Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

Just now, Krishi said:

אז לא רק שאין שינוי, הולך להיות יותר גרוע. 

מצוין

מאיזו בחינה יהיה יותר גרוע?
בנתיים יש שקט שלא היה פה שנים מול חמאס (גם לא אחרי המבצע האחרון, רק אחרי היומיים שבנט הגיב חזק יחסית על הבלונים נהיה שקט), אין אשקלוני שלא מרגיש את ההבדל. 

אתה מדבר על הפן הכלכלי? אמרתי, מאוכזב מאוד מההתנהלות הזאת. 

1 דקה לפני, Eli basa said:

בנתיים יש שקט שלא היה פה שנים מול חמאס (גם לא אחרי המבצע האחרון, רק אחרי היומיים שבנט הגיב חזק יחסית על הבלונים נהיה שקט), אין אשקלוני שלא מרגיש את ההבדל. 

ליברמן דיבר היום על המע״מ ואמר שזאת רק אחת ההצעות שעלו ולא התקבלו החלטות.

ההצעה הזאת עלתה בכל דיון תקציב שהיה בשנים האחרונות.

Just now, שי123 said:

ליברמן דיבר היום על המע״מ ואמר שזאת רק אחת ההצעות שעלו ולא התקבלו החלטות.

ההצעה הזאת עלתה בכל דיון תקציב שהיה בשנים האחרונות.

מקווה מאוד שזה לא יעבור.

7 דקות לפני, Eli basa said:

אתה צודק, עד בנט אשקלון הייתה מופגזת כל יום. 

וכן דיברתי על הפן הכלכלי

8 דקות לפני, Krishi said:

אתה צודק, עד בנט אשקלון הייתה מופגזת כל יום. 

וכן דיברתי על הפן הכלכלי

אם אתה לא ציני זאת רמה חדשה של ניתוק.  אשקלון העיר הכי מטווחת כבר שנים, יותר משדרות.  יש רק ישוב בעוטף עזה שחטף יותר פצמ"רים אבל טילים לצערי אנחנו מקום ראשון. 
כמעט קבוע היה טיל סורר בסופ"ש אשקלון\שדרות\עוטף ברוטציה, לרוב בלי תגובה בכלל או במקרה הטוב הפצצה של דיונה ריקה לצאת מידי חובה כמה שעות לאחר הירי. (זה כשבחרו להודות שהיה ירי, היו הרבה מקרים שסיפרו לנו שזה ברקים מפעילים את הטילים, או שזה שווא ובכלל דמיינו למרות שאזרחים צילמו את הירי ולאחר יום או כמה ימים היו מוצאים גם את השרידים של הטיל שנפל ואז חבלנים היו מפנים אותו, את אותו טיל שלא היה ולא נברא לטענת דו"צ\הממשלה,כן?)
בלונים לעוטף בלי סוף ולא רק לעוטף ושדרות, אלא גם לפה זה הגיע לא מעט פעמים. הורים מלמדים את הילדים להזהר מבלונים ולא לגעת, אם זה נראה לך מצב הגיוני לגדל ילד אז לבריאות מה אני אגיד לך.
אנשים ובמיוחד ילדים פה בחרדות מטורפות. 

כן מאז בנט יש שקט, אחרי שהגיב לבלונים יש שקט מושלם וזה תענוג.  פחות קשקושים על ימין ו"נכה את החמאס במכה הכי חזקה שקיבלו מאז צוק איתן" ויותר מעשים כמו לעמוד על שלך (קיום המצעד למרות האיומים של חמאס) ותגובה אמיתית על בלונים, קרי תקיפת מחסן תחמושת גדול (תראה את הוידאו של דו"צ, מלא פיצוצי משנה. בניין ריק זה לא) באמצע שכונת מגורים. 
ועובדה שחמאס הבין את המסר, לביבי מזמן היו מגיבים על זה ולבנט לא. מה גם שהוא משך אותם עד עכשיו בלי המענק ואצל ביבי יום יומיים איחור כבר היינו חוטפים. 
לצערי מסתמן שהוא גם יעביר להם את הכסף ואני נגד זה בצורה הכי ברורה שיש, אבל אי אפשר להשוות את זה לרופס שהיה לפניו.

13 דקות לפני, Eli basa said:

אם אתה לא ציני זאת רמה חדשה של ניתוק.  אשקלון העיר הכי מטווחת כבר שנים, יותר משדרות.  יש רק ישוב בעוטף עזה שחטף יותר פצמ"רים אבל טילים לצערי אנחנו מקום ראשון. 
כמעט קבוע היה טיל סורר בסופ"ש אשקלון\שדרות\עוטף ברוטציה, לרוב בלי תגובה בכלל או במקרה הטוב הפצצה של דיונה ריקה לצאת מידי חובה כמה שעות לאחר הירי. (זה כשבחרו להודות שהיה ירי, היו הרבה מקרים שסיפרו לנו שזה ברקים מפעילים את הטילים, או שזה שווא ובכלל דמיינו למרות שאזרחים צילמו את הירי ולאחר יום או כמה ימים היו מוצאים גם את השרידים של הטיל שנפל ואז חבלנים היו מפנים אותו, את אותו טיל שלא היה ולא נברא לטענת דו"צ\הממשלה,כן?)
בלונים לעוטף בלי סוף ולא רק לעוטף ושדרות, אלא גם לפה זה הגיע לא מעט פעמים. הורים מלמדים את הילדים להזהר מבלונים ולא לגעת, אם זה נראה לך מצב הגיוני לגדל ילד אז לבריאות מה אני אגיד לך.
אנשים ובמיוחד ילדים פה בחרדות מטורפות. 
אז 
כן מאז בנט יש שקט, אחרי שהגיב לבלונים יש שקט מושלם וזה תענוג.  פחות קשקושים על ימין ו"נכה את החמאס במכה הכי חזקה שקיבלו מאז צוק איתן" ויותר מעשים כמו לעמוד על שלך (קיום המצעד למרות האיומים של חמאס) ותגובה אמיתית על בלונים, קרי תקיפת מחסן תחמושת גדול (תראה את הוידאו של דו"צ, מלא פיצוצי משנה. בניין ריק זה לא) באמצע שכונת מגורים. 
ועובדה שחמאס הבין את המסר, לביבי מזמן היו מגיבים על זה ולבנט לא. מה גם שהוא משך אותם עד עכשיו בלי המענק ואצל ביבי יום יומיים איחור כבר היינו חוטפים. 
לצערי מסתמן שהוא גם יעביר להם את הכסף ואני נגד זה בצורה הכי ברורה שיש, אבל אי אפשר להשוות את זה לרופס שהיה לפניו.

אלי, אם אתה ברצינות אומר לי שלא עבר חודש רצוף אחד שבו לא נורה טיל על אשקלון אז לא יודע מי המנותק פה... 

בימי המבצע חמאס חטף מכות חזקות, לא מכריעות אומנם, אבל חטף, לבוא להגיד אחר כך שרק בגלל בנט הוא יושב עכשיו בשקט חחח חכה לסבב הבא כמו שאומרים. 

אגב גם לגבי המצעד, מי שדחף לקיום שלו הוא ואחנה, והוא אושר לפני שבנט הושבע לראשות הממשלה. כל מה שבנט היה צריך לעשות זה לא לבטל את ההחלטה...

לפני1 שעה , מכביסט לעד said:

אז בנט וליברמן ממשיכים להזרים את הכסף הקטארי לרצועה. לאן כל אלה שביקרו את ביבי נעלמו? באמת חשבתם שמשהו ישתנה או שזה סתם הסתדר לכם עם האג'נדה ועכשיו כבר לא מעניין?

לא שבא לי להגן על בנט, אבל בלי קשר אליו, הבעיה לא היתה שנכנס כסף לעזה, אלא שהוא נכנס במזוודות מלאות במזומנים שאין שום דבר לעקוב אחרי הכסף ולראות למי הוא מגיע בסוף.

הכסף כביכול מיועד למשכורות של אנשים בעזה.

לדעתי היו חייבים להתעקש שהכסף יעבור דרך הרשות הפלסטינית, וחבל שנראה שהסכימו לוותר על זה.

עכשיו מדברים שהכסף יעבור דרך האו״ם ויחולק דרך הדואר בעזה.

בואו נראה איך זה יתנהל.

22 דקות לפני, Krishi said:

אלי, אם אתה ברצינות אומר לי שלא עבר חודש רצוף אחד שבו לא נורה טיל על אשקלון אז לא יודע מי המנותק פה... 

בימי המבצע חמאס חטף מכות חזקות, לא מכריעות אומנם, אבל חטף, לבוא להגיד אחר כך שרק בגלל בנט הוא יושב עכשיו בשקט חחח חכה לסבב הבא כמו שאומרים. 

צר לי אבל זה ניתוק מטורף מהמציאות קרישי.  אם אתה חושב שהיה פה שקט בתקופת ביבי זה ברמת אוהדי חיפה טוענים שהשופטים של מכבי.  
כל עוד זה בדרום אז למי איכפת הטיל השבועי לאשקלון\שדרות\עוטף (בד"כ שישי בלילה) בקושי היה גורר שורה במבזקים של ווינט אז כנראה שמי שלא גר פה פשו לא יודע.  לרוב גם זה לא היה, מזל שיש דרומים ב"רוטר" שהיו דואגים לדווח על זה לפחות. 
אגב אני עצמי צילמתי בכמה הזדמנויות טילים מעליי\יציאות מכיוון עזה (יש לי זווית ראייה פתוח לאזור עזה כי אני יחסית על החוף בנק' גבוהה ואין משהו שחוסם), לא היו אזעקות לטילים וזה בלילה אז כמובן שלא שמעתם על זה יותר מידי. 
אתה צריך להבין שטיל שנופל 5 דקות נסיעה מפה ב"עוטף" גורם גם לאשקלון ולשדרות לסגור את הממ"ד ולהעביר לשם את הילדים כי יודעים בסבירות לא קטנה שהם הבאים בתור, כך שגם אם פעם זה אתה ופעם זה הוא, זה לא משנה, ברגע שיש ירי שניכם בתוך זה.
אלה חיים בלחץ תמידי, זה מתבטא בילדים שגדלים עם חרדות, אנשים בוגרים עם פחדים, ימי לימודים ועבודה שהולכים לפח כי מי ישלח את הילדים לגן\בית ספר שיום לפני ירו לפה? למעשה הטרור הצליח במטרה שלו של לשבש שגרה ולזרוע פחד גם אם הטיל השבועי הזה היה נופל לרוב בשטח פתוח ואין נפגעים פיסית אלא כמה חלונות שבורים או עוד מטבח של וילה שהתמלא רסיסים (משום מה זה תמיד פוגע במטבח, לך תבין).

18 דקות לפני, Krishi said:

אגב גם לגבי המצעד, מי שדחף לקיום שלו הוא ואחנה, והוא אושר לפני שבנט הושבע לראשות הממשלה. כל מה שבנט היה צריך לעשות זה לא לבטל את ההחלטה...

אוחנה (ביבי, אבל נזרום שכאילו הוא מקבל החלטות) ביטל למעשה את המצעד בעקבות איומי חמאס רק שעשה את זה במתכונת של דחיה ולא ביטול כי זה השתלם לו לזרוק את זה על הבאים בתור, רק שלצערו הממשלה הבאה לא התקפלה (לא בצורה מושלמת, כן שינו מסלול, אני לא אוהב את זה. אבל זה הרבה יותר טוב ממה שעשו קודם) ועוד יותר לצערו - שחמאס בלעו את הגלולה ושתקו למרות שאיימו לירות. 
אז הם הסתפקו בבלוני תעברה כי התרגלו שזה "בסדר" מבחינת ישראל אבל קיבלו תגובה כבר באותו היום, התגובה לא הייתה חזקה אבל היו מופתעים מעצם התגובה על בלונים בלבד, 
אח"כ שיגרו הרבה יותר בלונים ואז כבר קיבלו תגובה רצינית יותר ומאז שקט, שלווה, תענוג. 

אבל עזוב, זה יותר מידי פוליטיקה בשבילי, בגדול פוליטיקה מעניינת לי את התחת, 
אני בסה"כ רוצה שקט ביטחוני כדי לגדל ילדים בשקט ובעצמי לחיות בשקט, לא רוצה אזעקות באמצע שאני מביא על חובננית בשלישיה בXHAMSTER, רואה סדרה טורקית או משחק של מכבי, 
ואם אפשר שלא יזדיינו אותנו עם גזרות כמו מע"מ על חבילות של שקל 90 באליאקספרס אני אשמח. 

4 דקות לפני, Eli basa said:

צר לי אבל זה ניתוק מטורף מהמציאות קרישי.  אם אתה חושב שהיה פה שקט בתקופת ביבי זה ברמת אוהדי חיפה טוענים שהשופטים של מכבי.  
כל עוד זה בדרום אז למי איכפת הטיל השבועי לאשקלון\שדרות\עוטף (בד"כ שישי בלילה) בקושי היה גורר שורה במבזקים של ווינט אז כנראה שמי שלא גר פה פשו לא יודע.  לרוב גם זה לא היה, מזל שיש דרומים ב"רוטר" שהיו דואגים לדווח על זה לפחות. 
אתה צריך להבין שטיל שנופל 5 דקות נסיעה מפה ב"עוטף" גורם גם לאשקלון ולשדרות לסגור את הממ"ד ולהעביר לשם את הילדים כי יודעים בסבירות לא קטנה שהם הבאים בתור, כך שגם אם פעם זה אתה ופעם זה הוא, זה לא משנה, ברגע שיש ירי שניכם בתוך זה.
אלה חיים בלחץ תמידי, זה מתבטא בילדים שגדלים עם חרדות, אנשים בוגרים עם פחדים, ימי לימודים ועבודה שהולכים לפח כי מי ישלח את הילדים לגן\בית ספר שיום לפני ירו לפה? למעשה הטרור הצליח במטרה שלו של לשבש שגרה ולזרוע פחד גם אם הטיל השבועי הזה היה נופל לרוב בשטח פתוח ואין נפגעים פיסית אלא כמה חלונות שבורים או עוד מטבח של וילה שהתמלא רסיסים (משום מה זה תמיד פוגע במטבח, לך תבין).

אוחנה (ביבי, אבל נזרום שכאילו הוא מקבל החלטות) ביטל למעשה את המצעד בעקבות איומי חמאס רק שעשה את זה במתכונת של דחיה ולא ביטול כי זה השתלם לו לזרוק את זה על הבאים בתור, רק שלצערו הממשלה הבאה לא התקפלה (לא בצורה מושלמת, כן שינו מסלול, אני לא אוהב את זה. אבל זה הרבה יותר טוב ממה שעשו קודם) ועוד יותר לצערו - שחמאס בלעו את הגלולה ושתקו למרות שאיימו לירות. 

מה הכוונה ניתוק, אני יודע שיורים על הדרום ולא תמיד עושים מזה כותרות. אבל אתה אומר כאילו לא היה אפילו חודש אחד רצוף ואפילו חודשיים שלא היה ירי על אשקלון והאזור במשך כל השנים האלו וזה פשוט לא נכון. לא יודע איך עוד להגדיר את זה. אתה גם לא צריך לתאר לי איזה מן חיים אלה אני מבין את זה מצוין לבד זה לא רלוונטי לדיון.

לגבי המצעד, שוב. המצעד אושר עוד לפני. זה לא שהממשלה הבאה "לא התקפלה", היא בסך הכל לא ביטלה את ההחלטה שכבר התקבלה.

1 דקה לפני, Krishi said:

מה הכוונה ניתוק, אני יודע שיורים על הדרום ולא תמיד עושים מזה כותרות. אבל אתה אומר כאילו לא היה אפילו חודש אחד רצוף ואפילו חודשיים שלא היה ירי על אשקלון והאזור במשך כל השנים האלו וזה פשוט לא נכון. לא יודע איך עוד להגדיר את זה. אתה גם לא צריך לתאר לי איזה מן חיים אלה אני מבין את זה מצוין לבד זה לא רלוונטי לדיון.

לגבי המצעד, שוב. המצעד אושר עוד לפני. זה לא שהממשלה הבאה "לא התקפלה", היא בסך הכל לא ביטלה את ההחלטה שכבר התקבלה.

אני לא אומר שלא היה חודש שקט בכל 12 שנות נתניהו לא צריך להגזים, היו תקופות ששכחתי שיש דבר כזה עזה בכלל, אבל בשנים האחרונות זה כבר נהיה זוועה. 

אבל שוב, אני במנת יתר של פוליטיקה, לא כזה מתעניין בפוליטיקה, רק רוצה שקט ביטחוני ושיניחו לי כלכלית ויפסיקו עם הגזרות האלו.  זה הכל, לא ביקשתי משהו מעבר.

החל"ת עד יולי זו בושה וחרפה והיו צריכים לבטל את זה מזמן. 

אם מישהו רוצה לעשות הסבת מקצוע אז שיעשה בשמחה אבל המדינה לא צריכה לממן לו משכורת בזמן שהוא עושה את זה בדיוק כמו שהיא לא מממנת משכורת לכל סטודנט שלומד מקצוע. מי משלם את זה לדעתך? זה צומח על העצים?

41 דקות לפני, ravid said:

החל"ת עד יולי זו בושה וחרפה והיו צריכים לבטל את זה מזמן. 

אם מישהו רוצה לעשות הסבת מקצוע אז שיעשה בשמחה אבל המדינה לא צריכה לממן לו משכורת בזמן שהוא עושה את זה בדיוק כמו שהיא לא מממנת משכורת לכל סטודנט שלומד מקצוע. מי משלם את זה לדעתך? זה צומח על העצים?

1.אני שילמתי את זה בחיים שלמים שאני עובד ומשלם מיסים וביטוח לאומי אף אחד לא עושה לי טובה. 
2. מי שסגר את מקום העבודה שלי זאת הממשלה לא אני ולא המעסיק שלי לכן נאלצתי לחפש מקור הכנסה אחר והגעתי להסבת מקצוע דרך משרד התעסוקה ולא סתם כי החלטתי בוקר אחד לקום וללמוד מקצוע. הם סגרו לי את מקום העבודה אז שישלמו.
3. אם החליטו להאריך בחודש אז שיעמדו במה שאמרו ולא יבטלו את זה מהרגע להרגע כי התחלפו שרים.  זאת מדינה לא מכולת.

אני מקווה שברור לך שאם סתם הייתי קם באמצע החיים ומתפטר מהעבודה כי בא לי להכנס להייטק והייתי לומד משהו אז לא הייתי מצפה מאף אחד לשלם לי "משכורת" תוך כדי הלימודים.
אבל אני גם מקוווה שברור לך ההבדל בין הסיטואציה הזאת לבין סיטואציה שהמדינה סוגרת את תחום העיסוק שלך, שלא באשמתך ושלא באשמת המעסיק שלך, בגלל הקורונה ואתה נאלץ לעבור הסבת מקצוע (דרך משרד התעסוקה) כדי למצוא עבודה אחרת תוך ידיעה שיש לך עוד X זמן של חל"ת לפי החלטת ממשלה שזה בדיוק מכסה את משך ההסבה ואז מתחלפים שרים ובשליפה מהמותן מבטלים את החל"ת מהרגע לרגע כמו בעלים קפריזי של קבוצת כדורגל קיקיונית ולא כמו שר אוצר במדינה מתוקנת. 
אלה סיטואציות שונות לחלוטין, 

לפני4 שעות , ravid said:

יכול להיות שיש מקום להתחשב במקרים מיוחדים, אבל ברור שרוב החל"תים כרגע אלו אנשים שנוח להם להיות בחל"ת. 

לגבי מקרים כאלו אני איתך לגמרי. 

גם בשבילם זה לא בריא אגב. 

לפני4 שעות , ravid said:

יכול להיות שיש מקום להתחשב במקרים מיוחדים, אבל ברור שרוב החל"תים כרגע אלו אנשים שנוח להם להיות בחל"ת. 

זה לא כזה ברור.

לפי נתוני הלמ״ס יש 133 אלף משרות פנויות בשוק, ו-411.6 אלף מובטלים (שני הנתונים נכונים לסוף מאי, עוד כמה ימים נדע נתונים עדכניים יותר).

גם אם נניח שלכל המשרות יש אנשים מובטלים עם הכשרה מתאימה שגרים במקום מתאים, זה עדיין משאיר יותר משני שליש מובטלים ללא עבודה.

אין ספק שיש אנשים שלא רוצים לצאת מחל״ת, אין ספק שזה פוגע במעסיקים ואין ספק שצריך להתייחס לזה ולטפל בזה, אבל הם המיעוט ולא הרוב.

image.thumb.png.28e63a8cb2b65b67ededabef3975dc77.png

לפני8 שעות , hairy2hell said:

זה לא כזה ברור.

לפי נתוני הלמ״ס יש 133 אלף משרות פנויות בשוק, ו-411.6 אלף מובטלים (שני הנתונים נכונים לסוף מאי, עוד כמה ימים נדע נתונים עדכניים יותר).

גם אם נניח שלכל המשרות יש אנשים מובטלים עם הכשרה מתאימה שגרים במקום מתאים, זה עדיין משאיר יותר משני שליש מובטלים ללא עבודה.

אין ספק שיש אנשים שלא רוצים לצאת מחל״ת, אין ספק שזה פוגע במעסיקים ואין ספק שצריך להתייחס לזה ולטפל בזה, אבל הם המיעוט ולא הרוב.

image.thumb.png.28e63a8cb2b65b67ededabef3975dc77.png

זה לא רלוונטי. תמיד היו ותמיד יהיו יותר מובטלים מאשר משרות פנויות.

עדיין יש די הרבה משרות שמעסיקים לא מצליחים לאייש כי אנשים מעדיפים להישאר בבית ולקבל כסף מהמדינה במקום לעבוד.

לפני1 שעה , שי123 said:

זה לא רלוונטי. תמיד היו ותמיד יהיו יותר מובטלים מאשר משרות פנויות.

עדיין יש די הרבה משרות שמעסיקים לא מצליחים לאייש כי אנשים מעדיפים להישאר בבית ולקבל כסף מהמדינה במקום לעבוד.

כתבתי שיש בעיה כזו וחובה להתייחס אליה, אבל אמירה שרוב האנשים בחל"ת כעת הם כאלו שבוחרים להשאר בחל"ת היא אמירה לא נכונה. 

הם מיעוט. 

27 דקות לפני, hairy2hell said:

כתבתי שיש בעיה כזו וחובה להתייחס אליה, אבל אמירה שרוב האנשים בחל"ת כעת הם כאלו שבוחרים להשאר בחל"ת היא אמירה לא נכונה. 

הם מיעוט. 

וכמו שאמרתי, זאת עובדה חסרת משמעות.

כמו כל דבר שמתרגלים אליו, הגמילה תהיה קשה, אבל אין ברירה.

למה זו עובדה חסרת משמעות?

כמות המשרות לא מספיקה בעליל. יש כמעט 300 אלף אנשים שגם אם ירצו, לא יוכלו למצוא עבודה, והם תלויים בכספי החל״ת הללו. לבטל את כספי החל״ת באופן מוחלט כי יש מיעוט שמנצל את זה פשוט ישאיר אותם חסרי כל, ובלי אפשרות לצאת מהמצב (כי כאמור - אין עבורם משרות פנויות בשוק).

איך בדיוק זה חסר משמעות?

11 דקות לפני, hairy2hell said:

כמות המשרות לא מספיקה בעליל. יש כמעט 300 אלף אנשים שגם אם ירצו, לא יוכלו למצוא עבודה, והם תלויים בכספי החל״ת הללו. לבטל את כספי החל״ת באופן מוחלט כי יש מיעוט שמנצל את זה פשוט ישאיר אותם חסרי כל, ובלי אפשרות לצאת מהמצב (כי כאמור - אין עבורם משרות פנויות בשוק).

איך בדיוק זה חסר משמעות?

זה חסר משמעות כי זה מצב טבעי שבכל רגע נתון יש אחוז מסוים של האנשים שמחפשים עבודה ועדיין לא מצאו.

המדינה לא יכולה להרשות לעצמה לשלם להם דמי אבטלה לאורך זמן.

זה לא מודל בר קיימא, והוא מעודד אנשים להישאר מובטלים.

באנשים שלא מסוגלים לכלכל את עצמם לאורך זמן צריך לטפל דרך משרד הרווחה, ולא בעזרת תשלום של דמי אבטלה.

On 30.6.2021 at 14:17, hairy2hell said:

איך בדיוק זה חסר משמעות?

בנוסף צריך לטפל במקומות עבודה שמביאים עובדים זרים, מזייפים להם ויזות עבודה ומשאירים אותם להירקב במתקני כליאה

40 דקות לפני, Krishi said:

מחכה לתשובה של בנט

אם תהיה תשובה זה בלילה ואז נבחן אותה אם תגובה ראויה או דיונות, 
אם לא תהיה תגובה זה עוד יותר גרוע כמובן.