Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

1 hour ago, Dandelion said:

אתה זוכר שבבחירות לכנסת ה21 ועדת הבחירות המרכזית ברוב של 17 מול 10 פסלה את הרשימה של בל״ד ורע״מ אחרי שהונח בסיס מוצק לגבי הנטייה הפסיבית-אגרסיבית של חברי הכנסת מהרשימות האלו לגלות אהדה ותמיכה בפעולות טרור כנגד אזרחים במדינה ריבונית רק בשל דתם? יש צורך בשרשור הזה של ישי פרידמן או במגוון הכתבות שמפורסמות בנושא במקור ראשון (1, 2, 3) או שאתה מעוניין להמשיך ולהשלות את עצמך שערביי ישראל על כל מהנדסיה/רופאיה/רוקחיה וכיו״ב לא מחזיקים בשאיפות לאומניות-פלסטיניות ששואפות בדרכים עדינות יותר או עדינות פחות להזיז אותך משטחי ארץ ישראל? חוששני שאנשים עוד לא מבינים את ההשלכות והמשמעויות קצרות וארוכות הטווח שממשלה תלויה ועומדת על גחמותיהם של נבחרי ציבור שמידת נאמנותם למוסדות המדינה שהם עומדים בראשה מוטלים בספק, וצר לי שעוד מגדילים לעשות ומעניקים להם אור ירוק ולגיטימציה, משלים את עצמם שמדובר בסוגיות אזרחיות וכלכליות בלבד, בזמן שבכל מדינה שפויה עם מעט כבוד עצמי ושכל ישר גורלם של האנשים ככל הנראה יהיה אגפי כלא סגורים או גירוש מאותה המדינה.

כרגיל סיכום מעולה.

On 6.6.2021 at 12:19, Zizou said:

זה כמו לתת לחרדים תקציבי ענק ולקוות שיתחילו להיות פרודקטיבים. אולי זה ישפר את המצב במעט, אבל אם רוצים שינוי מהותי צריך לכפות עליהם 'גזרות'.

העניין זה לא לתת תקציבים, אלא לתת דברים לתקציבים נכונים.
אין לי בעיה שישקיעו תקציבים אפיל הרבה יותר גדולים בחרדים, אבל שאלו ילכו לשיפור תשתיות שם, יצירת מקומות עבודה, שיטור, השקעה בבתי ספר, מערכי תמיכה ללמידה באקדמיות, מכינות שונות להשתלמת לימודי ליבה גם למבוגרים, קורסים טכנולוגיים למעוניינים בכך ועוד.
הכסף לא צריך ללכת לעוד לימודי תורה, אבל צריך לזכור שמדובר באחד מהמגזרים הכי עניים בארץ. צריך לדאוג להם, ויותר מזה - חובה לדאוג להם, כי אחרת הם רק דואגים לעצמם, מסתגרים בעצמם עוד יותר ומבדילים את עצמם מהחברה הכללית עוד יותר.

3 דקות לפני, hairy2hell said:

אין לי בעיה שישקיעו תקציבים אפיל הרבה יותר גדולים בחרדים, אבל שאלו ילכו לשיפור תשתיות שם, יצירת מקומות עבודה, שיטור, השקעה בבתי ספר, מערכי תמיכה ללמידה באקדמיות, מכינות שונות להשתלמת לימודי ליבה גם למבוגרים, קורסים טכנולוגיים למעוניינים בכך ועוד.
הכסף לא צריך ללכת לעוד לימודי תורה, אבל צריך לזכור שמדובר באחד מהמגזרים הכי עניים בארץ. צריך לדאוג להם, ויותר מזה - חובה לדאוג להם, כי אחרת הם רק דואגים לעצמם, מסתגרים בעצמם עוד יותר ומבדילים את עצמם מהחברה הכללית עוד יותר.

הם לא מנסים או רוצים לצאת מהעוני הזה. להכריח אותם ללמוד לימודי ליבה ולצאת לשוק העבודה. רק מקל וגזר. הנה מה שדרעי אמר היום:

Screenshot_20210607-231837.jpg

8 דקות לפני, Zizou said:

הם לא מנסים או רוצים לצאת מהעוני הזה. הנה מה שדרעי אמר היום:

Screenshot_20210607-231837.jpg

ברור לי שהמפלגות החרדיות לא רוצות להוציא את הציבור שלהם מהעוני הזה. זה טוב להם (עד רמה מסויימת).
זה לא סותר זה שהשקעת תקציבים במגזר החרדי כן יעזור לפתח אותו, כל עוד זה מושקע בדברים נכונים.

בסופו של דבר, חלק ענק מהתקציב שאמור להיות מושקע במגזר הערבי עכשיו אמור להיות מופנה למלחמה בנשק הלא חוקי ובארגוני הפשע שם. מישהו כאן חושב שזה לא טוב?

חלק ענק גם אמור להיות מושקע בשיפור תשתיות, כולל פתיחת תחנות שיטור ביישובים ערבים. מישהו כאן מתנגד לזה?

אני לא יודע מן הסתם על כל סעיף וסעיף. יכול מאוד להיות שיהיו לא מעט סעיפים שהרבה כאן (כולל אני) לא יסכימו איתם. אבל אי אפשר להגיד שלהשקיע תקציבים במגזר הערבי לא יעזור לפתח אותו ולשלב אותו בחברה, כולל להוריד פשיעה, כל עוד זה מושקע בדברים הנכונים (ולא למשל אם זה יושקע בלימוד במסגדים השונים).

בסופו של דבר, לא מדובר הרי בכסף שהולך לכיס של עבאס שיחליט לחלק את זה איך שבא לו. זה משהו שהתקציב יקצה לשיפור המגזר הערבי, ו-וועדת הכספים תחלק את זה לפרוייקטים שונים. שניהם יהיו בשליטת ליברמן, שאי אפשר להגיד שהוא מת על האוכלוסייה הערבית ועל איסלאם.

38 דקות לפני, hairy2hell said:

עזוב את זה רגע, אתם באמת חושבים שלא היה פאול על דור פרץ ושהייתה עבירה של יונתן בגול?

לא יאומן, כולם מנותקים.

ממשלת ג'ובים.

מתוך 56 חברי קואליציה, 28 שרים. (רע"ם לא מקבלים תפקיד שר בסוף?) 

שר על כל 2 חברי קואליציה בעצם.

לפני13 שעות , avi atias said:

לא יאומן, כולם מנותקים.

מה הם חושבים שאנחנו לא רואים מה הם עושים?

ממשלת ג'ובים אכזרית ביותר.

מתוך 56 חברי קואליציה, 28 שרים. (רע"ם לא מקבלים תפקיד שר בסוף?) 

שר על כל 2 חברי קואליציה בעצם.

ממשלת ג'ובים? 

‏‎* ממשלת נתניהו 2009 - 34 שרים
* ממשלת נתניהו (עם לפיד) 2013 - 23 שרים
* ממשלת נתניהו 2015 - 35 שרים
* ממשלת נתניהו 2020 - 36 שרים

* ממשלת השינוי 2021 - 28 שרים

50 דקות לפני, hairy2hell said:

ברור לי שהמפלגות החרדיות לא רוצות להוציא את הציבור שלהם מהעוני הזה. זה טוב להם (עד רמה מסויימת).
זה לא סותר זה שהשקעת תקציבים במגזר החרדי כן יעזור לפתח אותו, כל עוד זה מושקע בדברים נכונים.

בסופו של דבר, חלק ענק מהתקציב שאמור להיות מושקע במגזר הערבי עכשיו אמור להיות מופנה למלחמה בנשק הלא חוקי ובארגוני הפשע שם. מישהו כאן חושב שזה לא טוב?

חלק ענק גם אמור להיות מושקע בשיפור תשתיות, כולל פתיחת תחנות שיטור ביישובים ערבים. מישהו כאן מתנגד לזה?

אני לא יודע מן הסתם על כל סעיף וסעיף. יכול מאוד להיות שיהיו לא מעט סעיפים שהרבה כאן (כולל אני) לא יסכימו איתם. אבל אי אפשר להגיד שלהשקיע תקציבים במגזר הערבי לא יעזור לפתח אותו ולשלב אותו בחברה, כולל להוריד פשיעה, כל עוד זה מושקע בדברים הנכונים (ולא למשל אם זה יושקע בלימוד במסגדים השונים).

בסופו של דבר, לא מדובר הרי בכסף שהולך לכיס של עבאס שיחליט לחלק את זה איך שבא לו. זה משהו שהתקציב יקצה לשיפור המגזר הערבי, ו-וועדת הכספים תחלק את זה לפרוייקטים שונים. שניהם יהיו בשליטת ליברמן, שאי אפשר להגיד שהוא מת על האוכלוסייה הערבית ועל איסלאם.

בגדול, טוב עושים שמשקיעים בציבור הערבי. (בעיקר במלחמה בנשק הלא חוקי).

אבל, מה שונה עבאס מהחרדים? גם הוא מקבל חצי מיליארד שקל בצ'ק פתוח. גם הוא מתנגד ללהט"ב וגם הציבור שלו מרובה ילדים, ובטח שלא יבטלו את הקצבאות ילדים הארורות.

תהיה בטוח שעבאס גם לא רוצה את הציבור שלו חילוני ופחות עני גם כן.

אני מקווה שהממשלה תדבר בקול חילוני, ברור, אמין ולא פטרוני גם לציבור הערבי ותחזק את החילונים בו.

13 דקות לפני, Keano said:

ממשלת ג' ובים? 

‏‎* ממשלת נתניהו 2009 - 34 שרים
* ממשלת נתניהו (עם לפיד) 2013 - 23 שרים
* ממשלת נתניהו 2015 - 35 שרים
* ממשלת נתניהו 2020 - 36 שרים

* ממשלת השינוי 2021 - 28 שרים

מה הקשר נתניהו עכשיו.

אני מדבר על הממשלה הנוכחית. 

ההבטחה הכי גדולה של לפיד מאז ומתמיד היא מיעוט שרים.

ואגב, 36 שרים בממשלת נתניהו-גנץ זה 28 שרים + 8 סגני שרים. ככה שזה כמו הממשלה הנוכחית. רק שבנוכחית יש הרבה פחות חברי קואליציה. 

אי אפשר להציג בממשלות נתניהו את סגני השרים כשרים ובממשלה הנוכחית לא, זה קצת מוזר.

11 דקות לפני, avi atias said:

בגדול, טוב עושים שמשקיעים בציבור הערבי. (בעיקר במלחמה בנשק הלא חוקי).

אבל, מה שונה עבאס מהחרדים? גם הוא מקבל חצי מיליארד שקל בצ'ק פתוח. גם הוא מתנגד ללהט"ב וגם הציבור שלו מרובה ילדים, ובטח שלא יבטלו את הקצבאות ילדים הארורות.

תהיה בטוח שעבאס גם לא רוצה את הציבור שלו חילוני ופחות עני גם כן.

אני מקווה שהממשלה תדבר בקול חילוני, ברור, אמין ולא פטרוני גם לציבור הערבי ותחזק את החילונים בו.

דבר ראשון, אני אף פעם לא הייתי מאלו שעוסקים בשנאת חרדים. יש לי חוסר הסכמה אידיאולוגי עם הרבה מהם, אבל אני סולד מהשנאה שיש כלפיהם.

שנית, שוב - אין לי בעיה עם השקעה גם בציבור החרדי, אפילו הרבה יותר מעכשיו, השאלה היא במה.

עבאס לא קיבל צ׳ק פתוח, הוא קיבל השקעה בתחומים מסויימים. מהכותרות שפורסמו עד עכשיו על למה זה ילך, עם הכל אני מסכים. הגיוני כשיהיה פירוט מלא יהיו סעיפים שאני לא אסכים איתם, אבל סביר להניח שאם הכותרות נכונות, התמונה הכללית תהיה חיובית בעיני.

זה לא אותו דבר כמו תקציבים לישיבות. אני תומך בעוד תקציבים נכונים למגזר החרדי, אבל מתנגד לעוד תקציבים לישיבות.

וכן, גם אני מקווה שיחזקו את המגזר הערבי החילוני יותר מאשר את הדתי. אבל כמו שאני יודע שהממשלה הזו לא מושלמת (בלשון המעטה) בנושאים מדיניים וכלכליים בעיני, כך היא גם לא תהיה מושלמת בכיוון הזה. 

עדיפה על האופציות האחרות? לחלוטין. אבל לא מושלמת, וכנראה גם לא טובה בעיני.

43 דקות לפני, מכביסט לעד said:

עזוב את זה רגע, אתם באמת חושבים שלא היה פאול על דור פרץ ושהייתה עבירה של יונתן בגול?

לא יודע על ״אתם״, אבל לגבי - כן.

אבל אני יודע טוב מאוד לא להכנס לזה כאן (אם תשים לב אני כבר שנים כמעט לא מגיב בפורום כדורגל כאן, ובמעט שכן זה על דברים יותר טכניים), ומעדיף לדבר רק נושאים פחות רגישים ונפיצים, כמו…. המשבר הפוליטי הישראלי :g:

אנשים שבמשך שנתיים מכרו לנו שהם דואגים לדמוקרטיה ושנתניהו מסכן אותה, רוצים לחקוק חוק שנתניהו לא יוכל לרוץ לכנסת (!!). 

השותפים תומכי הטרור שלהם יוכלו לרוץ לכנסת. ראש ממשלת ישראל, לא.

1 דקה לפני, נועם שוהם said:

אנשים שבמשך שנתיים מכרו לנו שהם דואגים לדמוקרטיה ושנתניהו מסכן אותה, רוצים לחקוק חוק שנתניהו לא יוכל לרוץ לכנסת (!!). 

השותפים תומכי הטרור שלהם יוכלו לרוץ לכנסת. ראש ממשלת ישראל, לא.

הובהר כבר שזה לא נכון, זו הצעה שהועלתה ומהר מאוד המשיכו הלאה.

20 דקות לפני, avi atias said:

מה הקשר נתניהו עכשיו.

ואגב, 36 שרים בממשלת נתניהו-גנץ זה 28 שרים + 8 סגני שרים. ככה שזה כמו הממשלה הנוכחית. רק שבנוכחית יש הרבה פחות חברי קואליציה. 

אי אפשר להציג בממשלות נתניהו את סגני השרים כשרים ובממשלה הנוכחית לא, זה קצת מוזר.

אתה מדבר על כמות, אז צריך להשוות למה שהיה בעבר. 

נכון שלא חישבו פה סגני שרים, עדיין זה דומה לממשלות קודמות.

זה שלפיד הבטיח זה נכון, ב2013 גם קיים, מה לעשות שיש עכשיו סדר עדיפויות שונה. 

1 דקה לפני, hairy2hell said:

הובהר כבר שזה לא נכון, זו הצעה שהועלתה ומהר מאוד המשיכו הלאה.

א. היא ממש לא ירדה מטעמם (מי אמר שהיא ירדה?) - היא "ירדה" נכון לשנייה זאת על פי איזה פרסום, כי נבהלו מהרעש.

בברית הנוכלים זה שזה ירד עכשיו, זה לא אומר כלום.

הם לפני שבועיים "הורידו" את הרעיון של ממשלה עם תומכי מחבלים-לפיד-מרץ ושבוע אחרי חזרו לזה.

ב. עצם זה שהרעיון הזה עלה במוחם של הדמוקרטים הגדולים האלה, אומר המון.

30 דקות לפני, avi atias said:

מה הקשר נתניהו עכשיו.

בממשלת נתניהו-גנץ זה עכשיו 28 שרים, אחרי כל ההתפטרויות. זה התחיל בתור 36 שרים, לא כולל 8 סגני שרים.

4 דקות לפני, נועם שוהם said:

א. היא ממש לא ירדה מטעמם (מי אמר שהיא ירדה?) - היא "ירדה" נכון לשנייה זאת על פי איזה פרסום, כי נבהלו מהרעש.

בברית הנוכלים זה שזה ירד עכשיו, זה לא אומר כלום.

הם לפני שבועיים "הורידו" את הרעיון של ממשלה עם תומכי מחבלים-לפיד-מרץ ושבוע אחרי חזרו לזה.

ב. עצם זה שהרעיון הזה עלה במוחם של הדמוקרטים הגדולים האלה, אומר המון.

א. מי אמר שזו הייתה הגישה בגלל? כמו שאמרו שהיא עלתה על פי איזה פרסום, ככה אמרו גם שהיא ירדה מהר מאוד על פי איזה פרסום. אתה לא יכול לשחק על זה לשני הצדדים.

ב. ברור שזה עלה. זה רעיון, וצריך לדון בו. והורידו את זה מהר מאוד, וטוב שכך. צריך להגביל מי יכול לכהן כשר או כראש ממשלה, שכן אלו לא תפקידים של נבחרי ציבור, אבל זה בעייתי בעיני להגביל מי יכול להבחר לכנסת. ועדיין - טוב שזה עלה, טוב שדנו בזה וטוב שזה ירד מהפרק.

ג. להזכיר לך אגב שהליכוד היה מי שהעביר חוקי צינון לאנשי צבא ותקשורת, שמנעו מהם להבחר לכנסת? מה בדיוק ההבדל? אגב, אני לא מדבר על וואטאבוטיזם. אני לא משתמש באחד כדי להצדיק את השני - שניהם לא חוקים שצריכים להיות. ההבדל הוא שאלו שהעבירו חוק זהה לא דמוקרטי עכשיו מתלוננים על שמועה שמכחישים אותה שחשבו לעשות משהו זהה, וזה, איך לומר, קצת צבוע.

יש הבדל בין מעבר מפלטפורמה אחת לאחרת כדי לא לנצל את תפקידך הקודם לשאיפות פוליטיות עכשוויות לבין למנוע מאדם שכבר נמצא בפוליטיקה להיבחר לכנסת רק כי הוא כיהן כראש ממשלה בעבר. 

זאת פשוט הצעה נוראית ואנטי דמוקרטית בעליל. 

מה לעשות, ככה זה כשנותנים כח לבולשביקים. 

לא נורא אם תקום ממשלה כזאת,רק יגרום לאנשים בבחירות הבאות לא להצביע לסער ובנט אלא להצביע לליכוד ובעזרת השם שזה יקרה

ותקום ממשלה של הליכוד חרדים ציונות דתית,שזה יקרה אני מקווה שהם יתחילו בהעברת חוקים עם הגבלות נרחבות על השבת יותר ממה שיש היום ולפגוע

כמה שיותר בחופש של האנשים במדינה ולהקצין את המעורבות של הדת במדינה 

הבכי של דרעי וליצמן עושה לי עור ברווז

אולי עוד דבר טוב יצא ממשלת השינוי לציבור החרדי, מנהיגים חדשים, לא עבריין מורשע ולא חשוד בפלילים 

עוד עוד עוד 

לפני2 שעות , BRoi said:

לא נורא אם תקום ממשלה כזאת,רק יגרום לאנשים בבחירות הבאות לא להצביע לסער ובנט אלא להצביע לליכוד ובעזרת השם שזה יקרה

ותקום ממשלה של הליכוד חרדים ציונות דתית,שזה יקרה אני מקווה שהם יתחילו בהעברת חוקים עם הגבלות נרחבות על השבת יותר ממה שיש היום ולפגוע

כמה שיותר בחופש של האנשים במדינה ולהקצין את המעורבות של הדת במדינה 

אתה יודע שלמה שאתה רושם פה יש תמיכה שולית?

אפילו החרדים מפחדים שהפרה החולבת תתהפך עליהם.

4 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

אולי עוד דבר טוב יצא ממשלת השינוי לציבור החרדי, מנהיגים חדשים, לא עבריין מורשע ולא חשוד בפלילים 

עוד עוד עוד 

תענוג. מדהים איזה כוח ביבי נתן להם.

הגמילה מהשלטון של כל המושחתים תהיה קשה.

34 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

עוד עוד עוד 

גם גפני, איזה הקצפות. לקחו להם את הקופה

17 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

תמשיכו להיות מבסוטים, רק חסר שגם קינג רובן יבוא לפה ויתמוך במהלך ויתן את החותמת לכמה חסרי חוליות ומלאי שנאה כל הגוש הזה.

אני לא שונא אף אחד, הצבעתי לבני גנץ בכל הסיבובים, תמכתי בו גם שהלך לממשלת אחדות ו"שיקר אותי" למען מטרה ראויה לטעמי. אותו אריה דרעי ש"חתם" שההסכם יכובד על ידי ביבי, זלזל ושיקר מהרגע הראשון. שניהם בצוותא לקחו את עם ישראל לבחירות רביעיות, לאחר שהממשלה נפלה ביבי ושות' היו בעננים, מיקי זוהר בכבודו בעצמו באולפן ערוץ 13 אמר בחיוך ובזחיחות " כחול לבן לא היו הכי חדים ולא בדקו את ההסכם לעומק". לאחר מכן הוא "הכשיר" את רע"מ, אפילו על ידי דרעי ושות' . אז כן , אני שמח שקמה ממשלה חדשה לא בראשות ביבי, הייתי שמח שמרצ ועבאס לא היו חלק ממנה, אבל לצערי זה הרע במיעוטו. הייתי מאוד מרוצה מהתפקוד של בני גנץ כשר ביטחון ואני סומך עליו גם בממשלה הנוכחית, השיעור הכי טוב שלמדתי מהמערכה הזו הוא שאין דבר יותר מסוכן מחטא היוהרה.