Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

10 דקות לפני, ravid said:

לא בטוח שאתה צודק. הדרך הצבאית היא לא בהכרח הדרך היחידה להתמודד עם הטרור. לצורך העניין כל האיבתסאמים והעבאסים למיניהם הם עכשיו אלו שיש להם הכי הרבה מה להפסיד מכל פיגוע כזה. גם אבו מאזן אגב באותה סירה, בדיוק בגלל ההקלות שמדובר עליהן הודעה מעליי, והנה עובדה שהוא מתחיל לגנות פיגועים ולנסות להרגיע את השטח.

יש לנו נטייה לשלוף חרבות ולדרוש דם בכל אינטרקציה עם הפלשתינים. זה נובע מתגובה רגשית ולאו דווקא שכלית. 

צודק, עדיף לתת עוד הקלות. זה עובד נהדר. 

אבו מאזן מגנה פיגועים ואז נותן למשפחות של המחבלים כסף…

8 דקות לפני, ravid said:

לא בטוח שאתה צודק. הדרך הצבאית היא לא בהכרח הדרך היחידה להתמודד עם הטרור. לצורך העניין כל האיבתסאמים והעבאסים למיניהם הם עכשיו אלו שיש להם הכי הרבה מה להפסיד מכל פיגוע כזה. גם אבו מאזן אגב באותה סירה, בדיוק בגלל ההקלות שמדובר עליהן הודעה מעליי, והנה עובדה שהוא מתחיל לגנות פיגועים ולנסות להרגיע את השטח.

יש לנו נטייה לשלוף חרבות ולדרוש דם בכל אינטרקציה עם הפלשתינים. זה נובע מתגובה רגשית ולאו דווקא שכלית. 

זה נובע אך ורק מתגובה שכלית והבנה עמוקה שעם המנטליות הברברית שלהם אפשר לדבר רק בכח ועוצמה צבאית, בכל מקום בעולם שנמצאים מסגדים יש סבל, אין אחרת.

18 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

זה נובע אך ורק מתגובה שכלית והבנה עמוקה שעם המנטליות הברברית שלהם אפשר לדבר רק בכח ועוצמה צבאית, בכל מקום בעולם שנמצאים מסגדים יש סבל, אין אחרת.

זה מצחיק כי כל עוד זו תהיה הגישה שלנו, אז אפשר לומר את אותו דבר בדיוק גם עלינו.

תאר לך שבגין גם היה בגישה שלך. מעניין איפה היינו היום.

50 דקות לפני, ravid said:

שבת שלום לכולם בכל מקרה.

22 דקות לפני, טוני said:

שבת שלום לכולם בכל מקרה.

המלך חוסיין עשה לך טקייה? סאדאת ומובארק עשו לך טקייה?

ברור שצריך להיזהר מהם, אני לא תמים. אבל ברגע שאתה בונה מציאות שבה המצב הכי טוב עבורם הוא לשתף איתך פעולה, זה גם מה שהם כנראה יעשו.

10 דקות לפני, ravid said:

ברור שצריך להיזהר מהם, אני לא תמים. אבל ברגע שאתה בונה מציאות שבה המצב הכי טוב עבורם הוא לשתף איתך פעולה, זה גם מה שהם כנראה יעשו.

המצב הכי טוב עבורם זה שהם יפחדו פחד מוות להרים אפילו את הגבה שלהם אחרת יחטפו טילים לתוך כל הכפר שלהם.  כל דבר אחר זה עבודה  בעיניים. 

17 דקות לפני, ravid said:

חוסיין חלש, אז הוא לא עושה בעיות

מובארק היה חלש, לא עשה בעיות

סאדאת היה חלש, לא עשה בעיות. התחזק, מה עשה?

אתה מכיר את מושג ה׳נקמה׳ באסלאם?

שלא תבין לא נכון, אני לא שונא או מפחד ממוסלמים, ואני מכיר די הרבה ואני בקשר יומיומי עם מספר לא מבוטל מהם, אבל אני גם ער.

הלוואי והיה אפשר אחרת, הם מסבירים לך פעם אחר פעם, שזה פשוט מה שזה.

26 דקות לפני, טוני said:

חוסיין חלש, אז הוא לא עושה בעיות

מובארק היה חלש, לא עשה בעיות

סאדאת היה חלש, לא עשה בעיות. התחזק, מה עשה?

אתה מכיר את מושג ה׳נקמה׳ באסלאם?

שלא תבין לא נכון, אני לא שונא או מפחד ממוסלמים, ואני מכיר די הרבה ואני בקשר יומיומי עם מספר לא מבוטל מהם, אבל אני גם ער.

הלוואי והיה אפשר אחרת, הם מסבירים לך פעם אחר פעם, שזה פשוט מה שזה.

גם אני לא סומך על פלשתינים. הרוויחו את זה ביושר באוסלו. אני פשוט אומר שהדרך הצבאית היא לא בהכרח הדרך היחידה לנהל את הסכסוך. אם תיצור עבורם משוואה שיש להם הרבה מה להפסיד מאלימות, אז תהיה הרבה פחות אלימות מצידם. איך תיצור את המשוואה הזאת? יש כל מיני דרכים. 

2 דקות לפני, ravid said:

גם אני לא סומך על פלשתינים. הרוויחו את זה ביושר באוסלו. אני פשוט אומר שהדרך הצבאית היא לא בהכרח הדרך היחידה לנהל את הסכסוך. אם תיצור עבורם משוואה שיש להם הרבה מה להפסיד מאלימות, אז תהיה הרבה פחות אלימות מצידם. איך תיצור את המשוואה הזאת? יש כל מיני דרכים. 

טרנספר.גירוש. ענישה קולקטיבית חסרת כל פרופורציות. טילים על בתים של מחבלים. ירי חי על כל הפס"ד הכי קטנה. הנה בבקשה פתרתי לך את הבעיה. 

19 דקות לפני, Krishi said:

חברת כנסת מהקואליציה שתומכת בתשלום של אבו מאזן למשפחות המחבלים. ככה בטוח ננצח את הטרור! 

צודק אבל עוד פעם, כשאיזה חלאה מטונפת שלא רואה בעיניים מחליט בעצמו לקחת נשק ולהרוג אנשים בבית קפה, לא מזיז לו אם עבאס בממשלה או אם ההיא תומכת בהוא. תבין, הוא באמוק לרצוח יהודים ככה או ככה. ביבי או בנט זה לא רלוונטי עבורו, העניין פה הרבה יותר שורשי.

אפשר להתווכח אם בממשלה כרגע עושים מספיק כדי להילחם בטרור (הם לא) אבל קחו בחשבון שגם אם יעשו הכל להילחם בזה, אי אפשר למגר את זה במאה אחוז גם ברמה המודיעינית וגם הביצועית, סביר להניח שגם אז נראה פיגועים כאלה, פחות אבל נראה. בטח כשמדובר במפגע יחיד שקם בבוקר ומחליט לרצוח.

זה בעיקר תמיד היה עניין של תקופות בלי קשר למי בממשלה - לפני רמדאן, עליה להר הבית וכו'. קרה גם לנתניהו שהיו ימים שלא הצליח לעצור פיגוע אחרי פיגוע

1 דקה לפני, yellow_blood said:

צודק אבל עוד פעם, כשאיזה חלאה מטונפת שלא רואה בעיניים מחליט בעצמו לקחת נשק ולהרוג אנשים בבית קפה, לא מזיז לו אם עבאס בממשלה או אם ההיא תומכת בהוא. תבין, הוא באמוק לרצוח יהודים ככה או ככה. ביבי או בנט זה לא רלוונטי עבורו, העניין פה הרבה יותר שורשי.

אפשר להתווכח אם בממשלה כרגע עושים מספיק כדי להילחם בטרור (הם לא) אבל קחו בחשבון שגם אם יעשו הכל להילחם בזה, אי אפשר למגר את זה במאה אחוז גם ברמה המודיעינית וגם הביצועית, סביר להניח שגם אז נראה פיגועים כאלה, פחות אבל נראה. בטח כשמדובר במפגע יחיד שקם בבוקר ומחליט לרצוח.

זה בעיקר תמיד היה עניין של תקופות בלי קשר למי בממשלה - לפני רמדאן, עליה להר הבית וכו'. קרה גם לנתניהו שהיו ימים שלא הצליח לעצור פיגוע אחרי פיגוע

נקודת המוצא כיום הרבה יותר פגיעה, על זה אי אפשר להתווכח. 

גם על שר לביטחון פנים שעסוק יותר בלהפנות משאבים נגד מתנחלים מאשר נגד מחבלים ערבים. 

המסר עובר ומחלחל.

בוא נגיד שלא משנה מה, כן היו פיגועים לא היו פיגועים, אנשים כאלה לא צריכים להיות קרובים אפילו ללשבת בממשלה בשום סיטואציה. לא רעמ ולא לסקי או בר לב. 

14 דקות לפני, Krishi said:

נקודת המוצא כיום הרבה יותר פגיעה, על זה אי אפשר להתווכח. 

גם על שר לביטחון פנים שעסוק יותר בלהפנות משאבים נגד מתנחלים מאשר נגד מחבלים ערבים. 

המסר עובר ומחלחל.

בוא נגיד שלא משנה מה, כן היו פיגועים לא היו פיגועים, אנשים כאלה לא צריכים להיות קרובים אפילו ללשבת בממשלה בשום סיטואציה. לא רעמ ולא לסקי או בר לב. 

מסכים במיליון אחוז לגבי הפסקה האחרונה, רק שלא זה הגורם למה שאנחנו רואים בשבועיים האחרונים והנסיון לתפיסת טרמפ על זה שפתאום באים ביציאה של "הנה הרק לא ביבי שלכם" היא באמת מבזה, גם את כבוד הנרצחים. תפסיקו עם זה.

קחו למשל את הפיגוע בברקן ב-2018, המחבל היה עם אשרת עבודה ועבד שם איזה חצי שנה, היה בסדר עם כולם ואז בבום אחד עשה את זה. זה מקרים שאין בהם קשר לביבי או לעבאס או לבנט. דבר כזה קשה מאוד למנוע

2 דקות לפני, yellow_blood said:

מסכים במיליון אחוז לגבי הפסקה האחרונה, רק שלא זה הגורם למה שאנחנו רואים בשבועיים האחרונים והנסיון לתפיסת טרמפ על זה שפתאום באים ביציאה של "הנה הרק לא ביבי שלכם" היא באמת מבזה, גם את כבוד הנרצחים. תפסיקו עם זה.

קחו למשל את הפיגוע בברקן ב-2018, המחבל היה עם אשרת עבודה ועבד שם איזה חצי שנה, היה בסדר עם כולם ואז בבום אחד עשה את זה. זה מקרים שאין בהם קשר לביבי או לעבאס או לבנט. דבר כזה קשה מאוד למנוע

ברור שאף מחבל לא ראה שבנט ראש ממשלה ויצא לעשות פיגוע, אבל ממשלה יותר חזקה ופחות רופסת (בלי לדבר ביבי לא ביבי) הייתה מקטינה את סיכויי ההצלחה של המחבלים להוציא פיגועים כאלה.

גם בתקופת ביבי היו הרבה פיגועים, אבל שלושה פיגועי ירי תוך פחות משבועיים אני לא זוכר. גם לא 14 מתים בשבועיים. זה מספרים של אינתיפאדה ולא הגיוני שימשיכו עם צורת ההתנהלות הנוכחית של ניתן עוד הקלות ונתפלל שהם ירגעו. 

כרגע בנט והממשלה שלו הם האחראיים פה אז הם חייבים למצוא פתרון למצב ולעצור את מה שקורה כאן. 

לפני3 שעות , החתול הצהוב said:

אני חושב שרביד מדבר על סאדאת מהרגע שהתחילו ההסכמים מולו

למה החלו ההסכמים איתו? על זה בדיוק אני מדבר.

עד השלב שהוא הבין שיזיינו אותו ואת כל הפרעונים, הוא חיי בשגעון גדלות. בכל פעם שנכנסנו לשיגעון, הם נכנסו לקונכיה.

אהבה מביאה אהבה, אלימות מביאה תוצאות. אגב, אפשר לראות שזה בדיוק מה שהם עושים לנו כרגע. מגבירים אלימות = מקבלים מתנות.

תרבות ההכלה הזו היא בדיחה עצובה.

https://rotter.net/forum/scoops1/738476.shtml

פעילות בג׳נין כעת. כוחות צה״ל רוצים את בני משפחת המחבל ונתקלים באש חיה.

יש מחבל/משת״פ שפונה במסוק לבית חולים מסיבות בטחוניות. בהצלחה לכוחותינו :hooligan:

FP4isrwXoAMQjyM?format=jpg&name=large

On 7.4.2022 at 23:41, טוני said:

אצלנו בשמאל אוהבים ומחבקים את כולם!

מחבל אחד מכפר קאסם, אחד בדואי מהנגב, אחד מהשומרון

וכולם כמובן קשורים לדעאש.

מי מכפר קאסם? 

14 דקות לפני, Yoadknux said:

מי מכפר קאסם? 

2 המחבלים מחדרה מאום אל פחם*

התבלבלתי כי מבחינתי הם כולם אותו דבר.

אתקן.

https://he.wikipedia.org/wiki/רצח_ראובן_שמרלינג