Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

2 דקות לפני, פנחס שוף said:

תגידו ואיך זה התנהל בשנים עברו? מה קרה שהשנה זה התפוצץ

זה התנהל בסדר גמור כבר שנים על גבי שנים. חמאס והחברים שלו בישראל (שחלקם יושבים בכנסת) החליטו פתאום שזאת התגרות ושזה לא בסדר.

1 דקה לפני, Krishi said:

כי זה נחשב הזוי בעיניי. שאזרחי מדינה יצאו נגד מצעד עם דגלים של המדינה שלהם בתוך המדינה שלהם. מכל סיבה שהיא. 

מצד שני אנשים פה שונאים את הנבחרת אז כבר לא יודע מה לחשוב...

לא אותו דבר. אני שונא את הנבחרת כמעט כמו הפועל. הם לקחו לנו אליפות העונה...

4 דקות לפני, פנחס שוף said:

תגידו ואיך זה התנהל בשנים עברו? מה קרה שהשנה זה התפוצץ

לא התפוצץ שום דבר. זה היה מהלך אסטרטגי של החמאס מול חולשה של ביבי.

17 דקות לפני, מכביסט לעד said:

זה קשור כי המצעד עבר שם תמיד ופתאום החליטו זזה נחשב התגרות. 

חייל גם לא יכל ללכת ביפו עד לא מזמן להזכירך...

תגדיר יפו

4 דקות לפני, Krishi said:

כי זה נחשב הזוי בעיניי. שאזרחי מדינה יצאו נגד מצעד עם דגלים של המדינה שלהם בתוך המדינה שלהם. מכל סיבה שהיא. 

אבל לא יוצאים נגד מצעד דגלים, אלא נגד ההחלטה לקיים אותו דווקא במקום רגיש.

כמו שאמרתי, אין לי התנגדות למצעד ואני חושב שחייבים לקיים אותו בגלל האיומים של החמאס, אבל אני עדיין חושב שהשליט (אנחנו) לא צריכים לתקוע אצבע בעין לנשלט (ערביי מזרח ירושלים). זה לא מועיל בכלום.

8 דקות לפני, Krishi said:

ראייה כללית מדי, אתה לא בשוויץ. יש פה אוכלוסייה מעורבת, בטח במזרח ירושלים.

זה לא יתרום בשום דבר לצעוד שם.

19 דקות לפני, שי123 said:

אבל לא יוצאים נגד מצעד דגלים, אלא נגד ההחלטה לקיים אותו דווקא במקום רגיש.

כמו שאמרתי, אין לי התנגדות למצעד ואני חושב שחייבים לקיים אותו בגלל האיומים של החמאס, אבל אני עדיין חושב שהשליט (אנחנו) לא צריכים לתקוע אצבע בעין לנשלט (ערביי מזרח ירושלים). זה לא מועיל בכלום.

21 דקות לפני, Keano said:

ראייה כללית מדי, אתה לא בשוויץ. יש פה אוכלוסייה מעורבת, בטח במזרח ירושלים.

זה לא יתרום בשום דבר לצעוד שם.

זה בדיוק מה שאני אומר, לצעוד עם דגלי המדינה שלך צריך להיות מאופשר והגיוני בכל מקום במדינה, עצם זה שמדברים על מקומות רגישים יותר או פחות זה כרסום במשילות שלנו. אגב זה תקף גם על מאה שערים בדיוק כמו ברובע המוסלמי. 

באבו אבוע צריך להראות להם מי השליט פה. ההיפך אם כבר אנחנו לא מראים להם מספיק מי השליט פה. או היינו מראים להם מספיק הם היו חושבים 10 פעמים לפני שהיו יוצאים לפיגועי טרור והפס"דים ועושים לינצ'ים באזרחים. 

34 דקות לפני, Krishi said:

זה בדיוק מה שאני אומר, לצעוד עם דגלי המדינה שלך צריך להיות מאופשר והגיוני בכל מקום במדינה, עצם זה שמדברים על מקומות רגישים יותר או פחות זה כרסום במשילות שלנו. אגב זה תקף גם על מאה שערים בדיוק כמו ברובע המוסלמי. 

באבו אבוע צריך להראות להם מי השליט פה. ההיפך אם כבר אנחנו לא מראים להם מספיק מי השליט פה. או היינו מראים להם מספיק הם היו חושבים 10 פעמים לפני שהיו יוצאים לפיגועי טרור והפס"דים ועושים לינצ'ים באזרחים. 

נו באמת, ככה אתה מראה מי השליט פה? רציני?

רוצה להראות מי השליט?

תבנה תחנות משטרה בשכונות שלהם, תבנה להם בתי ספר, תשקיע שם הרבה כסף.

1 דקה לפני, שי123 said:

נו באמת, ככה אתה מראה מי השליט פה? רציני?

רוצה להראות מי השליט?

תבנה תחנות משטרה בשכונות שלהם, תבנה להם בתי ספר, תשקיע שם הרבה כסף.

זה רק חלק אחד. רשמתי שאנחנו לא מראים מספיק. חלק מזה זה גם מה שאתה רשמת. אבל גם צעדים כאלה חשובים.

1 דקה לפני, Krishi said:

זה רק חלק אחד. רשמתי שאנחנו לא מראים מספיק. חלק מזה זה גם מה שאתה רשמת. אבל גם צעדים כאלה חשובים.

אני חושב שזה לא תורם כלום בפן הזה.

רק גורם לאנטגוניזם.

לפני1 שעה , Krishi said:

עצם זה שצעידה עם דגלים של המדינה שלך בתוך המדינה שלך נחשבת בעיניך או בעיני מישהו אחר להתגרות זאת הבעיה פה. יש פה תפיסה מעוותת לגמרי של המציאות. 

ההגנה במשפט אפילו לא צריכה לעשות עבודה קשה במיוחד, התיק קורס מעצמו. עדי התביעה מספקים נשק להגנה בעצמם. וזה רק העד הראשון. התיק הזה קורס קריסה מפוארת. המהלכים של הפרקליטות מזכירים לי ארגונים מושחתים שרואים רק בטלויזיה במדינות עולם שלישי. זה לא "פאשלות", הכל מכוון. והזוי איך עוד יש אנשים במדינה הזאת שמגנים על הגוף הנוראי הזה. 

תעדכנו אותנו מתי בתי המשפט אמינים ומתי לא. כלומר לשטיתך אם הוא יצא זכאי רק הפרקליטות מושחטת ובית המשפט אמין, אם יצא אשם שניהם מושחתים?

בתור אזרח אני מעדיף שיצא זכאי כי זה יביך גם אותי אם עוד ראש ממשלה שלי יורשע בפלילים, גם אם יצא זכאי ההסתה שלו כלפי בתי המשפט הייתה משהו שלטעמי יזכר לרעתו לא לטובתו.

9 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

תעדכנו אותנו מתי בתי המשפט אמינים ומתי לא. כלומר לשטיתך אם הוא יצא זכאי רק הפרקליטות מושחטת ובית המשפט אמין, אם יצא אשם שניהם מושחתים?

בתור אזרח אני מעדיף שיצא זכאי כי זה יביך גם אותי אם עוד ראש ממשלה שלי יורשע בפלילים, גם אם יצא זכאי ההסתה שלו כלפי בתי המשפט הייתה משהו שלטעמי יזכר לרעתו לא לטובתו.

איך הפרקליטות מושחטת אבל אם זה שניהם אז מושחתים? בחייאת. 

איפה @החתול הצהוב

18 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

אני לא התייחסתי בכלל לבתי המשפט, אני מדבר נטו על ההתנהלות של הפרקליטות

אני לא זוכר שום הסתה שלו נגד בתי המשפט, אני זוכר ביקורת לגיטימית ולדעתי גם מוצדקת על בג"צ 

2 דקות לפני, מכביסט לעד said:

המון שחיטות יש פה היום והחתול לא כאן כדי לתקן. מה קורה פה?

חזר שחות מעייפות מעבודה, אין לו כוח לזה

לפני6 שעות , מכביסט לעד said:

20 שריפות בגלל בלוני תבערה. לא סיפרו לנו שמעכשיו על כל בלון תהיה תגובה?

צה"ל תוקף, עד כמה זה רציני מוקדם לדעת אם זה פחונים וסוכות מציל סטייל נתניהו או שיש משהו חדש. 
https://rotter.net/forum/scoops1/704005.shtml

בכל אופן לזכותו של בנט יאמר שצה"ל תחת ביבי היה "תוקף" כך אחרי טילים ולא אחרי בלוני נפץ ותבערה שעל זה בכלל לא היה מגיב. אז כבר יש איזשהו סימן חיים, 
שזה מתווסף למצעד שאומם שונה המסלול שלו (דבר שלא אהבתי) אבל לפחות הוא עשה את המצעד בניגוד לקודמו שדחה אותו. 
אגב היום לראשונה חמאס הם אלו שהתקפלו, איימו לירות אם יהיה מצעד - מצעד היה וירי לא. נכון ששרפו שדות והם מותקפים עכשיו על זה (אני מקווה שלא תקיפות חרטה), אבל מרענן מאוד סוף סוף שאנחנו לא הצד שמתקפל.
אם כי במידה והתגובה תהיה רופסת מידי אהיה הראשון לבקר גם את בנט.

מבלי להרחיב יותר מדי, ממשלת ימין היתה חזק על הפרק. זה נפל כי בנט פשוט לא רצה. 

כמה דברים על דברים שנאמרו פה:

א. המהלך של בנט זה הגניבה הפוליטית הכי גדולה של הימין אחרי שרון.

זה שיש 2-4 מנדטים של ימינה שזורמים משהו עם המהלך, זה לא אומר כלום. עוצמת התיעוב והכעס שיש עליו בימין, לרבות מצביעי ימינה, היא המטורפת ביותר שהיתה מאז שרון. 

וזאת רק ההתחלה, בממשלה עם רע"ם, מרצ , העבודה ויש עתיד יהיה לו קשה מאוד לפצות את הימין.

גם ההבטחה שלו להחליף את נתניהו, באה מצד ימין ולא כאמירה שהוא ילך עם מרצ. לא רק שלא התכוון לזה, אלא הוא אף הצהיר שלא ילך עם השמאל.

הבנאדם פשוט שינה הכל ב-180 מעלות.

מי שלא מבין שהבנאדם שיקר בצורה קיצונית או שלא מבין את הסיטואציה או שלא ישר עם עצמו.

ב. גם שנתניהו חזר מהבטחות, זה מעולם לא היה במטרה לשרות את מטרות השמאל, אלא את מחנה הימין.

בנט מכר את הנגב למחבלים והחזיר את מרצ והעבודה לשלטון, שלא נדבר על דברים אסטרטגים כמו חיבול במחנה הלאומי.

ג. צודק מעיין שבנט וסער הם לא אנשי שמאל (ליברמן כבר הכריז שהוא מוכן לפנות את הבית שלו תמורת שלום, אגב, הוא לא ימין ולא שמאל, הוא סתם ליברמן), ועדיין הממשלה הזאת היא שמאל. 

משעשע לחשוב שהשמאל נמצא בחגיגות והימין בעצב, כי זאת ממשלה עם איזה משהו ימני. הימין נמצא במיעוט טוטאלי בממשלה ומעבר לזה, חסר נשק מול גוש השמאל. לא לסער ולא לבנט יש אינטרס ללכות לבחירות עכשיו. הם שבויים.

נוסיף לזה דינמיקיה פוליטית, כמו למשל, שבנט מבין שאין לו מה לחפש בימין ותגלו שאין לו שום אינטרס להתאבד על דברים ימניים.

גם שרון היה איש ימין, אז?

ד. בחירות חמישיות זה שקל תשעים לעומת המחיר שישראל שילמה בנגב ויכולה לשלם כתוצאה מהחלטות נוספות שהממשלה הזאת תביא.

ה. ולא, נתניהו לא היה משלם את זה לרע"ם.

ו. לנתניהו יש כמה הישגים שהוא לא יכול לדבר עליהם בפומבי. אחד מהם זה חיסול רעיון המדינה הפלשתינית שאיימה ביטחונית על ישראל ואיימה לקרוע חבלי מולדת.

ב-2009 לפני שהוא עלה לשלטון, הרעיון הזה היה חזק על השולחן. מאז שהוא בשלטון הוא נגמר.

זה לא קרה מעצמו. בנייה מאסיבית שקטה מעבר לגושי התייישבות ובנייה מאסיבית עוד יותר של כבישים וצירי תחבורה, יצרו מציאות בלתי הפיכה בשטח.

לעניות דעתי, זה דבר שגם האמריקאים מבינים בגדול.

ז. במקום השמאל לא הייתי רץ לצהול.

מול ראש ממשלה מהימין נשחט בכתבי אישום ובתקשורת הרסנית, הם מצליחים לגייס רק 60 מנדטים שמורכבים ממפלגת מחבלים ושתי מפלגות הימין שהחליטו לערוק.

גם אם השמאל ינצח במערכה כזאת או אחרת, מצבו לא מזהיר.

36 דקות לפני, נועם שוהם said:

מבלי להרחיב יותר מדי, ממשלת ימין היתה חזק על הפרק. זה נפל כי בנט פשוט לא רצה. 

כמה דברים על דברים שנאמרו פה:

א. המהלך של בנט זה הגניבה הפוליטית הכי גדולה של הימין אחרי שרון.

זה שיש 2-4 מנדטים של ימינה שזורמים משהו עם המהלך, זה לא אומר כלום. עוצמת התיעוב והכעס שיש עליו בימין, לרבות מצביעי ימינה, היא המטורפת ביותר שהיתה מאז שרון. 

וזאת רק ההתחלה, בממשלה עם רע"ם, מרצ , העבודה ויש עתיד יהיה לו קשה מאוד לפצות את הימין.

גם ההבטחה שלו להחליף את נתניהו, באה מצד ימין ולא כאמירה שהוא ילך עם מרצ. לא רק שלא התכוון לזה, אלא הוא אף הצהיר שלא ילך עם השמאל.

הבנאדם פשוט שינה הכל ב-180 מעלות.

מי שלא מבין שהבנאדם שיקר בצורה קיצונית או שלא מבין את הסיטואציה או שלא ישר עם עצמו.

ב. גם שנתניהו חזר מהבטחות, זה מעולם לא היה במטרה לשרות את מטרות השמאל, אלא את מחנה הימין.

בנט מכר את הנגב למחבלים והחזיר את מרצ והעבודה לשלטון, שלא נדבר על דברים אסטרטגים כמו חיבול במחנה הלאומי.

ג. צודק מעיין שבנט וסער הם לא אנשי שמאל (ליברמן כבר הכריז שהוא מוכן לפנות את הבית שלו תמורת שלום, אגב, הוא לא ימין ולא שמאל, הוא סתם ליברמן), ועדיין הממשלה הזאת היא שמאל. 

משעשע לחשוב שהשמאל נמצא בחגיגות והימין בעצב, כי זאת ממשלה עם איזה משהו ימני. הימין נמצא במיעוט טוטאלי בממשלה ומעבר לזה, חסר נשק מול גוש השמאל. לא לסער ולא לבנט יש אינטרס ללכות לבחירות עכשיו. הם שבויים.

נוסיף לזה דינמיקיה פוליטית, כמו למשל, שבנט מבין שאין לו מה לחפש בימין ותגלו שאין לו שום אינטרס להתאבד על דברים ימניים.

גם שרון היה איש ימין, אז?

ד. בחירות חמישיות זה שקל תשעים לעומת המחיר שישראל שילמה בנגב ויכולה לשלם כתוצאה מהחלטות נוספות שהממשלה הזאת תביא.

ה. ולא, נתניהו לא היה משלם את זה לרע"ם.

ו. לנתניהו יש כמה הישגים שהוא לא יכול לדבר עליהם בפומבי. אחד מהם זה חיסול רעיון המדינה הפלשתינית שאיימה ביטחונית על ישראל ואיימה לקרוע חבלי מולדת.

ב-2009 לפני שהוא עלה לשלטון, הרעיון הזה היה חזק על השולחן. מאז שהוא בשלטון הוא נגמר.

זה לא קרה מעצמו. בנייה מאסיבית שקטה מעבר לגושי התייישבות ובנייה מאסיבית עוד יותר של כבישים וצירי תחבורה, יצרו מציאות בלתי הפיכה בשטח.

לעניות דעתי, זה דבר שגם האמריקאים מבינים בגדול.

ז. במקום השמאל לא הייתי רץ לצהול.

מול ראש ממשלה מהימין נשחט בכתבי אישום ובתקשורת הרסנית, הם מצליחים לגייס רק 60 מנדטים שמורכבים ממפלגת מחבלים ושתי מפלגות הימין שהחליטו לערוק.

גם אם השמאל ינצח במערכה כזאת או אחרת, מצבו לא מזהיר.

לא תגובה שאופיינת לך, אבל אני מניח שזה נושא אמוציונלי. 

בנט לא שיקר, הוא סירב להתחייב לצד של ביבי וסירב להתחייב לצד שהוא רק לא ביבי לאורך כל הקמפיין. למעשה רוב הקמפיין שלו היה אנטי ביבי לרבות האשמה שלו במוות של אלפי ישראלים בגלל ניהול כושל בקורונה לטענתו. אני לא מאמין שאנשים באמת חשבו שהוא ילך עם ביבי ואם כן זה עליהם. 
אני התלבטתי אם לבחור בו אבל כיוון שסרב לקחת צד, הלכתי על גדעון סער כי רציתי שהקול שלי יגיע לימין אבל לא יגיע לביבי.

בסדר אז הוא הצהיר לא ללכת עם השמאל, גם ביבי הצהיר מליון דברים על גנץ הלא אפוי ובסוף נתן לו רוטציה (שגם זה היה שקר מהרגע האחרון לא תכנן לממש אותה, לראיה הראיון עם איש סודו מיקי זוהר שצחק ממש יום אחרי על המחשבה שבאמת יתנו רוטציה לגנץ),  ביבי גם פעל עם הרשימה המשותפת (יותר "גרוע" מרע"מ) במספר הזדמנויות, מוזמן לעשות גוגל כי מאוחר מידי להתחיל לכתוב.  אגב ביבי זה ש"הלבין" את מנסור עבאס היה מוכן לתת לו חצי מלכות אז על מה הנהי? שהתרגיל שלו לא הצליח אבל אותו תרגיל בדיוק של היריב שלו כן הצליח? בו הו. 
לא תמיד את כל הבטחות הבחירות אפשר לקיים, 

איך בדיוק בנט מכר את הנגב? ביבי נתן את הנגב כבר לפני שנים לערבים.  אין שם משילות ולא חוק ולא סדר, כל אחד עושה מה שהוא רוצה, יורים, משתוללים בכבישים, אונסים, פורצים לבסיסים, גונבים נשקים מול הפנים של חיילי צה"ל וכלום.... זאת משילות? הנגב נמסר כבר מזמן, הרבה לפני שבנט הושבע. 

הממשלה הזאת שמאל? האומנם?  כמה מנדטים לגנץ-ליברמן-סער-בנט וכמה מנטים לעבודה-מרצ-עבאס? אפילו לפיד מדגיש פעם אחרי פעם שהוא לא שמאל אלא מרכז אבל ביבי כבר מזמן סימן אותו כשמאל אז מבחינתכם הוא שמאל .שיהיה. 

ומי זה ימין בדיוק? יהדות התורה? הם אפילו לא ציונים, על איזה ימין מדובר פה?  מילא ש"ס, שהם אולי לא משרתים בצה"ל ברובם ויש שיגידו שגם זה חלק עקרי על מנת להיות מוגדר "ציוני" והבחירה לא לשרת מנוגדת לציונות, אבל מילא. 

ביבי הוא ימין? במה בדיוק? רק בדיבורים. 0 מעשים, 0 ביטחון 0 הרתעה 0 משילות וראו את זה בפרעות של הערבים לאחרונה וראו את זה מול חמאס וגם גולת הכותרת שלו "איראן" היא כישלון עצום הם דוהרים לגרעין למרות ההצקות שלנו, אגב, לפחות פה הוא באמת ניסה, מה שמגיע מגיע. 

אף אחד לא מבטיח לך שבחירות חמישיות היו מסיימות את הסיפור, למעשה בסבירות גבוהה היו מגיעים לבחירות נוספות שלא לומר אינסופיות. למה שמשהו אחר יקרה אחרי 5 פעמים כאשר ב-4 פעמים הקודמות קרה דבר אחד? אתה מציע לופ אינסופי של בחירות, במה זה יקדם את המדינה בדיוק? 

השמאל (עבודה, מרצ, אם תרצה גם הערבים, לא נכנס ליכוח כרגע אם הם שמאל או "גרוע" מכך)  לא יכול לחגוג כלום כי השמאל הוא מיעוט בישראל וזה לא השתנה, 
השמאל לא יכול להקים ממשלה, הימין הממלכתי הקים כרגע ממשלה ובמקום להשתמש במפלגות ימין אחרות נאלצו להשתמש במפלגות מרכז-שמאל בין היתר כדי להקים ממשלה. מה לעשות? יש תלונות תפנה אותן לסמוטריץ, בן גביר, ש"ס, יהדות התורה ואפילו לליכוד שמשחקים אותה כאילו הפסילה של ביבי היא פרסונלית כי לא אוהבים את ביבי ומתעלמים לגמרי מהעבודה שביבי נפסל כי הוא עומד לדין באשמות קשות מאוד של שוחד, מרמה והפרת אמונים. היה רוצה, היה זז הצדיה, בוחר נציג אחר מהליכוד והייתה ממשלת ימין על מלא וכשהיה מסיים את המשפט והיה והוא יצא זכאי כפי שטוענים פה שהתיק מתפורר, אהלן וסהלן שתקבל 60 מנדטים מבחינתי ותהיה ראש ממשלה עד יומך האחרון.  למרות שאני מאוד לא אוהב את ההתנהלות שלו למוטט את מסודות החוק והשלטון במידה, שופטי בג"צ שמאלנים ובוגדים, את החוקרים צריך לחקור, עיתונאים זה מרגלים מKGB (לא משנה שיש לו ביביתון משלו ושהתגלה שהוא היה מדבר חופשי וסוגר דברים עם מו"ל של העיתון הכי גדול בארץ,כן?), כמובן שהיועץ המשפטי לממשלה (שהוא מינה) הוא גם עוכר ישראל, וכך גם מני מזוז וכל אדם שתפקידו לשמור על חוק וסדר במדינה הופך לאויב מדינה כי זה פוגע באינטרס שלו, אבל אם זה מה שהעם רוצה ובוחר בו אז לבריאות שיבושם להם. 

היום קיבלת דוגמה נפלאה מה ההבדל בין ימין אמיתי לבין ביבי 
ביבי שנים התנהל ברופסות מול החמאס, לא הגיב לבלוני תבערה בכלל, לטילים גם לעתים לא הגיב ולעתים היה מגיב עם ירי לדיונות, 
כשאיימו על ביבי הוא היה מתקפל ומפנק במזוודות דולרים, ע"ע מצעד הדגלים שממש שבוע שעבר דחה בעקבות איומי חמאס, 
לעומת זאת בנט, קיים את המצעד, וכבר הגיב לבלונים. לא ידע עדיין כמה התגובה רצינית אבל זה כבר יותר מאשר ביבי היה עושה על טילים אפילו וזה עוד בתגובה "רק" לבלונים. 
בינתיים אני מרוצה מבנט שבו מעולם לא בחרתי אגב אז כל הויכוח הזה לא אישי מבחינתי, לא ביבי ולא בנט מעניינים אותי בפן האישי, לא אוהב אותם ולא שונא אותם, 
בכלל אני לא לוקח פוליטיקה כמו קבוצת כדורגל ולכן לא נכנס ליכוחים האמוציונלים שלכם ולכן מסוגל להגיב באובייקטיביות (מה שלצערי לא הרבה כבר יכולים. 

תמונות מהתקיפה הנוכחית (מתוך רוטר, נושא תגובות על תקיפת צה"ל)
60c927ab252668b3.jpg
60c927b02584bbac.jpg

מתי בפעם האחרונה ביבי תקף על "בלונים בלבד"? אל תבזבז זמן על מחשבה או גוגל, הוא לא. 
במקרה הטוב הוא היה תוקף דיונות על ירי טילים ובמקרה הרע גם זה לא, על בלונים הוא בכלל לא היה מגיב ובטח לא תוקף בניינים בתוך שכונות אלא דיונות נטושות באזור מרוחק.   
אשכרה תקפנו להם בניינים בתוך שכונות, בוא נראה אם שוב חמאס יתקפל בפני בנט כפי שעשה היום או שיגיב כמו שהבטיח לעשות אם צה"ל יתקוף, 
במידה והוא יגיב נוכל לבחון טוב יותר את בנט והאמת שגם במידה והוא לא יגיב אז...וואו. להשפיל פעמיים ביום את חמאס בצורה כזאת? לצעוד למרות האיומים שלו שבסוף לא מתממשים ואז גם לתקוף לו בניינים בלב שכונות וגם אז הוא לא יגיב למרות האיומים שלו?  זה היה חלום בעיניי כל השנים האלו שירו עלינו לאשקלון ולסביבה ולא הגבנו, סוף סוף קצת מנהיגות במדינה הזאת. 

אם אתה איש ימין אוהב ארץ אמיתי (כמו שאני יודע שאתה אגב, זאת לא שאלה), תאחל בהצלחה לממשלה החדשה בתקופה לא פשוטה,  תבקר כשתרגיש את הצורך,זכותך, חובתך אפילו, אבל אל תבוא עם ביקורות מוכנות מראש מדף מסרים שביבי מוציא, תדברו לעניין, 
כמו שאני אשפוט את בנט לעניין אחרי שנדע יותר טוב מה מהות התקיפה שצה"ל ביצע עכשיו בעזה. אם כי לא משנה מה הוא יתקוף כאמור זה כבר יותר ממה שביבי עשה במצבים האלו. 
רוצה "מס שפתיים"? יש לי המון דברים טובים גם להגיב על ביבי: הסכמי השלום שטרמאפ והוא הביאו, אני לא מבין את הזלזול של השמאל שטוען שאין מלחמה איתם אז זה לא באמת שלום, חרטה, זה אחלה הסכמים וכל הכבוד. הוא יזכר לחיוב על זה לעד מבחינתי. 
זוכר לו את החיסונים זה נטו ביבי שישב על זה עוד כציקצקו לגבי העלות ואם זה בכלל עובד ואם בכלל אנשים ירצו להתחסן, העלמה של הקורונה בישראל היא בידי ביבי בעיניי. 
זוכר לו לטובה גם את הניסיון לפחות לפגוע בתוכנית הגרעין האירנית, זוכר לו יחסים טובים עם רוסיה, עם ארה"ב, עם מספר מנהיגים שונים באירופה,ברזיל והודו. 
יש הרבה דברים טובים להגיד אני ממש לא "רק לא ביבי" ואין לי שום שנאה אליו, אני מגיב לגופו של עניין תמיד ולא לגופו של אדם. 
מוסיף לך עוד "כדור מסובב" אומנם מעולם לא בחרתי בליכוד אבל אני מגיע ממשפחה של ליכודניקים (לא "ביביסטים" בעיניי, אולי סבתא קצת, אבל השאר ליכודניקים)  לא סתם תומכים ומצביעים אלא חברי מפלגה הולכים לכל כנס לכל הפגנה, אפילו אחד מהם היה מועמד בפריימריז של הליכוד לפני שנים ונכשל אומנם.  אין לי בעיה עם ליכודניקים בכלל, פשוט אני מכבד אנשים שמגיבים לעניין ולא יורים דפי מסרים (לא מכוון כלפייך למען הסר ספק). למרות שברור לי שהכי קל יהיה להגיב שאני שמאלני, נו בסדר, למרות שהכי "שמאל" שהצבעתי בחיים היה למפלגת הרמטכלים של גנץ שחברה לביבי ונתנה לו את הממשלה אבל בסדר. 

זאת דווקא תגובה קרה (:

בנט אכן אמר שלא ילך עם ביבי, אבל על כל אמירה כזאת אמר עשר אמירות שלא יישב עם מרצ/לפיד/רע"מ וכדומה.

שתי ההבטחות המרכזיות שלו היו לא לפיד ולא רע"מ - שהוא בא לטלויזיה לחתום מיוזמתו על המסך הזה, הוא לא דיבר נגד ביבי. הוא דיבר על הדברים האלה.

החברים שלו לרשימה, נשלחו לתקשורת הימנית לדברר שאין מצב שישבו עם השמאל. 

רשמתי בצורה ברורה, כל הדברים שנתניהו חזר בו, זה במטרה לשרת את מצביעו ואת מחנה הימין.

בנט חזר מההבטחות שלו כדי לשרת הפוך ממה שהמצביעים שלו ומחנה הימין בכלל רוצה (אני אישית לא הצבעתי לו, אבל בהחלט עודדתי אנשים להצביע לו).

כל מה שכתבת על המשילות בנגב בעשור האחרון, נכון מאוד.

הדרך לפתור את זה, זה לא להכשיר את השרץ כמו שבנט עשה בדברים שנתן לרע"מ.

גנץ זה לא ימין (מרכז), ליברמן ממש לא ימין, סער ובנט נכון לרגע זה אפשר להחשיב כימין.

לפיד שמדבר על שתי מדינות בטח לא ימין ובטח לא מרכז. 

אלי אחי, לנמני היה משפט גדול. אי אפשר לעבוד על הקהל. שבשמאל יש חגיגות היסטריות ובימין הפוך, זה לא כי חצי-רוב הממשלה ימני.

ודאי שיהדות התורה ציונית. לא במובן של התנועה הציונית, אבל יהודי שמתפלל שלוש פעמים ביום על חזרה לציון הוא ציוני.

נכון שבחלקה זאת לא מפלגת ימין קלאסי, אבל היא בחרה מסיבות דתיות (ובחלקה גם ימניות) לקשור את עצמה למחנה הלאומי.

ש"ס מגדירה עצמה כציונית ולדעתי רוב חברי הכנסת שלה שירתו בצבא. אגב, גם חלק מחברי הכנסת של יהדות התורה.

מה שכתבת על נתניהו אם הוא ימני או לא, זאת ההצלחה הכי גדולה שלו בנושא "המדיני" ואולי בשביל העתיד עדיף שלא ארחיב בנושא מעבר למה שהרחבתי בהודעה הראשונה.

אפשר לבקר אותו מצד ימין (ויש על מה), בסופו של יום השטח השתנה דרמטית בעשור האחרון, שחצי מהזמן היה פה את ממשל אובמה. 

רעיון המדינה הפלסטינית נכון לרגע זה חוסל על ידי קביעת עובדות בשטח.

ועדיין, גם אם יש לך ביקורת עליו מימין, הפתרון לזה זה לא ממשלה עם מחבלים בתנאים מחפירים, מר"צ, עבודה ויש עתיד.

זה פתרון מטורף.

אני מקווה שאתה לא ברצינות רשמת שקיום מצעד הדגלים זה הישג של בנט. אולי גם הורדת המסכות היום זה בזכותו (:

מצעד הדגלים נדחה בשבוע לבקשת השמאל ובמטרה שלא יגידו שהימין עושה מצעדים כדי לפוצץ את הקמת הממשלה.

המתווה של המסלול סוכם כבר בשבוע שעבר תחת נתניהו. 

בנט והשר לביטחון פנים החדש (שנמצאים יומיים בתפקיד, כן?) לא היו צריכים כלום. הם רק היו צריכים להחליט לא לבטל/לשנות מסלול ממה שנקבע בשלטון נתניהו.

צטט

אם אתה איש ימין אוהב ארץ אמיתי (כמו שאני יודע שאתה אגב, זאת לא שאלה), תאחל בהצלחה לממשלה החדשה בתקופה לא פשוטה,  תבקר כשתרגיש את הצורך,זכותך, חובתך אפילו, אבל אל תבוא עם ביקורות מוכנות מראש מדף מסרים שביבי מוציא, תדברו לעניין, 

השורה האחרונה שלך היא נוראית. אי אפשר לבטל דעה שונה משלך בטענה של דף מסרים.

מה גם, שיש בה זלזול כאילו הצד השני הוא איזה נשלט שאין לו דעה ושתלו לו מסרים.

אל תאמץ את דרך התבטאות השמאל. 

בנט עוד לא ראש ממשלה יומיים וכבר מסר את הנגב. הגיוני בסך הכל. 
אם ביבי היה יושב עם רע"ם (ולמעשה, רק הציונות הדתית, בסירובה לעשות כן, מנעה ממשלת "ימין" בתמיכת רע"ם) אז זה היה בשירות מחנה הימין אבל כשבנט עושה את זה הוא עושה את זה בשירות מחנה השמאל. שוב, הגיוני בסך הכל. 

יהדות התורה כל כך ציונית שלמעט תפילות שלוש פעמים ביום על חזרה לציון לא המפלגה ולא ציבור מצביעיה תורמים כלום למען או לשיפור מצב העם היושב בציון. 

באמת עצוב לי על אנשים יקרים כאן שלא מסוגלים אפילו לחשוב לשבריר שנייה שמה שהעסיק את נתניהו בשנתיים האחרונות זה הישרדותו הפוליטית והימנעות מהרשעה. 

ההבדל הגדול בין אנשי הימין שסבורים שנתניהו היה צריך לפנות את מקומו (כמוני וכמו אלי באסה) מהרבה סיבות, כולל הפילוג, ערעור עקרונות בסיסיים בדמוקרטיה ועוד, לבין מי שהולכים אחרי נתניהו בעיניים עצומות הוא שאנחנו לא מנסים להקטין את חלקו של נתניהו או את הדברים הטובים שעשה, בניגוד אלייך שכבר פסלת את כל מי שלא נתניהו, לרבות בנט (זה שעמד בראש יש"ע כן?), אחרי יומיים שלמים. 

17 דקות לפני, נועם שוהם said:

זאת דווקא תגובה קרה (:

בנט אכן אמר שלא ילך עם ביבי, אבל על כל אמירה כזאת אמר עשר אמירות שלא יישב עם מרצ/לפיד/רע"מ וכדומה.

שתי ההבטחות המרכזיות שלו היו לא לפיד ולא רע"מ - שהוא בא לטלויזיה לחתום מיוזמתו על המסך הזה, הוא לא דיבר נגד ביבי. הוא דיבר על הדברים האלה.

החברים שלו לרשימה, נשלחו לתקשורת הימנית לדברר שאין מצב שישבו עם השמאל. 

רשמתי בצורה ברורה, כל הדברים שנתניהו חזר בו, זה במטרה לשרת את מצביעו ואת מחנה הימין.

בנט חזר מההבטחות שלו כדי לשרת הפוך ממה שהמצביעים שלו ומחנה הימין בכלל רוצה (אני אישית לא הצבעתי לו, אבל בהחלט עודדתי אנשים להצביע לו).

כל מה שכתבת על המשילות בנגב בעשור האחרון, נכון מאוד.

הדרך לפתור את זה, זה לא להכשיר את השרץ כמו שבנט עשה בדברים שנתן לרע"מ.

גנץ זה לא ימין (מרכז), ליברמן ממש לא ימין, סער ובנט נכון לרגע זה אפשר להחשיב כימין.

לפיד שמדבר על שתי מדינות בטח לא ימין ובטח לא מרכז. 

אלי אחי, לנמני היה משפט גדול. אי אפשר לעבוד על הקהל. שבשמאל יש חגיגות היסטריות ובימין הפוך, זה לא כי חצי-רוב הממשלה ימני.

ודאי שיהדות התורה ציונית. לא במובן של התנועה הציונית, אבל יהודי שמתפלל שלוש פעמים ביום על חזרה לציון הוא ציוני.

נכון שבחלקה זאת לא מפלגת ימין קלאסי, אבל היא בחרה מסיבות דתיות (ובחלקה גם ימניות) לקשור את עצמה למחנה הלאומי.

ש"ס מגדירה עצמה כציונית ולדעתי רוב חברי הכנסת שלה שירתו בצבא. אגב, גם חלק מחברי הכנסת של יהדות התורה.

מה שכתבת על נתניהו אם הוא ימני או לא, זאת ההצלחה הכי גדולה שלו בנושא "המדיני" ואולי בשביל העתיד עדיף שלא ארחיב בנושא מעבר למה שהרחבתי בהודעה הראשונה.

אפשר לבקר אותו מצד ימין (ויש על מה), בסופו של יום השטח השתנה דרמטית בעשור האחרון, שחצי מהזמן היה פה את ממשל אובמה. 

רעיון המדינה הפלסטינית נכון לרגע זה חוסל על ידי קביעת עובדות בשטח.

ועדיין, גם אם יש לך ביקורת עליו מימין, הפתרון לזה זה לא ממשלה עם מחבלים בתנאים מחפירים, מר"צ, עבודה ויש עתיד.

זה פתרון מטורף.

אני מקווה שאתה לא ברצינות רשמת שקיום מצעד הדגלים זה הישג של בנט. אולי גם הורדת המסכות היום זה בזכותו (:

מצעד הדגלים נדחה בשבוע לבקשת השמאל ובמטרה שלא יגידו שהימין עושה מצעדים כדי לפוצץ את הקמת הממשלה.

המתווה של המסלול סוכם כבר בשבוע שעבר תחת נתניהו. 

בנט והשר לביטחון פנים החדש (שנמצאים יומיים בתפקיד, כן?) לא היו צריכים כלום. הם רק היו צריכים להחליט לא לבטל/לשנות מסלול ממה שנקבע בשלטון נתניהו.

השורה האחרונה שלך היא נוראית. אי אפשר לבטל דעה שונה משלך בטענה של דף מסרים.

מה גם, שיש בה זלזול כאילו הצד השני הוא איזה נשלט שאין לו דעה ושתלו לו מסרים.

אל תאמץ את דרך התבטאות השמאל. 

אתחיל דווקא מהסוף כי זה הכי חשוב, 
"ולא יורים דפי מסרים (לא מכוון כלפייך למען הסר ספק"
כמובן שהדגשתי שלא התכוונתי אלייך, לא אמרתי שאתה משתמש בדף מסרים, אלא שזה משהו שרואים בכל פינה בפייסבוק לצורך העניין את אותן אמרות בדיוק שקשה למצוא את ההקשר שלהן לאירועים שבאמת קרו. 
שוב, לא כוון אלייך ומחילה  אם הובן שכן אלייך. 

אין לי שום רצון ללמוד את ה"שטיקים" המלוכלכים של השמאל, לא כל ציוני הוא פשיסט, לא כל ימני הוא בבון ברברי שונא מוסלמים, 
לא כל אדם שתומך בילד בן 5 שישנה מין הוא "נאור" והאדם שקורה לו להמתין מעט שיגדל, שיסגר על עצמו לפני שינוי כזה, הוא "פרימיטב" וכו' 
נכון שהPC וכל ה"אמריקניזציה" הזאת לא קשורה ישירות לנושא של הבחירות אבל כן יש מתאם בעיניי בין שמאל קיצוני לבין התרבות הקלוקלת הזאת ואני לא רוצה שום חלק איתם. 

לא שחלילה אני אומר שאתה אומר משהו לא נכון אבל איזו אסמכתא יש לנו שביבי אישר את המצעד הזה להיום? וגם אם כן, אז הוא אישר "פיגוע" (פוטנציאלי) בתקופת המחליף שלו ולא בתקופה שלו, זה לא נראה טוב מהצד, כאילו פחד לאשר אז זרק את זה על בנט, ייתכן שאתה צודק אגב ואני טועה, אין לי אסמכתא לכאן או לכאן אלא רק תחושה אישית והבנה אישית שלי של האירועים. 
במבחן התוצאה מצעד שנדחה תחת איומים בתקופת נתניהו התקיים תחת איומים בתקופת בנט ועבר בשקט מבחינת ירי טילים, 
איך שאני רואה את הדברים זה שהוא דחה את זה כי א. חשש מאיומי חמאס (לא בפעם הראשונה) וב. רצה "לתקוע" את בנט אז הרוויח 2 ב-1, רק שבפועל זה יצא הפוך כי בנט הרים את הכפפה, הוציא את המצעד לפועל ואף הגיב לחמאס.
לא רק זה גם הגבנו יחסית בצורה "יפה" לבלונים מה שלא היינו מגיבים אליו בכלל בעבר ואפילו לטילים לא היינו מגיבים כמו שהגבנו היום לבלונים. 
הלוואי שזה ימשך כך בין אם תחת בנט, ביבי או כל אדם אחר.

אם כך לוקח בחזרה את העניין לגבי ש"ס ומתנצל. 
הבחנתי בינם לבין יהדות התורה כמובן, אבל חשבתי שגם הם בעיקרם לא מתגייסים.

אגב משפט באמת יפה של אבי. אבל שוב, אם השמאל חוגג ממשלה של בנט,ליברמן,סער, גנץ אז מה אגיד להם? שזאת תהיה השמחה שלהם בחיים. ממשלת שמאל אמיתית לא תהיה פה, העם לא שמאלני, אין מה לעשות.

אגב ברור שממשלת החלומות שלי בתור ימין מתון\ממלכתי, איך שתראו לזה, הייתה כוללת את ש"ס, ליכוד וכו'  פשוט תחת ראש ממשלה אחר כי מעשתי בחוסר התגובה שלנו לחמאס, זאת הסיבה העיקרית, אח"כ אפשר להוסיף את הנושא של דה לגיטימציה למערכות החוק והסדר, חשדות בפלילים וכו', אבל הדבר שהכי מפריע לי אישית היה ההתנהלות מול החמאס ובינתיים אני מרוצה מאוד ממה שרואה מבנט, הלוואי שזה ימשך.

18 דקות לפני, מנג'ר יונייטד said:

בנט עוד לא ראש ממשלה יומיים וכבר מסר את הנגב. הגיוני בסך הכל. 
אם ביבי היה יושב עם רע"ם (ולמעשה, רק הציונות הדתית, בסירובה לעשות כן, מנעה ממשלת "ימין" בתמיכת רע"ם) אז זה היה בשירות מחנה הימין אבל כשבנט עושה את זה הוא עושה את זה בשירות מחנה השמאל. שוב, הגיוני בסך הכל. 

יהדות התורה כל כך ציונית שלמעט תפילות שלוש פעמים ביום על חזרה לציון לא המפלגה ולא ציבור מצביעיה תורמים כלום למען או לשיפור מצב העם היושב בציון. 

באמת עצוב לי על אנשים יקרים כאן שלא מסוגלים אפילו לחשוב לשבריר שנייה שמה שהעסיק את נתניהו בשנתיים האחרונות זה הישרדותו הפוליטית והימנעות מהרשעה. 

ההבדל הגדול בין אנשי הימין שסבורים שנתניהו היה צריך לפנות את מקומו (כמוני וכמו אלי באסה) מהרבה סיבות, כולל הפילוג, ערעור עקרונות בסיסיים בדמוקרטיה ועוד, לבין מי שהולכים אחרי נתניהו בעיניים עצומות הוא שאנחנו לא מנסים להקטין את חלקו של נתניהו או את הדברים הטובים שעשה, בניגוד אלייך שכבר פסלת את כל מי שלא נתניהו, לרבות בנט (זה שעמד בראש יש"ע כן?), אחרי יומיים שלמים. 

אני לא ביקרתי את בנט על היומיים. אני ביקרתי את בנט על ההחלטה שלו ללכת לממשלה הזאת ועל המחיר ששילם לרע"מ.

הטיעון הזה שחזר אצל שניכם, רק ממחיש כמה אתם באותה סירה עם אותם תומכי ביבי בכל מחיר שלא מסוגלים להגיד שהוא טועה, רק שאתם מהצד השני.

אם תראו לי שורה שבה מתחתי ביקורת על היומיים של בנט, אשמח.

בואו נחזור להתעסק בעובדות ולא בדמיונות על מה שהאחר כותב.

אני בזמן אמת התנגדתי לכל מו"מ של נתניהו עם רע"מ.

ועדיין, המחיר שהוא היה מוכן לשלם, והדרישות של רע"מ ממנו, היא קטנות משמעותית ממה שבנט נתן.

מי שרוצה לדבר עם ארגון רגבים שייעץ לבנט איך להתנהל בנושא ואיך בנט הפך את מה שהם אמרו, מוזמן.

הנגב נמכר ברישיון.

ושוב, זה שלא היתה שם משילות בעשור האחרון, זה לא אומר שהפתרון היה למכור את זה ברישיון בדיוק כמו שאם יש לכם ביקורת על נתניהו מימין הפתרון לזה זה לא לשבת לממשלה עם מר"צ, העבודה, יש עתיד ומפלגת המחבלים. זה פשוט טירוף.

מעיין, מה שרשמת על יהדות התורה לא מתאים לך. זה גובל בשנאה או בורות.

מצביעיה עומדים בחזית העשייה החברתית של ארגוני המתנדבים בישראל כמו זק"א וארגוני הצלה וחסד אחרים. 

האירוניה בנושא, שככל הנראה המחלקות האידיאולוגית שלי עם יהדות התורה עמוקה יותר משלכם והביקורת שלי על נתניהו בנושאי ימין גדולה משלכם.

אין לי שום בעיה שתביעו ביקורת, רק תצמידו לה עובדות ולא משפטים לא מבוססים.

*מעיין, במסגרת הדברים שאתה הדבקת לי בלי שום קשר למה שרשמתי, אשמח איפה תראה לי שפסלתי כל אדם שהוא לא נתניהו.

אני פסלתי את בנט (ואני מוסיף גם את סער עכשיו).