו שאני לא מקבל את עניין- לא הבאנו את רוקאביצה/ וואקמה/ וואט אבר. חוכמה בדיעבד שמתעלמת מהתנאים הקיימים בזמן אמת ולוקה בהערכת יתר של מועדון. 

וגם אם הקדמת בצעד את מכבי חיפה, חשבת שזה יהיה לעד? למה? הם הקדימו אותך בעבר ועקפת אותם. זה יכול להסתובב שוב. ושוב. 

זה לא היה עניין כאוטי.

מכבי הביאה מנהל ספורטיבי מצוין, שמעבר לאימוץ סטנדרטים שלא היו בישראל לפניו (זוכרים איך ריירנו על הצוות המקצועי, הכושר הגופני הפנטסטי?) גם החליט שהוא שם את הז'יטונים שלו על צוות אימון רחב וזר והבאת הישראלים הכי טובים בשוק.

חיפה נשארה מבחירה בצד בשנים האלה. האם זו לא היתה החלטה סבירה בשעתו? ודאי שכן. 

אבל מכבי החליטה וחיפה החליטה וזו היתה התוצאה.

וזה חוזר למה שאמרתי קודם, לפעמים נפסיד אבל המערכת צריכה לעשות את המקסימום, תמיד. לתחזק את מה שיש ולשאוף להשתפר איפה שצריך.  כשנטעה- נטעה.

אבל לא צריך לסמוך על התקציב שישים אותנו בטופ תמיד.  

18 דקות לפני, הילד בן 30 said:

זה לא היה עניין כאוטי.

מכבי הביאה מנהל ספורטיבי מצוין, שמעבר לאימוץ סטנדרטים שלא היו בישראל לפניו (זוכרים איך ריירנו על הצוות המקצועי, הכושר הגופני הפנטסטי?) גם החליט שהוא שם את הז'יטונים שלו על צוות אימון רחב וזר והבאת הישראלים הכי טובים בשוק.

חיפה נשארה מבחירה בצד בשנים האלה. האם זו לא היתה החלטה סבירה בשעתו? ודאי שכן. 

אבל מכבי החליטה וחיפה החליטה וזו היתה התוצאה.

וזה חוזר למה שאמרתי קודם, לפעמים נפסיד אבל המערכת צריכה לעשות את המקסימום, תמיד. לתחזק את מה שיש ולשאוף להשתפר איפה שצריך.  כשנטעה- נטעה.

אבל לא צריך לסמוך על התקציב שישים אותנו בטופ תמיד.  

בדרך כלל העניין הופך לכאוטי אחרי כמה שנים כשהסבלנות נגמרת ואז האוטו נותן גז כדי לצאת מהביצה ומתחפר למטה יותר. אבל עקרונית מסכים. 

1 hour ago, Krishi said:

אולי ועדיין, אם לא יהיה שינוי כלשהו בצוות המקצועי אז מי מבטיח שזו תהיה רק עונה?

וזה לא שתגיד ששחר מסתפק ואומר הנה סבבה אני בדרך לאליפות הכל טוב. הייתה הזדמנות? קפץ על אצילי. כבר האריך חוזה לשרי ורוקאביצה בדרך

ולא שאני חושב שאצלנו הכל שחור ואצלם הכל ורוד אבל אם אחרי 15/16 שהייתי בטוח שעכשיו ג'ורדי (ומיטש) יבוא לתת בראש ובסוף זה נגמר עם 3 רצוף של ב"ש, אז כן יש חשש שמועדון חזק הרבה יותר כמו חיפה יכולים לעשות משהו דומה.

12 דקות לפני, דקסטר said:

אולי ועדיין, אם לא יהיה שינוי כלשהו בצוות המקצועי אז מי מבטיח שזו תהיה רק עונה?

וזה לא שתגיד ששחר מסתפק ואומר הנה סבבה אני בדרך לאליפות הכל טוב. הייתה הזדמנות? קפץ על אצילי. כבר האריך חוזה לשרי ורוקאביצה בדרך

ולא שאני חושב שאצלנו הכל שחור ואצלם הכל ורוד אבל אם אחרי 15/16 שהייתי בטוח שעכשיו ג'ורדי (ומיטש) יבוא לתת בראש ובסוף זה נגמר עם 3 רצוף של ב"ש, אז כן יש חשש שמועדון חזק הרבה יותר כמו חיפה יכולים לעשות משהו דומה.

לא חושש לרגע.