Jump to content

סיכום התיקו מול נתניה בבית | משחק טיפוסי תוצאה רעה, הפסגה מתרחקת.

Sawyer

Recommended Posts

1 דקה לפני, הצהוב מהיציע said:

נכון, אבל זאת לא השוואה מוחלטת ביניהם, רק העובדה שמאמן מתאקלם משתפר עם הזמן.

ההתקפה דופקת ביג טיים, צריך רק לפתור את העמידה ההגנתית.

ה"רק" הזה הוא משמעותי במשחקים, אבל הוא לא בלתי פתיר.

עצם העובדה שדוניס מודה ומודע לבעיה ההגנתית מראה שאנחנו בדרך לפתרון.

אי אפשר שלא להיות מודע לבעיה שאנחנו סופגים 8 שערים ב3 משחקים נגד קבוצות שהן במקסימום סבירות.

לא יודע אם הוא יצליח לתקן את זה ונראה שעם הזמן זה דווקא הולך ונהיה יותר גרוע.

כל קבוצה כבר מבינה שאין מה להסתגר והיא יכולה לתת לפחות שני שערים למכבי.

מה גם שההפרש במגמה שהוא נהיה יותר גדול ואם הוא יעלה בעוד כמה נקודות זה כבר יהפוך למשהו על גבול הבלתי סגיר , כל עוד חיפה תהיה יותר מסבירה.

Just now, Simba said:

אי אפשר שלא להיות מודע לבעיה שאנחנו סופגים 8 שערים ב3 משחקים נגד קבוצות שהן במקסימום סבירות.

לא יודע אם הוא יצליח לתקן את זה ונראה שעם הזמן זה דווקא הולך ונהיה יותר גרוע.

כל קבוצה כבר מבינה שאין מה להסתגר והיא יכולה לתת לפחות שני שערים למכבי.

מה גם שההפרש במגמה שהוא נהיה יותר גדול ואם הוא יעלה בעוד כמה נקודות זה כבר יהפוך למשהו על גבול הבלתי סגיר , כל עוד חיפה תהיה יותר מסבירה.

לפי השוואה בין המשחקים העוקבים הפועל חיפה ואז נתניה, נראה שדווקא ההגנה השתפרה.

עדיין ביזיונית אבל פחות מהמשחק הקודם.

כנראה שההרכב העדיף גם קשור לשינוי, אבל כל עוד המגמה חיובית אני רגוע.

אני איש של מגמות, לשבור את הכלים בזעם לא יעזור לאף אחד כאן.

אנחנו לא מנהלים כלום, לא מאמנים את מכבי ולא מרכיבים את הסגל.
ככה ששום פסימיות וקריאות תתפטר לא ישנו כלום חוץ מאת הבריאות הלבבית של כולם כאן.

לפחות אופטימיות זהירה תאפשר קצת נחת .

3 דקות לפני, Meron's said:

גם היום אין מה לנתח את ההגנה כי כנראה זה מה יש ונקבל גול, שניים כל משחק. 

אבל מה עם ההתקפה, מלא מלא מצבים ורק החמצות. 

ההתקפה עושה את שלה, 2 גולים למשחק זה קצב סביר פלוס, כשיש גיבוי מההגנה וביטחון הדברים תמיד עובדים טוב יותר.

זאת החתיכה היחידה בפאזל שצריך להשלים כדי לכוון לאליפות העונה.

אני מקווה שלפחות מבחינת חיפה הם יהיו זחוחים מספיק כדי לחסוך כסף של חיזוק ולוותר עליו

5 דקות לפני, Meron's said:

גם היום אין מה לנתח את ההגנה כי כנראה זה מה יש ונקבל גול, שניים כל משחק. 

אבל מה עם ההתקפה, מלא מלא מצבים ורק החמצות. 

אי אפשר לנתק את ההגנה מההתקפה, זה יוצא כפועל של אחד מהשני ולהיפך. וזאת בדיוק הבעיה.

פה בליגה, אם צריך לבחור לצורך העניין, צריך דווקא את הצד ההפוך.

1- אני אוהב את קנדיל. תמיד יש תקווה שהכדור מגיע אליו(לא מתממשת תמיד כמובן) אבל רוצה לראות אותו מתפתח על העמדה.

2- מכבי בליגה(בניגוד לאירופה ששם היא יודעת להיות צינית), הפכה בשבועיים האחרונים לקבוצה נחמדה. התקפית, קישורית והגנתית. יש לזה סיבות רבות אבל אולי כי זה המצב, עדיף להתחיל שמרני ולנסות לשמור על שער נקי לפחות למחצית. 

3- היו שתי רבעי שעה טובות בתחילת כל מחצית. לא מצליחים לייצר אוטוריטה ליותר דקות. עייפות? שחיקה? אימון לא טוב? כושר משחק אישי של שחקנים? לא יודע. אבל לרגעים מכבי מענגת ושני הגולים היו מהלכים קבוצתיים מעולים. 

4- כתבתי כבר מזמן את החשד שלי לגביי הרננדס, מעולה עם הכדור, פחות טוב בלעדיו. שחקן הגנה טוב מונע בעיות. גם מערך יכול לעזור לו. הרננדס(וגם גלזר לשם העניין השנה), לא מונע בעיות. 

5- אין לדוניס המון אפשרויות התקפיות מלבד לרענן את האגפים שלו. האמון בטבח מוגזם והאמון בחוזז ובאילון מייאש. מתי יפול לו האסימון?

6- חיפה התמודדה כל העונה שעברה עם מינוס 6 מאיתנו והיינו קבוצה שפשוט לא סופגת. הם לא כאלה העונה. אין סיבה לוותר מראש ויש את כל הסיבות לדילול מה שצריך וחיזוק. 

1 דקה לפני, הצהוב מהיציע said:

אני מקווה שלפחות מבחינת חיפה הם יהיו זחוחים מספיק כדי לחסוך כסף של חיזוק ולוותר עליו

שחר אומנם שועל זקן אבל שועל רעב, הוא מריח את הדם שלנו ויעשה הכל בכדי להכריע את הסיפור וכמה שיותר מוקדם..

5 דקות לפני, הצהוב מהיציע said:

לפי השוואה בין המשחקים העוקבים הפועל חיפה ואז נתניה, נראה שדווקא ההגנה השתפרה.

עדיין ביזיונית אבל פחות מהמשחק הקודם.

כנראה שההרכב העדיף גם קשור לשינוי, אבל כל עוד המגמה חיובית אני רגוע.

אני איש של מגמות, לשבור את הכלים בזעם לא יעזור לאף אחד כאן.

אנחנו לא מנהלים כלום, לא מאמנים את מכבי ולא מרכיבים את הסגל.
ככה ששום פסימיות וקריאות תתפטר לא ישנו כלום חוץ מאת הבריאות הלבבית של כולם כאן.

לפחות אופטימיות זהירה תאפשר קצת נחת .

זה סבבה האופטימיות, אבל אני חושב שאיתו אליפות אנחנו לא לוקחים (יכול מאוד להיות שגם בלעדיו ובטח שזה יקרה שיש כבר פער משמעותי אם יוחלף),

אבל עדיין חושב שצריך להחליף אותו.

זה יותר להחליף את הכלים מלשבור את הכלים.

Just now, Simba said:

זה סבבה האופטימיות, אבל אני חושב שאיתו אליפות אנחנו לא לוקחים (יכול מאוד להיות שגם בלעדיו ובטח שזה יקרה שיש כבר פער משמעותי אם יוחלף),

אבל עדיין חושב שצריך להחליף אותו.

זה יותר להחליף את הכלים מלשבור את הכלים.

אתה יכול לחשוב.

הבעיה היא שגם אם אתה צודק (לדעתי לא), כל המחשבות על להחליף אותו יוצרות אספסוף זועם שהולך לשרוק בוז וקריאות תתפטר במגרש כשיחזור הקהל .

ואז זה כבר פגיעה במועדון שלנו. ברגע שנותנים לגיטימציה רחבה להחלטות שאין בכוחו של הקהל לקחת דברים רעים קורים.

אני לא משתיק חלילה דעות, אני רק חושב שלהגיד "לפטר" ,"לשלוח הביתה" וכו' לא הביא אף פעם להצלחה , ובטח שמיצ' לא יקשיב לקריאות הקהל, אלא רק בלאגן יקרה.

2 דקות לפני, המכבייה said:

1- אני אוהב את קנדיל. תמיד יש תקווה שהכדור מגיע אליו(לא מתממשת תמיד כמובן) אבל רוצה לראות אותו מתפתח על העמדה.

2- מכבי בליגה(בניגוד לאירופה ששם היא יודעת להיות צינית), הפכה בשבועיים האחרונים לקבוצה נחמדה. התקפית, קישורית והגנתית. יש לזה סיבות רבות אבל אולי כי זה המצב, עדיף להתחיל שמרני ולנסות לשמור על שער נקי לפחות למחצית. 

3- היו שתי רבעי שעה טובות בתחילת כל מחצית. לא מצליחים לייצר אוטוריטה ליותר דקות. עייפות? שחיקה? אימון לא טוב? כושר משחק אישי של שחקנים? לא יודע. אבל לרגעים מכבי מענגת ושני הגולים היו מהלכים קבוצתיים מעולים. 

4- כתבתי כבר מזמן את החשד שלי לגביי הרננדס, מעולה עם הכדור, פחות טוב בלעדיו. שחקן הגנה טוב מונע בעיות. גם מערך יכול לעזור לו. הרננדס(וגם גלזר לשם העניין השנה), לא מונע בעיות. 

5- אין לדוניס המון אפשרויות התקפיות מלבד לרענן את האגפים שלו. האמון בטבח מוגזם והאמון בחוזז ובאילון מייאש. מתי יפול לו האסימון?

6- חיפה התמודדה כל העונה שעברה עם מינוס 6 מאיתנו והיינו קבוצה שפשוט לא סופגת. הם לא כאלה העונה. אין סיבה לוותר מראש ויש את כל הסיבות לדילול מה שצריך וחיזוק. 

המסקנה בעיני לגבי הרננדז כרגע זה שהוא מספיק טוב כבלם שני לטיבי/ייני. יכול לתפקד במערך של חמישה בהגנה או כמגן ימני. 

אגב, אמרנו את זה כבר בכמה הזדמנויות העונה. (אם אני זוכר נכון אז בש וחיפה)

ספציפית תיקו נגד נתניה, קבוצת פלייאוף עליון כנראה עם מאמן מצויין, זו לא תוצאה רעה.

הבעיה של דוניס היא ה-1/6 בתחילת העונה כי עם עוד חמש נקודות אף אחד לא היה משתולל מהתוצאה היום.

בעיה נוספת היא איך שזה נראה על המגרש.

5 דקות לפני, turgi said:

אגב, אמרנו את זה כבר בכמה הזדמנויות העונה. (אם אני זוכר נכון אז בש וחיפה)

ספציפית תיקו נגד נתניה, קבוצת פלייאוף עליון כנראה עם מאמן מצויין, זו לא תוצאה רעה.

הבעיה של דוניס היא ה-1/6 בתחילת העונה כי עם עוד חמש נקודות אף אחד לא היה משתולל מהתוצאה היום.

בעיה נוספת היא איך שזה נראה על המגרש.

עובדתית בכל משחק שסווג כמשחק קשה או כמוקש לא הצלחנו לנצח, ב"ש וחיפה, ואשדוד, והיום, ועוד לפניך יש את ק"ש ובית"ר, בקצב הזה גם אם תשמור על מצב סביר עד לפלייאוף, אין לך סיכוי שם, מה עוד שצפוי לך פתיחת רגליים מצד כל הקבוצות שלא תבייש את פתיחת הרגליים שעשו לב"ש בזמנו..

16 דקות לפני, אלחנדרו קניג said:

המסקנה בעיני לגבי הרננדז כרגע זה שהוא מספיק טוב כבלם שני לטיבי/ייני. יכול לתפקד במערך של חמישה בהגנה או כמגן ימני. 

אולי. לא יודע. נשמע לי קיצוני מידי שבלם עם רזומה כזה חייב עוד בלמים לידו כדי לתפקד. ונניח וזה נכון- אז למה ביקרו כאן כל כך את מערך שלושת הבלמים? 

6 דקות לפני, המכבייה said:

אולי. לא יודע. נשמע לי קיצוני מידי שבלם עם רזומה כזה חייב עוד בלמים לידו כדי לתפקד. ונניח וזה נכון- אז למה ביקרו כאן כל כך את מערך שלושת הבלמים? 

אתה מתכוון הערב או בכללי? אענה בשמי כמובן, אני חשבתי שמכבי צריכה לשחק עם רביעייה אחורית, בטח בליגה שקבוצות נוטות להסתגר מולך.  אז בכללי אני עדיין חושב כך אבל המציאות מספרת שאנחנו סופגים הרבה מידי ומוקדם מידי, הקישור לוחץ גבוה ושהקצב יורד הבקיעים מגלים כבר צורה של בור. 

8 דקות לפני, אלחנדרו קניג said:

אתה מתכוון הערב או בכללי? אענה בשמי כמובן, אני חשבתי שמכבי צריכה לשחק עם רביעייה אחורית, בטח בליגה שקבוצות נוטות להסתגר מולך.  אז בכללי אני עדיין חושב כך אבל המציאות מספרת שאנחנו סופגים הרבה מידי ומוקדם מידי, הקישור לוחץ גבוה ושהקצב יורד הבקיעים מגלים כבר צורה של בור. 

ויש עוד נראטיב- באירופה, אנחנו צינים ומחוייבים כשצריך. משחקים על תוצאה, לא נותנים ליריב בכלל מבט לשער. הטורקים טובים יותר מנתניה ולא היה להם מבט על השער ב180 דקות. איך מסבירים את זה? זה לא רק שלושה בלמים, זה היה הסטייט אוף מיינד של הקבוצה. ולא מצליחים להביא את זה לליגה. אתה יודע, זאת קבוצת בק טו בק. כמה תרגש את גלזר, יוני וגולסה עם עוד משחק מול נתניה? מבין למה אני מתכוון? 

יש מצב שאני טועה, אבל זכור לי שבגול הראשון שלהם גולסה איבד באמצע ונשאר להתווכח עם השופט, בזמן שההתקפה של נתניה כבר רצה. הוא היה צריך להיות הרבה יותר קרוב לשחקן שלהם, במקום שהרננדס יצטרך לתת את ההתנפלות הזאת קדימה, שהקלה על השחקן התוקף. בכל מקרה, פעולה מאוד לא חכמה של הרננדס. הוא מאכזב בינתיים, אבל לא קל להיות בלם פותח חדש, בקבוצה שלא רצה טוב הגנתית. 

החילופים המאוחרים של דוניס, זאת פאניקה מוחלטת שיוצרת כאוטיקה בקישור ובהתקפה. בדיוק כמו החילוף מול הפועל חיפה, שבגללו קיבלנו את השלישי. 

נראה שדוניס נכשל בעיקר ברמה המנטלית מול השחקנים והמועדון. 

1 דקה לפני, ביג ליבובסקי said:

יש מצב שאני טועה, אבל זכור לי שבגול הראשון שלהם גולסה איבד באמצע ונשאר להתווכח עם השופט, בזמן שההתקפה של נתניה כבר רצה. הוא היה צריך להיות הרבה יותר קרוב לשחקן שלהם, במקום שהרננדס יצטרך לתת את ההתנפלות הזאת קדימה, שהקלה על השחקן התוקף. בכל מקרה, פעולה מאוד לא חכמה של הרננדס. הוא מאכזב בינתיים, אבל לא קל להיות בלם פותח חדש, בקבוצה שלא רצה טוב הגנתית. 

החילופים המאוחרים של דוניס, זאת פאניקה מוחלטת שיוצרת כאוטיקה בקישור ובהתקפה. בדיוק כמו החילוף מול הפועל חיפה, שבגללו קיבלנו את השלישי. 

נראה שדוניס נכשל בעיקר ברמה המנטלית מול השחקנים והמועדון. 

זה היה במחצית השנייה והיה כתוב על זה גול

5 דקות לפני, ביג ליבובסקי said:

נראה שדוניס נכשל בעיקר ברמה המנטלית מול השחקנים והמועדון

כאן קבור הכלב. אני חושב שזו בדיוק הנקודה שחייב לעבוד עליה הרבה יותר מכל לחץ או שיטה.

אי אפשר לזכות תמיד ולנצח כל משחק. אני מבין את זה. לחוסר הצלחה תמיד יש הרבה סיבות ונסיבות. מאמן, קבוצת בק טו בק שרק אירופה מדליקה אותה(לא נתנו לטורקים מבט לשער, קבוצה טובה יותר מנתניה). 

יש מישהו(לייבן, יצחקי) שמספר לדוניס את ההדגשים של המערכת בכלליות? אף אחד לא ישכנע אותי שקארצב לא יכול להתמודד מול אביב אברהם ושאילון פחות מוכשר ממאלדה.  אסור לנו לאבד את הנכסים העתידיים שלנו. הם צריכים לשחק או לפחות להיות לבושים ומעורבים. כמו גם חוזז. זה הכי מפריע לי כרגע מלבד התוצאות. 

לא הייתי מגדיר את הרננדס כנפילה, כל משחק ההגנה שלנו נראה רע טבעי שהוא יראה לא טוב בתקופה הזאת.

יהיה מעניין לראות אותו כשדוניס יפסיק לזגזג בין מערכים וייצב את ההגנה.

מיטש תתעורר דוניס הביתה ומהר.

זאת המכבי הכי חלשה שאני זוכר מאז 2012. קבוצה לא מאומנת, קשה לצפייה שמשיגה תוצאות רעות ביכולת רעה.

נכון שנחלשנו משמעותית השנה אבל הסגל הזה שווה יכולת יותר טובה ותוצאות יותר טובות, ואין ספק שהמאמן הוא הבעיה.

בתכלס כולנו יודעים שמיטש לא יפטר אותו וזה מה שהורג אותנו כי זה יגמור לנו את העונה ואנחנו רואים את זה לנגד עיננו.

אני לא יודע מה מיטש מרגיש וחושב על היכולת והתוצאות בליגה העונה כי גם אם הוא לא מרוצה אני לא חושב שהוא יודע עד כמה המצב קטסטרופה כי אם הוא היה יודע אז אולי כן הייתה תקווה שיהיה שינוי.

הרבה זמן לא התבאסתי ככה.

איך אפשר להיות מאמן כזה מנותק ולהמשיך לתת לדן ביטון לשחק באגף.

לגבי הרננדס אין שום בעיה לתת עליו ביקורת אחרי כמה משחקים פחות טובים שלו. וגם בתכלס הוא לא היה הבחירה הראשונה שלנו 

לפני5 שעות , הצהוב מהיציע said:

נכון, אבל זאת לא השוואה מוחלטת ביניהם, רק העובדה שמאמן מתאקלם משתפר עם הזמן.

ההתקפה דופקת ביג טיים, צריך רק לפתור את העמידה ההגנתית.

ה"רק" הזה הוא משמעותי במשחקים, אבל הוא לא בלתי פתיר.

עצם העובדה שדוניס מודה ומודע לבעיה ההגנתית מראה שאנחנו בדרך לפתרון.

גם העובדה שההגנה שלנו עמדה מצוין מול קראבח, סיבאספור ו-ויאריאל, קבוצות יותר טובות ממה שיש כאן בליגה, נותנת טיפ טיפה תקווה שזה אולי יסתדר.