Jump to content

תוציא בלם תכניס חלוץ

Echoes

Recommended Posts

לפני3 שעות , Echoes said:

כי להכניס מאה חלוצים לא אומר שתתקוף יותר. זה הנחה שהייתה חזקה בשנות ה90 ושלמה שרף דואג לומר אותה עד היום במשחקי גביע. 

זה הרמה של דוניס, זה מביך לצפייה. הוא גומר אותנו, יש לנו סגל לאליפות קלילה.

מה זה קלילה, מרוב ששנה שעברה הפער מחיפה היה 84 נקודות הפרש, אז שיחררנו חצי מההרכב כדי שהפעם זה יהיה רק 50. 

לפני4 שעות , LL6 said:

תשמעו בדקות האחרונות שהוא עושה את החילופי התאבדות שלו בא לי לקפוץ מהחלון 

החילוף שהוא הוציא את ביטון אחרי הבישול היה הזיה.

כאן דוניס טועה בגדול באמת, לא מבין את ההיגיון כבר פעם רביעית בחודש האחרון (קראבח חוץ, אשדוד, הפועל חיפה, נתניה) לזרוק שני חלוצים במקום שחקני הגנה בדקות האחרונות. 

On 17.12.2020 at 00:36, המכבייה said:

זה כבר היה בשלב מאוחר במשחק בו מתאבדים. ראיתי במו עיני את פרגי עושה את זה בגמר ב99. זאת לא המהות. הביקורת על דוניס צריכה להיות אחרת ולא קוריוזית. זה מחליש את הטיעון ביג טיים. 

יש עוד מליון דוגמאות למהפכים דרמטיים שהיו גם עם חלוץ 1. חלקם מהשנים האחרונות.

אתה רק מחזק את הטענה, זו פילוסופייה לשנות ה90. 

הביקורת היא הרבה מעבר להכנסת חלוצים כ"מהלך התאבדות". מאמן מודרני לא צריך להתאבד, הוא יודע מה הוא עושה בתרחיש של פיגור בדקה 78. הוא מבין שמשחק התקפה כמו משחק הגנה הוא לא פונקציה של כמה חלוצים או כמה בלמים יש לך ומה האיכות שלהם, אלא שקבוצת כדורגל היא כמו גוף אחד שצריך לזוז בכימיה מדויקת ונכונה תוך ניצול של יתרונות יחסיים וחיפוי על חסרונות.

זה כבר היה בשלב מאוחר במשחק בו מתאבדים. ראיתי במו עיני את פרגי עושה את זה בגמר ב99. זאת לא המהות. הביקורת על דוניס צריכה להיות אחרת ולא קוריוזית. זה מחליש את הטיעון ביג טיים. 

הביקורת היא הרבה מעבר להכנסת חלוצים כ"מהלך התאבדות". מאמן מודרני לא צריך להתאבד, הוא יודע מה הוא עושה בתרחיש של פיגור בדקה 78. הוא מבין שמשחק התקפה כמו משחק הגנה הוא לא פונקציה של כמה חלוצים או כמה בלמים יש לך ומה האיכות שלהם, אלא שקבוצת כדורגל היא כמו גוף אחד שצריך לזוז בכימיה מדויקת ונכונה תוך ניצול של יתרונות יחסיים וחיפוי על חסרונות.

Just now, Echoes said:

לא כל כך מסכים איתך בקשר לפילוסופיה של שנות ה90. פרגי היה סופר מודרני גם לתקופתו וגם כי המודרנה היא לא תחליף אמיתי לעין בכדורגל והבנת המשחק. אבל טענתי משהו אחר- יש שק של טענות מוצדקות לאיך מכבי של דוניס נראית מבחינה הגנתית, רוטציה, ניהול סגל, החיפוי של הקישור. לי אישית פחות מפריע שטבח נכנס כמגן בדקות אחרונות, מפריע לי שאילון/חוזז הם אלה שלא נכנסים. 

יואב, פרגי קרא והבין את המשחק כמו שמעט הצליחו. להתאבד עם שישה חלוצים על המגרש זה לפעמים נחוץ, כשזה מהלך קבוע מדובר בפאניקה וחוסר מוחלט ביצירתיות ופתרונות.

לפני15 שעות , סלבה said:

יואב, פרגי קרא והבין את המשחק כמו שמעט הצליחו. להתאבד עם שישה חלוצים על המגרש זה לפעמים נחוץ, כשזה מהלך קבוע מדובר בפאניקה וחוסר מוחלט ביצירתיות ופתרונות.

הוא בעיקר לא נותן זמן לתהליכים שהוא עצמו מבצע. קפריזי. דוגמא- לדן ביטון היה משחק חלש ממש אבל הוא הרגע בישל שיוויון. מה בוער לך להוציא אותו ועבור מי? 

On 18.12.2020 at 16:36, המכבייה said:

לא כל כך מסכים איתך בקשר לפילוסופיה של שנות ה90. פרגי היה סופר מודרני גם לתקופתו וגם כי המודרנה היא לא תחליף אמיתי לעין בכדורגל והבנת המשחק. אבל טענתי משהו אחר- יש שק של טענות מוצדקות לאיך מכבי של דוניס נראית מבחינה הגנתית, רוטציה, ניהול סגל, החיפוי של הקישור. לי אישית פחות מפריע שטבח נכנס כמגן בדקות אחרונות, מפריע לי שאילון/חוזז הם אלה שלא נכנסים. 

,

כפרה על פרגי.

אוקיי אז אפשר לדבר על אופי החילופים והשחקנים שדוניס משתף ברוטציה, גם אני איתך באותה דעה שבחירת השחקנים שלו לעיתים הזויה על גבול ה"אין לי מושג מה הסגל שלי שווה". 

אבל אני דיברתי וכל הנושא הזה הוא על המהות של הפתרון הטקטי "להוציא בלם ולהכניס חלוץ\להוציא מגן ולהכניס חלוץ" שמתאים יותר לעידן שלמה שרף מאשר ל2020.

7 דקות לפני, Echoes said:

,

כפרה על פרגי.

אוקיי אז אפשר לדבר על אופי החילופים והשחקנים שדוניס משתף ברוטציה, גם אני איתך באותה דעה שבחירת השחקנים שלו לעיתים הזויה על גבול ה"אין לי מושג מה הסגל שלי שווה". 

אבל אני דיברתי וכל הנושא הזה הוא על המהות של הפתרון הטקטי "להוציא בלם ולהכניס חלוץ\להוציא מגן ולהכניס חלוץ" שמתאים יותר לעידן שלמה שרף מאשר ל2020.

אולי דוניס לא כל כך יודע להיות פיבוריט. ואם זה כך, זה אישיו עצום. 

49 דקות לפני, המכבייה said:

לדעתי הבעיה איתו יותר חמורה.

ידע ויכולת מקצועי ברמת המאמן הישראלי הממוצע, רק בזר.

לפני13 שעות , המכבייה said:

זה מוזר, כי הוא אימן את פנאתינייקוס ואפואל ניקוסיה שהן מטבען קבוצות פייבוריטיות. 

לפני12 שעות , Echoes said:

לדעתי הבעיה איתו יותר חמורה.

ידע ויכולת מקצועי ברמת המאמן הישראלי הממוצע, רק בזר.

כמה מאמנים ישראליים ממוצעים הגיעו ל-32 האחרונות בליגה האירופית? 

לפני6 שעות , מכביזם זה בדם said:

זה מוזר, כי הוא אימן את פנאתינייקוס ואפואל ניקוסיה שהן מטבען קבוצות פייבוריטיות. 

יש כמה שעשו קמפיינים יפים בצ'מפיונס, יש כמה שעשו בתים באירופית.

אני באמת חושב שיש לנו סגל שברובו מורכב משחקנים חכמים, מוכשרים ופיזיים שידעו להתעלות באירופה. מכל התוצאות באירופה- לא ראיתי משחק אחד שיש בו שיטה מסוימת שעובדת נגד היריבה. 

לא נראינו טוב ברוב המשחקים (להוציא את המחצית השניה נגד ויאריאל בית) והצלחנו להוציא יותר מהיריבות בגלל רצון והקרבה.

אירופה זה לוקסוס, כל שחקן נותן 200% גם ככה.

איפה אנחנו בליגה? שלישיות מאשדוד, הפועל חיפה. נתניה רוקדים לך ברחבה.

אם בכר לא חזיר ויורד לבונקר+מתפרצות אתה גם מושפל בקריית אליעזר.

נוקאאוט לגיא לוזון.

יש לנו תוצאות של חיים סילבס בעונה יפה עם הפועל חיפה. קבוצת צמרת שאתה לא יודע מה תקבל ממנה בשום משחק. חוסר יציבות זה הדבר הכי מסוכן לקבוצה.

13 דקות לפני, Echoes said:

אם בכר לא חזיר ויורד לבונקר+מתפרצות אתה גם מושפל בקריית אליעזר.

ממממ כן ולא.

חיפה הייתה כפסע מלשים לנו 0-3 (וילדסחוט באחד על אחד מול דניאל שעצר).

לפני6 שעות , מכביזם זה בדם said:

דוגמא יותר קרובה למציאות כאן אצלנו היא אל-הילאל מסעודיה.

שם הוא הביא גביע. :rolleyes:

לפני15 שעות , מכביזם זה בדם said:

פאנאתנייקוס שהוא קיבל רחוקה להיות הפייבוריטית שאתה זוכר. בעיות כלכליות גרמו לך שרוב הסגל שלו היה שחקנים צעירים. סיים במקום השמיני והרביעי. 

לפני11 שעות , Echoes said:

מכל התוצאות באירופה- לא ראיתי משחק אחד שיש בו שיטה מסוימת שעובדת נגד היריבה. 

הגזמת לגמרי, וזו הבעיה שלי עם מי שמבקר את דוניס - הוא רואה את הדברים רק במשקפיים שחורות. באירופה הייתה עמידה טקטית מצוינת שלא רואים בדר"כ מקבוצה ישראלית. 

לפני5 שעות , מכביזם זה בדם said:

הגזמת לגמרי, וזו הבעיה שלי עם מי שמבקר את דוניס - הוא רואה את הדברים רק במשקפיים שחורות. באירופה הייתה עמידה טקטית מצוינת שלא רואים בדר"כ מקבוצה ישראלית. 

מתאים למנטליות המאמן ולאזור הנוחות של דוניס. לא יודע להרכיב סגל תחרותי, לא יודע להעמיד קבוצה התקפית, יוזמת, אגרסיבית מבלי להיות חשוף לחלוטין בהגנה

מאמן לקבוצות מגיבות, מסתגרות, מתגוננות

שיחקנו בצורה טובה במשך מחצית אחת בקמפיין שלם. זהו.

On 21.12.2020 at 21:46, מכביזם זה בדם said:

על איזה עמידה אתה מדבר?

אשמח לשמוע.