Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

7 דקות לפני, קמחי said:

כחלון ביצע את השלב האחרון ברפורמת הסלולר לאחר שר נהדר שפעילותו נמחקה רק כי מישהו סובל קצת מבעיות אגו. מכיר את השר אטיאס ושלבי הרפורמה? אז חלקו של כחלון בדבר הוא אפסי.

מוזמן גם לברר את קשרי ההון שלטון של חביבך. פעם זה היה עוד חבוי, היום זה ידוע לכל.

סער הוא שר חינוך ושר פנים כושל, שהביא עלינו את חוסר האיזון בין רשויות המדינה ובעל פעילות פרלמנטרית אפסית בעשור האחרון.

לימור לבנת היא שרה ופרלמנטרית כושלת.

סילבן שלום מוזס(אוהב להוסיף את שם המשפחה הדרוש כדי להבחין בעיקר) נשוי למשפחת החונטה העיתונאית. קיבל בתמורה לפרישתו סגירה של כמה וכמה תיקים על הטרדות מיניות שנפרשו לכל אורך הקדנציות הציבוריות שלו, וגיסו של מהמר כפייתי שאני לא זוכר את שמו שניסה לשחד את ראש הממשלה לא? מוכר למישהו? 

אם תרצה לפתוח את הנושא לעומק אני אשמח. אין שמח ממני לפתוח את הג׳ורה על אנשי הבית הפוליטי שלי, ולא רק שצריך.

אטיאס היה נפלא ותרם רבות לרפורמה. לא מכחיש. כחלון גזר עליה קופון פוליטי דוחה. לא מכחיש. הוא עדיין לקח חלק משמעותי ברפורמה קפיטליסטית חשובה. 

סער היה שר פנים טוב יותר מכל האחרים שכיהנו תחת נתניהו, ולבטח עדיף על דרעי (ששוב מואשם בפלילים בגין פעילותו כשר הפנים). לייחס לו את חוסר האיזון בין רשויות המדינה, בגין תפקודו כשר פנים, זה משהו שבאמת קשה לי להבין וזה מתאים לנראטיב של נתניהו שכולם אשמים חוץ ממנו. כשר חינוך הוא היה יותר מוצלח מכמה וכמה שכיהנו תחת נתניהו ובניגוד אליהם הוא גם קידם אג'נדה ימנית, וזה חרף היותו שמרן מאוד. 

לבנת פרלמנטרית חרוצה וגם כשרה התעסקה בקידום מהלכים שתאמו את רוח הליכוד. היא (וגם סער) לא עסקו בתפירת משרות למקורבים ובשלל ניגודי עניינים.  

לא ציינתי את סילבן שלום כי הוא באמת לא חלק מהרשימה הזאת לטעמי. 

עכשיו תשווה אותם למצב הנוכחי בליכוד. האם הגיוני שסער וברקת, שנבחרו בפריימריז במיקום גבוה, נדחקו לשולי השוליים? האם הגיוני שהמשרד לביטחון פנים מופקד שוב ושוב בידי עושי דברו של נתניהו רק כדי שנשמע שוב כמה המשטרה כושלת?

לפני2 שעות , קמחי said:

במי בחרת?

נריץ על העשירייה הראשונה שלהם קורות חיים, עשייה פוליטית, חברתית, מדד העשייה והמעורבות בכנסת וכמובן קשרי הון-שלטון-מערכת משפטית.

נבחן אם אדוני הנעלה בחר בחוכמה.

מי קבע שאלו הקריטריונים שהופכים חבר כנסת לראוי או לא ראוי?

אתה מדבר על כלים אובייקטיבים למדידת טיב ההתנהלות של חברי הכנסת. מה הם אותם כלים? איך אתה יכול להבטיח שהם תקפים?

5 דקות לפני, Silvio said:

מי קבע שאלו הקריטריונים שהופכים חבר כנסת לראוי או לא ראוי?

אתה מדבר על כלים אובייקטיבים למדידת טיב ההתנהלות של חברי הכנסת. מה הם אותם כלים? איך אתה יכול להבטיח שהם תקפים?

הם תקפים בשבילי. 

יש לך הצעות טובות? אשמח להוסיף לקנה המידה שלי לבחירות הבאות.

2 דקות לפני, קמחי said:

אז טעית בהבחנה שלך.

לגבי אופן וטיב הבחינה שלי לגבי פועלם של נציגי הליכוד אפשר עוד להתווכח, אבל לשמחתי רוב הרשימה שאתם מתרפקים עליה בהנאה(נוסח התרפקות השמאל על בגין ושמיר) סיימה את חייה הפוליטיים, כך שאפשר לבחון בכלים אובייקטיביים את פעילות כל אחד ואחד מהם, את אופי השחיתות והפעילות האסורה שקיימו, את התרומה או הפגיעה שלהם בקהל הבוחרים שלהם ועם ישראל בכלל.

על רוב רובם, מדן מרידור הבן של(נפוטיזם?), ועד כחלון ידידנו, אין לי געגועים עזים וכמיהה שיחזרו הביתה. הפנסיה מחמיאה להם ולחשבון הבנק שלהם.

נסכים ששנינו שופטים נבחרי ציבור לפי מדדים שונים מאוד. 

אני לא מסתכל על העבר בהתרפקות אלא רק על העתיד. אני לא מתגעג למרידור או לכחלון. אני כן מתגעגע למיקי איתן (שקיפות ועבודה פרלמנטרית יוצאת דופן), לבני בגין (למשל בעניין הרפורמה המוצעת שלו בפזורה בנגב), לסער (שנשאר בליכוד והצביע נגד ההתנתקות אגב) וללבנת (שלעגו לה בזמנו בתקשורת בצורה מכוערת ולא הוגנת).

בדומה אלייך, אני מסתכל על עשייה ועל תפיסת העולם שלי. מה שקורה בליכוד הולך ומתרחק מתפיסת העולם שלי (ימין קפיטליסטי ושנאה תהומית להסתדרות ולוועדים).  

3 דקות לפני, מנג'ר יונייטד said:

אטיאס היה נפלא ותרם רבות לרפורמה. לא מכחיש. כחלון גזר עליה קופון פוליטי דוחה. לא מכחיש. הוא עדיין לקח חלק משמעותי ברפורמה קפיטליסטית חשובה. 

סער היה שר פנים טוב יותר מכל האחרים שכיהנו תחת נתניהו, ולבטח עדיף על דרעי (ששוב מואשם בפלילים בגין פעילותו כשר הפנים). לייחס לו את חוסר האיזון בין רשויות המדינה, בגין תפקודו כשר פנים, זה משהו שבאמת קשה לי להבין וזה מתאים לנראטיב של נתניהו שכולם אשמים חוץ ממנו. כשר חינוך הוא היה יותר מוצלח מכמה וכמה שכיהנו תחת נתניהו ובניגוד אליהם הוא גם קידם אג'נדה ימנית, וזה חרף היותו שמרן מאוד. 

לבנת פרלמנטרית חרוצה וגם כשרה התעסקה בקידום מהלכים שתאמו את רוח הליכוד. היא (וגם סער) לא עסקו בתפירת משרות למקורבים ובשלל ניגודי עניינים.  

לא ציינתי את סילבן שלום כי הוא באמת לא חלק מהרשימה הזאת לטעמי. 

עכשיו תשווה אותם למצב הנוכחי בליכוד. האם הגיוני שסער וברקת, שנבחרו בפריימריז במיקום גבוה, נדחקו לשולי השוליים? האם הגיוני שהמשרד לביטחון פנים מופקד שוב ושוב בידי עושי דברו של נתניהו רק כדי שנשמע שוב כמה המשטרה כושלת?

קודם כל, לא ייחסתי בין פעילותו של סער לפגיעה האנושה במערך האיזונים בין רשויות המדינה, אלא לפעילותו בועדת מינוי השופטים וליצירת תקדימים שפגעו אנושות בכך. אם תרצה, אצרף כמה כתבות וטורי דעה על המקרה לפרטי שלך.

4 דקות לפני, קמחי said:

הם תקפים בשבילי. 

יש לך הצעות טובות? אשמח להוסיף לקנה המידה שלי לבחירות הבאות.

אז כנראה שהערכים שלו (הבחור שהגבת לו בהודה שציטטתי) שונים משלך, ולכן הוא בחר טוב בדיוק כמוך, כי הוא בחר לפי הערכים שלו.

36 דקות לפני, מנג'ר יונייטד said:

נסכים ששנינו שופטים נבחרי ציבור לפי מדדים שונים מאוד. 

אני לא מסתכל על העבר בהתרפקות אלא רק על העתיד. אני לא מתגעג למרידור או לכחלון. אני כן מתגעגע למיקי איתן (שקיפות ועבודה פרלמנטרית יוצאת דופן), לבני בגין (למשל בעניין הרפורמה המוצעת שלו בפזורה בנגב), לסער (שנשאר בליכוד והצביע נגד ההתנתקות אגב) וללבנת (שלעגו לה בזמנו בתקשורת בצורה מכוערת ולא הוגנת).

בדומה אלייך, אני מסתכל על עשייה ועל תפיסת העולם שלי. מה שקורה בליכוד הולך ומתרחק מתפיסת העולם שלי (ימין קפיטליסטי ושנאה תהומית להסתדרות ולוועדים).  

את דעתי לגבי בני בגין אשמור לעצמי, ואגיד שהיא לא חיובית בלשון המעטה. רוב רובה נשענת על חוויות אישיות מולו בעבר.

מבין לחלוטין מדוע אנשים מעריכים ומוקירים את פעילותו והאדם שהוא, אני רחוק מכך.

לגבי מיכאל איתן קשה שלהגיד מילים רעות. בעל זכויות רבות הן כאיש ציבור והן כאיש ליכוד.

יש לי בעיה קשה עם מעורבות ועדי עובדים וקירוב הולך ומעמיק למוקדי הכוח בהסתדרות בדיוק כמוך, אבל רואה לאורך זמן כיצד באופן פרגמטי המדיניות הקפיטליסטית מחלחלת לכל תחומי חיינו במדינה בעלת מוקדי כוח סוציאליסטים(הסתדרות, ביטוח לאומי, בירוקרטיה וחקיקה) באופן בלתי רגיל.

Just now, Silvio said:

אז כנראה שהערכים שלו (הבחור שהגבת לו בהודה שציטטתי) שונים משלך, ולכן הוא בחר טוב בדיוק כמוך, כי הוא בחר לפי הערכים שלו.

אף פעם לא טענתי אחרת, רק רציתי שיטעם מהתחושה שמבקרים את זכותו ובחירתו באמות מידה שלא תואמות ככל הנראה לשלו, וגם אם כן-סובייקטיבים באופן שכל אחד מתייחס אליהם.

לפני1 שעה , קמחי said:

אדוני יספר לי מה האיכות יוצאת הדופן בלימור לבנת, גדעון סער, סילבן שלום, דן מרידור ומשה כחלון פרט לוותק ארוך במפלגה ובכנסת. באמת, מת לדעת, ברמה הפרסונלית.

במה הם טובים, משכילים או ראויים יותר.

אספר לך בשמחה

אף אחד מבין השמות שציינתי למיטב ידיעתי לא נעצר בשל חשד למתן שוחד, לא התפרנס מהימורים והיה רועה זונות, לא יזם חוקים מנוגדים בצורה מובהקת לאינטרס של בוחרי הליכוד והציבור בכלל, לא היה מאעכר של קולות במרכז הליכוד, לא פעל בצורה בוטה בכנסת להכשיר מעשי שחיתות שלטונית ולצמצם את השקיפות, לא הועמד לדין על העלמת הכנסות במיליונים, לא נחקר בשל שימוש במידע פנים בבורסה, לא שימש כבובת גרב אנושית עם היד של ביבי בתוך הרקטום שלה, לא השתמש בכוחו כיו"ר ועד עובדים כדי לכפות על חברים בועד שיתפקדו לליכוד ויצביעו לו בפריימריז, לא חייב עובדים תחתיו לשפץ לבן שלו את הבית בחינם וכו' וכו' וכו'

לפני18 שעות , ravid said:

צר לי להיות זה שמנפץ לך את האשליה אבל ביום שאחרי ביבי מספר המושבים של הליכוד הולך ליפול מהצוק

מאוד מעניין מי יהיה היורש

אם זה יוסי כהן ראש המוסד אולי הם ימשיכו לדבר חזק

55 דקות לפני, ravid said:

אספר לך בשמחה

אף אחד מבין השמות שציינתי למיטב ידיעתי לא נעצר בשל חשד למתן שוחד, לא התפרנס מהימורים והיה רועה זונות, לא יזם חוקים מנוגדים בצורה מובהקת לאינטרס של בוחרי הליכוד והציבור בכלל, לא היה מאעכר של קולות במרכז הליכוד, לא פעל בצורה בוטה בכנסת להכשיר מעשי שחיתות שלטונית ולצמצם את השקיפות, לא הועמד לדין על העלמת הכנסות במיליונים, לא נחקר בשל שימוש במידע פנים בבורסה, לא שימש כבובת גרב אנושית עם היד של ביבי בתוך הרקטום שלה, לא השתמש בכוחו כיו"ר ועד עובדים כדי לכפות על חברים בועד שיתפקדו לליכוד ויצביעו לו בפריימריז, לא חייב עובדים תחתיו לשפץ לבן שלו את הבית בחינם וכו' וכו' וכו'

ממליץ לך לפשפש היטב ותראה שלא מעט מהרשימה המהודרת קיימו לא מעט מהסעיפים. לגבי חלק מהטענות, הייתי אומר שהן דיבה אבל אתה מעולה, כמעט כמוני, בלכתוב בנחרצות. 

לגבי הביטול המסית המגעיל והמסריח של בובת הגרב, הייתי מתייחס יותר בהרחבה אבל חבל על הזמן שלי, יחי הקיסר יא רביד.

לפני3 שעות , Zizou said:

רעיון מעניין איך לפתור את הפלונטר הפוליטי

שום דבר מהשטויות במיץ עגבניות האלה לא יקרה, יש שם כל כך הרבה כשלים שאני לא יודע מאיפה להתחיל אפילו. הנסיונות ההזויים של כל מיני אנשים למצוא פתרונות עוד יותר הזויים לאיך אפשר להעיף את ביבי מדהימים אותי כל פעם מחדש.

אגב מעניין מתי גנץ, לפיד וליברמן יפרשו אחרי ש4 פעמים רצוף הם נכשלים כישלון ענק ולא מצליחים להחליף את ביבי ומעדיפים לגרור את המדינה כל פעם לעוד סבב בחירות. חוסר אחריות לאומית משווע, עאלק "ישראל לפני הכל"... 

27 דקות לפני, Krishi said:

לאיך אפשר להעיף את ביבי מדהימים אותי כל פעם מחדש.

משפט שמסכם הכל.

כיסא ראש הממשלה לא שייך לביבי ואף אחד לא מעיף אותו.

מקימים ממשלה שבראשה עומד מישהו אחר. אני יודע שזה בלתי נתפס, אבל פעם כבר היה ראש ממשלה שלא קראו לו ביבי.

כבר 3 מערכות בחירות ברצף יש רוב לאנשים שלא רוצים את ביבי כראש ממשלה.

2 דקות לפני, שי123 said:

משפט שמסכם הכל.

כיסא ראש הממשלה לא שייך לביבי ואף אחד לא מעיף אותו.

מקימים ממשלה שבראשה עומד מישהו אחר. אני יודע שזה בלתי נתפס, אבל פעם כבר היה ראש ממשלה שלא קראו לו ביבי.

באמת משפט שמסכם הכל. 

חבורה של אנשים שכל המטרה שלהם זה להעיף ראש ממשלה שהוא מנהיג של המפלגה הכי גדולה בארץ. לא באמת רצון כלשהו להנהיג את המדינה ולקדם אותה, רק להעיף מישהו אחר. עצוב מאוד שהגענו למצב הזה שזאת המטרה של נבחרי הציבור שלנו. צריכים לעשות עם עצמם חשבון נפש עמוק מאוד. אולי כדאי גם שיפרשו מהפוליטיקה, זה לא בשבילהם. 

41 דקות לפני, Krishi said:

שום דבר מהשטויות במיץ עגבניות האלה לא יקרה, יש שם כל כך הרבה כשלים שאני לא יודע מאיפה להתחיל אפילו. הנסיונות ההזויים של כל מיני אנשים למצוא פתרונות עוד יותר הזויים לאיך אפשר להעיף את ביבי מדהימים אותי כל פעם מחדש.

אגב מעניין מתי גנץ, לפיד וליברמן יפרשו אחרי ש4 פעמים רצוף הם נכשלים כישלון ענק ולא מצליחים להחליף את ביבי ומעדיפים לגרור את המדינה כל פעם לעוד סבב בחירות. חוסר אחריות לאומית משווע, עאלק "ישראל לפני הכל"... 

הם לא יפרשו מהסיבה הפשוטה שאם הנוכל גורר אותנו לעוד בחירות ומפסיד בהם בפעם החמישית הוא פשוטו כמשמעו עוזב את בלפור, הרוטציה של גנץ מתחילה באופן רשמי בנובמבר, שום דבר לא יוכל לעצור את זה, זה מעוגן בחוק יסוד: הממשלה 

20 דקות לפני, Krishi said:

באמת משפט שמסכם הכל. 

חבורה של אנשים שכל המטרה שלהם זה להעיף ראש ממשלה שהוא מנהיג של המפלגה הכי גדולה בארץ. לא באמת רצון כלשהו להנהיג את המדינה ולקדם אותה, רק להעיף מישהו אחר. עצוב מאוד שהגענו למצב הזה שזאת המטרה של נבחרי הציבור שלנו. צריכים לעשות עם עצמם חשבון נפש עמוק מאוד. אולי כדאי גם שיפרשו מהפוליטיקה, זה לא בשבילהם. 

שיטת הבחירות בישראל היא פרלמנטרית חבר, ראשות הממשלה לא מגיעה בטאבו למפלגה שקיבלה את מס' המנדטים הגבוה ביותר, ציפי לבני הביאה את מס' המנדטים הגבוה ביותר ב2009 ולא נהפכה לראשת הממשלה מאותה סיבה לא הצליחה לאגד תמיכה של רוב בכנסת

31 דקות לפני, NewGeneration said:

הם לא יפרשו מהסיבה הפשוטה שאם הנוכל גורר אותנו לעוד בחירות ומפסיד בהם בפעם החמישית הוא פשוטו כמשמעו עוזב את בלפור, הרוטציה של גנץ מתחילה באופן רשמי בנובמבר, שום דבר לא יוכל לעצור את זה, זה מעוגן בחוק יסוד: הממשלה 

25 דקות לפני, NewGeneration said:

שיטת הבחירות בישראל היא פרלמנטרית חבר, ראשות הממשלה לא מגיעה בטאבו למפלגה שקיבלה את מס' המנדטים הגבוה ביותר, ציפי לבני הביאה את מס' המנדטים הגבוה ביותר ב2009 ולא נהפכה לראשת הממשלה מאותה סיבה לא הצליחה לאגד תמיכה של רוב בכנסת

למה שלא יפרשו? אבל הם נכשלו כבר 4 פעמים? למה הם לא שמים את האגו בצד? המדינה לא חשובה להם? הם מעדיפים שהמדינה תישרף, שמליוני שקלים ילכו לפח רק בשביל הגחמות הפרטיות שלהם? יאללה, ניסיתם, לא הצלחתם, לכו הביתה. פשוט חוסר לקיחת אחריות משווע. לא אכפת להם בכלל מהמדינה. 

אמנם לפי שיטת הבחירות שלנו לא בהכרח המפלגה הכי גדולה היא שנבחרת, אבל צריך להיות קצת דרך ארץ, זה לא שהיו פה 2 מפלגות צמודות. יש את הליכוד, שגדול כמעט פי 2 מהבא אחריו. אבל אותם זה לא מעניין, הם רוצים לשרוף את המדינה, לפגוע בה ובאזרחיה, העיקר להעיף את ביבי. 

6 דקות לפני, Krishi said:

למה שלא יפרשו? אבל הם נכשלו כבר 4 פעמים? למה הם לא שמים את האגו בצד? המדינה לא חשובה להם? הם מעדיפים שהמדינה תישרף, שמליוני שקלים ילכו לפח רק בשביל הגחמות הפרטיות שלהם? יאללה, ניסיתם, לא הצלחתם, לכו הביתה. פשוט חוסר לקיחת אחריות משווע. לא אכפת להם בכלל מהמדינה. 

אמנם לפי שיטת הבחירות שלנו לא בהכרח המפלגה הכי גדולה היא שנבחרת, אבל צריך להיות קצת דרך ארץ, זה לא שהיו פה 2 מפלגות צמודות. יש את הליכוד, שגדול כמעט פי 2 מהבא אחריו. אבל אותם זה לא מעניין, הם רוצים לשרוף את המדינה, לפגוע בה ובאזרחיה, העיקר להעיף את ביבי. 

גודל המפלגות לא כזה משנה, עובדה שבבחירות קודמות כחול לבן הביאו מעל 30, הם ויש עתיד זה אותו קהל מצביעים.

Just now, Keano said:

גודל המפלגות לא כזה משנה, עובדה שבבחירות קודמות כחול לבן הביאו מעל 30, הם ויש עתיד זה אותו קהל מצביעים.

חוקי לא משנה, אני מדבר על העזות מצח שלהם לדרוש משהו בכלל המקקים האלה שמדינת ישראל מעניינת להם ת'זרת

1 דקה לפני, Krishi said:

חוקי לא משנה, אני מדבר על העזות מצח שלהם לדרוש משהו בכלל המקקים האלה שמדינת ישראל מעניינת להם ת'זרת

ברור שהמדינה מעניינת אותם אחרת בשביל מה להתמודד? מה זה יתן להם רק להחליף אותו?

לא קראתי כמה שעות את הפוסט אבל אני מניח שאתם מתווכחים על זה שביבי צריך לעזוב ומישהו אחר מטעם הליכוד יקים ממשלה?

נכון..?
מה לא הבנתם שיש מיליון איש שרוצים את ביבי כראש ממשלה, ביבי נבחר בפריימריז דמוקרטי כבר מספר פעמים בכל המערכת בחירות האחרונות.

אני מבין שאתם רגילים לבחור במפלגות שאין בהם פריימריז אבל בליכוד יש ואם רוצים לבחור מועמד אחר, הוא צריך לנצח אותו בפריימריז.

למה אחרי כל מערכת בחירות אתם מצפים שביבי יעזוב?

מיליון איש הצביעו לבנאדם הזה, לא הצביעו בגלל מירי רגב או דוד ביטן או אמיר אוחנה, הצביעו בגלל ביבי. כי הם רוצים את ביבי.

בפתק רשום:

הליכוד - בראשות בנימין נתניהו.

לא רשום - הליכוד בראשות מה שהשמאל רוצה.

רוצים ממשלה? תצטרפו לביבי, לא רוצים את ביבי? תקימו ממשלה עם הערבים/חרדים/ליברמן/מרצ ולא יודע, יש למתנגדי ביבי כולל בנט 61? בהצלחה תקימו ממשלה. מה אתם רוצים מהליכוד?

זה שאתם אומרים שביבי לא מצליח להקים ממשלה 4 מערכות בחירות, זה נכון  - אתם מצליחים? לא....

למה רק ביבי אשם פה?

למה אתם מצפים מביבי לוותר על התפקיד או מאחד מהליכוד לבצע מהלך בניגוד לדעת של כל מיליון המצביעים לליכוד ולחטוף את התפקיד?

גדעון ניסה, לא הצליח - הקים ממשלה - לא הצליח..

רציתם להעיף את ביבי?

למה לא הצבעתם לסער?

ראש ממשלה מחליפים בקלפי בדרך דמוקרטית, במיוחד שזה מערכת בחירות מספר 4  ועדיין מיליון מצביעים מצביעים לאותו אדם ומשום מה הוא במפלגה הגדולה ביותר.

לא מנסים לעשות חוק מניעה להיות ראש ממשלה עם כתבי אישום - אני יודע שבשמאל אוהבים לדבר על דיקטטורה אבל מה שאתם עושים זאת דיקטטורה .

ולא אני לא מצביע ביבי אלא לאיתמר בן גביר והרצון שלכם פשוט מטמטם לי את המחשבה.

Just now, Keano said:

ברור שהמדינה מעניינת אותם אחרת בשביל מה להתמודד? מה זה יתן להם רק להחליף אותו?

לא מעניינת אותם, מעניין אותם רק דבר אחד - להעיף את ביבי, השנאה שלהם זה הדבר היחיד שמעניין אותם. לא המדינה ולא העתיד שלה. 

אז הם נכשלו במשימה הזדונית שלהם כבר 4 פעמים, יואילו בטובם או לפרוש, או להצטרף לממשלה תחת הליכוד. ושיפסיקו לגרור אותנו לעוד ועוד בחירות