Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

27 דקות לפני, דקסטר said:

אז אתה בעד לפיד כראש ממשלה? (סתם מתעניין)

לא. אבל אין לי בעיה אם ישב בתוך הממשלה תחת סער/בנט. ההתחייבות של בנט משחקת לטובת ביבי כשהמטרה שלו להפוך את המאבק לדו-ראשי כשזה לא(לפיד בעצמו אמר שלא מעוניין להיות ראש ממשלה)

3 דקות לפני, Double said:

לא. אבל אין לי בעיה אם ישב בתוך הממשלה תחת סער/בנט. ההתחייבות של בנט משחקת לטובת ביבי כשהמטרה שלו להפוך את המאבק לדו-ראשי כשזה לא(לפיד בעצמו אמר שלא מעוניין להיות ראש ממשלה)

מתי הוא אמר? אם יש עתיד יהיו המפלגה הגדולה (נגיד 20 לעומת 12/10 של סער ובנט) ויצליחו להרכיב ברור שהוא יהיה ראש הממשלה

2 דקות לפני, דקסטר said:

מתי הוא אמר? אם יש עתיד יהיו המפלגה הגדולה (נגיד 20 לעומת 12/10 של סער ובנט) ויצליחו להרכיב ברור שהוא יהיה ראש הממשלה

ללפיד אין מספרים להרכיב קואליציה (בנט לא ישב תחתיו)

סער יכול להביא חלק מהחרדים \ עריקים כאלה ואחרים שלפיד לא כדי להגיע ל61

1 דקה לפני, דקסטר said:

בנט וסער יוכלו ליצור בלוק ולעבור את המנדטים של לפיד. מי שירכיב ממשלה זה מי שיקבל הכי הרבה ממליצים. לכולם ברור שרק מישהו מהימין יוכל להיות ראש ממשלה. בגוש השינוי ימליצו על בנט או סער כי יבינו שרק הם יוכלו להרכיב ממשלה

כשהייתי באילת, הייתה קלפי שבה ניתן להצביע גם מי שהוא לא תושב המקום, מותנה בחתימה על טופס.

עכשיו אני במרכז, ואני מופיע כתושב אילת, האם יש קלפיות כאלו בכל עיר? 

53 דקות לפני, Semper Fidelis said:

דאבל, תקן אותי אם אני טועה- בבחירות קודמות היית תומך נלהב של עוצמה לישראל, לא?

בבחירות סבב א' אולי. בן גביר הפך להיות ביביסט על מלא. כרגע אני מצביע לימין שיפנה את הנאשם מבלפור

סער ראש ממשלה (13)

לפיד (19)

בנט (11)

ליברמן (7)

העבודה(7)

כחול לבן(4)

במקרה שחסר מנדטים לצרף את מרצ.

זאת תיהיה ממשלה שאהיה מרוצה ממנה בהתאם למה שיש כרגע.

הלוואי

אני לא שמח יותר מדי מזה שיהיו המפלגות של החרדים בממשלה, אבל מבחינת דאגה למדינה זה הרע במיעוטו לעומת האלטרנטיבות. 

אז ליכוד, החרדים, והציונות הדתית עם ימינה נשמעת לי כמו אחלה ממשלה. 

לפני1 שעה , Brandon Roy said:

כשהייתי באילת, הייתה קלפי שבה ניתן להצביע גם מי שהוא לא תושב המקום, מותנה בחתימה על טופס.

כן, זאת נקראת קלפי נגישה. תבדוק באתר של ועדת הבחירות איפה הכי קרובה לך

לפני1 שעה , Brandon Roy said:

יש פה מפה. אתה יכול לראות את כל הקלפיות הנגישות

https://bechirot24.bechirot.gov.il/election/Kneset24/Pages/available_kalpies_knesset24.aspx

לפני2 שעות , Brandon Roy said:

כל קלפי נגישה

1 hour ago, Krishi said:

אני לא שמח יותר מדי מזה שיהיו המפלגות של החרדים בממשלה, אבל מבחינת דאגה למדינה זה הרע במיעוטו לעומת האלטרנטיבות. 

אז ליכוד, החרדים, והציונות הדתית עם ימינה נשמעת לי כמו אחלה ממשלה. 

לפי מה שעקבתי בפורום, אתה אדם חילוני שאפילו במקרים מסומים מתנגד למעורבות של המדינה בענייני דת.

ממשלה שכזאת תוביל בעיניי לקיצוניות דתית שתפגע באופן מהותי בחופש של האזרח החילוני ולא תיתן מענה לצרכים של הציבור החילוני/ליברלי.

במיוחד כשמדובר בממשלה צרה שכזאת (61-65) שכל מפלגה יכולה לאיים בפרישה מהממשלה בכל רגע נתון.

1 hour ago, Mentel said:

לפי מה שעקבתי בפורום, אתה אדם חילוני שאפילו במקרים מסומים מתנגד למעורבות של המדינה בענייני דת.

ממשלה שכזאת תוביל בעיניי לקיצוניות דתית שתפגע באופן מהותי בחופש של האזרח החילוני ולא תיתן מענה לצרכים של הציבור החילוני/ליברלי.

במיוחד כשמדובר בממשלה צרה שכזאת (61-65) שכל מפלגה יכולה לאיים בפרישה מהממשלה בכל רגע נתון.

יש מבחינתי דברים חשובים יותר מהצרכים הספציפיים של הציבור החילוני הקשורים לעתיד המדינה. אין עולם מושלם ולפעמים צריך להתפשר. 

בממשלה כזאת איומי הפרישה אני מעריך יהיו מינימליים בהחלט. 

לפני4 שעות , Double said:

בבחירות סבב א' אולי. בן גביר הפך להיות ביביסט על מלא. כרגע אני מצביע לימין שיפנה את הנאשם מבלפור

"הנאשם מבלפור" זו השפה של השמאל. ראש הממשלה שהוגשו נגדו כתבי אישום תקדימי על זוטות ודברים שמאז ומעולם כולם עושים (יחסים בין פוליטיקאים לתקשורת). 

לא מת על ביבי אבל "הנאשם מבלפור" זו אמירה כדי ליצור דה לגיטימציה של כל בוחרי הימין (וזה לפני שדיברתי על ישראל השניה שמצביעה באופן מובהק לביבי)

1 דקה לפני, snufkin said:

"הנאשם מבלפור" זו השפה של השמאל. ראש הממשלה שהוגשו נגדו כתבי אישום תקדימי על זוטות ודברים שמאז ומעולם כולם עושים (יחסים בין פוליטיקאים לתקשורת). 

לא מת על ביבי אבל "הנאשם מבלפור" זו אמירה כדי ליצור דה לגיטימציה של כל בוחרי הימין (וזה לפני שדיברתי על ישראל השניה שמצביעה באופן מובהק לביבי)

אגב הוגש רק כתב אישום אחד

לפני3 שעות , I promise said:

סער ראש ממשלה (13)

לפיד (19)

בנט (11)

ליברמן (7)

העבודה(7)

כחול לבן(4)

במקרה שחסר מנדטים לצרף את מרצ.

זאת תיהיה ממשלה שאהיה מרוצה ממנה בהתאם למה שיש כרגע.

הלוואי

לסער אין 13 או משהו שקרוב לזה

4 דקות לפני, snufkin said:

הנאשם מבלפור זה טרמינולוגיה יפה. איש אחד שלקח מדינה אחת בשבי בגלל בעיותיו המשפטיות וגרר אותנו ל-4 מערכות בחירות וינסה לגרור אותנו גם לחמישיות

5 דקות לפני, Double said:

הנאשם מבלפור זה טרמינולוגיה יפה. איש אחד שלקח מדינה אחת בשבי בגלל בעיותיו המשפטיות וגרר אותנו ל-4 מערכות בחירות וינסה לגרור אותנו גם לחמישיות

כן זו זווית ההסתכלות של השמאל על האירועים.

הזווית של אנשי הימין בואכה ישראל השניה:

ראש ממשלה אהוד מאוד מהימין ובפריפריה שנבחר שוב ושוב וכשהשמאל לא הצליח לנצח אותו בקלפי כפי שמקובל בדמוקרטיה, הוגשו נגדו כתבי אישום על זוטות ועל תקדים עולמי של יחסים בין פוליטיקאי לתקשורת. 

למרות זאת הימין לא מתרשם ובוחר בו שוב ושוב להמשיך להנהיג אותו, אז השמאל מחרים אותו ובעצם חצי עם כי הם לא מקבלים את ההכרעה. אגב החר הזה של השמאל הוא שהביא את בן גביר לקדמת הבמה

17 דקות לפני, Double said:

למה תמיד הראיה היא חד כיוונית?

באותה מידה שאתה מאשים את ביי בגרירת מדינה ל-4 מערכות בחירות אני יכול להאשים את גנץ או ליברמן. למה דווקא הטענה שלך צודקת? גם הם יכלו להתפשר או לפרוש או להצטרף לקואליציה (ולא בתור מפלגה עם ראש ממשלה חליפי). 

1 דקה לפני, Krishi said:

למה תמיד הראיה היא חד כיוונית?

באותה מידה שאתה מאשים את ביי בגרירת מדינה ל-4 מערכות בחירות אני יכול להאשים את גנץ או ליברמן. למה דווקא הטענה שלך צודקת? גם הם יכלו להתפשר או לפרוש או להצטרף לקואליציה (ולא בתור מפלגה עם ראש ממשלה חליפי). 

כי אני מסתכל על מי עומד בראש בתפקיד 15 שנה ונאחז בקרנות המזבח. להאשים אחרים מעניין לי תתחת. 4 מערכות בחירות תוך שנתיים זה משבר גדול בפוליטיקה הישראלית שלא היה פה מעולם ואני משער שגם עוד לא יהיה.

לכן תקוותי שמחר עם ישראל יצא לדרך חדשה. תוקם ממשלת חירום בראשות מנהיג ימני לא אכפת לי איזה סער או בנט.