Jump to content

רשמים מהניצחון על קריית שמונה בבלומפילד | 1-0 בלי דוניס, נקודות חשובות.

Sawyer

Recommended Posts

סערה גדולה מאחורינו, רק אתמול דוניס פוטר והיום כבר מארחים את קריית שמונה שנמצאת במומנטום רע, לואן לייבן המאמן הזמני החוזר יש מעט מאוד זמן להכין את הקבוצה למשחק שכל תוצאה מלבד 3 נקודות מכניסה אותנו עוד יותר עמוק לבוץ. ואן לייבן בהרכב מעניין, ביטון בחוץ אלמוג בפנים.

שופט: רע (פתח דווקא טוב עם שיפוט נכון והחלטי, נתן לשחק. עד הפנדל על אלמוג, משם בכלל קבלת החלטות רעה עד הסיום, כל הגדולות לפחות.)

שחקנים: טננבאום עוד משחק כמעט ללא איומים, עשה את המוטל עליו. ההגנה שלנו נראתה יחסית מסודרת ומאורגנת, סבוריט במשחק פושר בשני אגפי המגרש, טיבי עם טעות בהתחלה אבל לאחר מכן במשחק מעולה, הרננדז ויתר על הטעות התורנית ונקווה שמכאן זה רק קדימה וקנדיל גם היה במשחק סביר בסה"כ, הוסיף החטאה מרגשת לאוסף. מרכז המגרש עשה עבודה טובה בעיקר במחצית השניה, גלזר היה במשחק בסדר וגם ניסה לדחוף קדימה פעם פעמיים, עדיין רחוק משיאו. פרץ ממשיך להיות אחד השחקנים היציבים והטובים שלנו אך גם הוא לא במשחק גדול. גולסה אחלה מסירה, עוד פריצה וחצי טובות וכמה חילוצים, אבל זה כבר מרגיש כמו 30% אייל, חייב מנוחה. ההתקפה לא נראתה מספיק טוב היום, אילון היה עם מעט מדי מעורבות ומעט מדי פעולות טובות, יוני במשחק לא טוב, נראה עייף ועצבני. פשיץ' לטעמי כבר משחק שני-שלישי שנראה פחות טוב, עייפות ואספקת כדורים בעיקר, אבל גם הוא לא נקי.

*אציין גם את שכטר שנראה אולי לראשונה העונה כמו שחקן כדורגל וטב"ח שהיה נראה כמו משהו באזור של שחקן כדורגל גם, רחוק ממה ששחקני מכבי צריכים להציג אבל לא יודע, אולי התחלה של משהו לעונה הזאת מבחינתם.

פיקנטריה:

- משחק ראשון בלי דוניס

- ואן לייבן חוזר לקווים

- הדרמות ואר בתוספת הזמן

חייב למות:

איווניר - די. פשוט די. אתה מטומטם, אתה לא מבין בכדורגל, אתה לא יודע לשדר או לפרשן, בטח לא לאמן. אתה שחקן מוכשר (לשעבר) שאין לו שום כישורים מלבד זה, פשוט תעלם מהנוף כי כבר אי אפשר לשמוע אותך.

קשה עד בלתי אפשרי לשפוט את ואן לייבן או את מכבי ת"א הזאת כשרק אתמול דוניס פוטר, בכל זאת ראיתי כמה נקודות מעודדות במשחק ומעל הכל כמובן 3 נקודות סופר סופר סופר חשובות.

יום שני דרבי, ושום דבר אחר לא משנה.

סבוריט חזר לעצמו היום. בעיקר הגנתית וקצת התקפית. 

מסר שם כדור גדול ליונתן שהיה צריך לכבוש.

דן ביטון משמעותית נראה טוב יותר באמצע כחלק משלישיית הקשרים ב433.

לוקחים מפה את ה3 נקודות. 

זה הדבר היחיד.

השער הזה בתוספת הזמן זה מה שיכול להזניק אותנו קדימה. 

שמח מאוד שלקחנו את זה גם אם בשיניים.

לא יודע מה יהיה בעתיד מבחינת המאמן והצוות אבל אני עדיין מאמין שיש לנו את הסגל הטוב בארץ ואין סיבה שלא ניקח אליפות גם העונה. 

מצידי שואן לוון יישאר עד סוף העונה, זה כבר נראה יותר טוב ממה שהיה. 

ואן לייבן לא יוותר על אגפים. לכן אילון, טבח וחוזז ישחקו. הוא לא ישנה מערך עבור גולר כמו יוני אבל אולי בגלל מצוקת ה9 שלנו, אולי יכול לשקול אותו כחלוץ. כי פשיץ האהוב הוא לא פיתרון הקסם היחיד, ובוודאי שלא שכטר ובלקמן. 

ויששששששש. ניצחנו. 

אבל... שום כדור רוחב שלנו לא עובר את המגן הראשון. לא בעונשין ולא במשחק חי. זה נובע גם מחוסר מהירות הפעולה שנובעת מביטחון עצמי נמוך. וכן, אנחנו לא משהו ולא קנדיטטים אמיתיים לתואר. המון סיבות לזה. 

גלזר מעבר להגנה נתן מסירה ענקית לכהן

גם סאבוריט נתן כדור גדול והיה בהגנה נהדר להוציא את איך שהלב שלי יורד מהנגיחות לטננבאום

מעל כולם דור פרץ

*על מה שרקו לנבדל כשפסיץ ויונתן הצליחו להחמיץ..? די נראה שלא היה שם נבדל

חייב לציין שגלזר נתן פס עומק אחד ענק שם ליונתן, חייבים עוד כאלה

והוא ופרץ פשוט המנהיגים של הקבוצה, מעודדים את כולם ודוחפים לניצחון. מכביסטים

2 דקות לפני, tkui said:

גלזר מעבר להגנה נתן מסירה ענקית לכהן

גם סאבוריט נתן כדור גדול והיה בהגנה נהדר להוציא את איך שהלב שלי יורד מהנגיחות לטננבאום

מעל כולם דור פרץ

*על מה שרקו לנבדל כשפסיץ ויונתן הצליחו להחמיץ..? די נראה שלא היה שם נבדל

לא היה, אם היינו מבקיעים אז הגול היה מאושר

פיקנטריה: מלא מלא יוזרים כותבים "יששששש" אחרי הגול של פרץ בנושא משחק.

מה, עוד לא הפנתם שאין יותר שמחה ספונטית בגלל הואר? 

התגובה הראשונה שלי לחבר שכתב "ישששש" בקבוצה זה: "חכה לואר" עוד לפני שחשבתי שיש מצב לנבדל

אני מאוד אוהב את המיני התייצבות של ההגנה בשני המשחקים האחרונים.

קשה מאוד לפשיץ עם שיטת המשחק כרגע, הוא חייב יותר הצטרפות והוא צריך שחקן מתחתיו סטייל המהלך עם יוני שבעט לדגל הקרן.

שכטר היה ממש טוב בעיניי גם בכדורגל ולא רק במסביב.

חוזז אחלה אבל מתאים בעיקר ל20 דקות האחרונות

מקצועית, מה שבלט לי מאוד הערב זה הקישור. סוף סוף הקישור עשה את העבודה שלו. בניגוד לאצל דוניס לא זכור לי כדור של קש שהתקרב לרחבה לפני שהוא עבר את פרץ, גלזר או גולסה.

6 דקות לפני, דקסטר said:

פיקנטריה: מלא מלא יוזרים כותבים "יששששש" אחרי הגול של פרץ בנושא משחק.

מה, עוד לא הפנתם שאין יותר שמחה ספונטית בגלל הואר? 

התגובה הראשונה שלי לחבר שכתב "ישששש" בקבוצה זה: "חכה לואר" עוד לפני שחשבתי שיש מצב לנבדל

ראו אופסייד כבר בלייב.

כל פעם מדהים אותי כמה הבדיקה עצמה איטית.

9 דקות לפני, itan17 said:

נקודות האור - המחליפים וההגנה.

יונתן חייב ספסל ופשיץ׳ מנוחה.

לא חושב. אתה צריך את יוני. אולי על חשבון מנוחה לפשיץ, אולי. אבל זה כבר לשנות את כל הצורה שמשחקים. ואן לייבן לא יעשה את זה. 

6 דקות לפני, המכבייה said:

לא חושב. אתה צריך את יוני. אולי על חשבון מנוחה לפשיץ, אולי. אבל זה כבר לשנות את כל הצורה שמשחקים. ואן לייבן לא יעשה את זה. 

הייתי עולה עם שכטר בדרבי, ומקסימום מכניס את פשיץ׳ דקה 50-60.

ואן לובן לא עשה שום דבר יוצא דופן היום, אבל דווקא אחרי כל הדברים הזויים שראינו מדוניס זה היה איכשהו מרענן.

זה לא היה משחק טוב שלנו. אמנם ההגנה הייתה יציבה אבל התקפית לא עשינו כמעט כלום. דווקא כשמתסכלים במיקרו כן רואים את השינוי, ביטון הראה ניצוצות של פתיחת העונה וחוזז, טב"ח ואפילו שכטר פתאום נראים חלק לגיטימי מהסגל.

כרגע מה שמעניין זה לאסוף נצחונות, אני בטוח שאם נצליח לחבר כמה ברצף בזמן שההגנה שלנו לא תראה כמו מסננת נתחיל גם לראות כדורגל איכותי.

7 דקות לפני, itan17 said:

הייתי עולה עם שכטר בדרבי, ומקסימום מכניס את פשיץ׳ דקה 50-60.

מסכים, הייתי מושיב את יוני לפחות במחצית, אבל לא בדרבי

40 דקות לפני, המכבייה said:

ואן לייבן לא יוותר על אגפים. לכן אילון, טבח וחוזז ישחקו. הוא לא ישנה מערך עבור גולר כמו יוני אבל אולי בגלל מצוקת ה9 שלנו, אולי יכול לשקול אותו כחלוץ. כי פשיץ האהוב הוא לא פיתרון הקסם היחיד, ובוודאי שלא שכטר ובלקמן. 

ויששששששש. ניצחנו. 

אבל... שום כדור רוחב שלנו לא עובר את המגן הראשון. לא בעונשין ולא במשחק חי. זה נובע גם מחוסר מהירות הפעולה שנובעת מביטחון עצמי נמוך. וכן, אנחנו לא משהו ולא קנדיטטים אמיתיים לתואר. המון סיבות לזה. 

אולי ון לייבן מבין שבאגף משחקים שחקני אגף. גם אם הם בכושר רע.

לגבי המשחק, סבוריט לא ב100 אחוז כושר. אבל הכדורי רוחב מהאגף זה ברמה הגבוהה ביותר, איכויות שאין פה לאף שחקן. 

לגבי יוני, שחקן ענק, רק שוב, בדומה לביטון, שחקן שאיו לו עמדה ב433, מזכיר לי קצת את גריזמן. צריך לשחק ב442 או 532. חלוץ 9 לדעתי נאבד אותו, קיצוני או לא. וחבל צריך למצוא לו מקום שינצל את כל האיכויות. איביץ ניסה עונה שעברה כמה פעמים 532 שאיילון ויונתן חלוצים, יכול להיות מעניין.

6 דקות לפני, אלק נילאש said:

ואן לובן לא עשה שום דבר יוצא דופן היום, אבל דווקא אחרי כל הדברים הזויים שראינו מדוניס זה היה איכשהו מרענן.

זה לא היה משחק טוב שלנו. אמנם ההגנה הייתה יציבה אבל התקפית לא עשינו כמעט כלום. דווקא כשמתסכלים במיקרו כן רואים את השינוי, ביטון הראה ניצוצות של פתיחת העונה וחוזז, טב"ח ואפילו שכטר פתאום נראים חלק לגיטימי מהסגל.

כרגע מה שמעניין זה לאסוף נצחונות, אני בטוח שאם נצליח לחבר כמה ברצף בזמן שההגנה שלנו לא תראה כמו מסננת נתחיל גם לראות כדורגל איכותי.

נכון. ואן לייבן יתן לשחקני הקו שלו צאנס.  דביטון לא ישחק אצלו לעולם על הקו. גם יוני כנראה לא יהיה 9 אבל מכבי, ביחס למה שהיתה לפני חצי שנה, היא גרוטאה(בהגזמה). המון חוסר ביטחון בסגל שאיביץ מיקסס עד למקסימום.