Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

לפני8 שעות , Krishi said:

בירדן. אפשר גם בים. לא ממש משנה לי. להעיף. במקום לשאול איפה, תתחיל קודם להבריח. לאן שיברחו יברחו. לא מעניין אותך. זרוק אותם למצרים שהם טיפלו בהם. תבנה להם רפסודות. תאיים עליהם שאם הם לא צובאים על הגדרות של סוריה אתה מפגיז כפר כפר. מוזמן אפילו להציע חבילות הגירה אם בא לך להרגיש הומני. אבל אם תשב כל הזמן ורק תחשוב "אבל מה איפה לאן" במקום להחליט ולבצע לא תגיע לשום מקום (חוץ מלהמשיך את הסכסוך הזה עוד מאות שנים). 

במצרים שונאים אותם בדיוק כמוך אם לא יותר, הלוואי היה פה טיפול כמו שהם עושים.

1 דקה לפני, הנדון said:

במצרים שונאים אותם בדיוק כמוך אם לא יותר, הלוואי היה פה טיפול כמו שהם עושים.

that's my point exactly... ;)

לפני12 שעות , Krishi said:

בירדן. אפשר גם בים. לא ממש משנה לי. להעיף. במקום לשאול איפה, תתחיל קודם להבריח. לאן שיברחו יברחו. לא מעניין אותך. זרוק אותם למצרים שהם טיפלו בהם. תבנה להם רפסודות. תאיים עליהם שאם הם לא צובאים על הגדרות של סוריה אתה מפגיז כפר כפר. מוזמן אפילו להציע חבילות הגירה אם בא לך להרגיש הומני. אבל אם תשב כל הזמן ורק תחשוב "אבל מה איפה לאן" במקום להחליט ולבצע לא תגיע לשום מקום (חוץ מלהמשיך את הסכסוך הזה עוד מאות שנים). 

למה שבירדן או מצרים יקבלו אותם?

12 דקות לפני, Calan said:

למה שבירדן או מצרים יקבלו אותם?

למה זה מעניין אותנו אם הם ירצו לקבל אותם או לא? תציב עובדות בשטח. אתה הביריון השכונתי אבל אתה מתנהג כמו אישה מוכה בכיינית. לפחות לגבי ירדן גם יש לך שלל מינופים ואיומים שאתה יכול להפיל עליהם. 

אפשר גם לזרוק בסוריה, אותם בטח ובטח שלא צריך לשאול. זרוק מעבר לגדר שזאת תהיה הבעיה של אסד. שיגייס אותם למאמץ המלחמתי שלו. 

38 דקות לפני, פנחס שוף said:

נתפסו חיים כדי להנות מטוב שירותי בתי הסוהר הישראלים

עד שהצבא של הילד הבא של כולנו יפעל לשחרורם בכל מחיר

9 דקות לפני, Krishi said:

למה זה מעניין אותנו אם הם ירצו לקבל אותם או לא? תציב עובדות בשטח. אתה הביריון השכונתי אבל אתה מתנהג כמו אישה מוכה בכיינית. לפחות לגבי ירדן גם יש לך שלל מינופים ואיומים שאתה יכול להפיל עליהם. 

אפשר גם לזרוק בסוריה, אותם בטח ובטח שלא צריך לשאול. זרוק מעבר לגדר שזאת תהיה הבעיה של אסד. שיגייס אותם למאמץ המלחמתי שלו. 

בכלל איך נותנים למדינה כמו ירדן להתפלצף עלינו שהשיבר של המים אצלנו. 

10 דקות לפני, טוני said:

זה נוגד את האג׳נדה של להרוג אותנו מבפנים.

זה התירוץ, אף אחד לא רוצה אותם. גם מכווית ולוב העיפו את החלאות האלה. 

לפני2 שעות , פנחס שוף said:

נתפסו חיים כדי להנות מטוב שירותי בתי הסוהר הישראלים

אף פעם לא הבנתי למה אין מדיניות של הריגת מחבלים, הומניות במקרה הזה זה בולשיט.

16 דקות לפני, antonio_margheriti2 said:

אף פעם לא הבנתי למה אין מדיניות של הריגת מחבלים, הומניות במקרה הזה זה בולשיט.

חשבת אולי שרוצים לחקור אותם ואולי ככה למנוע את הפיגוע הבא?

2 דקות לפני, ravid said:

זה מה שההיגיון אומר, אבל ככה אין הרתעה, הוא יכול למצוא את עצמו משוחרר באיזה עסקת אסירים בעתיד.

11 דקות לפני, ravid said:

ואז לשחרר אותם בעסקה הבאה ולבכות שהם חזרו לפעילות טרור והפעם בתפקידים בכירים יותר, וחוזר חאליילה (משחק מילים שכזה :flowers:)

אחד מהם נעצר מספר פעמים בעבר על עבירות ירי.

תכלס היה עדיף להשאיר אותם בלי אוכל ומים. בכלא הם יקבלו יחס נפלא. עוד לא תפסו אותם כבר נותנים להם סיגריה. תכף בר מוח יגיד שזה בשביל להזיק לבריאות שלהם. 

וכמובן איך שהתחילו הקריאות לחיסול סינוואר חמאס מוציאים איום שתהיה רעידת אדמה ואנחנו ישר מודיעים להם שאין כוונה לחסל אותו כאילו מה הם יכולים לעשות לנו. 

הממשלה הנוכחית מביכה, אבל זה לא עניין של ממשלה. אנחנו פשוט עם עם אופי פחדני ורופס. כבר בהתנהלות של הצבא רואים את זה. 

כפי שאמרנו, מדינה דמיקולו. לא טקטיקת חקירה ולא בטיח, במדינה מתוקנת ונורמלית תולים אותם הפוך מהביצים בכיכר העיר בלי אוכל ומים וסוקלים באבנים עד שהם מתים בייסורים + מגרשים את המשפחות שלהם לאלתר ולצמיתות.

במקום זה - בוא אחשלי קח סיגריה ומים ספר לנו לאט מה היה.

לחשוב מה המשפחות של הנרצחים מרגישות כשרואות את זה

25 דקות לפני, yellow_blood said:

כפי שאמרנו, מדינה דמיקולו. לא טקטיקת חקירה ולא בטיח, במדינה מתוקנת ונורמלית תולים אותם הפוך מהביצים בכיכר העיר בלי אוכל ומים וסוקלים באבנים עד שהם מתים בייסורים + מגרשים את המשפחות שלהם לאלתר ולצמיתות.

במקום זה - בוא אחשלי קח סיגריה ומים ספר לנו לאט מה היה.

לחשוב מה המשפחות של הנרצחים מרגישות כשרואות את זה

בבקשה, תן לי דוגמא למדינה מתוקנת ונורמלית שפועלת כמו שאתה מבקש ואז גם תודה בכל הכנות אם אתה מוכן לעבור לשם.

יש לי בעיה עם הפיתרונות של לתלות אותם, לגרש את המשפחה שלהם, לשלוח אותם לים וכו'. זה לכאורה ההתנהגות הברברית שאנחנו מייחסים להם ולכן אנחנו לא סומכים עליהם (בצדק לטעמי), אז הפיתרון שלנו הוא לפעול כמוהם?

1 hour ago, טוני said:

ואז לשחרר אותם בעסקה הבאה ולבכות שהם חזרו לפעילות טרור והפעם בתפקידים בכירים יותר, וחוזר חאליילה (משחק מילים שכזה :flowers:)

אחד מהם נעצר מספר פעמים בעבר על עבירות ירי.

השחרור שלהם הוא תולדה של ציבור חסר עמוד שדרה שמתחנן לשלם כל מחיר רק להחזיר שבוי מלחמה או גופות. 

העניין הוא שלא בטוח שלהרוג מחבלים טוב לנו כי הרבה מהם עושים את זה בשביל לחלץ את משפחתם ממצוקה כלכלית, והמוות שלהם רק ממתיק את העיסקה. מה שלא מצליחים לעשות בצד שלנו הוא למצוא את הדרך להפוך את זה להחלטה כלכלית לא משתלמת.

41 דקות לפני, Silvio said:

בבקשה, תן לי דוגמא למדינה מתוקנת ונורמלית שפועלת כמו שאתה מבקש ואז גם תודה בכל הכנות אם אתה מוכן לעבור לשם.

יש לי בעיה עם הפיתרונות של לתלות אותם, לגרש את המשפחה שלהם, לשלוח אותם לים וכו'. זה לכאורה ההתנהגות הברברית שאנחנו מייחסים להם ולכן אנחנו לא סומכים עליהם (בצדק לטעמי), אז הפיתרון שלנו הוא לפעול כמוהם?

אם הם מתנהגים בברבריות תעניש אותם בברבריות.

איזה עוד מדינות בעולם נמצאים במצב שבו אנחנו נמצאים, שכל כמה ימים רוצח אחר מחליט לצאת לשחוט אנשים רק כי הם יהודים ואחרי זה מקבל גיבוי מכל העם שלו (כולל המשפחה)?

אגב, לאחרונה שבדקתי בארצות הברית עדיין יש עונש מוות. 

53 דקות לפני, ravid said:

השחרור שלהם הוא תולדה של ציבור חסר עמוד שדרה שמתחנן לשלם כל מחיר רק להחזיר שבוי מלחמה או גופות. 

העניין הוא שלא בטוח שלהרוג מחבלים טוב לנו כי הרבה מהם עושים את זה בשביל לחלץ את משפחתם ממצוקה כלכלית, והמוות שלהם רק ממתיק את העיסקה. מה שלא מצליחים לעשות בצד שלנו הוא למצוא את הדרך להפוך את זה להחלטה כלכלית לא משתלמת.

אז עכשיו הציבור אשם?

השכנים של בנט אשמים במחדל הזה?

מי אלו אותם מפריעים שעל פיפס קטן בממשלת הליכוד יצאו בכתבות וריכולים, המציאו שקרים ומיררו לממשלה את החיים והיום שותקים?

למה לא לגעת באנטישמיים ובאוטו אנטישמיים שחיים כאן שהם הגורם המרכזי לסירוס הצבא? אלה שרוצים עולם אחד גדול ללא תרבויות ומי שמשלם את המחיר הוא אנחנו?

פוליטקלי קורקט הוא קורקטי רק שהימין בשלטון. אני האמת כבר לא אכפת לי ימין או שמאל ממש מציק לי המוסר הכפול.

האויב הגדול של המדינה הוא לא זה שרוצח, הוא זה שמרוויח (כסף). מרגיש שאלימות מביאה תוצאות במדינה הזאת. די זה כבר לא נורמלי כל ההכלה בשקל 90 הזאת. 

אתה רואה את עצמך חי פה עוד 30 שנה עם הברברים אלה? כל בעיה נפתרת באלימות במגזר הזה (ראש השב״כ לשעבר אמר את הדברים האלה לא אני https://www.mako.co.il/tv-ilana_dayan/2021/Article-4806bb556f1ef71026.htm?partner=mobileAutomaticChannel אפשר לראות כאן ב18:00), אנחנו רחוקים שנות אור מהתרבות שלהם וקצת נמאס להמתין שהמגזר הזה יתקדם לעבר העולם המערבי.

עכשיו למה כתבתי את כל זה? כי אתה טוען שרבים מהם עושים את זה בגלל לחץ כלכלי. אני טוען שזו רק בעיה אחת מתוך שלל בעיות. 

רבים עושים את זה בגלל הסתה, שנאה יודקת וקיצוניות דתית. הרי השנאה הזו וההסתה הזו הולכים ומתגברים כל הזמן ואיתם גם האמצעים.

״יש בנינו לבינם מלחמה דתית, ויש תרבות שונה, אנחנו מאוד רחוקים מהם. לא במובן של העבודה והפן הכלכלי בישראל כן פרצה בגדר או לא פרצה בגדר, רחוקים תרבותית, רחוקים מנטלית. אני אגיד את זה בעדינות, העובדה שכל בעיה נפתרת שם באלימות, זו בעיה שהציבור הישראלי לא מוכן לקבל. כל בעיה שם נפתרת באלימות ולא רק בעיות שקשורות בישראל, גם סכסוכים בין משפחות, חמולות, בין עדות. הציבור הישראלי לא רוצה לחיות עם אכזריות או ברבריות כזו. אנחנו צריכים לתת להם תחושה שמקדמת אותם מבחינה כלכלית, שגשוג, תנועה, מבחינת הרגשה״ 

ציטוט של ראש השב״כ לשעבר יורם כהן

הטקסט של הציטוט נכתב תוך כדי ששמעתי אותו ברמקולים אז תסלחו לי אם טעיתי במילה פה או שם.

את סוף הציטוט אתה ממש משתדל לתת, ועדיין.

אפשר להיכנס ללינק ולשמוע ואף לצפות.

58 דקות לפני, ravid said:

וואו, כמה שטויות רביד.

הייתי מתחיל לנסות ולהסביר, אבל זה ממש מיותר.

טרור מבוצע מתוך אידיאולוגיה רצחנית-דתית-חברתית, ולא מתוך קושי כלכלי. כך זה היה מאז ומעולם. אם אדוני רוצה להוציא את הראש הבורגני שלו מהתחת, אני אשמח להפנות אותך לאיזה מחקר אחד או שניים, כי כנראה אתה חסר את ההקשר לקרקע ולמציאות בכל מה שנוגע לאספקט בטחוני או אבטחתי.

לפני1 שעה , Silvio said:

מה הקשר? זה חייב להיות שחור לבן? אפשר להיות מדינה נאורה, ליברלית, דמוקרטית וכו' ובמקביל לחוקק חוקים כאלה נגד מחבלים, אין סתירה.

תפריד, אף אחד לא בעד להיות ברברים כמוהם בלי סיבה ואומר בוא נלך נעשה להם גם באופן יזום פיגועים כאלה, רק כשיש סיבה שמצריכה תגובה להרג כזה אכזרי ופה זה המקרה כדי שילמדו ויחשבו מאה פעם.

לפני פחות מ-3 ימים משפחות איבדו את היקירים שלהם בייסורים עם גרזן לראש, הדבר האחרון שהם צריכים לראות זה את מי שעשה את זה יושב עם סיגריה ובקבוק מים. תנסה רגע להיכנס להם לראש, לא יודע איך הם מתמודדים עם הזעם והכאב, זה לעשות להם את מה שהם עוברים אפילו יותר קשה.

פרקטית מעבר לרגשות המשפחות והאזרחים במדינה, ברור הרציונאל של להוציא מהם מודיעין והכל אבל זה נטו חרב פיפיות - מצד אחד תוציא מהם מודיעין ואולי תנטרל פיגועים עתידיים ומצד שני מחבל פוטנציאלי שרואה את התמונות האלה יקבל מוטיבציה פי מיליון לעשות את הפיגוע הבא. 

לא יודע, האופציה של מוות בייסורים למחבלים וגירוש המשפחות שלהם נראית לי יותר הולמת ויעילה (וכנראה שאחרי החודש האחרון גם לרוב האנשים במדינה)

39 דקות לפני, קמחי said:

וואו, כמה שטויות רביד.

הייתי מתחיל לנסות ולהסביר, אבל זה ממש מיותר.

טרור מבוצע מתוך אידיאולוגיה רצחנית-דתית-חברתית, ולא מתוך קושי כלכלי. כך זה היה מאז ומעולם. אם אדוני רוצה להוציא את הראש הבורגני שלו מהתחת, אני אשמח להפנות אותך לאיזה מחקר אחד או שניים, כי כנראה אתה חסר את ההקשר לקרקע ולמציאות בכל מה שנוגע לאספקט בטחוני או אבטחתי.

אני אתעלם מההערות המעליבות נגדי באופן אישי כי אני יודע שאתה לא כזה בדרך כלל ואגיב לעניין

אתה בעצם אומר כאן שהטרוריסט הוא בינארי- או שהוא חונך על אידיאולוגיה דתית-חברתית-פוליטית-מדינית מסויימת, ואז הוא ילך לרצוח, או שלא, ואז הוא לא ילך לרצוח. אתה באמת חושב שאין עוד גורמים למשוואה? שאין זרזים ותמריצים? 

יש תמיד את השאלה הקלאסית הזאת- האם היית מוכן לשבת 10 שנים בכלא בשביל 10 מיליון דולר כשתשתחרר? יש כאלה שאומרים שכן ויש כאלה שאומרים שלא. לגיטימי. אצלנו זו שאלה היפותטית אבל אצל פלשתינים זה אמיתי. יש מי שמשלם להם ולמשפחות שלהם אם הם יושבים בכלא הישראלי או נופלים כשהידים. ובדיוק כמו שיש כאלו שיענו כן לשאלת 10 מיליון הדולר, אז יש גם ערבים שעונים כן להצעה הזאת בצד שלהם. אי אפשר לטעון שכסף זה לא תמריץ ועובדה, למשל, שרואים כל מיני מקרים של אנשים שמתאבדים כדי שהשארים שלהם יקבלו את השיפוי מביטוח החיים. יש לך מחקר על זה?

1 hour ago, טוני said:

אז עכשיו הציבור אשם?

השכנים של בנט אשמים במחדל הזה?

מי אלו אותם מפריעים שעל פיפס קטן בממשלת הליכוד יצאו בכתבות וריכולים, המציאו שקרים ומיררו לממשלה את החיים והיום שותקים?

למה לא לגעת באנטישמיים ובאוטו אנטישמיים שחיים כאן שהם הגורם המרכזי לסירוס הצבא? אלה שרוצים עולם אחד גדול ללא תרבויות ומי שמשלם את המחיר הוא אנחנו?

פוליטקלי קורקט הוא קורקטי רק שהימין בשלטון. אני האמת כבר לא אכפת לי ימין או שמאל ממש מציק לי המוסר הכפול.

האויב הגדול של המדינה הוא לא זה שרוצח, הוא זה שמרוויח (כסף). מרגיש שאלימות מביאה תוצאות במדינה הזאת. די זה כבר לא נורמלי כל ההכלה בשקל 90 הזאת. 

אתה רואה את עצמך חי פה עוד 30 שנה עם הברברים אלה? כל בעיה נפתרת באלימות במגזר הזה (ראש השב״כ לשעבר אמר את הדברים האלה לא אני https://www.mako.co.il/tv-ilana_dayan/2021/Article-4806bb556f1ef71026.htm?partner=mobileAutomaticChannel אפשר לראות כאן ב18:00), אנחנו רחוקים שנות אור מהתרבות שלהם וקצת נמאס להמתין שהמגזר הזה יתקדם לעבר העולם המערבי.

עכשיו למה כתבתי את כל זה? כי אתה טוען שרבים מהם עושים את זה בגלל לחץ כלכלי. אני טוען שזו רק בעיה אחת מתוך שלל בעיות. 

רבים עושים את זה בגלל הסתה, שנאה יודקת וקיצוניות דתית. הרי השנאה הזו וההסתה הזו הולכים ומתגברים כל הזמן ואיתם גם האמצעים.

״יש בנינו לבינם מלחמה דתית, ויש תרבות שונה, אנחנו מאוד רחוקים מהם. לא במובן של העבודה והפן הכלכלי בישראל כן פרצה בגדר או לא פרצה בגדר, רחוקים תרבותית, רחוקים מנטלית. אני אגיד את זה בעדינות, העובדה שכל בעיה נפתרת שם באלימות, זו בעיה שהציבור הישראלי לא מוכן לקבל. כל בעיה שם נפתרת באלימות ולא רק בעיות שקשורות בישראל, גם סכסוכים בין משפחות, חמולות, בין עדות. הציבור הישראלי לא רוצה לחיות עם אכזריות או ברבריות כזו. אנחנו צריכים לתת להם תחושה שמקדמת אותם מבחינה כלכלית, שגשוג, תנועה, מבחינת הרגשה״ 

ציטוט של ראש השב״כ לשעבר יורם כהן

הטקסט של הציטוט נכתב תוך כדי ששמעתי אותו ברמקולים אז תסלחו לי אם טעיתי במילה פה או שם.

את סוף הציטוט אתה ממש משתדל לתת, ועדיין.

אפשר להיכנס ללינק ולשמוע ואף לצפות.

להוציא את הסרטון על השכנים של בנט (איך זה רלוונטי?), אני לא חושב שיש כאן סתירה עם הדעות שלי בנושא (להוציא את עניין הפעילות הציבורית לטובת שחרור טרוריסטים בעסקות שבויים שאני מתנגד לה בכל תוקף). אני טוען שאנחנו צריכים לעשות מה שטוב לנו בטווח הרחוק ולא לפעול מתוך נקמנות. אם להוציא להורג מחבלים זה באמת ירתיע ויוביל לפחות פיגועים- היידה. אבל אם זה רק יגביר את המוטיבציה לפיגועים אז לא לעשות את זה. 

15 דקות לפני, ravid said:

להוציא את הסרטון על השכנים של בנט (איך זה רלוונטי?), אני לא חושב שיש כאן סתירה עם הדעות שלי בנושא (להוציא את עניין הפעילות הציבורית לטובת שחרור טרוריסטים בעסקות שבויים שאני מתנגד לה בכל תוקף). אני טוען שאנחנו צריכים לעשות מה שטוב לנו בטווח הרחוק ולא לפעול מתוך נקמנות. אם להוציא להורג מחבלים זה באמת ירתיע ויוביל לפחות פיגועים- היידה. אבל אם זה רק יגביר את המוטיבציה לפיגועים אז לא לעשות את זה. 

איך הציבור אשם בהחלטות ממשלה? כל ממשלה שקמה פה קיבלה החלטות גם נגד דעת הקהל (שמתחלקת בנושא הזה ל2 בצורה די שווה)

כמו שהציבור לא אשם במה שבנט עושה, כך הציבור לא אשם בקבלת ההחלטות של הממשלה (כי כידוע, הבטחת בחירות הן משהו אחד ומימושן הוא משהו אחר).

6277998a7d3e89481.jpg

איזה ציבור אשם בשטות הזאת? 

צטט

אתה בעצם אומר כאן שהטרוריסט הוא בינארי- או שהוא חונך על אידיאולוגיה דתית-חברתית-פוליטית-מדינית מסויימת, ואז הוא ילך לרצוח, או שלא, ואז הוא לא ילך לרצוח. אתה באמת חושב שאין עוד גורמים למשוואה? שאין זרזים ותמריצים? 

אני חושב שהשמאל הישראלי לא חושב שיש עוד זרזים ותמריצים לטרור פרט לכיבוש והדיכוי (כיבוש ודיכוי, כאלה שלא היו לפני שנאלצנו לכבוש ולדכא כן?)

אני שמח שאנחנו לאט לאט מבינים שיש לאמת מספר צדדים ואולי הגיע הזמן לשאול את עצמנו שאלות קשות כמו: איך אפשר לגשר על הפער המנטלי והתרבותי?

איך מגשרים על ארגונים אנטישמיים מארצות אחרות או אישים שפועלים בחתרנות כנגד המדינה היהודית היחידה בעולם.

יש אין ספור מפגעים ורוצחים ערבים מוסלמים שהגיעו ממשפחות עמידות עד מאוד עם תארים אקדמים ושלל מכוניות פאר.