Jump to content

סיכום התיקו מול נתניה בבית | משחק טיפוסי תוצאה רעה, הפסגה מתרחקת.

Sawyer

Recommended Posts

המשחק המשוגע של העונה נגדנו ואופציה למשחק זהה מגיעה (כרגיל) במרחק של 3 ימים בלבד, הפעם מול נתניה בבית, גשם בחוץ וצפי לגשם של שערים במגרש.

דוניס ממשיך ברוטציות עדינות, איפה שאין ברירה. הפעם פרץ בחוץ, ריקן במקומו. גם המערך איכשהו משתנה.

שופט: רע (פפיר פשוט שופט רע. כל המשחק היה גרוע באופן אחיד אבל הסיום עם הלעצור לשחקן פצוע לא בראש שזה לא חוקי + לשחק 3 דק מתוך תוספת של 10 דק שצריכה להיות. אין מילים כבר)

שחקנים: טננבאום לא החולייה הבעייתי במכבי, לא האשם בשערים. ההגנה שלנו ממשיכה להראות זוועה, אם כבר זה רק מחריף. סבוריט במשחק נרפה, יש לו אשמה בשער השני ופשוט לא נראה מספיק טוב. טיבי כרגיל בתפקיד מנהס להיות הכי פחות גרוע בהגנה, כל הכבוד. הרננדז אם עד עכשיו היו לו משחקים סבירים/טובים עם טעות פטאלית זה כבר היה יותר מדי, משחק פשוט נורא. אשם בהכל. קנדיל תומך בהתקפה ומצליח פה ושם לייצר, פנטזיונר לא קטן עם ליקויים בולטים בחלק ההגנתי. גלזר עוד משחק לא מספיק טוב של דן, הוא לא היה רע אבל הוא פשוט לא מספיק מדוייק ורחוק מהאפקטיביות של שנה שעברה, ריקן ניסה קצת לאיים בהתחלה אבל בסה"כ רשם משחק פחות טוב מבחינתו, דודזאדה שנכנס במקומו נתן הכל ולא היה רע, אבל התקרת זכוכית שלו בקושי שמה אותו בסגל של מכבי. גולסה אולי הטוב בקבוצה, גם לא בכל הדקות אבל האיכות גם בהגנה וגם ביציאה קדימה, חלק ענק בשער. תשאר בריא. ביטון  פשוט לא אפקטיבי באגף, רשם בישול ועוד מהלך וחצי לא רעים לא שווה את האיבודים וחוסר האפקטיביות באגף. יוני זה היה כמובן משחק פחות טוב של יוני שגם החטיא פנדל (ברשלנות?) אבל גם היום כבש שער של מאני טיים שהביא נקודה, שער מאוד קשה. הוא מחוייב וחשוב לקבוצה. פשיץ' לא היום הכי טוב שלו במשרד, נתן כרגיל כמה נגיעות יפות אבל לא הרשית.

פיקנטריה:

- שרן/טיבי בהרכב ("טעות" ?)

- טקס לאוטוולד

- רעמים משוגעים

- אפק ושפיגלר.. לא יודע איך התאפקתי כל המשחק.

- הגועל נפש של עמוס.

הדפוס החוזר הזה של לפתוח מעולה בלי לכבוש, לקבל גול לא מחוייב מטריף אותי. הדקות המעולות (שמסתכמות לפחות ל60 בכל משחק) לא מעודדות אותי במיוחד, בטח כשהן מגיעות עם לא מספיק שערים. אנחנו נמצאים בבעיה במשחק ההגנה ואין לנו אפילו מספיק זמן כדי לראות איך מתקנים את זה בגלל שכל 3 ימים יש משחק. חייבים לנצח את בית"ר, תכף מיני מנוחה ואז לראות מה/איך עושים. 

עד שדוניס לא עוזב, אני באמת מתקשה לראות אותנו מנצחים, ולא משנה את מי.

הופך את היריבות לאטרקטיביות וגם משחק מול קבוצה מתחת לקו האדום בבלומפילד יהיה מוקש.

אין לי כמעט טענות לשחקנים, כל משחק אנחנו בכאוס הגנתי.

הוא גרם להגנה של מכבי להיות הכי חלשה, ובהפרש, בעשור האחרון.

אני חושב שדוניס צריך להתחיל לחשוב נטו הגנה. 

מצידי לעשות סדרת משחקים שבהם אנחנו מסריחים את הדשא אבל לא חוטפים שערים ומנסים לעקוץ. 

שיקח את הקלטות מ-2 העונות האחרונות של איביץ' וילמד מה הקבוצה עשתה. זאת לא בושה ללמוד דברים ממאמנים אחרים בטח כשלא הולך. 

הפערים בין משחק ההתקפה הבאמת טוב שלנו טוב מאוד אפילו בטח ביחס לתקופת איביץ' לעומת הירידה המטורפת במשחק ההגנה זה פשוט מטורף.גם עם ההתקפה הכי טובה יהיה קשה לקחת אליפות כשההגנה או המשחק ההגנתי מוכרים אותך כל משחק. 

אני יוצא מנקודת הנחה שדוניס לא יפוטר. וגם אם כן זה לא משנה. אנחנו רק מחזור 10. יש לנו את הכלים הכישרון הסגל והיכולת יותר מכל קבוצה אחרת בליגה. רק להתחיל לדעת לנצל אותם כמו שצריך. עוד לא מאוחר, יש המון נקודות בקופה. 

הרננדס בלם שונה. נורא טכני, כרגע הגנתית זה לא עובד, אי אפשר לחלוק על זה. עדיין לא הייתי שורף אותו. חושב שיש לו איכויות והוא הוכיח בעבר. לטעמי הוא עדיף בהרבה על פלניץ, פשוט פלניץ משחק בקבוצה שרצה טוב.

מאותה סיבה גם גלזר, דניאל וכדומה בירידה. גם באשמתם אבל לא רק. שקבוצה רצה טוב, כולם משתלבים בה.(אמדור,גרלדש). שאין ספק שהיו מעולים. אבל הם לא 2 שלא ראינו פה, או שאי אפשר למלא את החסר, שוב מאותה סיבה שקבוצה רצה טוב, כולם בה טובים. אני דווקא חושב שהשחקן הכי חשוב שעזב בקיץ זב אצילי. העבודה ההגנתית וההתקפית שלו הם משהו שאין לו תחליף כרגע, בטח לא ביטון הוא היורש שלו באגף.

גם אם משלמים לי עכשיו אלפיים אני לא צופה במשחק הזה שוב

וזה מסכם הכל.

מכבי בחלקים מהמשחק קשים לצפייה,לקבוצה חסרה מהירות ותשוקה.

1 דקה לפני, turgi said:

הרננדז נפילה

בליגה נראה רע וזה לא ז׳איר.

באירופה נראה טוב יותר מול קבוצות חזקות יותר.

לדעתי הוא משחק כל משחק מאז שהגיע, עומס חסר תקדים. 

אני לא חושב שהוא בלם גרוע, אבל לסגנון של דוניס הוא לא מתאים, במיוחד שגלזר פחות טוב, טיבי איטי וג׳ראלדש לא פה.

השערים שספגנו פשוט לא קשורים לכלום ואין שום סיבה שתצדיק ספיגות כאלה קלות אבל מה שכן קשה מאוד לשפוט את הקבוצה ככה, זה משחק שלישי בשישה ימים ורוב ההרכב היה זהה בשלושת המשחקים.

למזלנו אנחנו רק 6 נקודות מהפסגה ואף קבוצה לא נראית כרגע יציבה מספיק, יש הזדמנות למכבי לחזור לעניינים. ושום מילה על דוניס.

1 דקה לפני, itanar said:

אני לא חושב שהוא בלם גרוע, אבל לסגנון של דוניס הוא לא מתאים, במיוחד שגלזר פחות טוב, טיבי איטי וג׳ראלדש לא פה.

קצת מעצבן אותי שמפילים את זה על כל דבר אפשרי חוץ מעליו.

הוא לוקה בפעולות הגנתיות הכי פשוטות שיש.

נכון, הוא נוח עם הכדור ונותן כדורים ארוכים יפים מדי פעם. אבל בסוף המטרה של בלם היא לבלום לא?

Just now, turgi said:

קצת מעצבן אותי שמפילים את זה על כל דבר אפשרי חוץ מעליו.

הוא לוקה בפעולות הגנתיות הכי פשוטות שיש.

נכון, הוא נוח עם הכדור ונותן כדורים ארוכים יפים מדי פעם. אבל בסוף המטרה של בלם היא לבלום לא?

בלם צריך לבלום, אבל תראה באיזה מיקומים ובאיזה מומנטום מגיעים אליו חלוצים.
לפני הבלם צריך מישהו שיפריע לחלוץ, המהירות שהיום הגיעו אליו בגול כמעט בלתי אפשרית לטיפול ללא פנדל 

3 דקות לפני, itanar said:

איזה טוב יותר באירופה מול קבוצות חזקות ?

בסיבאספור עשה טעות של גול ולא קיבלנו על זה גול.

בויאריאל קיבלנו 4 בקלות.

נגד ויאריאל בבלומפילד עשה טעות של גול וכן קיבלנו מזה גול.

במשחק הראשון נגד קרבאח הוא נכנס דקה 85.

*כל מה שרשמתי זה בשלוף , יתכנו עוד טעויות שהיו.

7 דקות לפני, Simba said:

איזה טוב יותר באירופה מול קבוצות חזקות ?

בסיבאספור עשה טעות של גול ולא קיבלנו על זה גול.

בויאריאל קיבלנו 4 בקלות.

נגד ויאריאל בבלומפילד עשה טעות של גול וכן קיבלנו מזה גול.

במשחק הראשון נגד קרבאח הוא נכנס דקה 85.

*כל מה שרשמתי זה בשלוף , יתכנו עוד טעויות שהיו.

צריך בלם נוסף, כתבתי את זה מזמן.

אין לו עזר כנגדו והוא לא מסוגל להחזיק הגנה. 

אבל אל תהיה פופוליסט, ויאריאל חוץ זה משחק שויתרנו, ויאריאל בית הוא היה טוב מאוד ולא מבין איך אתה מאשים אותו בגול שחטפנו, טיבי לא סגר את כובש השער. סיבאספור בית היה המשחק הכי טוב שלו אצלנו.

במשחק נסוג הוא בסדר, כי איטי. במעברים חלש כמו יתר ההגנה שלנו.

Just now, itanar said:

צריך בלם נוסף, כתבתי את זה מזמן.

אין לו עזר כנגדו והוא לא מסוגל להחזיק הגנה. 

אבל אל תהיה פופוליסט, ויאריאל חוץ זה משחק שויתרנו, ויאריאל בית הוא היה טוב מאוד ולא מבין איך אתה מאשים אותו בגול שחטפנו, טיבי לא סגר את כובש השער.

שניהם עשו בור בהגנה , לא אמרתי שזה 100% הוא.

צריך בלם נוסף - במקומו.

אפשר להגיד שהכל טוב ,

המאמן סבבה , ההגנה סבבה , הרננדז סבבה ועם הסבבה הזה לסיים במקומות 2-6.

לדעתי הצנועה הגול הראשון דווקא יותר על טיבי לאחר ניתוח המהלך.
בהתחלה לא שמתי לב לזה , אבל תשפטו בעצמכם.

טיבי היה צריך ללכת לסגור את החור במרכז הרחבה, בזמן שהרננדס מנסה למנוע מהחלוץ לפלס מעבר פנימה,

הטעות של הרננדס היא חוסר היכולת לעצור את החלוץ, אבל זה לחלוטין אשמה הגנתית רחבה יותר.

1.png

2.png

3 דקות לפני, הצהוב מהיציע said:

טיבי היה צריך ללכת לסגור את החור במרכז הרחבה, בזמן שהרננדס מנסה למנוע מהחלוץ לפלס מעבר פנימה,

הטעות של הרננדס היא חוסר היכולת לעצור את החלוץ, אבל זה לחלוטין אשמה הגנתית רחבה יותר.

1.png

2.png

אתה מנתח את זה כאילו זו ספיגה יוצאת דופן בתקופת איביץ׳. בוא, כל עוד דוניס כאן יהיו לך לנתח כאלה פעמיים בשבוע.

3 דקות לפני, הצהוב מהיציע said:

בדיעבד זה נראה שטיבי יכל לצאת לשם יותר מהר לסגור , אבל גם אז הוא היה מגיע למצב בעיטה.

מצד שני , אם טיבי עוזב עוד קודם כדי לסגור באמצע יש שחקן אחר של נתניה שהוא במצב לגול אם מוסרים לו.

בכל מקרה , מביך איך עבר את הרננדז בקלות , אפילו חלוצים צריכים לעשות הגנה יותר טוב.

4 דקות לפני, Simba said:

בדיעבד זה נראה שטיבי יכל לצאת לשם יותר מהר לסגור , אבל גם אז הוא היה מגיע למצב בעיטה.

מצד שני , אם טיבי עוזב עוד קודם כדי לסגור באמצע יש שחקן אחר של נתניה שהוא במצב לגול אם מוסרים לו.

בכל מקרה , מביך איך עבר את הרננדז בקלות , אפילו חלוצים צריכים לעשות הגנה יותר טוב.

אפשר להעמיק ולהגיד שהעמידה מלכתחילה של הרננדס גלזר וגולסה לא הייתה טובה.

אבל עם התפתחות המהלך טיבי היה צריך לקרוא את היציאה של הרננדס .

הרננדס כעקרון לא צריך לשמור על שחקן מחוץ לרחבה במצס כזה, זה שחקן של גולסה ריקן או גלזר.

הרננדס אכן התקשה לשמור, צריך לזכור אבל שהחלוץ זרק את הכדור קדימה כך שבלי מהירות קשה מאוד להצליח לבלום את הכדור בלי עבירה, ובגלל זה קרה מה שקרה.

רע מאוד המצב. דוניס לא יפוטר. הלוואי שאחרי שיסתיימו השבועיים הקרובים הוא יצליח לייצר איזה שינוי. 

וגם אם נגיד שהוא יפוטר, זה יהיה עוד לפחות חודש, ואז יגיע מאמן חדש רק במרץ, וכנראה שהוא לא יהיה שדרוג.

5 דקות לפני, duss21 said:

רע מאוד המצב. דוניס לא יפוטר. הלוואי שאחרי שיסתיימו השבועיים הקרובים הוא יצליח לייצר איזה שינוי. 

וגם אם נגיד שהוא יפוטר, זה יהיה עוד לפחות חודש, ואז יגיע מאמן חדש רק במרץ, וכנראה שהוא לא יהיה שדרוג.

זה נטו עניין של עבודה טקטית אגרסיבית, אפשר לשפר את ההגנה, ולדוניס יש מושג .

הוא מאמן עם אוריינטציה התקפית יותר ולכן זה השינוי הראשון שניכר לעין אבל לטעמי גם ההגנה תשתפר עם האימונים.

לזכור שדברים לוקחים זמן, גם לאיביץ לקח זמן והיו לו פחות בלמים (בלמים=  brakes, לא טיבי והרננדס) בתהליך.

1 דקה לפני, הצהוב מהיציע said:

זה נטו עניין של עבודה טקטית אגרסיבית, אפשר לשפר את ההגנה, ולדוניס יש מושג .

הוא מאמן עם אוריינטציה התקפית יותר ולכן זה השינוי הראשון שניכר לעין אבל לטעמי גם ההגנה תשתפר עם האימונים.

לזכור שדברים לוקחים זמן, גם לאיביץ לקח זמן והיו לו פחות בלמים בתהליך.

איביץ הוביל את הטבלה כבר מההתחלה (או לפחות היה ביתרון על היריבות לאליפות כבר מההתחלה) , בשתי העונות שלו.

Just now, Simba said:

איביץ הוביל את הטבלה כבר מההתחלה (או לפחות היה ביתרון על היריבות לאליפות כבר מההתחלה) , בשתי העונות שלו.

נכון, אבל זאת לא השוואה מוחלטת ביניהם, רק העובדה שמאמן מתאקלם משתפר עם הזמן.

ההתקפה דופקת ביג טיים, צריך רק לפתור את העמידה ההגנתית.

ה"רק" הזה הוא משמעותי במשחקים, אבל הוא לא בלתי פתיר.

עצם העובדה שדוניס מודה ומודע לבעיה ההגנתית מראה שאנחנו בדרך לפתרון.