Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

42 דקות לפני, NewGeneration said:

במערכת הבחירות בישראל יש חוק ברור, הרכבת ממשלה נעשת בהצבעת רוב בכנסת. כל השאר זה בבל"ת. "המחנה לאומי" "חוקים ערכיים", זה לא יותר מסיסמאות. הצבעת הרוב בהשבעת ממשלת בנט-לפיד שיקפה את רצון העם.

לא בוחרים ראש ממשלה לפי מס' מנדטים, אם היינו עושים כך נתניהו היה היסטוריה כבר ב2009 כשקדימה של לבני עקפה את הליכוד של נתניהו

כן רק שנתניהו לא בגד בכל המצביעים שלו והלך עם אויביו הפוליטיים בעלי השקפות מנוגדות 180 מעלות ושהוא הכריז לו פעם שהוא לא ילך איתם, כמו שעשו בנט סער ומרצ למשל. כך שלהגיד שזה משקף "רצון העם" זה קצת (הרבה) חוטא לאמת. יש פה גניבה של קולות ורצון העם אם כבר. 

אבל אתה בטח מרוצה מכל מה שמתנהל במדינה מאז שהוא נבחר, העיקר לא ביבי אה?

On 3.10.2021 at 03:36, Krishi said:

כן רק שנתניהו לא בגד בכל המצביעים שלו והלך עם אויביו הפוליטיים בעלי השקפות מנוגדות 180 מעלות ושהוא הכריז לו פעם שהוא לא ילך איתם, כמו שעשו בנט סער ומרצ למשל. כך שלהגיד שזה משקף "רצון העם" זה קצת (הרבה) חוטא לאמת. יש פה גניבה של קולות ורצון העם אם כבר. 

זיו - נתניהו שרף את עצמו בפני בנט, סער וליברמן. אתה לא יכול לנתק את המקום הפרסונלי מהמקום הפוליטי. כל האחרונים נכוו ברותחין מביבי. אם הוא היה זז וברקת היה נכנס במקומו הייתה לנו ממשלת ימין. אני מעדיף ממשלה עם בנט ולא עם ביבי. וזה גם מתחבר להודעה של כרישי שציטטתי - נתניהו בגד במצביעים שלו. הצבעתי לו בבחירות הקודמות והוא שיקר לי במצח נחושה. לי ולעוד מילוני מצביעים. הוא אמר שהוא יפנה את חאן אל אחמר - לא פינה בפאקינג 12 שנה. הוא אמר שהוא יחיל ריבונות על הבקעה - לא החיל. הוא אמר שהוא ישנה את מערכת המשפט - לא שינה. אתם מדברים כל הזמן על בנט אבל מפספסים משהו מטורף שקורה פה מתחת לאף שלנו כבר פאקינג 12 שנה:

1. הרשות הפלסטינית משתלטת על שטחי C תחת אחריות ממשלת הימין של ביבי:

תראו את התאריכים: https://www.ynet.co.il/news/article/SylmUN9CP | https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001357457

2. איבדנו משילות בצפון ובדרום. 

3. מערכת הביטחון הפנימית - משטרה, כבאות, שב"ס חלשים מאוד. אחמ אחמ סופר טאנקר.

4. חמאס בהתעצמות אדירה. אחרי שביבי הבטיח לחסל אותו ב2009. אפרופו ארכיון.

5. חיזבאללה קרוב להשיג את הטילים המדויקים שלו. רפיסות של 12 שנה.

כל זה בתקופה של ביבי.

אני לא מסכים שהוא יהיה ראש ממשלה שלי. ולכן מאוד שמח על החילוף שלו בבנט.

אין מושלם, אבל זה מה יש. פייר? אין הבדל גדול בתוצאות ולראיה:

https://www.themarker.com/news/.premium-1.10077147

אבל קל להתחבר לסיסמאות ולקרוא לבנט שמאלן. למעשה הוא ראש ממשלה טוב בעיניי (עד כה).

לפני3 שעות , ת"א שלנו said:

זיו - נתניהו שרף את עצמו בפני בנט, סער וליברמן. אתה לא יכול לנתק את המקום הפרסונלי מהמקום הפוליטי. כל האחרונים נכוו ברותחין מביבי. אם הוא היה זז וברקת היה נכנס במקומו הייתה לנו ממשלת ימין. אני מעדיף ממשלה עם בנט ולא עם ביבי. וזה גם מתחבר להודעה של כרישי שציטטתי - נתניהו בגד במצביעים שלו. הצבעתי לו בבחירות הקודמות והוא שיקר לי במצח נחושה. לי ולעוד מילוני מצביעים. הוא אמר שהוא יפנה את חאן אל אחמר - לא פינה בפאקינג 12 שנה. הוא אמר שהוא יחיל ריבונות על הבקעה - לא החיל. הוא אמר שהוא ישנה את מערכת המשפט - לא שינה. אתם מדברים כל הזמן על בנט אבל מפספסים משהו מטורף שקורה פה מתחת לאף שלנו כבר פאקינג 12 שנה:

1. הרשות הפלסטינית משתלטת על שטחי C תחת אחריות ממשלת הימין של ביבי:

תראו את התאריכים: https://www.ynet.co.il/news/article/SylmUN9CP | https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001357457

2. איבדנו משילות בצפון ובדרום. 

3. מערכת הביטחון הפנימית - משטרה, כבאות, שב"ס חלשים מאוד. אחמ אחמ סופר טאנקר.

4. חמאס בהתעצמות אדירה. אחרי שביבי הבטיח לחסל אותו ב2009. אפרופו ארכיון.

5. חיזבאללה קרוב להשיג את הטילים המדויקים שלו. רפיסות של 12 שנה.

כל זה בתקופה של ביבי.

אני לא מסכים שהוא יהיה ראש ממשלה שלי. ולכן מאוד שמח על החילוף שלו בבנט.

אין מושלם, אבל זה מה יש. פייר? אין הבדל גדול בתוצאות ולראיה:

https://www.themarker.com/news/.premium-1.10077147

אבל קל להתחבר לסיסמאות ולקרוא לבנט שמאלן. למעשה הוא ראש ממשלה טוב בעיניי (עד כה).

שום אי עמידה של ביבי בהבטחה כזאת או אחרת לא תהיה שווה לבגידה של בנט. 

אין לי ספק שאתה מרוצה, בנט יכול למכור את כל המדינה גם, העיקר מבחינתך לא ביבי. 

19 דקות לפני, Krishi said:

שום אי עמידה של ביבי בהבטחה כזאת או אחרת לא תהיה שווה לבגידה של בנט. 

אין לי ספק שאתה מרוצה, בנט יכול למכור את כל המדינה גם, העיקר מבחינתך לא ביבי. 

כרישי איך אני אוהב אותך בנושאים על מכבי. וואלה תענוג לקרוא את ההודעות שלך במדינת היהודים

פה אתה הורג אותי וגומר עליי, מוציא ממני את כל הכוחות לכתוב משהו בכלל.

כפרה עלייך תתאפס על עצמך ותגיב לעניין. אל תהיה יצור.

אם בן אדם כותב שהוא הצביע מחל לפני שנה וקצת אז כנראה שהוא לא אנטי ביבי. הרי לא יכול להיות שתהיה אנטי כלפי מישהו ותצביע לו נכון? נכון.

אז אם נסתכל עניינית ותענה למה שכתבתי בצורה ספצפית אתה תראה שכמו שאתה מתאר את בנט כבוגד אפשר להלביש את המילה הזאת גם על ביבי.

למה אפשר? כי ביבי בגד במצביעים שלו. הוא הבטיח פעולות ימניות בציר הביטחוני ובפועל לא היו כאלה. אז הוא בגד במצביעים שיכלו להצביע לימינה והוא בגד בליכודניקים. 

כנראה שניר ברקת היה יכול לעשות טוב יותר מביבי. אבל ביבי אלוף המניפולציות ודמגוג מספר 1. קל לו לקחת אמת ולהפוך אותה לשקר ולקחת שקר ולהסביר כמה זה אמת. מומחה בזה.

אם אתה צריך דוגמא לזה הנה: "בנט יכול למכור את כל המדינה גם". סיסמא יפה. בדרך כלל תגיע מהשפעה של ביבי. רק שכחנו שביבי מכר את הדרום לבדואים והפקיר את תושבי הגליל לערבי ישראל והפקיר את שטחי C לרשות הפלסטינאית. זה ימין זה?! זה ימין?! בחייאת דינק. 

47 דקות לפני, Krishi said:

מפלגת השלטון בקושי עוברת את אחוז החסימה חח מדהים.

יאללה עוד טיפה מאמץ ונצא לבחירות ונעיף משם את הנוכל

הוא וסער ירוצו ביחד, גם בסקר הזה לביבי אין 61

2 דקות לפני, ת"א שלנו said:

כרישי איך אני אוהב אותך בנושאים על מכבי. וואלה תענוג לקרוא את ההודעות שלך במדינת היהודים

פה אתה הורג אותי וגומר עליי, מוציא ממני את כל הכוחות לכתוב משהו בכלל.

כפרה עלייך תתאפס על עצמך ותגיב לעניין. אל תהיה יצור.

אם בן אדם כותב שהוא הצביע מחל לפני שנה וקצת אז כנראה שהוא לא אנטי ביבי. הרי לא יכול להיות שתהיה אנטי כלפי מישהו ותצביע לו נכון? נכון.

אז אם נסתכל עניינית ותענה למה שכתבתי בצורה ספצפית אתה תראה שכמו שאתה מתאר את בנט כבוגד אפשר להלביש את המילה הזאת גם על ביבי.

למה אפשר? כי ביבי בגד במצביעים שלו. הוא הבטיח פעולות ימניות בציר הביטחוני ובפועל לא היו כאלה. אז הוא בגד במצביעים שיכלו להצביע לימינה והוא בגד בליכודניקים. 

כנראה שניר ברקת היה יכול לעשות טוב יותר מביבי. אבל ביבי אלוף המניפולציות ודמגוג מספר 1. קל לו לקחת אמת ולהפוך אותה לשקר ולקחת שקר ולהסביר כמה זה אמת. מומחה בזה.

אם אתה צריך דוגמא לזה הנה: "בנט יכול למכור את כל המדינה גם". סיסמא יפה. בדרך כלל תגיע מהשפעה של ביבי. רק שכחנו שביבי מכר את הדרום לבדואים והפקיר את תושבי הגליל לערבי ישראל והפקיר את שטחי C לרשות הפלסטינאית. זה ימין זה?! זה ימין?! בחייאת דינק. 

אני לא אומר שאתה אנטי ביבי, אתה אומר את זה בעצמך (במילים אחרות אמנם). אז לא הבנתי כל כך. 

להגיד על ביבי בוגד אי אפשר, אפשר להגיד שהוא לא עמד בהבטחות כאלה ואחרות ועדיין נשאר נאמן לבייס שלו. זה לא דומה בכלל למה שבנט (וחבריו למפלגה) וסער (וגם חלק מחבריו במפלגה) עשו למשל. ואגב בכל זאת יש בכל זאת הבדל בין לנסות לעשות משהו ולא להצליח משיקולים כאלה ואחרים, לבין להגיד משהו ואז באופן אקטיבי לעשות בדיוק ההיפך. כמו למשל במקרה של בנט ולפיד, בנט ורע"מ, בנט וחאן אל חמאר, בנט קבינט הקורונה, בנט ו"לא קורונה - לא מעניין" (על בנט והקורונה אפשר להגיד עוד הרבה, גם על לפיד וסתירותיו אבל בשביל זה צריך יום שלם והודעה באורך הגלות), סער וחקיקה פרסונלית, בנט ופרשת הצוללות ועוד ועוד 

ושוב אני אזכיר - בנט לא בא בשניה האחרונה כאילו הוא האביר על הסוס הלבן במטרה להציל את המולדת מעוד סבב בחירות. הכל היה מתוכנן מראש, עמית סגל דיבר על זה בזמנו, איילה חסון דיברה על זה בזמנו. הוא פעל ביודעין ובדעה צלולה שהוא הולך לחטוף את המדינה עוד בזמן הבחירות עצמן.

מלבד זאת, אני כבר תקופה ארוכה אומר שביבי הוא לא ימין אמיתי (לא כמו סמוטריץ' או פייגלין למשל) - אבל מתוך כל האופציות הריאליות שיש לראשות הממשלה הוא הכי ימני שיש.  אני לא מרוצה גם מהרבה דברים שהוא עשה, אבל אני מעדיף אותו בתור אחד שמקדם את המדינה כלכלית, מדינית, דיפלומטית ביחסי חוץ, אחד שהקול שלו נשמע ונשקל מול מנהיגי העולם, שממסמס את רעיון 2 המדינות עד כדי כך שלא דיברו על זה כבר כמעט, לעומת הנוכל והליצן החליפי שיבואו במקומם. שהכניסו תומכי מחבלים לממשלה ועוד דואגים להם לתקציב של עשרות מליארדי שקלים כאשר בכל מקום (וגם באש"ף אגב) רצים ציטוטים על מה שבאמת נסגר בחדרי חדרים בפן המדיני, שנמנעים מפעולות כי מפחדים לאבד את הקואליציה, שחבריהם לממשלה הולכים ויושבים עם אבו מאזן ומקדמים מהלכים שהם עצמם כביכול מתנגדים אליהם, שבכו על הטיפול בקורונה ושכל עוד יש קורונה שום דבר לא מעניין (אחר כך משקרים כמובן שלא אמרו שום דבר כזה) אבל קבינט קורונה לא מתכנס שבועות, שר החוץ טס כל הזמן לחופשות פרטיות, והופ איזה פלא גם פה ראש הממשלה מתעלם ממשרד הבריאות (כל משרד הבריאות אגב, לא רק הדרג המקצועי) ועוד מסית ח"כים ושרים נגדו. 

שאני לא אדבר אפילו על כל המינויים הפוליטיים המרובים שנעשו מאז שהממשלה הזאת כוננה, ומצד שני הניסיון להשתיק ולהעיף כל התנגדות שלא תואמת לאג'נדה שלהם שלא בסמכות. ובזמן שאין כסף לחיילים ונכים ומכשירי אקמו, למואזינים ואימאמים יש מאיפה לעלות את השכר שלהם, אלה שמסיתים נגד המדינה יומם וליל. 

אם נראה לך שמשהו בדרום או בצפון או בשטחי C ואפילו בעזה ישתנה בטח עם רע"מ ומרצ בממשלה אתה תמים מאוד. 

אז אני מעדיף את היתרונות של ביבי על פני חוסר היכולת של ממשלה ההונאה הזאת. 

עד עכשיו ראיתי עוד חיילים ושוטרים מופקרים, ושרים וראשי ממשלה שלא מתעסקים בזה בכלל. השר לביטחון פנים בכלל מרוצה מהמצב חח 

אגב, חאן על אחמר הזה... בנט כבר פינה אותו כמו שהבטיח? אה לא רגע.. גם הוא ביקש עוד דחיה... 

ובכל הזמן הזה - אפילו לא תקיפה אחת נגד מטרות אירניות שמתבססות עוד ועוד בסוריה ובזמן שאיראן דוהרת לגרעין. וזה רק חלק ממה שיש לי להגיד על הממשלה הזאת אבל בינתיים זה מספיק

מה שאני לא מסכים זה שאתה עושה חסד לביבי ונחרץ לגבי בנט.

כשביבי מפר את ההבטחות שלו ומצמיח מפלצת ברצועת עזה במקום למוטט את שלטון החמאס - אתה אומר שהוא מנסה ולא מצליח. לפחות משתדל.

כשביבי מפר את ההבטחות שלו ובמשמרת שלו יש השתלטות פלסטינית בשטחי C במקום לספח את חבל אדומים וגוש עציון - אתה אומר שהוא מנסה ולא מצליח. לפחות משתדל.

כשביבי מפר את ההבטחות שלו ומספר לנו שכדאי להצביע לביבי ולא לגנץ כי הוא היחידי שיספח את הבקעה ולא השמאלנים האלה - אתה אומר שהוא מנסה ולא מצליח. לפחות משתדל.

אתה פשוט מסונוור. מבין גם למה. ביבי אדיר בשיווק. הוא יודע איך להגיע לנפש ומוח האדם. הוא מבין איך להעביר מסרים ולשכנע. וזה עובד יא חביבי. בעיקר עלייך ועל עוד מיליונים אחרים. אתה לא טיפש, חלילה. הוא פשוט אדיר בזה. אבל במבחן התוצאה, הוא היה פה 12 שנה והוא לא הביא הישגים ביטחוניים לימין הישראלי. נהפוך הוא. 

אתה מדבר על ביטחון הפנים בלי להבין שזה גוף שהיה תחת אחריות נתניהו במשך 12 שנה! בנט בתפקיד כמה חודשים ואתה מצפה שהוא יבריא את המערכת מיד? 

האם גולדהאר לקח דאבל בשנה הראשונה שלו במכבי? כנראה שלא. קודם כל צריך לנקות ולטהר את המערכת. לייצב את הספינה. זה לא סיסמאות - זו המציאות שלנו. הרבה הרס וחורבן יש במשרדי הממשלה השונים. ככה זה שראש ממשלה הוא גם שר חוץ וגם שר התקשורת וגם שר הביטחון וגם השר לענייני חארטה וברטה. אין לו באמת זמן לשום תיק. צריך לתקן. צריך לאפס את המערכת. 

והאלקטורטים שפירסמת, נו הסקר ההוא - אתה רק מוכיח כמה ביבי לא יכול להקים ממשלה. אף אחד לא ירצה לשבת איתו משום שאף אחד לא מאמין לו. אף אחד. גם אישתו לא מאמינה לו. הוא אדם כזה וזה קורה להרבה גאונים. הם מאבדים את האיזון החברתי והופכים להיות פרנואידים. בינתיים אבו יאיר לא יכול להקים ממשלה. ברקת כן. והוא לא מפנה את הכיסא שלו ונותן להכלאה מוזרה ודי מוצלחת עד כה להתקיים. כביכול כביכול אם המדינה חשובה לביבי שיפנה את המקום ויתן לברקת להוביל אותה. אבל ביבי לא רוצה לזוז מהכיסא שלו באופוזיציה ובן אדם בן 71 ימשיך לזרוע רעל, שקרים ולספר לנו מניפולציות ללא הפסקה. 

אגב הסיבה שהצבעתי לו כי חשבתי שבזמנו הוא היה הרבה יותר מתאים מגנץ ומלפיד. מבחינתי אין הבדל בהיבט הביטחוני בין לפיד לנתניהו - ביבי לא ימין ביטחוני אלא ימין כלכלי-חברתי. כשיהיה פה ימין ביטחוני אמיתי נדבר. אולי בבחירות הבאות. אחרי ביבי. 

36 דקות לפני, ת"א שלנו said:

מה שאני לא מסכים זה שאתה עושה חסד לביבי ונחרץ לגבי בנט.

כשביבי מפר את ההבטחות שלו ומצמיח מפלצת ברצועת עזה במקום למוטט את שלטון החמאס - אתה אומר שהוא מנסה ולא מצליח. לפחות משתדל.

כשביבי מפר את ההבטחות שלו ובמשמרת שלו יש השתלטות פלסטינית בשטחי C במקום לספח את חבל אדומים וגוש עציון - אתה אומר שהוא מנסה ולא מצליח. לפחות משתדל.

כשביבי מפר את ההבטחות שלו ומספר לנו שכדאי להצביע לביבי ולא לגנץ כי הוא היחידי שיספח את הבקעה ולא השמאלנים האלה - אתה אומר שהוא מנסה ולא מצליח. לפחות משתדל.

אתה פשוט מסונוור. מבין גם למה. ביבי אדיר בשיווק. הוא יודע איך להגיע לנפש ומוח האדם. הוא מבין איך להעביר מסרים ולשכנע. וזה עובד יא חביבי. בעיקר עלייך ועל עוד מיליונים אחרים. אתה לא טיפש, חלילה. הוא פשוט אדיר בזה. אבל במבחן התוצאה, הוא היה פה 12 שנה והוא לא הביא הישגים ביטחוניים לימין הישראלי. נהפוך הוא. 

אתה מדבר על ביטחון הפנים בלי להבין שזה גוף שהיה תחת אחריות נתניהו במשך 12 שנה! בנט בתפקיד כמה חודשים ואתה מצפה שהוא יבריא את המערכת מיד? 

האם גולדהאר לקח דאבל בשנה הראשונה שלו במכבי? כנראה שלא. קודם כל צריך לנקות ולטהר את המערכת. לייצב את הספינה. זה לא סיסמאות - זו המציאות שלנו. הרבה הרס וחורבן יש במשרדי הממשלה השונים. ככה זה שראש ממשלה הוא גם שר חוץ וגם שר התקשורת וגם שר הביטחון וגם השר לענייני חארטה וברטה. אין לו באמת זמן לשום תיק. צריך לתקן. צריך לאפס את המערכת. 

והאלקטורטים שפירסמת, נו הסקר ההוא - אתה רק מוכיח כמה ביבי לא יכול להקים ממשלה. אף אחד לא ירצה לשבת איתו משום שאף אחד לא מאמין לו. אף אחד. גם אישתו לא מאמינה לו. הוא אדם כזה וזה קורה להרבה גאונים. הם מאבדים את האיזון החברתי והופכים להיות פרנואידים. בינתיים אבו יאיר לא יכול להקים ממשלה. ברקת כן. והוא לא מפנה את הכיסא שלו ונותן להכלאה מוזרה ודי מוצלחת עד כה להתקיים. כביכול כביכול אם המדינה חשובה לביבי שיפנה את המקום ויתן לברקת להוביל אותה. אבל ביבי לא רוצה לזוז מהכיסא שלו באופוזיציה ובן אדם בן 71 ימשיך לזרוע רעל, שקרים ולספר לנו מניפולציות ללא הפסקה. 

אגב הסיבה שהצבעתי לו כי חשבתי שבזמנו הוא היה הרבה יותר מתאים מגנץ ומלפיד. מבחינתי אין הבדל בהיבט הביטחוני בין לפיד לנתניהו - ביבי לא ימין ביטחוני אלא ימין כלכלי-חברתי. כשיהיה פה ימין ביטחוני אמיתי נדבר. אולי בבחירות הבאות. אחרי ביבי. 

אני לא מסונוור ואל תמעיט בערכי. 

אני הייתי מעדיף אנשים אחרים בראשות הממשלה, אבל אמרתי ואומר שוב שמתוך כל האופציות הריאליות הוא המועדף עלי. כי אם לא לרסק את החמאס ולעשות טרנספר לכל ערביי יש"ע אז לפחות יש התקדמות בהרבה תחומים אחרים. אני מעריך, ומשער, שביבי מחפש כמה שיותר שקט כדי לקדם כמה שיותר דברים אחרים. כי בין מלחמות למבצע לעוד מלחמה זה קצת קשה. גם מדינית. ובנוסף יש איומים גדולים יותר (כמו איראן למשל). 

יש דברים שבנט יכל לעשות שהם מידיים שלא קשורים לאיזה תהליך הבראה ארוך, אבל הוא לא יכול לעשות אותם גם אם היה רוצה. כי הוא יושב עם מי שהוא החשיב בתור אויבים אידיולוגיים. 

אתה אומר שאף אחד לא מאמין לביבי ועדיין בסקר הזה יש 35 מנדטים לליכוד, יש עוד מנדטים במפלגות אחרות שידוע שהן ישבו איתו ורק איתו כך שזה כתב אמון גם בביבי עצמו. חצי מהמצביעים לפחות. 

אני מאמין שאם היינו הולכים עכשיו לבחירות הוא גם היה משיג את ה-61 שלו אחרי הבגידה של בנט וסער. 

להשוות את לפיד לביבי בכל היבט או תחום אפשרי זה פשוט בדיחה. לפיד הוא ליצן מהלך שבינו לבין יכולת הנהגה או פוליטיקה אין שום קשר, עצם המחשבה שהליצן היחצן הזה אי פעם יהיה ראש הממשלה שלי גורם לי לחרדות קשות עד כדי מחשבות לירידה מהארץ. אפילו רק לדמיין את זה עושה לי צמרמורות ורעידות בכל הגוף. לפיד הוא לא ימין ולא שמאל לא כלכלי לא בטחוני ולא כלום - הוא פשוט ליצן חסר כל מושג ויכולת בהנהגת מדינה שרק בעזרת הלשון החלקלקה שלו הצליח איכשהו להתברג בפוליטיקה שלנו. 

On 3.10.2021 at 03:36, Krishi said:

חלק מהבטחותיו היה להחליף את נתניהו ולמנוע בחירות חמישיות, חבל שאת זה בחרת להשמיט.

לגבי ניהול המדינה, במשהו שאפשר באמת למדוד בזמן כהונה קצר כל כך של 100 ימים,  כמו ניהול קורונה, הציון בסדר+, ומעולה ביחס לקודמו בתפקיד שהיה חתום על 3 סגרים וריסוק הכלכלה.

אפס סגרים. זן הדלתא נבלם והתחלואה בירידה. 

17 דקות לפני, NewGeneration said:

חלק מהבטחותיו היה להחליף את נתניהו ולמנוע בחירות חמישיות, חבל שאת זה בחרת להשמיט.

לגבי ניהול המדינה, במשהו שאפשר באמת למדוד בזמן כהונה קצר כל כך של 100 ימים,  כמו ניהול קורונה, הציון בסדר+, ומעולה ביחס לקודמו בתפקיד שהיה חתום על 3 סגרים וריסוק הכלכלה.

תשמע לרוב אני מדפדף תגובות שלך הלאה כי אתה ממש טיפש אבל אני חייב להתייחס לשקר הזה.

קודם כל, בשום שלב נפתול לא התחייב שלא ישב תחת

נתניהו, הוא רץ לראשות הממשלה אבל כמו שהוא אמר בעצמו, אפילו עשרה מנדטים לא מספיקים לכסא.

דבר שני, אם הוא הבטיח שלא יכתיר ויישב עם לפיד, לא יישב עם מרצ, לא יישב עם עבאס והתנועה האסלאמית, לא ישב עם נתניהו כמו שאתה טוען, איזה תרחיש כן יכל להתקיים? שימינה תהפוך ממפלגה שלא עברה את אחוז החסימה למפלגת שלטון עם 20 מנדטים?  אין בעיה שאתה מבסוט מהמצב וזה משרת אותך, אבל אל תבוא ותקמט את המציאות כאילו כולם אהבלים.

לגבי השקר השני, אתה יודע שישראל צנחה מהחמישיה הראשונה במדד בלומברג להתמודדות עם הקורונה למקום ה41?(מתוך 53 מדינות!!) על איזה בסדר+ אתה מדבר? איך אתה אונס את המציאות בכזאת ברוטליות?

24 דקות לפני, NewGeneration said:

בנט תיכנן את המהלך הזה שהוא עשה עוד לפני הבחירות כך שכל מה שהוא אמר היה שקר. 

קודם כל להשוות באופן מוחלט בין קודמו לתפקיד לבינו ביחס לקורונה זה לא נכון, בנט קיבל את המדינה כשהיא כבר מאורגנת יחסית מבחינת הטיפול בקורונה, כשכבר ידוע הרבה יותר על המחלה ומה היא עושה ומה צורות הטיפול האפשריות. הוא גם קיבל מדינה עם מספר מאומתים יומי חד ספרתי (ומאושפזים לא רחוק ממנו). ועדיין הצליח להביא אותנו ל1300 הרוגים, ומאות אלפי מאומתים חדשים, ומאות חולים קשים. 

לגבי הכלכלה, להגיד שביבי ריסק את הכלכלה הישראלית עם הסגרים זה פשוט לא נכון עובדתית אז לא יודע מאיפה המצאת את זה עכשיו. 

גם מה שבנט עשה עכשיו עם ההגבלות התוים השמחים הירוקים הסגולים והבידודים זה עוד יותר גרוע, כי הכל כאילו מתנהל כשורה, אבל מלא אנשים בבידוד (במיוחד מה שרץ במערכת החינוך), מלא עסקים לא יכולים לעבוד ולקבל קהל כמו שצריך, ומצד שני לא מקבלים יותר מהמדינה שום סיוע. גם לא המובטלים. אז סבבה לא הכריז על סגר, אבל בפועל יצר מצב כמעט דומה רק בלי הפיצויים לנפגעים. 

אז אוי ואבוי לו אם אחרי שהיה לו את כל הנתונים והידע שכבר היה לנו על המגיפה וכל הכלים שידוע שאפשר להשתמש בהם וקיבל מדינה נקיה מקורונה הוא לא היה מצליח לעצור בכלל את זן הדלתא חחח וגם זה קרה כמה חודשים מאוחר מדי.

1 hour ago, Krishi said:

בנט תיכנן את המהלך הזה שהוא עשה עוד לפני הבחירות כך שכל מה שהוא אמר היה שקר. 

קודם כל להשוות באופן מוחלט בין קודמו לתפקיד לבינו ביחס לקורונה זה לא נכון, בנט קיבל את המדינה כשהיא כבר מאורגנת יחסית מבחינת הטיפול בקורונה, כשכבר ידוע הרבה יותר על המחלה ומה היא עושה ומה צורות הטיפול האפשריות. הוא גם קיבל מדינה עם מספר מאומתים יומי חד ספרתי (ומאושפזים לא רחוק ממנו). ועדיין הצליח להביא אותנו ל1300 הרוגים, ומאות אלפי מאומתים חדשים, ומאות חולים קשים. 

לגבי הכלכלה, להגיד שביבי ריסק את הכלכלה הישראלית עם הסגרים זה פשוט לא נכון עובדתית אז לא יודע מאיפה המצאת את זה עכשיו. 

גם מה שבנט עשה עכשיו עם ההגבלות התוים השמחים הירוקים הסגולים והבידודים זה עוד יותר גרוע, כי הכל כאילו מתנהל כשורה, אבל מלא אנשים בבידוד (במיוחד מה שרץ במערכת החינוך), מלא עסקים לא יכולים לעבוד ולקבל קהל כמו שצריך, ומצד שני לא מקבלים יותר מהמדינה שום סיוע. גם לא המובטלים. אז סבבה לא הכריז על סגר, אבל בפועל יצר מצב כמעט דומה רק בלי הפיצויים לנפגעים. 

אז אוי ואבוי לו אם אחרי שהיה לו את כל הנתונים והידע שכבר היה לנו על המגיפה וכל הכלים שידוע שאפשר להשתמש בהם וקיבל מדינה נקיה מקורונה הוא לא היה מצליח לעצור בכלל את זן הדלתא חחח וגם זה קרה כמה חודשים מאוחר מדי.

זן הדלתא שחדר לארץ במשמרת של נתניהו זה לא הקורונה הרגילה שדעכה, אתה יכול להיתמם עד מחר, אבל זו עובדה.

ואם אתה משווה מבחינת המתים 6500 בתקופת נתניהו>1300 בתקופת בנט.

לגבי הכלכלה? לא הבנתי אתה חי באנטארקטיקה? להעתיק לך לכאן את מס' המובטלים בעקבות הסגרים? הגרעון בגלל הפיצויים לעסקים?

ואני לא יודע איך זה בערים אחרות, אבל לפחות בתל אביב התו הירוק זה לפרוטוקול לא בודקים אותו בכלל, במקומות בפרופיל גבוה יותר כמו תיאטראות ואצטדיונים יש אכיפה, אבל בעסקים הקטנים שהם לא מסעדות לא צריך בכלל להציג תו ירוק, אין שום פגיעה.

2 דקות לפני, NewGeneration said:

זן הדלתא שחדר לארץ במשמרת של נתניהו זה לא הקורונה הרגילה שדעכה, אתה יכול להיתמם עד מחר, אבל זו עובדה.

ואם אתה משווה מבחינת המתים 6500 בתקופת נתניהו>1300 בתקופת בנט.

לגבי הכלכלה? לא הבנתי אתה חי באנטארקטיקה? להעתיק לך לכאן את מס' המובטלים בעקבות הסגרים? הגרעון בגלל הפיצויים לעסקים?

ואני לא יודע איך זה בערים אחרות, אבל לפחות בתל אביב התו הירוק זה לפרוטוקול לא בודקים אותו בכלל, במקומות בפרופיל גבוה יותר כמו תיאטראות ואצטדיונים יש אכיפה, אבל בעסקים הקטנים שהם לא מסעדות לא צריך בכלל להציג תו ירוק, אין שום פגיעה.

שמע עוד חשבתי לענות לך ברצינות אבל ברגע שהשווית את המתים בתקופת נתניהו לכמות המתים בתקופת בנט הבנתי שאין לי באמת עם מי לדבר. 

ולגבי הכלכלה אני לא חי באנטרטיקה, לך פשוט אין מושג בכלכלה.

לפני2 שעות , AvielMaccabi4 said:

תשמע לרוב אני מדפדף תגובות שלך הלאה כי אתה ממש טיפש אבל אני חייב להתייחס לשקר הזה.

קודם כל, בשום שלב נפתול לא התחייב שלא ישב תחת

נתניהו, הוא רץ לראשות הממשלה אבל כמו שהוא אמר בעצמו, אפילו עשרה מנדטים לא מספיקים לכסא.

דבר שני, אם הוא הבטיח שלא יכתיר ויישב עם לפיד, לא יישב עם מרצ, לא יישב עם עבאס והתנועה האסלאמית, לא ישב עם נתניהו כמו שאתה טוען, איזה תרחיש כן יכל להתקיים? שימינה תהפוך ממפלגה שלא עברה את אחוז החסימה למפלגת שלטון עם 20 מנדטים?  אין בעיה שאתה מבסוט מהמצב וזה משרת אותך, אבל אל תבוא ותקמט את המציאות כאילו כולם אהבלים.

לגבי השקר השני, אתה יודע שישראל צנחה מהחמישיה הראשונה במדד בלומברג להתמודדות עם הקורונה למקום ה41?(מתוך 53 מדינות!!) על איזה בסדר+ אתה מדבר? איך אתה אונס את המציאות בכזאת ברוטליות?

"לרוב מדפדף" אני לא הגבתי כאן כמה חודשים מאז ההשבעה יא מצחיק, כנראה אני מגיע אליך גם לחלומות

ולא הבנתי את הפואנטה גבר, אם אתה בעצמך טוען שמראש התרחישים היו סותרים, למה אתה בכזה טילט שמישהו עבד עליך? זה לא היה ברור לך מראש שהוא יצטרך להפר כמה מן ההבטחות? אם נעשה מחקר מתערב איתך ש"להחליף את נתניהו" "מניעת סבב נוסף של בחירות" נאמרו בקמפיין של בנט לפחות פי 2 אם לא פי 3 מ"לא אשב עם לפיד" "לא אשב עם עבאס" שאגב נתניהו בעצמו הפר את ההבטחה הזאת ראשון כשקיים מגעים אינטנסיביים עם עבאס כדי שישב איתו. אבל ככה זה אצל ביביסטים, מה שמותר לנתניהו אסור לאחרים.

לגבי מדד בלומברג. אתה יודע שאנחנו ברגע נתון כרגע, האירוע לא הסתיים, אצל נתניהו בלי לבדוק מה היה מקומנו במדד עד לחיסונים(אם בשעתו הוא היה קיים) לא קשה לנחש שכנראה היינו מככבים בתחתית הדירוג. עם התוצאות שבאות עכשיו לידי ביטוי בבלימת הדלתא, אני מאמין שנראה זינוק גם במדד הזה.

לפני12 שעות , AvielMaccabi4 said:

זה גם לא נכון יא אחי

המדד הזה מתייחס לכמות הנדבקים ביחס לאוכלוסיה פר מדינה. בישראל אין יותר נדבקים אלא יש יותר מתגלים.

כשלקחו את ההחלטה לעשות בדיקות סרולוגיות לתלמידים הבינו שזה יעלה את שיעור הנדבקים כי פתאום יתגלו עוד אלפי נדבקים שלא היו מתגלים

וזה מה שגרם לישראל לצאת מהחמישיה הראשונה. 

אז בעצם - אם הם לא היו עושים את הבדיקות הסרולוגיות ישראל עדיין הייתה נמצאת בחמישיה הראשונה. אבל זה לא אומר שלא היו כאן מאומתים. 

אצל ביבי היו מאומתים פשוט לא היו סרולוגיות. חשוב לשים את הדברים על דיוקם כי הסטטיסטיקה יכולה לעוות את המציאות.

במדינת ישראל צריך לשים בצד 200 משכורות כדי שיהיה לך בית בזמן שח"כים, שרים בממשלה ובני משפחותיהם חשופים לנדל"ן במאות מיליוני שקלים, לשבת 2-3 שעות בפקקים כל יום רק בשביל שתוכל לעבוד ולפרנס את המשפחה שלך, לקנות ממונופולים ולהיות כפופים לגחמות של ועדי עובדים וקבוצות לחץ כאלו ואחרות שהאינטרס שלהם מנוגד לאינטרס הציבורי, ועדיין, למרות כל זה, למרות כל הרעות החולות האלו שמשפיעות על שגרת היום יום ורמת החיים של כל אחד ואחת מאיתנו, עדיין אנשים נותנים כל כך הרבה משקל לכפר עם כמה עשרות בדואים שהתיישבו בצורה לא חוקית באיזה חור תחת במדבר. 

מדהים. פשוט לתפוס את הראש מכמה שאנחנו מטומטמים. 

לפני1 שעה , ravid said:

במדינת ישראל צריך לשים בצד 200 משכורות כדי שיהיה לך בית בזמן שח"כים, שרים בממשלה ובני משפחותיהם חשופים לנדל"ן במאות מיליוני שקלים, לשבת 2-3 שעות בפקקים כל יום רק בשביל שתוכל לעבוד ולפרנס את המשפחה שלך, לקנות ממונופולים ולהיות כפופים לגחמות של ועדי עובדים וקבוצות לחץ כאלו ואחרות שהאינטרס שלהם מנוגד לאינטרס הציבורי, ועדיין, למרות כל זה, למרות כל הרעות החולות האלו שמשפיעות על שגרת היום יום ורמת החיים של כל אחד ואחת מאיתנו, עדיין אנשים נותנים כל כך הרבה משקל לכפר עם כמה עשרות בדואים שהתיישבו בצורה לא חוקית באיזה חור תחת במדבר. 

אנחנו בכלל לא מטומטמים. אתה פשוט מסתכל יותר מדי על המיקרו ולא המאקרו. קודם כל החיים פה בכל זאת לא כאלה נוראיים, ואדם עם עבודה בשכר ממוצע והתנהלות כלכלית נכונה יכול לחיות פה בכיף וגם לחסוך לדירה (גם אם זה יקח כמה שנים). בטח אם הוא חי בזוגיות. האם יש מה לשפר? בוודאי. אבל בall in all לא הייתי אומר שאנשים סובלים פה. אלא אם הם מתנהלים לא נכון כלכלית אז זאת בעיה אחרת כבר שתלויה בהם. שלא לדבר על זה שבישראל נולדים יותר ויותר משפחות עמידות ומליונרים. 

דבר שני עד שלא תפתור את הבעיה המדינית-בטחונית, וכן, השתלטות של בדואים שלא בדיוק נחשבים לתומכים הכי גדולים של הרעיון הציוני על אדמות מדינה זה חלק מזה, אתה לא תצליח לפתור לגמרי הרבה דברים אחרים. מירב המאמצים שלך, מירב הכוחות שלך, התקציבים שלך, הולכים על הביטחון והסכסוך. הייתי גם משנה את שיטת הממשל כדי להעניק לראש הממשלה יותר כח (בין השאר גם צמצום כמות המפלגות בקואליציה, אולי ע"י העלת אחוז החסימה לאיזה 30-40%)

52 דקות לפני, Krishi said:

אנחנו בכלל לא מטומטמים. אתה פשוט מסתכל יותר מדי על המיקרו ולא המאקרו. קודם כל החיים פה בכל זאת לא כאלה נוראיים, ואדם עם עבודה בשכר ממוצע והתנהלות כלכלית נכונה יכול לחיות פה בכיף וגם לחסוך לדירה (גם אם זה יקח כמה שנים). בטח אם הוא חי בזוגיות. האם יש מה לשפר? בוודאי. אבל בall in all לא הייתי אומר שאנשים סובלים פה. אלא אם הם מתנהלים לא נכון כלכלית אז זאת בעיה אחרת כבר שתלויה בהם. שלא לדבר על זה שבישראל נולדים יותר ויותר משפחות עמידות ומליונרים. 

דבר שני עד שלא תפתור את הבעיה המדינית-בטחונית, וכן, השתלטות של בדואים שלא בדיוק נחשבים לתומכים הכי גדולים של הרעיון הציוני על אדמות מדינה זה חלק מזה, אתה לא תצליח לפתור לגמרי הרבה דברים אחרים. מירב המאמצים שלך, מירב הכוחות שלך, התקציבים שלך, הולכים על הביטחון והסכסוך. הייתי גם משנה את שיטת הממשל כדי להעניק לראש הממשלה יותר כח (בין השאר גם צמצום כמות המפלגות בקואליציה, אולי ע"י העלת אחוז החסימה לאיזה 30-40%)

לפי מה החלטת להדגיש דווקא את המילים המודגשות בחתימה שלך?

On 5.10.2021 at 11:24, ravid said:

ברגע שתבין שזה איום גיאורפי על מדינת ישראל וניסיון לייצר רצף טריטוריאלי עם הרשות אז אולי תבין את גודל הבעיה. וזה לא או או. יש בעיות במספר היבטים וצריך לטפל בהן. גם דיור, גם בנייה לא חוקית ועוד. מה הבעיה עם זה?

On 5.10.2021 at 14:15, ravid said:

לפי מה החלטת להדגיש דווקא את המילים המודגשות בחתימה שלך?

אין לזה הסבר מלבד טירוף חושים

ומנושא לנושא לא באותו נושא - אביר קארה הצביע נגד דמי אבטלה לעצמאים :doh:

לפני2 שעות , Krishi said:

אין לזה הסבר מלבד טירוף חושים

ומנושא לנושא לא באותו נושא - אביר קארה הצביע נגד דמי אבטלה לעצמאים :doh:

עוד הטרלה אחת מיני רבות של האופוזיציה, הצעה שאף עצמאי לא היה רוצה שתיושם, מדובר על העלת דמי הביטוח בשביל להיות מכוסה במקרה של אבטלה

לא לזה התכוונו קארה וחבריו השולמנים

11 דקות לפני, NewGeneration said:

עוד הטרלה אחת מיני רבות של האופוזיציה, הצעה שאף עצמאי לא היה רוצה שתיושם, מדובר על העלת דמי הביטוח בשביל להיות מכוסה במקרה של אבטלה

לא לזה התכוונו קארה וחבריו השולמנים

"הטרלה" חחח אתה משעשע, סער ולפיד שהיו בעד החוק פתאום נגד?  

הצעה שאף עצמאי לא היה רוצה שתיושם? חח קודם כל החוק לא קובע העלאת דמי הביטוח לא יודע מאיפה הבאת את השטות הזאת. אם כבר הסוגיה היא האם דמי הביטוח יהיו מנדטוריים או וולונטריים (והרי שלמדינה אין אינטרס באופן ברור לעשות את הביטוח באופן וולונטרי, גם לשאר האזרחים אין אינטרס כזה).

דבר שני אם זה כזה חוק נוראי שאף עצמאי לא היה רוצה שייושם אז למה פורום העצמאים יצא נגד פסילת החוק? וגם לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל? וגם נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה? 

למען שמירת הקואליציה והמשמעת הקואליציונית קארה בגד בטיקט היחיד שלו שאיתו נכנס לכנסת חחח