Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

15 דקות לפני, ת"א שלנו said:

ואללק תשמע אם עד עכשיו חשבתי שאתה מדבר שטויות אחרי מה שכתבת על הבחירה הישירה זה הופך את זה ליותר ויותר מביך. העיקר לאכול תראש על בנט

איזה בחירה ישירה על מה אתה מדבר?! מה בחירה ישירה?! אתה צריך לשנות קודם כל את חוק יסוד הממשלה ובשביל זה צריך 61 חברי כנסת שיצביעו בעד! מה לא ברור!!!! אין 61 חברי כנסת!!! אין!!! אלוהים ישמור!!! 

ויאללההההההההההההההההה זורם איתךךךךךךךךךךךךךך יא ימניייייייייייי עללל חללל

נניח ואיכשהו יש קסם ויש לו 61 חברי כנסת שבעד חוק יסוד הממשלה

אתה מבין שהוא לא יצליח להרכיב רוב בכנסת?!

מה לא הבנת?! איך הוא יקדם חוקים?! איך הוא יחיל ממשלה ימנית עלאק בלי רוב בכנסת?! 

הבחירה ישירה לא הגיונית ולא אפשרית זה סתם פופוליזם של דרעי כדי להשמיץ את בנט. 

נפל למלכודת כמו אלפי אחרים. 

סיסמאות בלי סוףףףףף

נחנקנו.

אתה פשוט מביך ברמות על. לא יודע למה אני מנהל איתך את הדיון הזה. לך תהנה לך עם המחבלים שלך ותעזוב אותי בשקט

11 דקות לפני, ravid said:

אתה מציג את זה כאילו אם יש ערבים בקואליציה יש פיגועים ואם אין אז אין פיגועים. בוא...

אם הסגר היה מוסר עוד 4-5 ימים אז הפיגועים של היום היו מתבצעים עוד 4-5 ימים. 

ה"חרפה" בישיבה של הערבים בממשלה היא דעתך בלבד. לדעתי ההתפרעויות שאותם ערביי ישראל עשו כאן לפני 4 חודשים תחת ממשלת נתניהו והאופן שבו היא טופלה זו חרפה גדולה הרבה יותר. 

זה לא מה שהצגתי

החרפה הייתה גם של הרבה מאלה שיושבים איתם היום. רק שהם התהפכו, כולל כל אלה שתומכים בהם ומצדיקים את הביזיון הזה. 

1 דקה לפני, Krishi said:

אתה פשוט מביך ברמות על. לא יודע למה אני מנהל איתך את הדיון הזה. לך תהנה לך עם המחבלים שלך ותעזוב אותי בשקט

מביך לא ינקה אותך מהשטות שכתבת פה על בחירה ישירה.

אין בחירה ישירה וזה לא הגיוני לקיים בחירה ישירה כי אין לך רוב לשינוי החוק וגם אם כן אין לראש ממשלה נבחר רוב לקדם חוקים.

אתה פשוט מדבר שטויות על גבי שטויות והגיע הזמן שתבין שהבעיה היא בך ולא בבנט. אתה לא מביא פתרון אמיתי אחד. רק בוכה.

5 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

מעניין למה בחרת להתייחס לחלק הכי שולי בתגובה שלי.

להביא הקבלות למשפטי מוטיבציה של מ״כים בטירונות לא הופך את זה לנכון, אתה מנסה להצדיק מוסרית את הבגידה(באמת אין לי מילה אחרת לתאר את זה) של בנט לא רק במחנה, גם בבוחריו.

שליש מהמפלגה שלו התנגדו פומבית למהלך, אחד היה מספיק גבר לעמוד חזיתית ואחד ניסה להיות ג׳נטלמן ופרש לפני הבחירות, שלשום הוא הבהיר כמה הוא מתחרט שהוא לא עומד היום עם שיקלי ומפרק את הביזיון הזה.

מוסרית וערכית הממשלות של ה-3 שנים האחרונות כושלות ובזיוניות ואני שמח שהן התפרקו. שיקלי וחבריו גם אם היו יכולים לפרק את הממשלה, לא הייתה להם אלטרנטיבה להציע. בוא תראה עכשיו את הסקרים ותגיד לי אם יכול להיות ממשלה אחרת? אני אומר לך שלא. זה או ממשלה כזאת או ממשלת ימין בלי ביבי או בחירות חוזרות ונשנות. זה המצב. 

4 דקות לפני, Krishi said:

זה לא מה שהצגתי

החרפה הייתה גם של הרבה מאלה שיושבים איתם היום. רק שהם התהפכו, כולל כל אלה שתומכים בהם ומצדיקים את הביזיון הזה. 

מה שלא הבנת הוא שגם הערבים עצמם התהפכו בכניסה שלהם לקואליציה.

מעניין אם ב-77 היית מאשים את בגין שהוא התהפך...

https://www.srugim.co.il/589852-סקר-מנדטים-נתניהו-נוסק-סער-נמחק-וכמה-מ

סקר לפני חודש- לכו תקימו ממשלה.

אחסוך לכם - אי אפשר. 

מה כן אפשר לעשות? תביאו פתרונות. 

אין לי כוח לשמוע על מה שבנט עשה וכו' וכו'

תביאו פתרונות. מה עושים אם אי אפשר להקים ממשלת ימין כי ביבי לא רוצה לסיים?

לפני9 שעות , ת"א שלנו said:

מוסרית וערכית הממשלות של ה-3 שנים האחרונות כושלות ובזיוניות ואני שמח שהן התפרקו. שיקלי וחבריו גם אם היו יכולים לפרק את הממשלה, לא הייתה להם אלטרנטיבה להציע. בוא תראה עכשיו את הסקרים ותגיד לי אם יכול להיות ממשלה אחרת? אני אומר לך שלא. זה או ממשלה כזאת או ממשלת ימין בלי ביבי או בחירות חוזרות ונשנות. זה המצב. 

א. עדיין לא ראיתי טיעון אחד שאומר למה כן הממשלה הזאת, רק כמה לא ממשלות אחרות.

ב. הוכח מעל לכל ספק שהמהלך הזה של בנט היה מתוכנן ומדוקדק מרגע שיצאו תוצאות הבחירות אז בוא נפסיק לדבר על זה כאילו מדובר באיזו הקרבה יוצאת דופן כדי להשיג פשרה, אופרטוניזם טהור.

ג. אתה מדבר איתי על אלטרנטיבות כאילו הכלאה הזויה של מירב מיכאלי והורוביץ הרדיקליים עם בנט וסער כשמעל כולם מנצח עבאס שתפר עסקה בנוסח לוזון היא אופציה יותר הגיונית מממשלת ימין עם סער וימינה, הרי גם בזמן אמת הליכוד התרעם על בנט ושקד שלא עוזרים להפעיל את המנוף על סער, איך תהיה אלטרנטיבה כשהכל סגור?

אני באמת לא מאמין שאני צריך להסביר את זה לאיש ימין, תראה איך התקשורת שומרת בחירוף נפש על ממשלת השעטנז הזאת, מהנדסים תודעה, מגבים מחדלים, קריסה של בתי החולים מסוקרת פחות מגל גברעם ופגישה עם א סיסי היא צעד עצום ביחסי החוץ, גם מהאינטרס של אותם אנשים שמתעבים אותך ורואים בך פאשיסט אתה מתעלם?

לפני1 שעה , AvielMaccabi4 said:

ב. הוכח מעל לכל ספק שהמהלך הזה של בנט היה מתוכנן ומדוקדק מרגע שיצאו תוצאות הבחירות אז בוא נפסיק לדבר על זה כאילו מדובר באיזו הקרבה יוצאת דופן כדי להשיג פשרה, אופרטוניזם טהור.

ג. אתה מדבר איתי על אלטרנטיבות כאילו הכלאה הזויה של מירב מיכאלי והורוביץ הרדיקליים עם בנט וסער כשמעל כולם מנצח עבאס שתפר עסקה בנוסח לוזון היא אופציה יותר הגיונית מממשלת ימין עם סער וימינה, הרי גם בזמן אמת הליכוד התרעם על בנט ושקד שלא עוזרים להפעיל את המנוף על סער, איך תהיה אלטרנטיבה כשהכל סגור?

אני באמת לא מאמין שאני צריך להסביר את זה לאיש ימין, תראה איך התקשורת שומרת בחירוף נפש על ממשלת השעטנז הזאת, מהנדסים תודעה, מגבים מחדלים, קריסה של בתי החולים מסוקרת פחות מגל גברעם ופגישה עם א סיסי היא צעד עצום ביחסי החוץ, גם מהאינטרס של אותם אנשים שמתעבים אותך ורואים בך פאשיסט אתה מתעלם?

עזוב, הוא שבוי של הקונספציה שהוא בנה לעצמו בראש. אין פתרונות בעולם, הפיתרון היחיד זה לשבת עם קיצוניים ממרצ ומחבלים. זה מבחינתו הגיוני לגמרי. 

לפני2 שעות , AvielMaccabi4 said:

אביאל, נשמה טובה, אתה שוב פעם כותב את המובן מאליו. אתה לא מחדש הרבה ואני מסכים עם רוב הדברים.

אבל לא נתת חלופה אחת לממשלה הזאת. אין ממשלה אחרת. זה או זה או בחירות חוזרות ונשנות שמשתקות את המדינה עם השלכות הרסניות על חיי האזרחים, ביטחון המדינה והמשק.

כשאין תקציב ביטחון המדינה נפגע בצורה מובהקת. אתה חייב להבין את זה. בחירות עד אין סוף זה לא פתרון. אם הייתה אלטרנטיבה אחרת לממשלה זה מה שהיה קורה. סער בחיים לא היה נכנס עם ביבי. בחיים. זה לא רציונלי יש פה אמוציות חזקות שמנהלות את הסיפור. ביבי שרף את עצמו ואף אחד לא רוצה לשבת איתו. לא משנה כמה מנופי לחץ היית מפעיל על סער הוא לא היה בעניין. גם תמורת ראש ממשלה חליפי מה שהוצע לו והוא סרב (כי לא סמך על ביבי). להיות מתוסכלים מהמצב הזה זו דרך להתנהל. רק אל תבואו בטענות לבנט שיש טענות כלפיו שתכנן את המהלך (למרות שאתה מפספס בענק כי איילת שקד הופתעה מהכיוון לממשלה הזאת והם שותפי סוד. אין מצב שברדוגו\איילה חסון יודע\ת מזה לפני איילת שקד בחייאת דינק זה פייק טהור). אתה מדבר איתי על רעם ולי לא נוח עם ממשלה יחד עם מרענה ומרצ. לא נוח זה אנדרסטייטמנד. אבל אין אלטרנטיבה אחרת כי אף אחד לא הצליח להקים ממשלה וזה המצב. אם ביבי היה עוזב היה הרבה יותר פשוט והייתה פה גם ממשלת ימין. רק אומר.

13 דקות לפני, ת"א שלנו said:

אביאל, נשמה טובה, אתה שוב פעם כותב את המובן מאליו. אתה לא מחדש הרבה ואני מסכים עם רוב הדברים.

אבל לא נתת חלופה אחת לממשלה הזאת. אין ממשלה אחרת. זה או זה או בחירות חוזרות ונשנות שמשתקות את המדינה עם השלכות הרסניות על חיי האזרחים, ביטחון המדינה והמשק.

כשאין תקציב ביטחון המדינה נפגע בצורה מובהקת. אתה חייב להבין את זה. בחירות עד אין סוף זה לא פתרון. אם הייתה אלטרנטיבה אחרת לממשלה זה מה שהיה קורה. סער בחיים לא היה נכנס עם ביבי. בחיים. זה לא רציונלי יש פה אמוציות חזקות שמנהלות את הסיפור. ביבי שרף את עצמו ואף אחד לא רוצה לשבת איתו. לא משנה כמה מנופי לחץ היית מפעיל על סער הוא לא היה בעניין. גם תמורת ראש ממשלה חליפי מה שהוצע לו והוא סרב (כי לא סמך על ביבי). להיות מתוסכלים מהמצב הזה זו דרך להתנהל. רק אל תבואו בטענות לבנט שיש טענות כלפיו שתכנן את המהלך (למרות שאתה מפספס בענק כי איילת שקד הופתעה מהכיוון לממשלה הזאת והם שותפי סוד. אין מצב שברדוגו\איילה חסון יודע\ת מזה לפני איילת שקד בחייאת דינק זה פייק טהור). אתה מדבר איתי על רעם ולי לא נוח עם ממשלה יחד עם מרענה ומרצ. לא נוח זה אנדרסטייטמנד. אבל אין אלטרנטיבה אחרת כי אף אחד לא הצליח להקים ממשלה וזה המצב. אם ביבי היה עוזב היה הרבה יותר פשוט והייתה פה גם ממשלת ימין. רק אומר.

כשאין תקציב, ביטחון המדינה נפגע. כשיש תקציב שתלוי על חוט השערה וכנראה שהוא הדבר היחיד שמונע סגר בקטסטרופה שמשתוללת זה בסדר? העליה במיסים(סליחה, חינוך מחדש למען איכות הסביבה, אז מה אם המס על החד פעמי מחושב בתקציב) שאמורה לממן את הסכום המשוגע שהתחייבו לתת לעבאס?

״סער בחיים לא היה נכנס עם ביבי״, אתה האמנת שבנט וסער יכנסו עם מרעאנה והורוביץ המוקצה? רע״מ? בחייך לא מדובר בהתאמה נקודתית שדורשת התגמשות מינימלית, זה אחושרמוטה שפגאט, אז להגיד שסער בחיים לא היה מסכים בזמן שקרה משהו עם הסתברות הרבה הרבה יותר נמוכה זה מנותק ברמות.

אתה דואג להדגיש כמה כל הדברים האלה לא עוברים לך חלק בגרון ועדיין לא נתת דבר אחד חיובי או התחלה של מדיניות כלשהי שמשרתת את דעותיך, יצא לך לעבור על תוכנית המאה של לפיד המדינאי הדגול?

אז אני שואל האם כשאין מה לעשות(זה לא היה המקרה, לא משנה כמה פעמים תחזור על זה) הפיתרון הוא להרוס עוד יותר כולל רמיסה חסרת תקדים של הכבוד הלאומי?  

לגבי הפרסום, אתה לא יכול לטעון שזה פייק, אולי פוקס?

7 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

אשכרה, מילה במילה מה שהיא אמרה קרה. הכל מתוכנן והכל ידוע מראש. 

אבל יש פה אנשים חושבים שבנט הקריב למען המדינה ועשה צעד "אמיץ" חחח  נוכל שקרן בן נוכל. 

לפני11 שעות , AvielMaccabi4 said:

כשאין תקציב, ביטחון המדינה נפגע. כשיש תקציב שתלוי על חוט השערה וכנראה שהוא הדבר היחיד שמונע סגר בקטסטרופה שמשתוללת זה בסדר? העליה במיסים(סליחה, חינוך מחדש למען איכות הסביבה, אז מה אם המס על החד פעמי מחושב בתקציב) שאמורה לממן את הסכום המשוגע שהתחייבו לתת לעבאס?

״סער בחיים לא היה נכנס עם ביבי״, אתה האמנת שבנט וסער יכנסו עם מרעאנה והורוביץ המוקצה? רע״מ? בחייך לא מדובר בהתאמה נקודתית שדורשת התגמשות מינימלית, זה אחושרמוטה שפגאט, אז להגיד שסער בחיים לא היה מסכים בזמן שקרה משהו עם הסתברות הרבה הרבה יותר נמוכה זה מנותק ברמות.

אתה דואג להדגיש כמה כל הדברים האלה לא עוברים לך חלק בגרון ועדיין לא נתת דבר אחד חיובי או התחלה של מדיניות כלשהי שמשרתת את דעותיך, יצא לך לעבור על תוכנית המאה של לפיד המדינאי הדגול?

אז אני שואל האם כשאין מה לעשות(זה לא היה המקרה, לא משנה כמה פעמים תחזור על זה) הפיתרון הוא להרוס עוד יותר כולל רמיסה חסרת תקדים של הכבוד הלאומי?  

1. אני תומך מאוד בהסכם האזרחי עם עבאס ותמכתי מאוד גם כשהליכוד העביר ב-2015 15 מילארד לערביי ישראל. זה חשוב מאוד למדינה שלנו וספציפית חוזר למגזר היהודי בריבית דה ריבית. ההסכם עם עבאס הוא הסכם אזרחי גרידא. שום קשר לביטחון. ניכר שהתקיפות בעזה על בלוני תבערה רק נסקו. יש עובדות בשטח. אפשר להרחיב על זה עוד אבל אעצור כאן.

2. בתפיסה שלי, אידיאולוגיה מקבלת הרבה פחות מקום מיחסי אנוש. הדברים הכי גדולים נסגרים בין אנשים ולא בין אידיאולוגים. זה שסער, בנט וליברמן הם אנשי ימין סו קולד, לא אומר שהם לא יכולים לשתף פעולה עם הורביץ, מיכאלי ועבאס ברמה האנושית ולייצר תקשורת ויחסי עבודה בריאים. אפשר. הקטליזטור הענק הוא ההתנהלות של ביבי. הוא הבוסטר לממשלה הזאת. סער נפגע מביבי בצורה קשה. גם בנט. כמובן ליברמן אכל ממנו כמה לקרדות. שמאל, ימין, מרכז זה נחמד מאוד, אבל בסוף הכל אישי וכשאתה דורס אנשים תצפה לקארמה. בשורה התחתונה - סער נכנס על טיקט של אנטי ביבי. מנותק זה לחשוב שהוא ישב עם ביבי. מי שמכיר את ההיסטוריה שלהם ואת ההקטנה האינטנסיבית שביבי עשה לסער יודע שסער רק חיכה לנקום. נקמה מגישים קר. 

3. מה שמשרת את דעותיי על קצה המזלג זה:

1. משילות בכל הגזרות ובלי יוצא מן הכלל

2. מקצועיות ומחויבות של השרים. שירגישו שהם עובדים אצלנו ולא הפוך.

3. חיזוק ההתיישבות והפיכה של הרשות הפלסטינית ללא רלוונטית וחיבור לפלסטינים על בסיס כלכלי בלבד. כמות החגיגה שלהם על שטחי C שהייתה בתקופה של ביבי היא היסטרית.

4. צמיחה של הכלכלה עם שוק פתוח לצד צירים סוציאליים שמעניקים סיוע ורווחה למוחלשים.

5. ומודלינג של אנשים אחראים וראויים שמשרתים את הציבור.

עם זה כרגע אני רגוע וזה משרת אותי.

4. תכנית המאה של לפיד היא קשקוש. אוויר חם.

5. מה שאיילה חסון פרסמה זה נחמד מאוד. וכל פוליטיקאי מתכונן למערכת הבחירות הבאה ומכין מספר תרחישים. זה לא שהפוליטיקאים מקבלים את תוצאות הבחירות ורק אז חושבים מה לעשות. יש הרבה אפשרויות וללא ספק זו הייתה אפשרות מיני רבים. יש חיבור על בסיס אישי בין בנט-לפיד-ליברמן-סער שמבוסס גם על התנגדות לביבי. משם זה להרכיב ממשלה עם מי שרק יכול (כולל ניסיון לצרף את החרדים ואת הליכוד בלי ביבי) בהתניות כמו ההתניה עם רעם להתייחס לנושאים אזרחיים בלבד. 

האם מושלם? לא. גם לא מצוין. לא טוב. טוב יחסית למצב שהיה בעבר. זה כן. מפה המצב רק יכול להשתפר. וכשביבי יחליט לסיים וניר ברקת יוביל את הליכוד החיבור עם בנט ועם הגורמים המתונים במרכז ובשמאל הציוני יהיה עוצמתי הרבה יותר והם לא יצטרכו להישען על תצורה כזאת. כרגע זה המצב. אלא אם כן ואני אומר שוב - יש לך פתרון אחר. כי בינינו אתם כותבים פה מלא הודעות אבל עדיין לא מציגים פתרון. חוץ מקריסי שהציג את הפתרון של הבחירה הישירה ולא הבין שעשו עלינו מניפולציה כאילו זה אפשרי (הוא קנה את זה וחושב שזה באמת פתרון) אשמח לקבל מכם פתרון אחר חוץ מבחירות. זה לא באמת פתרון.  

47 דקות לפני, Krishi said:

לפחות לכרישי יש כבוד לאומי וערכים ועקרונות ועמוד שדרה. 

Meme-King-37.png

כריסימני יש לך הכל. ואוסיף שאתה גם ימני על ובין הימנים הכי ימניים שיש בימין. איש אשכולות שיש לו הכל...

אבל אין לו פתרון אחר למצב. מה שבעצם צריך.

אבל יש לך עקרונות וערכים ו...עמוד שדרה שזה הכי חשוב. אה וגם כבוד לאומי. כמעט שכחתי. אבל בלי פתרון אחר חוץ מלהתלונן על הרכב הממשלה/על בנט.

גמר חתימה טובה יא ימני על.

מקווה שנוכל להתפלל בבית הכנסת בכיפור (אם עבאס יסכים לנו. נקווה שהוא יאשר את זה לבנט)

יכול להיות שבמהלך הדיונים פה בשנה שעברה נראה שאני מבקר את החברה החרדית יתר על המידה, למרות שהתכוונתי יותר למנהיגים שלהם אבל בכל זאת. אני עושה איזה מלגה דרך עיריית חולון, דחפו אותי למוקד שיחות כי הם קורסים, בכל אופן הכמות שיחות מבני ברק מטורפת, הכמות אנשים מבני ברק שרוצים לתרום ולעזור לדיירים שהבניין שלהם קרס פשוט פסיכית, עשו לי את השבוע.

• 2 weeks later...
לפני7 שעות , מכביסט לעד said:

שאפו לבנט שמבטל ביקור באום אל פאחם מתוך כבוד לשאהידים מאירועי אוקטובר 2000

תכף יבוא פלג ויסביר למה גם את הגלולה המרה הזאת צריך לבלוע כי העיקר שיש ממשלה ותקציב.

פלג, לא הצלחתי להבין למה אתה טוען שלא ניתן להקים ממשלת ימין.

גוש הימין שבאופוזיציה עכשיו + בנט + סער עובר את ה-61. 

עם ליברמן זה אפילו יותר.

אם אתה טוען שאי אפשר להקים ממשלת ימין כי "ביבי לא רוצה לסיים", אתה לא יכול להתעלם מהצד השני של המשוואה ש"בנט וסער מונעים ממשלת ימין והולכים עם מחבלים מתוך שנאה לביבי".

אז איך מכריעים את הסיפור?

מכיוון שאני דמוקרט אני עם העקרון הדמוקרטי - רצון העם. 

בנט וסער הציעו את עצמם בבחירות כמעומדים לראשת ממשלה. המחנה הלאומי אמר להם בצורה נחרצת בקלפי שהוא מעדיף את נתניהו כנציג המחנה הלאומי כראש ממשלה.

יועילו בטובם המפסידים ויכבדו את רצון הבוחר.

במקום זה, הם בחרו להתעלם מזה שהציבור נתן להם מספר מועט של מנדטים, לשבור את כל החוקים (הערכיים והדמוקרטיים) ולחבור לשמאל ולמפלגות אנטי ציוניות קיצוניות.

אם בנט היה מקבל 20 מנדטים וסער היה מקבל 18 והליכוד 15 - הייתי אומר שביבי צריך ללכת הביתה.

אבל שזה הפוך ונתניהו מקבל 30+ והם כ"א באזור השש, הם צריכים לכבד את רצון הבוחר.

הפרשנות שלך לרצון העם לא רלוונטית.

בישראל יש שיטת ממשל פרלמנטרית, ולכן לא רלוונטי כמה מנדטים קיבלה כל מפלגה, אלא מי יכול להרכיב ממשלה שיש לה רוב בכנסת.

אחרי שביבי השפיל, שיקר וניסה לחסל פוליטית כל כך הרבה אנשים, לא מפתיע שהוא מוצא את עצמו במצב שהוא לא מסוגל להרכיב ממשלה למרות שהליכוד המפלגה הכי גדולה בפער.

1 hour ago, נועם שוהם said:

עם ליברמן זה אפילו יותר.

אם אתה טוען שאי אפשר להקים ממשלת ימין כי "ביבי לא רוצה לסיים", אתה לא יכול להתעלם מהצד השני של המשוואה ש"בנט וסער מונעים ממשלת ימין והולכים עם מחבלים מתוך שנאה לביבי".

בנט וסער הציעו את עצמם בבחירות כמעומדים לראשת ממשלה. המחנה הלאומי אמר להם בצורה נחרצת בקלפי שהוא מעדיף את נתניהו כנציג המחנה הלאומי כראש ממשלה.

במקום זה, הם בחרו להתעלם מזה שהציבור נתן להם מספר מועט של מנדטים, לשבור את כל החוקים (הערכיים והדמוקרטיים) ולחבור לשמאל ולמפלגות אנטי ציוניות קיצוניות.

אם בנט היה מקבל 20 מנדטים וסער היה מקבל 18 והליכוד 15 - הייתי אומר שביבי צריך ללכת הביתה.

"רצון העם"

תתעדכן שיש עוד חלקים בעם הזה, לא רק אלו שהצביעו ל"מחנה הלאומי"

1 hour ago, ravid said:

"רצון העם"

תתעדכן שיש עוד חלקים בעם הזה, לא רק אלו שהצביעו ל"מחנה הלאומי"

מה הקשר בין מה שרשמתי למה שרשמת?

בשום מקום לא רשמתי שחלקים אחרים עם לא חלק מהעם.

רצון העם=בחירות. זה מה שכתבתי.

העם הצביע ברוב מבוהק למפלגות הימין.

חלק ממפלגות הימין לקחו את הקולות האלה והעבירו אותם לגוש אחר.

לפני1 שעה , נועם שוהם said:

מה הקשר בין מה שרשמתי למה שרשמת?

בשום מקום לא רשמתי שחלקים אחרים עם לא חלק מהעם.

רצון העם=בחירות. זה מה שכתבתי.

העם הצביע ברוב מבוהק למפלגות הימין.

חלק ממפלגות הימין לקחו את הקולות האלה והעבירו אותם לגוש אחר.

אבל מי אמר שהבחירות הן דיכוטומיות דווקא בין ימין לשמאל? אולי הן דיכוטומיות בנוגע ל"ראש ממשלה עם כתבי אישום יכול לכהן כראש ממשלה"? אולי בעד יהודית מול דמוקרטית?

בפועל זה מורכב פי מיליון. מספר יפה של אנשי ימין לא רוצים את ביבי כראש ממשלה. כל ניסיון לשטח את זה לימין מול שמאל (או לרק ביבי מול רק לא ביבי) מפספס את המורכבות הכללית.

On 1.10.2021 at 14:57, נועם שוהם said:

עם ליברמן זה אפילו יותר.

במערכת הבחירות בישראל יש חוק ברור, הרכבת ממשלה נעשת בהצבעת רוב בכנסת. כל השאר זה בבל"ת. "המחנה לאומי" "חוקים ערכיים", זה לא יותר מסיסמאות. הצבעת הרוב בהשבעת ממשלת בנט-לפיד שיקפה את רצון העם.

לא בוחרים ראש ממשלה לפי מס' מנדטים, אם היינו עושים כך נתניהו היה היסטוריה כבר ב2009 כשקדימה של לבני עקפה את הליכוד של נתניהו