Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

לפני1 שעה , פנחס שוף said:

זליכה לא יפרוש כדי לקבל את המימון על הבחירות

מי שלא עובר את אחוז החסימה לא מקבל מימון בחירות עד כמה שידוע לי.

אל תדאג לזליכה, הכסף לא יצא מהכיס שלו.

בכירים בימינה בשיחות סגורות: "אם נצטרך לבחור בין בחירות חמישיות לבין הצטרפות לממשלת נתניהו, נבחר באופציה של ממשלת נתניהו"

זה מתקרב...

23 דקות לפני, Krishi said:

בכירים בימינה בשיחות סגורות: "אם נצטרך לבחור בין בחירות חמישיות לבין הצטרפות לממשלת נתניהו, נבחר באופציה של ממשלת נתניהו"

זה מתקרב...

לא קראתי הכל אבל באמת למישהו יש ספק שבנט לא ימליץ על ביבי?

לפני11 שעות , avi atias said:

לא רואים איך ממשלה של מרצ, מיכאלי ובנט קמה. ואולי גם לא סער וליברמן.

אלה הזיות לדעתי.

בדיוק כמו שהייתה ממשלה של חרדים וליברמן,

או בעבר הרחוק יותר מפלגת עבודה וחרדים (גם עכשיו 2/3 חברי העבודה בממשלה עם החרדים)

לפני12 שעות , שי123 said:

על איזה ניגודים אתה מדבר?

סער-בנט-לפיד-ליברמן-גנץ - אין פה הבדל משמעותי מכל ממשלה שביבי עמד בראשה ב12 השנים האחרונות.

עבודה+מרץ על תקן החרדים בממשלות ביבי, שהאינטרסים שלהם שונים מיתר המפלגות בממשלה.

יקבלו צ׳ופרים בדמות תקציבים חברתיים וכו׳.

וכל הדיבורים על התוכנית הכלכלית של בנט, כאילו זאת לא נקודת פתיחה למשא ומתן.

אם הוא מצטרף לממשלה של ביבי הוא יכול לשלוח את התוכנית ישר למגרסה, כי לביבי אין שום אינטרס להתעמת עם אף אחד בשביל תוכנית של מפלגה קטנה.

אז למה שהוא מצטרף לקואליציה אחרת זאת פתאום תוכנית שלא תאפשר לשבת עם מפלגות אחרות?

מה עדיף - מפלגות סקטוריאליות ש"סוחטות" כספים עבור מצביעיהן, או מפלגות שעושות את אותו הדבר כהשקפת עולם שנוגעת לכלל הציבור, ושיש להן גם אג'נדה נרחבת וקשיחה בנושאים נרחבים יותר?

לפני2 שעות , סלבה said:

מה עדיף - מפלגות סקטוריאליות ש"סוחטות" כספים עבור מצביעיהן, או מפלגות שעושות את אותו הדבר כהשקפת עולם שנוגעת לכלל הציבור, ושיש להן גם אג'נדה נרחבת וקשיחה בנושאים נרחבים יותר?

לא חושב שיש הרבה אנשים חוץ מהחרדים שחושבים שעדיפה האופציה הראשונה. 

בכל מקרה יש עוד הרבה מאוד הבדלים בין שתי הממשלות האפשריות האלה.

מבחינתי ההבדל הכי גדול הוא פשוט דם חדש של אנשים שיבואו עם תחושת שליחות ורצון לשרת שהרבה שרים מהצד השני איבדו כבר מזמן בסבך הג׳ובים והאינטרסים שצברו במשך השנים.

לפני2 שעות , שי123 said:

מבחינתי ההבדל הכי גדול הוא פשוט דם חדש של אנשים שיבואו עם תחושת שליחות ורצון לשרת שהרבה שרים מהצד השני איבדו כבר מזמן בסבך הג׳ובים והאינטרסים שצברו במשך השנים.

חוץ מתחושת בטן יש בטוחה כלשהי למציאות הזו? אני רואה בכך מחשבה תמימה מאד ומתכון לשברון לב כשיתברר שטבעם של פוליטיקאים אינו משתנה בהתאם לשיוכם המפלגתי.

לפני2 שעות , Dandelion said:

חוץ מתחושת בטן יש בטוחה כלשהי למציאות הזו? אני רואה בכך מחשבה תמימה מאד ומתכון לשברון לב כשיתברר שטבעם של פוליטיקאים אינו משתנה בהתאם לשיוכם המפלגתי.

לא עדיף לנסות או שנמשיך עם חלוקת התיקים לפי רמת הליקוק?

לפני19 שעות , אנדרס8 said:

לא קראתי הכל אבל באמת למישהו יש ספק שבנט לא ימליץ על ביבי?

כולם יודעים שהוא היה סמרטוט רב פעמי של הנוכל בכל שנותיו בפוליטיקה, לא יודע למה יש לי הרגשה שעם תוצאות בחירות שישאירו את הנוכל הרחק מ61(54-55), זה יתמרץ את בנט לשבור לצד המנצח, הוא גם יפטר מתדמית הסמרטוט הנצחי וגם ישאיר חותם בהיסטוריה בתור זה שהוציא את מדינת ישראל לדרך חדשה, עם תיקים בכירים ו-ועדות משפיעות שיעניקו לו כוח רב בניהול משבר הקורונה והיציאה מהבור הכלכלי, באמת לא רואה סיבה למה הוא ימשיך להתעקש לבזות את עצמו בממשלה על כרעיים של 61 עם עריקים שכולם יודעים שזה עניין של ימים עד שהיא תתפרק ונצא לסיבוב בחירות נוסף

53 דקות לפני, NewGeneration said:

כולם יודעים שהוא היה סמרטוט רב פעמי של הנוכל בכל שנותיו בפוליטיקה, לא יודע למה יש לי הרגשה שעם תוצאות בחירות שישאירו את הנוכל הרחק מ61(54-55), זה יתמרץ את בנט לשבור לצד המנצח, הוא גם יפטר מתדמית הסמרטוט הנצחי וגם ישאיר חותם בהיסטוריה בתור זה שהוציא את מדינת ישראל לדרך חדשה, עם תיקים בכירים ו-ועדות משפיעות שיעניקו לו כוח רב בניהול משבר הקורונה והיציאה מהבור הכלכלי, באמת לא רואה סיבה למה הוא ימשיך להתעקש לבזות את עצמו בממשלה על כרעיים של 61 עם עריקים שכולם יודעים שזה עניין של ימים עד שהיא תתפרק ונצא לסיבוב בחירות נוסף

ממשלה של ליכוד, הציונות הדתית, עצמה יהודית, החרדים וימינה - לא תתפרק

31 דקות לפני, Krishi said:

מה אתה עונה לו בכלל? אתה לא רואה הבן אדם חי ביקום אלטרנטיבי?

לפני1 שעה , Krishi said:

תבין לא יהיה 61 בשום קונסטלציה עם המפלגות שציינת, כבר הבוקר הנוכל בלחץ עולה לראיונות בזק בתקשורת דבר שאני לא זוכר מתי עשה בפעם האחרונה, הגוש מתרסק בסקרים ובכלל בלי סמוטריץ מעל אחוז החסימה זה גיים אובר 

2 דקות לפני, NewGeneration said:

תבין לא יהיה 61 בשום קונסטלציה עם המפלגות שציינת, כבר הבוקר הנוכל בלחץ עולה לראיונות בזק בתקשורת דבר שאני לא זוכר מתי עשה בפעם האחרונה, הגוש מתרסק בסקרים ובכלל בלי סמוטריץ מעל אחוז החסימה זה גיים אובר 

נחיה ונראה :) 

לפני3 שעות , NewGeneration said:

אני חושב שאתה טועה וכותב פה רק את משאלת הלב שלך. לדעתי בנט יודע טוב מאוד שהוא לא יחליף עכשיו את ביבי וגם לא בהמשך עם ימינה, הוא משחק לטווח ארוך יותר ורוצה לרשת את ביבי ולבוא לליכוד מהדלת הראשית. אם ישבור את הגוש הליכודניקים לא יסלחו לו. בגלל זה יש שתי אופציות, או בחירות נוספות או ממשלה של הליכוד עם הדתיים.

לפני1 שעה , אנדרס8 said:

אני חושב שאתה טועה וכותב פה רק את משאלת הלב שלך. לדעתי בנט יודע טוב מאוד שהוא לא יחליף עכשיו את ביבי וגם לא בהמשך עם ימינה, הוא משחק לטווח ארוך יותר ורוצה לרשת את ביבי ולבוא לליכוד מהדלת הראשית. אם ישבור את הגוש הליכודניקים לא יסלחו לו. בגלל זה יש שתי אופציות, או בחירות נוספות או ממשלה של הליכוד עם הדתיים.

נתתי ניתוח מה הוא יעשה אם שיקול טובת המדינה זה לפני הכל אצלו, אתה נתת את שיקול הרווח הפוליטי שלו לטווח ארוך, בסוף מי שעושה שיקולים כאלו תמיד יפול מתישהו, הציבור רואה שהפוליטקאי מזייף נכנע לשררה ובסוף בועט אותו החוצה, כניעה נוספת שלו לנתניהו והצטרפות לממשלת 61 עריקים ובסבב בחירות הבא אפילו לחפש קולות אחרי יום הבחירות כמו בסבב א׳ הוא לא יצטרך מרוב שהוא יהיה שקוע עמוק מתחת לאחוז החסימה

את כל זה אני מאמין שהוא יודע בעצמו ולכן יעדיף להקים ממשלה ביחד עם המפלגות הציוניות הליברליות, שיתנו לו גם חצי מלכות  העיקר שיסמן את תום עידן הנוכל

לפני19 שעות , Dandelion said:

מה זה קשור לתחושת בטן או לשיוך מפלגתי?

בכלל זה הזכרתי מפלגה מסוימת.

אדם שמכהן בתפקיד שר בפעם הראשונה או אחרי כמה שנים של הפסקה יתייחס אחרת לתפקיד שלו יחסית לשר שמכהן כמה שנים ברצף.

טבע האדם. זה נכון לשר מימינה ולשרה מהעבודה בדיוק באותה מידה.

מתבייש שיש לי ראש ממשלה כזה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הבוקר (שני) את יו"ר ועדת הקורונה ומועמדת תקווה חדשה יפעת שאשא ביטון בריאיון ברשת ב'. נתניהו נשאל כיצד הגיעה ישראל לכמעט 6,000 מתים מקורונה למרות החיסונים וענה "תשאל את הפאקה פאקה, שאשא שאשא".

לפני12 שעות , שי123 said:

מתבייש שיש לי ראש ממשלה כזה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הבוקר (שני) את יו"ר ועדת הקורונה ומועמדת תקווה חדשה יפעת שאשא ביטון בריאיון ברשת ב'. נתניהו נשאל כיצד הגיעה ישראל לכמעט 6,000 מתים מקורונה למרות החיסונים וענה "תשאל את הפאקה פאקה, שאשא שאשא".

ו...? צדק או לא צדק? 

צדק.

אחלה ראש ממשלה. 

תתבייש שיש לך פופוליסטית כמו שאשא ביטון שהעדיפה לצאת טוב מול הציבור מאשר לדאוג לבריאות שלהם

לפני8 שעות , Krishi said:

ו...? צדק או לא צדק? 

צדק.

אחלה ראש ממשלה. 

תתבייש שיש לך פופוליסטית כמו שאשא ביטון שהעדיפה לצאת טוב מול הציבור מאשר לדאוג לבריאות שלהם

אם הייתי צריך לנחש מי יגיב ככה זה היית אתה

גם אם הוא "צודק", איפה הממלכתיות?

גם אי אפשר לקחת קרדיט רק על ההצלחות ולהאשים אחרים בכשלונות. כמו שביבי ראוי לשבחים על החיסונים, ככה הוא ראוי לביקורות על המון דברים אחרים בשנה האחרונה של הקורונה.

17 דקות לפני, DoW said:

אם הייתי צריך לנחש מי יגיב ככה זה היית אתה

גם אם הוא "צודק", איפה הממלכתיות?

גם אי אפשר לקחת קרדיט רק על ההצלחות ולהאשים אחרים בכשלונות. כמו שביבי ראוי לשבחים על החיסונים, ככה הוא ראוי לביקורות על המון דברים אחרים בשנה האחרונה של הקורונה.

יש לי בקורת גם עליו בנושא, זאת לא אחת מהן. 

ממלכתיות? מזמן נעלמה כבר בהתקפות עליו. הוא לא חייב שום דבר לאף אחד. 

לפני10 שעות , Krishi said:

ו...? צדק או לא צדק? 

צדק.

אחלה ראש ממשלה. 

הפוזיציה... 

הועדה של שאשא ביטון התפרקה בפועל ביולי. היו אז כ-600 מתים מקורונה.

אנחנו במרץ 2021 עם כמעט 6000 מתים.

זיון מוח עצום.

בחיים לא לקח אחריות על שום טעות. בן אדם מטונף.

לפני12 שעות , Krishi said:

ו...? צדק או לא צדק? 

צדק.

אחלה ראש ממשלה. 

ראה את התגובה של שלומי מעלי.

לא רק שזאת תגובה עלובה ואי לקיחת אחריות של אדם שמקבל 99% מההחלטות שקשורות לקורונה מזה שנה, זאת פשוט הטלת אחריות שקרית.

לפני2 שעות , אנדרס8 said:

הפוזיציה... 

לפני2 שעות , Shlomix said:

הועדה של שאשא ביטון התפרקה בפועל ביולי. היו אז כ-600 מתים מקורונה.

אנחנו במרץ 2021 עם כמעט 6000 מתים.

זיון מוח עצום.

בחיים לא לקח אחריות על שום טעות. בן אדם מטונף.

49 דקות לפני, שי123 said:

ראה את התגובה של שלומי מעלי.

לא רק שזאת תגובה עלובה ואי לקיחת אחריות של אדם שמקבל 99% מההחלטות שקשורות לקורונה מזה שנה, זאת פשוט הטלת אחריות שקרית.

הוועדות של שאשא ביטון, העימותים מול גנץ וחברי כחול לבן על כל סגר והגבלה שכל פעם שביבי רצה לסגור לא נתנו לו. וזה הגיע גם אחרי אלף מתים ויותר. 

כן, במאי כשהמספרים היו מינימליים הממשלה פתחה קצת את המשק תוך כדי ניתור ומעקב. אחר כך זה היה חוסר אחריות כבר ועדיין המשיכו להתעקש מולו לא להגביל. בין אם זה שאשא ביטון בין אם זה גנץ וחבריו. 

חוץ מזה ראש הממשלה מצר על כל אחד שמת, והוא גם התריע על זה מראש. החשש היה שהיו הרבה יותר מתים, ויחסית 5 אלף זה לא מספר גדול (אם כי לדעתי גם אפשר היה להימנע ממנו בנקיטת צעד אחד עיקרי - סגירת נתב"ג כבר לפני שנה)