Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

8 דקות לפני, פנחס שוף said:

האמת ככול שעובר הזמן אני פחות אופטימי להחלפת הממשלה הקיימת

נראה כאילו הטקטיקה של ביבי להתמקדות מול לפיד, העלתה את האחרון וגרמה למחיקה של גדעון סער שהיה נראה עם סיכוי ריאלי להקמת ממשלה

טוב נו עוד 4 שנים עם ביבי, מה כבר חדש?

אתה מגזים זה היה סקר חד פעמי שלו על חד ספרתי, בסקר הערב ב12 היה כבר תיקון וחזר לדו ספרתי, ב2013 לפיד שבועיים לפני הבחירות גם היה על 9 בסוף סיים עם 19

אני חושב שהקמפיין של סער פשוט נוראי. כל המסרים אנטי-ביבי ו'אני אאחד את העם'. הכל מעומעם בלי תוכן אמיתי. מאוכזב ממנו.

לפני9 שעות , ג'ורדי said:

מישהו מאמין פה ללפיד שהוא יהיה מוכן לוותר על ראשות הממשלה שיש לו כמעט פי שתיים מנדטים מבנט או סער?

אני חושב שאם יהיה מצב של:

לפיד + בנט + סער + ליברמן + כחול לבן + העבודה > 60

כאשר גוש ביבי + בנט < 60

הם ימצאו את הדרך להוציא את ביבי מבלפור, ואפילו סביר שלפיד יהיה זה שצריך לוותר

לפני14 שעות , Zizou said:

אני חושב שהקמפיין של סער פשוט נוראי. כל המסרים אנטי-ביבי ו'אני אאחד את העם'. הכל מעומעם בלי תוכן אמיתי. מאוכזב ממנו.

כנ"ל

לפני3 שעות , Mentel said:

כאשר גוש ביבי + בנט < 60

וביבי תומך מבחוץ

לפני14 שעות , Zizou said:

אין בו כלום חוץ מחפירות של המופרעת המאוסה לידו.

לפני3 שעות , Mentel said:

כאשר גוש ביבי + בנט < 60

לפיד לא יוותר בחיים. הכי הרבה שהוא יסכים זה לשבת ברוטציה וגם זה לא בטוח.

Just now, avi atias said:

אם הנשיא ישאל את המפלגות לאחר הבחירות, על מי אתם לא ממליצים להיות ראש ממשלה, יתכן שבנט יהיה ראש ממשלה.

וואי קראתי את הנשיא בהתחלה וחשבתי שאני במדינת היהודים ומדובר ביענקל'ה.

On 11.3.2021 at 12:07, ג'ורדי said:

מישהו מאמין פה ללפיד שהוא יהיה מוכן לוותר על ראשות הממשלה שיש לו כמעט פי שתיים מנדטים מבנט או סער?

אם הוא חכם, אז כן. הם צריכים להקים ממשלת חרטא כדי לשלוח את הליכוד לאופוזציה, להתחיל לחוקק חוקים, ולסיים את הסיפור הזה. אחר כך שיילכו לבחירות שוב.

לפני9 שעות , קמאנן said:

אם הוא חכם, אז כן. הם צריכים להקים ממשלת חרטא כדי לשלוח את הליכוד לאופוזציה, להתחיל לחוקק חוקים, ולסיים את הסיפור הזה. אחר כך שיילכו לבחירות שוב.

חחחחחחחחחחחחח

האמת לא כל כך מופרך, אבל מצחיק אותי שכל אנשי "טובת ישראל" שרוצים להדיח את הנאשם מבלפור חותמים עכשיו על התסריט הזה.

לפני3 שעות , AvielMaccabi4 said:

חחחחחחחחחחחחח

האמת לא כל כך מופרך, אבל מצחיק אותי שכל אנשי "טובת ישראל" שרוצים להדיח את הנאשם מבלפור חותמים עכשיו על התסריט הזה.

ברור שזה לא יקרה וגם אין סיבה שזה יקרה.

אבל זאת באמת בעיה נפוצה כשאנשים נכנסים כל כך עמוק לתוך הפוזיציה הם מתחילים לראות מציאות מדומה, גם אצל הביביסטים, וגם אצל הרק לא ביבי.

מנדלבליט אסר על הליכוד להשתמש בסלוגן הזה, מי פה יכול להסביר לי איזה היגיון עומד מאחורי ההחלטה מלבד ניסיון(הזוי אמנם) להשפיע על הבחירות ומתוקף איזה סמכות? אם תצליחו לשכנע אותי שמדובר בהחלטה נקייה אני מצביע יש עתיד.

FB_IMG_1615784035447.jpg

1 hour ago, AvielMaccabi4 said:

מנדלבליט אסר על הליכוד להשתמש בסלוגן הזה, מי פה יכול להסביר לי איזה היגיון עומד מאחורי ההחלטה מלבד ניסיון(הזוי אמנם) להשפיע על הבחירות ומתוקף איזה סמכות? אם תצליחו לשכנע אותי שמדובר בהחלטה נקייה אני מצביע יש עתיד.

FB_IMG_1615784035447.jpg

אח יקר, זה לפי חוקים של המדינה מה מותר ומה אסור בתעמולת בחירות. זה לא שמדובר בצעד תמים של "כולה סלוגן" אלא ניצול של משאב מדינה ממלכתי (זאת לא הגזמה, זה קמפיין של המדינה ומשרד הבריאות שהושקע בו הרבה כסף והוא לא נכס של אף מפלגה, גם אם שר הבריאות הוא מהליכוד). בנוסף, גם עמדת משרד הבריאות היא שהסלוגן הזה צריך להיות בשימוש ממלכתי לאחר הבחירות ושלא כדאי לייצר לזה זהות פוליטית (גם היום לא חסרים יצורים שלא מתחסנים רק כי כביכול החיסונים מזוהים עם ביבי). מציע לך לקרוא את עמדת המדינה שפורסמה בנושא, אני חושב שהיא מניחה את הדעת.

(ובוא לא נשכח שכנראה בליכוד ידעו שזה לא אפשרי אבל הם משחקים בתחום האפור ובמקרה שלא מאשרים להם זה עוד ספין על מנדלבליט הרשע).

1 hour ago, AvielMaccabi4 said:

״חוזרים לחיים״ זה הסלוגן של קמפיין משרד הבריאות, סלוגן שהמדינה השקיעה הרבה מאוד כסף כדי לקדם. החוק אוסר לנצל נכסי מדינה למען קמפיין פוליטי. היועמ"ש לא קם בבוקר והחליט לאסור על הליכוד להשתמש בסלוגן, ההחלטה היא תוצאה של עתירה. האם העתירה הוגשה ע״י מתחרים פוליטים במכוון דווקא עכשיו? כנראה שכן.

לפי ויקיפדיה גם "סוגיות הנוגעות לבחירות" הן חלק מהסמכויות שלו (https://he.wikipedia.org/wiki/היועץ_המשפטי_לממשלה). 

בנוסף פה: https://www.b-y.org.il/uploads/n/1615362664.2840.pdf מופיע ממש בבירור הסעיף שמסביר את זה (וזה עוד הסעיף הראשון שמופיע).

1 דקה לפני, אנדרס8 said:

לפי ויקיפדיה גם "סוגיות הנוגעות לבחירות" הן חלק מהסמכויות שלו (https://he.wikipedia.org/wiki/היועץ_המשפטי_לממשלה). 

בנוסף פה: https://www.b-y.org.il/uploads/n/1615362664.2840.pdf מופיע ממש בבירור הסעיף שמסביר את זה (וזה עוד הסעיף הראשון שמופיע).

בנוסף בליכוד סירבו להשיב לעתירה 3 פעמים, האחרונה הייתה עד אתמול ב21:00 שגם עלייה הליכוד לא הגב, לאחר מכן היועץ המשפטי לממשלה הגיב

אני מעריך בזהירות שאלמלא העתירה והעלאת העניין לסדר היום הציבורי מרבית האנשים שכאן היו נחשפים פיזית לשלט הזה, ובהנחה וכן, היו מתקשים מאד לקשר בינו לבין הכינוי שניתן למערך החיסונים נגד הנגיף הסיני והיו מתייחסים לזה כאל עוד שלט בחירות. נתניהו התייחס לעניין לראשונה במסיבת העיתונאים שנערכה ב7/1 - איני יודע אם השם היה פרי יצירתו ודמיונו, או שהכינוי הגיע מתוך מערך דוברות/שיווק/הסברה של משרד הבריאות והוא היה השליח שהעביר את המסר לציבור. לא קראתי את תוכן העתירה מאחר וזה עניין שולי ביותר בעיניי וחבל לבזבז עליו יותר זמן מהנדרש.

השורה התחתונה של הסיפור הזה היא הרבה יותר רחבה ומשקפת את מה שגובל באובססיה כרונית כלפי כל צעד של נתניהו והרצון להצר את צעדיו - כל עתירה מהסוג הזה, בוודאי כזו שתוצאותיה הן לרעת נתניהו אמנם מסתמנות כניצחון טקטי בעיניי העותרים כנגד נתניהו, אך בפועל דווקא נתניהו יוצא עם ידו על העליונה שוב ושוב ופה טמונה הטעות הפטאלית שמאפיינת את מתנגדי נתניהו/הימין כבר שנים רבות - חוסר היכולת לכונן מפת דרכים ארוכת טווח, עיסוק אובססיבי בעניינים שוליים וזוטרים הנוגעים אליו ואספקה מתמשכת של אבק שריפה שמאפשרים לנתניהו להעצים את הנרטיבים שמזיזים מהבית את אותם עשרות/מאות אלפי אדישים להצביע לליכוד - זה אני לבד מול כולם, פוליטיזציה של בג״צ, עותרים שחותרים תחתיו ומנסים לגמד את הליכוד כתנועה, יועצים משפטיים שמגיעים עם החלטה מבית וכיו״ב.

32 דקות לפני, Dandelion said:

אני מעריך בזהירות שאלמלא העתירה והעלאת העניין לסדר היום הציבורי מרבית האנשים שכאן היו נחשפים פיזית לשלט הזה, ובהנחה וכן, היו מתקשים מאד לקשר בינו לבין הכינוי שניתן למערך החיסונים נגד הנגיף הסיני והיו מתייחסים לזה כאל עוד שלט בחירות. נתניהו התייחס לעניין לראשונה במסיבת העיתונאים שנערכה ב7/1 - איני יודע אם השם היה פרי יצירתו ודמיונו, או שהכינוי הגיע מתוך מערך דוברות/שיווק/הסברה של משרד הבריאות והוא היה השליח שהעביר את המסר לציבור. לא קראתי את תוכן העתירה מאחר וזה עניין שולי ביותר בעיניי וחבל לבזבז עליו יותר זמן מהנדרש.

השורה התחתונה של הסיפור הזה היא הרבה יותר רחבה ומשקפת את מה שגובל באובססיה כרונית כלפי כל צעד של נתניהו והרצון להצר את צעדיו - כל עתירה מהסוג הזה, בוודאי כזו שתוצאותיה הן לרעת נתניהו אמנם מסתמנות כניצחון טקטי בעיניי העותרים כנגד נתניהו, אך בפועל דווקא נתניהו יוצא עם ידו על העליונה שוב ושוב ופה טמונה הטעות הפטאלית שמאפיינת את מתנגדי נתניהו/הימין כבר שנים רבות - חוסר היכולת לכונן מפת דרכים ארוכת טווח, עיסוק אובססיבי בעניינים שוליים וזוטרים הנוגעים אליו ואספקה מתמשכת של אבק שריפה שמאפשרים לנתניהו להעצים את הנרטיבים שמזיזים מהבית את אותם עשרות/מאות אלפי אדישים להצביע לליכוד - זה אני לבד מול כולם, פוליטיזציה של בג״צ, עותרים שחותרים תחתיו ומנסים לגמד את הליכוד כתנועה, יועצים משפטיים שמגיעים עם החלטה מבית וכיו״ב.

100% 

שים לב שמי שהמשתמש שהעלה את הנושא כנראה תומך ביבי, ביקש לדעת האם ההחלטה חוקית ומה ההיגיון מאחוריה.