Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

26 דקות לפני, Krishi said:

טוב אחי

אבל הוא צודק. כל מי שיש לו מחשבה עצמאית הועזב או נדחק החוצה עם השנים ונשארו רק יס-מנים. ואני אומר את זה בעצב בתור מצביע ליכוד בעבר

21 דקות לפני, Zizou said:

אבל הוא צודק. כל מי שיש לו מחשבה עצמאית הועזב או נדחק החוצה עם השנים ונשארו רק יס-מנים. ואני אומר את זה בעצב בתור מצביע ליכוד בעבר

זה לא נכון, זה סתם סיסמאות של אנשי "רק לא ביבי" . אל תאמין לזה

יש אנשים איכותיים, שעושים דברים איכותיים, זה שהם ברוח המפלגה לא אומר שהם יס-מנים. 

ויש שרים בממשלה שיצאו בעבר על החלטות נתניהו או הליכוד, 

פשוט יש כאלה, שאו שדרכו של הליכוד לא באמת הייתה דרכם, או שהם רצו להיות בעצמם יושבי הראש אבל הפסידו אז ברחו וניסו להקים מפלגה משלהם. וסופם ידוע. 

5 דקות לפני, Krishi said:

זה לא נכון, זה סתם סיסמאות של אנשי "רק לא ביבי" . אל תאמין לזה

יש אנשים איכותיים, שעושים דברים איכותיים, זה שהם ברוח המפלגה לא אומר שהם יס-מנים. 

ויש שרים בממשלה שיצאו בעבר על החלטות נתניהו או הליכוד, 

פשוט יש כאלה, שאו שדרכו של הליכוד לא באמת הייתה דרכם, או שהם רצו להיות בעצמם יושבי הראש אבל הפסידו אז ברחו וניסו להקים מפלגה משלהם. וסופם ידוע. 

רק תראה את הקמפיינים של שלושת הבחירות האחרונות. היחיד שמעורב זה ביבי, חבורה של יועצים ויאיר. הוא מזלזל תדיר בחברי המפלגה וכולם יודעים את זה. אי אפשר להתכחש שיש קו חזק מאוד להתיישר עם כל מה שביבי אומר או לעוף על טיל

2 דקות לפני, Zizou said:

רק תראה את הקמפיינים של שלושת הבחירות האחרונות. היחיד שמעורב זה ביבי, חבורה של יועצים ויאיר. הוא מזלזל תדיר בחברי המפלגה וכולם יודעים את זה. אי אפשר להתכחש שיש קו חזק מאוד להתיישר עם כל מה שביבי אומר או לעוף על טיל

מה הכוונה היחיד שמעורב זה ביבי, חברי הליכוד משתתפים גם בקמפיין. זה לא שאתה שומע רק את ביבי כל הזמן. ואגב לא ראיתי שבמפלגות האחרות שומעים יותר מדי קולות אחרים מאשר של היו"ר. 

להתיישר עם מנהיג המפלגה זה משהו מגונה? לא הבנתי. לא כולם חייבים להסכים עם הכל, אבל בתור מפלגה צריך להראות קו אחיד. אני גם חושב שזה קל יותר להם להתלכד ביחד סביב נתניהו כי הם רואים את ההתקפות וההסתה הבלתי פוסקת נגדו ונגדם גם. אז את הכביסה המלוכלכת שלהם אם יש הם מכבסים בבית, כדי לעמוד איתן מול ההתקפות מבחוץ. 

לפני10 שעות , ravid said:

לגבי עניין הדירות: אני מרשה לעצמי לשער שבלי עזרה שמנה מההורים לרוב החברים שלך שיש דירה- לא היתה דירה. וזו עוד בעיה משמעותית שיש כאן- חלוקה לא טובה ולא צודקת של ההון. עכשיו בוא תכיר שלמיקי זוהר יש 4 דירות, לחיים כץ 7 ולא יודע כמה עוד לכל רשימת הליכוד, אבל מדובר ב-36 ח"כים שבוא נניח מחזיקים יחד 50-60 דירות- זה אומר שהח"כים של הליכוד חשופים במשהו כמו 100 מיליון שקל למחירי הנדלן בארץ. אז פתאום מבינים למה אף אחד שם לא טורח לעשות שום דבר כדי לתקן את העיוות הזה כבר 14 שנה. אם זה לא ניגוד אינטרס בין מפלגת השלטון לציבור אז אני לא יודע מהו ניגוד אינטרס.

אני מסכים עם הכיוון הכללי, אבל מה הקשר לזוהר או כץ? כאילו, למה לטרגט ספציפית את מפלגת הליכוד? לא מדובר במפלגת שלטון עשירה שעושקת את העם כפי שאפשר ללמוד מהתגובה שלך, אלא במשהו כולל וחוצה מפלגות. לחברי מרץ או יש עתיד יש פחות דירות? לא יודע. זה גם לא האישיו. 

אני זוכר שפעם בדקתי וראיתי שמרבית משקי הבית גרים בדירה בבעלותם, כלומר לא גרים בשכירות. עכשיו אם תקח את מחירי הדיור ותוריד אותם ב 30% נניח. כן, זה יקל מאוד על זוגות צעירים לקנות דירה, אבל גם יפגע באופן משמעותי על כל שאר הציבור שכבר קנה דירה ועכשיו הנכס שלו יהיה שווה הרבה פחות כסף.

זה משהו שצריך לקרות, כי אין סיבה שמחירי הדירות כאן יהיו כל כך גבוהים, העניין הוא שהלובי והתמיכה הציבורית לכך לא כל כך גדולים לדעתי.

1 hour ago, DoW said:

אני מסכים עם הכיוון הכללי, אבל מה הקשר לזוהר או כץ? כאילו, למה לטרגט ספציפית את מפלגת הליכוד? לא מדובר במפלגת שלטון עשירה שעושקת את העם כפי שאפשר ללמוד מהתגובה שלך, אלא במשהו כולל וחוצה מפלגות. לחברי מרץ או יש עתיד יש פחות דירות? לא יודע. זה גם לא האישיו. 

אני זוכר שפעם בדקתי וראיתי שמרבית משקי הבית גרים בדירה בבעלותם, כלומר לא גרים בשכירות. עכשיו אם תקח את מחירי הדיור ותוריד אותם ב 30% נניח. כן, זה יקל מאוד על זוגות צעירים לקנות דירה, אבל גם יפגע באופן משמעותי על כל שאר הציבור שכבר קנה דירה ועכשיו הנכס שלו יהיה שווה הרבה פחות כסף.

זה משהו שצריך לקרות, כי אין סיבה שמחירי הדירות כאן יהיו כל כך גבוהים, העניין הוא שהלובי והתמיכה הציבורית לכך לא כל כך גדולים לדעתי.

אני מטרגט דווקא את הליכוד כי זוהי מפלגת השלטון כבר הרבה שנים וכל העניין הזה קרה במשמרת שלה ושל נתניהו בפרט, שעושה רושם שמתעלם מהבעיה הזו באופן מופגן. אם העבודה או יש עתיד היו בשלטון ותחת שרביטם היתה מתנפחת בועה כזאת- ברור שהייתי מפנה אצבע מאשימה אליהם. 

ההגנה שלך על בעלי הדירות ממש לא מובנת לי. בעל דירה זו לא חברת הייטק שכולנו רוצים שיצמח וירוויח כמה שיותר. בעל דירה זה אדם פרטי שמכניס לכיס סכום מופרז על חשבון משפחה צעירה שצריכה להשקיע בערך 80-100 שעות עבודה בכל חודש (לפי שכר ממוצע) רק בשביל לממן קורת גג במרכז הארץ. זה לא סביר. וחוץ מזה בועה זה אף פעם לא דבר טוב באף שוק. 

לפני8 שעות , Krishi said:

״רוח מפלגה״ פחח.

כאילו נשאר שם דבר כזה.

רוח המפלגה זה מה שביבי רוצה שיקרה.

אם ביבי יחליט מחר שבית המשפט והפרקליטות קדושים ואסור לדבר עליהם זה יהיה רוח המפלגה החדש.

על איזה אנשים איכותיים אתה מדבר?

על שר חינוך כושל שלא הצליח לשנות כלום בכל החודשים האחרונים ומחלק לעצמו ציון 9, או על מירי רגב וגילה גמליאל שעסוקות במינויים פוליטיים?

https://e.walla.co.il/item/3417673?utm_source=Generalshare&utm_medium=sharebuttonapp&utm_term=social&utm_content=general&utm_campaign=socialbutton

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3872491

https://www.google.com/amp/s/www.themarker.com/amp/career/.premium-1.9321361

ועוד אחת לקינוח:

https://www.google.com/amp/s/www.themarker.com/amp/opinion/.premium-1.9471108

מצחיק שאתה כל הזמן מזכיר את מפא״י והפנקס האדום, בזמן שהליכוד זאת מפא״י החדשה.

או שאולי שר האוצר שהצליח להסתכסך עם כל הצמרת המקצועית במשרד שלו, כולל המכנ״לית שהוא מינה זמן קצר קודם לכן, ודופק עכשיו את כל המעסיקים עם מודל החל״ת שמעודד אנשים להיות מובטלים? 

מזל שיש את אדלשטיין - שר אחד שיחסית נקי מאינטרסים ועושה את העבודה שלו כמו שצריך (למרות שאני לא מסכים עם הגישה שלו).

לפני11 שעות , קמאנן said:

@Krishi למה אתה לא מצביע ליברמן? באמת שואל

אכזב אותי בכל מיני דברים שהבטיח ולא קיים. אני עוד זוכר לו איך הציל את ממשלת אולמרט הנוראית כשהצטרף לקואליציה אחרי מלחמת לבנון השניה. 

בנוסף הוא נוקט קו קיצוני מדי נגד החרדים, זה כבר ממש גובל באנטישמיות. 

הכי מצחיק שלשבת עם החרדים לא הפריע לו בעבר, גם לא ללכת להיפגש עם כל מיני רבנים וגדולי התורה ולהצטלם איתם. פתאום החליט להתהפך עליהם 180 מעלות. אחת הסיבות העיקריות למה היו לנו 3 סבבי בחירות אחד אחרי השני. 

לפני9 שעות , Krishi said:

אכזב אותי בכל מיני דברים שהבטיח ולא קיים. אני עוד זוכר לו איך הציל את ממשלת אולמרט הנוראית כשהצטרף לקואליציה אחרי מלחמת לבנון השניה. 

בנוסף הוא נוקט קו קיצוני מדי נגד החרדים, זה כבר ממש גובל באנטישמיות. 

הכי מצחיק שלשבת עם החרדים לא הפריע לו בעבר, גם לא ללכת להיפגש עם כל מיני רבנים וגדולי התורה ולהצטלם איתם. פתאום החליט להתהפך עליהם 180 מעלות. אחת הסיבות העיקריות למה היו לנו 3 סבבי בחירות אחד אחרי השני. 

הצבעת לו פעם/שקלת את זה ברצינות?

הוא לא פתאום התהפך. זה היה מהלך מאוד מחושב, הוא ראה שהוא עומד להימחק מהמפה הפוליטית אז הוא מצא לעצמו נישה חדשה.

7 דקות לפני, Silvio said:

הצבעת לו פעם/שקלת את זה ברצינות?

הוא לא פתאום התהפך. זה היה מהלך מאוד מחושב, הוא ראה שהוא עומד להימחק מהמפה הפוליטית אז הוא מצא לעצמו נישה חדשה.

פעם אחת הצבעתי לו מזמן. 

ברור לי שזה מהלך מחושב. 

חברת דלק קידוחים תספק גז לתחנת הכח בעזה.

בשורה מעולה בעניי.

גם בשורה סביבתית, הסוף לסולר המזהם בעזה, וגם מי שישלם יהיה האיחוד האירופי + קטאר.

המדינה תרוויח תמלוגים ומס הכנסה, המשקיעים ירוויחו, וגם העזתים ירוויחו.

On 13.2.2021 at 12:48, ravid said:

אני מטרגט דווקא את הליכוד כי זוהי מפלגת השלטון כבר הרבה שנים וכל העניין הזה קרה במשמרת שלה ושל נתניהו בפרט, שעושה רושם שמתעלם מהבעיה הזו באופן מופגן. אם העבודה או יש עתיד היו בשלטון ותחת שרביטם היתה מתנפחת בועה כזאת- ברור שהייתי מפנה אצבע מאשימה אליהם. 

ההגנה שלך על בעלי הדירות ממש לא מובנת לי. בעל דירה זו לא חברת הייטק שכולנו רוצים שיצמח וירוויח כמה שיותר. בעל דירה זה אדם פרטי שמכניס לכיס סכום מופרז על חשבון משפחה צעירה שצריכה להשקיע בערך 80-100 שעות עבודה בכל חודש (לפי שכר ממוצע) רק בשביל לממן קורת גג במרכז הארץ. זה לא סביר. וחוץ מזה בועה זה אף פעם לא דבר טוב באף שוק. 

אם זו הייתה בועה, לא היה צריך צעדים אקטיביים כדי "לפוצץ" אותה.

6 דקות לפני, סטלן בטלן השמן said:

לדעתכם בנט ושקד לוקחים הפעם?

שני נוכלים בלי אידיאולוגיה שהתכוננו בדיוק לרגע הזה

מי לא נוכל ולמי יש אידיאולוגיה?

16 דקות לפני, Zizou said:

מי לא נוכל ולמי יש אידיאולוגיה?

כן שכחתי לכתוב פרט אחד חשוב שמבדיל ביניהם לפוליטיקאים אחרים

הם טחונים בכסף ובגלל זה יותר מפחיד לחשוב מה האינטרס שלהם להיות בפוליטיקה 

38 דקות לפני, סטלן בטלן השמן said:

יש גם יתרון בח"כ טחון. במקום להיצמד לכסא בכל מחיר כי 50,000 ₪ בחודש, הוא יכול לקבל החלטות קשות ולהתפטר אם צריך

19 דקות לפני, Zizou said:

יש גם יתרון בח"כ טחון. במקום להיצמד לכסא בכל מחיר כי 50,000 ₪ בחודש, הוא יכול לקבל החלטות קשות ולהתפטר אם צריך

אבל היית מגדיר ככה את שניהם?

1 דקה לפני, סטלן בטלן השמן said:

אבל היית מגדיר ככה את שניהם?

אני ממש לא חושב שהם נוכלים. למה אתה חושב כך?

אני חושב שלפחות עד לפני שנה בנט הראה כישורים פוליטיים עלובים. ההשפלות מביבי, ההיפרדות מהבית היהודי שהורידה אותו מחוץ לאחוז החסימה.

נראה שהחושים הפוליטיים שלו התחדדו בשנה האחרונה והוא מתנהל בצורה חכמה יותר ועדיין מצליח לשמור על תדמית של אידיאולוג ואחד שבא לעבוד.

הצבעתי להם בעבר ואני מחזיק מאוד משניהם, אני גם בטוח שבהנחה והם יהיו לשון המאזניים הם יבחרו להקים ממשלה ימנית תחת ביבי למרות הדם הרע ביניהם, בנט אידיאליסט ונטול אגו ואין לי ספק שהוא יבחר נכון ברגע האמת.

לפני1 שעה , סטלן בטלן השמן said:

מה אתה מעדיף- שהמדינה תנוהל ע"י אנשים בינוניים שלא הצליחו בחיים, או שתנוהל ע"י מצליחנים שכנראה קיבלו כמה החלטות נכונות?

קשה לי להאמין שהם יקבלו את כמות המנדטים שיש להם כרגע בסקרים.

בלי הניהול הכושל של משבר הקורונה על ידי הממשלה שבנט רוכב עליו, הם היו שוב מגרדים את אחוז החסימה.

יש להם כוונות טובות, אבל הם פוליטיקאים גרועים. לא יעברו דו ספרתי לדעתי.

הם רוכבים על הכישלון הניהולי של הקורונה, אבל ביבי ידאג להשכיח את זה לקראת הבחירות כמו שהוא יודע, וגם בגלל שלציבור יש נטייה לשכוח מעבר לשבועיים.

לפני11 שעות , סטלן בטלן השמן said:

לדעתכם בנט ושקד לוקחים הפעם?

שני נוכלים בלי אידיאולוגיה שהתכוננו בדיוק לרגע הזה

תגדיר לוקחים

לפני13 שעות , סטלן בטלן השמן said:

כי רוב הפוליטיקאים אנשים פשוטים?

מעניין מה הולך בעוש של ראש הממשלה