Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

11 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

מה אתה מציע? סירוס ועיקור במגזר החרדי אחרי שני ילדים תמורת פיצוי של חתול? 

לא

לבטל קצבאות ילדים.

ישראל הולכת לפיצוץ אוכלוסין בקצב הזה בעוד כמה עשורים.

לפני3 שעות , Semper Fidelis said:

מה אתם מציעים כדי לפתור את בעיית החרדים? רכבות ותאי גזים? תהיו פרקטיים בבקשה

פשוט מאוד:

1. ביטול תקציבים

2. לימודי ליבה

שני אלה כבר יורידו את קצב הילודה.

על זה אתה יכול להוסיף תוכניות לאומיות לצמצום פערים ושילוב בתעשייה, אבל אלה סתם סיסמאות שלדעתי בלי לימודי ליבה אין להן רלוונטיות.

זהו, לא מבקש להתגייס לצבא.

ואם הנ"ל לא יקרה בעשור הקרוב (ולדעתי זה לא יקרה...) צריך להיפרד מהם איכשהו. אפשרי דרך מערכת המיסים.

אתם מדברים פה על ביטול קצבאות ילדים ומזכירים שהבעיה היא קצב הילודה, אבל מתעלמים מכך שמי שהכי מתנגד לחרדים בכנסת - חברי כנסת כאלה ואחרים מהשמאל, מעלים לדיון או לשיח הציבורי כל מיני חוקים הזויים שדווקא מעודדים ילודה ומטיבים עם משפחות מרובות ילדים (כל החוקים עם המילה "חינם" בתוכם)

סתם לדוגמה משהו שעבר לפני כמה שנים - קופת חיסכון לכל ילד. המדינה מפקידה 50 ש"ח עבור כל ילד מתחת לגיל 18. מדובר בסכום עתק בכל חודש שעד לפני כמה שנים לא היינו משלמים. בשביל מה? כדי שילד שמסיים תיכון/צבא יהיה לו יותר כסף התחלתי? אוקיי, זה נחמד, אבל בטח שלא הכרחי, הרי כולנו הסתדרנו ללא זה, נכון? ונניח שיש כאלה שבאמת צריכים את זה, הבעיה היא שהכסף הזה מגיע אל כולם, גם אל מי שלא צריך את זה, וגם אל מי שאתם לא רוצים שזה יגיע אליו. זה יוצא נניח 21,600 ש"ח למשפחה חילונית בתל אביב עם 2 ילדים לעומת 86,400 למשפחה חרדית בבני ברק עם 8 ילדים.

אני באמת לא מבין את ההיגיון מאחורי החוקים האלה.

לפני15 שעות , Dandelion said:

בתחזיות קודרות יותר או פחות בנוגע לחברה החרדית בדרך כלל יוצאים מנקודת הנחה שדבר לא ישתנה בקשר אליה, וזה דבר שקשה מאד לעשות בכל תחזית כלשהי ובמיוחד כזו שמסתכלת 45 שנים קדימה. אם לא די בכך, התחזית הזו יוצאת מנקודת הנחה ששיעור התעסוקה במגזר החרדי יישאר כפי שהוא או לחלופין לא יגדל משמעותית, אך המציאות בפועל מלמדת שאחוזי התעסוקה במגזר החרדי ובפרט אצל גברים נמצאים במגמת עלייה מתמדת. אין עוררין שרמת ההשכלה וההכנסה עדיין רחוקות מאלו שנפוצות במגזר הלא-חרדי, אבל אני רחוק מלחשוב שהמצב רע כפי שנוטים להציג אותו או שלחלופין תחזית שהיתכנותה מוטלת בספק היא מדאיגה יותר מסוגיה כלכלית-עובדתית שיש לה גיבוי ברמת החוק וברמת ארגוני עובדים חזקים מאד.

מסכים שלתת תחזית ל-45 שנה זה מגוחך, אבל ניתוח עושים עם מה שיש.

שיעור התעסוקה עלה אצל הנשים החרדיות, אצל הגברים הוא במגמת בלימה - ויש לזה קורלציה ישירה לאופי הממשלות.

גם נושא הפיריון זה משהו שצריך לדבר עליו בהקשר הזה, כי בדרך כלל חרדי שיוצא לשוק העבודה יוצא עם 0 כישורים, וככה"נ גם ינותב לעבודות בעלות פריון נמוך.

אין מנוס ללימודי ליבה בקיצור, בטח ובטח כשאנחנו רואים לאן העולם צועד.

גם אוסיף ואומר שזה לא תהליך של זבנג וגמרנו. נניח אנחנו מכניסים מחר לימודי ליבה, את הפירות נקצור עוד בערך דור, בהנחה שלא יהיו עוד מכשולים בדרך.

בנוגע לערכים משותפים בין חילוני לחרדי, תרשה לי לחלוק עליך. אתה קרוב יותר בערכים לאירופאי מאשר לחרדי.

או בוא נגדיר את זה ככה - יותר חשובים לך ערכי הליברליזם מאשר ערכי הדת.

לפני14 שעות , Dandelion said:

היא לא קבועה אלא רק צפויה לעלות. 42% מהזכאים לפנסיה תקציבית עדיין לא פרשו ממקום עבודתם ולכן עדיין לא מקבלים את כספי הפנסיה בפועל. חשוב גם לציין ש700 מיליארד ש"ח מחושבים באופן די גס ולא כולל את פנסיית הגישור שנפוצה בצה"ל וכוללת בור של למעלה מ20 שנה שקשה לכלול בחישובים ולכן גם מגדילה את הסכום, שלפי חלק מההערכות מתקרב ל900 מיליארד ש"ח. רק לאחר שנת 2038 צפויה להירשם ירידה בנטל הפנסיה התקציבית שתעמוד באותה השנה על שיא של 35.8 מיליארד ש"ח (יותר מחצי מתקציב משרד הביטחון/משרד החינוך נכון לימינו). 

העלות שלה פחות או יותר ידועה מכיוון שאין יותר מצטרפים חדשים.

שוב, ב2038 הפנסיה התקציבית תגיע לשיא, אבל תקציב המדינה יהיה גבוה בהרבה מאשר היום.

כבר היום עלות הפנסיה התקציבית היא פחות מ10% מהתקציב, ואחוז זה רק ילך ויירד עם השנים.

העלות של ביטוח לאומי לדוגמא גבוהה יותר.

שלא תבין לא נכון, אני חושב שהפנסיה התקציבית היא שערוריה, בייחוד למקבלי השכר הגבוה, אבל להפוך אותה לאחת הבעיות הגדולות של מדינת ישראל זה לא רציני.

האמת היא שהמון מהמגזר החרדי משתתף בשוק העבודה. 

לא במספרים נורמטיביים, אבל מי שיעבור בנושא הזה יחשוב שיש פה חברה של עלוקות שלא עושות דבר.

יש זרמים בחברה החרדית שגורמים לי להבין את היטלר

אבל המון, אני לא רוצה לומר הרוב כי אני מגובה בתחושה ולא בנתונים, המון מהחרדים יוצאים לעבודה, עובדים בענפי לואו טק, שירות לקוחות, בנקים, קופ''ח, סופרים ועוד.

יש בשנים האחרונות יותר ויותר קולות שפויים בחברה החרדית ונראלי שאם כולנו רוצים לחיות פה בטוב יותר- כדאי לנו לראות את זה ולחזק את זה ולא לתייג כל חובש חליפה וכובע כ"חרדי פרזיט" 

1 hour ago, Echoes said:

יש בשנים האחרונות יותר ויותר קולות שפויים בחברה החרדית ונראלי שאם כולנו רוצים לחיות פה בטוב יותר- כדאי לנו לראות את זה ולחזק את זה ולא לתייג כל חובש חליפה וכובע כ"חרדי פרזיט" 

אני חושב שלרוב האנשים פה כולל אותי אין שום בעיה אישית עם אף אחד מהם.

זה יפה לדבר על קולות שפויים, אבל עדיין אחוז התעסוקה של גברים חרדיים קרוב ל50%.

הדרך לחזק את זה היא באמצעות התניית תקציבים בלימודי ליבה.

לכן הבעיה היא עם הרצון של המנהיגים שלהם להשאיר אותם נבערים כדי שיוכלו לשלוט בהם, בשילוב העובדה שחלקם באוכלוסיה הולך וגדל בקצב מהיר.

הניסיון שלהם לקיים מדינה בתוך מדינה לא יכול להתקיים לאורך זמן.

בסופו של דבר הם יצטרכו להשתלב בצורה יותר משמעותית ולשאת יותר בנטל.

ככל שההשתלבות הזאת תהיה איטית יותר, המחיר שיתר האנשים במדינה ישלמו יהיה גבוה יותר. 

בינתיים גם חולדאי מקים מפלגה. בטח גם הוא יזיין את המוח שהוא רוצה להיות ראש ממשלה. אולי לפחות יגיע ראש עיר נורמאלי שיעשה גג לבלומפילד.

יאללה מי בא להקים איתי מפלגה? זה נהיה הטרנד. מה אומרים על מפלגת רק לא רכש בראשות פאבלו סוזה?

מדינה של מביכים בחיי.

1 hour ago, שי123 said:

אני חושב שלרוב האנשים פה כולל אותי אין שום בעיה אישית עם אף אחד מהם.

זה יפה לדבר על קולות שפויים, אבל עדיין אחוז התעסוקה של גברים חרדיים קרוב ל50%.

הדרך לחזק את זה היא באמצעות התניית תקציבים בלימודי ליבה.

לכן הבעיה היא עם הרצון של המנהיגים שלהם להשאיר אותם נבערים כדי שיוכלו לשלוט בהם, בשילוב העובדה שחלקם באוכלוסיה הולך וגדל בקצב מהיר.

הניסיון שלהם לקיים מדינה בתוך מדינה לא יכול להתקיים לאורך זמן.

בסופו של דבר הם יצטרכו להשתלב בצורה יותר משמעותית ולשאת יותר בנטל.

ככל שההשתלבות הזאת תהיה איטית יותר, המחיר שיתר האנשים במדינה ישלמו יהיה גבוה יותר. 

אני מסכים איתך ב100%.
קח בחשבון שמתחת למשפט הנכון על המנהיגים שלהם, יש שכבת אוכלוסייה מאוד רחבה שלא כיף לה לחיות בעוני והם בסוג של כלא תודעתי. 

ואני לא מדבר על פלגים הזויים, אני מדבר על הנתח הנורמטיבי שיוצא לעבוד ומנסה לקיים משק בית עם אורח החיים הדתי. והם לא מעט אם לא הרוב.

לגבי הפסקה השניה, הבעייתיות הכי גדולה עם החברה החרדית היא שהם חיים איתנו תחת אותה מדינה אך בשורה התחתונה אם יצטרכו להקשיב לחוק או לרב- הם ילכו עם הרב. וזה מאוד מסוכן.

מה שאני אומר זה שצריך לחזק איפה שאפשר את אלו שכן רוצים לצאת לעבוד, את החרדים המודרניים שלא מפחדים מאייפונים ואינסטגרם, את אלו שמסתקרנים.

את היוצאים בשאלה!!! אוכלוסייה שלמה שיש לה מעט מאוד מענים כשהם עושים את הצעד הזה והם נותרים בודדים מאוד בעולם בלי כישורים וידע מתאים.

מעבר לזה, לימודי ליבה הפחתת קצבאות זה מן הסתם צעדים מאוד חשובים שצריכים להיעשות בחוכמה ולא מתוך שנאה(כמו חוק הגיוס המטומטם שרק הזיק לכולם)

הנה לדוגמה, מה שאמר היום סמוטריץ (שהוא במפלגה של בנט, רק מזכיר...) אחרי אישור "תקציב חלופי":

בעקבות הנהגתו של התקציב ההמשכי, הופחת גובה התמיכה באברכים ובתלמידי הישיבות הציוניות ב-30% מאחר שבתקציב התמיכות משולמים במצב שכזה רק 70% מהתמיכה. עתה, כאמור, בוטל המהלך.
סמוטריץ' אמר, כי "עולם הישיבות וערך לימוד התורה נמצאים בראש סדר העדיפיות שלנו. הציונות הדתית תמשיך להעמיד תלמידי חכמים עצומים שמשלבים מצוינות בתורה תוך לקיחת אחריות ושותפות במדינת ישראל. אנו כמפלגה רואים זאת כזכות להילחם על תקציבים עבור בני התורה ומשפחות האברכים ונמשיך לעשות זאת במלוא המרץ".

קשה לי להתעלם מאמירה כזאת. סדרי העדיפויות שלי ושל "הימין החדש" לא יכולים להתכנס.

41 דקות לפני, קמאנן said:

הנה לדוגמה, מה שאמר היום סמוטריץ (שהוא במפלגה של בנט, רק מזכיר...) אחרי אישור "תקציב חלופי":

בעקבות הנהגתו של התקציב ההמשכי, הופחת גובה התמיכה באברכים ובתלמידי הישיבות הציוניות ב-30% מאחר שבתקציב התמיכות משולמים במצב שכזה רק 70% מהתמיכה. עתה, כאמור, בוטל המהלך.
סמוטריץ' אמר, כי "עולם הישיבות וערך לימוד התורה נמצאים בראש סדר העדיפיות שלנו. הציונות הדתית תמשיך להעמיד תלמידי חכמים עצומים שמשלבים מצוינות בתורה תוך לקיחת אחריות ושותפות במדינת ישראל. אנו כמפלגה רואים זאת כזכות להילחם על תקציבים עבור בני התורה ומשפחות האברכים ונמשיך לעשות זאת במלוא המרץ".

קשה לי להתעלם מאמירה כזאת. סדרי העדיפויות שלי ושל "הימין החדש" לא יכולים להתכנס.

אבל הוא בעד לשלב. אתה לא יוכל לקרוע אותם לגמרי מהדבר הכי יקר להם בחיים. 

ב

לפני1 שעה , קמאנן said:

אלה אנשים שעושים צבא ומשלבים לינודי תורה עם עבודה. מה הם מפריעים לך?

לפני5 שעות , קמאנן said:

יאללה לברלין, תפסיק עם האיומים ותתחיל ליישם.

לפני7 שעות , Krishi said:

אבל הוא בעד לשלב. אתה לא יוכל לקרוע אותם לגמרי מהדבר הכי יקר להם בחיים. 

ב

והדבר הכי יקר לי זה לשבת ולגרבץ מול הסוני כל היום. למה אף אחד לא מתקצב אותי?

35 דקות לפני, Zizou said:

והדבר הכי יקר לי זה לשבת ולגרבץ מול הסוני כל היום. למה אף אחד לא מתקצב אותי?

תשיג לובי מספיק גדול, תקים מפלגה, ויאללה לך על זה. 

כל עוד מדובר בשילוב עם תרומה למדינה (ולא משנה באיזה אופן) זה עוד מקובל. 

6 דקות לפני, Krishi said:

תשיג לובי מספיק גדול, תקים מפלגה, ויאללה לך על זה. 

כל עוד מדובר בשילוב עם תרומה למדינה (ולא משנה באיזה אופן) זה עוד מקובל. 

הם משתמשים בכוח שלהם לחלוב כסף ממך וממני. כמו שאלי ישי אמר:

צטט

הדבר החשוב ביותר שנאמר עד כה בפרשיות חרדים-חילונים אינו קשור להדרת נשים או להאדרת גברים. "עיר חרדית לא יכולה להתקיים בלי חילונים", אמר השר אלי ישי בימים אלה, ולא ברור איך הצליחה אמירה זו לעבור ללא התייחסות של ממש.

"עיר חרדית", הסביר שר הפנים, "תהיה בלי הכנסות, בלי מסים, בלי תעשייה". ישי אמר זאת לגבי ההצעה לעשות בבית שמש הפרדה בין חרדים לאזרחים שאינם כאלה. ישי מתנגד לכך, כאמור, בגלל שהחרדים לא יכולים לפרנס את עצמם ולא מסוגלים לנהל עיר. הם זקוקים לחילונים ש"יחזיקו" אותם, שיאכילו אותם, שייתנו להם חינוך (שלהם), כבישים, בתי חולים - כל מה שנחוץ כדי לקיים חיים נורמליים.

7 דקות לפני, Zizou said:

הם משתמשים בכוח שלהם לחלוב כסף ממך וממני. כמו שאלי ישי אמר:

אני הגבתי לדבריו של סמוטריץ'.

מה שאלי ישי אומר זה משהו אחר לגמרי ולזה אני כמובן מתנגד. 

החילונים מספקים הכנסות, מסים, תעשיה, אוכל, כבישים ובתי חולים, והחרדים מספקים תפילות ושכינה. נשמע לי פייר-טרייד. מה, לא?

הנה עוד ציטוט של מי שהיה ראש העיר החרדי של אלעד:

צטט

ראש עיריית העיר החרדית אלעד, צורי קריספל, אמר בפשטות ובבהירות כי "80% מהחרדים מקבלים הנחות בארנונה ועירייה אינה יכולה להתקיים כך".

עכשיו תחשוב מה יקרה ש 30% מהאוכלוסיה יהיו חרדים.. שיהיה לנו בהצלחה

לפני17 שעות , Echoes said:

האמת היא שהמון מהמגזר החרדי משתתף בשוק העבודה. 

לא במספרים נורמטיביים, אבל מי שיעבור בנושא הזה יחשוב שיש פה חברה של עלוקות שלא עושות דבר.

יש זרמים בחברה החרדית שגורמים לי להבין את היטלר

אבל המון, אני לא רוצה לומר הרוב כי אני מגובה בתחושה ולא בנתונים, המון מהחרדים יוצאים לעבודה, עובדים בענפי לואו טק, שירות לקוחות, בנקים, קופ''ח, סופרים ועוד.

מסכים איתך לגבי החרדים כ-חברה, לא בנוגע להנהגה הפוליטית שלהם.

לטעמי חלק גדול מהשנאה נוצר עקב המנהיגים שלהם (דרעי, ליצמן)  שהדמות הציבורית שלהם מזעזעת. הייתי רוצה לראות אנשים כמו ראש עיריית אלעד יותר בפרונט של החברה החרדית. 

לטעמי המצב של הפשע של החברה הערבית צריך להטריד אותנו לא פחות.

זה לא נורמלי מה שקורה שם, גם בחברה הערבית לדעתי הכל מתחיל מלמעלה, איך מצפים לשנות את דפוס האלימות שלהם, כאשר היבא היזבק משתפת פוסטים של סמיר קונטר ? הם אשכרה לא יודעים לפתור בעיות בלי לרצוח זה מדהים. 

1 hour ago, פנחס שוף said:

מה קורה עם כל הראשי ערים הפורשים(אילת, ת"א, אשדוד)? הסגנים שלהם ימלאו את התפקיד?

בחירות מיוחדות, לא?

קראתי את כל ההודעות פה על החרדים וממש קשה לי עם זה שהם עדיין קיימים. ממש.

גם לא מוציאים אותם להורג גם לא מבטלים קצבאות ילדים מעל 3 ילדים, מכריחים להתגייס לצבא, מבטלים לחלוטין תקצוב לאברכים וישיבות - כלום.

נותנים לפינגווינאצים האלו להרוס לנו את המדינה. תסכול אדיר.