Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

@Krishi אומנם הממשלה הקודמת גם את זה לא הייתה עושה אבל כן יש תחושה של חרטה בלאפה גם עכשיו עם התקיפות תגובה לבלונים. 
מקווה שאני טועה אבל זה מאכזב.

14 דקות לפני, Eli basa said:

@Krishi אומנם הממשלה הקודמת גם את זה לא הייתה עושה אבל כן יש תחושה של חרטה בלאפה גם עכשיו עם התקיפות תגובה לבלונים. 
מקווה שאני טועה אבל זה מאכזב.

לא הספיק לך כל מה שהם עשו ואמרו עד עכשיו בלי קשר לעזה?

Just now, Krishi said:

לא הספיק לך כל מה שהם עשו ואמרו עד עכשיו בלי קשר לעזה?

יש דברים שאהבתי ויש דברים שלא, בסה"כ אני עדיין מרוצה יותר ממה שהיה קודם אבל זה יורד אני חייב להודות.

אם אני לא טועה, טיבי היה סגן יו"ר הכנסת גם של יולי אדלשטיין באחת ממשלות ביבי.

אז מי שבוכה על זה כאילו זה קרה דווקא במשמרת של בנט יכול להירגע.

דבר שני, תפקיד יו"ר הכנסת או ממלא מקומו לדאוג לסדר בכנסת, ואם זה אומר שצריך להרחיק ח"כ אז זה מה שיהיה,

גם אם בן גביר צודק (הייתי מנסח את זה אחרת במקומו) יש זמן, מקום וחוקים שצריך לשמור עליהם.

מה קורה בכנסת? למה כל יום מישהו צריך לצאת מאשפוז/מהקבר כדי לבוא להצביע?

נראה שלכנסת ישראל יש צוות רפואי גרוע יותר משל מכבי אפילו. מה זה?

https://rotter.net/forum/scoops1/709408.shtml

לפני19 שעות , ohadn said:

אם אני לא טועה, טיבי היה סגן יו"ר הכנסת גם של יולי אדלשטיין באחת ממשלות ביבי.

אז מי שבוכה על זה כאילו זה קרה דווקא במשמרת של בנט יכול להירגע.

דבר שני, תפקיד יו"ר הכנסת או ממלא מקומו לדאוג לסדר בכנסת, ואם זה אומר שצריך להרחיק ח"כ אז זה מה שיהיה,

גם אם בן גביר צודק (הייתי מנסח את זה אחרת במקומו) יש זמן, מקום וחוקים שצריך לשמור עליהם.

טיבי עשה זאת כמה פעמים בעבר, הורה על הורדת נואמים מעל דוכן הכנסת מכל מיני סיבות הזויות רק כדי להשתיק אותם. 

במקרה דנן טיבי דרש מבן גביר דרישה שאין לה שום ביסוס מבחינת תקנון הכנסת והתנה את המשך נאומו בעמידה בדרישה זו. על כן מראש מי שפעל כנגד סמכותו זה טיבי. 

אני מקווה מאוד שעקב המקרה הזה טיבי לכל הפחות יודח מתפקיד סגן יו"ר הכנסת אחרי תלונה שבן גביר הגיש. 

מה הסיכוי שליברמן עושה סבוטז'  לממשלה? זה כבר לא נורמלי מה שקורה פה, הוא משותלל לגמרי.
חייב לציין שיש ביצים לאדם שמגרד אחוז חסימה לבוא ולהכנס ככה חזק גם בציבור שלו, לא בטוח שהשטיקים נגד חרדים והבייס יספיקו לו בבחירות הבאות.

100 אחוז מס על חד"פ במסווה של איכות הסביבה ,
שקל וחצי פר ליטר (ז"א בקבוק גדול של 2 ליטר זה כבר 3 ש"ח קנס נוסף לעלות של הבקבוק עצמו והפקדון גם למי ששכח), על שתיה מתוקה במסווה של דאגה לבריאות הציבור (כ"כ דואגים לציבור אבל לא מורידים מיסים ממוצרים בריאים כמובן,כן?),
עכשיו דרישה לתשלום של 20 ש"ח בכל פגישה אצל רופא מומחה (עור למשל), כאילו לא מספיק התשלום הישיר לקופות חולים ומס בריאות שיורד מהמשכורת. על הדרך גם הוסיפו קנס על אי הגעה לרופא, זה עוד איכשהו הגיוני אבל חובת ביטול תור 24 שעות לפני מינימום לא הגיונית לפעמים יש בלת"מים מה הבעיה לבטל 6 שעות קודם או 12 שעות קודם? עדיין התור יתפס בסבירות גבוהה וגם אם לא הם בכל מקרה קובעים להרבה יותר אנשים מאשר מה שמתכננים לקבל בפועל מידיעה שלא כולם יגיעו מה שלפעמים יוצר תורי ענק כי אחד מוזמן ל10:00 השני ל10:05 השלישי 10:10 וכו' ואין סיכוי שתוך 5 דקות אדם יוצא (במיוחד שהרופא גם מדבר בטלפון על מטופלים אחרים בזמן שהוא מקבל אותך).
https://rotter.net/forum/scoops1/709447.shtml

3 דקות לפני, ravid said:

הבעיה במס על כלים חד פעמיים הוא שכמו המס על שקיות פלסטיק- הוא לא גבוה מספיק.

אם יש להם בעיה סביבתית עם כלים חד פעמיים שיאסרו מכירה שלהם בחוק ונגמר הסיפור. 
(למעט במבוק למינהם).
זה לא עניין סביבתי, זה עניין של מס נוסף, זה הכל.  כמו שלא איכפת להם מהבריאות שלנו עם המס קולה החדש. 

צריך להחזיר את הבור של הקורונה איכשהו. מה אתה מעדיף, שיעלו מס הכנסה?

ובכלל- בתור זה שבחל"ת כבר לא יודע כמה זמן, אתה האחרון שיכול להתלונן לדעתי.

לפני3 שעות , ravid said:

צריך להחזיר את הבור של הקורונה איכשהו. מה אתה מעדיף, שיעלו מס הכנסה?

ובכלל- בתור זה שבחל"ת כבר לא יודע כמה זמן, אתה האחרון שיכול להתלונן לדעתי.

קודם כל אני כבר לא בחל"ת, 
שנית, איזה משפט חצוף חחח (לא שלך אישית של כל מי שמעלה את הטענה הזאת, שמעתי את בעוד מקומות) כאילו אני סגרתי לעצמי את התחום עיסוק, המדינה סגרה אותו משיקוליה, יכלה בקלות להחליט להשאיר פתוח עם הגבלות שונות כפי שעשתה בהמשך הדרך בלי הסגירה המוחלטת של הענף.  אף אחד לא עשה לי טובה אני עובד ומשלם מיסים כל החיים, אני לא צריך לנשק להם את היד כשפעם אחת בחיים הם מחזירים משהו מזה. 
אי אפשר בצד אחד לזיין אותך חיים שלמים עם מיסים (בשנים טובים היו מפרקים לי גם 3000 בחודש מהמשכורת (עזוב מקרים נדרים יחסית של 4000 זה כבר שהמשכורות היו מנופחות עם מענקים ותמריצים ודברים), כן זאת לא טעות. עזוב את השנים האחרונות שהרווחתי בהן מינימום או קצת יותר שזה כשליש משנים טובות, אז היו לוקחים לי כמה מאות - גג אלף בחודש זה כבר זניח אבל היו הרבה שנים של 3000~ בחודש למשך שנים,  ואתה ידוע שהמיסים האלו והביטוח לאומי האלו קונים לך שירותים מהממשלה, בין היתר מכסים לך דמי אבטלה במידת הצורך, אז עכשיו הגיע הצורך ובפרט כשהוא מגיע מהחלטת ממשלה ולא בגלל עסק שנכשל או עובד לא מספיק טוב שפוטר, אלא כי הם החליטו לסגור את הענף משיקולי מלחמה בנגיף, אז תתכבדו ותשלמו את החל"ת אתם לא עושים לי שום טובה, אני שילמתי שנים עכשיו תורכם ועכשיו יש לי עוד שנים לשלם לכם. 

וכן שיקחו ממני מס הכנסה נוסף, הבעיה היא לא עצם העלאת מיסים זה נדרש אחרי הגרעון שנוצר פה, רק שלא יבלבלו את השכל על בריאות וקיימות כשזה ידוע לכולם שזה בולשיט. 
אני לא נגד העלאת מיסים ככלל בטח במצב כזה, רק נגד המסכה השקרית הזאת של דאגה לבריאות הציבור אז יש מס על קולה ודאגה לכדור הארץ אז יש מס על פלסטיק, די נו. קחו את המיסים מהמשכורת, תקראו לילד בשמו ותפסיקו לזיין את השכל, זה הכל. 

חוץ מזה שהטיקט של בנט היה נגד מיסים ויציאה מהוריד של האזרח לא? אז פתאום הוא מכפיל לו את העלות של הקולה מתוך "דאגה לבריאות שלו" ורצון לגביית מס? זה לא ההפך ממה שהוא הבטיח? 
@Krishi תעזור לי פה, אני טועה או שהוא אכן טען את הדברים האלו לפני הבחירות? 

בקיצור גם פה מתגלה ממשלה שעושה הפוך ממה שאמרה, 
נכון שאני מרוצה יותר בפן הבטחוני, לא מושלם, התגובות האחרונות ירדו מאשר מה שראינו בהתחלה וגרם לי לפתח ציפיות, 
יש שקט מבחינתי האישית בראייה הצרה של אשקלוני כי הבלונים לא מגיעים אליי, אבל כמובן שאני לא מתעלם ממה שקורה בעוטף עם השריפות. 
נכון שאני מרוצה מזה שפסקו ההתקפות נגד בתי משפט,פרקליטות,משטרה, תקשורת וכו',  קצת חוזרים לשפיות בפן הזה,  
יש דברים קטנים וטובים כמו יועז הנדל במשרד התקשורת שמקדם את פריסת הסיבים ומוריד חסמים שהיו שם לפניו (בפרט החרדים שעשו פיגוע אדיר לאינטרנט הישראלי שסריבו לחייב פריסת תשתית סיבים בבניינים חדשים בדומה לתשתית נחושת ישנה בגלל שפחדו שזה יוביל עוד חרדים להכנס לאינטרנט חס ושלום ובגלל זה גם ערים חילוניות לגמרי נדפק).
אבל בגדול, כן, עוד ממשלה שעושה הפוך ממה שאמרה, עוד ממשלה לא מתקפדת שכל אחד מסנדל את השני,  עוד ממשלה שלא מצליחה לעצור את איראן מריצה לעבר גרעין ואת חיזבאללה מהתחזקות עד שזה יהיה מאוחר מידי. 
לא אהבתי את מה שהקואליציה עושה לאופוזציה מבחינת ועדות והתנהלות בכנסת, גם לאופוזיציה יש חשיבות בדמוקרטיה. 
אם אלו לא היו טובים ואלו לא היו טובים אז מה כבר נשאר? כנראה שאנחנו בדרך למקום רע,  אני די סגור על זה שבבחירות הבאות כבר לא אלך להצביע לראשונה בחיים,
כי גם שכבר קורה אחרי מליון שנה סוף סוף סוג-של (גם אם לא בדיוק) ממשלה שהייתי חותם עליה עוד לפני הבחירות זה לא טוב בעיניי, אז או שאני סתם קוטר ולא משנה מה יעשו זה לא טוב לי או שכולם פח באמת וזה לא משנה מי מהם יבחר כך או כך אין טעם להמשיך להצביע. 

22 דקות לפני, Echoes said:

מה זה אומר ח''כים נורווגים? כמה יש לנו כרגע? כמה הם עולים לנו? כמה זה מיותר ?

אשמח אם מישהו יסביר

הוא לא באמת התכוון נורווגים חחחחח

1 hour ago, Echoes said:

מה זה אומר ח''כים נורווגים? כמה יש לנו כרגע? כמה הם עולים לנו? כמה זה מיותר ?

אשמח אם מישהו יסביר

לא התעמקתי בהגדרה של זה אבל בגדול זה מאשר לח"כ להתמנות שר ואז במקום שיהיה גם ח"כ וגם שר הוא פורש מהכנסת ונשאר רק שר ובמקומו משביעים לתפקיד ח"כ את הנציג הבא ברשימה, זה שלא נכנס לכנסת כי למשל קיבלו 10 מנדטים והוא הנציג ה-11. 
ההיגיון מאחורי זה הוא שזה ישאיר לשרים יותר זמן לתפקיד שלהם בממשלה ולא יצטרכו להתעסק במקביל בכנסת, אבל זה חל גם על שרים בלי תיק וסגני שרים למשל שגם כך זאת אבטלה סמויה אז למעשה זה סתם מנגנון לייצר ג'ובים, 
הביקורת הגדולה היא שזה נופל על הכיס של כולנו ואז צריך להעלות את המחיר של הקולה כי מוציאים מס שתיה מתוקה חדש, או את הביטול אצל הרופא עור\מין כדי לממן גם 120 ח"כים וגם שרים שאינם ח"כים. 
אנחנו משלמים כפול למעשה בשביל שיהיו ג'ובים לחלק למקורבים וזה עולה מליונים זה לא סכום קטן.

16 דקות לפני, Eli basa said:

לא התעמקתי בהגדרה של זה אבל בגדול זה מאשר לח"כ להתמנות שר ואז במקום שיהיה גם ח"כ וגם שר הוא פורש מהכנסת ונשאר רק שר ובמקומו משביעים לתפקיד ח"כ את הנציג הבא ברשימה, זה שלא נכנס לכנסת כי למשל קיבלו 10 מנדטים והוא הנציג ה-11. 
ההיגיון מאחורי זה הוא שזה ישאיר לשרים יותר זמן לתפקיד שלהם בממשלה ולא יצטרכו להתעסק במקביל בכנסת, אבל זה חל גם על שרים בלי תיק וסגני שרים למשל שגם כך זאת אבטלה סמויה אז למעשה זה סתם מנגנון לייצר ג'ובים, 
הביקורת הגדולה היא שזה נופל על הכיס של כולנו ואז צריך להעלות את המחיר של הקולה כי מוציאים מס שתיה מתוקה חדש, או את הביטול אצל הרופא עור\מין כדי לממן גם 120 ח"כים וגם שרים שאינם ח"כים. 
אנחנו משלמים כפול למעשה בשביל שיהיו ג'ובים לחלק למקורבים וזה עולה מליונים זה לא סכום קטן.

הבנתי

וזה משהו שביבי התחיל והממשלה הזו עושה בהגזמה ?

18 דקות לפני, Echoes said:

הבנתי

וזה משהו שביבי התחיל והממשלה הזו עושה בהגזמה ?

חשוב לציין שהרחבת החוק הנורבגי בממשלת נתניהו-גנץ שימש כאחת הטענות העיקריות של מתנגדי הממשלה הקודמת כשלכחול לבן בלבד יש חמישה נורווגים לעומת שבעה מכל בלוק הימין. עם המינוי של יאיר גולן לסגן שר הכלכלה אנחנו נגיע ל22 חברי כנסת שמונו בעקבות החוק.

לפני2 שעות , AvielMaccabi4 said:

חשוב לציין שהרחבת החוק הנורבגי בממשלת נתניהו-גנץ שימש כאחת הטענות העיקריות של מתנגדי הממשלה הקודמת כשלכחול לבן בלבד יש חמישה נורווגים לעומת שבעה מכל בלוק הימין. עם המינוי של יאיר גולן לסגן שר הכלכלה אנחנו נגיע ל22 חברי כנסת שמונו בעקבות החוק.

הכל פוזיציה חבר יקר. בדיוק כמו שהיום האופוזיציה מבקרת את הקואליציה על זה. בשורה התחתונה כולם זבל בלי אינטגריטי.

-- בדעה האישית שלי בכלל צריך הפרדה בין חברי הכנסת וחברי הממשלה וזה כן חיובי ששר (אמיתי ולא מומצא כמו לא מעט מאלה שהיו בממשלות האחרונות, כולל הנוכחית) יתעסק בענייני המשרד שלו ולא בכל הצבעה בכנסת. אם השרים היו גם מקצועיים, ולא מאכערים מקצועיים, אז זה בכלל היה אידיאלי. בפועל מחרבנים עלינו בלי שום קשר לאג'נדה כזאת או אחרת.