Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

לפני7 שעות , פנחס שוף said:

עם כל הכבוד לדת ולדתיים, התרבות והספורט מכניסה כסף למדינה, בנוסף לכל מיני דברים כמו יחסי ציבור בעולם

אנשים מתפרנסים מזה

הרבה אנשים מתפרנסים גם מדת

הדיון סביב תקצוב מוסדות דת אל מול תקצוב מוסדות תרבות/ספורט הוא בעיניי נורת אזהרה מסוימת סביב חיזיון התעתועים של יישום עמוק ונרחב של מאפיינים סוציאל-דמוקרטיים בכלכלה הישראלית ככלל או במדיניות האוצר בנוגע לחלוקה תקציבית של נטל המיסים. במדינת רב-תרבותית כמו זו שאנחנו חיים בה, שתחת המדינה הריבונית הכללית יש עוד לפחות 5 תתי-מדינות עם חוקים ותקנות שונות (ערבית, בדואית, חרדית, דרום תל-אביב, יהודה ושומרון) זו דרך סלולה לאסון ולמחלוקות קשות בין הקבוצות בנוגע לתמיכות ממשלתיות.

באשר למוסדות חינוך תורניים - אני אוהב את האוטונומיה שיש למערכת החינוך החרדית בבחירת תוכן הלימוד, הלוואי שהחינוך הממלכתי/ממלכתי-דתי היה נהנה מאותה רמת אוטונומיה ומכשיר את בוגריו במיומנויות נחוצות למאה ה21 ומקנה להם ידע כלכלי וטכנולוגי במקום להתפלסף ולמרוח שעות על גבי שעות את הדיון המעייף על פיגמליון. אני בעד האפשרות שהורים יוכלו לשלוח את ילדיהם לאיזה בית ספר שהם חפצים בו בהתאם להשקפת עולמם ומה שהם מצפים מילדיהם, בין אם זה לימוד תורה או חינוך טכנולוגי מתקדם, רק רצוי שאותם הורים ייקחו בחשבון שלבחירותיהם עשויות להיות השלכות לכאן או לכאן על עתיד ילדיהם, ורצוי שגם פה מדינת ישראל לא תהיה כדי לתמוך ולפצות על בחירות מקולקלות.

כמו כן, מדינת ישראל לא צריכה לממן אף מוסד תרבות/אומנות/ספורט שלא מסוגל להתקיים בכוחות עצמו בתנאי השוק הקיימים ולהיענות לביקוש של הציבור. אם יש צורך בסיסי והתחלתי בסעד תקציבי למוסד כזה או אחר, הרי שככל הנראה ממילא תרומתו לתוצר הישראלי ולפיתוח החברה הישראלית במאפיינים אמפיריים ומוכחים כמעט ולא קיימת והוא במידה רבה מאמץ לחיקו מאפיינים של עלוקה תקציבית. סרט הביכורים הדוקומנטרי של סטודנטית א-בינרית מסם-שפיגל על זונות טרנסיות והטיעון שהוא "מציב תמונת ראי לחברה הישראלית" למשל לא נופל לקטגוריה הזו. גם הם לא צריכים לקבל שקל ממדינת ישראל.

כתבת פה מילים יפות אבל אם צריך לנתח את זה בצורה מאוד פשוטה, 0 תקציב לדת, 0 תקציב לאברכים, 0 תקציב עודף למשפחות מרובות ילדים וכמובן 0 הקלות בצבא וכו

החרדים לא יסכימו לזה כי במצב כזה הם ירעבו ללחם וימותו והדת תגמר.

קרי - כל מצב סביר הגיוני/הוגן אין דרך לדת לשרוד כי זה שקר שנועד להשיג כוח כסף ושליטה לכמה זקנים פדופילים רמאים על ציבור של כבשים מסכנות.

אז בלי זיוני שכל - חייבים להכחיד את החרדים.

לפני3 שעות , Dandelion said:

באשר למוסדות חינוך תורניים - אני אוהב את האוטונומיה שיש למערכת החינוך החרדית בבחירת תוכן הלימוד, הלוואי שהחינוך הממלכתי/ממלכתי-דתי היה נהנה מאותה רמת אוטונומיה ומכשיר את בוגריו במיומנויות נחוצות למאה ה21 ומקנה להם ידע כלכלי וטכנולוגי במקום להתפלסף ולמרוח שעות על גבי שעות את הדיון המעייף על פיגמליון. אני בעד האפשרות שהורים יוכלו לשלוח את ילדיהם לאיזה בית ספר שהם חפצים בו בהתאם להשקפת עולמם ומה שהם מצפים מילדיהם, בין אם זה לימוד תורה או חינוך טכנולוגי מתקדם, רק רצוי שאותם הורים ייקחו בחשבון שלבחירותיהם עשויות להיות השלכות לכאן או לכאן על עתיד ילדיהם, ורצוי שגם פה מדינת ישראל לא תהיה כדי לתמוך ולפצות על בחירות מקולקלות.

הניסוי הזה מתקיים אצל החרדים כבר עשרות שנים, וזה לא עובד.

התוצאה היא קרוב ל50% תעסוקה אצל הגברים החרדים, הפסד תוצר עצום למדינה, כלכלה שחורה ומאות אלפי אנשים שחיים מתחת לקו העוני.

שוק חופשי אמיתי יכול להתקיים רק כשהוא באמת חופשי, אבל אצל החרדים חופש זאת מילת גנאי.

אתה מדבר על בחירה של הורים, אבל אצל החרדים מי שקובע אלו הרבנים ולא ההורים.

מכיוון שהאינטרס של המדינה מבחינת חינוך מתנגש חזיתית באינטרסים של הנהגת החרדים, אין ברירה למדינה אלא להתערב.

הבעיה היא שכל עוד ביבי ראש הממשלה זה לא יקרה, כי הוא החליט כבר לפני 10 שנים שלהיות ראש ממשלה יותר חשוב מעתיד המדינה.

On 2.1.2021 at 15:17, שי123 said:

הניסוי הזה מתקיים אצל החרדים כבר עשרות שנים, וזה לא עובד.

התוצאה היא קרוב ל50% תעסוקה אצל הגברים החרדים, הפסד תוצר עצום למדינה, כלכלה שחורה ומאות אלפי אנשים שחיים מתחת לקו העוני.

שוק חופשי אמיתי יכול להתקיים רק כשהוא באמת חופשי, אבל אצל החרדים חופש זאת מילת גנאי.

אתה מדבר על בחירה של הורים, אבל אצל החרדים מי שקובע אלו הרבנים ולא ההורים.

מכיוון שהאינטרס של המדינה מבחינת חינוך מתנגש חזיתית באינטרסים של הנהגת החרדים, אין ברירה למדינה אלא להתערב.

הבעיה היא שכל עוד ביבי ראש הממשלה זה לא יקרה, כי הוא החליט כבר לפני 10 שנים שלהיות ראש ממשלה יותר חשוב מעתיד המדינה.

כדי שהחרדים ישבו באופוזיציה צריך קואליציה שתורכב ככל הנראה מ:

סער, בנט, יאיר, ליברמן, חולדאי ומרצ. לגבי מרצ, סימן שאלה גדול. בכל אופן, זה בערך 60 מנדטים פלוס מינוס ללא מרצ, לפי הסקרים האחרונים. ככה שאופטימי אני לא ולדעתי הם יהיו שוב בקואליציה. סער יילך איתם במחיר של להעיף את ביבי ואיזה ליברמן או יאיר.

שוב זה חוזר לנקודה של שמרנים מול ליברלים.

בקיצור, סלט.

ולעניין, אמרתי כבר את דעתי:

1. הפסקת קצבאות

2. לימודי ליבה

שני תנאים הכרחיים, כל שאר הקומבינות לא עבדו, לא עובדים, ולא יעבדו.

לגבי 2, חייב להתחיל בעשור הנוכחי. אנחנו בפיגור כבר של שנה אחת. גם פה אגב, אני לא אופטימי - זה מצריך שת״פ גבוה מאוד מצידם. לא חושב שהם יזרמו על הרעיון.

בקיצור, איחלתי בהצלחה לכל הצדדים. לפי איך שאני רואה את זה, תהיה כאן מלחמת אזרחים או עזיבה של אוכלוסייה איכותית. בדמוקרטיה אין לי סיכוי לנצח את זה.

לפני10 שעות , קמאנן said:

כדי שהחרדים ישבו באופוזיציה צריך קואליציה שתורכב ככל הנראה מ:

סער, בנט, יאיר, ליברמן, חולדאי ומרצ. לגבי מרצ, סימן שאלה גדול. בכל אופן, זה בערך 60 מנדטים פלוס מינוס ללא מרצ, לפי הסקרים האחרונים. ככה שאופטימי אני לא ולדעתי הם יהיו שוב בקואליציה. סער יילך איתם במחיר של להעיף את ביבי ואיזה ליברמן או יאיר.

שוב זה חוזר לנקודה של שמרנים מול ליברלים.

בקיצור, סלט.

ולעניין, אמרתי כבר את דעתי:

1. הפסקת קצבאות

2. לימודי ליבה

שני תנאים הכרחיים, כל שאר הקומבינות לא עבדו, לא עובדים, ולא יעבדו.

לגבי 2, חייב להתחיל בעשור הנוכחי. אנחנו בפיגור כבר של שנה אחת. גם פה אגב, אני לא אופטימי - זה מצריך שת״פ גבוה מאוד מצידם. לא חושב שהם יזרמו על הרעיון.

בקיצור, איחלתי בהצלחה לכל הצדדים. לפי איך שאני רואה את זה, תהיה כאן מלחמת אזרחים או עזיבה של אוכלוסייה איכותית. בדמוקרטיה אין לי סיכוי לנצח את זה.

עוד מוקדם מדי לעשות חישובים של 61 בשביל להקים קואליציה, כי אנחנו עדיין לא יודעים איך ייראו הרשימות, ולדעתי יהיו עוד כמה עזיבות ואיחודים בהמשך עד הבחירות.

לגבי סער - הוא שלל את ביבי כראש ממשלה, אבל אין לו בעיה להיות ראש ממשלה בעצמו והליכוד (וביבי) בממשלה יחד איתו. כמובן גם לא רוטציה, לא חושב שמישהו שפוי יסכים לרוטציה פעם נוספת עם ביבי.

כלומר כרגע, אין באמת תסריט ריאלי לממשלה בלי חרדים, או לממשלה כלשהי לצורך העניין, ולכן ביבי ימשיך כראש ממשלת מעבר אלא אם כן יקרה משהו דרמטי.

דפנה ליאל עם נקודה מעניינת

צטט

הערב דיווחנו- לפי חוות דעת משפטיות הסכם נתניהו גנץ ישאר בתוקף כל עוד לא הוקמה ממשלה אחרת. משמע בנובמבר גנץ יכנס לתפקיד רה״מ אם עדיין יהיה ח״כ.
 מאחר וזה נשמע חסר סיכוי מדוע זה מעניין?
  1. זה תמריץ עבור גנץ להתמודד
  2. נתניהו חייב לסגור ממשלה אחרת ממילא איבד את השלטון.לא יוכל לגרור אותנו לסבב אחר סבב

לדעתי ביבי יצליח להשיג 61 . עם הסקרים הלא מחמיאים של היום הוא לא רחוק מזה.

החיסונים יתקדמו ויזכרו לו את זה.

לדעתי הליכוד יעלה ל 32 מנדטים לפחות, חרדים 16 עם פוטנציאל ליותר לכיוון 18 , בנט 12 - אני מניח שבנט והליכוד יהיו כמו אקורדיון אחד מאבד השני ירוויח, בסופו של עניין הם יצטרכו לייצר עוד מנדטים ולדעתי הם יעשו את זה.

16 דקות לפני, liron1006 said:

לדעתי הליכוד יעלה ל 32 מנדטים לפחות, חרדים 16 עם פוטנציאל ליותר לכיוון 18 , בנט 12 - אני מניח שבנט והליכוד יהיו כמו אקורדיון אחד מאבד השני ירוויח, בסופו של עניין הם יצטרכו לייצר עוד מנדטים ולדעתי הם יעשו את זה.

אם בנט שוב ייבחר לשבת תחת ביבי ובזכותו הליכוד יקים קואליצה- הוא גמר במגרש הפוליטי אצל ציבור הלא מתנחלים. יוכל לשבת עשורים בכנסת עם 6 מנדטים של הדתיים לאומיים ותו לא. הוא מתפלל שלא יגיע הרגע הזה שהוא יהיה ההכרעה אם תהיה ממשלה של הליכוד או לא.

Just now, Emmanuel said:

אם בנט שוב ייבחר לשבת תחת ביבי ובזכותו הליכוד יקים קואליצה- הוא גמר במגרש הפוליטי אצל ציבור הלא מתנחלים. יוכל לשבת עשורים בכנסת עם 6 מנדטים של הדתיים לאומיים ותו לא. הוא מתפלל שלא יגיע הרגע הזה שהוא יהיה ההכרעה אם תהיה ממשלה של הליכוד או לא.

אין לי ספק במה הוא יבחר

2 דקות לפני, liron1006 said:

אין לי ספק במה הוא יבחר

לכולנו וזה חלק מהסיבות למה לא יקבל את הקול שלי. (בעיקר בגלל חברי המפלגה שאיתו). חבל עליו כי הוא בא עם כוונות טובות וראש יזמי, בחור ערכי שאני מאמין שבא לשנות ולא רודף בצע

לפני6 שעות , פנחס שוף said:

דפנה ליאל עם נקודה מעניינת

ואם לא יהיה ח״כ?

ואני חושב שבנט לא עובר 10. האם הוא יישב עם ביבי? זאת שאלה שאפשר לענות עליה רק לאחר הבחירות. זה תלוי בהרבה פרמטרים (במיוחד בחלוקת המנדטים), ואי אפשר לדבר על זה עכשיו. גם גנץ אמר שלא יישב ובסוף ישב. בנט גם טוען שקיבל לאחרונה הצעה מביבי לשבת בממשלה והוא סירב. זה לא אומר שהוא יסרב בעתיד. בקיצור אי אפשר באמת לדעת גם אם התשובה המוצגת היום תהיה כן או לא. זאת פחות או יותר הגישה של סער גם, לפי הראיון האחרון שלו בפגוש את העיתונות.

בכל מקרה בחירה במפלגה כלשהיא צריכה להיות אידיאולוגית ולא אסטרטגית. זאת דעתי לפחות.

לפני2 שעות , קמאנן said:

בכל מקרה בחירה במפלגה כלשהיא צריכה להיות אידיאולוגית ולא אסטרטגית. זאת דעתי לפחות.

אין יותר דבר כזה בחירה אידיאולוגית זה מת.

לפני5 שעות , הנדון said:

אין יותר דבר כזה בחירה אידיאולוגית זה מת.

זה מה יש

42 דקות לפני, Echoes said:

שיטת הממשל חייבת להשתנות.

מועמד שישים את זה בראש סדר העדיפויות יקבל את הקול שלי גם אם הוא בעד לאזרח את נסראללה ל8200

זה ישתנה. אם לא באופן גלוי אז באופן סמוי. תסתכל מה העיריות עושות, כל אחת שמה זין על הממשלה. אין מנוס מפדרציות.

On 1.1.2021 at 22:40, אקיטה said:

למי שפחות מעודכן, השכר של חברי כנסת באמת עלה ב6000 שח?

לא, זה נדחה אחרי הביקורת הציבורית.

העניין עם עליית שכר חברי הכנסת הוא שזה קבוע בחוק.

כלומר, אף אחד לא באמת יכול לסרב לזה או לדחות את זה מבלי לשנות את החוק.

גם כל ח״כ שאומר שהוא מוותר על השכר שלו (או על עלייה בשכר שלו) למעשה לוקח אליו את השכר, אבל אז תורם בעצמו חלק מהשכר לעמותה כרצונו. אבל בקופת המדינה זה לא נשאר.

לפני19 שעות , liron1006 said:

לא רחוק זה קצת אנדרסטייטמנט, במבחן התוצאה הבלוק הזה של ביבי חרדים בנט לא הצליח להגיע ל61 מנדטים 3 מערכות בחירות רצופות, עניין החיסונים מתגמד בהשוואה לאדמה החרוכה שהוא השאיר במשק עם הניהול הכושל שלו בקורונה

הסכם העודפים של בנט עם סער זו הצהרת כוונות וסימן לאופטימיות שהבלוק המפורסם של הנוכל התפורר סופית, והפתח לממשלה חלופית בראשות סער לגמרי ריאלית, אבל צריך לקחת בחשבון את המחבל סמוטריץ' שנעל את עצמו בבלוק של הנוכל, ככה שאם אני בנט אני דואג לתת לו כמה שפחות כיסאות ב15 המקומות הראשונים, גג 3 כיסאות, אין סיבה לתת למחבל הזה יותר, הכוח אלקטורלי שלו לא שווה יותר מ50-60 אלף קולות, כיסא אחד מיותר, וזה עוד יכול לעלות לנו בבחירות חמישיות

אם איכשהו באורח נס בנט יזרוק ברגע האחרון את הסוס טרויאני מהרשימה, ביבי באמת יהיה גמור סופית, אפילו הברית עם מנסור עבאס כבר לא תעזור

ביבי 33 ,בנט (ברור לנו שישב עם ביבי כשיקבל רק) 13, חרדים יביאו 15 ביחד (7 ו8) וזה מספיק לו לממשלה.

חרא על החיים שלנו.

לפני3 שעות , חרישי הוא הלילה ואפל said:

ביבי 33 ,בנט (ברור לנו שישב עם ביבי כשיקבל רק) 13, חרדים יביאו 15 ביחד (7 ו8) וזה מספיק לו לממשלה.

חרא על החיים שלנו.

אין שום סיכוי שיהיו לביבי 33 ובנט יישאר עם 13.

אם ביבי יעלה ל33 זה יהיה בעיקר על חשבון בנט שיירד חזרה למימדים הריאליים שלו.

כדי ליצור מנדטים "איכותיים" ביבי צריך להוריד מסהר מנדטים, לקחת מבנט לא יעזור לו כי זה מנדטים בתוך הנגמ"ש ( למרות מה שבנט אומר , לא מאמין לו בשיט שלא ילך עם ביבי).

נראה שבנט מתחלף עם ליברמן ומהווה את כף המאזניים בבחירות הבאות.

אם זה ככה, הסיכוי היחיד של ביבי לא להיבחר זה במידה ובנט יעבור את לפיד ואת סהר במנדטים, מה שנראה לא סביר.