Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

Just now, ravid said:

אם הבחירות יהיו היום אני אצביע לו

הוא היחידי פה שמתיימר לייצג את האינטרס שלי כמשפחה עובדת ומשלמת מסים (מעמד הביניים בקיצור). והבונוס הוא שהוא והרשימה שלו נתפסים כנקיי כפיים.

שזה מצחיק, כי הם לא. 

מתיימר זה נחמד, בפועל גורנישט. 

On 11.2.2021 at 14:38, Echoes said:

מי שחושב שיש סיכוי למישהו מהמועמדים: ביבי\לפיד\סער  להקים ממשלה בלי החרדים, לוקה באמונה לפוליטיקאים.

בשביל 61 לפיד חייב חרדים והוא ייתן להם הרבה יותר מביבי אחרת לא יוכל לשכנע אותם לשבת איתו.

כנ''ל גדעון סער.

שלא נדבר על ליברמן שכבר 30 שנה לפני בחירות עושה קמפיינים של גבלס ואחרי הבחירות יושב איתם בממשלה.

וכמובן ביבי שכבר סגר איתם דיל מזמן והבטיח את המשך השלטון שלו כבר 4-5 מערכות בחירות.

יש סיכוי כזה, למה אתה אומר שלא? תסתכל לדוגמה על הסקר שדאבל נתן פה ותחשב - מגיע לסביבות 57 מנדטים. לא כזה רחוק מ-61. הבעיה יותר היא ראשות הממשלה, ואיך הם יגשרו על הסיפור הזה.

מקסימום יצרפו את שס כדי להשלים רוב. זה עדיף מבחניתי על ליכוד, שס, יהדות התורה ובנט.

לא סתם ביבי תוקף את בנט בקמפיין שלו, כי הוא יהיה כנראה המכריע. 

בתכלס אני חושב ששוב לא תהיה הכרעה, אבל סתם לצורך הדיון.

באופן כללי כל נושא החרדים זה דיון של גמדים. אז אולי ישבו ממשלה אחת או שתיים באופוזיציה, הזמן והדמוגרפיה כבר יחזירו אותם חזרה לקואליציה בכל מקרה. הרכבת כבר יצאה מהתחנה...

לפני3 שעות , Krishi said:

בחיי לא מבין אנשים שמצביעים ללפיד. אני מבין יותר אנשים שמצביעים למרץ ואפילו המשותפת ולא ליאיר לפיד. 

איך אפשר להצביע לליצן הזה, אדם חסר כל כישורים. לא פוליטיים, לא מנהיגותיים, לא מקצועיים, שממציא עובדות שלא היו, שסותר את עצמו בכל מילה כמעט שהוא מוציא מהפה. דעתו משתנה כמו שבשבת באמצע סופה, קולו ולשונו מדלגים בין מגזר כזה או אחר לפי ריח המנדטים ורייטינג והפופוליזם, לא הגיע לשום הישג בכל 10 שנות קיום המפלגה שלו, 0 בעשיה (אם כבר עשה יותר נזק), דיקטטור מפלגתי שמאריך את הכהונה שלו בראשות המפלגה שוב ושוב (אבל מדבר הרבה על חשיבות הדמוקרטיה). כשאנחנו אומרים על חיפה שהם כלליים חסרי זהות - זה הוא!! הוא בדיוק זה!! חחח כללי חסר זהות! חח 

וואלה, חוץ מהקטע של הכישורים הפוליטיים (שאני לא מסכים עם הטענה) כל מילה שרשמת פה מדויקת ב100% לביבי.

15 דקות לפני, שי123 said:

וואלה, חוץ מהקטע של הכישורים הפוליטיים (שאני לא מסכים עם הטענה) כל מילה שרשמת פה מדויקת ב100% לביבי.

אפשר להגיד הרבה דברים על ביבי, אבל חסר כישורים פוליטיים, מנהיגותיים, מקצועיים, שממציא עובדות וסותר את עצמו בכל מילה שיוצאת לו מהפה, או שהוא בלי שום הישג בכל שנות כהונתו כראש ממשלה זה אי אפשר להגיד וכל מי שיגיד זה הוא גנב דעת מהשורה הראשונה שאו שהוא מדבר מפוזיציה או שהוא עיוור או שהוא, תסלח לי, טמבל גמור. 

איפה ביבי ואיפה לפיד חחחח לפיד לא מגיע למ"מ הראשון של הסוליה של ביבי, זה הזיה מוחלטת בכלל לנסות לבצע השוואה כלשהי בין שניהם. 

38 דקות לפני, Krishi said:

אפשר להגיד הרבה דברים על ביבי, אבל חסר כישורים פוליטיים, מנהיגותיים, מקצועיים, שממציא עובדות וסותר את עצמו בכל מילה שיוצאת לו מהפה, או שהוא בלי שום הישג בכל שנות כהונתו כראש ממשלה זה אי אפשר להגיד וכל מי שיגיד זה הוא גנב דעת מהשורה הראשונה שאו שהוא מדבר מפוזיציה או שהוא עיוור או שהוא, תסלח לי, טמבל גמור. 

איפה ביבי ואיפה לפיד חחחח לפיד לא מגיע למ"מ הראשון של הסוליה של ביבי, זה הזיה מוחלטת בכלל לנסות לבצע השוואה כלשהי בין שניהם. 

מה קורה עם הבנת הנקרא?

רשמתי חוץ מעניין הכישורים הפוליטיים, שזה ללא ספק החלק הכי חזק של ביבי.

ביבי לא סותר את עצמו? כל מילה שניה שיוצאת לו מהפה היא שקר.

ביבי מנהיג? פחח. רק בעיניי המצביעים השפוטים שלו. 

מנהיג כל כך גדול שהוא צריך להתקשר לנכד של קנייבסקי ולבקש ממנו שהחרדים יצייתו להוראות הממשלה.

אני עדיין בהלם מהצעקות שלו על גנץ בישיבת הממשלה האחרונה שדם המתים יהיה על הידיים שלו כי הוא לא מוכן להאריך את הסגר בעוד יומיים. וואו, איזה מנהיג לתפארת! 

ואיזה הישגים בדיוק היו לו עד להסכמים האחרונים? וגם אותם הוא קיבל כפרס ניחומים במקום הסיפוח שהוא באמת רצה.

בינתיים הדבר היחיד שיצא לנו מההסכמים האלה הוא יבוא מואץ של ווריאנטים של קורונה מאיחוד האמירויות כי זה שירת את ביבי פוליטית לתת לישראלים להמשיך לטוס לשם.

26 דקות לפני, שי123 said:

מה קורה עם הבנת הנקרא?

רשמתי חוץ מעניין הכישורים הפוליטיים, שזה ללא ספק החלק הכי חזק של ביבי.

ביבי לא סותר את עצמו? כל מילה שניה שיוצאת לו מהפה היא שקר.

ביבי מנהיג? פחח. רק בעיניי המצביעים השפוטים שלו. 

מנהיג כל כך גדול שהוא צריך להתקשר לנכד של קנייבסקי ולבקש ממנו שהחרדים יצייתו להוראות הממשלה.

אני עדיין בהלם מהצעקות שלו על גנץ בישיבת הממשלה האחרונה שדם המתים יהיה על הידיים שלו כי הוא לא מוכן להאריך את הסגר בעוד יומיים. וואו, איזה מנהיג לתפארת! 

ואיזה הישגים בדיוק היו לו עד להסכמים האחרונים? וגם אותם הוא קיבל כפרס ניחומים במקום הסיפוח שהוא באמת רצה.

חשבתי שהתכוונת שאתה לא מסכים עם הטענה לגבי לפיד. 

בכל מקרה רשמתי כל כך הרבה דברים אחרים גם שזה לא באמת העניין העיקרי. 

עזוב זה שיח חירשים, לא נכנס לזה איתך זה דיון מיותר.

רק אגיד שהוא ראש הממשלה הכי טוב בהיסטוריה שלנו, ויקח לא קצת זמן עד שיקום עוד מנהיג כמוהו בישראל. 

1 דקה לפני, Krishi said:

חשבתי שהתכוונת שאתה לא מסכים עם הטענה לגבי לפיד. 

בכל מקרה רשמתי כל כך הרבה דברים אחרים גם שזה לא באמת העניין העיקרי. 

עזוב זה שיח חירשים, לא נכנס לזה איתך זה דיון מיותר.

רק אגיד שהוא ראש הממשלה הכי טוב בהיסטוריה שלנו, ויקח לא קצת זמן עד שיקום עוד מנהיג כמוהו בישראל. 

באמת שאין טעם בויכוח הזה בינינו.

אתה חושב שביבי ראש בממשלה הכי טוב שהיה, ואני חושב שהוא הכי גרוע שהיה.

אישית אני לא מבין איך חילוני ממעמד הביניים יכול בכלל לחשוב להצביע לביבי.

האינטרסים של כל ממשלה דתית-חרדית שהוא יקים מנוגדים לאינטרסים שלנו.

2 דקות לפני, שי123 said:

באמת שאין טעם בויכוח הזה בינינו.

אתה חושב שביבי ראש בממשלה הכי טוב שהיה, ואני חושב שהוא הכי גרוע שהיה.

אישית אני לא מבין איך חילוני ממעמד הביניים יכול בכלל לחשוב להצביע לביבי.

האינטרסים של כל ממשלה דתית-חרדית שהוא יקים מנוגדים לאינטרסים שלנו.

מבלי להתייחס להצבעה האישית שלי אני מסתכל על מה האופציות - וזאת האופציה הכי טובה שיש, אופציות אחרות שהם גם טובות זה רק כאלה שיחזקו ממשלת הליכוד עם מנדטים נוספים (כמו הציונות הדתית). לכן ברור לי בהחלט, למה שאנשים יצביעו לו, מכל קצוות הקשת. אני מסתכל על הליכוד בכללותו, אני רואה מפלגה שכשמה כן היא - ליכוד של הרבה אנשים שונים מכל קצוות הקשת הישראלית, יש לך נשים וגברים ומזרחים ואשכנזים ונציג של הקהילה הלהט"בית והאתיופית ואפילו ערבי מוסלמי. אז כן, יש כמה נציגים שאני פחות אוהב לראות, אבל לראשונה אתה מרגיש שהליכוד נלחם למען המשילות ומייצג באמת את כל העם, שהם לא שותקים יותר, שהם מחזירים את המאזניים בממשלה הישראלית לאיזון הנכון והמתאים שבו מי שיושב בממשלה - הוא הקובע. לא השופטים, ולא היועמ"ש, ולא התקשורת, ולא הפרקליטות. אז חלקם מתבטאים בצורה פחות ממלכתית או פחות מנומסת, וכן גם חושפים שיניים. וטוב מאוד שכך. שלא ידפקו חשבון לאף אחד ויקחו את מה שמגיע להם, את מה שהעם מצפה שהם יעשו בתור נבחרי הציבור. ואנשים אחרים יכולים לזלזל בזה כמה שהם רוצים ולצחוק עליהם ולדבר על הרס הדמוקרטיה מבלי להבין שההרס אם הוא מגיע הוא מגיע דווקא מהצד השני זה שהליכוד מנסה להילחם בו. עד כאן לגבי הליכוד. 

לגבי אינטרסים משותפים, רמת החיים פה השתפרה פלאים מבחינתי בכל התקופה שביבי נמצא, אז אני לא מבין למה שאנשים לא יצביעו לו. נכון יש נושאים שפחות מסכימים אז מה? רב החיובי מהשלילי פה בפער. בתקופתו המדינה נסקה כמעט בכל פרמטר כלכלי, הביטחון השתפר, רמת החיים עלתה, דברים שאי אפשר היה לעשות פעם כי היו יקרים מדי ניתן לעשות כיום בקלות. אז לא הכל מושלם, ובחיים לא יהיה כנראה, אבל להגיד עליו שהוא הכי גרוע שהיה? צריך להיות ממש עיוור או משוחד או פשוט חסר ידע בהיסטוריה של מדינת ישראל. נראה לי אתה מתגעגע לתקופת הצנע, שאנשים חיו פה עם תלושים כדי לקבל אוכל. שהייתה פה גזענות ממוסדת וקיפוח נוראי, שהכלכלה הייתה בקאנטים, שאם לא היה לך פנקס אדום לא הסתכלו עליך בכלל, ועוד מלא דוגמאות אחרות (אגב גם לא כל כך מאוחרות, תקופת ברק למשל גם הייתה נוראית ושל אולמרט כמעט באותה מידה). 

כל הזמן רק "חרדים חרדים חרדים". כן יש פה חרדים, ויש להם לובי ועצמה פוליטית וביבי נאלץ להשתמש בה ובשביל להקים קואליציה צריך להגיע להסכמים קואליציוניים וגם אני פחות אוהב את זה. אבל ככה הממשלה שלנו עובדת מה לעשות. ועם כל זה ביבי עדיין הביא הרבה יותר טוב למדינה מאשר רע. 

ביבי פוליטיקאי מספר 1 בארץ, פה אין ספק. ראש ממשלה הכי טוב שהיה - ממש לא. תם זמנו והגיע הזמן לכיוונים אחרים.

הביטחון לא קשור לביבי.

רמת החיים לא עלתה - היא ירדה. יוקר המחייה פה הוא אחד הגבוהים בעולם, לקנות פה דירה משימה קשה (וזאת ההוצאה הכלכלית הכי גדולה של משק בית, רק מציין), הפקקים פה נהיו גרועים יותר, מצב התחבורה בכי רע. באמת שאני לא מבין על מה אתה מדבר. 

רמת החינוך לא עלתה - היא ירדה.

ובכל מקרה, האפשרות לרכוש דירה זה לא המדד היחיד להצלחה או אי הצלחה. 

ואגב, כמעט לכל החברים הקרובים שלי יש דירות משלהם, או שהם בדרך לשם. או שהם יכולים להרשות לעצמם אבל מעדיפים כרגע לא לרכוש מסיבותיהם

20 דקות לפני, Krishi said:

ואגב, כמעט לכל החברים הקרובים שלי יש דירות משלהם, או שהם בדרך לשם. או שהם יכולים להרשות לעצמם אבל מעדיפים כרגע לא לרכוש מסיבותיהם

עזוב נו - אמרת שהמצב הכלכלי כאן השתפר, ורמת החיים עלתה. אתה רוצה לדבר על מדדים - אז קח פיריון ויוקר מחייה. הפיריון כאן נמוך באיזה 20% מהממוצע ב-OECD, ויוקר המחייה כאן גדול באיזה 20% מהממוצע ב-OECD. שורה תחתונה, אתה עובד כאן כמו בהודו, ומשלם כמו בשוויץ. איך אתה טוען שאיכות החיים כאן השתפרה, זה אין לי מושג.

רכישת דירה זה לא המדד היחיד להצלחה, אבל יש לו משקל רב מאוד במשק בית, וזה הנושא שהכי מטריד צעירים היום במדינה.

המיסים שאתה משלם כאן לא חוזרים אליך כמעט, הרבה מהם הולכים לקבוצות אינטרסים.

חינוך - התקציב עלה ביחס לתקציב המדינה (עוד כשהיה כזה...), אבל אין לזה ביטוי בהישגים. אנחנו בדרך ל-40 ילדים בכיתה בעוד כמה שנים.

עכשיו אני לא יודע אם ראש ממשלה אחר היה משפר כאן את המצב, אבל אני מעוניין לנסות.

26 דקות לפני, Krishi said:

המדד הכי משמעותי להצלחת שלטון הליכוד הוא הקטסטרופה שאנחנו חיים בשנה האחרונה. ניהול משבר פשוט מתחת לכל ביקורת. אז נכון שנתניהו עשה לא מעט דברים טובים למדינה הזו, אבל מיצינו, צריך להתקדם הלאה. 

ביבי הוא היענקלה שחר של הממשלה. עבר מפואר, הווה מכוער. אז תודה על תרומתו (המשמעותית יש לציין) למדינה אבל צריך להזרים דם חדש.

שלא לדבר על 3 כתבי אישום ומשפט שמתנהל נגדו.

ולגבי עניין הדירות: אני מרשה לעצמי לשער שבלי עזרה שמנה מההורים לרוב החברים שלך שיש דירה- לא היתה דירה. וזו עוד בעיה משמעותית שיש כאן- חלוקה לא טובה ולא צודקת של ההון. עכשיו בוא תכיר שלמיקי זוהר יש 4 דירות, לחיים כץ 7 ולא יודע כמה עוד לכל רשימת הליכוד, אבל מדובר ב-36 ח"כים שבוא נניח מחזיקים יחד 50-60 דירות- זה אומר שהח"כים של הליכוד חשופים במשהו כמו 100 מיליון שקל למחירי הנדלן בארץ. אז פתאום מבינים למה אף אחד שם לא טורח לעשות שום דבר כדי לתקן את העיוות הזה כבר 14 שנה. אם זה לא ניגוד אינטרס בין מפלגת השלטון לציבור אז אני לא יודע מהו ניגוד אינטרס.

1 hour ago, Krishi said:

מבלי להתייחס להצבעה האישית שלי אני מסתכל על מה האופציות - וזאת האופציה הכי טובה שיש, אופציות אחרות שהם גם טובות זה רק כאלה שיחזקו ממשלת הליכוד עם מנדטים נוספים (כמו הציונות הדתית). לכן ברור לי בהחלט, למה שאנשים יצביעו לו, מכל קצוות הקשת. אני מסתכל על הליכוד בכללותו, אני רואה מפלגה שכשמה כן היא - ליכוד של הרבה אנשים שונים מכל קצוות הקשת הישראלית, יש לך נשים וגברים ומזרחים ואשכנזים ונציג של הקהילה הלהט"בית והאתיופית ואפילו ערבי מוסלמי. אז כן, יש כמה נציגים שאני פחות אוהב לראות, אבל לראשונה אתה מרגיש שהליכוד נלחם למען המשילות ומייצג באמת את כל העם, שהם לא שותקים יותר, שהם מחזירים את המאזניים בממשלה הישראלית לאיזון הנכון והמתאים שבו מי שיושב בממשלה - הוא הקובע. לא השופטים, ולא היועמ"ש, ולא התקשורת, ולא הפרקליטות. אז חלקם מתבטאים בצורה פחות ממלכתית או פחות מנומסת, וכן גם חושפים שיניים. וטוב מאוד שכך. שלא ידפקו חשבון לאף אחד ויקחו את מה שמגיע להם, את מה שהעם מצפה שהם יעשו בתור נבחרי הציבור. ואנשים אחרים יכולים לזלזל בזה כמה שהם רוצים ולצחוק עליהם ולדבר על הרס הדמוקרטיה מבלי להבין שההרס אם הוא מגיע הוא מגיע דווקא מהצד השני זה שהליכוד מנסה להילחם בו. עד כאן לגבי הליכוד. 

לגבי אינטרסים משותפים, רמת החיים פה השתפרה פלאים מבחינתי בכל התקופה שביבי נמצא, אז אני לא מבין למה שאנשים לא יצביעו לו. נכון יש נושאים שפחות מסכימים אז מה? רב החיובי מהשלילי פה בפער. בתקופתו המדינה נסקה כמעט בכל פרמטר כלכלי, הביטחון השתפר, רמת החיים עלתה, דברים שאי אפשר היה לעשות פעם כי היו יקרים מדי ניתן לעשות כיום בקלות. אז לא הכל מושלם, ובחיים לא יהיה כנראה, אבל להגיד עליו שהוא הכי גרוע שהיה? צריך להיות ממש עיוור או משוחד או פשוט חסר ידע בהיסטוריה של מדינת ישראל. נראה לי אתה מתגעגע לתקופת הצנע, שאנשים חיו פה עם תלושים כדי לקבל אוכל. שהייתה פה גזענות ממוסדת וקיפוח נוראי, שהכלכלה הייתה בקאנטים, שאם לא היה לך פנקס אדום לא הסתכלו עליך בכלל, ועוד מלא דוגמאות אחרות (אגב גם לא כל כך מאוחרות, תקופת ברק למשל גם הייתה נוראית ושל אולמרט כמעט באותה מידה). 

כל הזמן רק "חרדים חרדים חרדים". כן יש פה חרדים, ויש להם לובי ועצמה פוליטית וביבי נאלץ להשתמש בה ובשביל להקים קואליציה צריך להגיע להסכמים קואליציוניים וגם אני פחות אוהב את זה. אבל ככה הממשלה שלנו עובדת מה לעשות. ועם כל זה ביבי עדיין הביא הרבה יותר טוב למדינה מאשר רע. 

טוב שלא הלכת אחורה עד לקום המדינה.

המצב היום יחסית לתקופה של לפני הרצף הנוכחי של ביבי לא טוב יותר בשום פרמטר שרשמת.

עם כל הכבוד להרכב המגוון של הליכוד, המדד לקידום בליכוד כבר הרבה זמן היא מידת הציות לביבי וחוסר האיום על המנהיגות שלו.

ככה שמי שמאייש את התפקידים הבכירים הם בדרך כלל העלובים שבחברי הליכוד.

תוסיף לזה שחלק גדול מהתיקים בעלי מירב ההשפעה על חיי האזרחים במדינה מועברים לחרדים ולמפלגות הדתיות, ותקבל ממשלה שהאינטרסים שלה מנוגדים לאינטרסים של החילונים במעמד הביניים.

בטח שלא יהיה סיכוי לקידום שילוב החרדים בחברה, שזה הדבר החשוב ביותר לעתיד המדינה. 

לעומת זאת כשיש עתיד היתה בממשלה היה מישהו שדאג לנו לשם שינוי.

בניגוד למה שרשמת, לפיד כבר הוכיח שהוא עומד במילה שלו.

ועכשיו קרישי אחרי כל הטיעונים לעיל - אני הופך את השאלה אליך - איך חילוני מעמד ביניים יכול להצביע לליכוד? זאת דווקא שאלה יותר מעניינת.

1 hour ago, קמאנן said:

עזוב נו - אמרת שהמצב הכלכלי כאן השתפר, ורמת החיים עלתה. אתה רוצה לדבר על מדדים - אז קח פיריון ויוקר מחייה. הפיריון כאן נמוך באיזה 20% מהממוצע ב-OECD, ויוקר המחייה כאן גדול באיזה 20% מהממוצע ב-OECD. שורה תחתונה, אתה עובד כאן כמו בהודו, ומשלם כמו בשוויץ. איך אתה טוען שאיכות החיים כאן השתפרה, זה אין לי מושג.

רכישת דירה זה לא המדד היחיד להצלחה, אבל יש לו משקל רב מאוד במשק בית, וזה הנושא שהכי מטריד צעירים היום במדינה.

חינוך - התקציב עלה ביחס לתקציב המדינה (עוד כשהיה כזה...), אבל אין לזה ביטוי בהישגים. אנחנו בדרך ל-40 ילדים בכיתה בעוד כמה שנים.

רמת החיים באמת עלתה. כמעט בכל אספקט כלכלי. מה הטעם לבוא ו להגיד "לעומת הOECD אנחנו ככה וככה". איך זה רלוונטי לטיעון שלי בכלל? 

תסתכל איך היינו בעבר ואיך אנחנו עכשיו.

ואם כבר להשוות לOECD, ועל הדרך להתעלם מכל הנסיבות המיוחדות שבהן המדינה שלו נמצאת כולל מיקומה הגיאוגרפי והאוכלוסיות הלא תורמות או הפחות תורמות מבחירה שלה לעומת מדינות אחרות שנמדדות שם זה פשוט גניבת דעת.

יש פה מאמר יפה קצת ישן אבל מראה לך שדווקא לא הכל פה כזה רע, והמגמות הן לגמרי חיוביות. לא מושלמות - אבל חיוביות .

https://orikatz.files.wordpress.com/2014/12/d7a9d7a7d7a8d799d79d-d7a9d7a7d7a8d799d79d-d792d7a1d799d79d-d795d7a1d798d798d799d7a1d798d799d7a7d7942.pdf

נכון שדירה זה עניין שמטריד הרבה צעירים, וצריך לעבוד לא קצת. וכמו שאמרתי, זה משהו שצריך לשפר אותו וזה כולל המון ביורוקרטיה שקשה מדי לחתוך. לא עזר לזה למשל גם שבזמן ממשלת אולמרט החליטו לא לבנות במרכז כדי לעודד הגירה לפריפריה, כמובן שזה השיג את התוצאה ההפוכה. אבל יש עוד הרבה דברים אחרים. מכסות של פועלים זרים, קרקעות שרשות מקרקעי ישראל לא משחררת, לא בקלות לפחות, עלויות בניה שחלקן נובעות בגלל ועדים חזקים שלא מאפשרים הוזלה במחיר או יבוא זול יותר מחו"ל. ועל כל פיפס קטן ההסתדרות מאיימת להשבית את המדינה. בקיצור, לא חסר.

1 hour ago, ravid said:

המדד הכי משמעותי להצלחת שלטון הליכוד הוא הקטסטרופה שאנחנו חיים בשנה האחרונה. ניהול משבר פשוט מתחת לכל ביקורת. אז נכון שנתניהו עשה לא מעט דברים טובים למדינה הזו, אבל מיצינו, צריך להתקדם הלאה. 

ביבי הוא היענקלה שחר של הממשלה. עבר מפואר, הווה מכוער. אז תודה על תרומתו (המשמעותית יש לציין) למדינה אבל צריך להזרים דם חדש.

שלא לדבר על 3 כתבי אישום ומשפט שמתנהל נגדו.

ולגבי עניין הדירות: אני מרשה לעצמי לשער שבלי עזרה שמנה מההורים לרוב החברים שלך שיש דירה- לא היתה דירה. וזו עוד בעיה משמעותית שיש כאן- חלוקה לא טובה ולא צודקת של ההון. עכשיו בוא תכיר שלמיקי זוהר יש 4 דירות, לחיים כץ 7 ולא יודע כמה עוד לכל רשימת הליכוד, אבל מדובר ב-36 ח"כים שבוא נניח מחזיקים יחד 50-60 דירות- זה אומר שהח"כים של הליכוד חשופים במשהו כמו 100 מיליון שקל למחירי הנדלן בארץ. אז פתאום מבינים למה אף אחד שם לא טורח לעשות שום דבר כדי לתקן את העיוות הזה כבר 14 שנה. אם זה לא ניגוד אינטרס בין מפלגת השלטון לציבור אז אני לא יודע מהו ניגוד אינטרס.

אני לא חושב שאנחנו חיים בקטסטרופה או שהניהול מתחת לכל ביקורת. בטח בהתחשב בנסיבות וביצור כלאים הזה שנולד פה בממשלה שלנו. 

אני כן חושב שהטעות הכי גדולה שנעשתה זה אי סגירת נתב"ג עוד בפברואר שנה שעברה באופן מוחלט עם בידוד כפוי לכל אזרח שחוזר לארץ. אבל מעבר לזה, יחסית אנחנו צולחים את המשבר הזה. אני גם בטוח שאם לא גנץ וחבורת המוקיונים שלו אפשר היה לנהל את המשבר הזה טוב יותר.

מה זה "צריך להתקדם הלאה". לא צריך להתקדם הלאה רק בשביל להגיד "הנה התקדמנו הלאה". תביא מחליף טוב, אז אפשר יהיה לנסות להתקדם הלאה. אבל פשוט אין כזה כרגע. ולדעתי לא יהיה ברמה שלו גם בעתיד הקרוב. ואם כבר כתבי אישום אז אין נגדו 3 כתבי אישום. יש רק אחד. 

לגבי הדירות, חלק נעזרו בהורים (לא עזרה כזאת שמנה), חלק לא.  לא הבנתי מה זה "חלוקה לא טובה ולא צודקת של ההון", ממה לא צודק בחלוקה הזאת  מר סטלין? חח 

לנושא של הדירות שהערת פה זה לא באמת שווה תגובה סלח לי.

1 hour ago, שי123 said:

טוב שלא הלכת אחורה עד לקום המדינה.

המצב היום יחסית לתקופה של לפני הרצף הנוכחי של ביבי לא טוב יותר בשום פרמטר שרשמת.

עם כל הכבוד להרכב המגוון של הליכוד, המדד לקידום בליכוד כבר הרבה זמן היא מידת הציות לביבי וחוסר האיום על המנהיגות שלו.

ככה שמי שמאייש את התפקידים הבכירים הם בדרך כלל העלובים שבחברי הליכוד.

תוסיף לזה שחלק גדול מהתיקים בעלי מירב ההשפעה על חיי האזרחים במדינה מועברים לחרדים ולמפלגות הדתיות, ותקבל ממשלה שהאינטרסים שלה מנוגדים לאינטרסים של החילונים במעמד הביניים.

בטח שלא יהיה סיכוי לקידום שילוב החרדים בחברה, שזה הדבר החשוב ביותר לעתיד המדינה. 

לעומת זאת כשיש עתיד היתה בממשלה היה מישהו שדאג לנו לשם שינוי.

בניגוד למה שרשמת, לפיד כבר הוכיח שהוא עומד במילה שלו.

דווקא כן. מוזמן לקרוא למעלה. 

אתה זורק פה כל מיני האשמות וירידות, עזוב זה לא באמת שווה תגובה. 

יש אחלה נבחרת לליכוד עם אנשים איכותיים שכבר עכשיו מאיישים תיקים ועמדות משפיעות. האינטרסים של הליכוד הם כלליים לכל עמישראל, חלקם מטיבים יותר עם החילונים חלקם פחות. 

ביש עתיד אף אחד לא ידאג לך כי הם לא יודעים איך. אין להם מושג וחצי מושג בניהול מדינה.

והדבר האחרון שאפשר להגיד על לפיד שהוא עומד במילה שלו חח 

לפני2 שעות , קמאנן said:

הפריון נמוך כי המדינה מעסיקה כמות לא פרופורציונלית של עובדים שלא עושים כלום.

כמעט ואין כל כך הרבה מדינות כמונו עם כל כך הרבה עבודה ממשלתית / ועדי עובדים שמעודדים בטלה.

בנוסף, עובדי המגזר הציבורי בארץ חזירים בצורה יוצאת דופן מאשר מקביליהם בעולם.

כל מי שמקבל קביעות, יושב רגל על רגל ומקבל כל שנה תוספת פז"מ למשכורת.

לדעתי ביטול מעמד הקביעות זה משהו שצריך לדרוש מהמדינה, זה יגרום לפריון לעלות משמעותית.

אהבתי את הפטנט: כל מה שאין לך תשובה מנומקת וטיעונים סבירים- לא שווה תגובה.

בוא תהיה רציני. הליכוד לא עשה דבר במשך 14 שנה כדי להתמודד עם בועת מחירי הדיור שיש כאן פשוט כי לחלק מהחברים שלו הבעיה הזו עושה טוב בכיס. אי אפשר להתכחש לזה. זה ניגוד אינטרס, שלא לומר על גבול השחיתות. 

רשימת הליכוד התדרדרה משמעותית בשלטון ביבי הנוכחי ואיבדה לא מעט כשרון. מנהיגים איכותיים כגון לימור ליבנת, בני בגין, סילבן שלום, גדעון סער, כחלון ומרידור כבר לא יכלו להשאר שם וראינו מה נכנס במקומם.

41 דקות לפני, ravid said:

אהבתי את הפטנט: כל מה שאין לך תשובה מנומקת וטיעונים סבירים- לא שווה תגובה.

בוא תהיה רציני. הליכוד לא עשה דבר במשך 14 שנה כדי להתמודד עם בועת מחירי הדיור שיש כאן פשוט כי לחלק מהחברים שלו הבעיה הזו עושה טוב בכיס. אי אפשר להתכחש לזה. זה ניגוד אינטרס, שלא לומר על גבול השחיתות. 

רשימת הליכוד התדרדרה משמעותית בשלטון ביבי הנוכחי ואיבדה לא מעט כשרון. מנהיגים איכותיים כגון לימור ליבנת, בני בגין, סילבן שלום, גדעון סער, כחלון ומרידור כבר לא יכלו להשאר שם וראינו מה נכנס במקומם.

זה לא שווה תגובה כי זה סתם האשמות חסרות שחר ועסוקות יותר בצהוב מאשר באמת.

לגבי הרשימה שהבאת, אם זה מבטא איכות בעיניך אז המצב באמת קשה. "מנהיגים איכותיים" חח :doh:

5 דקות לפני, Krishi said:

זה לא שווה תגובה כי זה סתם האשמות חסרות שחר ועסוקות יותר בצהוב מאשר באמת.

לגבי הרשימה שהבאת, אם זה מבטא איכות בעיניך אז המצב באמת קשה. "מנהיגים איכותיים" חח :doh:

אתה פשוט עיוור למציאות.

ברור שעבורך כל מי שרודה בצוות המקצועי במשרד שלו הוא כוכב.

במציאות כמעט כל שרי הליכוד כרגע הם שרים כושלים.

רמת חברי הליכוד בצלילה חופשית בשנים האחרונות.

כל מי שיש לו מחשבה עצמאית לא מקבל תפקיד שר בכיר.

סער לא קיבל כמובן שום תפקיד, ארדן שהיה אחד מהבכירים היחידים שהראה מחשבה עצמאית גורש לארה״ב.

נשארו רק היס מנים של ביבי.

5 דקות לפני, שי123 said:

אתה פשוט עיוור למציאות.

ברור שעבורך כל מי שרודה בצוות המקצועי במשרד שלו הוא כוכב.

במציאות כמעט כל שרי הליכוד כרגע הם שרים כושלים.

רמת חברי הליכוד בצלילה חופשית בשנים האחרונות.

כל מי שיש לו מחשבה עצמאית לא מקבל תפקיד שר בכיר.

סער לא קיבל כמובן שום תפקיד, ארדן שהיה אחד מהבכירים היחידים שהראה מחשבה עצמאית גורש לארה״ב.

נשארו רק היס מנים של ביבי.

טוב אחי