Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

1 דקה לפני, Zizou said:

מי קובע מי 'אנשים איכותיים'? אתה? 

ממש שמאל קלאסי. בוא נחנך את הבבונים מימין למי צריך להצביע

א' אני לא שמאל

ב' קטונתי מלקבוע. אני יכול להגיד לדעתי מי לא ראוי. בוא נוותר על הקלישאות. 

11 דקות לפני, Keano said:

אין לי שום בעיה עם זה כל עוד זה כלפי חבורה מצומצמת של אנשים שהרוויחו את זה ביושר

גם וגם.

אם יש אנשים איכותיים יותר שלא נבחרו אז אשמת מי זה? ומדובר על הפריימריז, לא על הבחירות לכנסת.

אם אחרי שנבחרו המפלגה עוד מקדמת אותם לתפקידים בכירים אז אשמת מי זה?

פרצופם של לוחמי הדמוקרטיה

איזה אירוניה

2 דקות לפני, Keano said:

א' אני לא שמאל

שמע קטע

אוסנת מארק מייצגת אנשים בישראל

גם אני לא מתחבר אליה ולא הייתי יושב איתה לכוס קפה

אבל אני לא יותר ״איכותי״ ממנה וממי שמצביע לה

מדדי האיכות שאתה מונע לפיהם נקבעו עי אותם אנשים ששלחו את הוריה של מארק לחור בדרום וזלזלו בפוטנציאל האנושי שלה מתוך גזענות טהורה.

עצה שלי

קח את ההודעה הארוכה של דנדליון ותבחן את נבחרי הציבור שלנו לפי זה.

לא לפי ההון התרבותי או הסלנג שלהם, זה גזעני 

ואתה הרי לא גזען נכון?

5 דקות לפני, Keano said:

א' אני לא שמאל

במי בחרת?

נריץ על העשירייה הראשונה שלהם קורות חיים, עשייה פוליטית, חברתית, מדד העשייה והמעורבות בכנסת וכמובן קשרי הון-שלטון-מערכת משפטית.

נבחן אם אדוני הנעלה בחר בחוכמה.

1 דקה לפני, קמחי said:

במי בחרת?

נריץ על העשירייה הראשונה שלהם קורות חיים, עשייה פוליטית, חברתית, מדד העשייה והמעורבות בכנסת וכמובן קשרי הון-שלטון-מערכת משפטית.

נבחן אם אדוני הנעלה בחר בחוכמה.

הדיון לא היה על הבחירה שלי.

3 דקות לפני, Echoes said:

שמע קטע

אוסנת מארק מייצגת אנשים בישראל

גם אני לא מתחבר אליה ולא הייתי יושב איתה לכוס קפה

אבל אני לא יותר ״איכותי״ ממנה וממי שמצביע לה

מדדי האיכות שאתה מונע לפיהם נקבעו עי אותם אנשים ששלחו את הוריה של מארק לחור בדרום וזלזלו בפוטנציאל האנושי שלה מתוך גזענות טהורה.

עצה שלי

קח את ההודעה הארוכה של דנדליון ותבחן את נבחרי הציבור שלנו לפי זה.

לא לפי ההון התרבותי או הסלנג שלהם, זה גזעני 

ואתה הרי לא גזען נכון?

הייתי אומר אותו הדבר על כל אדם שהיה מתנהל באותה צורה, אין לזה מקום כנבחר ציבור, לפחות בעיני.

24 דקות לפני, Keano said:

א' אני לא שמאל

למרבה הצער לא קטונת מלקבוע. ביצעת דיכוטומיה פטרוניסטית ומובהקת בין חברי כנסת ראויים/מוערכים לבין אלו שלשיטתך אינם והגדלת לעשות ולהאשים את העם בבחירה הלא רציונלית/ערכית באותם אנשים גם אם נבחרו ישירות על ידם בטענה וגם את המנגנון המפלגתי של הליכוד שמעודד התנהגות כזו בטענה שהמציאות הזו לא מעניקה לאותם חברי כנסת הערכה(!). למרבה המזל אנחנו לא נמצאים בטכנוקרטיה/אוליגרכיה אלא במציאות שבה כל האנשים במדינה נהנים מערך זהה במדויק בבחירתם. אין צורך להעריך את אותם חברי כנסת, אלא אך ורק להכיר בעובדה שיש אנשים שכן מעוניינים שהם יהיו המייצגים שלהם בפרלמנט. ההתעלמות הגסה מעובדת יסוד זו היא הרבה יותר בעייתית ובעל שיעור קומה מוסרי נמוך בהרבה מאשר פרלמנט שלם שמורכב מאותם חברי כנסת שציינת.

4 דקות לפני, Keano said:

הדיון לא היה על הבחירה שלי.

הייתי אומר אותו הדבר על כל אדם שהיה מתנהל באותה צורה, אין לזה מקום כנבחר ציבור, לפחות בעיני.

אבל אדוני מלכלך מטנף ומזלזל בבחירה שלי. למה? 

ביקורת יודעת לנוע לשני הצדדים. איכות הרשימות האחרות, בוא נגיד את זה בלשון המעטה, לא מרשימה במיוחד.

6 דקות לפני, קמחי said:

אבל אדוני מלכלך מטנף ומזלזל בבחירה שלי. למה? 

ביקורת יודעת לנוע לשני הצדדים. איכות הרשימות האחרות, בוא נגיד את זה בלשון המעטה, לא מרשימה במיוחד.

איך הגעת לזה? הדבר היחיד שדיברתי עליו היה הטיעון שהרשימה טובה. לדעתי היא לא אבסולוטית וגם ביחס לאחרות, אז נסכים שלא להסכים. 

8 דקות לפני, Keano said:

איך הגעת לזה? הדבר היחיד שדיברתי עליו היה הטיעון שהרשימה טובה. לדעתי היא לא אבסולוטית וגם ביחס לאחרות, אז נסכים שלא להסכים. 

לדעתך היא לא טובה. דעתך היא נהדרת, ומקומה בקלפי. אבל היא דעתך ושוות ערך לשלי.

רוצה ללכלך באבסולוטיות על הליכוד? מי שגר בבית זכוכית שלא יזרוק אבנים. בוא נשים על הגריל גם את הבחירה שלך.

אין כאן אמת אחת, אמת מידה אבסולוטית לבחירת נציגי ציבור, אלא מערכת מוזרה כזו שנקראת דמוקרטיה. מי שבחירתו של האחר לא טובה לו, גורמת לו לבעור לגחך או לזלזל באותו אדם, כנראה שבעל כמה בעיות מוסריות ואתיות בעצמו, בסט הערכים האישי שלו.

6 דקות לפני, קמחי said:

לדעתך היא לא טובה. דעתך היא נהדרת, ומקומה בקלפי. אבל היא דעתך ושוות ערך לשלי.

רוצה ללכלך באבסולוטיות על הליכוד? מי שגר בבית זכוכית שלא יזרוק אבנים. בוא נשים על הגריל גם את הבחירה שלך.

אין כאן אמת אחת, אמת מידה אבסולוטית לבחירת נציגי ציבור, אלא מערכת מוזרה כזו שנקראת דמוקרטיה. מי שבחירתו של האחר לא טובה לו, גורמת לו לבעור לגחך או לזלזל באותו אדם, כנראה שבעל כמה בעיות מוסריות ואתיות בעצמו, בסט הערכים האישי שלו.

יפה שלקחת את זה לכיוון האישי כשברור לך שזה לא, וגם לא ברמת בחירה כזו או אחרת, אין לי שום בעיה עם בחירה של אף אחד, התייחסתי לטיעון ספציפי. 

2 דקות לפני, Keano said:

יפה שלקחת את זה לכיוון האישי כשברור לך שזה לא, וגם לא ברמת בחירה כזו או אחרת, אין לי שום בעיה עם בחירה של אף אחד, התייחסתי לטיעון ספציפי. 

לא חביבי, אתה השמצת את הבחירה שלי. אתה השמצת את דעתי וביקרת את אמות המידה שלי.

אתה לא חושב שרשימת הליכוד היא טובה, או מורכבת מאנשים ראויים. זו היא רק דעתך ואני מברך עליה. אני חושב אחרת.

כאשר אני מגיע לקלפי, אני בוחן את הרשימות לפי אמות המידה שלי, את ראשי המפלגות, את העשייה שלהם כנבחרי ציבור ובכלל, השכלה וניסיון. זו ההחלטה ותהליכי הבחירה שלי.

רוצה לטעון אחרת? נהדר, אבל זה לא חד כיווני.

רוצה להפוך את זה לגיחוך או לבדיחה? לא איתי לפחות. הדיון היה מעניין הרבה יותר אם היית חושף את הבחירה שלך לביקורת כפי שאתה הפנית כלפיי, אבל אתה ממשיך בשלך.

6 דקות לפני, קמחי said:

לא חביבי, אתה השמצת את הבחירה שלי. אתה השמצת את דעתי וביקרת את אמות המידה שלי.

אתה לא חושב שרשימת הליכוד היא טובה, או מורכבת מאנשים ראויים. זו היא רק דעתך ואני מברך עליה. אני חושב אחרת.

כאשר אני מגיע לקלפי, אני בוחן את הרשימות לפי אמות המידה שלי, את ראשי המפלגות, את העשייה שלהם כנבחרי ציבור ובכלל, השכלה וניסיון. זו ההחלטה ותהליכי הבחירה שלי.

רוצה לטעון אחרת? נהדר, אבל זה לא חד כיווני.

רוצה להפוך את זה לגיחוך או לבדיחה? לא איתי לפחות. הדיון היה מעניין הרבה יותר אם היית חושף את הבחירה שלך לביקורת כפי שאתה הפנית כלפיי, אבל אתה ממשיך בשלך.

אתה חשפת את הבחירה שלך והבעתי את דעתי על חלק מסויים ממנה, חלק גדול לגיטימי לחלוטין. אתה יכול לזלזל בזה ולא להתייחס או לקחת את זה למקום אחר, בחירה שלך. 

3 דקות לפני, Keano said:

אתה חשפת את הבחירה שלך והבעתי את דעתי על חלק מסויים ממנה, חלק גדול לגיטימי לחלוטין. אתה יכול לזלזל בזה ולא להתייחס או לקחת את זה למקום אחר, בחירה שלך. 

אתה זלזלת בבחירה שלי.

יש הבדל.

אבל יאללה דחילעק, במילא כולנו נדפקנו. עוד ארבע מיליארד לתהום הנשייה.

8 דקות לפני, קמחי said:

אתה זלזלת בבחירה שלי.

יש הבדל.

אבל יאללה דחילעק, במילא כולנו נדפקנו. עוד ארבע מיליארד לתהום הנשייה.

לא רק שלא זלזלתי, הלוואי וכל אחד היה יודע לנמק את הבחירה שלו באותה צורה, אולי לא היינו מגיעים ללופ האינסופי הזה. 

אין ספק שישנה הידרדרות אנושית ברשימת הליכוד בשנים האחרונות. מנהיגים איכותיים כמו לימור לבנת, סער, בני בגין, סילבן שלום, מרידור, יעלון וכחלון עזבו כי מרביתם כבר לא יכלו לשאת את מה שנהיה מהמפלגה הזאת תחת ביבי. במקומם עלו אנשים שבחלקם הם איכותיים ורציניים כגון ישראל כץ ואדלשטיין אך חלקם הגדול הם סחלה מהביל ודוחה (מי יותר מי פחות) כמו מיקי זוהר, דוד ביטן, אוחנה, אורן חזן וחיים כץ (את מירי רגב אני דווקא מחבב האמת). 

יכול להיות שזו רק תחושה סובייקטיבית שלי אבל אני בהחלט חושב שפעם, טרם ימי הפיכת הליכוד לחצר מלכות הקיסר הראשון לשמו, הרשימה היתה יותר איכותית.

12 דקות לפני, ravid said:

אין ספק שישנה הידרדרות אנושית ברשימת הליכוד בשנים האחרונות. מנהיגים איכותיים כמו לימור לבנת, סער, בני בגין, סילבן שלום, מרידור, יעלון וכחלון עזבו כי מרביתם כבר לא יכלו לשאת את מה שנהיה מהמפלגה הזאת תחת ביבי. במקומם עלו אנשים שבחלקם הם איכותיים ורציניים כגון ישראל כץ ואדלשטיין אך חלקם הגדול הם סחלה מהביל ודוחה (מי יותר מי פחות) כמו מיקי זוהר, דוד ביטן, אוחנה, אורן חזן וחיים כץ (את מירי רגב אני דווקא מחבב האמת). 

יכול להיות שזו רק תחושה סובייקטיבית שלי אבל אני בהחלט חושב שפעם, טרם ימי הפיכת הליכוד לחצר מלכות הקיסר הראשון לשמו, הרשימה היתה יותר איכותית.

אדוני יספר לי מה האיכות יוצאת הדופן בלימור לבנת, גדעון סער, סילבן שלום, דן מרידור ומשה כחלון פרט לוותק ארוך במפלגה ובכנסת. באמת, מת לדעת, ברמה הפרסונלית.

במה הם טובים, משכילים או ראויים יותר.

לפני13 שעות , Krishi said:

אנשים שמבקשים מראש המפלגה הכי גדולה, בעל התמיכה הכי רחבה, שהנהיג והצעיד וקידם את המדינה הזאת מטאורית אלפי צעדים קדימה - שיזוז הצידה, כי לדעתם הוא זה שגורם לכל הבעיות פה, ולא נגיד הצד שמנגד שמסית ומשתלח ומפלג ותוקע מקלות בגלגלי המדינה. פשוט הזויים, באמת. 

למה שנתעורר, ממה שנתעורר, מזה שיש לנו את המנהיג הכי ראוי ומתאים להנהגת המדינה? 

אם יש סיבות שבגללן ביבי נאלץ גם להילחם על עצמו אישית זה בגלל ההתקפות עליו מכל עבר, של אלו שאיבדו את ההגמוניה וזה כואב להם ושורף להם מבפנים, ועוד כמה ממורמרים אחרים. למה שהוא יתכופף מולם? למה שהתוכנית הזדונית שלהם תצליח? שהם יתפנו, ויתנו למנהיג ולראש הממשלה הכי טוב בהיסטוריה של המדינה להמשיך להנהיג ולהצעיד אותנו קדימה. 

כל אנשי ה"ליכוד" שפתאום "ראו את האור" והחליטו שביבי הוא הסחטן הדיקטטור, תעשו לי טובה, אנשי ימין אתם לא. מקסימום "אידיוטים שימושיים" .... 

לפני13 שעות , קמחי said:

ד״א, למה רק ביבי צריך להתחלף?

בוא נחליף את כל מצביעי הליכוד, ש״ס, אגודת ישראל, הציונות הדתית ואולי כמה ממצביעי בנט.

נעביר אותם לאינשהו.

במילא כולנו אהבלים עושי דווקא ערסים שמבלים כל חמישי בקריוקי ומגיעים לקלפי בשביל להוציא אצבע לכל מי שחושב שהוא טוב יותר.

הרי אם לא היינו הומופובים דתיים גזענים שרק מתים על המלך, היינו מבינים שהצד מנגד פשוט רוצה רק את הטוב בשבילנו ואנחנו פשוט טיפשים ועיוורים מכדי להבין.

אז שניכם מאשימים אחרים בהתנשאות ובביטול דעות אחרות ואז מבטלים דעות של אחרים ועל הדרך קובעים אם אני איש ימין או לא. הגיוני בסך הכל.

לטעמי, דווקא אנשי ליכוד צריכים לתמוך בסיום עידן נתניהו. גם כדי שיסיים לפני שבאמת הקרדיט שמגיע לו על הדברים הטובים שעשה יימחק לגמרי וגם כדי להעביר מסר חשוב וערכי על טוהר מידות (מה שלצערי הולך ונעלם מהליכוד בכל כך הרבה רמות ומובנים, לרבות בפריימריז שכולל היום כל כך הרבה קבוצות לחץ שאין להם ולאידיאולוגיה של הליכוד והימין אפילו חצי דבר). 

אפשר ומותר כאיש ימין להיות מאוכזב מכך שראש המפלגה שלנו מתעסק בעניינים אישיים שלו במקום לנצל חלון הזדמנויות היסטורי לקידום תיקונים ועיוותים היסטוריים בכל כך הרבה תחומים, אפשר ומותר כאיש ימין להיות מאוכזב מכך שהמפלגה שלנו הופכת להיות גרסה רעה של מפא"י (ע"ע מירי רגב, חיים כץ, מיקי זוהר, דוד ביטן וכל ניגודי העניינים ותפירת המשרות שהם מעורבים בהם) ואפשר ומותר כאיש ימין לרצות שלטון נקי, ללא כל סימני שאלה.

רוב האנשים בנושא הזה שיצאו נגד ביבי לא התנשאו, לא התייחסו אל מצביעי ליכוד כאל חסרי מוח או יתר הדברים שאתם מתיימרים להכניס לאנשים לפה. 

אם המצב במדינה ובליכוד נראה לכם תקין או הגיוני, זאת זכותכם. אני חושב שזה רחוק מכך.

אם לטעמכם הפריימריז בליכוד עדיין משקף דמוקרטיה, זאת זכותכם. אני חושב שהפריימריז בליכוד הולכים ומתרחקים מדמוקרטיה ומתקרבים יותר למה שקורה במפלגות בלי פריימריז (ע"ע שריונים והנחתות ופקידה המונית של ועדים לצד רדיפה והרחקה של קבוצות לחץ שלא מתיישרות עם רוח המנהיג). 

אם לטעמכם הרשימה של הליכוד היא הטובה ביותר, זאת זכותכם. אני חושב שהרשימה של הליכוד, למעט כמה יחידי סגולה (שגם הם נדחקים בכוח לשוליים כדי שלא חלילה יהיו עתודה שלטונית אחרי ביבי) היא עלבון למה שהמפלגה הזאת ייצגה עבורי בשלושים ומשהו שנים ולמה שהמפלגה מתיימרת לייצג.

אם לטעמכם ראש ממשלה יכול לכהן תחת אישומים כל כך חמורים והתנהלות כמו של נתניהו, אם לטעמכם החיבוק המביך לרע"ם אחרי שבמשך שנתיים הקולות שיצאו מהליכוד היו על גבול הגזענות (הערבים הנוהרים, העליהום חסר התקדים כנגד ממשלה בתמיכת המשותפת ועוד, ואפשר לראות אינספור ציוצים ואמירות של אנשים שפתאום הפכו לחובבי מנסור עבאס) משקף משהו מעבר לניסיון הישרדות ובריחה מהעמדה לדין של נתניהו, זאת זכותם. אני מתבייש בזה. סמוטריץ' רחוק מלהיות כוס התה שלי, אבל אני לפחות מעריך אותו על עמידה ודבקות בעקרונות שלו (גם אם הם גזעניים). 

או בקיצור - אני מאסתי בתמיכה חסרת פשרות בליכוד רק בשביל לקבל גרסה גרועה של מפא"י. זאת זכותי. זה לא אומר שום דבר עליכם. 

20 דקות לפני, קמחי said:

אדוני יספר לי מה האיכות יוצאת הדופן בלימור לבנת, גדעון סער, סילבן שלום, שאול מרידור ומשה כחלון פרט לוותק ארוך במפלגה ובכנסת. באמת, מת לדעת, ברמה הפרסונלית.

במה הם טובים, משכילים או ראויים יותר.

רוב האנשים שצוינו כאן היו פרלמנטרים חרוצים, קידמו את האג'נדה של הליכוד והימין (למשל סער כשר החינוך עם ביקורים בחברון, למשל כחלון עם הרפורמה בסלולר, למשל לבנת עם מהלכים חשובים לקידום קולות שונים ויותר ימניים בכל משרד שהייתה בו). גם מיקי איתן ראוי להיכלל ברשימה הזאת.

מישהו טען משהו לגביך מעיין? מרגיש נרדף או סתם מעלה באוב כדי להעלות טיעון?

לא ממש מעניינת אותי הדעה הפוליטית שלך, לא מזלזול, אלא כי אני לא שופט את הבחירה של האחר. מבחינתי שיעשו אןדןדינו בקלפי.

מה שאני כן שופט זה אך ורק את פועלם של נבחרי הציבור שלי, ולאחר מכן את נציגי הציבור כולם.

ובניגוד אליך, אני לא צריך להתעטף באמתלות רוויזיוניסטיות כדי להרגיש נעלה בבחירתי. את אותן עליהום קיימו על בגין ושמיר לפני כמה שנים לא רבות. רק לאחרונה בהנדוס תודעת ההמונים השמאל מתרפק עליהם בחיבה.

2 דקות לפני, מנג'ר יונייטד said:

רוב האנשים שצוינו כאן היו פרלמנטרים חרוצים, קידמו את האג'נדה של הליכוד והימין (למשל סער כשר החינוך עם ביקורים בחברון, למשל כחלון עם הרפורמה בסלולר, למשל לבנת עם מהלכים חשובים לקידום קולות שונים ויותר ימניים בכל משרד שהייתה בו). גם מיקי איתן ראוי להיכלל ברשימה הזאת.

כחלון ביצע את השלב האחרון ברפורמת הסלולר לאחר שר נהדר שפעילותו נמחקה רק כי מישהו סובל קצת מבעיות אגו. מכיר את השר אטיאס ושלבי הרפורמה? אז חלקו של כחלון בדבר הוא אפסי.

מוזמן גם לברר את קשרי ההון שלטון של חביבך. פעם זה היה עוד חבוי, היום זה ידוע לכל.

סער הוא שר חינוך ושר פנים כושל, שהביא עלינו את חוסר האיזון בין רשויות המדינה ובעל פעילות פרלמנטרית אפסית בעשור האחרון.

לימור לבנת היא שרה ופרלמנטרית כושלת.

סילבן שלום מוזס(אוהב להוסיף את שם המשפחה הדרוש כדי להבחין בעיקר) נשוי למשפחת החונטה העיתונאית. קיבל בתמורה לפרישתו סגירה של כמה וכמה תיקים על הטרדות מיניות שנפרשו לכל אורך הקדנציות הציבוריות שלו, וגיסו של מהמר כפייתי שאני לא זוכר את שמו שניסה לשחד את ראש הממשלה לא? מוכר למישהו? 

אם תרצה לפתוח את הנושא לעומק אני אשמח. אין שמח ממני לפתוח את הג׳ורה על אנשי הבית הפוליטי שלי, ולא רק שצריך.

11 דקות לפני, קמחי said:

מישהו טען משהו לגביך מעיין? מרגיש מרדף או סתם מעלה באוב כדי להעלות טיעון?

לא ממש מעניינת אותי הדעה הפוליטית שלך, לא מזלזול, אלא כי אני לא שופט את הבחירה של האחר. מבחינתי שיעשו אןדןדינו בקלפי.

אני שופט אך ורק את פועלם של נבחרי הציבור שלי, ולאחר מכן את נציגי הציבור כולם.

ובניגוד אליך, אני לא צריך להתעטף באמתלות רוויזיוניסטיות כדי להרגיש נעלה בבחירתי. את אותן עליהום קיימו על בגין ושמיר לפני כמה שנים לא רבות. רק לאחרונה בהנדוס תודעת ההמונים השמאל מתרפק עליהם בחיבה:

כמו שיגאל (כרישי) כתב: "כל אנשי ה"ליכוד" שפתאום "ראו את האור" והחליטו שביבי הוא הסחטן הדיקטטור, תעשו לי טובה, אנשי ימין אתם לא. מקסימום "אידיוטים שימושיים" ...."

חשבתי שהתגובה שלך לגבי זיהוי מצביעי ליכוד עם ערסים התייחסה גם למה שכתבתי. 

אני לא מעלה שום דבר באוב ומניסיוני לא יוצא שום דבר מדיונים על עניינים פוליטיים מלבד התבצרות איתנה יותר בעמדות. 

כנראה שאני ואתה שופטים את פועלם של נבחרי ציבור לפי מדדים שונים אם אתה מרוצה מאוד מפועלם של חברי הליכוד ואני הגעתי לנקודה שבה קשה לי להצביע ליכוד לראשונה בחיי בערך בגלל פועלם.  

הזדמנות פז אחרי כל החיכוכים אתמול בגוש הנוכל סביב סוגיית ההישענות על רע"מ, 3 עריקים מהליכוד/ציונות דתית ובנט ראש הממשלה או שבכלל אפשר להגיע לחרדים עם בלוק 58 ולנסות למשוך אותם, בתכלס אין להם מה להישאר עם הנוכל הם מבינים מצוין שאחרי 4 פעמים שנכשל להשיג 61 זה שירת הברבור בשבילו, ולא יהיה שום שנמוך מבחינתם כל ההסכמים הקואליציוניים וההסכמות הקודמות שהיה להם עם הנוכל  יישמרו גם בממשלת בנט

6 דקות לפני, מנג'ר יונייטד said:

כמו שיגאל (כרישי) כתב: "כל אנשי ה"ליכוד" שפתאום "ראו את האור" והחליטו שביבי הוא הסחטן הדיקטטור, תעשו לי טובה, אנשי ימין אתם לא. מקסימום "אידיוטים שימושיים" ...."

חשבתי שהתגובה שלך לגבי זיהוי מצביעי ליכוד עם ערסים התייחסה גם למה שכתבתי. 

אני לא מעלה שום דבר באוב ומניסיוני לא יוצא שום דבר מדיונים על עניינים פוליטיים מלבד התבצרות איתנה יותר בעמדות. 

כנראה שאני ואתה שופטים את פועלם של נבחרי ציבור לפי מדדים שונים אם אתה מרוצה מאוד מפועלם של חברי הליכוד ואני הגעתי לנקודה שבה קשה לי להצביע ליכוד לראשונה בחיי בערך בגלל פועלם.  

אז טעית בהבחנה שלך.

לגבי אופן וטיב הבחינה שלי לגבי פועלם של נציגי הליכוד אפשר עוד להתווכח, אבל לשמחתי רוב הרשימה שאתם מתרפקים עליה בהנאה(נוסח התרפקות השמאל על בגין ושמיר) סיימה את חייה הפוליטיים, כך שאפשר לבחון בכלים אובייקטיביים את פעילות כל אחד ואחד מהם, את אופי השחיתות והפעילות האסורה שקיימו, את התרומה או הפגיעה שלהם בקהל הבוחרים שלהם ועם ישראל בכלל.

על רוב רובם, מדן מרידור הבן של(נפוטיזם?), ועד כחלון ידידנו, אין לי געגועים עזים וכמיהה שיחזרו הביתה. הפנסיה מחמיאה להם ולחשבון הבנק שלהם.