Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

לפני12 שעות , hairy2hell said:

לא, זה נדחה אחרי הביקורת הציבורית.

העניין עם עליית שכר חברי הכנסת הוא שזה קבוע בחוק.

כלומר, אף אחד לא באמת יכול לסרב לזה או לדחות את זה מבלי לשנות את החוק.

גם כל ח״כ שאומר שהוא מוותר על השכר שלו (או על עלייה בשכר שלו) למעשה לוקח אליו את השכר, אבל אז תורם בעצמו חלק מהשכר לעמותה כרצונו. אבל בקופת המדינה זה לא נשאר.

מה שאתה אומר פה הוא עוד יותר גרוע.

• 4 weeks later...

ניצן הורביץ ממרצ קורא לראשי הרשימה המשותפת שלא להיכנע לרע"מ בעניין הלהט"ב.

הם טוענים שמקומו של מנסור בקואליציית ליכוד. (עם אמיר אוחנה אגב).

מה פיספסתי פה?

הרשימה המשותפת הפכו לתומכי זכויות להט"ב? או שסתם ניצן מרגיש פטרון של הערבים?

באמת, בלי ציניות, שעצוב לי ממה שנהיה מהשמאל בישראל.

וזה גם מאוד עצוב כי גם מתוך האופוזיציה, שמאל חזק היה אמור לאזן את המדינה בהרבה אספקטים.

לפני1 שעה , avi atias said:

ניצן הורביץ ממרצ קורא לראשי הרשימה המשותפת שלא להיכנע לרע"מ בעניין הלהט"ב.

הם טוענים שמקומו של מנסור בקואליציית ליכוד. (עם אמיר אוחנה אגב).

מה פיספסתי פה?

הרשימה המשותפת הפכו לתומכי זכויות להט"ב? או שסתם ניצן מרגיש פטרון של הערבים?

חחחחחח

פשוט לזין הצבוע הזה יש מוסר סלקטיבי. יש משהו יותר מסריח פוליטיקאים בארץ ?

גם בעולם הם חושבים שכל האזרחים טיפשים? באמת אני שואל. איך הגענו למצב כל כך בזיוני בתחום הזה?

6 דקות לפני, Silvio said:

האמת, לא כל כך הבנתי מה הבעיה במה שהוא אמר, אפשר הסבר?

אין בעיה עם מה שהוא אמר.

רק לא מבין למה לא טרחו ליידע אותנו שהרשימה המשותפת הפכו לתומכים בקהילת הלהט"ב.

אתם מבינים שיש 4 מפלגות שונות ברשימה המשותפת ושלכל אחת עמדות משלה, כן?

מהבחינה הזו טוב שהם מתפרקים, שיהיה יותר ביטוי לעמדות מתונות ושפויות יותר.

אני בספק אם אחת מהמפלגות האלה תהיה בעד זכויות להט"ב אי פעם. אולי הם ימנעו מלהצביע מתוך שיקולים פוליטיים אבל אין שם שום מפלגה שאפשר להגיד שהיא שפויה ומתונה יותר... כולן מלאות בתומכי טרור. 

לפני12 שעות , Shlomix said:

חחחחחחחל אתה לא עוצר

לפני20 שעות , Shlomix said:

מפלגה אחת?

הנה בבקשה, מתוך המצע של חד"ש:
image.thumb.png.5111bd264880769b9b4a590c22b376e2.png

רחוקים מלהיות כוס התה שלי, אבל די עם השקרים

הקלות שבה זורקים לאוויר את סעיף 10, בשורה קצרה של פחות מ-20 מילים, היא משהו מדהים. הדרך לא מעניינת, אה?

זה רק סיכום של המצע.

הלכתי במיוחד בשבילך וצילמתי לך הרחבה (חלקית):
image.thumb.png.9e2b9e143a3cb3b2287b10711215d510.png

מודה שאני לא מתעניין במיוחד כי אני לא מסכים עם חלק מהמצע שלהם, אבל לך לאתר שלהם ותקרא את ההרחבה אם באמת מעניין אותך :)

זה בוודאי עדיף על ה"מצע" של הליכוד או של ישראל ביתנו לצורך העניין.

זה אפילו יותר גרוע. הסעיף הזה נשאר זהה ופשוט נוספו לו עוד מלא מילים ריקות שלא מסבירות אותו אלא מצריכות עוד הרבה הסברים נוספים.

פיזית יש להם מצע, אבל הערך שלו אפסי, מדובר בברבורים על אידיאל שלא יכול להתקיים בעתיד הנראה לעין. גם יש כאן סתירות ברורות (למשל 3, 9 ו-11).

אני באמת ובתמים המום מכל אדם בגיר שקורא את זה ואומר לעצמו שלזה הוא רוצה להצביע. לא יותר טוב מלהצביע למפלגות ללא מצע.

1 hour ago, סלבה said:

זה אפילו יותר גרוע. הסעיף הזה נשאר זהה ופשוט נוספו לו עוד מלא מילים ריקות שלא מסבירות אותו אלא מצריכות עוד הרבה הסברים נוספים.

פיזית יש להם מצע, אבל הערך שלו אפסי, מדובר בברבורים על אידיאל שלא יכול להתקיים בעתיד הנראה לעין. גם יש כאן סתירות ברורות (למשל 3, 9 ו-11).

אני באמת ובתמים המום מכל אדם בגיר שקורא את זה ואומר לעצמו שלזה הוא רוצה להצביע. לא יותר טוב מלהצביע למפלגות ללא מצע.

אז לאיזה מפלגות היום יש מצע שעונה על הציפיות שלך ממצע?

12 דקות לפני, Mentel said:

אז לאיזה מפלגות היום יש מצע שעונה על הציפיות שלך ממצע?

כולם מתבלים את המצע שלהם באוטופיה בלתי אפשרית, אבל המינון חשוב וגם צריכה להיות הצעה אמיתית לדרך פעולה, מה שאין כאן אפילו ברמיזה.

לבנט יש מצע מפורט ורציני, את השאר אני לא מספיק מכיר כרגע. לשמאל הישראלי יש המון בעיות, אחת מהן היא שהם קוראים לדבר הזה של חד"ש מצע ולא פשוט גרסת דיסני למדינת ישראל. חד"ש זה קיצון נישתי, אבל זה מתבטא בבחירה של מפלגה כמו כחול לבן שלא הציעה שום דבר מעולם.

לא שאני מצביע ביבי או תומך בו אבל לא נראה לי הגיוני כל מה שאופירע עושה בתוכנית שלה

טוב הבנו שאת שונאת אותו, אבל לא צריך להחתים פוליטיקאים על מסמך שהם לא ישבו איתו

1 hour ago, פנחס שוף said:

לא שאני מצביע ביבי או תומך בו אבל לא נראה לי הגיוני כל מה שאופירע עושה בתוכנית שלה

טוב הבנו שאת שונאת אותו, אבל לא צריך להחתים פוליטיקאים על מסמך שהם לא ישבו איתו

שאלה את אהוד ברק מה הוא שותה כדי להיות יותר צעיר :o

לפני5 שעות , סלבה said:

אנחנו נמצאים במצב שבו אין מנצחים, רק מפסידים. כבר 3 מערכות בחירות אף אחד לא הצליח להקים ממשלה עד שקמה לה ממשלת אחדות שבדיעבד טוב היה לו לא הייתה קמה, כי אחדות בטח שלא הייתה שם.

עכשיו מערכת בחירות רביעית ועדיין אין רוב לאף אחד מהצדדים להקמת ממשלה.

אין שום חשיבות למצע כרגע. זה יפה לזמנים טובים, אבל כרגע צריך לפתור את הבעיה הזאת של הבחירות החוזרות, ובאמת שיותר מעניין אותי מנהיג המפלגה וחברי רשימה כאלה או אחרים לעומת מה כתוב או לא כתוב במצע של אותה מפלגה.

*המצע של חדש הזוי לחלוטין כפי שכתבת.

On 28.1.2021 at 02:46, Shlomix said:

ניצן הורוביץ משתלח ברע"מ מאחר וחלו שינויים בפוליטיקה הפנים-ערבית וחלקים ממנה הם כבר לא בגדר חיית מחמד שהשמאל הישראלי ניכס לעצמו, והסיבה היחידה שהדברים נכתבו על ידו היא ההתקרבות של מנסור עבאס לנתניהו. מתוך 15 חברי הכנסת של הרשימה המשותפת בכנסת האחרונה, ישנם 2 חברי כנסת בלבד שתומכים באופן עקבי ומוצהר בזכויות להט"ב - האחת נוצרייה (עאידה תומא-סלימאן) והשני יהודי (עופר כסיף). כל יתר חברי חד"ש שותקים/נמנעים מהנושא הנפיץ. ואם לא די בכך כשמסתכלים על חד"ש החילונית, כל ח"כ אחר מן הרשימה הזו או מן המפלגות שמרכיבות אותה משמיע במקרה הטוב צרצרים או גמגומים כשהוא נדרש לענות לסוגיה ובמקרה הרע יתבטא באופן חריף ומחפיר כלפי להט"בים. למרות ההקנטה וההקטנה של "קואליציית המתנחלים-חרדים של ביבי", יותר סביר בעיניי שנחזה במצעד גאווה ביצהר הרבה לפני שהוא יגיע לאום אל פאחם.

On 28.1.2021 at 18:48, Shlomix said:

מפלגה אחת?

הנה בבקשה, מתוך המצע של חד"ש:
image.thumb.png.5111bd264880769b9b4a590c22b376e2.png

רחוקים מלהיות כוס התה שלי, אבל די עם השקרים

חח איזה מס שפתיים זה.... "שקרים". הלה"טבים לא מעניינים אותם. הם מפחדים פחד מוות להגיד שהם בעד שוויון זכויות לקהילה הגאה (חוץ מאולי 2 ח"כים שזה באמת מעניין אותם). אפילו כשהצביעו נגד טיפולי ההמרה איימן עודה דאג להגיד בכל חור שזה נטו משיקולים הומניים ולא מרצון לשוויון זכויות או דאגה כלשהי לקהילת הלהט"ב כדי שחס וחלילה לא יחשבו שהוא תומך בקהילה, חלק מחברי המפלגה שלו נעדרו מההצבעה בכלל.