Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

2 דקות לפני, ת"א שלנו said:

בשורה התחתונה אתה לא מצליח להבין משהו פשוט מאוד - אין אופציה לממשלה אחרת. זה או ביבי עם רעמ או בנט עם רעמ. עכשיו תבחר איזה "תומך מחבלים" אתה מעדיף שיהיה ראש הממשלה שלך.

אני הייתי מעדיף בחירות חמישיות. כל דבר, רק לא ממשלה עם רע"מ. 

לפני9 שעות , Krishi said:

אני הייתי מעדיף בחירות חמישיות. כל דבר, רק לא ממשלה עם רע"מ. 

ומה היה קורה בדיוק בבחירות החמישיות שלא קרה בבחירות הקודמות? אז יאלה נלך לבחירות שישיות. לא הצלחנו גם בהן? לא נורא העיקר לא עם רעמ. נלך לשביעית? לא הצלחנו? בקטנה. יאללה בחירות שמונה זה בדם ביבי רוהמ לעולם. לעולם.

מזל שבנט לקח אחריות והלך על הממשלה הזאת. בינתיים אין פה שום דבר שפוגע בימין אלא רק שומר על הסטטוס קוו. זה הקלפים שכל ראש ממשלה היה מקבל. ביבי ניסה - לא הצליח. בנט - לקח. גילה אחריות. 

חוכמה גדולה לבוא אליו בטענות ולקרוא לו בשמות. בפועל לא הצעת שום פתרון ריאלי אחד חוץ מלא להקים ממשלה. פתרון של בחירות חמישיות/שישיות/שביעיות/עשרימיות הוא פתרון הזוי וזה רק מראה שאין לך מושג על מה אתה מדבר ואין לך שום אחריות מדינית. 

מה אתה חושב שאתה איזה ימין על חלל כזה שאכפת לו שלא ישבו עם רעמ? אתה חושב שבנט או אני לא היינו רוצים שבמקום רעמ תהיה מפלגה אחרת? אבל זו הדמוגרפיה, זה הנתונים, זה המצב בקלפי. אלא אם כן יש לך פתרון קסם להוליד עוד 120,000 מצביעי ליכוד ואז תקום ממשלת ימין. יש לך דרך להוליד אותם? אההה אוקיי. ככה חשבתי. אז מה שנשאר זה לעבוד עם הקלפים שקיבלת. אתה בעצם בוחר לא לשחק ולפוצץ את המשחק וזה ידידי ממש לא דמוקרטיה. אולי יותר קרוב לגנון. 

22 דקות לפני, ת"א שלנו said:

ומה היה קורה בדיוק בבחירות החמישיות שלא קרה בבחירות הקודמות? אז יאלה נלך לבחירות שישיות. לא הצלחנו גם בהן? לא נורא העיקר לא עם רעמ. נלך לשביעית? לא הצלחנו? בקטנה. יאללה בחירות שמונה זה בדם ביבי רוהמ לעולם. לעולם.

מזל שבנט לקח אחריות והלך על הממשלה הזאת. בינתיים אין פה שום דבר שפוגע בימין אלא רק שומר על הסטטוס קוו. זה הקלפים שכל ראש ממשלה היה מקבל. ביבי ניסה - לא הצליח. בנט - לקח. גילה אחריות. 

חוכמה גדולה לבוא אליו בטענות ולקרוא לו בשמות. בפועל לא הצעת שום פתרון ריאלי אחד חוץ מלא להקים ממשלה. פתרון של בחירות חמישיות/שישיות/שביעיות/עשרימיות הוא פתרון הזוי וזה רק מראה שאין לך מושג על מה אתה מדבר ואין לך שום אחריות מדינית. 

מה אתה חושב שאתה איזה ימין על חלל כזה שאכפת לו שלא ישבו עם רעמ? אתה חושב שבנט או אני לא היינו רוצים שבמקום רעמ תהיה מפלגה אחרת? אבל זו הדמוגרפיה, זה הנתונים, זה המצב בקלפי. אלא אם כן יש לך פתרון קסם להוליד עוד 120,000 מצביעי ליכוד ואז תקום ממשלת ימין. יש לך דרך להוליד אותם? אההה אוקיי. ככה חשבתי. אז מה שנשאר זה לעבוד עם הקלפים שקיבלת. אתה בעצם בוחר לא לשחק ולפוצץ את המשחק וזה ידידי ממש לא דמוקרטיה. אולי יותר קרוב לגנון. 

כן, העיקר שלא נלך עם רע"מ. מה גם שעלה הרעיון של הבחירה הישירה, שהיה שם קץ לשטות הזאת. 

בנט לקח אחריות? הביא אותנו לשפל מטורף ופשיטת רגל. לא לקח אחריות ולא גילה אחריות. וכל זה כדי להיות ראש ממשלה. גם הוא וכל חברי המפלגה שלו וחברי תקווה חדשה  וישראל ביתנו ביחד איתם (למרות שמליברמן אני כבר פחות מופתע, אבל מכל שאר חברי המפלגה שלו הרבה יותר).

המדיניות שלי היא לא להקים ממשלות עם תומכי מחבלים. אם אתה תומך בזה אתה לא יותר טוב מהם. ולא אכפת לי מה אתה או בנט רציתם, בפועל זה מה שהוא עשה והוא ייזכר לדיראון עולם בתור אחד הבוגדים הכי גדולים במחנה שלו שהוריד את ישראל על הברכיים מול תומכי מחבלים. 

ואתה וכשמותך תזכרו בתור כאלה שתמכו בזה. לפעם הבאה שתטיפו לנו מוסר על מה זה להיות ימין אמיתי.

לפני7 שעות , Krishi said:

כן, העיקר שלא נלך עם רע"מ. מה גם שעלה הרעיון של הבחירה הישירה, שהיה שם קץ לשטות הזאת. 

בנט לקח אחריות? הביא אותנו לשפל מטורף ופשיטת רגל. לא לקח אחריות ולא גילה אחריות. וכל זה כדי להיות ראש ממשלה. גם הוא וכל חברי המפלגה שלו וחברי תקווה חדשה  וישראל ביתנו ביחד איתם (למרות שמליברמן אני כבר פחות מופתע, אבל מכל שאר חברי המפלגה שלו הרבה יותר).

המדיניות שלי היא לא להקים ממשלות עם תומכי מחבלים. אם אתה תומך בזה אתה לא יותר טוב מהם. ולא אכפת לי מה אתה או בנט רציתם, בפועל זה מה שהוא עשה והוא ייזכר לדיראון עולם בתור אחד הבוגדים הכי גדולים במחנה שלו שהוריד את ישראל על הברכיים מול תומכי מחבלים. 

ואתה וכשמותך תזכרו בתור כאלה שתמכו בזה. לפעם הבאה שתטיפו לנו מוסר על מה זה להיות ימין אמיתי.

אתה יודע שביבי הציע למנסור לא פחות ממה שבנט ולפיד הציעו לו (מילים של מנסור)

לפני2 שעות , I promise said:

אתה יודע שביבי הציע למנסור לא פחות ממה שבנט ולפיד הציעו לו (מילים של מנסור)

מה אכפת לי מה ביבי הציע לו ואיך זה רלוונטי לדיון?

וליד טאהא מרע"מ התמנה ליו"ר וועדת הפנים של הכנסת.

כמה מאמרותיו:

צטט

בשנת 2012, ביקר את יו"ר הפרלמנט של חמאס, לאחר שחרורו ממאסר. בראיון לרשת ב' לא הכחיש שאינו תומך בחמאס, וסירב לגנות את הארגון ולהכיר בו כארגון טרור[1].

בשנת 2013 השתתף במשלחת שביקרה את משפחת המחבלים מפיגוע ליל הקלשונים, בו נרצחו שלושה חיילי צה"ל[1].

בשנת 2019 פרסם פוסט בו כתב: "מאז שהתנועה הציונית השיקה את הפרוייקט הגזעני האכזרי שלה לפני יותר ממאה שנה, רצח, גירוש, הריסה, אפליה, גזענות והתעללות הברברית בזכויות של בעלי האדמה היו ההתנהגות הבולטת ביותר של פרוייקט השנאה הזה"[2].

על ההרג בשוגג של הצעיר איאד אל-חלאק שלוקה בנפשו על ידי המשטרה, אמר: "הפלסטינים בניגוד ליהודים הם בעלי הארץ הזאת, ולא הגיעו אליה מרוסיה ואוקראינה, הקללה של איאד תרדוף אותם עד ליום הדין, ותגרש את הכיבוש. העם הפלסטיני יזכה לחירות וביטחון בארצו, הרוצח של איאד הוא פחדן והוא יורה על אנשים כי הוא לא שייך לפה ונוכחותו כאן לא חוקית ולכן פעל מתוך טירוף. פעולות הוצאה להורג שאנשי משטרת הכיבוש מבצעים בשטח מעידה על המוסר המלוכלך שלהם"[2].

לא צריך להיות ביביסט בשביל להרגיש רע מאוד עם זה

לפני9 שעות , ת"א שלנו said:

ביזיון. חתול מה האלטרנטיבה?

פלג מה דעתך על החלטת ועדת הכספים לא להאריך את האישור לסעיף 46 לעמותת עד כאן? מקרי? ועל מינויה של אבתסאם מרעאנה בועדת חוץ וביטחון? המינוי של טאהה? תוכנית המאה של לפיד שיצאה אתמול? כל אלה שמירה על הסטטוס קוו? עד כדי כך אתה עוצם עיניים חזק כדי לא להרגיש ששדדו אותך? 

לפני11 שעות , Krishi said:

למכור את כל הערכים והנשמה שלך ולהצליח להסתכל על עצמך במראה אחר כך. 

סיסמא יפה. במבחן המציאות אתה לא מציג פתרון לבעיה. אפשר להלין על המצב ואפשר להיות פרגמטי. אני מאמץ גישה פרגמטית ואתה בוחר להלין על המצב. בסדר.

בשורה התחתונה אין לך באמת פתרון אחר. זה לא שיש ממשלת ימין ובנט סרב לה. לא הייתה יכולה לקום ממשלת ימין בראשות ביבי בלי מנסור עבאס ואז אתה אומר דבר כזה:

אם זה המצב אז בואו נלך לבחירות. ואני אומר שבחירות חמישיות לא היו משנות כלום כי מה שלא עבד בבחירות הרביעיות, השלישיות, השניות והראשונות לא יזיז את הישראלי הממוצע מהמקום הפוליטי שלו. הבדואים יצביעו לרעם, החרדים ליהדות התורה וש"ס, הפריפריה לליכוד ורמת אביב למרצ (בהכללה גסה ונוראית כמובן). אבל זה המצב. ואז אני אומר- שמע המצב חרא. זה לא שקיבלנו קלפים דפוקים, קיבלנו מצב דפוק והוא מגמתי ולא נקודתי. מה עושים? מקימים ממשלה שנמנעת מהחלטות מדיניות גדולות ומתעסקת בעשייה פנים מדינית או הולכים לבחירות שישיות, שביעיות, שמיניות? הכי קל להגיד בחירות בלי להבין את המשמעויות המטורפות שיש לזה על האזרחים בקצה. זה המצב - תבוא תגיד ערכים ונשמה אני אגחך ואגיד שאין לך הבנה מדינית ומערכתית. לא שלי יש כזאת ענקית פשוט אני מבין שמדינה לא יכולה להיגרר לבחירות חוזרות ונשנות כל כך הרבה פעמים ושמצב המנדטים לא משתנה ולא זז ימינה או שמאלה ובינתיים המערכות והמוסדות במדינה מתייבשות וקמלות. מה עושים שביבי לא מוכן לעוף מהליכוד ואז היה אפשר להקים ממשלה נורמלית עם ימין מרכז. ביבי האכיל אותנו פה פיגוע טרור. בנט קיבל את הריקושטים והחליט לקחת את ההזדמנות. האם הוא אופורטוניסט? לדעתי לא. זה המצב. תן פתרון פרקטי במקום לבלבל לנו תשכל על החלטות אמיצות שבנט לקח. מתי אתה עצמך היית אומר "עד כאן" אני לא מוכן יותר לצאת לבחירות? עד בחירות 15? 16? מתי בדיוק? מה צריך לקרות כדי שתגיד לעצמך שהמדינה שלנו שוקעת בבוץ כי אין תקציב ותזרים ואי אפשר לפתח פרויקטים חדשים? האם המדינה חשובה לך? חד משמעית כן אבל יחד עם זאת אתה לא מבין איפה הבעיה ושם על בנט את האשמה כאילו הוא ייצר את הסיטואציה. ממש לא. תפקח את העיניים. לא יכול לקרוא את זה עוד. חלאס.

לפני1 שעה , AvielMaccabi4 said:

פלג מה דעתך על החלטת ועדת הכספים לא להאריך את האישור לסעיף 46 לעמותת עד כאן? מקרי? ועל מינויה של אבתסאם מרעאנה בועדת חוץ וביטחון? המינוי של טאהה? תוכנית המאה של לפיד שיצאה אתמול? כל אלה שמירה על הסטטוס קוו? עד כדי כך אתה עוצם עיניים חזק כדי לא להרגיש ששדדו אותך? 

מסכים על הכל. מצד שני, איזו אפשרות אחרת הייתה לך בהקמת ממשלה? נעמה לזימי ומרענה היו נכנסות לממשלה עם ביבי אם מירב מיכאלי הייתה מסכימה. גם ביבי הבין שאין לו ברירות והקמת הממשלה תצטרך להיות יצור הזוי כי זה הקלפים שמחולקים שוב ושוב ושוב. אם הוא ניסה שסמוטריץ ובן גביר ישבו עם עבאס זה אומר הכל. לא הייתה אפשרות אחרת. ואז זה לבחור בין ביבי ראש הממשלה או בנט ראש הממשלה. פשוט צריך להפנים שאין אופציה אחרת. הלוואי. לא ככה רציתי שתיראה הממשלה. אבל מה לעשות כשערביי ישראל מחליטים לצאת החוצה ולבחור הם נותנים כוח ענק למפלגות הערביות ואי אפשר להתעלם מזה פוליטית כמו שאי אפשר להתעלם מהחרדים. הם כאן והם נשארים וגדלים. צריך להפנים את זה ולדעת לעבוד עם זה. זה אגב מאוד ממתן גם אותם מן הסתם. וגורם להם להיות יותר ממלכתיים. אבל בשום צורה לא נוח לי ולא שמח על זה. יש פתרון אחר שכל חברי הממשלה והכנסת לא חשבו עליו? מהו? אשמח לשמוע.

48 דקות לפני, ת"א שלנו said:

סיסמא יפה. במבחן המציאות אתה לא מציג פתרון לבעיה. אפשר להלין על המצב ואפשר להיות פרגמטי. אני מאמץ גישה פרגמטית ואתה בוחר להלין על המצב. בסדר.

בשורה התחתונה אין לך באמת פתרון אחר. זה לא שיש ממשלת ימין ובנט סרב לה. לא הייתה יכולה לקום ממשלת ימין בראשות ביבי בלי מנסור עבאס ואז אתה אומר דבר כזה:

אם זה המצב אז בואו נלך לבחירות. ואני אומר שבחירות חמישיות לא היו משנות כלום כי מה שלא עבד בבחירות הרביעיות, השלישיות, השניות והראשונות לא יזיז את הישראלי הממוצע מהמקום הפוליטי שלו. הבדואים יצביעו לרעם, החרדים ליהדות התורה וש"ס, הפריפריה לליכוד ורמת אביב למרצ (בהכללה גסה ונוראית כמובן). אבל זה המצב. ואז אני אומר- שמע המצב חרא. זה לא שקיבלנו קלפים דפוקים, קיבלנו מצב דפוק והוא מגמתי ולא נקודתי. מה עושים? מקימים ממשלה שנמנעת מהחלטות מדיניות גדולות ומתעסקת בעשייה פנים מדינית או הולכים לבחירות שישיות, שביעיות, שמיניות? הכי קל להגיד בחירות בלי להבין את המשמעויות המטורפות שיש לזה על האזרחים בקצה. זה המצב - תבוא תגיד ערכים ונשמה אני אגחך ואגיד שאין לך הבנה מדינית ומערכתית. לא שלי יש כזאת ענקית פשוט אני מבין שמדינה לא יכולה להיגרר לבחירות חוזרות ונשנות כל כך הרבה פעמים ושמצב המנדטים לא משתנה ולא זז ימינה או שמאלה ובינתיים המערכות והמוסדות במדינה מתייבשות וקמלות. מה עושים שביבי לא מוכן לעוף מהליכוד ואז היה אפשר להקים ממשלה נורמלית עם ימין מרכז. ביבי האכיל אותנו פה פיגוע טרור. בנט קיבל את הריקושטים והחליט לקחת את ההזדמנות. האם הוא אופורטוניסט? לדעתי לא. זה המצב. תן פתרון פרקטי במקום לבלבל לנו תשכל על החלטות אמיצות שבנט לקח. מתי אתה עצמך היית אומר "עד כאן" אני לא מוכן יותר לצאת לבחירות? עד בחירות 15? 16? מתי בדיוק? מה צריך לקרות כדי שתגיד לעצמך שהמדינה שלנו שוקעת בבוץ כי אין תקציב ותזרים ואי אפשר לפתח פרויקטים חדשים? האם המדינה חשובה לך? חד משמעית כן אבל יחד עם זאת אתה לא מבין איפה הבעיה ושם על בנט את האשמה כאילו הוא ייצר את הסיטואציה. ממש לא. תפקח את העיניים. לא יכול לקרוא את זה עוד. חלאס.

אני הצגתי פיתרון לבעיה. ובכל מקרה מה שלא יהיה, בשום פנים ואופן הפיתרון הוא לא ישיבה עם רע"מ.

אתה לא מאמץ גישה פרגמטית, אתה מוכר את כל הערכים והעקרונות שלך. 

ובנט הוא אחושרמוטה אופרטוניסט. הוא ההגדרה לכך, ב"ה" הידיעה . במילון תחת המילה "אופרטוניסט" יש תמונה של בנט הנוכל עם החיוך הנכלולי שלו. הוא לא לקח החלטה אמיצה, הוא החליט לבגוד בכל העקרונות והערכים שלו בשביל כיסא ראש הממשלה, בשביל השררה. הוא הבין שזאת ההזדמנות היחידה שלו להפוך לכזה והוא היה מוכר גם את אמא שלו בשביל שזה יצליח. 

אתה צריך להבין, אין שום הצדקה בעולם לא משנה כמה נראה לך שהמצב גרוע למה שהוא עשה. בטח לנו בתור המחנה הלאומי, זה שאתה טוען שאתה שייך אליו אבל בעצם כבר מזמן עזבת אותו, אז מזל טוב, הצלחתם עם הנוכלות תקיעות הסכין ומכירת העקרונות והנשמה שלכם, זמנית מאוד אני מקווה. 

שוב פעם אתה לא מפסיק להתלונן ולבכות ומתחמק מהצגת פתרון לבעיה שלא מצליחים להקים ממשלה.

יאללה אכלת תראש יא ימיני על חלל! תן פתרון או אל תחפור. החיים זה לא רק להתלונן.

ורק ליתר דיוק - אני לא במחנה הלאומי. אני שם פס ענק על המחנה הלאומי או על מחנה השמאל ועל מחנה הערבים ועל מחנה החרדים. שיתפוצצו כולם. אל תגדיר אותי ואל תשייך אותי לשום מחנה. אני מסתכל מה טוב למדינה שלי ולא מה טוב למחנה מזויין כזה או אחר. שיתפוצצו 

אמרתי לך, להחזיר את הבחירה הישירה, וזה כן היה על הפרק והיה מפסיק את הסבב הזה. 

סבבה אז אתה בעד לנרמל יחסים עם מחבלים שרוצחים יהודים ובעד לתת לאנשים שתומכים באנשים כאלה להיות חלק מהממשלה שלנו ולהיות חלק מקובעי המדיניות.

תזכור את זה לפעם הבאה שמחבלים ירצחו פה יהודים או שיתייחסו אליהם עם כפפות של משי, כי זה יהיה בגללך ובגלל שכמותך. 

אגב אני מחכה למבצע הצבעי של הנוכל מר נפתלי "דין ת"א כדין שדרות" בנט, הנה זה כבר קורה... 

5 דקות לפני, Krishi said:

סבבה אז אתה בעד לנרמל יחסים עם מחבלים שרוצחים יהודים ובעד לתת לאנשים שתומכים באנשים כאלה להיות חלק מהממשלה שלנו ולהיות חלק מקובעי המדיניות.

תזכור את זה לפעם הבאה שמחבלים ירצחו פה יהודים או שיתייחסו אליהם עם כפפות של משי, כי זה יהיה בגללך ובגלל שכמותך. 

אגב אני מחכה למבצע הצבעי של הנוכל מר נפתלי "דין ת"א כדין שדרות" בנט, הנה זה כבר קורה... 

ההיסק שלך כלל לא ברור

אם יהיו פיגועים זה בגלל שהוא לא התנגד לכניסה של רע"מ לקואליציה? ומה גרם לאלפי אם לא עשרות אלפי הפיגועים שהיו עד היום כשהם ישבו באופוזיציה? 

אגב 2, 

בנט, בניגוד לעמדת המשטרה שהמליצה בתוקף להשאיר את הסגר על יו"ש, החליט להסיר את הסגר.

הופ, קיבלנו 2 פיגועים ביום אחד. 

ושמועות על פיגוע גדול יותר שבנס הצליחו למנוע. 

מילא הפן המוסרי וזריקת כל הערכים לפח האשמה, אתה עדיין לא מבין את הבעייתיות שיש בלשבת עם תומכי מחבלים?? זה אגב, לא רק רע"מ. 

1 דקה לפני, ravid said:

ההיסק שלך כלל לא ברור

אם יהיו פיגועים זה בגלל שהוא לא התנגד לכניסה של רע"מ לקואליציה? ומה גרם לאלפי אם לא עשרות אלפי הפיגועים שהיו עד היום כשהם ישבו באופוזיציה? 

ראה תשובתי מעלה.

הבן אדם מסכן את המדינה שלנו, והכל כדי שיהיה ראש ממשלה. 

אבל זה רק התוספת. עצם הישיבה איתם עוד לפני שבכלל קרה משהו זה ביזיון וחרפה אחת ענקית. 

30 דקות לפני, ת"א שלנו said:

שוב פעם אתה לא מפסיק להתלונן ולבכות ומתחמק מהצגת פתרון לבעיה שלא מצליחים להקים ממשלה.

יאללה אכלת תראש יא ימיני על חלל! תן פתרון או אל תחפור. החיים זה לא רק להתלונן.

אתה ממשיך להציג את זה כאילו מדובר בשליפה של הרגע האחרון של בנט כדי להציל את מדינת ישראל מבחירות נוספות למרות שאיילה חסון פרסמה עוד ביום הטלת המנדט לנתניהו את הרכב הממשלה הנוכחית כולל כל ההסכמים, אבל בטח ידעת את זה. מה זה אם לא אופרטוניסט?

מעבר לכך, אני מקווב שגישת ה״אין פיתרון כרגע אז נעשה את הדבר הכי גרוע שיכול להיות״ לא מלווה אותך גם בחיים.

ועכשיו עניינית, חוץ מהעברת התקציב(שמשום מה הפך למטרה בכל מחיר, ולא אמצעי) שהוא כל כך לא יציב שסגר אחד מפר את כל ההסכמים, ובנתיים עולה בחיי אדם(אפילו שומרי הסף של הממשלה מהתקשורת כבר לא מצליחים להסתיר את המחדל), אבל נניח שזו הייתה הבעיה היחידה של מדינת ישראל בשנתיים האחרונות. איזה עוד דבר שגורם לטובת המדינה ולא למחנה כזה או אחר ראית מהממשלה הזאת?

16 דקות לפני, Krishi said:

ואללק תשמע אם עד עכשיו חשבתי שאתה מדבר שטויות אחרי מה שכתבת על הבחירה הישירה זה הופך את זה ליותר ויותר מביך. העיקר לאכול תראש על בנט

איזה בחירה ישירה על מה אתה מדבר?! מה בחירה ישירה?! אתה צריך לשנות קודם כל את חוק יסוד הממשלה ובשביל זה צריך 61 חברי כנסת שיצביעו בעד! מה לא ברור!!!! אין 61 חברי כנסת!!! אין!!! אלוהים ישמור!!! 

ויאללההההההההההההההההה זורם איתךךךךךךךךךךךךךך יא ימניייייייייייי עללל חללל

נניח ואיכשהו יש קסם ויש לו 61 חברי כנסת שבעד חוק יסוד הממשלה

אתה מבין שהוא לא יצליח להרכיב רוב בכנסת?!

מה לא הבנת?! איך הוא יקדם חוקים?! איך הוא יחיל ממשלה ימנית עלאק בלי רוב בכנסת?! 

הבחירה ישירה לא הגיונית ולא אפשרית זה סתם פופוליזם של דרעי כדי להשמיץ את בנט. 

נפל למלכודת כמו אלפי אחרים. 

סיסמאות בלי סוףףףףף

נחנקנו.

4 דקות לפני, Krishi said:

ראה תשובתי מעלה.

הבן אדם מסכן את המדינה שלנו, והכל כדי שיהיה ראש ממשלה. 

אבל זה רק התוספת. עצם הישיבה איתם עוד לפני שבכלל קרה משהו זה ביזיון וחרפה אחת ענקית. 

אתה מציג את זה כאילו אם יש ערבים בקואליציה יש פיגועים ואם אין אז אין פיגועים. בוא...

אם הסגר היה מוסר עוד 4-5 ימים אז הפיגועים של היום היו מתבצעים עוד 4-5 ימים. 

ה"חרפה" בישיבה של הערבים בממשלה היא דעתך בלבד. לדעתי ההתפרעויות שאותם ערביי ישראל עשו כאן לפני 4 חודשים תחת ממשלת נתניהו והאופן שבו היא טופלה זו חרפה גדולה הרבה יותר. 

4 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

אתה ממשיך להציג את זה כאילו מדובר בשליפה של הרגע האחרון של בנט כדי להציל את מדינת ישראל מבחירות נוספות למרות שאיילה חסון פרסמה עוד ביום הטלת המנדט לנתניהו את הרכב הממשלה הנוכחית כולל כל ההסכמים, אבל בטח ידעת את זה.

מעבר לכך, אני מקווב שגישת ה״אין פיתרון כרגע אז נעשה את הדבר הכי גרוע שיכול להיות״ לא מלווה אותך גם בחיים.

ועכשיו עניינית, חוץ מהעברת התקציב(שמשום מה הפך למטרה בכל מחיר, ולא אמצעי) שהוא כל כך לא יציב שסגר אחד מפר את כל ההסכמים, ובנתיים עולה בחיי אדם(אפילו שומרי הסף של הממשלה מהתקשורת כבר לא מצליחים להסתיר את המחדל), אבל נניח שזו הייתה הבעיה היחידה של מדינת ישראל בשנתיים האחרונות. איזה עוד דבר שגורם לטובת המדינה ולא למחנה כזה או אחר ראית מהממשלה הזאת?

אין פתרון כרגע נעשה את הדבר הכי גרוע שיכול להיות זה פרשנות שלך.

הפרשנות שלי היא שאם דחוף לך להגיע למקום מסוים ויורד גשם כמה ימים ברציפות אז תפתח מטריה ותתמודד עם הגשם גם אם תתרטב קצת מאשר להישאר תקוע בבית ולומר לעצמך שתחכה שהגשם יסתיים. הגשם לא יסתיים. אנחנו בחורף. תפתח מטריה, תעלה על חלפ"ס ותמצא פתרון אחר. זה המצב. ושוב מחורבן, קשוח, לא טוב אבל עדיין לא שמעתי על פתרון אחר.  

4 דקות לפני, ravid said:

אתה מציג את זה כאילו אם יש ערבים בקואליציה יש פיגועים ואם אין אז אין פיגועים. בוא...

אם הסגר היה מוסר עוד 4-5 ימים אז הפיגועים של היום היו מתבצעים עוד 4-5 ימים. 

ה"חרפה" בישיבה של הערבים בממשלה היא דעתך בלבד. לדעתי ההתפרעויות שאותם ערביי ישראל עשו כאן לפני 4 חודשים תחת ממשלת נתניהו והאופן שבו היא טופלה זו חרפה גדולה הרבה יותר. 

מסכים עם רביד. ואפילו מוסיף ומחזק - מה הקשר בין עבאס לבין הסרת הסגר זה רק אלוהים יודע. 

גמרת אותי קריסי. באמת. עוד מעט תגיד ששומרי החומות הופסק בגלל שעבאס ביקש מנתניהו שאם לא יפסיק את המבצע אז הוא לא ישב איתו בממשלה. 

או שאולי זה הבונים החופשיים שהטילו וטו על בנט ואמרו לו שאילומנטי לא מסכימים שיהיה סגר על איו"ש. הכל כל כך הגיוני וברור ונכון. פשוט הזייה. הצל 2

Just now, ת"א שלנו said:

אין פתרון כרגע נעשה את הדבר הכי גרוע שיכול להיות זה פרשנות שלך.

הפרשנות שלי היא שאם דחוף לך להגיע למקום מסוים ויורד גשם כמה ימים ברציפות אז תפתח מטריה ותתמודד עם הגשם גם אם תתרטב קצת מאשר להישאר תקוע בבית ולומר לעצמך שתחכה שהגשם יסתיים. הגשם לא יסתיים. אנחנו בחורף. תפתח מטריה, תעלה על חלפ"ס ותמצא פתרון אחר. זה המצב. ושוב מחורבן, קשוח, לא טוב אבל עדיין לא שמעתי על פתרון אחר.  

מעניין למה בחרת להתייחס לחלק הכי שולי בתגובה שלי.

להביא הקבלות למשפטי מוטיבציה של מ״כים בטירונות לא הופך את זה לנכון, אתה מנסה להצדיק מוסרית את הבגידה(באמת אין לי מילה אחרת לתאר את זה) של בנט לא רק במחנה, גם בבוחריו.

שליש מהמפלגה שלו התנגדו פומבית למהלך, אחד היה מספיק גבר לעמוד חזיתית ואחד ניסה להיות ג׳נטלמן ופרש לפני הבחירות, שלשום הוא הבהיר כמה הוא מתחרט שהוא לא עומד היום עם שיקלי ומפרק את הביזיון הזה.