Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

לפני11 שעות , avi atias said:

יקים, אבל לא בקלות.

אופציה 1) רשימה משותפת ורע"מ, ללא בנט.

מנסור עבאס גינה טרור, קיבל את חוק הלאום והתעלם מהנושא הפלסטיני ואיתו לא תהיה בעיה להגיע להסכמות.

טיבי ידרוש ביטול חוק לאום, ידרוש פתרון מדיני וימשיך לתמוך ב"לוחמי חופש פלסטינים". זה לא יהיה פשוט לחבר את עודה למי שקרא לו מחבל וטרוריסט.

אופציה 2) רע"מ ובנט

האופציה הכי סבירה בעיניי

אופציה 3) בנט וסמוטריץ / חרדים

אמנם הם בברית עם ביבי, אבל כשאין ברירה, אפשר לזוז הצידה.

לחרדים תהיה בעיה לשבת עם מי שקרא להעמיס אותם על מריצה ולזרוק בפח הזבל.

לסמוטריץ תהיה בעיה עם מרצ.

נראה מה יהיה.

מתי מנסור עבאס גינה טרור? אני זוכר ראיון איתו לפני שבועיים שהוא מתפתל כמו נחש כשנשאל אם הוא מגנה פגיעה בחיילי צה״ל.

לפני2 שעות , זיפו said:

לפיד עם המנדט- יאללה תרכיב ממשלה.

נראה אותו שורד עם המשותפת מרצ וליברמן ואולי בנט יותר משבוע חחחחחח

זה די ברור שכל כך הרבה מפלגות עם אינטרסים הפוכים לגמרי לא ישרדו. פשוט האינטרס של כל אחד מהם להחליף את ביבי הוא יותר גדול כרגע, אז זה לא מעניין אותם.

לפני2 שעות , סטלן בטלן השמן said:

מכרים של בנט מדברים על זה שהמשפחה שלו מתכוננת למעבר למעון

שיהיה במזל.

יתרון: הכרה כראש ממשלה, תוספת פסיכולוגית לבחירות הבאות, החלפה של נתניהו כמנהיג הימין. (מאמין שנתניהו יפרוש)

חסרון: ממשלה שלא תואמת את האג'נדה שלך וגם אין אג'נדה מסודרת. עלולה להיכשל כשלון חרוץ ולהוביל למפלה אישית בבחירות הבאות. 

יש גם 61 ללא בנט שעלולים לתמוך בחוקים בניגוד לעמדת בנט (כולל סער) וזה עלול להוביל לחקיקה שלא תואמת את עמדת ראש הממשלה. או אפילו להצעת אי אמון קונסטרוקטיבית.

13 דקות לפני, avi atias said:

שיהיה במזל.

יתרון: הכרה כראש ממשלה, תוספת פסיכולוגית לבחירות הבאות, החלפה של נתניהו כמנהיג הימין. (מאמין שנתניהו יפרוש)

חסרון: ממשלה שלא תואמת את האג'נדה שלך וגם אין אג'נדה מסודרת. עלולה להיכשל כשלון חרוץ ולהוביל למפלה אישית בבחירות הבאות. 

יש גם 61 ללא בנט שעלולים לתמוך בחוקים בניגוד לעמדת בנט (כולל סער) וזה עלול להוביל לחקיקה שלא תואמת את עמדת ראש הממשלה. או אפילו להצעת אי אמון קונסטרוקטיבית.

זאת האג'נדה של הממשלה

https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3808455,00.html

לפני2 שעות , מכביסט לעד said:

בתכלס אם בנט יהיה ראש ממשלת שמאל הוא רוצח לעצמו את החיים הפוליטיים.

לא חושב שיש לו הרבה מה להפסיד הרי זה אותו בנט שלא עבר אחוז חסימה בסבב הראשון.

הטיקט של ראש ממשלה יכול למשוך אליו מצביעים חדשים. מי יודע מה יהיה אחרי תום עידן נתניהו..

אגב זאת הממשלה הצפויה. יש נציגות מכובדת לימין. לא כזה מפחיד כמו שהביביסטים מנסים למכור לנו

info-1.jpg

לפני2 שעות , מכביסט לעד said:

בתכלס אם בנט יהיה ראש ממשלת שמאל הוא רוצח לעצמו את החיים הפוליטיים.

כל פעם הטמטום הזה מצליח להפתיע אותי מחדש.

בממשלת בנט יהיו כנראה 13 חברי כנסת שהם "שמאל".

האחרון מהימין שהיו לו 13 חברי כנסת מהשמאל היה ביבי ב-2009, הוא כבר 12 שנה ראש ממשלה אם שכחת.

לפני2 שעות , שי123 said:

איזה ביטוי חסר משמעות - ״ממשלת שמאל״.

כמו שנקרא לממשלות של ביבי ב12 השנים האחרונות ממשלות חרדים.

ממשלה עם גנץ, לפיד, מרצ (כולל גולן, שדפק אחלה התבטאות על חיילי צה''ל השבוע), העבודה ואחרי כל אלה גם רע"מ. איך אתה רוצה שאני אקרא לזה? ממשלת ימין? 

36 דקות לפני, Double said:

לא חושב שיש לו הרבה מה להפסיד הרי זה אותו בנט שלא עבר אחוז חסימה בסבב הראשון.

הטיקט של ראש ממשלה יכול למשוך אליו מצביעים חדשים. מי יודע מה יהיה אחרי תום עידן נתניהו..

אגב זאת הממשלה הצפויה. יש נציגות מכובדת לימין. לא כזה מפחיד כמו שהביביסטים מנסים למכור לנו

info-1.jpg

מפחיד זה לא באמת, מבחינה פוליטית לדעתי הוא יתדרדר. 

תנסו רגע לחשוב מעבר לשנה הקרובה. ביבי פורש, בנט ראש ממשלה והכל אחלה. לכמה זמן זה יחזיק? עניין של חצי שנה, שנה ושוכחים מזה. יתחילו להתכסח, לפיד יעבוד על בנט, בנט יתעצבן על לפיד והולכים לבחירות. 

מצביעים משמאל מרכז לא ממש יהיו לבנט כי הוא לא מתאים לאג'נדה שלהם. מצביעים מימין? יעדיפו להצביע למפלגות ימין אחרות כי איך אפשר לסמוך על מי שישב על השמאל רק כדי להיות ראש ממשלה למרות שלמפלגה שלו רק 7 מנדטים? 

אז היום יזכרו אותו כמי שהציל אותנו מביבי, עניין של מערכת בחירות וזה נשכח.

תראו מה קרה לגנץ...

37 דקות לפני, turgi said:

כל פעם הטמטום הזה מצליח להפתיע אותי מחדש.

בממשלת בנט יהיו כנראה 13 חברי כנסת שהם "שמאל".

האחרון מהימין שהיו לו 13 חברי כנסת מהשמאל היה ביבי ב-2009, הוא כבר 12 שנה ראש ממשלה אם שכחת.

קודם כל אין צורך להגיב ככה גם אם אתה לא מסכים. 

כמו שכתבתי לשי, איזה שם לתת לממשלה עם המפלגות שציינתי? "מפלגת השינוי" חחחח נו באמת

עכשיו לגבי ביבי, אתה שוכח שדבר ראשון, אז לא היו לו 7 מנדטים. אם אני לא טועה הליכוד הייתה במרחק מנדט מהמפלגה של לבני והיה לה רוב בהמלצות אצל הנשיא. הליכוד זאת לא מפלגה שתתפרק, ימינה שהוקמה לפני שנתיים בהחלט יכולה. 

דבר שני, עם כל המגרעות של ביבי בדבר אחד הוא טוב (או יותר נכון היה טוב, גם את זה הוא איבד) פוליטיקה. בנט לא מתקרב למה שהוא היה אז. זה אותו בנט שביבי השפיל פעם אחר פעם.

לפני9 שעות , מכביסט לעד said:

ממשלה עם גנץ, לפיד, מרצ (כולל גולן, שדפק אחלה התבטאות על חיילי צה''ל השבוע), העבודה ואחרי כל אלה גם רע"מ. איך אתה רוצה שאני אקרא לזה? ממשלת ימין?

תקרא לזה כמו שקראת לממשלה הנוכחית.

אין באמת הבדל מהותי בין הממשלות מבחינת ימין/שמאל.

הליכוד הרי מזמן כבר לא מפלגת ימין אמיתית. עסוקים שם בעיקר בג׳ובים.

אני אצטט את מתן כהנא כי הוא כתב את זה יפה:

"נכון, הממשלה הזו כנראה לא תהיה ממשלת החלומות של הימין. אבל... הממשלה הזו גם לא תחתום על הסכמים מסוכנים כמו אוסלו, לא תשחרר אלפי מחבלים, לא תחבק רבי מרצחים כמו ערפאת, לא תמסור את חברון, לא תצביע בעד בגירוש יהודים מביתם, ולא תעשה הרבה מאוד דברים שעשה.... כן - בנימין נתניהו".

22 דקות לפני, שי123 said:

תקרא לזה כמו שקראת לממשלה הנוכחית.

אין באמת הבדל מהותי בין הממשלות.

הליכוד הרי מזמן כבר לא מפלגת ימין אמיתית. עסוקים שם בעיקר בג׳ובים.

אני אצטט את מתן כהנה כי הוא כתב את זה יפה:

"נכון, הממשלה הזו כנראה לא תהיה ממשלת החלומות של הימין. אבל... הממשלה הזו גם לא תחתום על הסכמים מסוכנים כמו אוסלו, לא תשחרר אלפי מחבלים, לא תחבק רבי מרצחים כמו ערפאת, לא תמסור את חברון, לא תצביע בעד בגירוש יהודים מביתם, ולא תעשה הרבה מאוד דברים שעשה.... כן - בנימין נתניהו".

יש הבדל גדול בין הממשלה הנוכחית לזאת שתקום. 

בממשלה הזאת חוץ מכחול לבן היה רק את העבודה מהשמאל. הליכוד היו הממשלה הגדולה. בממשלה שתקום יש את כחול לבן, העבודה, מרצ, רע"מ ויש עתיד. מימין יש שני מפלגות קטנות. זה הבדל לא קטן. 

לגבי הציטוט, לא נוטה לדעת מה הממשלה הזאת תעשה כשתקום (בכל זאת ממשלה עם ערבים, עבודה בראשות הפסיכית ומרצ), אבל זה לא באמת משנה לבנט. מבחינת מצביעי השמאל הוא נתן לממשלה כזאת יד "רק כדי להיות ראש ממשלה". זה יפגע בו פוליטית בהמשך.

26 דקות לפני, מכביסט לעד said:

יש הבדל גדול בין הממשלה הנוכחית לזאת שתקום. 

בממשלה הזאת חוץ מכחול לבן היה רק את העבודה מהשמאל. הליכוד היו הממשלה הגדולה. בממשלה שתקום יש את כחול לבן, העבודה, מרצ, רע"מ ויש עתיד. מימין יש שני מפלגות קטנות. זה הבדל לא קטן. 

לגבי הציטוט, לא נוטה לדעת מה הממשלה הזאת תעשה כשתקום (בכל זאת ממשלה עם ערבים, עבודה בראשות הפסיכית ומרצ), אבל זה לא באמת משנה לבנט. מבחינת מצביעי השמאל הוא נתן לממשלה כזאת יד "רק כדי להיות ראש ממשלה". זה יפגע בו פוליטית בהמשך.

לפיד הוא לא בדיוק שמאל, יש את בנט, סער וליברמן. סה"כ זאת ממשלת אחדות, לא ממשלת שמאל בשום צורה. 

לפני10 שעות , מכביסט לעד said:

למה גנץ, לפיד והעבודה לא ישבו עם ביבי?

ההבדל היחיד זה רע"מ ומרצ

וביבי אכל אותה ברגע שהוא הכשיר את השרץ והוא לא יכול להתלונן

19 דקות לפני, Keano said:

לפיד הוא לא בדיוק שמאל, יש את בנט, סער וליברמן. סה"כ זאת ממשלת אחדות, לא ממשלת שמאל בשום צורה. 

אז מה לפיד ימין? הוא מרכז עם נטייה שמאלה. ליברמן כבר מזמן לא ממש ימין. 

סער ובנט בהחלט ימין, אבל המפלגות שלהם קטנות. כל השאר שמאל.

7 דקות לפני, פנחס שוף said:

למה גנץ, לפיד והעבודה לא ישבו עם ביבי?

ההבדל היחיד זה רע"מ ומרצ

וביבי אכל אותה ברגע שהוא הכשיר את השרץ והוא לא יכול להתלונן

בו זמנית? לא. 

ביבי יצא דביל, אין ספק. הוא לא הסיפור מבחינתי.

השאיפה של בנט תמיד הייתה להחליף את ביבי ולהיות "מנהיג הימין" (וראש הממשלה). במעשה שלו עכשיו הוא הורס לעצמו את הסיכוי הזה מבחינת אנשי הימין. 

1 דקה לפני, מכביסט לעד said:

למה ליברמן לא ימין? כי ביבי קרא לו שמאל? תעשה לי טובה.

ימין/שמאל כבר הפך מזמן לתיוג חסר משמעות.

ליברמן יותר ימני בדעות שלו מביבי, ומעשית יהיו בממשלה הזאת חברים פעילים ימניים אמיתיים יותר מאשר בממשלה היוצאת.

4 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לפיד וליברמן מרכז

בסה"כ יש רוב למרכז ימין על השמאל מבחינת מנדטים, משהו כמו 60%. 

Just now, שי123 said:

למה ליברמן לא ימין? כי ביבי קרא לו שמאל? תעשה לי טובה.

ימין/שמאל כבר הפך מזמן לתיוג חסר משמעות.

ליברמן יותר ימני בדעות שלו מביבי, ומעשית יהיו בממשלה הזאת חברים פעילים ימניים אמיתיים יותר מאשר בממשלה היוצאת.

ליברמן גם לא שמאל. הוא מרכז.

ימין/שמאל באמת חסר משמעות, אבל עדיין רוב האנשים מתייחסים לזה הכי הרבה ובגלל זה לדעתי בנט יפול.

1 דקה לפני, מכביסט לעד said:

ימין/שמאל באמת חסר משמעות, אבל עדיין רוב האנשים מתייחסים לזה הכי הרבה ובגלל זה לדעתי בנט יפול.

מה הופך את הליכוד לימין ואת ליברמן למרכז בעיניך?

2 דקות לפני, שי123 said:

מה הופך את הליכוד לימין ואת ליברמן למרכז בעיניך?

אני אמרתי שהליכוד זה ימין? הליכוד זאת מפלגה שמזוהה עם הימין למרות שהיא קודם ביבי ואז ימין. 

מה ליברמן עשה בחמש שנים האחרונות שהוא ימין?

11 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אני אמרתי שהליכוד זה ימין? הליכוד זאת מפלגה שמזוהה עם הימין למרות שהיא קודם ביבי ואז ימין. 

מה ליברמן עשה בחמש שנים האחרונות שהוא ימין?

מה הוא עשה בחמש שנים האחרונות שהוא שמאל? לא ישב עם ביבי?

10 דקות לפני, פנחס שוף said:

מה הוא עשה בחמש שנים האחרונות שהוא שמאל? לא ישב עם ביבי?

29 דקות לפני, מכביסט לעד said:

פנחס בחייאת רק לקרוא אח שלי

35 דקות לפני, מכביסט לעד said:

בו זמנית? לא. 

ביבי יצא דביל, אין ספק. הוא לא הסיפור מבחינתי.

השאיפה של בנט תמיד הייתה להחליף את ביבי ולהיות "מנהיג הימין" (וראש הממשלה). במעשה שלו עכשיו הוא הורס לעצמו את הסיכוי הזה מבחינת אנשי הימין. 

שמע אחי בלי לפגוע או משהו אבל אתה מדבר פה כמו איזה ילדון מושפע שבלע את המסרים שביבי האכיל אותו ועכשיו מדבר כאחרון הביביסטים. אני יודע שאתה לא כזה אבל תשמע איך אתה נראה מהצד: ביבי. ימין. חזק. שמאל. רע. קקי. 

ביבי הצליח להטמיע בך את המסרים שלו שנועדו להפחיד חילונים לחיות בשלום עם הפרוטקשן והכוח המוגזם שהוא נותן למפלגות החרדיות כדי להישאר בשלטון. אחי צא מזה. העולם לא דיכוטומי בין אפוקליפסה שהשמאל יביא עלינו ובין אוטופיה של הימין. בסך הכל, בתכלס, ה"שמאל וימין" האמיתי נקבע ע"י ממשלת ארה"ב. כל השאר- שום דבר לא הולך להשתנות. 

לבנט יש עכשיו צ'אנס להוכיח את עצמו בתור ר"מ ואם הוא יעשה את זה כמו שצריך הוא ימשוך לא מעט קולות ימין לבחירות הבאות בעיקר כי באופק רואים כבר את פרישתו של נתניהו. זה אולי יפתיע אותך אבל לא כל מצביעי הימין הם שימפנזות שמדקלמות "ימין. חזק. שמאל. חלש" בצורה פבלובית.