Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

לפני5 שעות , ת"א שלנו said:

איבדת אותי כשכתבת "לשטח את עזה". כשתרצה לדבר לעניין אני יותר מאשמח. אם תרצה להישאר נעול על סיסמאות זה קשוח לי מידי. מצטער אחי

מה סיסמאות, התכוונתי שהוא לא עשה משהו יוצא דופן. 

אם כי בלי קשר כמובן שאני בעד לשטח את עזה, עוד אתמול. 

לפני1 שעה , Krishi said:

מה סיסמאות, התכוונתי שהוא לא עשה משהו יוצא דופן. 

אם כי בלי קשר כמובן שאני בעד לשטח את עזה, עוד אתמול. 

לשטח במובן של לכבוש את עזה תוך כדי שמתים הרבה חיילים בלחימה ואזרחים מרקטות? להטיל פצצות ולהרוג 2 מיליון פלסטינים וכמה עשרות אלפי אזרחים זרים?

4 דקות לפני, Silvio said:

לשטח במובן של לכבוש את עזה תוך כדי שמתים הרבה חיילים בלחימה ואזרחים מרקטות? להטיל פצצות ולהרוג 2 מיליון פלסטינים וכמה עשרות אלפי אזרחים זרים?

אם אתה קודם משטח את עזה מהאוויר ולא משאיר שם אבן על אבן ימותו הרבה פחות חיילים כשהם יכנסו אחר כך. אם תירה לכל מוקד סכנה (בין אם מוקד ירי או מחסן אמל"ח או מפקדה צבאית כלשהי) ולא משנה איפה הם נמצאים ומאחורי מי הם מתחבאים - ימותו גם פחות אזרחים. 

מה יקרה לשאר הערבים שם? שיברחו. אנחנו לא חיות לא צריך להרוג את כולם. יש להם את מצרים בדרום, יש את הים במערב. מוכן אפילו שנכין להם סירות משוטים שיחתרו לאירופה. 

לפני5 שעות , Krishi said:

אם אתה קודם משטח את עזה מהאוויר ולא משאיר שם אבן על אבן ימותו הרבה פחות חיילים כשהם יכנסו אחר כך. אם תירה לכל מוקד סכנה (בין אם מוקד ירי או מחסן אמל"ח או מפקדה צבאית כלשהי) ולא משנה איפה הם נמצאים ומאחורי מי הם מתחבאים - ימותו גם פחות אזרחים. 

מה יקרה לשאר הערבים שם? שיברחו. אנחנו לא חיות לא צריך להרוג את כולם. יש להם את מצרים בדרום, יש את הים במערב. מוכן אפילו שנכין להם סירות משוטים שיחתרו לאירופה. 

סך הכל אתה ריאלי,

אתה לא חושב שלהכין להם סירות משוטים יעלה סתם הרבה כסף?

מה אתה אומר על אפשרות של להפיץ גז ואז לשרוף? לא יותר יעיל?

4 דקות לפני, Mentel said:

סך הכל אתה ריאלי,

אתה לא חושב שלהכין להם סירות משוטים יעלה סתם הרבה כסף?

מה אתה אומר על אפשרות של להפיץ גז ואז לשרוף? לא יותר יעיל?

אל תהיה דמגוג. 

אני בטח הרבה יותר ריאלי מלהמשיך לנהל את הסכסוך הזה עוד מאות שנים ללא שום פיתרון. 

לפני8 שעות , Krishi said:

אל תהיה דמגוג. 

אני בטח הרבה יותר ריאלי מלהמשיך לנהל את הסכסוך הזה עוד מאות שנים ללא שום פיתרון. 

תתכונן כי זה מה שהולך להיות.

On 9.8.2021 at 15:54, Krishi said:

המדיניות של בנט היא מדיניות פחדנית בדיוק אם לא יותר מקודמו בתפקיד. הוא לא באמת מחזיר על בלונים בתקיפות מטורפות. לא ראיתי אותו משטיח את עזה או מכניס כוחות רגלי. אם כבר הוא הופך למכיל יותר ויותר ככל שהזמן עובר. 

ביבי הפך את ההתחמקות מלחימה קרקעית בעזה לאומנות, כולל הדלפת המצגת הסודית של צה"ל, אפילו גדעון לוי הפך למעריץ שלו על זה. 

איך אפשר להשוות את זה לבנט שנמצא כמה שבועות בשלטון ? 

11 דקות לפני, קאוביין said:

ביבי הפך את ההתחמקות מלחימה קרקעית בעזה לאומנות, כולל הדלפת המצגת הסודית של צה"ל, אפילו גדעון לוי הפך למעריץ שלו על זה. 

איך אפשר להשוות את זה לבנט שנמצא כמה שבועות בשלטון ? 

נכון, ותמיד ביקרתי אותו על זה. 

וגם את בנט אני אבקר. אין ימי חסד במזרח התיכון

לפני4 שעות , מכביסט לעד said:

הפעם רקטה מעזה ואין שום תגובה.

מסקרן אותי משהו לגבי ההסברה כלפי העולם.

האם יש מישהו שעכשיו מבעיר את השטח מבחינה הסברתית "רואים מה הבני זונות עושים? לא תקפנו לא כלום סתם ככה יורים רקטה"? 

כמובן חוץ מאנשים כמו הצל והעמוד שלו שמרטיטים את השערות על אשך שמאל.

לפני7 שעות , אקיטה said:

מסקרן אותי משהו לגבי ההסברה כלפי העולם.

האם יש מישהו שעכשיו מבעיר את השטח מבחינה הסברתית "רואים מה הבני זונות עושים? לא תקפנו לא כלום סתם ככה יורים רקטה"? 

כמובן חוץ מאנשים כמו הצל והעמוד שלו שמרטיטים את השערות על אשך שמאל.

הבעיה זה לא מי ירה קודם וכמה. 

הבעיה של ישראל בהסברה הבינלאומית זה הנראטיב שהציונות כולה זה גזילת אדמה של פלסטינאים. 

כל העיסק בלצלם אותם יורים וכו׳ זה מיותר שרוב העולם חושב שהם בסה״כ נלחמים (מלוכלך אולי) נגד גזילת האדמות שלהם. 

ישראל צריכה לקדם הסברה בנוגע להיסטוריה לפני 1947, העובדה שכבר בשנות ה 20 היה רוב יהודי בירושלים, ה״נכבה״ של יהודי מדינות ערב, ההבדל בין החיים של ערבי ישראל וערביי שאר המזה״ת. 

On 17.8.2021 at 18:25, מכביסט לעד said:

הפעם רקטה מעזה ואין שום תגובה.

אז היום הגיעה התגובה, גנץ אישר את חידוש העברת הכסף הקטארי לעזה… בדיחה

לפני3 שעות , מכביסט לעד said:

אז היום הגיעה התגובה, גנץ אישר את חידוש העברת הכסף הקטארי לעזה… בדיחה

ממשלת שינוי וריפוי אמרו לך... מה לא ברור

לפני15 שעות , avi atias said:

מה עם מזוודות הכסף לאנשי הקבע?

בזמן קורונה, לעשירים חסר כסף לדירה רביעית?

כשכוכבי דיבר על צבא קטלני שישמיד את האויב אז כנראה הוא התכוון שהאויב זה פקידי האוצר וקופת המדינה

לפני1 שעה , wddani said:

כשכוכבי דיבר על צבא קטלני שישמיד את האויב אז כנראה הוא התכוון שהאויב זה פקידי האוצר וקופת המדינה

אתה מתכוון מעמד הביניים שמשלם מסים והזוגות הצעירים שעדיין לא קנו דירות

לפני20 שעות , טוני said:

הרעים ניצחו.

יותר דרמטי ממה שזה

בשביל הצבא אמריקאי להשאיר ציוד ב "80 מילארד דולר" זה בערך כמו שצה"ל ישאיר 3 מחסניות בלבנון. 

זה בלאי רגיל שלהם. כל שנה בבסיסים שלהם בקטאר וקוריאה הם זורקים ציוד ישן במילארדים. אפילו לא שווה היום לשנע את הדברים האלו (פעם ההודים או אוקראנים היו קונים) 

לפני2 שעות , קאוביין said:

יותר דרמטי ממה שזה

בשביל הצבא אמריקאי להשאיר ציוד ב "80 מילארד דולר" זה בערך כמו שצה"ל ישאיר 3 מחסניות בלבנון. 

זה בלאי רגיל שלהם. כל שנה בבסיסים שלהם בקטאר וקוריאה הם זורקים ציוד ישן במילארדים. אפילו לא שווה היום לשנע את הדברים האלו (פעם ההודים או אוקראנים היו קונים) 

אז לא היה ראוי שיפגיזו את הבסיסים וישמידו את הציוד מאשר שיפול לידיים של הטאליבאן ולהתמודד עם התמונות המשפילות? בלי קשר כל מקום שארצות הברית התערבה בו ו"ניסתה להכיל דמוקרטיה" הפך להיות יותר גרוע.

התוכנית היתה להשאיר מה שנשאר לצבא אפגניסטן. הכשלון פה הוא מודיעיני, איך לא חזו שטאליבן ישתלט על כל השטח בפחות מחודש.

ויזואלית אלו תמונות משפילות לארה״ב, אבל שלא משנות באמת כלום על העוצמה והרתעה. ארה״ב מימלא לא מתכננת לצאת שוב למלחמה כדי להגן או לבסס דמוקרטיה חדשה אם זה לא קשור לאינטרסים הכלכליים-אסטרטגים שלה.