Jump to content

ליגת העל בזמן הסגר הנוסף ואחריו

itan17

Recommended Posts

4 דקות לפני, YoniC said:

שמע, עשור אחרי הדאבל של הפועל לכולם אומרים על האליפות הזאת "אליפות עם כוכבית", אז לך תדע

היחידים שאומרים את זה זה אוהדי חיפה.

אבל אז המצב היה שונה כי הכללים היו ידועים מראש (שאגב שחר בעצמו תמך בהם כדי לשבור את ההגמוניה של בית"ר וגאידמק). 

זה לא אותו הדבר כמו לשנות את החוקים באמצע העונה. 

בכל מקרה זאת לא סיבה להתבכיין על זה. יהיה מה שיהיה. לא היינו צריכים מראש להגיע למצב הזה שחיפה בהפרש כזה מאיתנו באמצע העונה. 

בשיא הכנות, אני מרגיש שמכבי הוציאה מהעונה הזאת כמעט את המקסימום מבחינתה. בטח כלכלית והפעם זה היה סופר קריטי יותר מתמיד. מעכשיו הכל בונוס מבחינתי בעונת המעבר ההזויה הזאת. 

קורא את זה, אומר לעצמי "סבבה הוא צודק לגמרי". אבל.. מי יקום ויעשה רעש? איך ארגוני אוהדים באמת ישתפו פעולה ויפגינו ביחד?

שתגמר כבר התקופה המחורבנת הזו |:

צטט

במונדיאל ההחלטות המטומטמות של הכן-סגר לא-סגר, זו המסתמנת על סגירת משחקי הכדורגל, בצד ההיתר להמשיך להתאמן, לוקחת בפער. אם היה בעולם VAR לבחינת החלטות שגויות, הוא היה מבטל את ההזיה הזאת ושולח את מחליטיה להשעיה עד להודעה חדשה.

השחקנים ימשיכו להיפגש, להתאמן, לשחק, רק שאנחנו לא נראה את זה, והליגה תקרוס לה לאיטה. זה גול ביד, באופסייד של חמישה מטר בזמן שהמבקיע קושר לשוער את הידיים. עם ישראל ישב בבית, בסגר מלא-מלא, ויראה ליגה אנגלית, הולנדית, צרפתית, ספרדית, טורקית. אבל לא את זו של חלמיניסטן.

אבל עזבו רגע בצד את מקבלי ההחלטות. אם יש דגל אדום אמיתי שהפרסה הזאת חושפת, זה דגל האדישות. הסיפור העצוב באמת הוא שתיקתם של בעלי הקבוצות, המאמנים, השחקנים, ומעל כולם הקהל. אולטראס של רפיסות ו-ויתור.

אם יש כאלה שחושבים שההחלטה הזאת תביס את הקורונה ותחסן את עם ישראל לעד, זכותם לחשוב ככה וזכותם לשתוק. אני מדבר על אלה שרותחים מזעם וקופאים בשתיקתם. יודעים שזה מטומטם, ומקבלים את הדין בדממה.
יש הערב שני משחקים. תתחילו אותם בדקה דומיה. שימו סרטים שחורים. 9 חודשים מפרוץ הקורונה, מגרשי הכדורגל, ליד מרכזי הקניות והחתונות והטיסות, היו אי של בריאות יחסית. כשהיו מי שנדבקו, השרשרת נבלמה, וכשצריך היה משחקים בוטלו. אף אחד לא ימות, חלילה, אם ימשיכו לשחק כאן. אבל אם ימשיכו להיכנע להחלטות כאלה, מי שימות יהיה הכדורגל.

לכדורגל יש את כל התנאים להמשיך ולקבל החרגה. הוא שונה בכך מהצגות התאטרון ומאולמות הקולנוע, ומהופעות הענק. אפשר לשחק בלי קהל, עם שמירת כללי בטיחות שלא נשמרים ולא יכולים להישמר בשום זירה ציבורית אחרת, עם פיקוח מירבי ואיתור מהיר ומיידי של תקלות. הקלות הבלתי נסבלת של הסגירה, היא יותר מכל תשקיף של אדישות מצד אלה שהיו חייבים לעלות למגרש הזה כאילו מדובר עבורם במשחק המכריע על הירידה.

נשארו יותר מ-24 להוכיח שיש עדיין אוויר בכדור. לעלות בטירוף למגרש, להילחם, להשתטח, להשמיע קול. משחק העונה מתחיל עכשיו.

1 hour ago, מכביזם זה בדם said:

אז מה המטרה של החיסונים? 

לנושא, גם אם מקצרים סיבוב פלייאוף אחד (ולא יכולים יותר מזה לדעתי), עדיין זה תלוי בנו. אם ננצח את בני יהודה וחיפה בבלומפילד הפער יורד ל-3. 

הגבתי לדאבל מעליי שאמר שתוך שבועיים התחלואה תרד בזכות החיסונים

לא נראה לי שתוך שבועיים נראה שינוי משמעותי

2 דקות לפני, שמש צהובה said:

קורא את זה, אומר לעצמי "סבבה הוא צודק לגמרי". אבל.. מי יקום ויעשה רעש? איך ארגוני אוהדים באמת ישתפו פעולה ויפגינו ביחד?

שתגמר כבר התקופה המחורבנת הזו.

ארגוני אוהדים של קבוצות שונות ברחבי העולם מתאחדים לפעמים למטרות משותפות. אבל פה בארץ זה בחיים לא יקרה. אין באמת את התרבות הזאת. 

6 דקות לפני, Krishi said:

ארגוני אוהדים של קבוצות שונות ברחבי העולם מתאחדים לפעמים למטרות משותפות. אבל פה בארץ זה בחיים לא יקרה. אין באמת את התרבות הזאת. 

חבל כל כך, זו מטרה נעלה מאוד.

אגב גם נמני פירסם עכשיו טור אישי ב-ONE, אני מקווה שהכתבות האלה אולי יצליחו לייצר קצת רעש ולגרום לשינוי ההחלטה ולהחריג את ליגת העל.

צטט

אמש בשעת לילה מאוחרת התקבלה החלטה ביזארית נוספת בישיבת ממשלה, בה מעורבים ראשי הספורט עם שר הספורט ומשרד הבריאות. הוחלט שאין משחקים, אך האימונים יימשכו כסדרם והליגות המקצועניות לא יוחרגו מהסגר הנוכחי. 

אני חייב להתוודות, ההחלטה ההזויה גרמה לי לנדודי שינה וחוסר נוחות לאורך כל הלילה. אני לא צריך להיות מומחה לרפואה כדי להבין שההחלטה היא כיסוי תחת אחד גדול של כל המעורבים, הן במשרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ומשרד הספורט, שמנסים להוריד מעצמם אחריות בזמן שכל הליגות בעולם נמשכות כסדרן, אפילו במדינות בהן רמות התחלואה גבוהות בהרבה מבישראל.

ההחלטה לא הגיונית ונראית כעוד שליפה מהמותן, כפי שאנחנו עדים לקבלת החלטות מזגזגת מתחילת המשבר בכל הסקטורים. הרי אף אחד לא רוצה להתאמץ ולחשוב לעומק כדי למצוא פתרונות יצירתיים, כפי שמוצאים בשאר מדינות העולם. אצלנו קיבלו החלטה שתהיה פוליטית ותהפוך את החיים להרבה יותר קלים עבור כל המעורבים בקבלת ההחלטות, שחס וחלילה לא יצטרכו להתאמץ “אקסטרה” כדי להמשיך את המשחקים, כפי שהצליחו לקיים אותם עד אתמול. הרי הקבוצות נמצאות בבידוד, אין קהל, השחקנים ואנשי הצוות נבדקים באופן עקבי - אז היכן בדיוק הסכנה? 

אני כבר התרגלתי לאורך שנותיי בתחום הספורט בכלל והכדורגל בפרט שאנחנו נמצאים בתחתית הסולם עבור ממשלות ישראל בעבר וכמובן גם בהווה. אני הבנתי מזמן שהספורט במדינת ישראל הוא עוד משהו שולי על הדרך, שאף אחד לא באמת מתייחס אליו ברצינות. לאורך השנים הספורט זוכה ליחס מזלזל ותקציבים נמוכים ביחס למדינות המתפתחות בעולם הנאור, ועל כל פירור שהספורט קיבל כאן לאורך השנים כולם היו אומרים תודה ומורידים את הראש. לא עוד. 

לספורט יש כאן כוח חסר תקדים, שהאנשים שניהלו אותו לאורך השנים במקום לסחוף אותו לגבהים מקסימליים לקחו אותו לתהומות נמוכים. הממשלות הרגילו אותנו לאורך עשורים להסתפק במועט, וזה מתחבר להחלטה שהתקבלה אמש על ידי עסקנים ופוליטיקאים מתחלפים שמשתמשים בנו לקידום יחסי הציבור שלהם ומנסים לפלס את דרכם לעבר לבם של הבוחרים, שחלק גדול מהם זה אנחנו - בראש ובראשונה האוהדים, השחקנים, אנשי הצוות, הבעלים שקולם נדם במלחמה הזאת.

אנחנו קרוב ל-3 מיליון אנשים שמתפעלים את הספורט במדינת ישראל, אסור לנו יותר להסתפק בפירורים שזרקו לנו לאורך השנים. תם עידן התמימות, אסור להסכים ולקבל החלטות שפוגעות בכולנו לאורך שנים. ההחלטה לגבי ביטול הליגות לשבועיים הקרובים היא רק עוד צעד שממחיש לנו שזה הרגע הנכון לעמוד על הרגליים האחוריות ולהוכיח שאנחנו קיימים ויוצאים נגד החלטות שפוגעות בכולנו, מי שהורגל לאורך שנים להרכין ראש צריך להבין שמתישהו מגיע הרגע להרים את הראש. עכשיו זה הרגע הנכון לעשות את זה, רק צריך את האנשים הנכונים שיובילו את המהפכה הזאת.

ולך אדוני ראש הממשלה - הישגים מדיניים הם דבר חשוב מאוד וזה לזכותך, אבל ניהול המשבר וקבלת החלטות לא נכונה וזיגזג אין סופי בכל מה שקשור לספורט הן לרעתך. עליך להתערב באופן מיידי ולשנות את ההחלטה. זה על אחריותך

2 דקות לפני, שמש צהובה said:

אגב גם נמני פירסם עכשיו טור אישי ב-ONE, אני מקווה שהכתבות האלה אולי יצליחו לייצר קצת רעש ולגרום לשינוי ההחלטה ולהחריג את ליגת העל.

אתה רוצה את זה בשיר או במשפט?

42 דקות לפני, שמש צהובה said:

חבל כל כך, זו מטרה נעלה מאוד.

פשש...

אהבתי, נמני נגד ביבי.

שמונה טוב בפוליטיקה, ובמקרה דנן צודק לגמרי.

1 hour ago, פנחס שוף said:

הגבתי לדאבל מעליי שאמר שתוך שבועיים התחלואה תרד בזכות החיסונים

לא נראה לי שתוך שבועיים נראה שינוי משמעותי

יירד בתחלואה הקשה ולא בנשאים.

35 דקות לפני, BRoi said:

מה ההבדל בין כל התוכניות טלויזיה המסריחות האלה בשידור חי לבין משחק כדורגל ?!

שאמרו לי שהחריגו את התקשורת מהסיבה שנקראת ''בידור להמונים''(אשכרה זה המונח). 

לא הבנתי איך ספורט לא נכלל במונח הזה. 

1 hour ago, Meron's said:

שאמרו לי שהחריגו את התקשורת מהסיבה שנקראת ''בידור להמונים''(אשכרה זה המונח). 

לא הבנתי איך ספורט לא נכלל במונח הזה. 

בטח בידור, שעות על גבי שעות של הפחדה, פאניקה ותעמולה. ממש החלק הכיפי של היום. 

1 hour ago, מכביזם זה בדם said:

אם להיות הוגנים, שעות על גבי שעות של הפחדה ופאניקה זאת גם חוויית האהדה של רבים מאוהדי מכבי.

לפני6 שעות , המכבייה said:

בשיא הכנות, אני מרגיש שמכבי הוציאה מהעונה הזאת כמעט את המקסימום מבחינתה. בטח כלכלית והפעם זה היה סופר קריטי יותר מתמיד. מעכשיו הכל בונוס מבחינתי בעונת המעבר ההזויה הזאת. 

ככה אתה מוותר על אליפות?

לפני7 שעות , מכביזם זה בדם said:

לא מדבר על חדשות. הם מוחרגים אוטומטית. 

כל האישור לתוכניות ריאליטי/בידור וכל זה. 

1 דקה לפני, Meron's said:

לא מדבר על חדשות. הם מוחרגים אוטומטית. 

כל האישור לתוכניות ריאליטי/בידור וכל זה. 

חבל, דווקא היה יכול להיות נחמד שבועיים שקט מהם. 

1 דקה לפני, מכביזם זה בדם said:

חבל, דווקא היה יכול להיות נחמד שבועיים שקט מהם. 

תכבה את הטלוויזיה שבוע, אל תכנס לוויינט רוטר וכל אלו. תרגיש לרגע  כמו אוהד חיפה באופוריה מוגזמת כמו לפני שנה ויומיים. 

סתם הגזמה. הליגה תסתיים בצורה מסודרת. אפשר לשחק עד סוף מאי, זה מספיק זמן. 

וסיכוי מאוד גבוה שבפלייאוף כבר תתאפשר חזרה של הקהל למגרשים...

לפני13 שעות , המכבייה said:

זה היה לי ברור מהשנייה שהגענו למשחק מול זלצבורג וכל מה שהיה שם עם הקורונה.

זו עונה הזויה. השאלה מה קורה מעכשיו, כי כל עניין הקורונה לא ממש נרגע אלא מתחדש שוב.