Jump to content

נושא מלפפונים חורף 2021 ע"ש ניק בלקמן

פנחס שוף

Recommended Posts

לפני7 שעות , המכבייה said:

פרץ גדל להיות שחקן נהדר מתוך מערכת טובה ומאמנים טובים. אתה יודע, הוא אפילו לא בספסל של מכבי הכי טובה שראיתי, לא כי הוא לא טוב מספיק, פשוט היו טובים ממנו. 

פארפה זה לא קשור לישראליות או לא, זה קשור לאומץ ולא לשמרנות. להיות "מוכן", לא מאמין בזה. תיהיה מוכן במכבי אם אתה מוכשר מספיק. דור פרץ לא השתפר באמת בהפועל חיפה. הוא השתפר אצל איביץ. מכבי בעונת גיבורים כי היא לא אומנה עד דצמבר. לא אצילי ולא אחרים. וכי היא היתה חולת קורונה ועדיין עשתה הישג אירופי נהדר ונשארה בחיים בכל מפעל שהיא משחקת בו. ואם אחרי בק טו בק זה נראה לך מובן מאליו, אשרייך. נתראה פה שיהיה קצת יותר קשה. זה תמיד מגיע בסופו של דבר. 

לא יודע אם הוא נכנס על פי העונה הזאת הוא נכנס לספסל של מכבי הגדולה (נשמע לי קצת כמו חיפה של 94 להגיד את זה, אבל בסדר), אני כן יודע שכיום פרץ השחקן הכי טוב בליגה ועל פי הקמפיין האחרון גם הכי טוב בנבחרת. כנראה שנלמד להעריך אותו רק כשהוא יעזוב. 

אבל מעל איכות הכדורגל שלו, דור משפיע על כל חלק במשחק שלנו. מי מגיע ראשון לכל כדור? מי מחלץ הכי הרבה? מי מוציא מתפרצות? מי עושה תנועה מדהימה ומפרק הגנות? דור דור ועוד פעם דור. 

אנחנו תלויים בו בכל חלק במגרש. בלעדיו אנחנו חלשים בכל חלק במגרש. הוא לא הוחלף הרבה העונה, אבל במשחקים שהוא כן הוחלף כמו הפועל חיפה בגביע אפשר לראות את זה טוב, הוא הוחלף והתוצאה הייתה 3-1. זה היה בדרך לרביעי, אבל מאז שהוא הוחלף הפסקנו לשחק והפועל חיפה התחילו להניע כדור ולתקוף בלי הפסקה. בנס לא חטפנו. 

אז זה לא משנה מה הרמה שלו (שלדעתי היא אדירה), אלא עד כמה אנחנו מסתמכים על היכולת שלו ואנחנו מסתמכים עליה המון. אם שחקן עם כל כך השפעה עוזב הוא חייב לקבל מחליף רציני. אם מסי בסוף העונה עוזב את בארסה הם לא מביאים לו מחליף? 

אתה צודק, לא חייבים להחליף דור פרץ בדור פרץ, זה לא חייב להיות ככה, אפשר לדוגמא להביא שחקן בסגנון של שרי ולשנות את השיטה, אבל גם לזה אני קורא מחליף לפרץ או יותר נכון מחליף לתלות שלנו בו.

אני חושב שאתה טועה וכישרון לא מספיק. דור בעצמו בגיל 20 קיבל הזדמנות בבוגרים ולא הרשים. מרבית האנשים התייאשו ממנו כבר אז, אבל לרוב השחקנים לוקח יותר זמן לפרוץ. זה לגמרי בסדר ולגמרי טבעי. 

אם כישרון היה מספיק למה לא לבנות על אלמוג? הוא הראה כישרון גדול בעונה שעברה, בחדרה ובנוער. זה שהוא לא מספיק היום אומר שזה לא יהיה מספיק עוד כמה שנים?

לצפות מילד בן 20 שנתן עונה נחמדה בלאומית, להחליף שחקן כמו דור זה לא חכם בעליל וגם לא הוגן כלפי גויאגון. 

מבין את ההתלהבות אחרי הצמד המדהים שלו נגד סכנין, אבל זה החוסר סבלנות וההתלהבות שמדברים. כמו שלא קוטלים שחקן אחרי משחק אחד חלש אין מה להפוך אותו למשיח שלנו אחרי משחק טוב.

דור כן השתפר באמת בהפועל חיפה, כי אתה שוכח שכבר בעונת ג'ורדי ראינו פרץ אחר, הרבה יותר טוב ממה שהוא היה חצי שנה לפני. בעונת איביץ' הוא עשה עוד מקפצה והעונה הזאת עוד אחת.

מכבי בעונת גיבורים גם בגלל הסיבות שציינת, בהחלט, אבל גם בגלל שהסגל פה ממש לא וואו והם עדיין עמוק בקרב.

ולבסוף איפה ראית שמשהו מובן מאליו בשבילי? לא כל כך הבנתי באיזה הקשר אמרת את זה.

לפני2 שעות , מכביסט לעד said:

לא יודע אם הוא נכנס על פי העונה הזאת הוא נכנס לספסל של מכבי הגדולה (נשמע לי קצת כמו חיפה של 94 להגיד את זה, אבל בסדר), אני כן יודע שכיום פרץ השחקן הכי טוב בליגה ועל פי הקמפיין האחרון גם הכי טוב בנבחרת. כנראה שנלמד להעריך אותו רק כשהוא יעזוב. 

אבל מעל איכות הכדורגל שלו, דור משפיע על כל חלק במשחק שלנו. מי מגיע ראשון לכל כדור? מי מחלץ הכי הרבה? מי מוציא מתפרצות? מי עושה תנועה מדהימה ומפרק הגנות? דור דור ועוד פעם דור. 

אנחנו תלויים בו בכל חלק במגרש. בלעדיו אנחנו חלשים בכל חלק במגרש. הוא לא הוחלף הרבה העונה, אבל במשחקים שהוא כן הוחלף כמו הפועל חיפה בגביע אפשר לראות את זה טוב, הוא הוחלף והתוצאה הייתה 3-1. זה היה בדרך לרביעי, אבל מאז שהוא הוחלף הפסקנו לשחק והפועל חיפה התחילו להניע כדור ולתקוף בלי הפסקה. בנס לא חטפנו. 

אז זה לא משנה מה הרמה שלו (שלדעתי היא אדירה), אלא עד כמה אנחנו מסתמכים על היכולת שלו ואנחנו מסתמכים עליה המון. אם שחקן עם כל כך השפעה עוזב הוא חייב לקבל מחליף רציני. אם מסי בסוף העונה עוזב את בארסה הם לא מביאים לו מחליף? 

אתה צודק, לא חייבים להחליף דור פרץ בדור פרץ, זה לא חייב להיות ככה, אפשר לדוגמא להביא שחקן בסגנון של שרי ולשנות את השיטה, אבל גם לזה אני קורא מחליף לפרץ או יותר נכון מחליף לתלות שלנו בו.

אני חושב שאתה טועה וכישרון לא מספיק. דור בעצמו בגיל 20 קיבל הזדמנות בבוגרים ולא הרשים. מרבית האנשים התייאשו ממנו כבר אז, אבל לרוב השחקנים לוקח יותר זמן לפרוץ. זה לגמרי בסדר ולגמרי טבעי. 

אם כישרון היה מספיק למה לא לבנות על אלמוג? הוא הראה כישרון גדול בעונה שעברה, בחדרה ובנוער. זה שהוא לא מספיק היום אומר שזה לא יהיה מספיק עוד כמה שנים?

לצפות מילד בן 20 שנתן עונה נחמדה בלאומית, להחליף שחקן כמו דור זה לא חכם בעליל וגם לא הוגן כלפי גויאגון. 

מבין את ההתלהבות אחרי הצמד המדהים שלו נגד סכנין, אבל זה החוסר סבלנות וההתלהבות שמדברים. כמו שלא קוטלים שחקן אחרי משחק אחד חלש אין מה להפוך אותו למשיח שלנו אחרי משחק טוב.

דור כן השתפר באמת בהפועל חיפה, כי אתה שוכח שכבר בעונת ג'ורדי ראינו פרץ אחר, הרבה יותר טוב ממה שהוא היה חצי שנה לפני. בעונת איביץ' הוא עשה עוד מקפצה והעונה הזאת עוד אחת.

מכבי בעונת גיבורים גם בגלל הסיבות שציינת, בהחלט, אבל גם בגלל שהסגל פה ממש לא וואו והם עדיין עמוק בקרב.

ולבסוף איפה ראית שמשהו מובן מאליו בשבילי? לא כל כך הבנתי באיזה הקשר אמרת את זה.

קלינגר, בנין, שוהם, ירון עוז, זוהר, גיורא, ניסים בכר, אלברמן, ראדי ואני שוכח כמה. להרכב כל הזמנים שאני ראיתי, הוא בוודאי לא נכנס כרגע.

יש לייט בלומרים ויש מיוחדים. צריך לזהות אותם מראשו זה לא פשוט. אני הולך על המיוחדים השנה ומנסה להצעיר את הקבוצה. זה הראש שלי. 

3 דקות לפני, המכבייה said:

קלינגר, בנין, שוהם, ירון עוז, זוהר, גיורא, ניסים בכר, אלברמן, ראדי ואני שוכח כמה. להרכב כל הזמנים שאני ראיתי, הוא בוודאי לא נכנס כרגע.

יש לייט בלומרים ויש מיוחדים. צריך לזהות אותם מראשו זה לא פשוט. אני הולך על המיוחדים השנה ומנסה להצעיר את הקבוצה. זה הראש שלי. 

פרץ של העונה טוב יותר מאלברמן ובטח שיותר טוב מראדי. שניהם מעולם לא היו שחקני נבחרת מובילים אגב.

גם אני בעד להצעיר את הסגל. עידו שחר במקום ריקן יעזור לזה, חנצ'יס/בר כהן במקום טב"ח יכול לעזור. להחליף את השחקן הכי משמעותי בקבוצה בילד שעוד לא קרע זוג נעליים זה לא יעבוד.

59 דקות לפני, מכביסט לעד said:

פרץ של העונה טוב יותר מאלברמן ובטח שיותר טוב מראדי. שניהם מעולם לא היו שחקני נבחרת מובילים אגב.

גם אני בעד להצעיר את הסגל. עידו שחר במקום ריקן יעזור לזה, חנצ'יס/בר כהן במקום טב"ח יכול לעזור. להחליף את השחקן הכי משמעותי בקבוצה בילד שעוד לא קרע זוג נעליים זה לא יעבוד.

יש עוד כמה שמות שלא כתבתי, חלקם בינלאומיים. זה עדיין מוקדם לדור, שיחקו בעמדות שלו אגדות עבר עצומות. ובקשר לאלברמן, דור כנראה לא יהיה 6 כמוהו אבל כאשר אלברמן שיחק את ה8 בביתר יחד עם בוטאנג, הוא הרוויח חוזה בגרמניה. חומר למחשבה. ובקיצור אסכם, מבחינתי גררו נשאר עם שאר הזרים ואני מחפש יצירתיות בקישור ובכל מקרה מזמן את פארפה לטרום עונה. די לשמרנות, היידה צעירים. 

השיטה של פטריק באמצע ואני חושב שהוא הסביר את זה כמה פעמים זה לרוב קשר מאחורי החלוץ ו2 מאחוריו.

זה לא צריך להיות איזה מחלץ מחונן אלא לפחות שעושה לחץ ועבודה ויידע להצטרף מאחור.

זה למה ריקן שחקן די אהוב על מאמנים בגדול, שחקן שעובד על המגרש ויודע להצטרף בהתקפה.

הבעיה שכל פעולה של ריקן עם הכדור נראית כמו לידה לצערי.

דן ביטון לא על המגרש כי הוא לא עובד, הוא לא לוחץ כמו שצריך ומשחק בחוסר אחריות שעלה לנו כבר בלא מעט גולים, לא כי פטריק רוצה שמה מישהו עם יותר שרירים.

אחיה בשלום עם קישור של גלזר גולסה קארצב/שחר, זה עדיין הכי טוב בליגה והכי פיזי.

היתרון של פרץ זה הורסיטליות גם בתור 50/50 ויכול גם כ6, אבל לאבד אותו לא אומר בהכרח לאבד את השיטה.

לפני שאלברמן שיחק במכבי, הוא לא שיחק שנתים לפני והיה לו פציעת גב ואיבד הרבה מהאספקט שלו כמו מהירות וכ'ו לעומת אלברמן בבית"ר שהיה ממש בסגנון של פרץ ועדין היה 6 גדול מאוד במכבי.

29 דקות לפני, מכביסט לעד said:

גלזר לא החליף את אלברמן ? 

5 דקות לפני, המכבייה said:

יש עוד כמה שמות שלא כתבתי, חלקם בינלאומיים. זה עדיין מוקדם לדור, שיחקו בעמדות שלו אגדות עבר עצומות. ובקשר לאלברמן, דור לעולם לא יהיה 6 כמוהו אבל כאשר אלברמן שיחק את ה8 בביתר יחד עם בוטאנג, הוא הרוויח חוזה בגרמניה. חומר למחשבה. ובקיצור אסכם, מבחינתי גררו נשאר עם שאר הזרים ואני מחפש יצירתיות בקישור ובכל מקרה מזמן את פארפה לטרום עונה. די לשמרנות, היידה צעירים. 

דור הוכיח את עצמו גם ברמה האירופית גם בנבחרת וגם במדי מכבי באירופה.

דור לא 6, דור 50 - 50 והשחקן הכי משפיע מאז זהבי. כשאלברמן שיחק 8 הוא לא היה במכבי. דיברת על מכבי... בו נראה לאן דור ילך בסוף העונה. לא אופתע אם גם הוא יקבל שם חוזה. 

גם אני בעד להביא יצירתיות לקישור בסגנון מיכה/שרי, אבל נראה לי שואן לוון פחות בקטע.

פארפה יתחיל את העונה עם הקבוצה כי כמו שאנחנו מכירים את מכבי עד שיגיע מחליף יקח זמן. אם בזמן הזה הוא יראה יכולת יוצאת דופן הוא ישאר ובצדק. אם לא הוא יצא להשאלה בליגה, יתפתח ויחזור אלינו ככוכב.

גם לגבי גררו יש זמן להחליט. לדעתי בכל זאת צריך לחזק את הכנפיים, אם לא בזר, אז בשחקן כמו צ'יבוטה.

מבין את ההתלהבות והרצון לראות צעירים, אבל החיים הם לא מנג'ר. צריך סבלנות.

41 דקות לפני, EranZeAvi said:

גלזר לא החליף את אלברמן ? 

לא. רדריגס וייני ניסו להחליף אותו וכתוצאה מכך לא היינו טובים. 

עונה לאחר מכן פרץ שיחק כ6 ומדי פעם גם גלזר. רק בעונה אחרי הוא כבר לקח את המפתחות. 

וההשפעה של אלברמן על מכבי ההיא ממש לא שווה להשפעה של פרץ על מכבי הזאת.

4 דקות לפני, מכביסט לעד said:

דור הוכיח את עצמו גם ברמה האירופית גם בנבחרת וגם במדי מכבי באירופה.

דור לא 6, דור 50 - 50 והשחקן הכי משפיע מאז זהבי. כשאלברמן שיחק 8 הוא לא היה במכבי. דיברת על מכבי... בו נראה לאן דור ילך בסוף העונה. לא אופתע אם גם הוא יקבל שם חוזה. 

גם אני בעד להביא יצירתיות לקישור בסגנון מיכה/שרי, אבל נראה לי שואן לוון פחות בקטע.

פארפה יתחיל את העונה עם הקבוצה כי כמו שאנחנו מכירים את מכבי עד שיגיע מחליף יקח זמן. אם בזמן הזה הוא יראה יכולת יוצאת דופן הוא ישאר ובצדק. אם לא הוא יצא להשאלה בליגה, יתפתח ויחזור אלינו ככוכב.

גם לגבי גררו יש זמן להחליט. לדעתי בכל זאת צריך לחזק את הכנפיים, אם לא בזר, אז בשחקן כמו צ'יבוטה.

מבין את ההתלהבות והרצון לראות צעירים, אבל החיים הם לא מנג'ר. צריך סבלנות.

לי אתה אומר שהחיים הם לא מנג'ר? קול ומשעשע(: 

Just now, המכבייה said:

לי אתה אומר שהחיים הם לא מנג'ר? קול ומשעשע(: 

ממש לא בקטע של לזלזל בך או משהו כזה. זאת אמירה כללית. 

ברוב המקרים בליגה שחקנים בני 20 לא מובילים קבוצה לאליפות. זאת המציאות...

לפני14 שעות , מכביסט לעד said:

הוא הרבה יותר הגנתי. אם כבר להביא אותו כבלם, כי בקישור האחורי יש את גלזר. לא להביא אותו בכלל.

4 דקות לפני, מכביסט לעד said:

ממש לא בקטע של לזלזל בך או משהו כזה. זאת אמירה כללית. 

ברוב המקרים בליגה שחקנים בני 20 לא מובילים קבוצה לאליפות. זאת המציאות...

גם שרן הבוגר ב2017, בטוקיו ורודריגס לא הצליחו. גלזר היה מצליח יותר ללא ספק אילו ג'ורדי לא היה שמרן שם. אגב, זה לא חייב להיות פארפה. זה יכול להיות עידו שחר וציוות אחר של האחרים. יש דוגמאות להכל. נראה לאן זה ילך...

Just now, המכבייה said:

גם שרן הבוגר ב2017, בטוקיו ורודריגס לא הצליחו. גלזר היה מצליח יותר ללא ספק אילו ג'ורדי לא היה שמרן שם. אגב, זה לא חייב להיות פארפה. זה יכול להיות עידו שחר וציוות אחר של האחרים. יש דוגמאות להכל. נראה לאן זה ילך...

גלזר היה עוזר הרבה יותר אז והוא גם היה צריך להישאר. ההבדל ביניהם הוא שגלזר לא זר. זה לא פייר לא כלפי גויאגון ולא כלפי גררו, אבל זה מה שהחליטו בהתאחדות. אני מקווה שיאפשרו יותר זרים או סתם רעיון, לפחות יסכימו בכל עונה לתת מקום נוסף לזר שגדל בנוער של אותה קבוצה ואז זה יאפשר מקום נוסף להתקדמות עבור השחקנים. 

בכל מקרה הכל יכול לקרות במכבי, דעתי היא שכן צריך להגיע מחליף רציני כזה או אחר לפרץ גם אם הוא לא בסגנון שלו. נראה מה יביא איתו הקיץ ונקווה שנגיע אליו אלופים, כי זה בטוח יעזור גם בעניין הזה.

לפני15 שעות , המכבייה said:

אני לא בטוח שאין אבל זה בעיקר קשור למוטיבציה של מיטש שיכול היה למנות מישהו כבר אתמול אבל מעדיף שלא. הוא צריך להיות מודע שזה קיץ מסובך. בקיץ החלש שהזכרת, היו כאן בן ואיביץ כך שזאת לא ערובה לכלום. רק מיטש. שיוציא לפועל ויהיה רעב ובעניין גם אם זה רק ברק ופטריק על הקו. הכדור תמיד אצלו, וחשוב לזכור את זה. ובשביל להחתים את סאבוריט ודניאל, לא צריך מנהל מקצועי, מספיק שמיטש שולח אימייל. 

זאת בדיוק הנקודה. מיטשענק לא צריך להתעסק בחידוש חוזים, אלא צריך מנהל שיגיד לו - "זאת התכנית וזה מה שאנחנו רוצים/צריכים לעשות" ואז מיטשענק יכול לאשר או לא. 

אולי אתה צודק וגם מנהל לא יעזור כי כל דבר כזה מצריך אישור של מיטשענק אבל אני בספק, חייבת להיות סמכות כלשהי למנהל לדברים מסוימים, לא מאמין שכל חידוש חוזה צריך לעבור דרך הבעלים, זה לא מתאים לאיש, למעמדו ולגישת הניהול בצפון אמריקה. 

לפני9 שעות , ClinteastwoodFan said:

תסביר את השורה האחרונה בבקשה.

אני לא בטוח שזה שעדיין לא החתמנו את טננבאום וסאבוריט לא נובע מכך שאין לנו סמכות מקצועית (ואן לייבן כרגע טרוד בענייני אימון הבוגרת וניהול הנוער, אין לו זמן וקשב לתכנון העונה הבאה). 

שורה תחתונה, בעיניי ולשם אני מאמין שמכביסט כיוון, אי אפשר להחליף שחקן ברמת השפעה של דור בשחקן שעשה עונה טובה בלאומית, מוכשר ככל שיהיה. גויאגון ושחר צריכים לבוא במקום ריקן ולהשתלב בקבוצה טובה, לא לנסות להוביל.

גלזר ויונתן השתלבו במכבי אימתנית, לא בקבוצה שמקיאה דם על ניצחונות.

24 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

שורה תחתונה, בעיניי ולשם אני מאמין שמכביסט כיוון, אי אפשר להחליף שחקן ברמת השפעה של דור בשחקן שעשה עונה טובה בלאומית, מוכשר ככל שיהיה. גויאגון ושחר צריכים לבוא במקום ריקן ולהשתלב בקבוצה טובה, לא לנסות להוביל.

בול

51 דקות לפני, מנג'ר יונייטד said:

זאת בדיוק הנקודה. מיטשענק לא צריך להתעסק בחידוש חוזים, אלא צריך מנהל שיגיד לו - "זאת התכנית וזה מה שאנחנו רוצים/צריכים לעשות" ואז מיטשענק יכול לאשר או לא. 

אולי אתה צודק וגם מנהל לא יעזור כי כל דבר כזה מצריך אישור של מיטשענק אבל אני בספק, חייבת להיות סמכות כלשהי למנהל לדברים מסוימים, לא מאמין שכל חידוש חוזה צריך לעבור דרך הבעלים, זה לא מתאים לאיש, למעמדו ולגישת הניהול בצפון אמריקה. 

אני לא בטוח שזה שעדיין לא החתמנו את טננבאום וסאבוריט לא נובע מכך שאין לנו סמכות מקצועית (ואן לייבן כרגע טרוד בענייני אימון הבוגרת וניהול הנוער, אין לו זמן וקשב לתכנון העונה הבאה). 

מנג'ר יקר, אבל הוא לא ממנה אנשים חדשים, הוא כן לוקח את הזמן שלו(ציטוטו שלו), לא משחרר גם למי שקיים במערכת(ברק, שרון, פטריק) וגם בן ואיביץ לא הצילו קיץ חלש. אלו העובדות. בשביל להחתים מניות בטוחות כאלה מספיק פקס ופקיד. לא נדרשת סמכות מקצועית בשביל המובן מאליו ובכל מקרה יש את שרון תמם. 

53 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

מדוייק.

1 hour ago, AvielMaccabi4 said:

זאת שאלה של אימון ואיזונים. אני לא מאמין שנביא או אפילו ננסה להביא תואם. אני גם לא האמנתי עד לפני חצי שנה שדור יכול להגיע לרמה הזאת. ואני מוכן להיות תמיד מופתע לטובה מהבאים בתור. 

58 דקות לפני, המכבייה said:

מנג'ר יקר, אבל הוא לא ממנה אנשים חדשים, הוא כן לוקח את הזמן שלו(ציטוטו שלו), לא משחרר גם למי שקיים במערכת(ברק, שרון, פטריק) וגם בן ואיביץ לא הצילו קיץ חלש. אלו העובדות. בשביל להחתים מניות בטוחות כאלה מספיק פקס ופקיד. לא נדרשת סמכות מקצועית בשביל המובן מאליו ובכל מקרה יש את שרון תמם. 

אז איך אתה מסביר את זה שזה לא קרה (וכן קרה, למשל, בתקופת יורדי?) ושאין שום עקומת למידה בהיבט הזה? 

1 hour ago, המכבייה said:

אתה לא חושב שצריך מנהל מקצועי? לפני כמה זמן טענת שכן, לא?

והקיץ של איביץ' ובן לא היה נוראי כמו הקיץ הנוכחי. הגיע מגן לא פחות טוב מדסה ושמרנו על שאר הסגל.

טעינו עם בלקמן ויאניוטיס, אבל היה את צ'יקו ודניאל לחפות זה.