Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

17 דקות לפני, Eli basa said:

לא שחלילה אני אומר שאתה אומר משהו לא נכון אבל איזו אסמכתא יש לנו שביבי אישר את המצעד הזה להיום? וגם אם כן, אז הוא אישר "פיגוע" (פוטנציאלי) בתקופת המחליף שלו ולא בתקופה שלו, זה לא נראה טוב מהצד, כאילו פחד לאשר אז זרק את זה על בנט, ייתכן שאתה צודק אגב ואני טועה, אין לי אסמכתא לכאן או לכאן אלא רק תחושה אישית והבנה אישית שלי של האירועים. 
במבחן התוצאה מצעד שנדחה תחת איומים בתקופת נתניהו התקיים תחת איומים בתקופת בנט ועבר בשקט מבחינת ירי טילים, 
איך שאני רואה את הדברים זה שהוא דחה את זה כי א. חשש מאיומי חמאס (לא בפעם הראשונה) וב. רצה "לתקוע" את בנט אז הרוויח 2 ב-1, רק שבפועל זה יצא הפוך כי בנט הרים את הכפפה, הוציא את המצעד לפועל ואף הגיב לחמאס.
לא רק זה גם הגבנו יחסית בצורה "יפה" לבלונים מה שלא היינו מגיבים אליו בכלל בעבר ואפילו לטילים לא היינו מגיבים כמו שהגבנו היום לבלונים. 
הלוואי שזה ימשך כך בין אם תחת בנט, ביבי או כל אדם אחר.

אגב ברור שממשלת החלומות שלי בתור ימין מתון\ממלכתי, איך שתראו לזה, הייתה כוללת את ש"ס, ליכוד וכו'  פשוט תחת ראש ממשלה אחר כי מעשתי בחוסר התגובה שלנו לחמאס, זאת הסיבה העיקרית, אח"כ אפשר להוסיף את הנושא של דה לגיטימציה למערכות החוק והסדר, חשדות בפלילים וכו', אבל הדבר שהכי מפריע לי אישית היה ההתנהלות מול החמאס ובינתיים אני מרוצה מאוד ממה שרואה מבנט, הלוואי שזה ימשך.

לגבי הפסקה הראשונה, 

תבדוק החלטת קבינט משבוע שעבר. מארגני המצעד הגיעו להסכמה עם המפכ"ל על המסלול עוד לפני שממשלת בנט הושבעה.

אי אפשר להגיד לנתניהו שלא יקיים את המצעד לפני השבעת הממשלה כדי שזה לא יפוצץ את ההשבעה ואז יגידו שהוא עשה בכוונה, ושהוא דוחה את המצעד בשבוע לאחרי ההשבעה, לבוא ולהגיד שהוא אישר "פיגוע" במחליף שלו. לא רציני.

המצעד הזה היה צועד תחת נתניהו גם.

אחלה בנט על התגובה על הבלונים! (לא בציניות).

לגבי הפסקה השנייה שלך,

לגטימי האכזבה שלך מימין על נתניהו. הפתרון לזה זה לא ממשלה עם מרצ, עבודה, יש עתיד וארגון הטרור.

זה פשוט טירוף להגיד שהפתרון לאכזבה מימין לנתניהו זה מרצ ושאר המפלגות שציינתי.

1 hour ago, נועם שוהם said:

מבלי להרחיב יותר מדי, ממשלת ימין היתה חזק על הפרק. זה נפל כי בנט פשוט לא רצה. 

המהלך של בנט זה הגניבה הפוליטית הכי גדולה של הימין אחרי שרון.

זה שיש 2-4 מנדטים של ימינה שזורמים משהו עם המהלך, זה לא אומר כלום. עוצמת התיעוב והכעס שיש עליו בימין, לרבות מצביעי ימינה, היא המטורפת ביותר שהיתה מאז שרון. 

מי שלא מבין שהבנאדם שיקר בצורה קיצונית או שלא מבין את הסיטואציה או שלא ישר עם עצמו.

בנט מכר את הנגב למחבלים והחזיר את מרצ והעבודה לשלטון, שלא נדבר על דברים אסטרטגים כמו חיבול במחנה הלאומי.

בוא נדייק ונחדד כמה דברים, וסליחה מראש שאני נטפל:

ממשלת "ימין" עם רע"ם הייתה על הפרק, זה נפל כי סמוטריץ' לא היה מוכן למכור את עקרונותיו.

המהלך של בנט הוא לא גניבה, כי אם זאת גניבה אז מהלכים שהליכוד עשה בעבר זה שוד סדרתי. הקמת קדימה הייתה בעיניי (כמצביע ליכוד) גניבה.

המנדטים שזורמים עם המהלך הזה מעידים על כך שאולי לא מדובר בגניבה כזאת גדולה, אם נניח חצי מהמצביעים של ימינה דווקא כן תומכים בזה? אתה חושב שכל המנדטים של הליכוד היו תומכים בממשלה עם רע"ם?

"הכעס" שאתה מדבר עליו מוגבל לחלק מאוד מצומצם מהימין. יש כעס הרבה יותר גדול על זה שנתניהו סירב בתוקף לפנות את הכסא שלו וישאיר אדמה חרוכה ברובה בליכוד (שוב, נכתב בצער רב כליכודניק). הכעס הזה, אגב, משתקף גם במנדטים של סער ובנט, שכמעט כל כולם כעס על נתניהו ורצון שיזוז הצידה ויאפשר ממשלת ימין אמיתית. 

מצחיק שאחרי 12 שנות שלטון שכללו אינספור שקרים, והגיעו לשיא השיאים של שקרים של פוליטיקאי ישראלי (לפחות ממה שזכור לי), בנט שקרן בצורה קיצונית. שוב, הגיוני בסך הכל. לא דיכוטומי ומאוד מאוזן. 

עד כאן היטפלות. בוא נתמקד בחלק המודגש.

בנט הספיק למכור את הנגב (שהופקר במשך למעלה מעשור) למחבלים. יש גיבוי לעמדה הזאת? תימוכין כלשהו? אם לא, זה נע בין דף מסרים, אמירה חסרת ביסוס לדיבה גבולית. 

מרצ והעבודה לא בשלטון (אגב, העבודה הייתה חלק חשוב משתי ממשלות של נתניהו למיטב זכרוני) ולא יחזרו לשלטון. 

האר את עיניי, על איזה חבלה (לא פחות ולא יותר - חבלה! בנט בתפקיד האצ"ל והמחנה הלאומי בתפקיד הבריטים) במחנה הלאומי אתה מדבר? 

בינתיים, מה שאני, וכמוני ימנים רבים, לרבות מצביעי סער, ליכוד וימינה שאני מכיר (ממגוון מקומות ורקעים), רואה, זה ראש ממשלה שמנסה להיות ממלכתי ועומד בראש הממשלה הכי מאוזנת ומגוונת שהייתה לנו מזה שנים, ראש ממשלה שאינו מסית, אינו נאשם בפלילים, אינו מערער על מוסדות מפתח בדמוקרטיה (ואגב, אני משוכנע שבנט, שקד וסער ינסו לשפר את המצב בפרקליטות).

גוש השמאל האמיתי הוא המיעוט הכי קטן בקואליציה הזאת. זה נקרא להיות בשלטון? אם זה נקרא להיות בשלטון אז ש"ס ויהדות התורה שלטו כאן במדינה ביד רמה בשלושים השנים האחרונות.

או לסיכום - לנתניהו אין בעלות על הימין, אין לו שום סמכות או זכות לקבוע מי ימין, הממשלה בראשותו בעשור האחרון הייתה רחוקה מאוד מימין כמעט בכל תחום אפשרי, מנוגדת בהיבטים רבים לחוקת הליכוד ואימצה מדיניות בתחומים רבים שכל קשר בינה לבין ז'בוטינסקי מקרי (יודע מה, יש יותר קשר ביני לבין אהדת הפועל מאשר בינה לבין ז'בוטינסקי). 

אף אחד לא מכר כלום ואף אחד לא העלה את השמאל לשלטון. ראש הממשלה הוא יו"ר מועצת יש"ע לשעבר. 

אגב, הסיבה היחידה שהוא ראש ממשלה היא כי ראש הממשלה שקדם לו לא האמין שאף אחד אחר יכול או ראוי להחליף אותו ושיקר והחליש את כל מי שנתפס כמועמד לרשת אותו או שביטא דעה מנוגדת לשלו. ליברמן, בנט וסער היו מגדולי השותפים של ממשלות הימין בראשות נתניהו. אם זה לא מדליק לך נורה אדומה שהם מעדיפים לשבת עם העבודה ומרצ מאשר עם נתניהו, אז באמת שאין טעם לדיון הזה. 

ולעניין הדמוקרטיה שציינתם,

א. הטיעון שלכם שאי אפשר שיהיה ראש ממשלה עם כתבי אישום הוא מפחיד מאוד ברמה הדמוקרטית.

1. החוק מאפשר את זה. אם כך, מה הבעיה?

2. לפי מה שאתם מציעים, כל ראש ממשלה שאיזה יועץ משפטי יחליט להגיד כתב אישום נגדו (אתם מודעים לכמה אנשים הוגשו כתבי אישום שנגמרו בלי כלום, כן?) פשוט לא יוכל לכהן. זה טירוף.

אתם מבטלים את הבחירה הדמוקרטית של מיליון אזרחים, רק בגלל החלטה של יועץ משפטי. זה טירוף.

בוא ניקח את תיק ה-4000 שקורס כרגע בבית משפט. תארו לך שזה היה התיק היחידי. 

אתם קולטים שלפי השיטה שאתם מציעים, בחירה דמוקרטית של מיליונים היתה מתלבטת בגלל החלטה של יועץ משפטי, שבסוף מתברר שאין כלום בדבר הזה?

אתם מבינים את המשמעויות?!

ב. מה שבנט עשה פה לדעתי יוביל בסבירות מסויימת שתם עידן המפלגות הגדולות מימן ומשמאל. מעכשיו כל מפלגה של שישה מנדטים יכולה לדרוש ראש ממשלה. 

זה מה שאנחנו רוצים?

ג. בתור אנשים שהדמוקרטיה יקרה ללבכם, איך אתם חיים עם ההחלטה של הממשלה שאתם בעדה לאסור על האופזיציה לחוקק חוקים בחודש הקרוב.

דמוקרטי?

1 hour ago, מנג'ר יונייטד said:

בוא נדייק ונחדד כמה דברים, וסליחה מראש שאני נטפל:

ממשלת "ימין" עם רע"ם הייתה על הפרק, זה נפל כי סמוטריץ' לא היה מוכן למכור את עקרונותיו.

המהלך של בנט הוא לא גניבה, כי אם זאת גניבה אז מהלכים שהליכוד עשה בעבר זה שוד סדרתי. הקמת קדימה הייתה בעיניי (כמצביע ליכוד) גניבה.

המנדטים שזורמים עם המהלך הזה מעידים על כך שאולי לא מדובר בגניבה כזאת גדולה, אם נניח חצי מהמצביעים של ימינה דווקא כן תומכים בזה? אתה חושב שכל המנדטים של הליכוד היו תומכים בממשלה עם רע"ם?

"הכעס" שאתה מדבר עליו מוגבל לחלק מאוד מצומצם מהימין. יש כעס הרבה יותר גדול על זה שנתניהו סירב בתוקף לפנות את הכסא שלו וישאיר אדמה חרוכה ברובה בליכוד (שוב, נכתב בצער רב כליכודניק). הכעס הזה, אגב, משתקף גם במנדטים של סער ובנט, שכמעט כל כולם כעס על נתניהו ורצון שיזוז הצידה ויאפשר ממשלת ימין אמיתית. 

מצחיק שאחרי 12 שנות שלטון שכללו אינספור שקרים, והגיעו לשיא השיאים של שקרים של פוליטיקאי ישראלי (לפחות ממה שזכור לי), בנט שקרן בצורה קיצונית. שוב, הגיוני בסך הכל. לא דיכוטומי ומאוד מאוזן. 

עד כאן היטפלות. בוא נתמקד בחלק המודגש.

בנט הספיק למכור את הנגב (שהופקר במשך למעלה מעשור) למחבלים. יש גיבוי לעמדה הזאת? תימוכין כלשהו? אם לא, זה נע בין דף מסרים, אמירה חסרת ביסוס לדיבה גבולית. 

מרצ והעבודה לא בשלטון (אגב, העבודה הייתה חלק חשוב משתי ממשלות של נתניהו למיטב זכרוני) ולא יחזרו לשלטון. 

האר את עיניי, על איזה חבלה (לא פחות ולא יותר - חבלה! בנט בתפקיד האצ"ל והמחנה הלאומי בתפקיד הבריטים) במחנה הלאומי אתה מדבר? 

בינתיים, מה שאני, וכמוני ימנים רבים, לרבות מצביעי סער, ליכוד וימינה שאני מכיר (ממגוון מקומות ורקעים), רואה, זה ראש ממשלה שמנסה להיות ממלכתי ועומד בראש הממשלה הכי מאוזנת ומגוונת שהייתה לנו מזה שנים, ראש ממשלה שאינו מסית, אינו נאשם בפלילים, אינו מערער על מוסדות מפתח בדמוקרטיה (ואגב, אני משוכנע שבנט, שקד וסער ינסו לשפר את המצב בפרקליטות).

גוש השמאל האמיתי הוא המיעוט הכי קטן בקואליציה הזאת. זה נקרא להיות בשלטון? אם זה נקרא להיות בשלטון אז ש"ס ויהדות התורה שלטו כאן במדינה ביד רמה בשלושים השנים האחרונות.

או לסיכום - לנתניהו אין בעלות על הימין, אין לו שום סמכות או זכות לקבוע מי ימין, הממשלה בראשותו בעשור האחרון הייתה רחוקה מאוד מימין כמעט בכל תחום אפשרי, מנוגדת בהיבטים רבים לחוקת הליכוד ואימצה מדיניות בתחומים רבים שכל קשר בינה לבין ז'בוטינסקי מקרי (יודע מה, יש יותר קשר ביני לבין אהדת הפועל מאשר בינה לבין ז'בוטינסקי). 

אף אחד לא מכר כלום ואף אחד לא העלה את השמאל לשלטון. ראש הממשלה הוא יו"ר מועצת יש"ע לשעבר. 

אגב, הסיבה היחידה שהוא ראש ממשלה היא כי ראש הממשלה שקדם לו לא האמין שאף אחד אחר יכול או ראוי להחליף אותו ושיקר והחליש את כל מי שנתפס כמועמד לרשת אותו או שביטא דעה מנוגדת לשלו. ליברמן, בנט וסער היו מגדולי השותפים של ממשלות הימין בראשות נתניהו. אם זה לא מדליק לך נורה אדומה שהם מעדיפים לשבת עם העבודה ומרצ מאשר עם נתניהו, אז באמת שאין טעם לדיון הזה. 

שמח שאתה מבקש עובדות. החל מרגע זה, וממש לא בציניות, אשמח אם תחיל את העקרון הזה גם על הטיעונים שלך.

א. נתניהו, ואני חוזר ואומר שהתנגדתי גם לזה, בהחלט רצה להקים ממשלה בתמיכה של רע"מ מבחוץ ובצלאל התנגד וטוב שכך.

ועדיין, תמיכה מבחוץ עם תנאים הרבה הרבה פחות טובים ממה שבנט נתן להם.

אגב, לא צריך להיות בקיא בפרטי המו"מ כדי להבין את זה.

מרחב התמרון שנתניהו יכול לתת לרע"מ בממשלת ימין הוא קטן משמעותית ממה שרע"מ קיבלה מהשמאל. נתניהו מחושק ומוגבל במה שהשותפות שלו יאפשרו לו לתת, בשמאל הכל פרוץ בנושא הזה.

תשאל למה רע"מ בכל זאת העדיפו ללכת עם נתניהו ולקבל פחות, הם לא חיפשו מזומן עכשיו. הוא חיפשו לגטימציה לטווח ארוך והישגים לטווח ארוך ואת זה ניתן לקבל בישיבה עם מפלגות הימין, שלמעשה יכשירו אותם טוטאלית לעתיד.

טוב שזה נמנע, חבל שנתניהו הכשיר אותם לשמאל שרק חיפש סיבה למה לעשות בהם שימוש ועוד יותר חבל שבנט נפל בזה.

ב. אכן אתה צודק שמה שהליכוד (או שרון ליתר דיוק) עשה עם קדימה זה גניבה, אני מסכם. 

בנט אחריהם במקום השני.

אתה אפילו לא מדמיין כמה אנשים חלמו על ראש ממשלה דתי או שבנט עצמו (!!) יהיה ראש ממשלה. אף אחד לא מציין את זה כרגע בהתרגשות.

אני ממש לא מזלזל בך, אבל אתה מכיר את המעגל שסביבך ומשליך את זה על הימין. אתה לא מדמיין בכלל מה בנט עובר.

הבנאדם הגשים חלום להיות ראש ממשלה וכמעט שלא העלה לפני זה ציוצים או פוסטים. הם בניגוד אליך מרגישים את עוצמת הזעם, גם אם עשרות אלפים-מאה אלף תומכים בהם.

אתה שוב בורח מהעובדות ומהמציאות לטובת הרצונות שלך.

איך אפשר להגיד שיש בימין יותר אנשים שכועסים על זה שנתניהו לא מפנה את הכסא מאשר על המעשה של בנט, בזמן שנתניהו מקבל 2 מיליון מצביעים שמצביעים לו+מנצח בפריימריז את סע,ר מול בנט שנמצא כרגע ברוב הסקרים על 4 מנדטים (תוסיף לו את אלה של סער גם ולא תגיע לחצי מתמיכת נתניהו).

די מעיין, יש עובדות. אל תתן לכעס שלך (שבחלקו ודאי מוצדק על נתניהו) להשפיע עליך. 

אתה מתבטא פה כמו תומכי נתניהו השרופים, רק לצד השני.

אפשר לבקר את נתניהו בתקיפות גם בלי להשמע באזור חיוג של הקריים מינסר (אפרופו ימין ממלכתי, אתה מודע לזה שגדולי מתקיפי "מערכות השלטון" באו משורות "הימין הממלכתי" כמו בוגי וריבליו עם טקסטים מצמררים על השופטים).

לגבי מכירת הנגב על ידי בנט, אל תקשיב לי. תקשיב ליועצים שהוא בחר.

ג. מרצ והעבודה כרגע בשלטון, בדיוק כמו שבנט, יש עתיד ושאר מפלגות הקואליציה בשלטון.

נכון, גם נתניהו צרף אותן, אבל הוא צרף אותן מתתתיו ולא ביחד איתו שהוא המיעוט והן הרוב.

ד. המחנה הלאומי היה בנוי על אנשי ימין חילונים, מסורתיים, דתיים לאומיים, חרדים ועולים מרוסיה.

ליברמן מסיבותיו שלו החליט לחתוך (אולי גם הוא נגעל מ"השחיתות" של נתניהו חחחח), בנט בצעד שלו כמעט שבר את החלק של הציונות הדתית.

אשאל זאת כך, אם הציונות הדתית (הציבור, לא המפלגה) היתה מגבה עכשיו את בנט, למה שהחרדים בבחירות הבאות לא ילכו עם השמאל?

ה. אני כבר לא יודע אם אתה מאמין למה שאתה כותב

נתניהו במשך שנים הגן על מערכת המשפט. זאת היתה גאוותו, שהוא עוצר את הנסיונות של מפלגות הימין לתקן את נושא המשפט. אם היה מקשיב לבנט, אולי הוא לא היה נמצא במצב המשפטי שהוא נמצא כרגע. חבל.

אתה יודע ניסיונות של מי הוא עצר? של בנט. הוא הוא שבמשך שנים דיבר על בג"ץ, מערכות המשפט וכדומה. מהמפלגה שלו דיברו על לעלות עם D9 בג"ץ.

מהמפלגה שלו 

בנט לא "הסית"? אנחנו מדברים על אותו אחד שהשמאל היכה (פיזית!) בועידה של הארץ, שהיה בעיני השמאל מגה פאשיסט עד לפני שנה וגדול המסיתים.

ו. חוזר ואומר ואני נאמן לא להרחיב בנושא בפומבי, היתה אפשרות גדולה לממשלת ימין עם בנט+2 עריקים מתקווה חדשה שהיו מגיעים עם בנט היה בא.

בצלאל בחר לדבר על זה בקטנה בפומבי ביממה האחרונה ויותר מזה לא צריך להרחיב. מי שלא שמע שיעשה גוגל.

בנט בחר לא לבוא. איילה חסון כבר באפריל (!!) פרסמה שבנט סגור עם לפיד+פרסמה בצורה מדוייקת כבר אז את חלוקת התיקים.

אני זלזלתי בזה. בצלאל לא. הוא צדק. אני טעיתי.

ולפני שהולך לישון,

חוזר ומבקש שתראו לי איפה פסלתי כל מי שלא נתניהו או איפה ביקרתי את בנט על היומיים שלו כראש ממשלה כפי שטענתם.

במחילה, הבקשה הזאת לא קטנונית. אולי אי מציאת סימוכין לטענות האלה שלכם, יעוררו אתכם שנהייתם בתגובות כאן כמו תמונת מראה של אלה שמגנים על נתניהו בלי שום קשר למציאות ולעובדות.

בואו ננהל דיון ענייני ולא עם סטיגמות לא קשורות.

אוהב.

לפני1 שעה , נועם שוהם said:

ולעניין הדמוקרטיה שציינתם,

א. הטיעון שלכם שאי אפשר שיהיה ראש ממשלה עם כתבי אישום הוא מפחיד מאוד ברמה הדמוקרטית.

1. החוק מאפשר את זה. אם כך, מה הבעיה?

2. לפי מה שאתם מציעים, כל ראש ממשלה שאיזה יועץ משפטי יחליט להגיד כתב אישום נגדו (אתם מודעים לכמה אנשים הוגשו כתבי אישום שנגמרו בלי כלום, כן?) פשוט לא יוכל לכהן. זה טירוף.

אתם מבטלים את הבחירה הדמוקרטית של מיליון אזרחים, רק בגלל החלטה של יועץ משפטי. זה טירוף.

בוא ניקח את תיק ה-4000 שקורס כרגע בבית משפט. תארו לך שזה היה התיק היחידי. 

אתם קולטים שלפי השיטה שאתם מציעים, בחירה דמוקרטית של מיליונים היתה מתלבטת בגלל החלטה של יועץ משפטי, שבסוף מתברר שאין כלום בדבר הזה?

אתם מבינים את המשמעויות?!

ב. מה שבנט עשה פה לדעתי יוביל בסבירות מסויימת שתם עידן המפלגות הגדולות מימן ומשמאל. מעכשיו כל מפלגה של שישה מנדטים יכולה לדרוש ראש ממשלה. 

זה מה שאנחנו רוצים?

ג. בתור אנשים שהדמוקרטיה יקרה ללבכם, איך אתם חיים עם ההחלטה של הממשלה שאתם בעדה לאסור על האופזיציה לחוקק חוקים בחודש הקרוב.

דמוקרטי?

ראש הממשלה מינה את היועץ המשפטי לממשלה. יש מנגנון שלם של בלמים ואיזונים. במקרה של מנדלבליט, מדובר ביועמ"ש שהיה לפני כן מזכיר הממשלה של נתניהו. אין יותר איש אמון מזה.

זה לא סתם הגשת כתב אישום. זה עובר המון ביקורות ובלמים ואיזונים ובסוף היועמ"ש צריך להכריע אם יש מספיק. 

אני לא מזלזל בבחירה הדמוקרטית של אזרחים (ופעם אחרונה שבדקתי, אנחנו מצביעים למפלגות ולא לאנשים ובמפלגה מתוקנת יש יורשים ומנגנון מפלגתי מספיק חזק כדי להתמודד עם נבצרות או התפטרות של העומד בראשה), אבל ראש ממשלה שמכהן עם כתב אישום זה לא תקין. זה לא עניין של שמאל או ימין. גם מישהו כמו דרעי (שחזר לכהן כשר הפנים אחרי שהורשע וישב בכלא על עבירות שביצע כשר הפנים) פשוט אסור בתכלית האיסור שיתקיים בממשלה או בכנסת. נבחרי ציבור צריכים להיות נקיי כפיים. התרגלנו לסטנדרט נמוך מדי. 

למעט בדף המסרים שאנשי התקשורת של נתניהו מפמפמים, תיק 4000 לא קורס. רחוק מכך. אם תקרא ניתוחים של מומחים למשפט פלילי תגלה שקו ההגנה הוא יותר פופוליסטי ומוכוון דעת קהל מאשר כזה שיערער את טענות הפרקליטות. הפרקליטות ללא ספק פישלה בענק כשלא שיתפה את כל החומרים הרלוונטיים, אבל זה לא משהו שעולה לכדי קריסה. לכל היותר עיכוב. 

אין לי בעיה עם מפלגות של 6-7 מנדטים כי זה מקדם פשרות ופשרות בדרך כלל משקפות בסיס רחב יותר שהן מיטיבות עימו. בינתיים "גוש הימין" היה בעיקר גוש הכניעה לדרישות הסחטניות של המפלגות החרדיות, שלא ממש עזרו לקידום המדינה שלנו או רווחת האזרחים (לרבות במגזר החרדי). בוא ניתן הזדמנות לפנות שנקפוץ למסקנות. 

אני לא אוהב את ההחלטה לאסור על האופוזיציה להעלות הצעות חוק. מצד שני, זה לא שהאופוזיציה בישראל חוקקה חוקים כלשהם בשנים האחרונות. גם לא היו כאן ממשלה או כנסת מתפקדות למשך שנתיים לכל הפחות. מה כל כך בהול לחברי הכנסת של הליכוד, ש"ס ויהדות התורה להעלות הצעות חוק שהם לא העלו במשך 12 שנות שלטון?

עובדות? תסביר לי בבקשה איך הגעת למסקנה שמיליון או שני מיליון הצביעו לנתניהו. באמת תסביר לי. ההצבעה היא למפלגות, לא לאנשים.  

אני מכיר אנשי ימין מכל רחבי הארץ. אנשים שהרבה מהם פקודים לליכוד. כולם התקשו להצדיק הרבה מהמהלכים של נתניהו לרבות מה שעשה בליכוד (שריונים, התעלמות מרצון הבוחרים כשלא נתן שום דבר לסער שסיים שני פריימריז ולברקת שסיים גם כן גבוה). כל מצביעי סער בערך זה מצביעי ליכוד. 

החרדים, אגב, הלכו עם השמאל בעבר כמו גדולים. הם הולכים עם מי שיש לו את הסיכוי הכי גבוה להיות בשלטון. 

29 דקות לפני, נועם שוהם said:

ולפני שהולך לישון,

חוזר ומבקש שתראו לי איפה פסלתי כל מי שלא נתניהו או איפה ביקרתי את בנט על היומיים שלו כראש ממשלה כפי שטענתם.

במחילה, הבקשה הזאת לא קטנונית. אולי אי מציאת סימוכין לטענות האלה שלכם, יעוררו אתכם שנהייתם בתגובות כאן כמו תמונת מראה של אלה שמגנים על נתניהו בלי שום קשר למציאות ולעובדות.

בואו ננהל דיון ענייני ולא עם סטיגמות לא קשורות.

אוהב.

קודם כל, אתה אח והלוואי שכל הדיונים היו מתנהלים בכבוד כזה (ולא כמו הקרקס המביך שקרה בכנסת).

תסתכל על החלקים שציטטתי בהודעה לפני. ממשלת ימין נפלה כי בנט לא רצה. הגניבה הפוליטית הכי גדולה של הימין אחרי שרון. שיקר בצורה קיצונית וכמובן "מכר את הנגב למחבלים והחזיר את מרצ והעבודה לשלטון." אם כל אלה לא פסילה ולא ביקורת אחרי יומיים (איך ומתי הוא כבר הספיק למכור?) אז מה כן?

לפני6 שעות , Eli basa said:

לא תגובה שאופיינת לך, אבל אני מניח שזה נושא אמוציונלי. 

בנט לא שיקר, הוא סירב להתחייב לצד של ביבי וסירב להתחייב לצד שהוא רק לא ביבי לאורך כל הקמפיין. למעשה רוב הקמפיין שלו היה אנטי ביבי לרבות האשמה שלו במוות של אלפי ישראלים בגלל ניהול כושל בקורונה לטענתו. אני לא מאמין שאנשים באמת חשבו שהוא ילך עם ביבי ואם כן זה עליהם. 
אני התלבטתי אם לבחור בו אבל כיוון שסרב לקחת צד, הלכתי על גדעון סער כי רציתי שהקול שלי יגיע לימין אבל לא יגיע לביבי.

בסדר אז הוא הצהיר לא ללכת עם השמאל, גם ביבי הצהיר מליון דברים על גנץ הלא אפוי ובסוף נתן לו רוטציה (שגם זה היה שקר מהרגע האחרון לא תכנן לממש אותה, לראיה הראיון עם איש סודו מיקי זוהר שצחק ממש יום אחרי על המחשבה שבאמת יתנו רוטציה לגנץ),  ביבי גם פעל עם הרשימה המשותפת (יותר "גרוע" מרע"מ) במספר הזדמנויות, מוזמן לעשות גוגל כי מאוחר מידי להתחיל לכתוב.  אגב ביבי זה ש"הלבין" את מנסור עבאס היה מוכן לתת לו חצי מלכות אז על מה הנהי? שהתרגיל שלו לא הצליח אבל אותו תרגיל בדיוק של היריב שלו כן הצליח? בו הו. 
לא תמיד את כל הבטחות הבחירות אפשר לקיים, 

איך בדיוק בנט מכר את הנגב? ביבי נתן את הנגב כבר לפני שנים לערבים.  אין שם משילות ולא חוק ולא סדר, כל אחד עושה מה שהוא רוצה, יורים, משתוללים בכבישים, אונסים, פורצים לבסיסים, גונבים נשקים מול הפנים של חיילי צה"ל וכלום.... זאת משילות? הנגב נמסר כבר מזמן, הרבה לפני שבנט הושבע. 

הממשלה הזאת שמאל? האומנם?  כמה מנדטים לגנץ-ליברמן-סער-בנט וכמה מנטים לעבודה-מרצ-עבאס? אפילו לפיד מדגיש פעם אחרי פעם שהוא לא שמאל אלא מרכז אבל ביבי כבר מזמן סימן אותו כשמאל אז מבחינתכם הוא שמאל .שיהיה. 

ומי זה ימין בדיוק? יהדות התורה? הם אפילו לא ציונים, על איזה ימין מדובר פה?  מילא ש"ס, שהם אולי לא משרתים בצה"ל ברובם ויש שיגידו שגם זה חלק עקרי על מנת להיות מוגדר "ציוני" והבחירה לא לשרת מנוגדת לציונות, אבל מילא. 

ביבי הוא ימין? במה בדיוק? רק בדיבורים. 0 מעשים, 0 ביטחון 0 הרתעה 0 משילות וראו את זה בפרעות של הערבים לאחרונה וראו את זה מול חמאס וגם גולת הכותרת שלו "איראן" היא כישלון עצום הם דוהרים לגרעין למרות ההצקות שלנו, אגב, לפחות פה הוא באמת ניסה, מה שמגיע מגיע. 

אף אחד לא מבטיח לך שבחירות חמישיות היו מסיימות את הסיפור, למעשה בסבירות גבוהה היו מגיעים לבחירות נוספות שלא לומר אינסופיות. למה שמשהו אחר יקרה אחרי 5 פעמים כאשר ב-4 פעמים הקודמות קרה דבר אחד? אתה מציע לופ אינסופי של בחירות, במה זה יקדם את המדינה בדיוק? 

השמאל (עבודה, מרצ, אם תרצה גם הערבים, לא נכנס ליכוח כרגע אם הם שמאל או "גרוע" מכך)  לא יכול לחגוג כלום כי השמאל הוא מיעוט בישראל וזה לא השתנה, 
השמאל לא יכול להקים ממשלה, הימין הממלכתי הקים כרגע ממשלה ובמקום להשתמש במפלגות ימין אחרות נאלצו להשתמש במפלגות מרכז-שמאל בין היתר כדי להקים ממשלה. מה לעשות? יש תלונות תפנה אותן לסמוטריץ, בן גביר, ש"ס, יהדות התורה ואפילו לליכוד שמשחקים אותה כאילו הפסילה של ביבי היא פרסונלית כי לא אוהבים את ביבי ומתעלמים לגמרי מהעבודה שביבי נפסל כי הוא עומד לדין באשמות קשות מאוד של שוחד, מרמה והפרת אמונים. היה רוצה, היה זז הצדיה, בוחר נציג אחר מהליכוד והייתה ממשלת ימין על מלא וכשהיה מסיים את המשפט והיה והוא יצא זכאי כפי שטוענים פה שהתיק מתפורר, אהלן וסהלן שתקבל 60 מנדטים מבחינתי ותהיה ראש ממשלה עד יומך האחרון.  למרות שאני מאוד לא אוהב את ההתנהלות שלו למוטט את מסודות החוק והשלטון במידה, שופטי בג"צ שמאלנים ובוגדים, את החוקרים צריך לחקור, עיתונאים זה מרגלים מKGB (לא משנה שיש לו ביביתון משלו ושהתגלה שהוא היה מדבר חופשי וסוגר דברים עם מו"ל של העיתון הכי גדול בארץ,כן?), כמובן שהיועץ המשפטי לממשלה (שהוא מינה) הוא גם עוכר ישראל, וכך גם מני מזוז וכל אדם שתפקידו לשמור על חוק וסדר במדינה הופך לאויב מדינה כי זה פוגע באינטרס שלו, אבל אם זה מה שהעם רוצה ובוחר בו אז לבריאות שיבושם להם. 

היום קיבלת דוגמה נפלאה מה ההבדל בין ימין אמיתי לבין ביבי 
ביבי שנים התנהל ברופסות מול החמאס, לא הגיב לבלוני תבערה בכלל, לטילים גם לעתים לא הגיב ולעתים היה מגיב עם ירי לדיונות, 
כשאיימו על ביבי הוא היה מתקפל ומפנק במזוודות דולרים, ע"ע מצעד הדגלים שממש שבוע שעבר דחה בעקבות איומי חמאס, 
לעומת זאת בנט, קיים את המצעד, וכבר הגיב לבלונים. לא ידע עדיין כמה התגובה רצינית אבל זה כבר יותר מאשר ביבי היה עושה על טילים אפילו וזה עוד בתגובה "רק" לבלונים. 
בינתיים אני מרוצה מבנט שבו מעולם לא בחרתי אגב אז כל הויכוח הזה לא אישי מבחינתי, לא ביבי ולא בנט מעניינים אותי בפן האישי, לא אוהב אותם ולא שונא אותם, 
בכלל אני לא לוקח פוליטיקה כמו קבוצת כדורגל ולכן לא נכנס ליכוחים האמוציונלים שלכם ולכן מסוגל להגיב באובייקטיביות (מה שלצערי לא הרבה כבר יכולים. 

תמונות מהתקיפה הנוכחית (מתוך רוטר, נושא תגובות על תקיפת צה"ל)
60c927ab252668b3.jpg
60c927b02584bbac.jpg

מתי בפעם האחרונה ביבי תקף על "בלונים בלבד"? אל תבזבז זמן על מחשבה או גוגל, הוא לא. 
במקרה הטוב הוא היה תוקף דיונות על ירי טילים ובמקרה הרע גם זה לא, על בלונים הוא בכלל לא היה מגיב ובטח לא תוקף בניינים בתוך שכונות אלא דיונות נטושות באזור מרוחק.   
אשכרה תקפנו להם בניינים בתוך שכונות, בוא נראה אם שוב חמאס יתקפל בפני בנט כפי שעשה היום או שיגיב כמו שהבטיח לעשות אם צה"ל יתקוף, 
במידה והוא יגיב נוכל לבחון טוב יותר את בנט והאמת שגם במידה והוא לא יגיב אז...וואו. להשפיל פעמיים ביום את חמאס בצורה כזאת? לצעוד למרות האיומים שלו שבסוף לא מתממשים ואז גם לתקוף לו בניינים בלב שכונות וגם אז הוא לא יגיב למרות האיומים שלו?  זה היה חלום בעיניי כל השנים האלו שירו עלינו לאשקלון ולסביבה ולא הגבנו, סוף סוף קצת מנהיגות במדינה הזאת. 

אם אתה איש ימין אוהב ארץ אמיתי (כמו שאני יודע שאתה אגב, זאת לא שאלה), תאחל בהצלחה לממשלה החדשה בתקופה לא פשוטה,  תבקר כשתרגיש את הצורך,זכותך, חובתך אפילו, אבל אל תבוא עם ביקורות מוכנות מראש מדף מסרים שביבי מוציא, תדברו לעניין, 
כמו שאני אשפוט את בנט לעניין אחרי שנדע יותר טוב מה מהות התקיפה שצה"ל ביצע עכשיו בעזה. אם כי לא משנה מה הוא יתקוף כאמור זה כבר יותר ממה שביבי עשה במצבים האלו. 
רוצה "מס שפתיים"? יש לי המון דברים טובים גם להגיב על ביבי: הסכמי השלום שטרמאפ והוא הביאו, אני לא מבין את הזלזול של השמאל שטוען שאין מלחמה איתם אז זה לא באמת שלום, חרטה, זה אחלה הסכמים וכל הכבוד. הוא יזכר לחיוב על זה לעד מבחינתי. 
זוכר לו את החיסונים זה נטו ביבי שישב על זה עוד כציקצקו לגבי העלות ואם זה בכלל עובד ואם בכלל אנשים ירצו להתחסן, העלמה של הקורונה בישראל היא בידי ביבי בעיניי. 
זוכר לו לטובה גם את הניסיון לפחות לפגוע בתוכנית הגרעין האירנית, זוכר לו יחסים טובים עם רוסיה, עם ארה"ב, עם מספר מנהיגים שונים באירופה,ברזיל והודו. 
יש הרבה דברים טובים להגיד אני ממש לא "רק לא ביבי" ואין לי שום שנאה אליו, אני מגיב לגופו של עניין תמיד ולא לגופו של אדם. 
מוסיף לך עוד "כדור מסובב" אומנם מעולם לא בחרתי בליכוד אבל אני מגיע ממשפחה של ליכודניקים (לא "ביביסטים" בעיניי, אולי סבתא קצת, אבל השאר ליכודניקים)  לא סתם תומכים ומצביעים אלא חברי מפלגה הולכים לכל כנס לכל הפגנה, אפילו אחד מהם היה מועמד בפריימריז של הליכוד לפני שנים ונכשל אומנם.  אין לי בעיה עם ליכודניקים בכלל, פשוט אני מכבד אנשים שמגיבים לעניין ולא יורים דפי מסרים (לא מכוון כלפייך למען הסר ספק). למרות שברור לי שהכי קל יהיה להגיב שאני שמאלני, נו בסדר, למרות שהכי "שמאל" שהצבעתי בחיים היה למפלגת הרמטכלים של גנץ שחברה לביבי ונתנה לו את הממשלה אבל בסדר. 

יפה מאוד

30 דקות לפני, Sawyer said:

אני על הזין שלי כל הביביסטים. תארו לכם ביבי הולך ואני יכול לחזור להצביע לליכוד. ואוו איזה כיף זה יהיה.

התקופה של ביבי זה כמו התקופה שהרגשתי בשחקן ה12. עד שמיץ׳ לא הגיע זה לא היה בטוח להשאיר אף אחד לבד.

לפני1 שעה , Double said:

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

חחחחחח אין להם בושה... עזוב את כל השנים שלפני כן אני זורם איתם על הסיטואציה שאחרי "שומר חומות", גם אז היו שרפות של שטחים חקלאיים מבלוני נפץ ותעברה, תחילה ניסו לשקר שזה לא נובע מזה ולאט לאט הודו באמת,  עד שבבלונים האחרונים בממשלה הקודמת ישר אמרו שזה מעזה והתגובה? לא הייתה שום תגובה, בטח לא סיכולים.  אפילו לא "מבנה ריק" (מחסן תחמושת באמצע העיר אגב, רחוק מאוד מהדיונות שהורגלנו אליהן קודם), אז על מה הוא מדבר?

על ה"מתחם הריק" שהותקף:
https://www.mako.co.il/news-military/2021_q2/Article-af846e5ac531a71026.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

ד.ע - אירגוני הטרור בעזה החליטו להפסיק את הפעילות האלימה מול ישראל  

לצד הדיווחים הפלסטינים על שיגור בלוני תבערה בשעות האחרונות לעבר העוטף, מדווח לפני זמן קצר עיתונאי בולט ברצועה כי התקבלה החלטה להפסיק את פעילויות המחאה האלימה (בלוני תבערה, חיתוך גדר ותיזוז לילי)
כעת נותר לעקוב ולראות אם יש יישום של החלטה שכזו בשטח בשעות הקרובות.

אבו עלי

*אבו עלי אקספרס על אף השם המטופש הוא מקור אמין בהקשר לערבים 
*היידה בנט, באמת, מסיר את הכובע שאין לי. מעולם לא הצבעתי לו אבל יש מצב טוב שזה ישתנה,
אם זה לא משהו זמני של מוטיבציה התחלתית שתדעך עם הזמן,  אלא המדיניות אמיתית שלו. רק שימשיך ככה.
עבר שני מבחנים בצורה יפה, מצד הדגלים, לא יודע אם נותן ציון 100 כי הזיזו את המסלול אז אולי 70, אבל לפחות הוציא אותו לפועל, 
חמאס שאיימו לירות - לא ירו. 
ובכל זאת הוא תקף אותם כתגובה לבלונים, וכמה רמות מעל לדיונות הריקות, אומנם לא תקופה משמעותית שהרגה מחבלים אבל מחסן אמל"ח גדול באמצע העיר- סבבה לגמרי. 
והינה חמאס שוב לא הגיבו ואפילו מורידים פרופיל. 
בלי קשר במוקדם או במאוחר הירי יבוא ואז ממש מסקרן אותי לראות את התגובה שלו. 

לפני21 שעות , מנג'ר יונייטד said:

ראש הממשלה מינה את היועץ המשפטי לממשלה. יש מנגנון שלם של בלמים ואיזונים. במקרה של מנדלבליט, מדובר ביועמ"ש שהיה לפני כן מזכיר הממשלה של נתניהו. אין יותר איש אמון מזה.

זה לא סתם הגשת כתב אישום. זה עובר המון ביקורות ובלמים ואיזונים ובסוף היועמ"ש צריך להכריע אם יש מספיק. 

אני לא מזלזל בבחירה הדמוקרטית של אזרחים (ופעם אחרונה שבדקתי, אנחנו מצביעים למפלגות ולא לאנשים ובמפלגה מתוקנת יש יורשים ומנגנון מפלגתי מספיק חזק כדי להתמודד עם נבצרות או התפטרות של העומד בראשה), אבל ראש ממשלה שמכהן עם כתב אישום זה לא תקין. זה לא עניין של שמאל או ימין. גם מישהו כמו דרעי (שחזר לכהן כשר הפנים אחרי שהורשע וישב בכלא על עבירות שביצע כשר הפנים) פשוט אסור בתכלית האיסור שיתקיים בממשלה או בכנסת. נבחרי ציבור צריכים להיות נקיי כפיים. התרגלנו לסטנדרט נמוך מדי. 

למעט בדף המסרים שאנשי התקשורת של נתניהו מפמפמים, תיק 4000 לא קורס. רחוק מכך. אם תקרא ניתוחים של מומחים למשפט פלילי תגלה שקו ההגנה הוא יותר פופוליסטי ומוכוון דעת קהל מאשר כזה שיערער את טענות הפרקליטות. הפרקליטות ללא ספק פישלה בענק כשלא שיתפה את כל החומרים הרלוונטיים, אבל זה לא משהו שעולה לכדי קריסה. לכל היותר עיכוב. 

אין לי בעיה עם מפלגות של 6-7 מנדטים כי זה מקדם פשרות ופשרות בדרך כלל משקפות בסיס רחב יותר שהן מיטיבות עימו. בינתיים "גוש הימין" היה בעיקר גוש הכניעה לדרישות הסחטניות של המפלגות החרדיות, שלא ממש עזרו לקידום המדינה שלנו או רווחת האזרחים (לרבות במגזר החרדי). בוא ניתן הזדמנות לפנות שנקפוץ למסקנות. 

אני לא אוהב את ההחלטה לאסור על האופוזיציה להעלות הצעות חוק. מצד שני, זה לא שהאופוזיציה בישראל חוקקה חוקים כלשהם בשנים האחרונות. גם לא היו כאן ממשלה או כנסת מתפקדות למשך שנתיים לכל הפחות. מה כל כך בהול לחברי הכנסת של הליכוד, ש"ס ויהדות התורה להעלות הצעות חוק שהם לא העלו במשך 12 שנות שלטון?

עובדות? תסביר לי בבקשה איך הגעת למסקנה שמיליון או שני מיליון הצביעו לנתניהו. באמת תסביר לי. ההצבעה היא למפלגות, לא לאנשים.  

אני מכיר אנשי ימין מכל רחבי הארץ. אנשים שהרבה מהם פקודים לליכוד. כולם התקשו להצדיק הרבה מהמהלכים של נתניהו לרבות מה שעשה בליכוד (שריונים, התעלמות מרצון הבוחרים כשלא נתן שום דבר לסער שסיים שני פריימריז ולברקת שסיים גם כן גבוה). כל מצביעי סער בערך זה מצביעי ליכוד. 

החרדים, אגב, הלכו עם השמאל בעבר כמו גדולים. הם הולכים עם מי שיש לו את הסיכוי הכי גבוה להיות בשלטון. 

קודם כל, אתה אח והלוואי שכל הדיונים היו מתנהלים בכבוד כזה (ולא כמו הקרקס המביך שקרה בכנסת).

תסתכל על החלקים שציטטתי בהודעה לפני. ממשלת ימין נפלה כי בנט לא רצה. הגניבה הפוליטית הכי גדולה של הימין אחרי שרון. שיקר בצורה קיצונית וכמובן "מכר את הנגב למחבלים והחזיר את מרצ והעבודה לשלטון." אם כל אלה לא פסילה ולא ביקורת אחרי יומיים (איך ומתי הוא כבר הספיק למכור?) אז מה כן?

מה זה רלוונטי שנתניהו מינה את מנדלבליט? ושרון לא היה אבי ההתנחלויות? זה מנע ממנו לפרוק את גוש קטיף על כלום?

א. אנחנו מדברים עקרונית, עזוב נתניהו ועזוב הכל. אתה באמת בעד שראש ממשלה, לא משנה מי, מהימין ומהשמאל, לא יוכל להבחר לתפקיד רק כי איזה יועץ החליט להגיש כתב אישום?!

אתה משפטן ואתה מבין מה זה כתב אישום. כתב אישום זה לא הרשעה. אתה יודע על כמה אנשים הוגשו כתב אישום שבסוף נסגרו בלי כלום.

אתה מציע סיכול ממוקד לדמוקרטיה. כל פעם שמערכת המשפט תרצה, היא פשוט תוציא על מישהו כתב אישום ומבחינתך זה סוגר את הסיפור.

ב. אתה באמת בעד השיטה שראש ממשלה יהיה ממפלגה של 6-7 מנדטים? אתה מבין את ההשלכות האלה על הדמוקרטיה? על ניהול המדינה על ידי מפלגה שאין לה כוח בקואליציה?

אם נתניהו מחר בבוקר עוזב את הפוליטיקה ונגיד יהיה ברקת - זה לא יראה לך מטורף שיבוא גדעון סער ויגיד "אם לא נותנים לי רוטציה בגלל שאני ה-61, אז אני הולך עם לפיד"?!

ג. הביטוי סחיטה לגבי החרדים גובל באנטישימיות. שממשלת הימין הזרימה מילארדים לערבים - זה לא סחיטה, זה צרכים של אזרחים. כנ"ל לגבי החרדים. הם אזרחים בדיוק כמוך וכמוני וראויים לתקציבים כמו כולנו.

איך אתה קורא למה שהקיבוצים קיבלו עכשיו מבנט? זה גם סחיטה?!

אגב, אם מה שממשלות הימין נתנו לחרדים זה סחיטה, איך אתה קורא למה שרע"מ הוציאו מבנט? (:

ד. זה מוביל אותי למה שרשמת לגבי החרדים שהם הולכים עם מי שיש לו את הסיכוי הכי גבוה להיות בשלטון. לא נכון היסטורית.

בהתנתקות בשיא הכח של שרון, הציעו להם ים של כסף כדי לתמוך - הם סרבו.

ב-2009 ציפי לבני הציעה לה הרבה יותר מהליכוד כדי שהיא תקים איתם ממשלה - הם סרבו.

עכשיו בנט גישש איתם והציע להם הרים - הם סרבו.

יש מציאות שאי אפשר להכחיש, ובניית התזות האלה על תחושות/רגשות/סטיגמות - היא נוראית.

ה. לגבי שני מיליון שתמכו בנתניהו, הבחירות האחרונות בסופו של יום היו בעד נתניהו או נגד.

שאלי באסה כותב פה שהוא הצביע סער, כי סמך עליו שלא ילך עם נתניהו זה דוגמא.

למעלה ממיליון איש הצביעו לליכוד ומספר דומה הצביעו לש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית שהודיעו שילכו עם נתניהו והמצביעים שלהם רוצים את נתניהו כראש ממשלה. עד כדי כך, שש"ס שמו את נתניהו על שלטי הפרסומת שלהם בטענה שבפתק אחד הם מקבלים את נתניהו וש"ס.

סער התחרה בנתניהו בפריימריז בליכוד והובס. אח"כ הקים מפלגה והכריז שהוא רץ לראשת ממשלה וגם שם לא קיבל מנדט מהימין להיות ראש ממשלה.

בנט גם הכריז שהוא רץ לראשת ממשלה - וגם לא קיבל מנדט מהימין להיות ראש ממשלה (והוא עוד הכריז שאם עשרה מנדטים זה לא דמוקרטי להיות ראש ממשלה, אבל עם 20 כן!!).

הימין העדיף ובחר בקלפי נתניהו על פני בנט וסער. להתכחש לזה, זה כמו להגיד שמכבי חיפה לא אלופה.

שניהם, ובמיוחד סער, ניהלו קמפיין נגד נתניהו ובמבחן התוצאה הם קיבלו תמיכה דרמטית נמוכה מנתניהו.

שוב, זה מספרים, לא דבר שניתן להתכחש אליו.

ו. "תסתכל על החלקים שציטטתי בהודעה לפני. ממשלת ימין נפלה כי בנט לא רצה. הגניבה הפוליטית הכי גדולה של הימין אחרי שרון. שיקר בצורה קיצונית וכמובן "מכר את הנגב למחבלים והחזיר את מרצ והעבודה לשלטון." אם כל אלה לא פסילה ולא ביקורת אחרי יומיים (איך ומתי הוא כבר הספיק למכור?) אז מה כן?"

זאת לא פסילה. זאת ביקורת על הקמת הממשלה ועל הרכבה ועל מה שבנט נתן במו"מ. 

זאת לא ביקורת על העתיד שאנחנו לא יודעים מה יהיה, אלא על העבר. דברים שקרו.

אתה יכול להתכחש לזה עד מחר, אבל אלו עובדות.

מרצ 20 שנה לא היו בקואליציה - חזרו בגלל בנט.

העבודה חזרו לממשלה עם רוב מרכז-שמאל לראשונה מזה שנים רבות - בזכות בנט.

רע"מ קיבלו דברים מטורפים במו"מ - בזכות בנט.

ועל זה שממשלת ימין היתה אפשרות ודאית - אני לא יכול להציג פה ראיות. אמרתי ואגיד שוב: תראה את הסרטון של איילה חסון מאפריל (!!!) מספרת שבנט ולפיד סגורים ושהיא מפרטת אחת לאחת את חלוקת התפקידים (עם שמות השרים) בממשלה. 

ואם אתה לא מבין שהבנאדם שיקר בצורה קיצונית וזז 180 מעלות ממה שהבטיח, אולי אני צריך לשים פה סרטונים של הבטחת בחירות שהאסימון יפול.

זה סרטון שמציג את השקרים הבוטים שלו. אם זה לא הונאה אני כבר לא יודע מה זה הונאה.

וזה לא כל השקרים.

הבנאדם אמר דברים ברורים מאוד, חדים מאוד - ותוך חודש פנה 180 מעלות.

אפשר לנהל דיון על כן נתניהו לא נתניהו, כן ראש ממשלה עם כתבי אישום או לא, כל הדעות לגטימיות, אבל יש דברים שהם עובדה.

מה בנאדם הבטיח, באיזה טירוף הבטיח, מה בסוף עשה, מה הכניס לקואליציה, מה נתן לשותפים שלו לקואליציה - אלו עובדות.

אל תהיה "ביביסט" הפוך, שעכשיו מגן על כל דבר של בנט ברמה הזוייה, רק כי זה משרת את הרצון הלגטימי שלך להוציא את נתניהו.

נערך על ידי נועם שוהם

בנט פוליטיקאי, ולכן הדיון אם הוא שיקר יותר או פחות הוא לא רלוונטי.

כל הפוליטיקאים אומרים דברים שאחר כך הם נאלצים/בוחרים שלא לעמוד בהם.

זה חלק מהמקצוע, כי מצד אחד אתה צריך לשכנע אנשים לבחור בך, ומצד שני יש את המציאות.

אז ביבי יכול לרוץ לבחירות עם קמפיין סיפוח, ובסוף לחתום על הסכמי שלום במקום.

גנץ יכול לרוץ עם קמפיין רק לא ביבי ולשבת עם ביבי.

ובנט יכול להגיד שהוא רץ לרשות הממשלה ושצריך להחליף את השלטון, אבל שהוא לא ישב תחת לפיד ועם עבאס, ובסוף להחליף את השלטון וכן לשבת איתם.

תתמודדו.

6 דקות לפני, שי123 said:

זה חלק מהמקצוע, כי מצד אחד אתה צריך לשכנע אנשים לבחור בך, ומצד שני יש את המציאות.

אז ביבי יכול לרוץ לבחירות עם קמפיין סיפוח, ובסוף לחתום על הסכמי שלום במקום.

גנץ יכול לרוץ עם קמפיין רק לא ביבי ולשבת עם ביבי.

ובנט יכול להגיד שהוא רץ לרשות הממשלה ושצריך להחליף את השלטון, אבל שהוא לא ישב תחת לפיד ועם עבאס, ובסוף להחליף את השלטון וכן לשבת איתם.

תתמודדו.

שמי שנוח לכם משקר - זה בסדר והוא פוליטיקאי וככה זה.

שנתניהו משקר - מושחת! רמאי!

יש לך את זה ביותר צבוע?

בנט לא שיקר בקטנה וביטל איזה הבטחת בחירות. הוא אמר דברים ברורים מאוד ועשה הפוך ברמה האידיאולוגית - בדיוק כמו שרון ברמת טיעונים.

יש שקרים בתחום הלגטימי, ויש למכור את כל הדרך.

שביבי רץ לקמפיין סיפוח, הוא באמת חתר לזה ומי שעצר את זה זה מועצת יש"ע, כי הסיפוח היה רק על חלק מהשטח.

וגם אם אני אזרום עם הדעה שלך (שהיא לא נכונה עובדתית) בעניין הסיפוח, עדיין נתניהו לא עשה 180 מעלות הפוך מסיפוח כמו שבנט עשה פה.

גנץ ישב עם ביבי, רק במצב חירום לאומי-עלומי אמיתי של תחילת הקורונה.

אם חלילה היה פה איזה מצב חירום (מלחמה/מגיפה) שמצריך קואליציה בכל מחיר, הייתי עוד סתם את הפה.

עצוב ומתסכל לנהל דיון עם מישהו שהאמת היא רק בגדר המלצה בשבילו, ויסובב את המציאות בהתאם למה שנוח לו.

האמת בגדר המלצה. העיקר הפוזיציה.

On 22.3.2021 at 00:02, שי123 said:
51 דקות לפני, שי123 said:

צטט
On 12.2.2021 at 22:06, שי123 said:

ביבי לא סותר את עצמו? כל מילה שניה שיוצאת לו מהפה היא שקר.

ביבי מנהיג? פחח. רק בעיניי המצביעים השפוטים שלו. 

מסתבר שיש פוליטיקאים שהדיון אם הם שקרנים או לא כן רלוונטי.

צטט
On 22.3.2021 at 00:02, שי123 said:

מדהים איך ביבי הרגיל פה אנשים שפוליטיקאי שקרן זה דבר נורמלי.

מסתבר שכן יש זן כזה "פוליטיקאי שקרן" ושזה אפילו לא נורמלי בעיני שי שאנשים התרגלו לזה!

לאיזה שי אני צריך להאמין?

לזה שבמרץ אמר שנתניהו פולטיקאי שקרן או לשי ביוני שאומר על שיקרי בנט : "בנט פוליטיקאי, ולכן הדיון אם הוא שיקר יותר או פחות הוא לא רלוונטי... זה חלק מהמקצוע, כי מצד אחד אתה צריך לשכנע אנשים לבחור בך, ומצד שני יש את המציאות."

לפני17 שעות , נועם שוהם said:

מסתבר שיש פוליטיקאים שהדיון אם הם שקרנים או לא כן רלוונטי.

מסתבר שכן יש זן כזה "פוליטיקאי שקרן" ושזה אפילו לא נורמלי בעיני שי שאנשים התרגלו לזה!

לאיזה שי אני צריך להאמין?

לזה שבמרץ אמר שנתניהו פולטיקאי שקרן או לשי ביוני שאומר על שיקרי בנט : "בנט פוליטיקאי, ולכן הדיון אם הוא שיקר יותר או פחות הוא לא רלוונטי... זה חלק מהמקצוע, כי מצד אחד אתה צריך לשכנע אנשים לבחור בך, ומצד שני יש את המציאות."

יש הבדל בין פוליטיקאי שכל מילה שניה שלו היא שקר (ביבי) לבין גנץ ובנט שהתחייבו לדברים מסוימים בקמפיין ואז המציאות אילצה אותם לעשות את ההיפך.

אני הצבעתי לגנץ ולא באתי אליו בטענות כשנכנס לממשלה עם ביבי בניגוד להבטחה היחידה שלו לא לשבת תחתיו.

הסיבה המרכזית היתה מבחינתי הכרח להעביר תקציב כדי להתמודד עם הקורונה, אבל בגלל ביבי (שקרים בע״מ) לא עבר תקציב ועכשיו אנחנו עדיין מתמודדים עם השלכות הקורונה וחובה להעביר תקציב.

לכן מבחינתי בנט עשה משהו דומה לגנץ בבחירות הקודמות, רק פחות גרוע כי זאת לא היתה ההתחייבות המרכזית שלו בקמפיין.

לפני17 שעות , נועם שוהם said:

שביבי רץ לקמפיין סיפוח, הוא באמת חתר לזה ומי שעצר את זה זה מועצת יש"ע, כי הסיפוח היה רק על חלק מהשטח.

וגם אם אני אזרום עם הדעה שלך (שהיא לא נכונה עובדתית) בעניין הסיפוח, עדיין נתניהו לא עשה 180 מעלות הפוך מסיפוח כמו שבנט עשה פה.

נו באמת. אתה בדיוק מוכיח את הטענה שלי פה.

מה שרשמת פה מבוסס על דעות שלך ודברים ששמעת בתקשורת.

ולמישהו אחר יש דעות אחרות במוגע לבנט והכוונה שלו להקים ממשלת ימין בהתאם להבטחה שלו בקמפיין.

זה בדיוק מה שהתכוונתי - שהדיון הזה מיותר כי זה עניין של דעה וכל הפוליטיקאים מבטיחים דברים בקמפיין ונאלצים להפר את ההבטחות שלהם.

לפני3 שעות , מכביסט לעד said:

אחרי שלא הגיבו לבלונים מאתמול גם היום המחבלים ממשיכים. ממש החזרנו את ההרתעה.

צהל תוקף

https://rotter.net/forum/scoops1/704327.shtml

אחלה בנט (בינתיים)

2 דקות לפני, Eli basa said:

צהל תוקף

https://rotter.net/forum/scoops1/704327.shtml

אחלה בנט (בינתיים)

חזרו לתקוף אחרי שאתמול לא התקיפו משום מה. רק ככה צריך ואם הם ממשיכים גם להגביר את העוצמה.

2 דקות לפני, מכביסט לעד said:

חזרו לתקוף אחרי שאתמול לא התקיפו משום מה. רק ככה צריך ואם הם ממשיכים גם להגביר את העוצמה.

אין ספק, אם הוא יתגלה בהמשך כעוד מאותו דבר אני לא אחסוך ביקורת. בינתיים כיף לי, אין מילה מדוייקת יותר מ"כיף" שאנחנו לא אזור הפקר 

פיצוץ מטורף עכשיו באשקלון, נשמע כמו פגיעה ממש הרי זה עוד טרי אני זוכר את הקולות וההבדל בין פגיעה ליירוט וכו'. אין אזעקה

עריכה: אומרים שזה הדף פיצוץ מעזה, מטורף לגמרי.