Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

On 18.3.2021 at 21:16, Zizou said:

כלכלה ימנית ומדיניות ימנית אמיתית אפשר לסכם במשפט אחד - עזבו אותי ואל תתערבו בחיי. 

תנו לשוק לקבוע מחירים, תפריטו כמה שיותר, מינימום התערבות בחיי האזרח.

זה מה שאני מאמין בו.

אתה באמת רוצה פה מערכת בריאות כמו בארהב? או חינוך ציבורי כמו שם? אם יש לך כסף אתה מלך ואם לא תמות? 

לפני5 שעות , red4peace said:

אתה באמת רוצה פה מערכת בריאות כמו בארהב? או חינוך ציבורי כמו שם? אם יש לך כסף אתה מלך ואם לא תמות? 

אפשר לעבוד עם משהו באמצע כמו שיטת השוברים. תן לגופים פרטיים להלחם על הזכות לתת שירות לאזרח ובתמורה יקבלו שובר שהמדינה מספקת לאזרח. מערכות ציבוריות מסורבלות יותר ויעילות פחות ככל שהן יותר גדולות. איך גוף עצום כמו המדינה אמור לחנך מיליוני ילדים?

לפני13 שעות , red4peace said:

להזכירך זו המדינה שעדיין הכי הרבה אנשים בעולם בוחרים להגיע אליה ואוכלוסייתה גדלה באופן עקבי. בהנחה וארה״ב הייתה מקום כה אכזרי עם איכות חיים ירודה, פושטי רגל שיטתיים בעקבות אירוע רפואי אקראי או בתי ספר בעלי הישגים נמוכים במיוחד - המהגרים או אזרחי ארה״ב היו יכולים לעשות את צעדיהם לעבר קנדה השכנה או לחצות את האוקיינוס האטלנטי אל עבר אחת ממדינות מערב/צפון אירופה שתערוך להם קבלת פנים חמה ופטרונית ותעניק להם שמיכות ובגדים בשדה התעופה/תחנת הרכבת הקרובה ומשם הסעה אל עבר הביטוח הלאומי הקרוב לקבלת סל קליטה נדיב שמן ומתמשך על חשבון האזרח העובד.

כמו שלאורך הספקטרום שבין 1 ל100 יש כמה נקודות שקרובות יותר ל50 מאשר לקצוות, כך גם בין אנרכו-קפיטלזים לבין מרקסיזם-לניניזם יש אזורים מתונים יותר. ארה״ב של היום בניגוד לאיך שמדמיינים אותה היא לא איזו פאונה קפיטליסטית אכזרית אוכלת יושביה, אלא מדינה עם הוצאה ציבורית של 37.8% מהתמ״ג, נתון שמעמיד אותה בסמוך למרבית מדינות העולם שלא שאינן אירופאיות (להוציא בריטניה) ושלא מונהגת בהן מדיניות רווחה סוציאל-דמוקרטית באופן מובהק. סינגפור (15%), הונג קונג (18%), אירלנד (25%), איחוד האמירויות (30%) ושווייץ (32%) יותר קרובות לחזון האימים שאתה מתאר.

מתוך אותה ההוצאה הציבורית בארה״ב 9.3% מוקדשים לבריאות שזהו השיעור הגבוה בעולם במשך עשור ו5.9% מוקדשים להוצאות חינוך (ה7 הגבוה בעולם מבין מדינות הOECD וה6 במונחי נפש). בתוצאות מבחני פיז״ה ב2018 לדוגמה את 10 המקומות הראשונים לרוב תופסות כל מדינות אסיה המפותחות - יפן, טייוואן, הונג קונג, סינגפור, דרום קוריאה, מקאו וחלקים מסין. הצטרפו אליהן אסטוניה, פינלנד וקנדה. בכל אחת מהמדינות האלו הממשלות משקיעות פחות כסף בכל תלמיד מאשר בארה״ב. ללמדך מזה ששפיכת כספי ציבור נוספים כשלעצמה לא בהכרח מביאה להישגים או לתוצאות טובות יותר - אלא יש מערך הרבה יותר רחב של משתנים שמשפיע על היעילות והתמריצים של כל אחד מהמשתתפים שלוקחים חלק במערכת הזו.

מישהו מבין מה בנט רוצה??

לא רוצה להיות ראש ממשלה, אומר שאם לפיד יציע לו שנתיים ראש ממשלה הוא יסרב.

מצד שני, אומר שצריך להחליף את ביבי.

מה הוא רוצה בדיוק??

ליכוד 32

ימינה 10

ש״ס 9

יהדות התורה 7

הציונות הדתית 4

זו חצי משאלת לב וחצי הערכה זהירה, אבל לטעמי הפעם תהיה לנתניהו את היכולת לכונן את הממשלה שהוא חפץ ומקווה לה.

זו גם דעתי.

הכניסה של בן גביר וסמוטריץ תטה(?) את הכף ומה שהיה שנתיים ושלוש מערכות בחירות כמעט, יהפוך לנצחון.

בסוף, אי אפשר להתעלם מזה שרוב העם רוצה ממשלת דתית וימנית.

אחרי 3 מערכות בחירות בשנתיים האחרונות בהן לפיד היה בכל קונסטלציה אפשרית של מו"מ להרכבת ממשלה, הוא מכיר את כל הפינות השותפים והמכשולים, הוא מבין מצוין שבכל תוצאה גם החלומית ביותר מבחינת מס' המנדטים למפלגה שלו, עדיין חלום ראש הממשלה שלו יצטרך לחכות עוד קצת. אז בקרב הזה הוא הפסיד, אבל על הקרב לסילוק הנוכל מבלפור הוא הולך להתאבד, גם מצביעיו אני מאמין ירצו בעדיפות ראשונה לראות את הנוכל עף הביתה ורק אז לדעת מי יעמוד במקומו, מכאן אני מסיק שלפיד יתן לבנט הכל, פשוט הכל, בנט אמר הערב שיסרב להיות ראשון ברוטציה עם לפיד? אז לפיד יתן לו כהונה שלמה. בסוף תמיד בוחרים בקרבות שאתה יודע שתנצח בהם, זה מה שלפיד הולך לעשות. שום שפן של הנוכל לא יעזור לו במקרה הזה, גם אם גוש הנוכל עם החרדים ביחד עם בנט יגיע ל61, וגם אם הנוכל יציע לבנט להיות ראשון ברוטציה, ובנט יסכים, זה לא נגמר עד שהגברת השמנה(בבלפור) שרה, בסבב א' ההליכה על הראש של בנט ושקד בהוראתה הרסו לנוכל את ממשלת החלומות שהייתה נותנת לו 5 שנים בשלטון וחסינות ממשפט, שנתיים אחרי בסבב ד' הגברת השמנה והוטו על ה"צרעות" בנט-שקד יגרמו לבעלה לסיים מאחורי סורג ובריח בלי חסינות ובלי נשיאות.

לפני2 שעות , NewGeneration said:

אחרי 3 מערכות בחירות בשנתיים האחרונות בהן לפיד היה בכל קונסטלציה אפשרית של מו"מ להרכבת ממשלה, הוא מכיר את כל הפינות השותפים והמכשולים, הוא מבין מצוין שבכל תוצאה גם החלומית ביותר מבחינת מס' המנדטים למפלגה שלו, עדיין חלום ראש הממשלה שלו יצטרך לחכות עוד קצת. אז בקרב הזה הוא הפסיד, אבל על הקרב לסילוק הנוכל מבלפור הוא הולך להתאבד, גם מצביעיו אני מאמין ירצו בעדיפות ראשונה לראות את הנוכל עף הביתה ורק אז לדעת מי יעמוד במקומו, מכאן אני מסיק שלפיד יתן לבנט הכל, פשוט הכל, בנט אמר הערב שיסרב להיות ראשון ברוטציה עם לפיד? אז לפיד יתן לו כהונה שלמה. בסוף תמיד בוחרים בקרבות שאתה יודע שתנצח בהם, זה מה שלפיד הולך לעשות. שום שפן של הנוכל לא יעזור לו במקרה הזה, גם אם גוש הנוכל עם החרדים ביחד עם בנט יגיע ל61, וגם אם הנוכל יציע לבנט להיות ראשון ברוטציה, ובנט יסכים, זה לא נגמר עד שהגברת השמנה(בבלפור) שרה, בסבב א' ההליכה על הראש של בנט ושקד בהוראתה הרסו לנוכל את ממשלת החלומות שהייתה נותנת לו 5 שנים בשלטון וחסינות ממשפט, שנתיים אחרי בסבב ד' הגברת השמנה והוטו על ה"צרעות" בנט-שקד יגרמו לבעלה לסיים מאחורי סורג ובריח בלי חסינות ובלי נשיאות.

די נו, תתכונן לעוד 4 שנים של הנוכל. 

לפני7 שעות , Dandelion said:

ליכוד 32

ימינה 10

ש״ס 9

יהדות התורה 7

הציונות הדתית 4

זו חצי משאלת לב וחצי הערכה זהירה, אבל לטעמי הפעם תהיה לנתניהו את היכולת לכונן את הממשלה שהוא חפץ ומקווה לה.

אני ממש לא חושב שזו הממשלה שביבי רוצה וחפץ בה. הוא יעדיף להכניס את העבודה / גנץ מאשר את סמוטריץ'. יותר קל לו להסתדר עם מפלגה שמאתגרת אותו משמאל מאשר ימין

2 דקות לפני, Zizou said:

אני ממש לא חושב שזו הממשלה שביבי רוצה וחפץ בה. הוא יעדיף להכניס את העבודה / גנץ מאשר את סמוטריץ'. יותר קל לו להסתדר עם מפלגה שמאתגרת אותו משמאל מאשר ימין

למה נראה לך שהם יצטרפו?

גנץ דביל אבל אני באמת מאמין שהוא למד את הלקח שלו עם ביבי

13 דקות לפני, turgi said:

למה נראה לך שהם יצטרפו?

גנץ דביל אבל אני באמת מאמין שהוא למד את הלקח שלו עם ביבי

לא אמרתי שיצטרפו. אמרתי שזה מה שביבי מעדיף. 

לפני9 שעות , NewGeneration said:

לפיד כבר הצהיר שיעשה הכל כדי שהנאשם לא יהיה ראש ממשלה, גם אם זה לוותר על ראשות הממשלה לבנט.

בנט כבר אמר שלא יסכים לשנתיים רוטציה, נשאר רק לראות האם לפיד יתן לו את הכל.

זה אמנם לא קשור לבחירות (למרות שאולי בעצם קצת)

אבל הפרקליטות החליטה לסגור את התיק של אפי נווה והשופטת כרייף :D 

מסכנים הם רועדים שם מפחד מכל ההקלטות שיש לו. מספיק שהוא שחרר אחת והם ישר נעמדו דום.

וההתפתלויות שלהם בלנסות להצדיק  את ההחלטה הזאת זה משעשע בהחלט. 

מוסד שהוא פשוט בדיחה עצובה למדינה שלנו. 

הדס שטייף אגב, עדיין לא עומדת לדין. 

לפני1 שעה , Krishi said:

זה אמנם לא קשור לבחירות (למרות שאולי בעצם קצת)

אבל הפרקליטות החליטה לסגור את התיק של אפי נווה והשופטת כרייף :D 

מסכנים הם רועדים שם מפחד מכל ההקלטות שיש לו. מספיק שהוא שחרר אחת והם ישר נעמדו דום.

וההתפתלויות שלהם בלנסות להצדיק  את ההחלטה הזאת זה משעשע בהחלט. 

מוסד שהוא פשוט בדיחה עצובה למדינה שלנו. 

הדס שטייף אגב, עדיין לא עומדת לדין. 

חחח מצאת איפה לכתוב את זה, יבוא לפה שלומיקס עכשיו וימצא דרך להצדיק את ההחלטה.

אין לי מושג למי להצביע בבחירות האלו האמת.

נותן פה את העמדות שלי בנושאי מפתח במשפט או שניים סתם כדי שתקבלו כיוון כללי,תרגישו חופשי לשאול שאלות המשך:

קורונה: מודל הגיון בריא/חזרה לשגרת טרום קורונה ומי שימות ימות.

דת ומדינה: להפריד ככל האפשר.

כלכלה: אין לי השקפה מגובשת תבניתית,אלא יותר מאמין בתגובה מתאימה פר סוגיה.

ביטחון ויחסי חוץ:

לחזור למדיניות הפרו-מערבית-אירופאית של טרם עידן נתניהו ולהתרחק מהמשטרים המזרח אירופאים ודיקטטורות אפלות.

לשקם את היחסים עם ירדן והפלסטינים ולחתור לגבולות 67' תוך השארת גושי התיישבות בידי ישראל ופינוי ההתנחלויות המבודדות.

חינוך: 

יישום נייר העמדה של הפורום החילוני כלפי מערכת החינוך הממלכתית לצד ביטול תגבורי היהדות ומעורבות הדת המתעצמת במערכת החינוך הציבורית והכנסת עולמות תוכן מן הפילוסופיה המערבית והאסייתית+דה מילטריזציה של האווירה החינוכית בישראל.

משפט:

חיזוק בג"ץ וחזרה למדיניות אקטיביסטית של עידן שמגר-ברק והגנה על שלטון החוק וקידום נורמות של מנהל תקין.

לפני20 שעות , turgi said:

זו גם דעתי.

הכניסה של בן גביר וסמוטריץ תטה(?) את הכף ומה שהיה שנתיים ושלוש מערכות בחירות כמעט, יהפוך לנצחון.

בסוף, אי אפשר להתעלם מזה שרוב העם רוצה ממשלת דתית וימנית.

רוב העם רוצה ממשלה דתית וימנית. האם אפשר להתעלם מזה? אפשר

15 דקות לפני, Raumdeuter said:

אין לי מושג למי להצביע בבחירות האלו האמת.

נותן פה את העמדות שלי בנושאי מפתח במשפט או שניים סתם כדי שתקבלו כיוון כללי,תרגישו חופשי לשאול שאלות המשך:

קורונה: מודל הגיון בריא/חזרה לשגרת טרום קורונה ומי שימות ימות.

דת ומדינה: להפריד ככל האפשר.

כלכלה: אין לי השקפה מגובשת תבניתית,אלא יותר מאמין בתגובה מתאימה פר סוגיה.

ביטחון ויחסי חוץ:

לחזור למדיניות הפרו-מערבית-אירופאית של טרם עידן נתניהו ולהתרחק מהמשטרים המזרח אירופאים ודיקטטורות אפלות.

לשקם את היחסים עם ירדן והפלסטינים ולחתור לגבולות 67' תוך השארת גושי התיישבות בידי ישראל ופינוי ההתנחלויות המבודדות.

חינוך: 

יישום נייר העמדה של הפורום החילוני כלפי מערכת החינוך הממלכתית לצד ביטול תגבורי היהדות ומעורבות הדת המתעצמת במערכת החינוך הציבורית והכנסת עולמות תוכן מן הפילוסופיה המערבית והאסייתית+דה מילטריזציה של האווירה החינוכית בישראל.

משפט:

חיזוק בג"ץ וחזרה למדיניות אקטיביסטית של עידן שמגר-ברק והגנה על שלטון החוק וקידום נורמות של מנהל תקין.

אתה לפיד קלאסי

לפני17 שעות , NewGeneration said:

על מנת שבנט יוכל להיות ראש ממשלה לכהונה מלאה הוא צריך שמספיק ראשי מפלגות ימליצו עליו לנשיא קודם כל. אתה חושב שהמפלגה מספר 3-4-5 בגודלה תגיע לזה? ועוד שהוא יקבל המלצות מהערבים והשמאל? 

33 דקות לפני, Raumdeuter said:

אם בא לך,תוכל לפרט למה אתה חושב שאני לפיד קלאסי?

ברמה החברתית - כל האג'נדה של הפרדת דת ומדינה, הפחתת לימודי יהדות בבתי ספר ממלכתיים (מה שמכונה הדתה) וכו'

ברמה המדינית - 2 מדינות. גושי התיישבות+קווי 67.

ברמה הכלכלית אתה זורם לפי הצורך. ללפיד אין באמת אמירה אידיאולוגית קפיטליסטית או סוציאליסטית (כמו עבודה או מרץ)

חיזוק בגץ - זה הכי אג'נדת שמאל ושמאל-מרכז של לפיד.

כל מה שמימין ללפיד לא יתאים לך בכלל מדינית (סיפוח, כל שעל של סער בנט ביבי וכו') וגם לא חברתית ודתית (גם סער למשל הרבה יותר שמרן ממה שאתה מתאר ובטח בנט). על החרדים והציונות הדתית כמובן שאין מה לדבר.

כל מה שמשמאל ללפיד כמו מרץ והעבודה זה אג'נדת שמאל כלכלי הארד קור, סוציאליזם לגמרי. לא מה שתיארת. וזה לפני שציינתי את העניין של ה pc והפמניזם הראדיקאלי שמייצגות 2 המפלגות (לא יודע מה היחס שלך לגבי זה אבל לא ציינת את זה והן שמות את זה גבוה גבוה ברשימה)

אז נראה לי שלפיד הכי יתאים לך