Jump to content

בחירות 2021, עונה רביעית

פנחס שוף

Recommended Posts

34 דקות לפני, turgi said:

לא.

הישראלי הממוצע יעדיף את החרדים על שמאל/ערבים. כמו שהמשתמש dow מוכיח מעלי.

מה הוכחתי?

שמפריע לי הדיבור על הפרה המזדמנת כדי לחלוב ממנה כסף? טוב שלא הוסיף שיש להם אף גדול 

אשכרה עשה לי פלאשבק לשיעורי היסטוריה בבית ספר

לפני17 שעות , DoW said:

מה הוכחתי?

שמפריע לי הדיבור על הפרה המזדמנת כדי לחלוב ממנה כסף? טוב שלא הוסיף שיש להם אף גדול 

אשכרה עשה לי פלאשבק לשיעורי היסטוריה בבית ספר

מה לא נכון במה שרשמתי?

האוכלוסייה הזאת גרעונית, באיזה עולם יש לזה היתכנות כלכלית?

אמרתי שאני רוצה במותם? מה קשור גבלס? אני מעוניין שהם ישתלבו בכלכלה אבל כל עוד זה לא קורה מצידי לנתק להם את כל התקציבים. שיממנו את אורח החיים שהם בחרו בו ממקור אחר.

זה העשור האחרון שיהיה אפשר לתקן בו את העיוות הזה, אחרת אוכלוסייה איכותית תתחיל ההגירה החוצה. גם אתה לא תשלם מיסים למדינה שלא רק שלא תשפר לך את איכות החיים, אלא תרע לך אותם. זה קורה כבר עכשיו, לך תבדוק מה ליצמן עושה במשרד השיכון והבינוי.

בעיית החרדים היא כעין וכאפס לעומת בעיית הפנסיה התקציבית. היום כל אזרח פה חייב כ-85 אלף שקל לתשלום לפנסיות של עובדי מדינה. זה כ-400 אלף שקל למשק בית. לפי השכר הממוצע של היום זה אומר שכל משק בית יצטרך לעבוד 3 שנים במשכורת ממוצעת על מנת לשלם את חלקו בשוד הזה. והסכומים האלה נכונים להיום ורק ילכו ויגדלו.

52 דקות לפני, ravid said:

בעיית החרדים היא כעין וכאפס לעומת בעיית הפנסיה התקציבית.

חחחחחחחחחחחחחחחחח

לא חושב שקראתי טענה יותר מופרכת כבר הרבה מאוד זמן.

On 25.12.2020 at 21:31, Silvio said:

אני חושב שהוא ממש צודק. אני אוסיף ואומר שהציבור החרדי וההנהגה שלהם בראש זאת אחת הסכנות הכי גדולות להמשך קיום של המדינה כמו שאנחנו מכירים אותה(יעני חילונית, יעני דמוקרטית), הרבה יותר מבגץ ומביבי.

כשהם יגיעו ל 30-40% באוכלוסייה כבר אי אפשר יהיה שלא להרגיש את זה.

יעני דמוקרטית? אתה מאמין לעצמך?

לפני9 שעות , שי123 said:

חחחחחחחחחחחחחחחחח

לא חושב שקראתי טענה יותר מופרכת כבר הרבה מאוד זמן.

ואני לא חושב שקראתי טענה לא מנומקת כל כך הרבה זמן. אני לפחות הבאתי נתון שתומך בטענה שלי.

לפני10 שעות , AvielMaccabi4 said:

יעני דמוקרטית? אתה מאמין לעצמך?

על זה נתפסת? 

יש כל מיני דברים לא דמוקרטיים במדינה שלנו, זה בסדר מבחינתי שזה ככה, לא הכל חייב להיות דמוקרטי לחלוטין, אני לא מבין מה מפיל אותך ב"יעני דמוקרטית".

לפני7 שעות , maccabi-king said:

השנאה פה לחרדים זה משהו שאי אפשר לתאר במילים

איזה קל זה לפתור כל ביקורת שיש כלפי המצב ב-"השנאה לחרדים".

לפני1 שעה , Silvio said:

יותר קל להאשים את החרדים בכל המצב, לא? 

כאילו החילונים זה שיא השלימות וכל החרדים מטונפים מסריחים שלא עובדים ולא משלמים מיסים נכון? 

לפני2 שעות , Silvio said:

כשבן אדם מגיב "מי נגד החרדים קיצר" ולא "מי שישלב את החרדים בשוק העבודה" זה שנאת חרדים, לא דאגות לעתיד המדינה.

לגבי הדמוקרטיה, למה הוספת את היעני לפני אם לא כדי למתוח ביקורת עוקצנית ושנונה?

לפני10 שעות , maccabi-king said:

השנאה פה לחרדים זה משהו שאי אפשר לתאר במילים

אני באמת לא יכול לתאר במילים כמה אני שונא אותם

טוב האמת היא שאני יכול אבל לא בצורה שתוכלו לבלוע.

וץטוב האמת היא שאני לא שונא חרדים מעצם היותם חרדים וזה לא שיש לי בעיה עם חרדים שאני רואה ברחוב אבל אני שונא את החברה החרדית יותר משני שנאתי אי פעם כל חברה אחרת כאילו גם בתקופות קשות מול הערבים שנאתי את הערבים הרבה פחות מאיך שאני שונא את החברה החרדית כנראה שיותר קל לי לבלוע שיש לי אויבים מזה שיש ציבור ענק שמתעלק לי על המיסים כדי להישאר תקוע במאה ה19 ולתקוע אותי יחד איתו עושה בחסות הדמוקרטיה בתחתשלי מדינת עולם שני ומה זה החרא הזה שאני חי במדינת דת.

לפני5 שעות , ravid said:

ואני לא חושב שקראתי טענה לא מנומקת כל כך הרבה זמן. אני לפחות הבאתי נתון שתומך בטענה שלי.

זה כמו שתגיד שזבוב יותר מסוכן מנמר כי יש הרבה זבובים, ואז תגיד שלא נימקתי למה אני טוען שהטענה שלך מופרכת.

איך בכלל אפשר להשוות בעיה כלכלית נטו (שהיא גם פתירה) לבעיה שאם לא יטפלו בה יכולה בעתיד לשנות מן היסוד את אופיה של מדינת ישראל.

נראה לי קצת יותר מפחיד לחיות במדינה שהרוב שלה הוא חרדי, כאשר המנהיגים של הרוב הזה דוגלים בכפייה דתית, הדרת נשים ועוד כל מיני דעות חשוכות.

אתה לא חושב?

מתי יתחילו לדבר פה על שינוי שיטת הממשל?
קואליציות סחטניות לא עובדות טוב, ראינו בעשרות השנים האחרונות.

להפריד את הממשלה מהכנסת לאלתר.

לפני18 שעות , ravid said:

בעיית החרדים היא כעין וכאפס לעומת בעיית הפנסיה התקציבית. היום כל אזרח פה חייב כ-85 אלף שקל לתשלום לפנסיות של עובדי מדינה. זה כ-400 אלף שקל למשק בית. לפי השכר הממוצע של היום זה אומר שכל משק בית יצטרך לעבוד 3 שנים במשכורת ממוצעת על מנת לשלם את חלקו בשוד הזה. והסכומים האלה נכונים להיום ורק ילכו ויגדלו.

זאת גם בעיה, אבל את החגיגה הזאת כבר הפסיקו במידה מסויימת.

החרדים בעיה גדולה יותר לדעתי, כי כמו שאמרו פה, יש פה מלחמה על אופייה של המדינה מעבר לבעיה הכלכלית.

אין לי בעיה עם החרדים, יש לי בעיה עם הערכים שהם מייצגים. סדרי העדיפויות שלי לחלוטין שונים, ואני לא חושב שזה ישתנה בעתיד.

שיחיו איך שבא להם, אין לי בעיה. שיעשו 17 ילדים. הם בחרו באורח החיים הזה שיבושם להם, באמת. אבל לממן אורח חיים גרעוני מתקציב המדינה, זה כבר לא תופס בחברה מודרנית.

היום חוזק של מדינה הוא חוזקה הכלכלי. לא צבא ולא נעליים. מי שלא מבין את זה יישאר מאחור.

וכן, אני חושב שיגיע היום שהחילונים יפסיקו את החגיגה הזאת, בצורה של מרד מיסים או הגירה.

בכל מקום שמבין עניין כלכלי מסכים כי בעית החרדים היא הבעיה הכלכלית הכי גדולה של המדינה. זה לא כזה תלוש מהמציאות. זה עולה גם בדו"חות של ה-OECD.

מה נראה לך? שביבי לא יודע את זה? ששאר הפוליטיקאים לא יודעים את זה? בטח שהם יודעים, אבל כולם בוחרים להשתמש בטקטיקת של "אחרי הסערה". בצדק או לא, משאיר את השיפוט אצלך. לא נכנס לזה.

לפני2 שעות , קמאנן said:

זאת גם בעיה, אבל את החגיגה הזאת כבר הפסיקו במידה מסויימת.

החרדים בעיה גדולה יותר לדעתי, כי כמו שאמרו פה, יש פה מלחמה על אופייה של המדינה מעבר לבעיה הכלכלית.

אין לי בעיה עם החרדים, יש לי בעיה עם הערכים שהם מייצגים. סדרי העדיפויות שלי לחלוטין שונים, ואני לא חושב שזה ישתנה בעתיד.

שיחיו איך שבא להם, אין לי בעיה. שיעשו 17 ילדים. הם בחרו באורח החיים הזה שיבושם להם, באמת. אבל לממן אורח חיים גרעוני מתקציב המדינה, זה כבר לא תופס בחברה מודרנית.

היום חוזק של מדינה הוא חוזקה הכלכלי. לא צבא ולא נעליים. מי שלא מבין את זה יישאר מאחור.

וכן, אני חושב שיגיע היום שהחילונים יפסיקו את החגיגה הזאת, בצורה של מרד מיסים או הגירה.

בכל מקום שמבין עניין כלכלי מסכים כי בעית החרדים היא הבעיה הכלכלית הכי גדולה של המדינה. זה לא כזה תלוש מהמציאות. זה עולה גם בדו"חות של ה-OECD.

מה נראה לך? שביבי לא יודע את זה? ששאר הפוליטיקאים לא יודעים את זה? בטח שהם יודעים, אבל כולם בוחרים להשתמש בטקטיקת של "אחרי הסערה". בצדק או לא, משאיר את השיפוט אצלך. לא נכנס לזה.

בול. אגב זו כבר לא הפעם הראשונה או השנייה שאתה מוציא לי את מילים מהפה בנושא פוליטי

ברמה הכלכלית רביד צודק. החוב בעבור הפנסיה התקציבית נע באזור ה700 מיליארד ש"ח וצפוי ללוות אותנו עד שנת 2100 בערך. הדו"חות של החשב הכללי באוצר או של מכוני מחקר עצמאיים בהקשר הזה לא מבשרים טובות בהקשר הזה. גובה החוב הזה הוא של תקציב מדינה שלם לשנה וחצי במתכונתו האחרונה, והתשלום השנתי בגינו כרגע (זה עוד יעלה) הם 20 מיליארד ש"ח, שהם בקירוב התקציב השנתי של המשרד לביטחון פנים/משרד התחבורה. לא רק שזה אסון כלכלי כבד משקל, זו גם פצצה מתקתקת פוליטית שמעט מאד נבחרי ציבור היו או יהיו מעוניינים להניח עליה את היד כי זה עלול להיות גזר דין מוות עבורם.

כשבוחנים את הדמוגרפיה החרדית במנותק מהשאלה הכלכלית פעמים רבות עולה נקודה כאילו החברה החרדית היא איזה אויב מבפנים ויותר משאני חושב שזה לא המצב, חורה לי צורת ההסתכלות הזו על ציבור משמעותי ונרחב במדינה שיש לאוכלוסייה היהודית-חילונית הרבה יותר במשותף עמו ממה שנדמה לעתים. האתגר שעומד בפני ישראל כמדינה בהיבט הזה הוא להביא את החברה החרדית למצב שבו היא מסוגלת להציע לעולם התעסוקה יכולות וכישורים בעלי ביקוש גם כדי לשפר את הכלכלה ככללותה וגם ברמה הפרטנית להעלות את רמת החיים וההכנסה הפנויה במקביל לצמצום בתמיכות ממשלתיות.

33 דקות לפני, Dandelion said:

ברמה הכלכלית רביד צודק. החוב בעבור הפנסיה התקציבית נע באזור ה700 מיליארד ש"ח וצפוי ללוות אותנו עד שנת 2100 בערך. הדו"חות של החשב הכללי באוצר או של מכוני מחקר עצמאיים בהקשר הזה לא מבשרים טובות בהקשר הזה.

זאת הסתכלות צרה מנקודת מבט עכשווית.

בעוד שעלות הפנסיה התקציבית קבועה פחות או יותר עקב הפסקתה, כמות האנשים שיצטרכו לממן אותה תגדל במשך השנים עקב גידול האוכלוסיה במדינה, ולכן העלות הכלכלית הממוצעת לאזרח תלך ותרד.

מצד שני:

לפי נתונים שהציגו נציגי האוצר למשרדי הממשלה, הפסד התוצר הכולל שנובע מאי־שילוב חרדים בשוק העבודה, יגיע ב–2030 ל–40 מיליארד שקל. לאור הקצב המהיר של גידול האוכלוסייה החרדית. יגיע ההפסד ל–400 מיליארד שקל ב–2065, והמשק כבר לא יוכל לתמוך בשיעור גבוה כל כך של אי־השתתפות בשוק העבודה.

היא לא קבועה אלא רק צפויה לעלות. 42% מהזכאים לפנסיה תקציבית עדיין לא פרשו ממקום עבודתם ולכן עדיין לא מקבלים את כספי הפנסיה בפועל. חשוב גם לציין ש700 מיליארד ש"ח מחושבים באופן די גס ולא כולל את פנסיית הגישור שנפוצה בצה"ל וכוללת בור של למעלה מ20 שנה שקשה לכלול בחישובים ולכן גם מגדילה את הסכום, שלפי חלק מההערכות מתקרב ל900 מיליארד ש"ח. רק לאחר שנת 2038 צפויה להירשם ירידה בנטל הפנסיה התקציבית שתעמוד באותה השנה על שיא של 35.8 מיליארד ש"ח (יותר מחצי מתקציב משרד הביטחון/משרד החינוך נכון לימינו). 

בתחזיות קודרות יותר או פחות בנוגע לחברה החרדית בדרך כלל יוצאים מנקודת הנחה שדבר לא ישתנה בקשר אליה, וזה דבר שקשה מאד לעשות בכל תחזית כלשהי ובמיוחד כזו שמסתכלת 45 שנים קדימה. אם לא די בכך, התחזית הזו יוצאת מנקודת הנחה ששיעור התעסוקה במגזר החרדי יישאר כפי שהוא או לחלופין לא יגדל משמעותית, אך המציאות בפועל מלמדת שאחוזי התעסוקה במגזר החרדי ובפרט אצל גברים נמצאים במגמת עלייה מתמדת. אין עוררין שרמת ההשכלה וההכנסה עדיין רחוקות מאלו שנפוצות במגזר הלא-חרדי, אבל אני רחוק מלחשוב שהמצב רע כפי שנוטים להציג אותו או שלחלופין תחזית שהיתכנותה מוטלת בספק היא מדאיגה יותר מסוגיה כלכלית-עובדתית שיש לה גיבוי ברמת החוק וברמת ארגוני עובדים חזקים מאד.

לפני14 שעות , קמאנן said:

נראה לי שטיפה התבלבלת חבר

אני חילוני בדיוק כמוך, ממש לא תומך בחרדים ושותף לדעה שהם מהווים סכנה לאופי המדינה (רק שאני חושב שהסכנה הזו תחת שליטה)

נראה לי שלא הבנתם עד הסוף: כל משפחה בארץ חייבת 400 אלף שקל מזומן לפנסיות התקציביות. זה "קצת" יותר חמור מאובדן תוצר. גם כשאתם גולשים בפורום או נוסעים לחופשה או יושבים ביציע של משחק כדורגל זה אובדן תוצר. לפנסיות התקציביות לעומת זאת יש חוב מזומן שכבר קיים ורק ילך ויגדל ב-20 השנים הקרובות.

30 דקות לפני, Semper Fidelis said:

מה אתם מציעים כדי לפתור את בעיית החרדים? רכבות ותאי גזים? תהיו פרקטיים בבקשה

1. ביטול קצבאות ילדים

2. גיוס נרחב

3. ביטול תקציבים למוסדות לימודיים שלא מלמדים לימודי ליבה.

זאת תהיה התחלה טובה

57 דקות לפני, sveta said:

בעיני נושא הילודה זה הנושא הראשון שצריך לגעת בו.

מה אתה מציע? סירוס ועיקור במגזר החרדי אחרי שני ילדים תמורת פיצוי של חתול?