Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

לסיכום חלק מההודעות פה

ביבי הוא בהחלט לא הימין האידיאלי שהייתי מצפה שהוא יהיה, עם זאת, מבחינת הנהגה הוא המועמד הכי טוב שיש לנו כרגע. 

אין לי מושג על איזה משבר כלכלי חמור מדברים פה, כי זה סתם הפחדות לא מבוססות. וגם אם היה כזה משבר אז היחיד שהיה יכול להוציא אותנו מזה - זה רק ביבי.

ישיבה עם רע"מ - לא יקרה. לא יושבים עם תומכי מחבלים. 

עצירת הדיקטטורה השיפוטית - לא כזה פשוט לביצוע ולא משנה כמה זמן אתה בשלטון. עם זאת - מטרה חשובה מאין כמותה כדי לשמור על הדמוקרטיה והמשילות בישראל (והצביון היהודי). 

26 דקות לפני, Krishi said:

לסיכום חלק מההודעות פה

ביבי הוא בהחלט לא הימין האידיאלי שהייתי מצפה שהוא יהיה, עם זאת, מבחינת הנהגה הוא המועמד הכי טוב שיש לנו כרגע. 

אין לי מושג על איזה משבר כלכלי חמור מדברים פה, כי זה סתם הפחדות לא מבוססות. וגם אם היה כזה משבר אז היחיד שהיה יכול להוציא אותנו מזה - זה רק ביבי.

עצירת הדיקטטורה השיפוטית - לא כזה פשוט לביצוע ולא משנה כמה זמן אתה בשלטון. עם זאת - מטרה חשובה מאין כמותה כדי לשמור על הדמוקרטיה והמשילות בישראל (והצביון היהודי). 

קרישי אני מכבד אותך כיוזר אבל כלכלית לפי מה שאמרת- פשוט אין לך מושג. ואני גם משער שאם אתחיל להביא לפה עובדות איכשהו זה לא יהיה קביל. צר לי שאתה חושב ככה והלוואי והיינו כרגע במצב יותר טוב או בדרך לשם בעתיד. לגבי היכולת של ביבי להוציא אותנו ממשבר- עובדתית זה פשוט לא נכון ופירטתי מקודם למה. 

ברור שלביבי אין שום בעיה לשבת עם רע״מ.

כל ההפחדות שלו על ממשלת שמאל עם הערבים אלה סיסמאות בחירות.

ביבי מצרף גם את המשותפת אם זה מה שיאפשר לו להיות ראש ממשלה.

הבעיה שהקואליציה של ה״שותפים הטבעיים״ שלו פשוט לא תאפשר את זה.

גם בליכוד יש ח״כים שמעדיפים הליכה לבחירות 5 על פני האפשרות הזאת.

4 דקות לפני, שי123 said:

ברור שלביבי אין שום בעיה לשבת עם רע״מ.

כל ההפחדות שלו על ממשלת שמאל עם הערבים אלה סיסמאות בחירות.

ביבי מצרף גם את המשותפת אם זה מה שיאפשר לו להיות ראש ממשלה.

הבעיה שהקואליציה של ה״שותפים הטבעיים״ שלו פשוט לא תאפשר את זה.

גם בליכוד יש ח״כים שמעדיפים הליכה לבחירות 5 על פני האפשרות הזאת.

הוא כבר שלח את ריקלין להכשיר את השרץ

25 דקות לפני, Emmanuel said:

קרישי אני מכבד אותך כיוזר אבל כלכלית לפי מה שאמרת- פשוט אין לך מושג. ואני גם משער שאם אתחיל להביא לפה עובדות איכשהו זה לא יהיה קביל. צר לי שאתה חושב ככה והלוואי והיינו כרגע במצב יותר טוב או בדרך לשם בעתיד. לגבי היכולת של ביבי להוציא אותנו ממשבר- עובדתית זה פשוט לא נכון ופירטתי מקודם למה. 

יש לך בעיה רצינית בזיהוי ההבדל בין עובדות לספקולציות שמסתדרות עם הפוזיציה שלך.

אם לא ביבי אין ספק שהממשלה המועדפת על האדם החילוני הממוצע היא: ליכוד, כחול לבן, יש עתיד, תקווה חדשה ובנט (אולי גם העבודה, תלוי כמה אתםן אוהבים את מירב מיכאלי)

ממשלה באזור ה-70 מנדטים, נחכה משהו כמו 12 שנה עד לסיכוי להקמת ממשלה חילונית

לפני1 שעה , Krishi said:

לסיכום חלק מההודעות פה

אני אחסוך את טחינת המים הקבועה שלא תוביל לשום שינוי דעה לעניין הטענות שלך לגבי המנהיגות של ביבי, המצב הכלכלי ומערכת המשפט, ואציין שיהיה מאוד מאוד מסקרן לראות איך תגיב אם ביבי יקים ממשלה בתמיכת רע"ם. 

1 דקה לפני, I promise said:

למה שבנט יסכים להיות שר בממשלה עם רעם ולא יעדיף להיות ראש ממשלה עם מרצ ורעם ,לפיד, ליברמן, סער ,גנץ והעבודה ?

מנסה להיכנס לדרך החשיבה שלו:

בנט רוצה ושואף להיות ראש ממשלה בעתיד וזה ברור, הוא יודע שכל עוד ביבי פה הוא לא יהיה ראש ממשלה ככה שיש 2 דרכים- האחת היא כביכול ״קצרת טווח״ וזה להקים עכשיו איזשהי קואליציה עם השמאל שתעיף את ביבי (אולי) וככל הנראה תלך לבחירות זמן קצר מאוד אחרי. דבר כזה הוא מהלך קיצוני שהרבה קולות בימין ״יזכרו לו״

הדרך השנייה היא הארוכה והיא להבין את המצב הנתון ולדעת שבבוא הימים ביבי יילך אם זה משפט או אם זה הגיל ובזמן הזה בנט יכול להתקבע כאיש הימין הותיק והמוכר שיפרוץ ביום שאחריו.

23 דקות לפני, מנג'ר יונייטד said:

אני אחסוך את טחינת המים הקבועה שלא תוביל לשום שינוי דעה לעניין הטענות שלך לגבי המנהיגות של ביבי, המצב הכלכלי ומערכת המשפט, ואציין שיהיה מאוד מאוד מסקרן לראות איך תגיב אם ביבי יקים ממשלה בתמיכת רע"ם. 

אני הכי מחכה ליום שאלו שתומכים בביבי בקטע עיוור יגידו על איזשהו מהלך ״הוא לא יעשה את זה״ ״זה כבר קיצוני״ ״אם זה אני לא יסכים״ 

ואז המהלך הזה יקרה והם יהיו בשוק  כמו יאאניב ב4-3

עריכה:

בעצם זה קרה לא פעם ולא פעמיים ואלו שמעריצים אותו הערתה עיוורת פשוט מקבלים את זה ואפילו מתרצים לעצמם איך הוא גאון

פשוט מעניין אותי מה הגבול שיפתח את העיניים לאלו שעוצמים אותן בכח

38 דקות לפני, מנג'ר יונייטד said:

נפסל מבחינתי באותו הרגע. לא אשכח לו את כל הטוב שעשה, אבל יותר לא תשמע ממני מילה בעדו. 

לפני1 שעה , Emmanuel said:

אני לא כלכלן אבל קצת מושג יש לי. אני לא רואה אותנו במצב כזה קשה, דירוג האשראי שלנו נשאר אותו הדבר, עדיין הייתה צמיחה (שמן הסתם קצת ירדה, וחזרה לעליה). כל זמן הקורונה המסחר והיצוא המשיך לעבוד, המובטלים לאט לאט יחזרו לשוק. אני לא רואה שאנחנו באיזה מצב כלכלי קשה ביותר, גם אם הגירעון גדל. 

שאלה של אחד שאין לו מושג בכלכלה...

למדינה אין חסכונות שהיא יכולה להוציא? כאילו, מה זה החרא הזה משבר כלכלי? איפה הכסף מהמיסים שלנו?

20 דקות לפני, Krishi said:

אני לא כלכלן אבל קצת מושג יש לי. אני לא רואה אותנו במצב כזה קשה, דירוג האשראי שלנו נשאר אותו הדבר, עדיין הייתה צמיחה (שמן הסתם קצת ירדה, וחזרה לעליה). כל זמן הקורונה המסחר והיצוא המשיך לעבוד, המובטלים לאט לאט יחזרו לשוק. אני לא רואה שאנחנו באיזה מצב כלכלי קשה ביותר, גם אם הגירעון גדל. 

ביחס למדינות ה-OECD, ובכללי, ביחס למדינות המערב אנחנו במצב טוב.

אם איזה כלכלן מהולל בפורום השחקן ה-12 רוצה לבטל דוחות של כלכלנים טיפה יותר מנוסים ופיקחים מהם, אני אשמח לצרף כמה דו"חות מנופחים ואשמח שישלול טענה אחר טענה. אפילו אחמם קערת פופקורן.

10 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לא רואה סרט שתוקם ממשלת ימין עם הערבים. סתם ספין.

בנט אתמול בנאום יפה העלה את בעיית העשור השמיני בממלכות ישראל.

טרם חצינו אותו.

עכשיו אנחנו בניסיון השלישי.

בכללי, די נדפקנו. כמו שהשיח הפוליטי הפך להיות תגרני רחוב וארגוני אוהדים(במקביל לאקסודוס המדהים מערוץ הספורט אל ערוצי התקשורת המובילים בפריים טיים, כי ככה מהנדסים ומצמצמים את השיח) ואין סוף מחנאות(כי רובנו כנראה מסכימים על אותם קווים כלליים, מכלכלה, ביטחון ועד איזון רשויות) ככה גם נראית מערכת הבחירות. 

26 דקות לפני, קמחי said:

ביחס למדינות ה-OECD, ובכללי, ביחס למדינות המערב אנחנו במצב טוב.

אם איזה כלכלן מהולל בפורום השחקן ה-12 רוצה לבטל דוחות של כלכלנים טיפה יותר מנוסים ופיקחים מהם, אני אשמח לצרף כמה דו"חות מנופחים ואשמח שישלול טענה אחר טענה. אפילו אחמם קערת פופקורן.

אני חושב שהמצב דומה קצת למצב טרום המחאה החברתית.
המצב הכלכלי של המדינה הורע, אבל הוא לא רע באופן מיוחד.

מי שבעיקר ספג את המכה אלה האזרחים, כשהמצב הכלכלי של מאות אלפים לפחות הורע בצורה משמעותית.

2 דקות לפני, שי123 said:

אני חושב שהמצב דומה קצת למצב טרום המחאה החברתית.
המצב הכלכלי של המדינה הורע, אבל הוא לא רע באופן מיוחד.

מי שבעיקר ספג את המכה אלה האזרחים, כשהמצב הכלכלי של מאות אלפים לפחות הורע בצורה משמעותית.

הנתונים מראים די להפך ממה שאתה טוען, ופרשנות כזו או אחרת לא ממש מניחה את הדעת בעיניי.

המצב הכלכלי כאן הוא טוב, טרום הקורונה היה מעולה, וככל הנראה במקביל לעצירת גלי המגפה ישתפר במהירות במיוחד לאחר סיום תקופת החל"ת שיכריח לא מעט סרבני עבודה בחזרה אל המשק.

52 דקות לפני, קמחי said:

הנתונים מראים די להפך ממה שאתה טוען, ופרשנות כזו או אחרת לא ממש מניחה את הדעת בעיניי.

המצב הכלכלי כאן הוא טוב, טרום הקורונה היה מעולה, וככל הנראה במקביל לעצירת גלי המגפה ישתפר במהירות במיוחד לאחר סיום תקופת החל"ת שיכריח לא מעט סרבני עבודה בחזרה אל המשק.

לא יודע על איזה נתונים אתה מדבר.

המצב הכלכלי של מאות אלפי עצמאיים הורע בוודאות, כולל כאלה שמקבלים כסף מהמדינה במסגרת רשת הביטחון.

איזה פלונטר מטורף ואין אור בקצה המנהרה וזה כבר נהיה מסוכן לעצם קיומה של המדינה. גם מבחינת ייציבות כלכלית, האפשרות לקדם רפורמות, וגם הקרע בעם.

עצוב.

אומר בתור ימני (שלא מת על ביבי אבל עדין לא חושב שיש מישהו טוב ממנו בימין כשמסתכלים על המכלול): אולי הגיע הזמן להתחיל לסיים. אומר את זה בכאב גדול, נתניהו הוא מנהיג עתיר זכויות, דוגמא קטנה היא החיסונים שפשוט הצילו את המדינה וזה שקיבלנו אותם ראשונים בכמות מסםקת לכל האזרחים זה מדהים וזה שלו. גם הסכמי אברהם, מדהים. ועוד, פיתוח פריפריה, תחבורה, היי טק, הכלכלה הישראלית צומחת ביחס לשאר מדינות oecd. העמידה 8 שניפ מול ממשל עויין מאוד בארה"ב בלי להיגרר להסכמים שפוגעים בביטחון ישראל. הבאת נושא הסיפוח לשיח ריאלי ומרכזי, כימני וכאיש ארץ ישראל השלמה מבחינתי זה פנטסטי ועוד ועוד (כמובן יש גם חסרונות לא קטנים וכישלונות עבר ואי בניה מספקת בהתיישבות והמצב הביטחוני בדרום. מכיר. הוא לא מושלם)

ועדין. אולי זה הזמן שיסיים אבל אם הוא מסיים זה צריך וחייב להיות בכבוד. אם זה היה תלוי בי, הייתי מכניס את גידעון ובנט לחדר, יש בחירות לנשיאות בספטמבר. תנו לו עד ספטמבר להיות רוהמ ואחר כך הקואליציה תבחר אותו לנשיא המדינה, בנט וסער יחזרו להתמזג בליכוד ויעשו רוטציה בתפקיד ראש הממשלה (מטעם הליכוד).

לא רואה אופציה לצאת מהמעגל הזה

18 דקות לפני, snufkin said:

איזה פלונטר מטורף ואין אור בקצה המנהרה וזה כבר נהיה מסוכן לעצם קיומה של המדינה. גם מבחינת ייציבות כלכלית, האפשרות לקדם רפורמות, וגם הקרע בעם.

עצוב.

אומר בתור ימני (שלא מת על ביבי אבל עדין לא חושב שיש מישהו טוב ממנו בימין כשמסתכלים על המכלול): אולי הגיע הזמן להתחיל לסיים. אומר את זה בכאב גדול, נתניהו הוא מנהיג עתיר זכויות, דוגמא קטנה היא החיסונים שפשוט הצילו את המדינה וזה שקיבלנו אותם ראשונים בכמות מסםקת לכל האזרחים זה מדהים וזה שלו. גם הסכמי אברהם, מדהים. ועוד, פיתוח פריפריה, תחבורה, היי טק, הכלכלה הישראלית צומחת ביחס לשאר מדינות oecd. העמידה 8 שניפ מול ממשל עויין מאוד בארה"ב בלי להיגרר להסכמים שפוגעים בביטחון ישראל. הבאת נושא הסיפוח לשיח ריאלי ומרכזי, כימני וכאיש ארץ ישראל השלמה מבחינתי זה פנטסטי ועוד ועוד (כמובן יש גם חסרונות לא קטנים וכישלונות עבר ואי בניה מספקת בהתיישבות והמצב הביטחוני בדרום. מכיר. הוא לא מושלם)

ועדין. אולי זה הזמן שיסיים אבל אם הוא מסיים זה צריך וחייב להיות בכבוד. אם זה היה תלוי בי, הייתי מכניס את גידעון ובנט לחדר, יש בחירות לנשיאות בספטמבר. תנו לו עד ספטמבר להיות רוהמ ואחר כך הקואליציה תבחר אותו לנשיא המדינה, בנט וסער יחזרו להתמזג בליכוד ויעשו רוטציה בתפקיד ראש הממשלה (מטעם הליכוד).

לא רואה אופציה לצאת מהמעגל הזה

עצוב לשמוע איש ימין מדבר ככה. כמו שיש גוש שמתנגד לנתניהו ככה יש גוש שרוצה רק את נתניהו וכל עוד אין הכרעה אין שום סיבה שיתקפל, הזוי שצריך להסביר דבר כזה, במיוחד לאור החרמות ממחנה האנטי.